Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
19.06. klo 12:00 Knattestafett DM i Jakobstad Tulokset (päivitetty: 08:18 21.06.2021)
P9 4x400m stafett
Final
1)   Malax IF                         MalaxIF                   5.51,54           
   1) Ebbot Nordström, 2) Vidar Björndahl, 
   3) Henrik Skaggs, 4) Noel Asp
2)   IK Falken Lag 1                  IKFalken                  6.01,00           
   1) Erik Lönnqvist, 2) Melvin Hjulfors, 
   3) Melker Ehnvall, 4) Lukas Storbjörk
3)   IF Drott                         IFDrott                   6.10,46           
   1) Alvin Halmesmäki, 2) Anton Liljekvist, 
   3) Noel Häggblom, 4) Birk Tunér
4)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    6.38,83           
   1) Vidar Backlund, 2) Ragnar Svanbäck, 
   3) Casper Sandin, 4) Elliot Julin
5)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  7.16,0h           
   1) Elis Häggblom, 2) Johannes Hellman, 
   3) Iisak Haikka, 4) Aaron Björkskog
6)   IK Falken Lag 2                  IKFalken                  7.17,10           
   1) Edvin Finell, 2) Liam Kronqvist, 
   3) Mario Eriksson, 4) Linus Strandvall


F9 4x400m stafett
1)   Larsmo IF lag 1                  LarsmoIF                  5.58,33           
   1) Leya Fagerholm, 2) Agnes Joskitt, 
   3) Freja Liljekvist, 4) Pinja Riska
2)   IF Drott lag 1                   IFDrott                   6.01,01           
   1) Amanda Grannas, 2) Adina Vilkas, 
   3) Siiri Kuittinen, 4) Edit Boman
3)   Gamlakarleby IF lag 1            GamlakIF                  6.03,58           
   1) Sonja Witick, 2) Emilia Pakkala, 
   3) Emma Bergdahl, 4) Lotta Haikka
4)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    6.11,85           
   1) Alva Stråka, 2) Ylva Wikblom, 
   3) Alina Sandnabba, 4) Ella Nilsson
5)   IF Drott lag 2                   IFDrott                   6.15,97           
   1) Remas Alhammadah, 2) Säde Kivelä, 
   3) Alice Tran, 4) Novalie Snellman
6)   IF Kraft                         IFKraft                   6.20,95           
   1) Melinda Snickars, 2) Josefine Nyman, 
   3) Anni Forsman, 4) Maja Snickars
7)   IK Falken Lag 1                  IKFalken                  6.34,35           
   1) Hilma Kultalahti, 2) Felicia Kuusisaari, 
   3) Jenny Ek, 4) Julia Lövsund
8)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  6.49,27           
   1) Moa Riska, 2) Tess Fagerholm, 
   3) Hanna Rönnqvist, 4) Ida Ström
9)   Malax IF                         MalaxIF                   6.56,38           
   1) Signe Träskelin, 2) Gabriella Tuuf, 
   3) Alina Appel, 4) Cornelia Tuuf
10)  IF Åsarna                        IFÅsar                    6.56,41           
   1) Emelie Viitasalo, 2) Fanny Pulkkinen, 
   3) Maja Nyman, 4) Nellie Viitasalo
11)  IK Falken Lag 2                  IKFalken                  7.39,92           
   1) Signe Tallgren, 2) Agnes Finell, 
   3) Matilda Klemets, 4) Emelie Ainasoja
12)  Gamlakarleby IF Lag 2            GamlakIF                  8.21,83           
   1) Tilde Häggblom, 2) Alana Allison, 
   3) Minea Björkskog, 4) Winsome Allison

Final heat 1
1)   IF Drott lag 1                   IFDrott                   6.01,01           
   1) Amanda Grannas, 2) Adina Vilkas, 
   3) Siiri Kuittinen, 4) Edit Boman
2)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    6.11,85           
   1) Alva Stråka, 2) Ylva Wikblom, 
   3) Alina Sandnabba, 4) Ella Nilsson
3)   IF Drott lag 2                   IFDrott                   6.15,97           
   1) Remas Alhammadah, 2) Säde Kivelä, 
   3) Alice Tran, 4) Novalie Snellman
4)   IK Falken Lag 1                  IKFalken                  6.34,35           
   1) Hilma Kultalahti, 2) Felicia Kuusisaari, 
   3) Jenny Ek, 4) Julia Lövsund
5)   Malax IF                         MalaxIF                   6.56,38           
   1) Signe Träskelin, 2) Gabriella Tuuf, 
   3) Alina Appel, 4) Cornelia Tuuf
6)   IF Åsarna                        IFÅsar                    6.56,41           
   1) Emelie Viitasalo, 2) Fanny Pulkkinen, 
   3) Maja Nyman, 4) Nellie Viitasalo

