Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.05. klo 13:00 46. Vappuhölkkä Tulokset (päivitetty: 21:07 01.05.2022)
Lohijärven Kuohun Vappuhölkkä 2022

3-vuotiaat tytöt ja pojat

1 Kvist Oskari LohKu 0:00:45
2 Lohiniva Petrus LohKu 0:00:47
3 Heikka Niila 0:01:42

Tytöt 5 v 300m

1 Kantomaa Eevi 0:02:09
2 Peltoniemi Lyydia Rovaniemi 0:02:16
3 Poikela Elli OH 0:02:35

Pojat 5v 300m

1 Siikavirta Axel Kaulinpää 0:01:52
2 Collin Juho 0:02:27

Tytöt 7 v 300 m

1 Koskivuori Viia 0:01:23
2 Lindgren Ilona 0:01:24
3 Palokangas Netta LohKu 0:01:24
4 Collin Senni-Sofia 0:01:37
5 Kvist Helmi LohKu 0:01:42
6 Kantomaa Anni 0:01:43

Pojat 7 v 300 m

1 Jokelainen Miikkael 0:01:17
2 Nulu Iivo 0:01:28
3 Torvinen Ossi LohKu 0:01:36
4 Pasula Väinö 0:01:44

Tytöt 9 v 600 m

1 Heikka Julia 0:04:15

Tytöt 11 v 1 km

1 Kvist Madelina LohKu 0:04:09
2 Kursula Linnea 0:04:21
3 Poikela Ellen 0:04:23
4 Lamsijärvi Aino LohKu 0:04:26
5 Pakisjärvi Lotta 0:04:27

Pojat 11 v 1 km

1 Kolehmainen Paavo AlPi 0:04:10
2 Heikka Jamie 0:05:14

Tytöt 13 v 1 

1 Kolehmainen Ella AlPi 0:04:30
2 Palokangas Emmi LohKu 0:04:40
3 Lohiniva Minea LohKu 0:04:51
4 Nieminen Linnea 0:05:06
5 Kursula Nella 0:05:24

Pojat 13 v 2 km

1 Poikela Eemil RoKi 0:08:57

Tytöt 15 v 2 km

1 Perkkiö Jonna AlPi 0:08:55

Hölkkäsarja 3 km

1 Laakkonen Juhani Haparanda SKt 0:12:01
2 Ruonala Jari RDS 0:12:57
3 Uusimäki Ville Kisa 0:14:19
4 Kursula Hanna 0:14:39
5 Kangas Iida-Sofia 0:15:00
6 Jauhola Iina AlPi 0:15:10
7 Uusimäki Jyrki Kisa 0:15:43
8 Kenttälehto Jyrki SiSi 0:16:12
9 Korpi Joona 0:16:37
10 Pakisjärvi Lotta 0:16:57
11 Pasula Eelis 0:17:17
12 Tirroniemi Sirkka 0:19:31
13 Uusimäki Sari Kisa 0:19:31
14 Lamsijärvi Aino LohKu 0:19:57
15 Lamsijärvi Santeri LohKu 0:20:17
16 Tenno Olavi 0:20:36
17 Nieminen Linnea 0:21:41
18 Palokangas Emmi LohKu 0:22:00
19 Lamsijärvi Akseli LohKu 0:25:25
20 Simonen Janne LohKu 0:25:25
21 Lamsijärvi Veera LohKu 0:25:41
22 Lamsijärvi Jenni LohKu 0:27:10
23 Lamsijärvi Martta LohKu 0:27:10
24 Kangas Sanna LohKu 0:28:08

Miehet 65 v 3 km

1 Springare Heimo RDS 0:12:42
2 Naalisvaara Reijo LohKu 0:15:18

Naiset 60 v 3 km

1 Hallikainen Elli-Tarja 0:14:28
2 Aho Eija Lohijärvi 0:24:38

Miehet 5 km

1 Peltoniemi Ossi PosPy 0:16:22
2 Jaako Tuomas Kaulinpää 0:16:45
3 Petrelius Eetu Pohjan Koitto 0:17:43
4 Pennanen Markus RDS 0:17:45
5 Välitalo Ilkka-Petri MKV 0:18:13
6 Vilppola Juho Rovaniemi 0:18:34
7 Alajärvi Eetu 0:20:30
8 Collin Tommi 0:22:10
9 Pasula Martti 0:22:38

Naiset 5 km

1 Heikkinen Anna-Elina JKU 0:18:08
2 Lantto Annika PelloIF 0:20:06
3 Herttuala Mari 0:22:03

Naiset 17 v 5 km

1 Kilpiäinen Friida VKV 0:25:55

Naiset 19 v 5 km

1 Korpi Anna 0:22:49
2 Alajärvi Noora LohKu 0:26:18

Miehet 17 v 5 km

1 Petrelius Erkka Pohjan Koitto 0:20:00
2 Korpi Juuso 0:21:59

Naiset 40 v 5 km

1 Heikura Miia 0:21:07

Miehet 40 v 5 km

1 Antti Nulu 0:20:04
2 Keränen Mikko 0:20:13

Miehet 50 v 5 km

1 Honkaniemi Veijo RDS 0:17:32
2 Ronkainen Teppo ONMKY 0:18:36
3 Laurila Hannu RDS 0:19:11
4 Kuusela Teuvo 0:20:26
5 Viippola Eero Kisa 0:20:59

Naiset 50 v 5 km

1 Seppälä Jatta AlPi 0:22:29
2 Jaako Aila SK Gränsen 0:24:46

Miehet 60 v 5 km

1 Juuso Jarmo RDS 0:23:33
2 Määttä Aimo RDS 0:24:00