Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
21.06. klo 17:00 Seuracup I osakilpailu Tulokset (päivitetty: 22:43 21.06.2022)
Seuracup I osakilpailu
Pohjan Koitto
21.06.2022

Huom! 
Tuloksissa sijoitukset näkyvät vain niillä, joille on nimetty kyseinen laji
Seuracup-lajiksi. Muut näkyvät kilpailun ulkopuolisina.

Kesäkuun kisojen tulokset, joiden yhteydessä on T/P 9-sarja on nähtävillä täällä:
https://kilpailukalenteri.fi/?cs=18&nid=31039

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jimi Juujärvi                    PohjKoi                   10,78             
     Abel Sieppi                      PohjKoi                   10,23             
     Antti Väisänen                   PohjKoi                   10,88             
     Ilmari Hietala                   PohjKoi                   10,98             
     Roni Kerola                      KuivAu                    9,67              


T11 60m
1)   Elina Saarinen                   PohjKoi                   9,70              
2)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   9,92              
3)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   11,17             
     Saana Daavittila                 PohjKoi                   10,82             
     Iina Jurvelin                    PohjKoi                   10,98             
     Ellen Poikela                    PohjKoi                   11,55             
     Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   9,59              
     Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   11,17             
     Ellen Poikela                    PohjKoi                   11,55             
     Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   9,59              
     Iina Jurvelin                    PohjKoi                   10,98             
     Saana Daavittila                 PohjKoi                   10,82             

Loppukilpailu erä 2
1)   Elina Saarinen                   PohjKoi                   9,70              
2)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   9,92              
     Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Ilmari Hietala                   PohjKoi                   3.48,59           
     Abel Sieppi                      PohjKoi                   4.04,44           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     3.47,63           
2)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   4.16,96           
3)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   4.17,12           
4)   Seela Oinas                      PohjKoi                   4.22,98           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   3,37              
     3,37   3,29   3,12   3,08   
                                 

     Abel Sieppi                      PohjKoi                   3,74              
     3,74   3,63   3,67   3,66   
                                 

     Ilmari Hietala                   PohjKoi                   3,38              
     3,38   x      3,24   3,16   
                                 

     Jimi Juujärvi                    PohjKoi                   3,14              
     3,06   3,14   x      2,96   
                                 

     Roni Kerola                      KuivAu                    4,01              
     3,77   3,73   3,96   4,01   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   4,10              
     4,10   4,01   3,97   4,07   
                                 

     Ebba Karhu                       PohjKoi                   2,90              
     x      2,90   2,80   2,78   
                                 

     Ellen Poikela                    PohjKoi                   2,98 NM           
     2,98   2,78   2,85   2,83   
                                 

     Iina Jurvelin                    PohjKoi                   3,29              
     3,29   3,13   3,17   2,99   
                                 

     Saana Daavittila                 PohjKoi                   3,04              
     3,00   3,00   3,04   x      
                                 

     Seela Oinas                      PohjKoi                   3,45 NM           
     3,45   3,32   3,20   x      
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   11,27             
     x      x      11,27  8,04   



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   10,62             
     8,40   9,08   9,58   10,62  

     Iina Jurvelin                    PohjKoi                   8,00              
     7,33   8,00   x      7,33   



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   33,79             
   1) Abel Sieppi, 2) Antti Väisänen, 
   3) Ilmari Hietala, 4) Jimi Juujärvi


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   31,82             
   1) Ellen Vierimaa, 2) Seela Oinas, 
   3) Saana Daavittila, 4) Elina Saarinen
2)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   35,19             
   1) Ellen Poikela, 2) Iina Jurvelin, 
   3) Ebba Karhu, 4) Elle Pyhäjärvi


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,86              
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   9,08              
     Eemil Poikela                    PohjKoi                   9,69              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   9,15              
2)   Emmi Hietanen                    PohjKoi                   9,99              
     Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,10              
     Ilona Karhu                      PohjKoi                   10,09             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   4.04,84           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   4.07,92           
     Eden Sieppi                      PohjKoi                   3.46,26           


P13 Korkeus

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Janna Juujärvi                   PohjKoi                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   31,36             
     31,36  x      29,76  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   11,29             
     10,94  10,49  9,79   11,29  

     Lilli Haataja                    PohjKoi                   16,37             
     16,37  14,23  12,67  13,39  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   1.02,04           
   1) Juho Daavittila, 2) Eemil Poikela, 
   3) Aamos Oinas, 4) Nuutti Hietala


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   1.01,23           
   1) Eden Sieppi, 2) Janna Juujärvi, 
   3) Lilli Haataja, 4) Ilona Karhu



T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Aurora Aalto                     PohjKoi                   14,65             
2)   Annika Saarinen                  PohjKoi                   15,06             
2)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   15,06             
4)   Sohvi Shemeikka                  PohjKoi                   15,52             
5)   Aino Halttu                      PohjKoi                   16,34             
     Lidia Sieppi                     PohjKoi                   14,92             


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   7.27,12           
2)   Minea Vierimaa                   PohjKoi                   8.24,42           
     Sointu Oinas                     PohjKoi                   7.14,34           



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   270               
     220    230    240    250    260    270    275    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eino Sarajärvi                   PohjKoi                   5,27              
     4,45   5,27   4,83   5,13   

     Viljami Raappana                 PohjKoi                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   7,61              
     7,33   7,36   7,60   7,61   



P15 4x100m viesti

T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   55,50             
   1) Sointu Oinas, 2) Lidia Sieppi, 
   3) Aurora Aalto, 4) Olivia Laine
2)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   59,95             
   1) Sohvi Shemeikka, 2) Annika Saarinen, 
   3) Sandra Öqvist, 4) Aino Halttu



M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   26,90             


N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   9,96 -0,8          
     8,46   9,84   9,96   9,22   -      -      
     +1,0   +0,8   -0,8   +3,4                 



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,01              
     8,80   8,76   9,01   -