Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
15.06. klo 17:30 Pohjola seuracup - 1. osakilpailu Tulokset (päivitetty: 22:07 15.06.2021)
Pohjola seuracup - 1. osakilpailu
Vantaan Salamat
15.06.2021

P11 60m
1)   Julius Juslin                    VantSa                    9,01              
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       9,04              
3)   Valtteri Noronen                 EspTa                     9,22              
4)   Dani Timonen                     KU-58                     9,27              
5)   Santeri Perkkiö                  KU-58                     9,31              
6)   Eino Lindholm                    VantSa                    9,44              
7)   Viktor Kotinurmi                 EspTa                     9,48              
8)   Jerry Jeskanen                   ViipU                     9,53              
9)   Elias Hupli                      EspTa                     9,82              
10)  Neklan Dvoracek                  EspTa                     9,92              
11)  Teemu Lilja                      HelsTa                    10,22             
12)  Rasmus Salonen                   RekRai                    10,25             
13)  Aarne Nilsson                    ViipU                     10,57             
14)  Anton Vitikka                    RekRai                    11,14             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Eino Lindholm                    VantSa                    9,44              
2)   Viktor Kotinurmi                 EspTa                     9,48              
3)   Jerry Jeskanen                   ViipU                     9,53              
4)   Elias Hupli                      EspTa                     9,82              
5)   Neklan Dvoracek                  EspTa                     9,92              
6)   Rasmus Salonen                   RekRai                    10,25             
7)   Aarne Nilsson                    ViipU                     10,57             
8)   Anton Vitikka                    RekRai                    11,14             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Julius Juslin                    VantSa                    9,01              
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       9,04              
3)   Valtteri Noronen                 EspTa                     9,22              
4)   Dani Timonen                     KU-58                     9,27              
5)   Santeri Perkkiö                  KU-58                     9,31              
6)   Teemu Lilja                      HelsTa                    10,22             


T11 60m
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     8,80              
2)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     8,87              
3)   Meri Henttonen                   HKV                       9,08              
4)   Julia Sihvonen                   EspTa                     9,24              
5)   Veera Kaleva                     HelsTa                    9,86              
6)   Aino Kotiranta                   HKV                       9,92              
7)   Senja Huolman                    VantSa                    9,97              
8)   Seela Lajunen                    VantSa                    9,97              
9)   Sofia Kytömaa                    EspTa                     10,07             
10)  Sofia Reunanen                   EspTa                     10,10             
11)  Sandra Eronen                    RekRai                    10,16             
12)  Iida Järvenpää                   KirkkonU                  10,18             
13)  Anna-Maria Haikala               HelsTa                    10,33             
14)  Essi Järvinen                    HelsTa                    10,34             
15)  Alva Maukonen                    ViipU                     10,44             
16)  Serafina Smith                   VantSa                    11,39             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Senja Huolman                    VantSa                    9,97              
2)   Seela Lajunen                    VantSa                    9,97              
3)   Sofia Reunanen                   EspTa                     10,10             
4)   Sandra Eronen                    RekRai                    10,16             
5)   Anna-Maria Haikala               HelsTa                    10,33             
6)   Essi Järvinen                    HelsTa                    10,34             
7)   Alva Maukonen                    ViipU                     10,44             
8)   Serafina Smith                   VantSa                    11,39             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     8,80              
2)   Isla Kimpimäki                   EspTa                     8,87              
3)   Meri Henttonen                   HKV                       9,08              
4)   Julia Sihvonen                   EspTa                     9,24              
5)   Veera Kaleva                     HelsTa                    9,86              
6)   Aino Kotiranta                   HKV                       9,92              
7)   Sofia Kytömaa                    EspTa                     10,07             
8)   Iida Järvenpää                   KirkkonU                  10,18             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Anton Perttula                   HKV                       3.27,22           
2)   Lucas Lagerblom                  EspTa                     3.29,00           
3)   Nooa Paavola                     EspTa                     3.35,35           
4)   Emil Tuominen                    EspTa                     3.39,73           
5)   Martin Maula                     EspTa                     3.40,82           
6)   Milo Maula                       EspTa                     3.42,35           
7)   Toivo Kotinurmi                  EspTa                     3.42,36           
8)   Roope Asikainen                  HKV                       3.43,82           
9)   Ilmo Kaseva                      ViipU                     3.48,54           
10)  Ossi Alanaatu                    KU-58                     3.49,91           
11)  Aatu Soininen                    RekRai                    3.50,48           
12)  Urho Haverinen                   RekRai                    3.50,58           
13)  Elmo Kempas                      ViipU                     4.03,24           
14)  Nooa Laine                       EspTa                     4.04,26           
15)  Aukusti Mähönen                  HelsTa                    4.08,13           
16)  Lauri Ahti                       VantSa                    4.13,39           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Anniina Kujala                   ViipU                     3.36,39           
2)   Siina Haapala                    KU-58                     3.41,63           
3)   Felica Myllyniemi                HKV                       3.50,04           
4)   Kaisli Ruha                      EspTa                     3.54,93           
5)   Salla Vakkilainen                VantSa                    3.55,54           
6)   Sinna Lajunen                    VantSa                    4.02,00           
7)   Emilia Peltola                   HelsTa                    4.02,53           
8)   Mariana Asikainen Muñoz          EspTa                     4.03,39           
9)   Kaltrina Beqiri                  RekRai                    4.17,62           
     Minni Vilenius                   HKV                       DNF               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Kurppa                    VantSa                    4,36              
     4,28   4,36   x      4,05   
                                 

