Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
23.05. klo 13:00 Finskin kansallinen kilpailu Tulokset
Finskin kansallinen kilpailu
Kalevan Urheilupuisto
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
23.5.2010

TULOKSET

M 200 m


                     Tuuli: +0,2

  1. Visa Hongisto                           Valkealan Kajo                     21,95
  2. Oki Vuonoranta                          Esbo IF                            22,51
  3. Mika Ketola                             Turun Urheiluliitto                22,71
  4. Ville Kiviniemi                         Sotkamon Jymy                      22,90
  5. Panu Pasanen                            Vihdin Viesti                      23,04
  6. Teemu Pajari                            Valkealan Kajo                     24,52
  7. Kalle Hietanen                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       25,17

M 10 000m

  1. Konsta Vilkman                          Padasjoen Yritys                33.41,29
  2. Joni Jäntti                             Savonlinnan Riento              33.59,22
  3. Juha Silander                           Nurmijärven Yleisurheilu        35.15,68
  4. Matti Huttunen                          Helsingin Kisa-Veikot           36.03,55
  5. Jukka Pasanen                           Helsingin Kisa-Veikot           36.26,19
  6. Henri Nieminen                          Keravan Urheilijat              36.36,78
  7. Jukka Ruotinen                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat      36.37,04
  8. Ari Paukku                              Helsingin Jyry                  37.06,21
  9. Pericles Moreira                                                        47.56,82


Pm 10 000m M

  1. Juha Silander                           Nurmijärven Yleisurheilu        35.15,68
  2. Henri Nieminen                          Keravan Urheilijat              36.36,78
  3. Jukka Ruotinen                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat      36.37,04


Kuntokymppi

  1. Veikko Tahvanainen                                                      41.37,72
  2. Robin Ryynänen                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu    43.05,38
  3. Pertti Ryynänen                                                         43.06,91


M Pituus

  1. Niklas Eriksson                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat        6,11 -0,4           
     Jarno Köykkä                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          NM                


M Keihäs

  1. Niklas Eriksson                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat         49,81

P13 1000 m


  1. Turo Sipilä                             Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     3.03,70
  2. Robin Ryynänen                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     3.13,52
  3. Rasmus Säämänen                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     3.32,51

P15 Korkeus

  1. Samuli Eriksson                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat           180
  2. Janne Hanski                            Karhulan Urheilijat                  175
  3. Olli Nurminen                           Espoon Tapiot                        165


M17 200 m 		Tuuli: -0,1

  1. Ilari Rokkanen                          Kenttäurheilijat-58                23,11
  2. Heikki Nieminen                         Janakkalan Jana                    23,44
  3. Antti Stenholm                          Janakkalan Jana                    23,69
  4. Tuomas Kaukolahti                       Kenttäurheilijat-58                25,69


M17 1500 m ej

  1. Ossi Hakulinen                          Espoon Tapiot                    4.54,15

M17 Keihäs

  1. Severi Aalto                            Nurmijärven Yleisurheilu           58,69
  2. Samuli Lepistö                          Viherlaakson Veikot                51,64
  3. Tuomas Kaukolahti                       Kenttäurheilijat-58                46,48


M19 200 m


                     Tuuli: +1,4

  1. Don-Zheni Ekoebve                       Helsingfors IFK                    23,53
  2. Jonas Seemer                            If Sibbo-Vargarna                  23,59
  3. Ricky Lind                              Helsingfors IFK                    23,65
  4. Marko Sainio                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       24,36
  5. Antti Peltotalo                         Janakkalan Jana                    26,79

M19 2000 m ej

  1. Toni Alatulkkila                        Kenttäurheilijat-58              7.05,46

N 200 m


                     Tuuli: +1,0

  1. Matilda Bogdanoff                       Riihimäen Kisko                    25,99
  2. Milla Kelo                              Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       27,50

N 800 m

  1. Emma Millard                            Toijalan Vauhti                  2.12,00
  2. Noora Toivo                             Toijalan Vauhti                  2.22,54
  3. Aino Paunonen                           Turun Urheiluliitto              2.24,59
  4. Nelli Toivo                             Toijalan Vauhti                  2.24,68
  5. Emmi Tikkanen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     2.39,71