Final heat 2
1)   Larsmo IF lag 1                  LarsmoIF                  5.58,33           
   1) Leya Fagerholm, 2) Agnes Joskitt, 
   3) Freja Liljekvist, 4) Pinja Riska
2)   Gamlakarleby IF lag 1            GamlakIF                  6.03,58           
   1) Sonja Witick, 2) Emilia Pakkala, 
   3) Emma Bergdahl, 4) Lotta Haikka
3)   IF Kraft                         IFKraft                   6.20,95           
   1) Melinda Snickars, 2) Josefine Nyman, 
   3) Anni Forsman, 4) Maja Snickars
4)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  6.49,27           
   1) Moa Riska, 2) Tess Fagerholm, 
   3) Hanna Rönnqvist, 4) Ida Ström
5)   IK Falken Lag 2                  IKFalken                  7.39,92           
   1) Signe Tallgren, 2) Agnes Finell, 
   3) Matilda Klemets, 4) Emelie Ainasoja
6)   Gamlakarleby IF Lag 2            GamlakIF                  8.21,83           
   1) Tilde Häggblom, 2) Alana Allison, 
   3) Minea Björkskog, 4) Winsome Allison


P/F9 8x40m stafett
Final
1)   IF Drott                         IFDrott                   1.01,1h           
   1) Amanda Grannas, 2) Alvin Halmesmäki, 
   3) Alice Tran, 4) Noel Häggblom, 
   5) Novalie Snellman, 6) Remas Alhammadah, 
   7) Birk Tunér, 8) Edit Boman
2)   IF VOM                           IFVom                     1.02,6h           
   1) Iris Nordmyr, 2) Max Lundström, 
   3) Lina Nykvist, 4) Molly Antus, 
   5) Harald Backlund, 6) Nike Byman, 
   7) Elin Haapoja, 8) Elvira Nordmyr
3)   IK Falken                        IKFalken                  1.02,8h           
   1) Julia Lövsund, 2) Felicia Kuusisaari, 
   3) Hilma Kultalahti, 4) Jenny Ek, 
   5) Erik Lönnqvist, 6) Melvin Hjulfors, 
   7) Melker Ehnvall, 8) Lukas Storbjörk
4)   Malax IF                         MalaxIF                   1.03,1h           
   1) Vidar Björndahl, 2) Signe Träskelin, 
   3) Henrik Skaggs, 4) Gabriella Tuuf, 
   5) Ebbot Nordström, 6) Alina Appel, 
   7) Noel Asp, 8) Cornelia Tuuf
5)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    1.03,8h           
   1) Ylva Wikblom, 2) Ragnar Svanbäck, 
   3) Alina Sandnabba, 4) Vidar Backlund, 
   5) Alvina Nylund, 6) Ella Nilsson, 
   7) Alva Stråka, 8) Elliot Julin
6)   IF Åsarna                        IFÅsar                    1.04,9h           
   1) Emelie Viitasalo, 2) Vincent Wiik, 
   3) Maja Nyman, 4) Fanny Pulkkinen, 
   5) Adam Mouatal, 6) Astrid Karlström, 
   7) Lucas Lindell, 8) Nellie Viitasalo
7)   Vasa IS                          VasaIS                    1.07,8h           
   1) Edward Sjöstrand, 2) Myra Fant, 
   3) Oscar Björknäs, 4) Nina Latvala, 
   5) Nelson Vuorenmaa Buck, 6) Nella Åberg, 
   7) Linnéa Hagman, 8) Inez Häggblom
8)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  1.09,3h           
   1) Emma Bergdahl, 2) Erin Bergdahl, 
   3) Lotta Haikka, 4) Iisak Haikka, 
   5) Minea Björkskog, 6) Alana Allison, 
   7) Winsome Allison, 8) Johannes Hellman
9)   IK Falken                        IKFalken                  1.09,5h           
   1) Signe Tallgren, 2) Agnes Finell, 
   3) Matilda Klemets, 4) Emelie Ainasoja, 
   5) Edvin Finell, 6) Liam Kronqvist, 
   7) Mario Eriksson, 8) Marius Sjöblom



