Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.07. klo 12:00 Aikuisurheilijoiden Kansalliset kilpailut Tulokset (päivitetty: 09:14 04.07.2021)
Aikuisurheilijoiden kansalliset 3.7.2021 Kuortane TULOKSET
       M35 100m
1.	Teemu Jokela SSU 11.97
2.	Asko Lehtonen Keski-uudenmaan yleisurheilu 12.74
N40 100m 
1.	Anita Metsälä SSU 14.29
N50 100m
1.	Kirsi Spoof-Tuomi VSVU 14.32
N55 100m
1.	Tiina Hakomäki YJ 14.93
2.	Salla Teppo Varsinais-Suomen veteraaniurheilijat 15.37
M30 Kuula
1.	Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas 15.34
M35 Kuula
1.	Teemu Jokela SSU 11.43
M60 Kuula
1.	Jouko Jussila YJ 8.76
M65 Kuula
1.	Aimo Kolehmainen Kivijärven Kivekkäät 8.84
2.	Veikko Vasko Kuortaneen Kunto 8.53
M75 Kuula
1.Kari Hakomäki Yj 7.41
M80 Kuula
1.	Jouni Tenhu Lahti Sport 11.39
2.	Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät 9.40
N70 Kuula
1.	Tuula Alho EPUV 8.10
N75 Kuula
1.	Helinä Pihlaja EPUV 8.25
M65 Kiekko
1.	Veikko Vasko Kuortaneen Kunto 29.00

M70 Kiekko
1.	Heikki Myllykangas EPUV 40.82
2.	Mauri Matilainen Vilppulan Veikot 32.94
N40 Kiekko
1.	Anita Metsälä SSU 22.48

N45 Kiekko
1.	Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus 21.05
M40 Keihäs
1.	Petri Lätti Jalasjärven Jalas 58.48
2.	Aki Nurminen Siikaisten Sisu 57.18
M50 Keihäs
1.	Petri Satto JanJa 55.20
2.	Sami Jämsen JKU 47.36
3.	Tommi Piensoho Kälviän Tarmo 39.40
M55 Keihäs
1.	Timo Tikka Kuortaneen Kunto 55.84
2.	Timo Riikonen LUM 49.30
3.	Ari Kela JanJa 42.50
4.	Kari Peltokangas Kuortaneen Kunto DNS
M65 Keihäs 
1.	Hannu Heino PUV 42.16
2.	Sauli Saunamäki Toijalan vauhti 39.00
3.	Aimo Kolehmainen Kivijärven Kivekkäät 35.00
M70 Keihäs
1.	Hannu Kortesluoma Kuntopirkat 39.05
2.	Juhani Tikkalahti Lave 31.04
M75 Keihäs
1.	Kalevi Karmitsa Saarijärven Pullistus 33.90
M80 Keihäs
1.	Jouni Tenhu Lahti Sport 43.29
2.	Aulis Savola LaVe 33.11
3.	Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät 26.01
M90 Keihäs
Martti Mäkelä LaVe 10.72

N35 Keihäs
1.	Piret Paal HKV 29.76
N50 Keihäs
1.	Kirsi Yijälä JKU 28.30
N70 Keihäs
1.	Tuula Alho EPUV 20.05
N75 Keihäs 
1.	Helinä Pihlaja EPUV 16.33
M30 Painonheitto
1.	Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas 14.68
M40 Painonheitto
1.	Juhana Mäkelä YKV 17.39
2.	Aki Nurminen Siikaisten Sisu 12.42
M45 Painonheitto
1.	Tuomo Tarvainen EPUV 15.33
M50 Painonheitto
1.	Petri Satto JanJa 16.54
2.	Pasi Taipale ÄU 13.10
M55 Painonheitto
1.	Jukka Perälä Kauhajoen Karhu 14.56
2.	Timo Riikonen LUM 12.89
3.	Ari Kela JanJa 12.38
M60 Painonheitto
1.	Ralf Högnäs IK Falken 19.69
2.	Pauli Jokinen EPUV 12.74
M65 Painonheitto
1.	Tuomo Jantunen EPUV 14.58
M70 Painonheitto
1.	Ole Sundkvist IK Falken 16.56
2.	Heikki Myllykangas EPUV 14.36
3.	Pekka Sivula EPUV 13.76
4.	Pauli Mäkelä YKV 13.69
5.	Juhani Tikkalahti LaVe 10.74
M75 Painonheitto
1.	Kalevi Karmitsa Saarijärven Pullistus 13.82
M80 Painonheitto
1.	Aulis Savola LaVe 13.17
2.	Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät 11.70
M90 Painonheitto
1.	Martti Mäkelä LaVe 9.36
N45 Painonheitto
1.	Kirsi Koro Virtain Urheilijat 14.39 SE
2.	Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus 7.89
N50 Painonheitto
1.	Kirsi Spoof-Tuomi VSVU 14.42
N65 Painonheitto
1.	Paula Mäkelä YKV 12.40
N75 Painonheitto
1.	Helinä Pihlaja EPUV 10.03