2)   Samuel Adun                      HKV                       4,34              
     4,00   4,06   4,17   4,34   
                                 

3)   Emil Rautiainen                  EspTa                     4,22              
     4,22   4,04   3,82   3,98   
                                 

4)   Akseli Laiho                     TapE                      3,95              
     3,81   3,77   3,66   3,95   
                                 

5)   Milo Kauppinen                   KU-58                     3,86              
     x      3,86   3,53   3,80   
                                 

6)   Noa Merjovirta                   KU-58                     3,63              
     3,54   3,48   3,61   3,63   
                                 

7)   Miko Sjöström                    RekRai                    2,98              
     2,79   2,98   2,59   2,88   
                                 

8)   Taito Tekokoski                  RekRai                    2,93              
     2,93   2,70   2,73   2,91   
                                 

9)   Amos Uotila                      HelsTa                    2,73              
     2,63   2,73   2,61   2,51   
                                 

10)  Oskari Talja                     HelsTa                    2,69              
     2,61   2,62   2,69   2,49   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Fianna Myllyniemi                HKV                       4,43              
     4,30   4,31   4,23   4,43   
                                 

2)   Inna Pirnes                      VantSa                    4,11              
     3,70   3,87   4,11   3,77   
                                 

3)   Emmi Riutankoski                 HKV                       3,97              
     3,87   3,97   3,85   3,49   
                                 

4)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     3,90              
     3,84   3,80   3,90   3,77   
                                 

5)   Medina Nieminen                  VantSa                    3,85              
     3,64   3,85   3,77   3,79   
                                 

6)   Enia Gürler                      HKV                       3,67              
     3,65   3,42   3,67   3,47   
                                 

7)   Helvi Pulkkinen                  HKV                       3,55              
     3,53   3,55   3,38   3,51   
                                 

8)   Linnea Seppänen                  KirkkonU                  3,55              
     3,55   3,26   3,29   3,39   
                                 

9)   Cätlyn Aruste                    KirkkonU                  3,54              
     3,29   3,38   3,54   x      
                                 

10)  Kerttu Kurikka                   HKV                       3,51              
     3,45   3,51   2,34   3,02   
                                 

11)  Pihla Latva-Koivisto             HelsTa                    3,49              
     3,49   3,46   3,35   3,30   
                                 

12)  Johanna Kumpulainen              EspTa                     3,28              
     3,17   3,20   3,24   3,28   
                                 

13)  Sofia Kolkka                     HelsTa                    3,12              
     3,02   2,99   2,98   3,12   
                                 

14)  Aava Vaittinen                   KirkkonU                  3,12              
     3,12   2,92   2,72   2,95   
                                 

15)  Edna Lavi                        KirkkonU                  3,07              
     2,94   2,58   2,94   3,07   
                                 

16)  Amanda Aspola                    ViipU                     2,97              
     2,78   2,97   2,85   2,87   
                                 

17)  Lumi Semenius                    HelsTa                    2,90              
     2,82   2,90   2,81   2,83   
                                 

18)  Aada Soininen                    RekRai                    2,74              
     2,74   2,51   2,46   2,24   
                                 

19)  Linnea Pätiälä                   KirkkonU                  2,67              
     2,67   2,62   2,38   2,63   
                                 

20)  Anni Juselius                    RekRai                    2,57              
     2,51   2,42   2,24   2,57   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rasmus Kalkas                    HKV                       24,13             
     x      21,51  24,13  x      

2)   Tapio Jallinoja                  EspTa                     23,90             
     23,90  20,39  x      x      

3)   Julius Laakso                    KU-58                     19,21             
     x      17,42  x      19,21  

4)   Elmo Laiho                       TapE                      17,30             
     17,30  x      14,69  x      

5)   Juho Andersson                   VantSa                    15,04             
     x      14,41  15,04  x      

6)   Topias Karhu                     ViipU                     14,87             
     13,69  x      14,87  x      

7)   Rony Lindberg                    TapE                      14,77             
     8,51   8,46   14,77  13,36  

8)   Ville Haapakangas                RekRai                    14,62             
     14,62  x      12,16  12,47  

9)   Oskari Kovaniemi                 EspTa                     13,96             
     13,01  13,33  13,96  9,78   

10)  Olavi Ojanne                     HKV                       13,77             
     13,02  13,15  x      13,77  

11)  Otso Järvinen                    HelsTa                    12,55             
     12,55  x      x      x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Kimpimäki                   EspTa                     18,84             
     13,49  16,43  x      18,84  

2)   Oona Vanhanen                    EspTa                     17,40             
     17,07  x      14,44  17,40  

3)   Elsa Välimäki                    VantSa                    17,15             
     16,09  17,15  14,98  x      

4)   Saga Suonpää                     HelsTa                    15,53             
     11,15  6,77   15,53  12,04  

5)   Sanni Peltola                    HKV                       15,43             
     15,43  x      x      x      

6)   Milla Tiri                       RekRai                    15,42             
     x      15,42  x      10,34  

7)   Hanan Ismail                     HKV                       15,14             
     12,34  x      13,40  15,14  

