Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
22.05. klo 12:00 Sisu- ja pm-maastot Tulokset (päivitetty: 16:48 22.05.2021)
Sisu- ja pm-maastot
Tuloksia
N09 1 km V  :1) Netta Kallio Kauhajoen Karhu 4.53,60, 2) Fanni 
Kiukkonen Kauhajoen Karhu 4.55,30, 3) Minttu Patana Seinäjoen Seudun 
Urheilijat 5.19,90, 4) Siiri Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat 
5.26,50, 5) Jippu Lehtinen Kauhajoen Karhu 5.35,30, 6) Silka 
Viinikka Ähtärin Urheilijat 5.35,70, 7) Matilda Palomäki Vähänkyrön 
Viesti 5.37,50, 8) Linnea Piispanen Alajärven Ankkurit 5.40,60, 9) 
Ella Ala-Fossi Lapuan Virkiä 5.46,80, 10) Aada-Emilia Ankkuri 
Seinäjoen Seudun Urheilijat 5.47,80, 11) Eevi Kirmanen Kauhavan Wisa 
5.49,50, 12) Emilia Yli-Peltola Jalasjärven Jalas 5.50,90, 13) Eve 
Penninkangas KurtKu 5.52,00, 14) Katriina Yli-Peltola Jalasjärven 
Jalas 5.54,70, 15) Karoliina Ranta-Knuuttila Alavuden Urheilijat 5.
56,40, 16) Ninni Peltola Alavuden Urheilijat 5.57,10, 17) Noora 
Taini Lapuan Virkiä 5.57,70, 18) Ilona Mäkelä Lapuan Virkiä 5.58,50, 
19) Emma Kulmala Jalasjärven Jalas 5.59,10, 20) Veera Mäkinen 
Alavuden urheilijat 6.07,50, 21) Enni Uitto Alavuden urheilijat 6.
09,00, 22) Sofia Niemistö Jalasjärven Jalas 6.10,10, 23) Verna 
Hakamaa Kauhajoen Karhu 6.11,50, 24) Hilda Kotkaniemi Alavuden 
Urheilijat 6.14,10, 25) Neea Varsamäki Kauhajoen Karhu 6.14,50, 26) 
Helmi Kangastie Alavuden Urheilijat 6.26,10, 27) Tilma Oja-Nisula 
Kauhajoen Karhu 6.36,90, 28) Olivia Sukuvaara Lapuan Virkiä 7.12,10, 
29) Salli Sulkava Ähtärin Urheilijat 7.19,80, 

M09 1 km V  :1) Vilho Pentilä Kauhajoen Karhu 4.49,30, 2) Aaro Hurin 
Vähänkyrön Viesti 4.56,30, 3) Aapeli Lehtola Kauhajoen Karhu 5.10,40
4) Vilho Varamäki Kauhajoen Karhu 5.15,50, 5) Nico Tyynelä 
Vähänkyrön Viesti 5.19,30, 6) Eelis Hynönen Alavuden Urheilijat 5.
31,40, 7) Arvi Sulkava Ähtärin Urheilijat 5.31,70, 8) Joonas 
Kortesluoma Jalasjärven Jalas 5.37,60, 9) Elias Yliaho Ähtärin 
Urheilijat 5.38,00, 10) Eemi Vähämäki Ähtärin Urheilijat 5.44,40, 
11) Jooa Paalanen Ähtärin Urheilijat 5.47,20, 12) Onni Kauhajärvi 
Kauhajoen Karhu 5.51,70, 13) Leevi Lauttamus Kauhavan Wisa 5.57,90, 
14) Matias Taini Lapuan Virkiä 6.15,70, 15) Akseli Takamaa 
Vähänkyrön Viesti 6.18,20, 16) Luukas Kotkaniemi Alavuden Urheilijat 
6.46,40, 17) Vilho Kestinmäki Ähtärin Urheilijat 6.51,30, 18) Vertti 
Karilainen Ähtärin urheilijat 6.54,50, Vili Rinne Ähtärin Urheilijat 
DNS, Aapo Kangas Kauhavan Wisa DNS, Lenni Rinne Ähtärin Urheilijat 
DNS, Lauri Järvinen Kauhavan Wisa DNS, 

