Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.07. klo 12:00 Kipinän Kisat Tulokset (päivitetty: 18:30 17.07.2022)
Kipinän Kisat
Nummen Kipinä
17.07.2022

N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   13,08             
2)   Jutta Heino                      KarkkPo                   13,57             
3)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    13,95             
4)   Riitta Rahkila                   NurmijYU                  14,26             
5)   Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   14,47             
5)   Taija Takanen                    SomE                      14,47             

1)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   13,08             
2)   Jutta Heino                      KarkkPo                   13,57             
3)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    13,95             
4)   Riitta Rahkila                   NurmijYU                  14,26             
5)   Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   14,47             
5)   Taija Takanen                    SomE                      14,47             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    14,07q            
2)   Riitta Rahkila                   NurmijYU                  14,21q            
3)   Taija Takanen                    SomE                      14,52             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   12,94q            
2)   Jutta Heino                      KarkkPo                   13,64q            
3)   Tiina Ylöstalo                   TampPy                    13,76q            
4)   Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   14,41q            


M 1500m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jukka Salo                       KarkkPo                   4.23,13           
2)   Henri Heikkinen                  PaimU                     4.24,89           
3)   Antti Pöyry                      LänsiUU                   4.27,86           
4)   Markus Nikander                  LänsiUU                   4.35,33           
5)   Robin Fransman                   IFSibboV                  4.38,48           
6)   Juha Löppönen                    HelsJy                    4.58,93           


N 1500m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Saara Nikander                   LänsiUU                   4.48,87           
2)   Katri Grönlund                   LänsiUU                   5.18,15           


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Alex Brofelt                     KeskiUYU                  4,60 +1,6          
     4,12   4,60   4,58   x      x      4,38   
     +1,6   +1,6   +1,3                 +2,6   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Pinja Pikkupeura                 HIFK                      5,63 +2,4  5,60 +2,0
     5,60   -      5,55   5,55   5,63   5,56   
     +2,0          +3,5   +1,8   +2,4   +3,7   

2)   Tiina Ylöstalo                   TampPy                    5,20 +2,5          
     -      -      5,20   -      5,12   5,12   
                   +2,5          +3,6   +2,2   

3)   Jutta Heino                      KarkkPo                   4,61 +0,8          
     4,51   4,58   4,47   4,61   -      -      
     +2,6   +2,4   +2,0   +0,8                 

4)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    4,55 +3,3  4,42 +1,8
     -      4,49   -      4,42   -      4,55   
     +3,2   +2,1   +3,8   +1,8   +4,5   +3,3   



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Nelli Talvitie                   HyvsU                     11,53             
     11,53  11,51  x      11,42  x      x      

2)   Mette Gerkman                    EspTa                     10,57             
     10,16  10,34  10,17  x      10,11  10,57  

3)   Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   10,42             
     9,97   10,42  10,02  10,07  9,87   9,86   

4)   Rebekka Sukselainen              EsboIF                    9,74              
     9,67   x      x      9,35   9,57   9,74   



P9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Arvo Laine                       KarkkPo                   9,69              
2)   Tiitus Kela                      LänsiUU                   10,20             
3)   Oliver Hautaviita                VihdVie                   10,36             
4)   Tristan Pellä                    NummKip                   10,61             
5)   Eetu Palola                      PorvU                     11,36             
     Juho Vesikkala                   NummKip                   DNS               

1)   Arvo Laine                       KarkkPo                   9,69              
2)   Tiitus Kela                      LänsiUU                   10,20             
3)   Oliver Hautaviita                VihdVie                   10,36             
4)   Tristan Pellä                    NummKip                   10,61             
5)   Eetu Palola                      PorvU                     11,36             
     Juho Vesikkala                   NummKip                   DNS               


Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Tristan Pellä                    NummKip                   10,14q            
2)   Juho Vesikkala                   NummKip                   10,63q            
3)   Eetu Palola                      PorvU                     11,10q            
4)   Kuisma Salo                      KarkkPo                   11,99             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Arvo Laine                       KarkkPo                   9,62q             
2)   Tiitus Kela                      LänsiUU                   10,04q            
3)   Oliver Hautaviita                VihdVie                   10,08q            


T9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,7
1)   Kiana Kankare                    HKV                       10,05             
2)   Elsi Palola                      PorvU                     10,15             
3)   Kaisla Salo                      KarkkPo                   10,40             
4)   Saara Sairasalo                  NummKip                   10,77             
5)   Adele Reijonen                   LänsiUU                   11,10             
6)   Hilda Tammimäki                  NummKip                   11,12             


