Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.06. klo 11:30 Knattekarnevalen Tulokset (päivitetty: 16:25 12.06.2021)
XXXVIII Knattekarnevalen
Vasa IS
12.06.2021

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  22,01             
2)   Ive Ntumba                       VasaIS                    22,83             
3)   Benjamin Olli                    VasaIS                    22,95             
4)   Elias Rintanen                   VasaIS                    23,69             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Alina Strömberg                  LarsmoIF                  24,82             
2)   Simone Wiklund                   IFNykn                    25,68             
3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   26,19             


P7 3-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Adrian Eklund                    IFVom                     8,85              
2)   Linus Strandvall                 IKFalken                  9,30              
3)   Albin Julin                      IFVom                     9,64              
4)   Onni Hankosaari                  VasaIS                    9,82              
5)   Jonas Krooks                     VasaIS                    9,90              
6)   Alexander Grannas                VasaIS                    9,94              
7)   Frans Byskata                    VasaIS                    10,05             
8)   Kevin Westerback                 VasaIS                    10,30             


T7 3-ottelu  40m
1)   Nellie Backa                     VasaIS                    8,18              
2)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   8,27              
3)   Iris Nordmyr                     IFVom                     8,28              
4)   Nella Åberg                      VasaIS                    8,37              
5)   Alina Appel                      MalaxIF                   8,77              
6)   Gabriella Wörlund                VasaIS                    9,28              
7)   Lo Willows                       VasaIS                    9,61              
8)   Maja Grannas                     IFDrott                   9,70              
9)   Greta Grandell                   VasaIS                    10,35             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Nellie Backa                     VasaIS                    8,18              
2)   Gabriella Wörlund                VasaIS                    9,28              
3)   Lo Willows                       VasaIS                    9,61              
4)   Greta Grandell                   VasaIS                    10,35             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   8,27              
2)   Iris Nordmyr                     IFVom                     8,28              
3)   Nella Åberg                      VasaIS                    8,37              
4)   Alina Appel                      MalaxIF                   8,77              
5)   Maja Grannas                     IFDrott                   9,70              


P7 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Adrian Eklund                    IFVom                     2,58              
     1,69   2,37   2,58   
                          

2)   Linus Strandvall                 IKFalken                  2,34              
     2,21   2,16   2,34   
                          

3)   Albin Julin                      IFVom                     2,27              
     2,23   2,27   2,22   
                          

4)   Kevin Westerback                 VasaIS                    2,16              
     2,16   2,08   2,00   
                          

5)   Onni Hankosaari                  VasaIS                    2,12              
     1,90   2,02   2,12   
                          

6)   Jonas Krooks                     VasaIS                    2,02              
     1,81   1,80   2,02   
                          

7)   Alexander Grannas                VasaIS                    1,95              
     1,95   1,74   1,83   
                          

8)   Frans Byskata                    VasaIS                    1,89              
     1,32   1,89   1,87   
                          



T7 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Nellie Backa                     VasaIS                    2,65              
     2,58   2,65   2,44   
                          

2)   Nella Åberg                      VasaIS                    2,63              
     2,54   2,63   2,50   
                          

3)   Iris Nordmyr                     IFVom                     2,54              
     2,42   2,50   2,54   
                          

4)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   2,51              
     2,42   2,41   2,51   
                          

5)   Alina Appel                      MalaxIF                   2,17              
     2,07   2,17   1,99   
                          

6)   Gabriella Wörlund                VasaIS                    2,05              
     1,91   2,05   1,54   
                          

7)   Lo Willows                       VasaIS                    1,93              
     1,83   1,93   1,91   
                          

8)   Greta Grandell                   VasaIS                    1,92              
     1,92   1,84   1,81   
                          

9)   Maja Grannas                     IFDrott                   1,83              
     1,83   1,64   1,43   
                          

     Nina Latvala                     VasaIS                                      


P7 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Linus Strandvall                 IKFalken                  3,81              
     3,75   3,71   3,81   

2)   Albin Julin                      IFVom                     3,74              
     3,74   3,72   3,38   

3)   Jonas Krooks                     VasaIS                    3,63              
     3,63   3,50   3,39   

4)   Adrian Eklund                    IFVom                     3,08              
     3,02   3,08   3,00   

5)   Kevin Westerback                 VasaIS                    2,65              
     2,41   2,65   2,54   