P11 4x50m stafett
1)   Vasa IS lag 1                    VasaIS                    30,42             
   1) Milton Sandén, 2) Albin Lundström, 
   3) Walter Backa, 4) Eevert Evijoki
2)   Vasa IS lag 2                    VasaIS                    30,82             
   1) Theodor Granholm, 2) Anton Åberg, 
   3) Liam Nyholm, 4) Hugo Hagman
3)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    32,04             
   1) Tobias Cederholm, 2) Elias Sundberg, 
   3) Nico Ekholm, 4) Sigge Ahlfors
4)   IK Falken lag 1                  IKFalken                  32,10             
   1) Melwin Wiik, 2) Colin Ahlvik, 
   3) Melker Strandvall, 4) Leon Sandell
5)   Malax IF                         MalaxIF                   32,11             
   1) Luie Nordström, 2) Alex Lundfors, 
   3) Leo Granbäck, 4) Måns Cederberg
6)   IF Drott lag 1                   IFDrott                   32,21             
   1) Jon Lundqvist, 2) Ben Björklund, 
   3) Vidar Halmesmäki, 4) Josef Holmberg
7)   IF Fyren                         IFFyren                   33,49             
   1) Liam Wide, 2) Elias Vesterback, 
   3) William Snickars, 4) Lenni Backholm
8)   IF VOM                           IFVom                     34,68             
   1) Joel Rännar, 2) Alex Hermans, 
   3) Olle Julin, 4) Liam Hermans
9)   IF Drott lag 2                   IFDrott                   35,07             
   1) Joar Tunér, 2) Laith Alhammadah, 
   3) Jonas Backman, 4) Onni Kuoppamaa
10)  Vasa IS lag 3                    VasaIS                    35,48             
   1) Alex Ohls, 2) Elis Träskelin, 
   3) Milio Ninov, 4) Emil Nyholm

Final heat 1
1)   Vasa IS lag 1                    VasaIS                    30,42             
   1) Milton Sandén, 2) Albin Lundström, 
   3) Walter Backa, 4) Eevert Evijoki
2)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    32,04             
   1) Tobias Cederholm, 2) Elias Sundberg, 
   3) Nico Ekholm, 4) Sigge Ahlfors
3)   IF Fyren                         IFFyren                   33,49             
   1) Liam Wide, 2) Elias Vesterback, 
   3) William Snickars, 4) Lenni Backholm
4)   IF VOM                           IFVom                     34,68             
   1) Joel Rännar, 2) Alex Hermans, 
   3) Olle Julin, 4) Liam Hermans
5)   IF Drott lag 2                   IFDrott                   35,07             
   1) Joar Tunér, 2) Laith Alhammadah, 
   3) Jonas Backman, 4) Onni Kuoppamaa

Final heat 2
1)   Vasa IS lag 2                    VasaIS                    30,82             
   1) Theodor Granholm, 2) Anton Åberg, 
   3) Liam Nyholm, 4) Hugo Hagman
2)   IK Falken lag 1                  IKFalken                  32,10             
   1) Melwin Wiik, 2) Colin Ahlvik, 
   3) Melker Strandvall, 4) Leon Sandell
3)   Malax IF                         MalaxIF                   32,11             
   1) Luie Nordström, 2) Alex Lundfors, 
   3) Leo Granbäck, 4) Måns Cederberg
4)   IF Drott lag 1                   IFDrott                   32,21             
   1) Jon Lundqvist, 2) Ben Björklund, 
   3) Vidar Halmesmäki, 4) Josef Holmberg
5)   Vasa IS lag 3                    VasaIS                    35,48             
   1) Alex Ohls, 2) Elis Träskelin, 
   3) Milio Ninov, 4) Emil Nyholm


