Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.06. klo 12:00 Rajakisat Tulokset (päivitetty: 19:03 11.06.2022)
Rajakisat 11.6.2022
N 100m 
Juoksu 1: (-2,2) 1) Emma Mäkikallio PohjKoi 12,57, 2) Veera Pudas VeitsilKV 12,97, 3) Siiri Poikela PohjKoi 13,36, 4) Eerika Rahko
PohjKoi 13,79, 5) Ida Albrecktsson HSKT 14,14. 

Juoksu2: (-1,2) 1) Emma Mäkikallio PohjKoi 12,78, 2) Veera Pudas VeitsilKV 12,99, 3) Siiri Poikela PohjKoi 13,43, Eerika Rahko PohjKoi DQ. 
 


N Korkeus 1) Ida Albrecktsson HSKT 125.
 

N Pituus 1) Ida Albrecktsson HSKT 4,84.
 

M 100m (-0,7) 1) Abdihamiid Nur HTTFC 12,38, 2) Yonas Mehari HTTFC 12,65.
 

M 800m 1) Aapo Mäkiniemi LimNM 2.02,25, 2) Sami Petäjäjärvi OulPy 2.06,60, 3) Liam Jakobsson Kalix FI 2.07,29, 4) Arvi
Kolehmainen AlatPi 2.11,73, 5) Mats Olsson Morjärv SK 2.12,97, 6) Juhani Laakkonen HSKT 2.26,48, 
 

M 3000m 1) Juho Latvala PosPy 9.06,89, 2) Antti Männikkö LimNM 9.13,00, 3) Simeon Rissanen LimNM 9.26,84, 4) Jaakko Kotajärvi
LimNM 9.31,38, 5) Aarre Paukkeri LimNM 9.47,57, 6) Abdale Omarsson HSKT 9.56,32, 7) Artturi Kangasmaa RovanRR 10.03,65,
 
M Pituus 1) Abdale Omarsson HSKT 5,49.
 

M Kuula 1) Matti Kahilainen PihtipTui 14,98.


T9 60m (-0,6) 1) Iisa Klaavuniemi YliINa 11,43. 


T9 800m 1) Iisa Klaavuniemi YliINa 3.15,10, 2) Enni Okkonen VeitsilKV 3.32,84. 


T9 Korkeus 1) Iisa Klaavuniemi YliINa 95. 


T9 Pituus 1) Iisa Klaavuniemi YliINa 3,04. 


T9 Kuula 1) Iisa Klaavuniemi YliINa 4,33. 



T11 60m (NM) 1) Wilhelmina Juntto OulPy 9,68, 2) Ellen Vierimaa PohjKoi 9,71, 3) Nea Kylmämaa HSKT 9,72, 4) Kiia Aittaniemi PosPy 10,18,
5) Elma Klaavuniemi YliINa 10,97, 6) Vega Simolin HSKT 11,33, 


T11 800m 1) Wilhelmina Juntto OulPy 2.45,52,


T11 Korkeus 1) Nea Kylmämaa HSKT 125, 2) Elma Klaavuniemi YliINa 115, 3) Vega Simolin HSKT 100. 


T11 Pituus 1) Nea Kylmämaa HSKT 4,17, 2) Ellen Vierimaa PohjKoi 4,00, 3) Kiia Aittaniemi PosPy 3,56, 4) Elma Klaavuniemi YliINa 3,24, 5)
Vega Simolin HSKT 3,09


T11 Kuula 1) Elma Klaavuniemi YliINa 5,91


P11 60m (-0,6) 1) Isak Allden GSK 11,47.
 

P11 800m 1) Paavo Kolehmainen AlatPi 2.49,37.
 

P11 Korkeus 1) Isak Allden GSK 100.
 

P11 Pituus 1) Isak Allden GSK 2,77.
 

P11 Kuula 1) Isak Allden GSK 3,55. 


T13 100m (-2,6) 1) Lotta Saloniemi AlatPi 14,37, 2) Tyra Allden GSK 14,73, 3) Nea Pertula HSKT 14,88, 4) Nelli Kumpula HSKT 15,99. 


T13 800m 1) Nelli Kumpula HSKT 3.15,02,  Ella Kolehmainen AlatPi DNF. 


T13 Korkeus 1) Tyra Allden GSK 130, 2) Lotta Saloniemi AlatPi 115. 


T13 Pituus 1) Nea Pertula HSKT 4,31, 2) Tyra Allden GSK 4,04, 3) Lotta Saloniemi AlatPi 3,92, 4) Nelli Kumpula HSKT 3,62. 


T13 Kuula 1) Lotta Saloniemi AlatPi 7,72, 2) Tyra Allden GSK 6,21, 3) Sivia Turunen VeitsilKV 6,14. 


P13 100m (-0,7) 1) Alex Koivuranta OulPy 15,50. 


P13 800m 1) Alex Koivuranta OulPy 2.50,75. 


T15 100m (-0,2) 1) Anniina Piipponen VeitsilKV 13,30, 2) Tindra Strandberg Luleå FI 14,01, 3) Olivia Uvemo Luleå FI 14,14, 4) Maja
Stridsman Luleå FI 14,78. 


T15 800m 1) Maja Stridsman Luleå FI 2.43,56, 2) Minea Vierimaa PohjKoi 2.50,67, 


T15 Korkeus 1) Linnea Turunen VeitsilKV 130, 2) Elina Nyström Luleå FI 125. 


T15 Pituus 1) Tindra Strandberg Luleå FI 4,56, 2) Maja Stridsman Luleå FI 4,47, 3) Elina Nyström Luleå FI 3,80, 4) Olivia
Uvemo Luleå FI 3,67. 


T15 Kuula 1) Tindra Strandberg Luleå FI 8,38, 2) Maja Stridsman Luleå FI 7,78. 


P15 100m (-0,7) 1) Carl Eriksson Luleå FI 12,73. 


P15 Korkeus 1) Carl Eriksson Luleå FI 143. 


P15 Pituus 1) Carl Eriksson Luleå FI 4,51. 


M40 3000m 1) Markku Nikkanen LimNM 9.54,25. 
 

M50 3000m 1) Arvi Kolehmainen AlatPi 10.08,09, 2) Hannu Laurila RovanRR 10.45,51. 


M60 3000m 1) Pertti Lapinkangas OulNMKY 11.11,43, Heimo Springare RovanRR DNF. 


N60 3000m 1) Satu Siika-Aho OulsHeitto 13.05,01.