6)   Onni Hankosaari                  VasaIS                    2,46              
     2,20   2,45   2,46   

7)   Alexander Grannas                VasaIS                    2,23              
     1,77   2,23   1,79   

8)   Frans Byskata                    VasaIS                    2,05              
     2,05   1,80   1,96   



T7 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Nella Åberg                      VasaIS                    3,41              
     3,15   2,91   3,41   

2)   Nellie Backa                     VasaIS                    3,29              
     3,01   3,08   3,29   

3)   Iris Nordmyr                     IFVom                     3,27              
     3,27   3,27   3,18   

4)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   3,18              
     3,03   3,18   3,14   

5)   Alina Appel                      MalaxIF                   2,72              
     2,46   2,62   2,72   

6)   Greta Grandell                   VasaIS                    2,45              
     1,69   2,45   1,56   

7)   Gabriella Wörlund                VasaIS                    2,35              
     1,99   2,35   2,13   

8)   Maja Grannas                     IFDrott                   1,98              
     1,98   1,80   1,84   

     Lo Willows                       VasaIS                    DNS               
     Nina Latvala                     VasaIS                    DNS               


P07 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Adrian Eklund                    IFVom                     253               
2)   Linus Strandvall                 IKFalken                  249               
3)   Albin Julin                      IFVom                     230               
4)   Jonas Krooks                     VasaIS                    201               
5)   Kevin Westerback                 VasaIS                    159               
6)   Onni Hankosaari                  VasaIS                    157               
7)   Alexander Grannas                VasaIS                    134               
8)   Frans Byskata                    VasaIS                    121               


T07 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Nellie Backa                     VasaIS                    305               
2)   Nella Åberg                      VasaIS                    296               
3)   Iris Nordmyr                     IFVom                     287               
4)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   281               
5)   Alina Appel                      MalaxIF                   206               
6)   Gabriella Wörlund                VasaIS                    162               
7)   Greta Grandell                   VasaIS                    134               
8)   Maja Grannas                     IFDrott                   122               
9)   Lo Willows                       VasaIS                    73                
10)  Nina Latvala                     VasaIS                    0                 


P9 4-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  7,38              
2)   Ebbot Nordström                  MalaxIF                   7,69              
3)   Noah Östersund                   VasaIS                    7,96              
4)   Edward Sjöstrand                 VasaIS                    8,03              
5)   Elias Roos                       VasaIS                    8,38              
6)   Leo Bystedt                      VasaIS                    8,50              
7)   Oscar Björknäs                   VasaIS                    9,72              


T9 4-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Amanda Grannas                   IFDrott                   7,22              
2)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     7,45              
3)   Alva Stråka                      IFNykn                    7,94              
4)   Maja Snickars                    IFKraft                   8,17              
5)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   8,37              
6)   Lykke Ekman                      VasaIS                    8,66              
7)   Mila Hankosaari                  VasaIS                    8,70              
     Isabella Vuorinen                VasaIS                    DNS               


P9 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  3.15,40           
2)   Noah Östersund                   VasaIS                    3.19,59           
3)   Edward Sjöstrand                 VasaIS                    3.26,27           
4)   Elias Roos                       VasaIS                    3.32,28           
5)   Leo Bystedt                      VasaIS                    3.32,78           
6)   Oscar Björknäs                   VasaIS                    4.02,73           
     Ebbot Nordström                  MalaxIF                   DNS               


T9 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     3.06,13           
2)   Amanda Grannas                   IFDrott                   3.15,99           
3)   Alva Stråka                      IFNykn                    3.25,16           
4)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   3.26,73           
5)   Lykke Ekman                      VasaIS                    3.34,87           
6)   Maja Snickars                    IFKraft                   3.48,38           
7)   Mila Hankosaari                  VasaIS                    4.12,36           
     Isabella Vuorinen                VasaIS                    DNS               


P9 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     o      xx     

2)   Ebbot Nordström                  MalaxIF                   95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      xo     xxo    o      xxx    

3)   Elias Roos                       VasaIS                    90                
     80     85     90     95     
     xo     o      xo     xxx    

4)   Noah Östersund                   VasaIS                    90                
     80     85     90     95     
     o      o      xxo    xxx    

5)   Leo Bystedt                      VasaIS                    85                
     75     80     85     90     
     o      o      xxo    xxx    