8)   Viivi Siren                      VantSa                    14,50             
     12,55  14,50  12,24  13,10  

9)   Emilia Frösén                    HKV                       13,81             
     12,14  13,81  13,02  12,37  

10)  Miida Wasström                   KU-58                     12,64             
     12,64  x      x      x      

11)  Emma Kotakallio                  KirkkonU                  11,77             
     9,77   9,82   x      11,77  

12)  Olivia Kovaniemi                 EspTa                     11,01             
     10,04  9,52   11,01  x      

     Janiyah Mc Bride                 ViipU                     DNS               
     Olivia Talja                     HelsTa                    DNS               


P11 4x50m viesti
1)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       29,05             
   1) Aslan Aitolehti, 2) Rasmus Kalkas, 
   3) Samuel Adun, 4) Anton Perttula
2)   Espoon Tapiot                    EspTa                     30,69             
   1) Emil Rautiainen, 2) Lucas Lagerblom, 
   3) Elias Hupli, 4) Valtteri Noronen
3)   Vantaan Salamat                  VantSa                    30,74             
   1) Julius Juslin, 2) Juho Andersson, 
   3) Eino Lindholm, 4) Julius Kurppa
4)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     30,82             
   1) Milo Kauppinen, 2) Ossi Alanaatu, 
   3) Julius Laakso, 4) Santeri Perkkiö
5)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       32,37             
   1) Roope Asikainen, 2) Aleksi Ivars, 
   3) Roope Suoniemi, 4) Olavi Ojanne
6)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     32,47             
   1) Topias Karhu, 2) Aarne Nilsson, 
   3) Ilmo Kaseva, 4) Jerry Jeskanen
7)   Espoon Tapiot 2                  EspTa                     33,81             
   1) Nooa Paavola, 2) Toivo Kotinurmi, 
   3) Emil Tuominen, 4) Viktor Kotinurmi
8)   Tapanilan Erä                    TapE                      34,23             
   1) Elmo Laiho, 2) Rony Lindberg, 
   3) Samuel Wetherill, 4) Akseli Laiho
9)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    34,25             
   1) Teemu Lilja, 2) Otso Järvinen, 
   3) Aukusti Mähönen, 4) Amos Uotila
10)  Rekolan Raikas                   RekRai                    34,25             
   1) Rasmus Salonen, 2) Aatu Soininen, 
   3) Anton Vitikka, 4) Ville Haapakangas

Loppukilpailu erä 1
1)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       32,37             
   1) Roope Asikainen, 2) Aleksi Ivars, 
   3) Roope Suoniemi, 4) Olavi Ojanne
2)   Espoon Tapiot 2                  EspTa                     33,81             
   1) Nooa Paavola, 2) Toivo Kotinurmi, 
   3) Emil Tuominen, 4) Viktor Kotinurmi
3)   Tapanilan Erä                    TapE                      34,23             
   1) Elmo Laiho, 2) Rony Lindberg, 
   3) Samuel Wetherill, 4) Akseli Laiho
4)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    34,25             
   1) Teemu Lilja, 2) Otso Järvinen, 
   3) Aukusti Mähönen, 4) Amos Uotila
5)   Rekolan Raikas                   RekRai                    34,25             
   1) Rasmus Salonen, 2) Aatu Soininen, 
   3) Anton Vitikka, 4) Ville Haapakangas

Loppukilpailu erä 2
1)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       29,05             
   1) Aslan Aitolehti, 2) Rasmus Kalkas, 
   3) Samuel Adun, 4) Anton Perttula
2)   Espoon Tapiot                    EspTa                     30,69             
   1) Emil Rautiainen, 2) Lucas Lagerblom, 
   3) Elias Hupli, 4) Valtteri Noronen
3)   Vantaan Salamat                  VantSa                    30,74             
   1) Julius Juslin, 2) Juho Andersson, 
   3) Eino Lindholm, 4) Julius Kurppa
4)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     30,82             
   1) Milo Kauppinen, 2) Ossi Alanaatu, 
   3) Julius Laakso, 4) Santeri Perkkiö
5)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     32,47             
   1) Topias Karhu, 2) Aarne Nilsson, 
   3) Ilmo Kaseva, 4) Jerry Jeskanen


T11 4x50m viesti
1)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     29,91             
   1) Helmi-Tuuli Heiskanen, 2) Taika Huttunen, 
   3) Miida Wasström, 4) Siina Haapala
2)   Espoon Tapiot                    EspTa                     30,35             
   1) Julia Sihvonen, 2) Johanna Kumpulainen, 
   3) Emma Kimpimäki, 4) Isla Kimpimäki
3)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       30,49             
   1) Aino Kotiranta, 2) Fianna Myllyniemi, 
   3) Emmi Riutankoski, 4) Meri Henttonen
4)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       31,74             
   1) Zoe Uhmo, 2) Helvi Pulkkinen, 
   3) Sanni Peltola, 4) Emilia Frösén
5)   Vantaan Salamat                  VantSa                    31,77             
   1) Inna Pirnes, 2) Senja Huolman, 
   3) Viivi Siren, 4) Medina Nieminen
6)   Helsingin Kisa-Veikot 3          HKV                       32,34             
   1) Delight Ntuison, 2) Felica Myllyniemi, 
   3) Kerttu Kurikka, 4) Enia Gürler
7)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    33,07             
   1) Veera Kaleva, 2) Pihla Latva-Koivisto, 
   3) Emilia Peltola, 4) Anna-Maria Haikala
8)   Kirkkonummen Urheilijat          KirkkonU                  33,43             
   1) Cätlyn Aruste, 2) Linnea Seppänen, 
   3) Emma Kotakallio, 4) Iida Järvenpää
9)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     33,95             
   1) Alva Maukonen, 2) Peppi Kempas, 
   3) Amanda Aspola, 4) Annina Jokinen
10)  Kirkkonummen Urheilijat 2        KirkkonU                  35,92             
   1) Vanessa Itkonen, 2) Edna Lavi, 
   3) Linnea Pätiälä, 4) Aava Vaittinen
11)  Rekolan Raikas                   RekRai                    36,56             
   1) Sandra Eronen, 2) Kaltrina Beqiri, 
   3) Milla Tiri, 4) Aada Soininen
     Helsingin Tarmo 2                HelsTa                    DNS               
   1) Olivia Talja, 2) Lumi Semenius, 
   3) Essi Järvinen, 4) Sofia Kolkka