F11 4x50m stafett
1)   Vasa IS                          VasaIS                    30,62             
   1) Linn Latvala, 2) Bianca Rösgren, 
   3) Lykke Storgård, 4) Frida Häggblom
2)   IF Åsarna lag 1                  IFÅsar                    31,34             
   1) Silja Pulkkinen, 2) Melina Haka, 
   3) Nelia Forsbacka, 4) Ellinor Ollqvist
3)   Malax IF                         MalaxIF                   31,76             
   1) Ellen Krook, 2) Alwa Kinnunen, 
   3) Elin Nyfors, 4) Melody Nordblad
4)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  31,98             
   1) Adriana Riska, 2) Evelina Nygård, 
   3) Cassandra Dahllund, 4) Vilda Liljekvist
5)   IK Falken                        IKFalken                  32,01             
   1) Alina Sandvik, 2) Daniela Grankulla, 
   3) Minea Hjulfors, 4) Thea Finell
6)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    32,41             
   1) Elin Höglund, 2) Alicia Isaksson, 
   3) Venla Backlund, 4) Ellinor Forsman
7)   IF Åsarna lag 2                  IFÅsar                    32,45             
   1) Milla Hansén, 2) Ina Pitkälampi, 
   3) Hilda Sandström, 4) Linn Holm
8)   IF VOM lag 1                     IFVom                     33,32             
   1) Maya Karlsson, 2) Natalie Eklund, 
   3) Saga Markén, 4) Hilda Backlund
9)   IF Drott                         IFDrott                   34,38             
   1) Rut Boman, 2) Elea Korva, 
   3) Linn Enroth, 4) Ylva Isomaa
10)  IF VOM lag 2                     IFVom                     39,35             
   1) Alicia Ehrström, 2) Agnes Ehrström, 
   3) Hanna Sjöberg, 4) Iina Häggman

Final heat 1
1)   IF Åsarna lag 1                  IFÅsar                    31,34             
   1) Silja Pulkkinen, 2) Melina Haka, 
   3) Nelia Forsbacka, 4) Ellinor Ollqvist
2)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  31,98             
   1) Adriana Riska, 2) Evelina Nygård, 
   3) Cassandra Dahllund, 4) Vilda Liljekvist
3)   IK Falken                        IKFalken                  32,01             
   1) Alina Sandvik, 2) Daniela Grankulla, 
   3) Minea Hjulfors, 4) Thea Finell
4)   IF VOM lag 1                     IFVom                     33,32             
   1) Maya Karlsson, 2) Natalie Eklund, 
   3) Saga Markén, 4) Hilda Backlund
5)   IF Drott                         IFDrott                   34,38             
   1) Rut Boman, 2) Elea Korva, 
   3) Linn Enroth, 4) Ylva Isomaa

Final heat 2
1)   Vasa IS                          VasaIS                    30,62             
   1) Linn Latvala, 2) Bianca Rösgren, 
   3) Lykke Storgård, 4) Frida Häggblom
2)   Malax IF                         MalaxIF                   31,76             
   1) Ellen Krook, 2) Alwa Kinnunen, 
   3) Elin Nyfors, 4) Melody Nordblad
3)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    32,41             
   1) Elin Höglund, 2) Alicia Isaksson, 
   3) Venla Backlund, 4) Ellinor Forsman
4)   IF Åsarna lag 2                  IFÅsar                    32,45             
   1) Milla Hansén, 2) Ina Pitkälampi, 
   3) Hilda Sandström, 4) Linn Holm
5)   IF VOM lag 2                     IFVom                     39,35             
   1) Alicia Ehrström, 2) Agnes Ehrström, 
   3) Hanna Sjöberg, 4) Iina Häggman


P11 4x600m stafett
Final
1)   IF Drott                         IFDrott                   8.00,68           
   1) Vidar Halmesmäki, 2) Veikka Lehto, 
   3) Ben Björklund, 4) Josef Holmberg
2)   Vasa IS Lag 1                    VasaIS                    8.02,91           
   1) Walter Backa, 2) Theodor Granholm, 
   3) Anton Åberg, 4) Milton Sandén
3)   Malax IF                         MalaxIF                   8.16,33           
   1) Luie Nordström, 2) Alex Lundfors, 
   3) Leo Granbäck, 4) Måns Cederberg
4)   IF WOM                           IFVom                     8.39,12           
   1) Alex Hermans, 2) Olle Julin, 
   3) Liam Hermans, 4) Theo Österberg
5)   Vasa IS Lag 2                    VasaIS                    8.42,00           
   1) Hugo Hagman, 2) Elis Träskelin, 
   3) Alex Ohls, 4) Emil Nyholm
6)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    8.42,17           
   1) Elias Sundberg, 2) Tobias Cederholm, 
   3) Sigge Ahlfors, 4) Nico Ekholm
7)   IK Falken                        IKFalken                  8.51,12           
   1) Melwin Kock, 2) Jakob Klemets, 
   3) Colin Ahlvik, 4) Melker Strandvall
8)   IF Fyren                         IFFyren                   9.10,84           
   1) William Snickars, 2) Elias Vesterback, 
   3) Lenni Backholm, 4) Liam Vide