     Edward Sjöstrand                 VasaIS                    NH                
     75     
     xxx    

     Melwin Kock                      IKFalken                                    
     75     
     DNS    

     Oscar Björknäs                   VasaIS                    NH                
     75     
     xxx    



T9 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Alva Stråka                      IFNykn                    100               
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xo     

1)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     100               
     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     

3)   Amanda Grannas                   IFDrott                   90                
     80     85     90     95     105    
     o      xo     xo     xxx    xxx    

4)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   90                
     80     85     90     95     
     o      xo     xxo    xxx    

5)   Maja Snickars                    IFKraft                   85                
     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Mila Hankosaari                  VasaIS                    80                
     65     70     75     80     85     
     xo     o      o      xo     xxx    

     Inez Häggblom                    VasaIS                                      
     Isabella Vuorinen                VasaIS                    NH                
     105    
     xxx    

     Lykke Ekman                      VasaIS                    NH                
     65     
     x      



P9 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  18,01             
     11,51  18,01  13,54  

2)   Leo Bystedt                      VasaIS                    12,79             
     10,88  12,07  12,79  

3)   Elias Roos                       VasaIS                    10,82             
     8,08   10,82  8,43   

4)   Noah Östersund                   VasaIS                    10,00             
     10,00  7,02   9,13   

5)   Ebbot Nordström                  MalaxIF                   9,07              
     9,07   7,49   8,80   

6)   Oscar Björknäs                   VasaIS                    7,32              
     7,32   -      3,81   

7)   Edward Sjöstrand                 VasaIS                    6,13              
     6,13   6,11   5,07   

     Melwin Kock                      IKFalken                  DNS               


T9 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Alva Stråka                      IFNykn                    10,29             
     8,71   8,45   10,29  

2)   Amanda Grannas                   IFDrott                   10,18             
     8,30   10,18  7,58   

3)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     9,41              
     9,41   8,98   6,80   

4)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   8,41              
     8,41   8,17   8,15   

5)   Lykke Ekman                      VasaIS                    8,05              
     7,68   8,05   7,24   

6)   Maja Snickars                    IFKraft                   7,86              
     7,86   x      6,84   

7)   Mila Hankosaari                  VasaIS                    7,13              
     5,16   4,46   7,13   

     Inez Häggblom                    VasaIS                    DNS               
     Isabella Vuorinen                VasaIS                    DNS               


P09 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  659               
2)   Noah Östersund                   VasaIS                    425               
3)   Elias Roos                       VasaIS                    376               
3)   Leo Bystedt                      VasaIS                    376               
5)   Ebbot Nordström                  MalaxIF                   332               
6)   Edward Sjöstrand                 VasaIS                    264               
7)   Oscar Björknäs                   VasaIS                    145               
8)   Melwin Kock                      IKFalken                  0                 


T09 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     552               
2)   Amanda Grannas                   IFDrott                   521               
3)   Alva Stråka                      IFNykn                    454               
4)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   359               
5)   Maja Snickars                    IFKraft                   311               
6)   Mila Hankosaari                  VasaIS                    232               
7)   Lykke Ekman                      VasaIS                    227               
8)   Inez Häggblom                    VasaIS                    0                 
8)   Isabella Vuorinen                VasaIS                    0                 


P10 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   2.51,73           
2)   Luie Nordström                   MalaxIF                   3.00,76           
3)   Alex Hermans                     IFVom                     3.02,87           
4)   Elis Träskelin                   VasaIS                    3.03,08           
5)   Walter Backa                     VasaIS                    3.09,74           
6)   Melker Strandvall                IKFalken                  3.22,06           
7)   Olle Julin                       IFVom                     3.52,97           


T10 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   3.33,48           
2)   Linn Enroth                      IFDrott                   3.43,51           


P10 4-ottelu  60m aidat
1)   Walter Backa                     VasaIS                    11,92             
2)   Alex Hermans                     IFVom                     12,42             
3)   Luie Nordström                   MalaxIF                   13,10             
4)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   13,23             
5)   Olle Julin                       IFVom                     14,58             
6)   Melker Strandvall                IKFalken                  14,61             
7)   Elis Träskelin                   VasaIS                    18,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8
1)   Alex Hermans                     IFVom                     12,42             
2)   Olle Julin                       IFVom                     14,58             
3)   Melker Strandvall                IKFalken                  14,61             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Walter Backa                     VasaIS                    11,92             
2)   Luie Nordström                   MalaxIF                   13,10             
3)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   13,23             
4)   Elis Träskelin                   VasaIS                    18,38             