Loppukilpailu erä 1
1)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       31,74             
   1) Zoe Uhmo, 2) Helvi Pulkkinen, 
   3) Sanni Peltola, 4) Emilia Frösén
2)   Helsingin Kisa-Veikot 3          HKV                       32,34             
   1) Delight Ntuison, 2) Felica Myllyniemi, 
   3) Kerttu Kurikka, 4) Enia Gürler
3)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    33,07             
   1) Veera Kaleva, 2) Pihla Latva-Koivisto, 
   3) Emilia Peltola, 4) Anna-Maria Haikala
4)   Kirkkonummen Urheilijat 2        KirkkonU                  35,92             
   1) Vanessa Itkonen, 2) Edna Lavi, 
   3) Linnea Pätiälä, 4) Aava Vaittinen
5)   Rekolan Raikas                   RekRai                    36,56             
   1) Sandra Eronen, 2) Kaltrina Beqiri, 
   3) Milla Tiri, 4) Aada Soininen
     Helsingin Tarmo 2                HelsTa                    DNS               
   1) Olivia Talja, 2) Lumi Semenius, 
   3) Essi Järvinen, 4) Sofia Kolkka

Loppukilpailu erä 2
1)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     29,91             
   1) Helmi-Tuuli Heiskanen, 2) Taika Huttunen, 
   3) Miida Wasström, 4) Siina Haapala
2)   Espoon Tapiot                    EspTa                     30,35             
   1) Julia Sihvonen, 2) Johanna Kumpulainen, 
   3) Emma Kimpimäki, 4) Isla Kimpimäki
3)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       30,49             
   1) Aino Kotiranta, 2) Fianna Myllyniemi, 
   3) Emmi Riutankoski, 4) Meri Henttonen
4)   Vantaan Salamat                  VantSa                    31,77             
   1) Inna Pirnes, 2) Senja Huolman, 
   3) Viivi Siren, 4) Medina Nieminen
5)   Kirkkonummen Urheilijat          KirkkonU                  33,43             
   1) Cätlyn Aruste, 2) Linnea Seppänen, 
   3) Emma Kotakallio, 4) Iida Järvenpää
6)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     33,95             
   1) Alva Maukonen, 2) Peppi Kempas, 
   3) Amanda Aspola, 4) Annina Jokinen


P13 60m
1)   Jussi Wesanko                    HKV                       8,59              
2)   Aapeli Oila                      EspTa                     8,60              
3)   Justus Korvenpää                 KU-58                     8,61              
4)   Simeon Sivonen                   HKV                       8,77              
5)   Karo Majuri                      VantSa                    9,06              
6)   Alex Welander                    ViipU                     9,20              
7)   Joel Pellinen                    KU-58                     9,59              
8)   Aleksi Forsten                   HKV                       9,67              
9)   Leo Laaksonen                    HelsTa                    9,87              
10)  Teemu Leinonen                   RekRai                    9,96              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Alex Welander                    ViipU                     9,20              
2)   Aleksi Forsten                   HKV                       9,67              
3)   Leo Laaksonen                    HelsTa                    9,87              
4)   Teemu Leinonen                   RekRai                    9,96              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Jussi Wesanko                    HKV                       8,59              
2)   Aapeli Oila                      EspTa                     8,60              
3)   Justus Korvenpää                 KU-58                     8,61              
4)   Simeon Sivonen                   HKV                       8,77              
5)   Karo Majuri                      VantSa                    9,06              
6)   Joel Pellinen                    KU-58                     9,59              