F11 4x600m stafett
Final
1)   IF Åsarna                        IFÅsar                    8.46,74           
   1) Silja Pulkkinen, 2) Melina Haka, 
   3) Nelia Forsbacka, 4) Ellinor Ollqvist
2)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  8.58,41           
   1) Adriana Riska, 2) Evelina Nygård, 
   3) Vilda Liljekvist, 4) Cassandra Dahllund
3)   Malax IF                         MalaxIF                   9.00,84           
   1) Agnes Becker, 2) Ellen Krook, 
   3) Melody Nordblad, 4) Alwa Kinnunen
4)   Vasa IS                          VasaIS                    9.01,55           
   1) Bonnie Rösgren, 2) Julia Nordman, 
   3) Linn Latvala, 4) Lykke Storgård
5)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    9.01,68           
   1) Alicia Isaksson, 2) Agnes Sundvik, 
   3) Venla Backlund, 4) Ellinor Forsman
6)   IK Falken                        IKFalken                  9.03,07           
   1) Alina Sandvik, 2) Thea Finell, 
   3) Daniela Grankull, 4) Minea Hjulfors
7)   IF Drott                         IFDrott                   9.06,33           
   1) Lilas Alhammadah, 2) Rut Boman, 
   3) Linn Enroth, 4) Nea Kuittinen
8)   IF VOM lag 1                     IFVom                     9.09,01           
   1) Natalie Eklund, 2) Alicia Ehrström, 
   3) Hilda Backlund, 4) Saga Markén
9)   IF VOM lag 2                     IFVom                     9.40,23           
   1) Elvira Nordmyr, 2) Lina Nykvist, 
   3) Hanna Sjöberg, 4) Maya Karlsson


P13 4x100m stafett
Final
1)   IF Drott                         IFDrott                   57,63             
   1) Jerome Boateng, 2) Niko Hassila, 
   3) Oscar Lundén, 4) Artem Bukin
2)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  58,24             
   1) Aaron Haikka, 2) Aron Åkerlund, 
   3) Alex Furu, 4) Elias Åkerlund
3)   Malax IF                         MalaxIF                   58,33             
   1) Emil Appel, 2) Hannez Sarin, 
   3) Jacob Tuuf, 4) Romeo Räfsbäck
4)   IF Åsarna                        IFÅsar                    58,61             
   1) William Strandvall, 2) Herman Sandbacka, 
   3) Alex Ljungberg, 4) Emil Hahtokari
5)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    58,63             
   1) Sam Norrgård, 2) Sander Wikblom, 
   3) Robin Liljeqvist, 4) Noah Höglund
6)   Vasa IS                          VasaIS                    1.00,59           
   1) Jacy Koterec, 2) Arne Söderlund, 
   3) William Latvala, 4) Gabriel Fuentes