T10 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,3
1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   13,10             
2)   Linn Enroth                      IFDrott                   13,14             


P10 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   115               
     100    105    110    115    120    
     o      xxo    o      xxo    xxx    

2)   Melker Strandvall                IKFalken                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

3)   Luie Nordström                   MalaxIF                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Walter Backa                     VasaIS                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Olle Julin                       IFVom                     105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Elis Träskelin                   VasaIS                    95                
     85     90     95     100    
     o      xo     xxo    xxx    

7)   Alex Hermans                     IFVom                     85                
     85     90     
     o      xxx    



T10 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xxo    x      

2)   Linn Enroth                      IFDrott                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      xxx    



P10 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olle Julin                       IFVom                     19,80             
     14,87  17,80  19,80  

2)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   18,73             
     x      18,73  17,94  

3)   Elis Träskelin                   VasaIS                    18,16             
     18,04  16,38  18,16  

4)   Luie Nordström                   MalaxIF                   17,96             
     17,96  16,26  14,10  

5)   Walter Backa                     VasaIS                    16,34             
     15,08  16,34  14,85  

6)   Alex Hermans                     IFVom                     14,26             
     12,74  13,99  14,26  

7)   Melker Strandvall                IKFalken                  13,50             
     13,50  9,87   10,69  



T10 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   11,29             
     11,11  10,94  11,29  

2)   Linn Enroth                      IFDrott                   11,06             
     10,86  11,06  10,84  



P10 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   880               
2)   Walter Backa                     VasaIS                    817               
3)   Luie Nordström                   MalaxIF                   781               
4)   Alex Hermans                     IFVom                     697               
5)   Olle Julin                       IFVom                     602               
6)   Melker Strandvall                IKFalken                  601               
7)   Elis Träskelin                   VasaIS                    562               


T10 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   650               
2)   Linn Enroth                      IFDrott                   577               


P11 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Milton Sandén                    VasaIS                    2.43,56           
2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    2.53,02           
3)   Ben Björklund                    IFDrott                   2.54,81           
4)   Anton Åberg                      VasaIS                    2.59,99           
     Albin Lundström                  VasaIS                    DNS               
     Liam Nyholm                      VasaIS                    DNS               


T11 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Natalie Eklund                   IFVom                     3.27,16           
2)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   3.28,83           
3)   Frida Häggblom                   VasaIS                    3.28,98           
     Olivia Rytylä                    VasaIS                    DNS               


P11 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    10,90             
2)   Milton Sandén                    VasaIS                    11,16             
3)   Ben Björklund                    IFDrott                   12,02             
4)   Anton Åberg                      VasaIS                    12,80             
5)   Albin Lundström                  VasaIS                    13,71             
     Liam Nyholm                      VasaIS                    DNS               


T11 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,3
1)   Frida Häggblom                   VasaIS                    11,88             
2)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   12,94             
2)   Olivia Rytylä                    VasaIS                    12,94             
4)   Natalie Eklund                   IFVom                     14,01             


P11 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ben Björklund                    IFDrott                   130               
     105    110    115    120    125    130    132    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Anton Åberg                      VasaIS                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Liam Nyholm                      VasaIS                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Milton Sandén                    VasaIS                    100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

     Albin Lundström                  VasaIS                                      
     90     
     DNS    

     Eddie Wallin                     VasaIS                                      
     90     
     DNS    



T11 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Natalie Eklund                   IFVom                     110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Frida Häggblom                   VasaIS                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xxo    xxx    

     Olivia Rytylä                    VasaIS                                      
     90     
     DNS    



P11 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    26,64             
     26,56  x      26,64  

2)   Milton Sandén                    VasaIS                    19,37             
     16,60  19,37  15,94  

3)   Ben Björklund                    IFDrott                   18,85             
     12,34  18,85  x      

4)   Anton Åberg                      VasaIS                    17,12             
     14,79  16,13  17,12  

5)   Liam Nyholm                      VasaIS                    16,92             
     16,92  15,33  14,13  