T13 60m
1)   Elle Saari                       EspTa                     8,45              
2)   Sara Söderman                    ViipU                     8,46              
3)   Olivia Rautiainen                EspTa                     8,46              
4)   Favour Ntuison                   HKV                       8,79              
5)   Ida Holmila                      HKV                       8,85              
6)   Aleksandra Lovén                 HKV                       8,91              
7)   Ronja Kempas                     ViipU                     8,93              
8)   Olivia Aaltonen                  HKV                       8,98              
9)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     9,00              
10)  Ella Borger                      VantSa                    9,00              
11)  Sofia Bucht                      HKV                       9,04              
12)  Niina Lankinen                   VantSa                    9,11              
13)  Siiri Lehti                      HKV                       9,13              
14)  Lilja Mäkelä                     EspTa                     9,16              
15)  Jenna Lindberg                   TapE                      9,17              
16)  Minna Tynkkynen                  KirkkonU                  9,31              
17)  Elle Kukkonen                    KirkkonU                  9,34              
18)  Laura Rissanen                   VantSa                    9,38              
19)  Helmi Nieminen                   VantSa                    9,45              
20)  Inka Halenius                    VantSa                    9,46              
21)  Merell Sarjas                    KirkkonU                  9,49              
22)  Anni Roine                       KU-58                     9,53              
23)  Luna Lee                         HKV                       9,57              
24)  Saga Laine                       HelsTa                    9,69              
25)  Emilia Koppatz                   HelsTa                    10,11             
26)  Neea Ruotsalainen                RekRai                    10,63             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Sofia Bucht                      HKV                       9,04              
2)   Inka Halenius                    VantSa                    9,46              
3)   Anni Roine                       KU-58                     9,53              
4)   Saga Laine                       HelsTa                    9,69              
5)   Neea Ruotsalainen                RekRai                    10,63             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Ella Borger                      VantSa                    9,00              
2)   Jenna Lindberg                   TapE                      9,17              
3)   Laura Rissanen                   VantSa                    9,38              
4)   Merell Sarjas                    KirkkonU                  9,49              
5)   Luna Lee                         HKV                       9,57              
6)   Emilia Koppatz                   HelsTa                    10,11             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,8
1)   Ronja Kempas                     ViipU                     8,93              
2)   Niina Lankinen                   VantSa                    9,11              
3)   Siiri Lehti                      HKV                       9,13              
4)   Lilja Mäkelä                     EspTa                     9,16              
5)   Minna Tynkkynen                  KirkkonU                  9,31              
6)   Elle Kukkonen                    KirkkonU                  9,34              
7)   Helmi Nieminen                   VantSa                    9,45              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,8
1)   Elle Saari                       EspTa                     8,45              
2)   Sara Söderman                    ViipU                     8,46              
3)   Olivia Rautiainen                EspTa                     8,46              
4)   Favour Ntuison                   HKV                       8,79              
5)   Ida Holmila                      HKV                       8,85              
6)   Aleksandra Lovén                 HKV                       8,91              
7)   Olivia Aaltonen                  HKV                       8,98              
8)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     9,00              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Arttu Väkiparta                  HKV                       3.16,82           
2)   August Mikkola                   EspTa                     3.23,72           
3)   Julius Steiner                   HKV                       3.31,69           
4)   Teemu Jauhiainen                 ViipU                     3.33,88           
5)   Leevi Piispanen                  KU-58                     3.39,85           
6)   Miio Sistonen                    KU-58                     3.45,43           
7)   Aron Huolman                     VantSa                    3.52,76           
8)   Tom Nässling                     RekRai                    4.33,16           
     Valtteri Lehtinen                VantSa                    DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Livia Kytömaa                    EspTa                     3.17,82           
2)   Ella Rautawaara                  EspTa                     3.19,09           
3)   Taika Henttonen                  HKV                       3.24,07           
4)   Senni Pääkkönen                  ViipU                     3.25,38           
5)   Emilia Tulokas                   EspTa                     3.26,06           
6)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3.26,54           
7)   Sade Hyvärinen                   HKV                       3.28,47           
8)   Lotta Lehtinen                   HKV                       3.36,03           
9)   Viivi Paju                       VantSa                    3.38,07           
10)  Emilia Myyrä                     VantSa                    3.44,45           
11)  Sara Pietiläinen                 KirkkonU                  3.45,09           
12)  Olivia Räsänen                   TapE                      3.45,29           
13)  Martta Haasanen                  KU-58                     3.48,44           
14)  Maiju Mettälä                    HKV                       3.48,67           
15)  Saima Helminen                   HelsTa                    3.50,09           
16)  Lila Pieri                       RekRai                    4.04,04           
17)  Minea Junno                      VantSa                    4.22,31           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaron Adun                       HKV                       145               
     125    130    135    140    145    150    
     o      o      xxo    o      o      xxx    

2)   Veikko Valovirta                 EspTa                     145               
     120    125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Konsta Pitkänen                  RekRai                    145               
     110    115    120    125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Noel Joensuu                     VantSa                    140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xx-    

5)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Julius Saarinen                  VantSa                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Luka Kielinen                    EspTa                     125               
     100    105    115    120    125    130    
     xo     o      o      o      o      xxx    

8)   Roope Jokinen                    HKV                       120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

     Christian Nyfors-Subasinghe      ViipU                                       


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ellen Willberg                   ViipU                     148               
     110    115    120    125    130    135    140    145    148    151    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Tara Sohlo                       EspTa                     145               
     110    115    120    125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Vilja Nuopponen                  HKV                       135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Aura Arvas                       HelsTa                    130               
     125    130    135    
     o      o      xxx    

6)   Minttu Kanerva                   VantSa                    130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Petra Pennanen                   HKV                       130               
     115    120    125    130    135    
     o      xo     o      xxo    xxx    

8)   Nella Eiroma                     HKV                       125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

8)   Vanessa Dalez                    EspTa                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Anna Larjava                     KirkkonU                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     o      xxx    

11)  Kerttu Peltola                   EspTa                     125               
     110    120    125    130    
     o      xo     xxo    xxx    