F13 4x100m stafett
1)   Vasa IS Lag 2                    VasaIS                    55,26             
   1) Matilda Finneman, 2) Lotta Lithén, 
   3) Linnea Ståhl, 4) Ella Wallin
2)   Vasa IS Lag 1                    VasaIS                    55,95             
   1) Tilda Åberg, 2) Ingrid Kass, 
   3) Ellen Andtfolk, 4) Meya Kastren
3)   IF Drott Lag 1                   IFDrott                   56,21             
   1) Wilma Grannas, 2) Venla Lehto, 
   3) Lydia Backman, 4) Santra Suarez
4)   IF Nykarlebynejden Lag 1         IFNykn                    56,82             
   1) Linn Bergström, 2) Julia Åbro, 
   3) Liza Ström, 4) Sara Cederholm
5)   Malax IF                         MalaxIF                   57,15             
   1) Elin Krook, 2) Mira Asp, 
   3) Malva Björndahl, 4) Nellie Nurmi-Aro
6)   IF Kraft                         IFKraft                   57,72             
   1) Lea Snickars, 2) Fanny Haga, 
   3) Malva Holmberg, 4) Nyman Wilma
7)   IF Nykarlebynejden Lag 2         IFNykn                    58,41             
   1) Nathalie Stråka, 2) Rebecka Dahlström, 
   3) Ronja Ström, 4) Melva Wiklund
8)   IK Falken Lag 1                  IKFalken                  59,14             
   1) Matilda Ainasoja, 2) Jeanessa Finne, 
   3) Moa Hjulfors, 4) Milla Byström
9)   Gamlakarleby IF Lag 1            GamlakIF                  59,16             
   1) Isabella Flocco, 2) Daniela Lindholm, 
   3) Ines Piispanen, 4) Oona Kiili
10)  IF Drott Lag 2                   IFDrott                   59,90             
   1) Matilda Fors, 2) Veronika Byggmästar, 
   3) Felicia Kaitfors, 4) Carla Björkgren
11)  Vasa IS Lag 4                    VasaIS                    1.01,61           
   1) Agnes Berts, 2) Tilde Finskas, 
   3) Arlette Baseme, 4) Celina Nordkvist
12)  IF Åsarna                        IFÅsar                    1.01,69           
   1) Julia Strandvall, 2) Julia Lindell, 
   3) Annabel Küttis, 4) Izabelle Viitasalo
13)  IF Fyren                         IFFyren                   1.02,52           
   1) Amanda Vesterback, 2) Wilma Backholm, 
   3) Emma Vägar, 4) Ida Karlsson
14)  IF VOM Lag 1                     IFVom                     1.03,32           
   1) Tyra Back, 2) Stella Norrlin, 
   3) Fanny Långs, 4) Winnie Markén
15)  IF VOM Lag 2                     IFVom                     1.03,86           
   1) Alina Grannas, 2) Matilda Hermans, 
   3) Lovisa Öling, 4) Wilma Karlsson
16)  Vasa IS Lag 3                    VasaIS                    1.05,29           
   1) Vanessa Pada, 2) Tilda Nygård, 
   3) Arlene Baseme, 4) Vanessa Fagernäs

Final heat 1
1)   IF Drott Lag 1                   IFDrott                   56,21             
   1) Wilma Grannas, 2) Venla Lehto, 
   3) Lydia Backman, 4) Santra Suarez
2)   IF Nykarlebynejden Lag 1         IFNykn                    56,82             
   1) Linn Bergström, 2) Julia Åbro, 
   3) Liza Ström, 4) Sara Cederholm
3)   Malax IF                         MalaxIF                   57,15             
   1) Elin Krook, 2) Mira Asp, 
   3) Malva Björndahl, 4) Nellie Nurmi-Aro
4)   IK Falken Lag 1                  IKFalken                  59,14             
   1) Matilda Ainasoja, 2) Jeanessa Finne, 
   3) Moa Hjulfors, 4) Milla Byström
5)   Vasa IS Lag 4                    VasaIS                    1.01,61           
   1) Agnes Berts, 2) Tilde Finskas, 
   3) Arlette Baseme, 4) Celina Nordkvist
6)   IF Åsarna                        IFÅsar                    1.01,69           
   1) Julia Strandvall, 2) Julia Lindell, 
   3) Annabel Küttis, 4) Izabelle Viitasalo
7)   IF VOM Lag 1                     IFVom                     1.03,32           
   1) Tyra Back, 2) Stella Norrlin, 
   3) Fanny Långs, 4) Winnie Markén
8)   Vasa IS Lag 3                    VasaIS                    1.05,29           
   1) Vanessa Pada, 2) Tilda Nygård, 
   3) Arlene Baseme, 4) Vanessa Fagernäs