6)   Albin Lundström                  VasaIS                    12,12             
     10,56  11,19  12,12  

     Eddie Wallin                     VasaIS                    DNS               


T11 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Natalie Eklund                   IFVom                     17,06             
     13,40  14,19  17,06  

2)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   15,84             
     12,68  15,84  14,35  

3)   Frida Häggblom                   VasaIS                    14,08             
     14,08  13,73  

     Olivia Rytylä                    VasaIS                    DNS               


P11 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    1257              
2)   Milton Sandén                    VasaIS                    1051              
3)   Ben Björklund                    IFDrott                   1050              
4)   Anton Åberg                      VasaIS                    819               
5)   Liam Nyholm                      VasaIS                    355               
6)   Albin Lundström                  VasaIS                    327               
7)   Eddie Wallin                     VasaIS                    0                 


T11 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Frida Häggblom                   VasaIS                    763               
2)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   727               
3)   Natalie Eklund                   IFVom                     659               
4)   Olivia Rytylä                    VasaIS                    257               


P12 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Emil Appel                       MalaxIF                   2.35,69           
2)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  2.40,90           
3)   Niko Hassila                     IFDrott                   2.59,77           
4)   Arne Söderlund                   VasaIS                    3.22,30           
5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  3.56,12           


T12 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Lea Snickars                     IFKraft                   2.45,85           
2)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  2.53,74           
3)   Lovisa Öling                     IFVom                     2.54,31           
4)   Matilda Hermans                  IFVom                     2.55,39           
5)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    3.02,36           
6)   Milla Byström                    IKFalken                  3.22,71           
7)   Amanda Vesterback                IFFyren                   3.31,10           
     Matilda Finneman                 VasaIS                    DNS               


P12 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Emil Appel                       MalaxIF                   11,39             
2)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  12,37             
3)   Niko Hassila                     IFDrott                   12,83             
4)   Arne Söderlund                   VasaIS                    14,16             
5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  16,56             
     William Latvala                  VasaIS                    DNS               


T12 5-ottelu  60m aidat
1)   Amanda Vesterback                IFFyren                   11,28             
2)   Matilda Hermans                  IFVom                     13,02             
3)   Lea Snickars                     IFKraft                   13,08             
4)   Lovisa Öling                     IFVom                     13,19             
5)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    13,30             
6)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  13,87             
7)   Milla Byström                    IKFalken                  14,00             
     Matilda Finneman                 VasaIS                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Matilda Hermans                  IFVom                     13,02             
2)   Lea Snickars                     IFKraft                   13,08             
3)   Lovisa Öling                     IFVom                     13,19             
4)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    13,30             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Amanda Vesterback                IFFyren                   11,28             
2)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  13,87             
3)   Milla Byström                    IKFalken                  14,00             
     Matilda Finneman                 VasaIS                    DNS               


T12 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Amanda Vesterback                IFFyren                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Matilda Finneman                 VasaIS                    130               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      

3)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Lea Snickars                     IFKraft                   120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Lovisa Öling                     IFVom                     120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Matilda Hermans                  IFVom                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

     Milla Byström                    IKFalken                                    
     90     
     DNS    



P12 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Emil Appel                       MalaxIF                   4,06 +0,7          
     -      4,06   4,00   
            +0,7   +0,9   

2)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  4,02 +0,5          
     4,02   -      -      
     +0,5                 

3)   Niko Hassila                     IFDrott                   3,92 +2,2  3,73 +0,7
     3,73   -      3,92   
     +0,7          +2,2   

4)   Arne Söderlund                   VasaIS                    3,41 +3,0  3,39 +1,2
     -      3,39   3,41   
            +1,2   +3,0   

5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  2,92 +1,0          
     -      2,72   2,92   
            +0,8   +1,0   

     Oscar Lundén                     IFDrott                   DNS               
     William Latvala                  VasaIS                    DNS               


T12 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  3,98 -0,8          
     3,98   3,80   -      
     -0,8   -0,8   -1,1   

2)   Amanda Vesterback                IFFyren                   3,93 -1,5          
     3,80   3,90   3,93   
     -1,4   -0,2   -1,5   

3)   Lea Snickars                     IFKraft                   3,65 -0,3          
     3,65   3,30   3,35   
     -0,3   -0,6   -0,5   