11)  Saga Koivisto                    RekRai                    125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

13)  Hilma Larvala                    KU-58                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

     Matilda Levoranta                HKV                                         
     Zoe Giovanzana                   HelsTa                                      


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Teodor Veselinovic               EspTa                     34,33             
     33,68  34,33  x      x      

2)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    32,90             
     28,93  27,55  32,90  32,66  

3)   Lenni Rahnasto                   KU-58                     22,52             
     19,44  20,16  x      22,52  

4)   Tommi Anttila                    HKV                       21,77             
     15,42  20,54  16,33  21,77  

5)   Okko Korteniemi                  RekRai                    13,15             
     11,23  13,15  9,68   12,15  

     Miro Enäjärvi                    ViipU                     DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olivia Hämäläinen                HKV                       28,87             
     26,50  28,87  26,73  28,20  

2)   Isabella Tuulari                 EspTa                     26,98             
     24,86  26,98  26,42  26,43  

3)   Saina Lavi                       KirkkonU                  24,88             
     24,88  24,07  20,47  22,77  

4)   Emma Valkila                     HKV                       24,86             
     24,86  23,26  23,55  x      

5)   Elina Vakkilainen                VantSa                    21,61             
     21,61  21,21  20,67  20,50  

6)   Tara Lämsä                       HelsTa                    19,43             
     15,66  16,90  19,43  16,29  

7)   Liia Suurjoki                    HKV                       19,21             
     16,86  19,21  16,84  18,08  

8)   Camilla Junes                    EspTa                     16,59             
     14,17  15,41  x      16,59  

9)   Matilda Suokas                   KU-58                     16,37             
     15,79  12,89  x      16,37  

10)  Rosaliina Hiltunen               VantSa                    15,44             
     13,38  15,44  10,40  12,55  

11)  Adessa Calenius                  VantSa                    14,68             
     14,53  13,96  13,29  14,68  

12)  Katariina Laiho                  TapE                      14,54             
     14,54  12,87  11,25  14,13  

13)  Venla Mikkonen                   RekRai                    13,73             
     13,73  11,77  11,60  12,60  

14)  Eedla Halonen                    ViipU                     13,68             
     12,07  12,82  13,68  8,14   

15)  Emilia Pietiläinen               KirkkonU                  12,86             
     12,51  10,70  12,86  10,68  



P13 4x100m viesti
1)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       56,03             
   1) Simeon Sivonen, 2) Jussi Wesanko, 
   3) Aaron Adun, 4) Tommi Anttila
2)   Vantaan Salamat                  VantSa                    56,48             
   1) Julius Saarinen, 2) Karo Majuri, 
   3) Noel Joensuu, 4) Abdulrahman Imoro
3)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     57,94             
   1) Justus Korvenpää, 2) Leevi Piispanen, 
   3) Joel Pellinen, 4) Pyry Heiskanen
4)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       59,00             
   1) Arttu Väkiparta, 2) Julius Steiner, 
   3) Roope Jokinen, 4) Aleksi Forsten
5)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     1.01,13           
   1) Teemu Jauhiainen, 2) Eliot Njock, 
   3) Alex Welander, 4) Oliver Kärki
6)   Rekolan Raikas                   RekRai                    1.05,37           
   1) Teemu Leinonen, 2) Konsta Pitkänen, 
   3) Okko Korteniemi, 4) Tom Nässling
     Espoon Tapiot                    EspTa                     DQ                
   1) August Mikkola, 2) Veikko Valovirta, 
   3) Teodor Veselinovic, 4) Aapeli Oila

Loppukilpailu erä 1
1)   Vantaan Salamat                  VantSa                    56,48             
   1) Julius Saarinen, 2) Karo Majuri, 
   3) Noel Joensuu, 4) Abdulrahman Imoro
2)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       59,00             
   1) Arttu Väkiparta, 2) Julius Steiner, 
   3) Roope Jokinen, 4) Aleksi Forsten
3)   Rekolan Raikas                   RekRai                    1.05,37           
   1) Teemu Leinonen, 2) Konsta Pitkänen, 
   3) Okko Korteniemi, 4) Tom Nässling

Loppukilpailu erä 2
1)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       56,03             
   1) Simeon Sivonen, 2) Jussi Wesanko, 
   3) Aaron Adun, 4) Tommi Anttila
2)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     57,94             
   1) Justus Korvenpää, 2) Leevi Piispanen, 
   3) Joel Pellinen, 4) Pyry Heiskanen
3)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     1.01,13           
   1) Teemu Jauhiainen, 2) Eliot Njock, 
   3) Alex Welander, 4) Oliver Kärki
     Espoon Tapiot                    EspTa                     DQ                
   1) August Mikkola, 2) Veikko Valovirta, 
   3) Teodor Veselinovic, 4) Aapeli Oila