Final heat 2
1)   Vasa IS Lag 2                    VasaIS                    55,26             
   1) Matilda Finneman, 2) Lotta Lithén, 
   3) Linnea Ståhl, 4) Ella Wallin
2)   Vasa IS Lag 1                    VasaIS                    55,95             
   1) Tilda Åberg, 2) Ingrid Kass, 
   3) Ellen Andtfolk, 4) Meya Kastren
3)   IF Kraft                         IFKraft                   57,72             
   1) Lea Snickars, 2) Fanny Haga, 
   3) Malva Holmberg, 4) Nyman Wilma
4)   IF Nykarlebynejden Lag 2         IFNykn                    58,41             
   1) Nathalie Stråka, 2) Rebecka Dahlström, 
   3) Ronja Ström, 4) Melva Wiklund
5)   Gamlakarleby IF Lag 1            GamlakIF                  59,16             
   1) Isabella Flocco, 2) Daniela Lindholm, 
   3) Ines Piispanen, 4) Oona Kiili
6)   IF Drott Lag 2                   IFDrott                   59,90             
   1) Matilda Fors, 2) Veronika Byggmästar, 
   3) Felicia Kaitfors, 4) Carla Björkgren
7)   IF Fyren                         IFFyren                   1.02,52           
   1) Amanda Vesterback, 2) Wilma Backholm, 
   3) Emma Vägar, 4) Ida Karlsson
8)   IF VOM Lag 2                     IFVom                     1.03,86           
   1) Alina Grannas, 2) Matilda Hermans, 
   3) Lovisa Öling, 4) Wilma Karlsson


P13 4x600m stafett
Final
1)   Gamlakarleby IF Lag 1            GamlakIF                  7.33,10           
   1) Aron Åkerlund, 2) Alex Furu, 
   3) Aaron Haikka, 4) Elias Åkerlund
2)   IF Åsarna                        IFÅsar                    7.56,28           
   1) William Strandvall, 2) Herman Sandbacka, 
   3) Alex Ljungberg, 4) Emil Hahtokari
3)   Malax IF                         MalaxIF                   8.20,12           
   1) Niklas Särs, 2) Emil Appel, 
   3) Hannez Sarin, 4) Romeo Räfsbäck
4)   Vasa IS                          VasaIS                    8.35,82           
   1) Jacy Koterec, 2) Arne Söderlund, 
   3) William Latvala, 4) Gabriel Fuentes
     IF Nykarlebynejden               IFNykn                    DNS               
   1) Sam Norrgård, 2) Sander Wikblom, 
   3) Robin Liljeqvist, 4) Noah Höglund


F13 4x600m stafett
Final
1)   IF Drott                         IFDrott                   7.49,92           
   1) Wilma Grannas, 2) Santra Suarez, 
   3) Veronika Byggmästar, 4) Venla Lehto
2)   IF Kraft                         IFKraft                   7.52,35           
   1) Lea Snickars, 2) Matilda Snickars, 
   3) Sandra Ingves, 4) Nyman Wilma
3)   IF VOM                           IFVom                     7.54,83           
   1) Matilda Hermans, 2) Wilma Karlsson, 
   3) Winnie Markén, 4) Lovisa Öling
4)   Malax IF                         MalaxIF                   7.58,67           
   1) Elin Krook, 2) Malva Björndahl, 
   3) Mira Asp, 4) Nellie Nurmi-Aro
5)   IK Falken                        IKFalken                  8.10,17           
   1) Enya Lönnqvist, 2) Jeanessa Finne, 
   3) Matilda Ainasoja, 4) Moa Hjulfors
6)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    8.23,24           
   1) Sara Cederholm, 2) Linnea Flen, 
   3) Linn Bergström, 4) Julia Åbro
7)   Vasa IS                          VasaIS                    8.29,52           
   1) Celina Nordkvist, 2) Tilda Åberg, 
   3) Vanessa Pada, 4) Tilde Finskas
8)   IF Åsarna                        IFÅsar                    8.37,44           
   1) Julia Strandvall, 2) Izabelle Viitasalo, 
   3) Annabelle Kuttis, 4) Ellen Nyberg
9)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  9.05,48           
   1) Elin Lillhonga, 2) Isabella Flocco, 
   3) Daniela Lindholm, 4) Oona Kiili
10)  IF Fyren                         IFFyren                   9.53,86           
   1) Amanda Vesterback, 2) Ida Karlsson, 
   3) Emma Vägar, 4) Wilma Backholm