4)   Lovisa Öling                     IFVom                     3,41 +0,2          
     3,21   3,31   3,41   
     -0,5   -0,7   +0,2   

5)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    3,32 -2,0          
     3,16   3,32   3,09   
     -0,7   -2,0   -1,4   

6)   Matilda Hermans                  IFVom                     3,20 -0,8          
     3,20   2,89   3,05   
     -0,8   -1,5   -1,0   

7)   Milla Byström                    IKFalken                  3,07 -0,1          
     2,75   2,80   3,07   
     -2,2   -0,2   -0,1   

     Matilda Finneman                 VasaIS                    DNS               


P12 5-ottelu  Kiekko
Loppukilpailu
1)   Arne Söderlund                   VasaIS                    25,87             
     25,87  x      x      

2)   Emil Appel                       MalaxIF                   22,79             
     21,25  20,68  22,79  

3)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  20,46             
     19,27  x      20,46  

4)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  15,34             
     15,34  12,22  x      

5)   Niko Hassila                     IFDrott                   14,14             
     14,14  13,38  13,11  

     Oscar Lundén                     IFDrott                   DNS               
     William Latvala                  VasaIS                    DNS               


P12 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  33,29             
     27,62  29,92  33,29  

2)   Arne Söderlund                   VasaIS                    23,13             
     23,13  16,50  14,77  

3)   Emil Appel                       MalaxIF                   22,63             
     21,50  22,08  22,63  

4)   Niko Hassila                     IFDrott                   19,28             
     18,27  19,28  x      

5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  13,06             
     13,06  12,29  x      

     Oscar Lundén                     IFDrott                   DNS               
     William Latvala                  VasaIS                    DNS               


T12 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lovisa Öling                     IFVom                     21,43             
     18,90  20,08  21,43  

2)   Amanda Vesterback                IFFyren                   20,22             
     16,80  19,91  20,22  

3)   Lea Snickars                     IFKraft                   16,22             
     13,71  16,22  15,96  

4)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    13,05             
     11,08  11,76  13,05  

5)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  13,02             
     12,35  13,02  10,75  

6)   Matilda Hermans                  IFVom                     13,00             
     13,00  12,03  12,55  

7)   Milla Byström                    IKFalken                  9,34              
     9,26   8,23   9,34   

     Matilda Finneman                 VasaIS                    DNS               


P12 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emil Appel                       MalaxIF                   1592              
2)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  1559              
3)   Arne Söderlund                   VasaIS                    1107              
4)   Niko Hassila                     IFDrott                   1096              
5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  607               
6)   Oscar Lundén                     IFDrott                   0                 
6)   William Latvala                  VasaIS                    0                 


T12 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Amanda Vesterback                IFFyren                   1317              
2)   Lea Snickars                     IFKraft                   1137              
3)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  1121              
4)   Lovisa Öling                     IFVom                     1113              
5)   Matilda Hermans                  IFVom                     982               
6)   Celine Nordkvist                 VasaIS                    946               
7)   Milla Byström                    IKFalken                  533               
8)   Matilda Finneman                 VasaIS                    299               


P13 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  2.31,88           
2)   Hannes Dahlbacka                 IKFalken                  2.39,01           
3)   Alvar Asplund                    IKFalken                  2.42,89           
4)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    2.47,83           


T13 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Ellen Kock                       IKFalken                  2.45,22           
2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   2.46,47           
3)   Sara Cederholm                   IFNykn                    2.52,53           
4)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  2.53,25           
5)   Linnea Strandvall                IKFalken                  2.56,61           
6)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  2.58,39           
7)   Tilda Åberg                      VasaIS                    3.00,55           
     Viola Jokiaho                    ÄhtU                      DNS               


P13 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Hannes Dahlbacka                 IKFalken                  11,03             
2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    11,88             
3)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  11,92             
4)   Alvar Asplund                    IKFalken                  13,54             


T13 5-ottelu  60m aidat
1)   Wilma Grannas                    IFDrott                   10,20             
2)   Sara Cederholm                   IFNykn                    10,81             
3)   Tilda Åberg                      VasaIS                    10,89             
4)   Linnea Strandvall                IKFalken                  11,84             
5)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  12,16             
6)   Ellen Kock                       IKFalken                  12,69             
7)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  13,31             
8)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      19,83             
     Ingrid Kass                      VasaIS                    DNS               
     Linnea Ståhl                     VasaIS                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Wilma Grannas                    IFDrott                   10,20             
2)   Tilda Åberg                      VasaIS                    10,89             
3)   Linnea Strandvall                IKFalken                  11,84             
4)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  12,16             
     Ingrid Kass                      VasaIS                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Sara Cederholm                   IFNykn                    10,81             
2)   Ellen Kock                       IKFalken                  12,69             
3)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  13,31             
4)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      19,83             
     Linnea Ståhl                     VasaIS                    DNS               