N10 1 km V  :1) Elli Äyrä Alahärmän Kisa 5.07,70, 2) Lumia Keski-
Kokko Jalasjärven Jalas 5.13,00, 3) Enna Penninkangas KurtKu 5.22,00
4) Sofia Piirainen Alavuden Urheilijat 5.28,50, 5) Hilda Eeli 
Alavuden urheilijat 5.31,00, 6) Sofia Koski Seinäjoen Seudun 
Urheilijat 5.32,60, 7) Vera Korkiakangas Alahärmän Kisa 5.36,70, 8) 
Tiia Hyrsky Kauhavan Wisa 5.37,10, 9) Pinja Kuoppala Kauhajoen Karhu 
5.37,60, 10) Vilma Samppala Kauhajoen Karhu 5.41,00, 11) Roosa 
Suutarinen Ähtärin Urheilijat 5.49,20, 12) Melina Uusi-Hakimo 
Ähtärin Urheilijat 5.51,10, 13) Neela Kontolampi Alavuden Urheilijat 
5.55,10, 14) Veera Laitakari Kauhajoen Karhu 5.58,90, 15) Fiia 
Savolainen Ähtärin Urheilijat 6.00,90, 16) Vilma Hakamaa Kauhajoen 
Karhu 6.12,60, 17) Roosa Mikkola Ähtärin Urheilijat 6.25,20, 

M10 1 km V  :1) Rasmus Näsi Seinäjoen Seudun Urheilijat 4.34,60, 2) 
Kaarlo Orhanen Kurikan Ryhti 4.36,80, 3) Julius Syrjälä Ähtärin 
Urheilijat 4.42,00, 4) Konsta Mäntymäki Teuvan Rivakka 4.42,90, 5) 
Eetu Mäkelä Lapuan Virkiä 4.48,50, 6) Leevi Perälä Teuvan Rivakka 4.
50,70, 7) Max Harju Teuvan Rivakka 4.53,50, 8) Topias Riskula Teuvan 
Rivakka 5.01,40, 9) Joona Kaurila Teuvan Rivakka 5.06,70, 10) Roni 
Tyynelä Vähänkyrön Viesti 5.09,30, 11) Aatu Paalanen Ähtärin 
Urheilijat 5.31,00, 12) Onni Riskula Teuvan Rivakka 5.37,50, 13) 
Feetu Poti Ähtärin Urheilijat 6.00,70, 14) Samu Hietala Lapuan 
Virkiä 6.01,80, 

N11 1 km V  :1) Ella Mettälä Kauhajoen Karhu 4.39,10, 2) Siiri Latva-
Hirvelä Kurikan Ryhti 4.40,40, 3) Reetta Hautala Ähtärin Urheilijat 
4.40,70, 4) Alisa Koskinen Ähtärin Urheilijat 4.49,90, 5) Anni Yli-
Peltola Jalasjärven Jalas 4.56,00, 6) Anna Krihvel Alavuden 
Urheilijat 4.59,80, 7) Lumi Lahti Alahärmän Kisa 5.04,70, 8) Neela 
Kallio Kauhajoen Karhu 5.07,80, 9) Manna Keski-Kokko Jalasjärven 
Jalas 5.18,00, 10) Sara Saarela Jalasjärven Jalas 5.24,70, 11) Miida 
Viinikka Ähtärin Urheilijat 5.30,90, 12) Silva Hynönen Alavuden 
Urheilijat 5.36,10, 13) Katri Uusitalo Teuvan Rivakka 5.36,60, 14) 
Netta Saarela Teuvan Rivakka 5.43,00, 15) Justiina Lehtola Kauhajoen 
Karhu 5.43,50, 16) Lumia Piispanen Alajärven Ankkurit 5.47,40, 17) 
Emmi Mäki-Jouni Kauhajoen Karhu 5.48,10, 18) Nella Kokko Kauhajoen 
Karhu 5.48,60, 19) Sara Uitto Kauhavan Wisa 6.13,70, Linnea 
Lohikoski Kauhajoen Karhu DNS, 