T13 4x100m viesti
1)   Espoon Tapiot                    EspTa                     53,43             
   1) Camilla Junes, 2) Elle Saari, 
   3) Tara Sohlo, 4) Olivia Rautiainen
2)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       55,65             
   1) Favour Ntuison, 2) Taika Henttonen, 
   3) Iida Holmila, 4) Nella Eiroma
3)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       56,34             
   1) Matilda Krause, 2) Aleksandra Lovén, 
   3) Olivia Aaltonen, 4) Sofia Bucht
4)   Kirkkonummen Urheilijat          KirkkonU                  56,39             
   1) Merell Sarjas, 2) Hanna Kotakallio, 
   3) Lotta Larjava, 4) Saina Lavi
5)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     56,60             
   1) Eedla Halonen, 2) Ronja Kempas, 
   3) Ellen Willberg, 4) Sara Söderman
6)   Espoon Tapiot 2                  EspTa                     57,41             
   1) Isabella Tuulari, 2) Livia Kytömaa, 
   3) Emilia Tulokas, 4) Ella Rautawaara
7)   Vantaan Salamat                  VantSa                    58,79             
   1) Niina Lankinen, 2) Helmi Nieminen, 
   3) Laura Rissanen, 4) Ella Borger
8)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    59,51             
   1) Aura Arvas, 2) Tara Lämsä, 
   3) Saima Helminen, 4) Saga Laine
9)   Helsingin Kisa-Veikot 3          HKV                       1.00,12           
   1) Luna Lee, 2) Petra Pennanen, 
   3) Sade Hyvärinen, 4) Siiri Lehti
10)  Kirkkonummen Urheilijat 2        KirkkonU                  1.00,33           
   1) Anna Larjava, 2) Lotta Kärkkäinen, 
   3) Elle Kukkonen, 4) Minna Tynkkynen
11)  Vantaan Salamat 2                VantSa                    1.01,44           
   1) Viivi Paju, 2) Emilia Myyrä, 
   3) Minttu Kanerva, 4) Rosaliina Hiltunen
12)  Kenttäurheilijat -58             KU-58                     1.01,69           
   1) Martta Haasanen, 2) Hilma Larvala, 
   3) Peppi Turunen, 4) Helmi Kuitunen
13)  Helsingin Kisa-Veikot 4          HKV                       1.02,63           
   1) Vilja Nuopponen, 2) Olivia Hämäläinen, 
   3) Anni Kujansivu, 4) Emma Valkila
14)  Rekolan Raikas                   RekRai                    1.07,84           
   1) Saga Koivisto, 2) Lila Pieri, 
   3) Venla Mikkonen, 4) Neea Ruotsalainen

Loppukilpailu erä 1
1)   Helsingin Kisa-Veikot 3          HKV                       1.00,12           
   1) Luna Lee, 2) Petra Pennanen, 
   3) Sade Hyvärinen, 4) Siiri Lehti
2)   Kirkkonummen Urheilijat 2        KirkkonU                  1.00,33           
   1) Anna Larjava, 2) Lotta Kärkkäinen, 
   3) Elle Kukkonen, 4) Minna Tynkkynen
3)   Helsingin Kisa-Veikot 4          HKV                       1.02,63           
   1) Vilja Nuopponen, 2) Olivia Hämäläinen, 
   3) Anni Kujansivu, 4) Emma Valkila
4)   Rekolan Raikas                   RekRai                    1.07,84           
   1) Saga Koivisto, 2) Lila Pieri, 
   3) Venla Mikkonen, 4) Neea Ruotsalainen

Loppukilpailu erä 2
1)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       56,34             
   1) Matilda Krause, 2) Aleksandra Lovén, 
   3) Olivia Aaltonen, 4) Sofia Bucht
2)   Kirkkonummen Urheilijat          KirkkonU                  56,39             
   1) Merell Sarjas, 2) Hanna Kotakallio, 
   3) Lotta Larjava, 4) Saina Lavi
3)   Espoon Tapiot 2                  EspTa                     57,41             
   1) Isabella Tuulari, 2) Livia Kytömaa, 
   3) Emilia Tulokas, 4) Ella Rautawaara
4)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    59,51             
   1) Aura Arvas, 2) Tara Lämsä, 
   3) Saima Helminen, 4) Saga Laine
5)   Vantaan Salamat 2                VantSa                    1.01,44           
   1) Viivi Paju, 2) Emilia Myyrä, 
   3) Minttu Kanerva, 4) Rosaliina Hiltunen

Loppukilpailu erä 3
1)   Espoon Tapiot                    EspTa                     53,43             
   1) Camilla Junes, 2) Elle Saari, 
   3) Tara Sohlo, 4) Olivia Rautiainen
2)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       55,65             
   1) Favour Ntuison, 2) Taika Henttonen, 
   3) Iida Holmila, 4) Nella Eiroma
3)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     56,60             
   1) Eedla Halonen, 2) Ronja Kempas, 
   3) Ellen Willberg, 4) Sara Söderman
4)   Vantaan Salamat                  VantSa                    58,79             
   1) Niina Lankinen, 2) Helmi Nieminen, 
   3) Laura Rissanen, 4) Ella Borger
5)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     1.01,69           
   1) Martta Haasanen, 2) Hilma Larvala, 
   3) Peppi Turunen, 4) Helmi Kuitunen