T13 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Linnea Strandvall                IKFalken                  140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   140               
     115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

5)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Ellen Kock                       IKFalken                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Tilda Åberg                      VasaIS                    125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

8)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      125               
     120    125    130    
     o      xo     xxx    

     Ingrid Kass                      VasaIS                                      
     105    
     DNS    

     Linnea Ståhl                     VasaIS                                      
     105    
     DNS    



P13 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  4,31 +1,9          
     4,31   4,17   3,88   
     +1,9   +2,9   -2,4   

2)   Hannes Dahlbacka                 IKFalken                  4,15 +1,5          
     3,73   4,15   3,95   
     +2,2   +1,5   -0,4   

3)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    4,12 -0,1          
     3,68   -      4,12   
     +0,3   +4,2   -0,1   

4)   Alvar Asplund                    IKFalken                  3,60 +0,9          
     3,60   3,55   3,51   
     +0,9   +1,2   -1,5   



T13 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Wilma Grannas                    IFDrott                   4,44 -0,9          
     4,44   4,15   -      
     -0,9   -0,7   -1,4   

2)   Ingrid Kass                      VasaIS                    4,39 -1,3          
     4,27   4,39   4,19   
     -1,3   -1,3   -0,9   

3)   Linnea Strandvall                IKFalken                  4,29 -0,5          
     4,29   -      -      
     -0,5   -0,2   -0,2   

4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    4,22 -0,6          
     4,18   -      4,22   
     -1,4   -0,4   -0,6   

5)   Tilda Åberg                      VasaIS                    4,22 -0,8          
     4,22   3,67   3,87   
     -0,8   -0,9   -0,6   

6)   Linnea Ståhl                     VasaIS                    4,19 -0,6          
     4,19   -      -      
     -0,6   -0,2   -0,7   

7)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  3,75 -1,0          
     3,75   -      3,52   
     -1,0   +0,2   -0,6   

8)   Ellen Kock                       IKFalken                  3,49 -1,6          
     -      -      3,49   
     -1,5   -1,8   -1,6   

9)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  3,48 -2,6          
     3,48   3,45   3,26   
     -2,6   -0,5   -1,4   

     Viola Jokiaho                    ÄhtU                      DNS               


P13 5-ottelu  Kiekko
Loppukilpailu
1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    35,61             
     x      30,45  35,61  

2)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  19,72             
     18,40  x      19,72  

3)   Hannes Dahlbacka                 IKFalken                  16,42             
     x      16,42  x      

4)   Alvar Asplund                    IKFalken                  16,08             
     x      16,08  x      



P13 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    35,13             
     35,13  34,65  34,61  

2)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  26,38             
     26,38  24,88  23,88  

3)   Hannes Dahlbacka                 IKFalken                  22,62             
     17,33  22,62  18,23  

4)   Alvar Asplund                    IKFalken                  15,59             
     x      15,01  15,59  



T13 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara Cederholm                   IFNykn                    30,10             
     28,27  30,10  29,49  

2)   Tilda Åberg                      VasaIS                    23,87             
     20,82  21,96  23,87  

3)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  17,10             
     15,97  16,28  17,10  

4)   Wilma Grannas                    IFDrott                   16,65             
     15,14  16,65  12,29  

5)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  15,21             
     14,06  15,21  14,25  

6)   Linnea Strandvall                IKFalken                  12,73             
     10,70  10,70  12,73  

7)   Ellen Kock                       IKFalken                  12,12             
     10,47  12,01  12,12  

     Ingrid Kass                      VasaIS                    DNS               
     Linnea Ståhl                     VasaIS                    DNS               
     Viola Jokiaho                    ÄhtU                      DNS               


P13 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    1857              
2)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  1622              
3)   Hannes Dahlbacka                 IKFalken                  1519              
4)   Alvar Asplund                    IKFalken                  1082              