M11 1 km V  :1) Leevi Kiukkonen Kauhajoen Karhu 4.14,30, 2) Manu 
Mäenpää Alavuden urheilijat 4.21,30, 3) Tuomas Järvinen Kauhavan 
Wisa 4.31,40, 4) Justus Lehtinen Kauhajoen Karhu 4.36,30, 5) Julius 
Ola Laihian Luja 4.41,40, 6) Ossi Kallio Alavuden urheilijat 4.43,60
7) Akseli Kangas Kauhavan Wisa 4.44,10, 8) Roni Innanen Kauhavan 
Wisa 4.47,00, 9) Niko Kytöharju Kauhajoen Karhu 4.47,50, 10) Roni 
Rantala Alavuden urheilijat 4.59,30, 11) Eeli Latvanen Ähtärin 
Urheilijat 5.08,40, 12) Nooa Karjalainen Ähtärin Urheilijat 5.11,00, 
13) Topias Korkeavaara Kauhajoen Karhu 5.11,40, 14) Jussi Niemelä 
Kauhajoen Karhu 5.16,60, 15) Riku-Matti Uitto Kauhavan Wisa 5.25,40, 
16) Daniel Kilponen Ähtärin Urheilijat 5.28,70, 17) Elias Kiminki 
Ähtärin Urheilijat 6.04,50, 18) Rauno Sulkava Ähtärin Urheilijat 6.
38,00, 19) Elmeri Ylä-Jussila Ähtärin Urheilijat 6.38,80, 

N12 2 km V  :1) Vilma Pentilä Kauhajoen Karhu 7.59,30, 2) Aada 
Piispanen Alajärven Ankkurit 8.14,90, 3) Helmi Jaskari Seinäjoen 
Seudun Urheilijat 8.25,90, 4) Pihla Peura Soinin Sisu 8.27,40, 5) 
Saimi Luoma Alahärmän Kisa 8.29,30, 6) Sara Hautala Kauhajoen Karhu 
8.42,00, 7) Neea Ruotsalainen Teuvan Rivakka 8.45,70, 8) Lotta Aro 
Kauhajoen Karhu 8.50,80, 9) Jadessa Syrjälä Ähtärin Urheilijat 8.
58,70, 10) Bertta Pihlaja Kauhajoen Karhu 9.07,90, 11) Veera Luoma 
Kauhavan Wisa 9.36,70, 12) Elli Kestinmäki Ähtärin Urheilijat 9.50,10
13) Senni Mäkipelto Soinin Sisu 10.11,60, 14) Oona Tuisku Kauhajoen 
Karhu 10.43,50, 15) Venla Rantamäki Kauhajoen Karhu 10.59,80, Minea 
Jokinen Alavuden urheilijat DNS, 

M12 2 km V  :1) Johannes Orhanen Kurikan Ryhti 7.15,00, 2) Ilmari 
Saari Ähtärin Urheilijat 7.17,00, 3) Rasmus Koski Jalasjärven Jalas 
7.17,70, 4) Miro Mörönen Ähtärin Urheilijat 7.44,00, 5) Aaro 
Haapamäki Kauhajoen Karhu 7.46,20, 6) Aaro Lakso Laihian Luja 7.46,60
7) Elmeri Turunen Kauhajoen Karhu 7.52,80, 8) Sisu Suutarinen 
Ähtärin Urheilijat 8.16,70, 9) Konsta Kalliomäki Kauhajoen Karhu 8.
20,00, 10) Eemeli Eklund Alavuden urheilijat 8.22,50, 11) Joonatan 
Kotkaniemi Alavuden Urheilijat 8.24,30, 12) Julius Mäkiranta 
Vähänkyrön Viesti 8.44,80, 13) Veeti Paalanen Ähtärin Urheilijat 8.
47,70, 14) Oiva Onnela Alavuden urheilijat 9.10,70, 15) Anton 
Helenius Alavuden urheilijat 9.25,40, 16) Tarmo Raittinen Ähtärin 
Urheilijat 9.25,70, 17) Iivari Yli-Kuha Alavuden urheilijat 10.22,30
Iiro Salo Alavuden urheilijat DNS, 
Kilpailun ulkopuolella 1 Kpl: Miska Hokajärvi Viitasaaren viesti 7.
22,80, 

