Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
02.05. klo 12:00 Landsvägs DM Tulokset (päivitetty: 08:22 04.05.2021)
Resultat/Tulokset Landsvägs DM 2.5.2021 
i Jakobstad
 
F-9 år 1 km 
Plac. Namn         Förening    sluttid 
1 Boman Edit       IF Drott    04:20,4 
2 Wikblom Ylva     IFN         04:25,0 
3 Träskelin Signe  Malax IF    04:33,3 
4 Snickars Melinda IFKraft     04:34,1 
5 Björkman Liné    IFN         04:41,3 

P-9 år 1 km 
1 Björndahl Vidar  Malax IF    03:58.7 
2 Tunér Birk       IF Drott    04:02.2 
3 Kock Melvin      IK Falken   04:14.8
 
F-10 år 1 km 
1 Ehrs Ida         IF VOM      04:06:7 
  
P-10 år 1 km 
Plac.  
1 Granholm Theodor Vasa IS     03:32.0 
2 Lundfors Alex    Malax IF    03:32.3 
3 Herrmans Alex    IF VOM      03:47.9
4 Träskelin Elis   Vasa IS     03:56.0 
5 Klemets Robin    IK Falken   03:58.4 
6 Sjölund Roni     Larsmo IF   04:04.4 

F-11 år 2 km 
1 Markén Saga   IF VOM         08:18.7 
2 Sandvik Alina IK Falken      08:54.8 
3 Nordman Julia Vasa IS        09:26.8 

P-11 år 2 km 
1 Åkerlund Elias   GIF         07:16.3 
2 Cederholm Tobias IFN         08:25.0 
3 Klemets Jakob    IK Falken   08:35.3 

F-12 år 2 km 
1 Björndahl Malva    Malax IF  07:41.3 
2 Öling Lovisa       IF VOM    08:22.0 
3 Hermans Matilda    IF VOM    08:27.3 
4 Westerlund Jessica IK Falken 08:28.0 
5 Byström Milla      IK Falken 09:52.0 

P-12 år 2 km 
1 Lundén Oscar      IF Drott   07:52.8 
  Riutta Arvi       YJ         08:03.6 (utom DM)
 
F-13 år 4 km 
1 Markén Winnie     IF VOM    15:33.8 
2 Kock Ellen        IK Falken 17:06.7 
3 Nyman Wilma       IF Kraft  17:34.3 
4 Snickars Matilda  IF Kraft  17:55.2 
5 Cederholm Sara    IFN       18:08.0 
  Herronen Tessa    KV        16.53,1 (utom DM)

P-13 år 4 km 
1 Wikblom Sander    IFN       14:34.2 
2 Kock Arvid        IK Falken 14:42.0 
3 Ahlvik Tony       IK Falken 15:27.0 
4 Nyman Hugo        IF Kraft  16:33.6 
5 Asplund Alvar     IK Falken 17:02.9 
6 Braxén Jonas      Vasa IS   19:31.0 

F-14 år 4 km 
1 Liljeqvist Agnes  IK Falken  16:51.2 
2 Åhman Carolina    IF Drott   19:42.5 

P-14 år 4 km
1 Holm Casper       IF Fyren   13:50.2 
2 Holm Adam         IFN        15:47.2 
3 Auvinen Miro      IF Drott   15:56.4 

F-15 år 4 km 
1 Hjerpe Wilma      IF Femman  16:01.6 
2 Nordman Tilde     Vasa IS    25:20.0 

D-17 år 10 km 
1 Westerlund Teodora IF Drott  46:41.0 

H-17 år 10 km 
 
1 Liljeqvist Isak    IK Falken 35:28.3 
2 Ehrs Jakob         IF VOM    43:09.5 

H-19 år 10 km 
1 Markén Leonard     IF VOM    34:26.1 
2 Björkell Viktor    Vasa IS   39:43.4 

Damer 10 km 
1 Lilja Andrea       Vasa IS   39:53.4
2 Häger Emely        IFN       40:08.9 
3 Österblad Cecilia  Vasa IS   42:23.0
  Granholm Nadja     Vasa      DNS 

Herrar 10 km 
1 Kronqvist Robin    IK Falken 31:31.7 
2 Sandler Björn      IK Falken 31:34.0 
3 Träskelin Joakim   Vasa IS   33:43.4 
5 Sandbacka Jonatan  IK Falken 35:44.0 
6 Kengo Robert       IFN       35:55.1
  Still Robin                  35,24,2 (utom DM)
  Hyyppä Simeon  Vimpelin Veto 36:45.4 (utom DM)
  Sandell Kevin      IK Falken DNF
  
Herrar-35 10 km 
1 Åbacka Tommy       IK Falken 34:08.9 
2 Eriksson Andreas   IK Falken 35:51.2 
3 Vikström Filip     IK Falken 36:18.3
 
Herrar-40 10 km 
1 Åbacka Daniel      IK Falken 34:45.6 
2 Sjölind Dan        IK Falken 36:25.0 
3 Liljeqvist Dan     IK Falken 37:12.8 
4 Lundfors Krister   Malax IF  40:12.1
5 Grankull Jan       IK Falken 41:07.1
 
Damer-45 10 km 
1 Backgren-Holm Linda IF Fyren 55:16.0 

Herrar-45 10 km 
1 Riska Kennet       IK Falken 40:18.3 
2 Porthin Tomas      IF Drott  43:49.8 

Herrar-50 10 km 
1 Forsbacka Fredrik  IF Drott  37:49.9 
2 Wikblom Niklas     IFN       38:26.5 
3 Lindqvist Kristian IK Falken 41:47.0 
4 Portin Kaj         Vasa IS   42:11.2
 
Herrar-55 10 km 
1 Lindvall Bo-Göran  IFN       38:00.7 
2 Pesola Max         IF Drott  39:10.6 
3 Kengo Peter        IFN       40:46.6 
4 Lehtinen Tapio     IF Drott  42:26.8 

Herrar-60 6 km
1 Dalaholm Brynolf Maxmo SK    25:42.2 
2 Stenroos Gerhard IF Drott    27:34.3 

Herrar-65 6 km  
1 Hästbacka Elof IF Drott      32:22.0 
2 Sandström Lars IF Åsarna     36:17.1 

Herrar-70 4 km 
1 Träskelin Sune IF Femman     16:40.9 

Herrar-75 2 km 
1 Haglund Sten   IF Drott      09:58.7 
2 Riska Per-Erik IK Kronan     10:10.2 

Öppen klass 10 km 
1 Nylund Johan   KST           41:24.4