T13 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Wilma Grannas                    IFDrott                   1733              
2)   Sara Cederholm                   IFNykn                    1700              
3)   Tilda Åberg                      VasaIS                    1492              
4)   Linnea Strandvall                IKFalken                  1376              
5)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  1300              
6)   Ellen Kock                       IKFalken                  1124              
7)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  1104              
8)   Ingrid Kass                      VasaIS                    341               
9)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      322               
10)  Linnea Ståhl                     VasaIS                    303               


T14 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  3.13,50           
     Ida Nordkvist                    VasaIS                    DNS               


P14 5-ottelu  1000m

T14 5-ottelu  80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,3
1)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  16,24             
     Ida Nordkvist                    VasaIS                    DNS               


P14 5-ottelu  100m aidat

T14 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

     Annie Lundén                     IFDrott                                     
     105    
     DNS    

     Ida Nordkvist                    VasaIS                                      
     105    
     DNS    



P14 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
     Theo Gullberg                    VasaIS                                      


P14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
     Theo Gullberg                    VasaIS                                      


T14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  4,47 +4,2  4,35 +1,4
     4,29   4,35   4,47   
     +3,1   +1,4   +4,2   

     Annie Lundén                     IFDrott                   DNS               
     Ida Nordkvist                    VasaIS                    DNS               


P14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
     Theo Gullberg                    VasaIS                                      


T14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ida Nordkvist                    VasaIS                    16,11             
     16,11  x      15,93  

2)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  11,75             
     10,42  11,75  8,99   

     Annie Lundén                     IFDrott                   DNS               


P14 5-ottelu
Loppukilpailu


T14 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  1159              
2)   Ida Nordkvist                    VasaIS                    166               
3)   Annie Lundén                     IFDrott                   0                 


T15 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  2.29,50           
2)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  2.48,92           
3)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    2.51,82           
4)   Malin Cederholm                  IFNykn                    2.52,02           
5)   Molly Forslund                   VasaIS                    2.56,85           
     Elisabeth Kvist                  VasaIS                    DNS               


P15 5-ottelu  1000m

T15 5-ottelu  80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  13,35             
2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    13,69             
3)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  15,03             
4)   Molly Forslund                   VasaIS                    16,47             
     Elisabeth Kvist                  VasaIS                    DNS               
     Elvira Åbrandt                   VasaIS                    DNS               


P15 5-ottelu  100m aidat

T15 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Malin Cederholm                  IFNykn                    145               
     135    140    145    150    
     o      o      o      xxx    

2)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Molly Forslund                   VasaIS                    145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      xo     o      xx     

4)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  145               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xo     

5)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  135               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxx    

6)   Elisabeth Kvist                  VasaIS                    130               
     130    135    
     xo     xxx    



P15 5-ottelu  Seiväs

P15 5-ottelu  Pituus

T15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  4,77 +2,0          
     4,70   4,77   4,65   
     +1,3   +2,0   +3,3   

2)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  4,62 +1,1          
     4,41   4,52   4,62   
     +1,6   +1,3   +1,1   

3)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    4,45 +0,8          
     -      -      4,45   
     +1,7   +1,1   +0,8   

4)   Malin Cederholm                  IFNykn                    4,38 +2,7  4,35 +1,4
     -      4,38   4,35   
     +2,5   +2,7   +1,4   

5)   Molly Forslund                   VasaIS                    4,13 +1,6          
     4,09   3,97   4,13   
     +1,2   +0,4   +1,6   

     Elisabeth Kvist                  VasaIS                    DNS               


P15 5-ottelu  Keihäs

T15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Malin Cederholm                  IFNykn                    27,27             
     25,34  25,84  27,27  

2)   Molly Forslund                   VasaIS                    26,91             
     24,92  23,45  26,91  

3)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  22,23             
     x      22,23  19,32  

4)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  18,69             
     13,31  17,53  18,69  

5)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    18,31             
     17,62  18,31  17,85  

     Elisabeth Kvist                  VasaIS                    DNS               


P15 5-ottelu
Loppukilpailu


T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  1964              
2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    1806              
3)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  1624              
4)   Molly Forslund                   VasaIS                    1501              
5)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    1200              
6)   Elisabeth Kvist                  VasaIS                    299               




© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.4.1 - 12.06.2021 16.24.08