1)   Elsi Palola                      PorvU                     10,19q            
2)   Kiana Kankare                    HKV                       10,21q            
3)   Kaisla Salo                      KarkkPo                   10,36q            
4)   Saara Sairasalo                  NummKip                   11,13q            
5)   Hilda Tammimäki                  NummKip                   11,24q            
6)   Adele Reijonen                   LänsiUU                   11,28q            
7)   Aada Lakela                      LänsiUU                   11,49             
8)   Meeri Lehtovaara                 NummKip                   11,59             
9)   Aino Roivanen                    NummKip                   11,84             
10)  Minea Teivonen                   KarkkPo                   11,95             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Kiana Kankare                    HKV                       10,21q            
2)   Saara Sairasalo                  NummKip                   11,13q            
3)   Hilda Tammimäki                  NummKip                   11,24q            
4)   Aada Lakela                      LänsiUU                   11,49             
5)   Aino Roivanen                    NummKip                   11,84             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Elsi Palola                      PorvU                     10,19q            
2)   Kaisla Salo                      KarkkPo                   10,36q            
3)   Adele Reijonen                   LänsiUU                   11,28q            
4)   Meeri Lehtovaara                 NummKip                   11,59             
5)   Minea Teivonen                   KarkkPo                   11,95             


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aron Kitinmäki                   NummKip                   4.04,21           
2)   Kuisma Salo                      KarkkPo                   4.17,14           
3)   Tiitus Kela                      LänsiUU                   4.27,13           
     Juho Vesikkala                   NummKip                   DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kaisla Salo                      KarkkPo                   3.56,13           
2)   Sanni Leppälä                    HausjU                    3.56,29           
3)   Aada Lakela                      LänsiUU                   4.21,64           
4)   Saara Sairasalo                  NummKip                   4.31,12           
5)   Hilda Tammimäki                  NummKip                   4.54,87           
6)   Aino Roivanen                    NummKip                   5.00,11           
7)   Minea Teivonen                   KarkkPo                   5.08,65           
8)   Adele Reijonen                   LänsiUU                   5.09,90           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tiitus Kela                      LänsiUU                   3,54 +3,1  3,41 +0,6
     3,37   3,35   3,41   3,54   3,36   3,37   
     +1,0   +1,0   +0,6   +3,1   +1,6   +1,3   

2)   Arvo Laine                       KarkkPo                   3,49 +3,5  3,47 +0,6
     3,47   3,49   3,29   3,30   3,35   3,24   
     +0,6   +3,5   +3,2   +2,3   +2,1   +1,4   

3)   Oliver Hautaviita                VihdVie                   3,49 +1,9          
     3,49   3,26   3,16   3,42   3,42   3,15   
     +1,9   +2,6   +0,3   +1,9   +1,6   +0,4   

4)   Tristan Pellä                    NummKip                   3,01 +1,3          
     3,01   2,78   2,97   2,73   2,72   2,73   
     +1,3   +1,2   +4,5   +4,3   +1,0   +1,0   

5)   Eetu Palola                      PorvU                     2,76 +3,1  2,74 +1,3
     2,76   2,54   2,74   2,54   -      2,54   
     +3,1   +1,0   +1,3   +1,2   +1,6   +1,2   

6)   Aron Kitinmäki                   NummKip                   2,70 +1,0          
     2,58   2,44   2,70   2,70   2,46   2,41   
     +1,1   +1,1   -0,3   +1,0   +2,7   -1,2   

7)   Kuisma Salo                      KarkkPo                   2,55 +1,8          
     2,33   2,55   2,20   -      2,12   2,34   
     +0,7   +1,8   +1,5   +1,9   +1,6   -0,2   

     Juho Vesikkala                   NummKip                   NM                
     -      -      -      -      -      -      
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elsi Palola                      PorvU                     3,51q +4,3  3,26 +1,7
     3,29   3,51   3,47   3,42   3,41   3,26   
     +2,7   +4,3   +2,9   +3,6   +2,2   +1,7   

2)   Kaisla Salo                      KarkkPo                   3,34q +2,4  3,18 +1,8
     3,13   3,34   3,16   3,12   3,04   3,18   
     +3,5   +2,4   +4,7   +1,3   +1,0   +1,8   

3)   Kiana Kankare                    HKV                       3,14q +2,0          
     2,96   2,89   -      -      3,05   3,14   
     +3,7   +3,1   +1,3   +4,3   +1,1   +2,0   

