Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.06. klo 17:00 Kesäkuun kisat Tulokset (päivitetty: 20:57 21.06.2022)
Kesäkuun kisat
Pohjan Koitto
21.06.2022

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   12,28             
2)   Janne Kokkonen                   LapLu                     14,18             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Bettina Siltala                  OulPy                     13,00             
2)   Siiri Hihnala                    OulPy                     13,31             
3)   Venla Laukka                     OulPy                     13,69             
4)   Taru Repo                        PohjKoi                   14,68             
5)   Eini Vasu                        OulPy                     15,07             
     Eerika Rahko                     PohjKoi                   DNF               


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Janne Kokkonen                   LapLu                     29,99             


N 200m
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,35             
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   26,82             
3)   Siiri Hihnala                    OulPy                     27,00             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,03             
5)   Bettina Siltala                  OulPy                     27,75             
6)   Venla Laukka                     OulPy                     28,05             
7)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   30,26             
8)   Eini Vasu                        OulPy                     31,59             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,9
1)   Bettina Siltala                  OulPy                     27,75             
2)   Venla Laukka                     OulPy                     28,05             
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   30,26             
4)   Eini Vasu                        OulPy                     31,59             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,35             
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   26,82             
3)   Siiri Hihnala                    OulPy                     27,00             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,03             


M 2000m
Loppukilpailu
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   7.04,07           


N 2000m
Loppukilpailu
1)   Ella-Noora Rahkola               Ei seuraa                 7.14,92           
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   7.17,73           
3)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   7.43,26           


M Seiväs

N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   320               
     310    320    330    
     o      xo     xxx    



M Kolmiloikka

N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  9,90 +1,4          
     9,90   9,67   9,56   9,71   9,66   9,66   
     +1,4   +1,5   +1,2   +0,9   +1,6   +1,2   



M Kuula
Loppukilpailu
     Jussi Syväniemi                  ArcticA                   DNS               


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Eini Vasu                        OulPy                     8,52              
     8,52   x      7,39   x      7,58   x      



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   51,58             
     x      51,58  50,58  47,23  x      x      

     Jussi Syväniemi                  ArcticA                   DNS               


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Merja Perätalo                   YlikNM                    47,01             
     41,75  42,23  43,17  42,55  47,01  x      

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   43,57             
     43,57  x      x      x      x      x      



P9 60m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Jere Kerola                      KuivAu                    10,38             
2)   Jimi Juujärvi                    PohjKoi                   10,78             
3)   Nuutti Hietala                   PohjKoi                   11,13             
4)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   11,31             
5)   Lauri Muranen                    PohjKoi                   11,65             


T9 60m
Alkuerät, Tuuli: NM
1)   Juuli Mettiäinen                 PohjKoi                   10,97             
2)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   11,14             
3)   Helmi Eteläaho                   PohjKoi                   11,86             
4)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   12,25             
5)   Minka Vatanen                    PohjKoi                   12,44             
6)   Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   12,50             


P9 1000m
Alkuerät
1)   Nuutti Hietala                   PohjKoi                   4.24,94           


T9 1000m
Alkuerät
1)   Ellen Hovila                     LapLu                     4.08,94           
2)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   4.28,14           
3)   Helmi Eteläaho                   PohjKoi                   4.52,77           
4)   Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   5.09,05           
5)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   5.35,30           


P9 Pituus
Alkuerät
1)   Jere Kerola                      KuivAu                    3,27              
     3,27   3,13   2,97   2,69   
                                 

2)   Lauri Muranen                    PohjKoi                   2,70              
     2,70   2,57   2,56   2,42   
                                 



T9 Pituus
Alkuerät
1)   Juuli Mettiäinen                 PohjKoi                   3,10              
     3,10   3,00   3,03   2,97   
                                 

2)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   2,98              
     2,93   2,96   2,91   2,98   
                                 

3)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   2,55              
     2,51   2,55   2,50   2,40   
                                 

4)   Minka Vatanen                    PohjKoi                   2,50              
     2,48   x      2,24   2,50   
                                 

5)   Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   2,42              
     2,10   2,26   2,02   2,42   
                                 



P9 Kiekko
Alkuerät
1)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   8,19              
     6,85   6,22   8,19   7,43   



T9 Kiekko
Alkuerät
1)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   4,17              
     x      x      4,17   x      

2)   Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   3,35              
     2,58   2,16   3,35   3,05   



T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   12,96             


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Anna-Sofia Orajärvi              KuivAu                    16,47