N13 2 km V  :1) Minttu Meriläinen Seinäjoen Seudun Urheilijat 7.32,10
2) Minttu Saari Ähtärin Urheilijat 7.40,80, 3) Aliisa Riippi 
Seinäjoen Seudun Urheilijat 7.45,70, 4) Fanni Äyrä Alahärmän Kisa 7.
46,80, 5) Janika Långsjö Lapuan Virkiä 7.49,10, 6) Taru Kuhanen 
Ähtärin Urheilijat 7.50,20, 7) Siiri Perälä Teuvan Rivakka 7.52,80, 
8) Viola Jokiaho Ähtärin Urheilijat 8.07,60, 9) Saara Saranpää 
Seinäjoen Seudun Urheilijat 8.08,10, 10) Viola Takala Alajärven 
Ankkurit 8.22,70, 11) Enni Ala-Fossi Lapuan Virkiä 8.30,20, 12) 
Jenni Palonen Teuvan Rivakka 8.30,60, 13) Helmi Hietala Lapuan 
Virkiä 8.31,00, 14) Milla Peltola Kauhajoen Karhu 8.33,60, 15) Saana 
Kuoppala Kauhajoen Karhu 8.40,70, 16) Iida Kananoja Kauhajoen Karhu 
8.46,30, 17) Saara Yli-Kokko Kauhajoen Karhu 8.51,70, 18) Adriana 
Pitkänen Teuvan Rivakka 9.09,00, 19) Emmi Viljanmaa Ähtärin 
Urheilijat 10.48,60, Joanna Ojala Soinin Sisu DNS, Josefiina Jokinen 
Alavuden Urheilijat DNS, 

M13 2 km V  :1) Santtu Mylläri Rivakka 6.57,20, 2) Julius Pakka 
Alajärven ankkurit 7.37,00, 3) Juuso Koski Seinäjoen Seudun 
Urheilijat 7.39,00, 4) Lauri Peura Kauhajoen Karhu 8.12,90, 

N15 3 km V  :1) Seliina Kuoppa-Aho Alajärven Ankkurit 13.00,20, 2) 
Katariina Leppäaho Alajärven Ankkurit 13.12,20, 3) Lotta Hulkko 
Jalasjärven Jalas 13.15,60, 4) Liinu Järvinen Alajärven Ankkurit 13.
23,40, 5) Ella Huuskonen Kurikan Ryhti 14.08,10, 6) Annu Rantala 
Alavuden urheilijat 14.21,30, 7) Miina-Liisa Yli-Kokko Kauhajoen 
Karhu 14.28,20, 8) Mirva Näykki Lapuan Virkiä 14.41,60, 9) Oona 
Saarimäki Ähtärin Urheilijat 15.22,60, 10) Emmi Piispanen Alajärven 
Ankkurit 15.37,10, 11) Emma-Kaisa Karjalainen Ähtärin Urheilijat 16.
22,20, 12) Elviira Suksi Teuvan Rivakka 17.40,10, 13) Selina 
Hirvilampi Ähtärin Urheilijat 17.52,60, Sara Mattila Ähtärin 
Urheilijat DNS, Ilona Takala Alajärven Ankkurit DNF, 

M15 3 km V  :1) Samuel Kiviharju Ilmajoen Kisailijat 11.49,10, 2) 
Joni Haapamäki Seinäjoen Seudun Urheilijat 11.53,30, 3) Aleksi 
Hauhia Seinäjoen Seudun Urheilijat 12.19,60, 4) Oliver Metsälä 
Seinäjoen Seudun Urheilijat 12.51,20, 5) Kaleva Tyystjärvi 
Vähänkyrön Viesti 12.53,30, 6) Tomas Mehtonen Ähtärin Urheilijat 13.
34,40, 7) Otto Niemelä Kauhajoen Karhu 14.28,10, 

N17 4 km V  :1) Sirja Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti 16.32,90, Jemina 
Herranen Kuopion Reipas DNS, 

N19 4 km V  :1) Viola Gustafsson Kauhavan Wisa 16.39,20, 2) Senja 
Gustafsson Kauhavan Wisa 16.39,30, Laura Laitila Jalasjärven Jalas 
DNS, 
Kilpailun ulkopuolella 1 Kpl: Sini Rahkonen Polvijärven Urheilijat 
15.36,40, 

N 4 km V  :1) Sara Kivenmäki Kuortaneen Kunto 15.59,60, 2) Pia 
Siltala Laihian Luja 16.45,20, 

M17 4 km V  :1) Saku Jaakkola Kauhajoen Karhu 15.19,10, 2) Topi 
Raunio Kyrön Voima 15.38,70, 

M19 4 km V  :1) Mikko Korpela Kauhajoen Karhu 15.16,90, 

M 6 km V  :1) Joni Hulkko Jalasjärven Jalas 20.05,70, 2) Juha 
Järvelä Kurikan Ryhti 20.12,90, 3) Petteri Mattila Kauhajoen Karhu 
20.37,20, 4) Valtteri Luomala Kauhavan Wisa 21.01,90, 5) Pyry 
Suutarinen Ähtärin Urheilijat 24.31,10,