4)   Saara Sairasalo                  NummKip                   2,86q +2,3  2,76 +1,2
     2,76   2,41   2,63   -      2,61   2,86   
     +1,2   +2,0   +1,9   +2,4   +3,8   +2,3   

5)   Aada Lakela                      LänsiUU                   2,81q +2,7  2,78 +1,4
     2,48   2,81   2,60   2,65   2,78   2,68   
     +0,9   +2,7   +3,1   +2,5   +1,4   +2,1   

6)   Aino Roivanen                    NummKip                   2,66q +3,3          
     2,66   1,68   2,59   2,54   2,50   2,46   
     +3,3   +3,1   +4,0   +3,6   +2,7          

7)   Adele Reijonen                   LänsiUU                   2,62q +4,3  2,45 +1,6
     2,42   2,33   2,62   2,45   2,53   2,51   
     +2,4   +3,3   +4,3   +1,6   +3,8   +4,7   

8)   Meeri Lehtovaara                 NummKip                   2,58q +3,4  2,43 +1,8
     2,58   2,43   2,49   2,55   -      2,54   
     +3,4   +1,8   +4,9   +3,2   +2,8   +2,1   

9)   Minea Teivonen                   KarkkPo                   2,51 +4,5  2,27 +1,3
     2,51   2,27   2,02   2,24   2,27   2,36   
     +4,5   +1,3   +2,4   +0,6   +1,9   +2,9   

10)  Hilda Tammimäki                  NummKip                   2,46              
     2,38   2,46   1,93   2,00   2,26   2,37   
     +2,8          +0,5   +4,3   +1,4   +2,4   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1)   Leo Sinisaari                    LänsiUU                   9,02              
2)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   9,22              
3)   Johannes Laine                   KarkkPo                   9,24              
4)   Joonas Räty                      LänsiUU                   10,12             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Jasmin Hallenberg                KarkkPo                   9,39              
2)   Jonna Kämäräinen                 EsboIF                    9,63              
3)   Julia Ojanen                     NummKip                   9,82              
4)   Saana Muittari                   VihdVie                   10,22             
5)   Kielo Salo                       KarkkPo                   10,43             
6)   Lumi Vilhunen                    HausjU                    10,49             

1)   Jasmin Hallenberg                KarkkPo                   9,39              
2)   Jonna Kämäräinen                 EsboIF                    9,63              
3)   Julia Ojanen                     NummKip                   9,82              
4)   Saana Muittari                   VihdVie                   10,22             
5)   Kielo Salo                       KarkkPo                   10,43             
6)   Lumi Vilhunen                    HausjU                    10,49             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Jonna Kämäräinen                 EsboIF                    9,83q             
2)   Lumi Vilhunen                    HausjU                    10,58q            
3)   Silja Tammimäki                  NummKip                   10,90             
4)   Tuuli Vilhunen                   HausjU                    11,13             
5)   Iida Uittamo                     NummKip                   11,58             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Jasmin Hallenberg                KarkkPo                   9,45q             
2)   Julia Ojanen                     NummKip                   9,95q             
3)   Saana Muittari                   VihdVie                   10,07q            
4)   Kielo Salo                       KarkkPo                   10,45q            
5)   Viola Saikkonen                  NummKip                   11,08             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leo Sinisaari                    LänsiUU                   3.24,13           
2)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   3.26,69           
3)   Olavi Järvi                      TuUL                      3.32,94           
4)   Otso Muittari                    VihdVie                   3.42,10           
5)   Joonas Räty                      LänsiUU                   3.48,09           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jasmin Hallenberg                KarkkPo                   3.51,73           
2)   Kielo Salo                       KarkkPo                   3.56,11           
3)   Lumi Vilhunen                    HausjU                    4.06,22           
4)   Tuuli Vilhunen                   HausjU                    4.07,78           
5)   Helka Haanpää                    TuUL                      4.27,59           
6)   Silja Tammimäki                  NummKip                   4.34,53           


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Räty                      LänsiUU                   6,88              
     6,42   6,42   6,79   6,88   6,22   6,30   

2)   Eetu Kitinmäki                   NummKip                   6,88              
     6,67   6,88   6,39   6,37   5,75   6,00   

3)   Johannes Laine                   KarkkPo                   6,47              
     6,22   5,88   6,24   -      6,25   6,47   