F13 4x60m häckstafett
Final
1)   IF Drott                         IFDrott                   44,03             
   1) Venla Lehto, 2) Matilda Fors, 
   3) Carla Björkgren, 4) Wilma Grannas
2)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    45,05             
   1) Sara Cederholm, 2) Ronja Ström, 
   3) Linn Bergström, 4) Liza Ström
3)   IK Falken                        IKFalken                  49,91             
   1) Matilda Ainasoja, 2) Jeanessa Finne, 
   3) Enya Lönnqvist, 4) Milla Byström


P15 4x100m stafett
Final
1)   IF Fyren                         IFFyren                   51,68             
   1) Joel Blomqvist, 2) Casper Holm, 
   3) Philip Fröding, 4) Elvin Fröding
2)   IK Falken                        IKFalken                  54,08             
   1) Max Byström, 2) Hannes Dahlbacka, 
   3) Eeli Gäddnäs, 4) Emil Klemets
3)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    54,39             
   1) Jonas Åbro, 2) Melker Wikblom, 
   3) Adam Holm, 4) Eddie Wikblom


F15 4x100m stafett
Final
1)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  52,49             
   1) Venla Wikström, 2) Vilma Björkskog, 
   3) Josefina Kackur, 4) Amelina Strömberg
2)   IF Åsarna                        IFÅsar                    53,37             
   1) Angelina Laurén, 2) Elin Holm, 
   3) Ronja Ljungberg, 4) Sigrid Karlström
3)   Vasa IS                          VasaIS                    55,44             
   1) Elisabeth Kvist, 2) Tilde Nordman, 
   3) Hanna Håkans, 4) Stella Ehnström
4)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    56,40             
   1) Malin Cederholm, 2) Emilia Liljeqvist, 
   3) Kaisa Ekholm, 4) Signe Jakobsson
5)   IF Drott                         IFDrott                   56,42             
   1) Annie Lundén, 2) Carolina Åhman, 
   3) Emmi Mäenpää, 4) Denise Westerlund
6)   IK Falken                        IKFalken                  57,07             
   1) Natalie Ainasoja, 2) Yasmine Bodbacka, 
   3) Oona Sandell, 4) Sofie Lövsund
7)   IF VOM                           IFVom                     58,54             
   1) Linn Österberg, 2) Rebecca Enroth, 
   3) Linnea Lindgård, 4) Elin Kullas
8)   Malax IF                         MalaxIF                   59,89             
   1) Fanny Karls, 2) Bohdana Herasymenko, 
   3) Alva Karls, 4) Agnes Herlin


P15 4x800m stafett
Final
1)   IF Fyren                         IFFyren                   9.46,48           
   1) Joel Blomqvist, 2) Filip Fröding, 
   3) Elwin Fröding, 4) Casper Holm
2)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    9.50,60           
   1) Adam Holm, 2) Jonas Åbro, 
   3) Eddie Wikblom, 4) Melker Wikblom
3)   IK Falken                        IKFalken                  10.24,76          
   1) Max Byström, 2) Emil Klemets, 
   3) Eeli Gäddnäs, 4) Tony Ahlvik


F15 4x800m stafett
Final
1)   IF Åsarna                        IFÅsar                    10.50,22          
   1) Angelina Laurén, 2) Vilma Hahtokari, 
   3) Sigrid Karlström, 4) Wilma Nyberg
2)   Vasa IS                          VasaIS                    11.04,52          
   1) Tilde Nordman, 2) Ida Nordkvist, 
   3) Stella Ehnström, 4) Tuva Nylund
3)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    11.36,74          
   1) Malin Cederholm, 2) Emilia Liljeqvist, 
   3) Kajsa Ekholm, 4) Signe Jakobsson
4)   IK Falken                        IKFalken                  12.08,03          
   1) Oona Sandell, 2) Sofie Lövsund, 
   3) Natalie Ainasoja, 4) Yasmine Bodbacka
5)   Malax IF                         MalaxIF                   12.47,42          
   1) Agnes Herlin, 2) Bohdana Herasymenko, 
   3) Alva Karls, 4) Fanny Karls


F15 4x80m häckstafett
Final
1)   IK Falken                        IKFalken                  59,99             
   1) Natalie Ainasoja, 2) Yasmine Bodbacka, 
   3) Sofie Lövsund, 4) Oona Sandell




© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.4.8 - 20.06.2021 01.36