N 10 000 m 

  1. Sandra Riihola                          Keravan Urheilijat              47.29,10

Nordic 10 000m Challenge Men


  1. Sindre Buraas                           Norway                          29.36,63
  2. Jesper Faurschou                        Denmark                         29.55,72
  3. Peter Gross                             Sweden                          30.00,47
  4. Jarkko Hamberg                          Finland                         30.15,49
  5. Joseph Tanui                            Finland                         30.19,00
  6. Ulrik Heltmann Jensen                   Denmark                         30.34,75
  7. Asbjørn Ellefsen Persen                 Norway                          30.47,37
  8. Juho Pirkola                            Finland                         30.56,61
  9. Jeppe Farsøht                           Denmark                         31.21,62
 10. Miika Takala                            Finland                         31.28,28
     Obed Kipkurui                           Sjundeå If                           DNF
     Simo Wannas                             Finland                              DNF
     Fredrik Uhrbom                          Sweden                               DNF
Kilpailun ulkopuolella
     Michael Nielsen                         Denmark                         30.40,27
     Henry Gross                             Sweden                          30.06,68

Nordic 10 000m Challenge Women


  1. Christina Bus Holt                      Norway                          34.51,03
  2. Malin Liljestedt                        Sweden                          34.54,10
  3. Susanne Grimfors                        Sweden                          34.55,63
  4. Hanna Jantunen                          Finland                         35.09,77
  5. Janica Mäkelä                           Finland                         36.05,86
  6. Signe Gasbjerg                          Denmark                         36.07,01
  7. Mira Tuominen                           Finland                         36.48,42
  8. Simone Glad                             Denmark                         37.20,49
Kilpailun ulkopuolella
     Tove Berg                               Sweden                          37.20,64

Uudy Pm 10 000 m N

  1. Sandra Riihola                          Keravan Urheilijat              47.29,10


N Pituus

  1. Niina Kelo                              Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     5,37 +0,4           
  2. Miia Hietala                            Vihdin Viesti                    5,26 -0,5           
  3. Milla Kelo                              Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     5,21 +0,7           


N Kuula

  1. Niina Kelo                              Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       14,57
  2. Katja Kantanen                          Viipurin Urheilijat                14,08
  3. Milla Kelo                              Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       11,46
  4. Hanne Kantanen                          Viipurin Urheilijat                11,10


T13 1000 m


  1. Janette Niemi                           Haminan Ponteva                  3.25,32

T15 Korkeus

  1. Eveliina Määttänen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu         135


T15 Keihäs

  1. Amanda Räty                             Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       38,37
  2. Hanna Hujanen                           Helsingin Kisa-Veikot              33,83
  3. Eveliina Määttänen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       15,29

N17 200 m      Tuuli: +0,7


  1. Siiri Heiskanen                         Nurmijärven Yleisurheilu           25,54
  2. Jatta-Juulia Hanski                     Karhulan Urheilijat                25,64
  3. Alisa Heikkinen                         Hyvinkään seudun Urheilijat        26,98
  4. Hanne Kantanen                          Viipurin Urheilijat                27,13
  5. Nina Rättyä                             Janakkalan Jana                    27,76
  6. Hanna Liukka                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       27,92
  7. Riikka Rajamäki                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       29,47
  8. Anniina Norpila                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       29,49


N17 1500 m ej


  1. Oona Hujanen                            Helsingin Kisa-Veikot            5.32,18
  2. Sara Lankinen                           Kenttäurheilijat-58              5.40,21

N17 Pituus

  1. Hanne Kantanen                          Viipurin Urheilijat              5,55 -0,9           
  2. Riikka Rajamäki                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     4,61 -1,7           
  3. Hanna Liukka                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     4,58 -0,8           
  4. Anniina Norpila                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     4,47 -0,4           

N19 200 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Henna Peltonen                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       26,90
  2. Tiina Säily                             Helsingin Kisa-Veikot              26,90
  3. Tiia-Mari Sulkio                        Janakkalan Jana                    27,52
  4. Nanne Kolehmainen                       Nurmijärven Yleisurheilu           28,01
  5. Minna Meriläinen                        Janakkalan Jana                    28,09
  6. Mari Paananen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       29,76

N19 Pituus

  1. Tiina Säily                             Helsingin Kisa-Veikot             5,15 -0,4           
  2. Alisa Heikkinen                         Hyvinkään seudun Urheilijat       4,94 +1,1           
  3. Mari Paananen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu      4,85 +0,3           
  4. Nanne Kolehmainen                       Nurmijärven Yleisurheilu          4,80 -1,5