4)   Otso Muittari                    VihdVie                   5,54              
     4,72   5,18   5,03   4,78   5,54   5,05   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jasmin Hallenberg                KarkkPo                   6,81q             
     6,17   6,76   6,62   6,41   6,45   6,81   

2)   Emma Paananen                    NurmijYU                  5,94q             
     5,40   5,94   5,74   5,62   5,62   5,41   

3)   Jonna Kämäräinen                 EsboIF                    5,83q             
     5,75   5,05   4,90   5,40   5,70   5,83   

4)   Silja Tammimäki                  NummKip                   5,65q             
     5,57   5,33   4,86   x      5,65   4,93   

5)   Tuuli Vilhunen                   HausjU                    5,63q             
     5,57   5,38   5,41   5,63   5,34   5,29   

6)   Viola Saikkonen                  NummKip                   5,62q             
     4,77   5,24   5,28   5,13   5,23   5,62   

7)   Saana Muittari                   VihdVie                   5,56q             
     5,37   5,26   4,71   5,55   5,56   4,81   

8)   Kielo Salo                       KarkkPo                   5,47q             
     5,47   4,77   5,15   4,83   5,42   4,81   

9)   Lumi Vilhunen                    HausjU                    5,17              
     4,90   5,17   4,98   

10)  Iida Uittamo                     NummKip                   4,85              
     4,85   4,03   3,74   

     Julia Ojanen                     NummKip                   NM                
     -      -      -      



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Herman Virtala                   LänsiUU                   9,18              
2)   Aapo Nummila                     TammRy                    9,27              
3)   Timi Enström                     KarkkPo                   9,63              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Julia Sihvonen                   EspTa                     8,77              
2)   Siiri Lehtovaara                 NummKip                   9,47              
3)   Wilma-Sofia Niemeläinen          KirkkonU                  9,51              


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  138               
     125    130    135    138    141    
     xo     xo     o      xo     xxx    

2)   Lenni Lindgren                   LänsiUU                   130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

3)   Aapo Nummila                     TammRy                    130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      xxo    o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    

2)   Veera Hautaviita                 VihdVie                   135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  32,22             
     x      26,12  31,92  25,20  26,23  32,22  

2)   Aapo Nummila                     TammRy                    23,81             
     23,81  18,58  22,36  22,98  x      21,18  

3)   Herman Virtala                   LänsiUU                   23,18             
     23,18  21,87  x      21,27  20,97  19,23  

4)   Timi Enström                     KarkkPo                   20,63             
     17,71  x      20,63  x      18,69  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Hautaviita                 VihdVie                   23,20             
     23,20  20,50  x      21,44  20,54  x      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Daniel Grönvik                   IFRaseb                   11,83             
2)   Danny Grönvik                    IFRaseb                   12,52             
3)   Hugo Haanpää                     TuUL                      12,62             
4)   Otso Aalto                       VeikkVei                  15,58             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Saina Lavi                       KirkkonU                  13,95             
2)   Julia Sihvonen                   EspTa                     14,14             
3)   Tiia Enström                     KarkkPo                   14,36             
4)   Nelli Kronvall                   LänsiUU                   14,49             


P15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Hugo Haanpää                     TuUL                      2.18,96           
2)   Danny Grönvik                    IFRaseb                   2.26,42           


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Daniel Grönvik                   IFRaseb                   5,23 +3,2  5,19 +0,7
     5,11   x      5,09   5,19   5,23   5,08   
     +0,6          +2,2   +0,7   +3,2   +0,9   

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  4,67 +1,0          
     4,64   x      x      4,67   x      4,44   
     +1,4                 +1,0          +0,9   

3)   Danny Grönvik                    IFRaseb                   4,51 +3,5  4,24 +1,7
     4,24   4,37   x      x      x      4,51   
     +1,7   +2,2                        +3,5   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nelli Kronvall                   LänsiUU                   4,21 +3,3  4,10 +1,6
     4,00   4,20   4,10   4,21   4,06   3,97   
     +2,7   +2,2   +1,6   +3,3   +3,1   +2,9   

2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  4,14 +1,8          
     3,74   4,14   3,88   4,11   3,96   3,95   
     +3,5   +1,8   +2,2   +2,6   +4,7   +2,7   

3)   Tiia Enström                     KarkkPo                   4,08 +2,9          
     -      4,08   -      -      -      -      
     +3,8   +2,9   +4,2          +2,7          



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Alex Brofelt                     KeskiUYU                  12,02             
2)   Joa Järvenkylä                   EspTa                     12,08