P15 100m
1)   Alex Mitchell                    EspTa                     11,90             
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       12,16             
3)   Eeli Mäkelä                      VantSa                    12,36             
4)   Kalle Wesanko                    HKV                       12,57             
5)   Henrik Lounela                   HKV                       12,60             
6)   Huiyi Huang                      ViipU                     12,61             
7)   Aarni Anttila                    HKV                       12,99             
8)   Vili Hahto                       KU-58                     13,19             
9)   Tymofii Kravchuk                 ViipU                     13,23             
10)  Peik Riska                       HKV                       13,45             
11)  Niko Tilander                    KU-58                     13,55             
12)  Leo Heinonen                     HKV                       13,58             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Huiyi Huang                      ViipU                     12,61             
2)   Tymofii Kravchuk                 ViipU                     13,23             
3)   Peik Riska                       HKV                       13,45             
4)   Niko Tilander                    KU-58                     13,55             
5)   Leo Heinonen                     HKV                       13,58             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Alex Mitchell                    EspTa                     11,90             
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       12,16             
3)   Eeli Mäkelä                      VantSa                    12,36             
4)   Kalle Wesanko                    HKV                       12,57             
5)   Henrik Lounela                   HKV                       12,60             
6)   Aarni Anttila                    HKV                       12,99             
7)   Vili Hahto                       KU-58                     13,19             


T15 100m
1)   Iina Rantonen                    ViipU                     13,35             
2)   Emilia Chandras                  EspTa                     13,45             
3)   Iida Tossavainen                 HKV                       13,55             
4)   Jade Oravainen                   ViipU                     13,57             
5)   Iida Riutankoski                 HKV                       13,70             
6)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     13,71             
7)   Jolanda Michelsson               ViipU                     13,97             
8)   Minni Ruska                      HKV                       14,20             
9)   Ella Sahi                        KU-58                     14,35             
10)  Veera Mikkonen                   KirkkonU                  14,41             
11)  Elena Taskinen                   HelsTa                    14,72             
12)  Mai Vo                           RekRai                    14,81             
13)  Heidi Vakkilainen                VantSa                    15,13             
14)  Marie Rissanen                   VantSa                    15,66             
15)  Ronja Väliheikki                 VantSa                    16,17             
     Vilja Valtakari                  HelsTa                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Iida Tossavainen                 HKV                       13,55             
2)   Jade Oravainen                   ViipU                     13,57             
3)   Iida Riutankoski                 HKV                       13,70             
4)   Jolanda Michelsson               ViipU                     13,97             
5)   Mai Vo                           RekRai                    14,81             
6)   Heidi Vakkilainen                VantSa                    15,13             
7)   Marie Rissanen                   VantSa                    15,66             
8)   Ronja Väliheikki                 VantSa                    16,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Iina Rantonen                    ViipU                     13,35             
2)   Emilia Chandras                  EspTa                     13,45             
3)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     13,71             
4)   Minni Ruska                      HKV                       14,20             
5)   Ella Sahi                        KU-58                     14,35             
6)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  14,41             
7)   Elena Taskinen                   HelsTa                    14,72             
     Vilja Valtakari                  HelsTa                    DNS               


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Ukko Ikonen                      VantSa                    6.26,32           
2)   Mikaïl Uusipere                  EspTa                     6.26,39           
3)   Josue Perez Rosello              KU-58                     6.28,89           
4)   Ohto Heiskanen                   HKV                       6.33,32           
5)   Ville Korhonen                   KU-58                     6.45,69           
6)   Karri Kuusinen                   HKV                       6.52,45           
7)   Jerry Vilenius                   HKV                       7.15,33           
8)   Konsta Kock                      ViipU                     7.23,85           
9)   Tuomas Kuusinen                  HKV                       7.46,21           
10)  Matias Mikkola                   HKV                       7.55,06           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Venla Virrantuomi                HKV                       7.07,95           
2)   Taimi Vallinoja                  HKV                       7.16,04           
3)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    7.47,60           
4)   Inka Aunimo                      EspTa                     7.58,47           
5)   Tuulia Kiuru                     HelsTa                    9.40,40           


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Markus Hakala                    EspTa                     300               
     260    270    280    290    300    310    
     o      -      o      xo     xo     xxx    

2)   Urho Aro                         HKV                       290               
     240    250    260    270    280    290    300    
     o      xo     o      xo     -      xxo    xxx    

3)   Tumi Siranko                     VantSa                    270               
     170    180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    280    
     o      o      -      o      -      -      o      xo     o      o      o      xxx    

4)   Daniel Lee                       HKV                       190               
     170    180    190    200    
     xo     xo     xo     xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Elli Rantala                     EspTa                     300               
     280    290    300    317    
     xo     -      o      xxx    

2)   Emma Väänänen                    VantSa                    220               
     220    230    240    250    260    
     o      -      -      -      xxx    

3)   Anni Kujansivu                   HKV                       210               
     160    170    180    190    200    210    220    
     xo     xo     o      xo     o      xo     xxx    

4)   Veera Seppälä                    HKV                       200               
     200    210    
     o      xxx    

5)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    190               
     180    190    200    
     o      xxo    xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eero Sormunen                    HKV                       11,03             
     11,03  10,42  10,84  10,06  

2)   Eino Sormunen                    HKV                       10,31             
     10,04  10,25  10,01  10,31  

3)   Aapo Vanhanen                    EspTa                     9,80              
     9,80   9,35   x      9,15   

4)   Elias Vesterinen                 ViipU                     9,61              
     9,01   8,83   8,82   9,61   

5)   Jonas Andreasen                  HKV                       8,88              
     8,27   8,88   8,13   8,27   

6)   Aleksi Karvo                     VantSa                    8,82              
     8,54   8,24   8,82   8,71   

7)   Joona Savolainen                 HKV                       8,29              
     6,09   8,03   8,29   7,76   

8)   Aarni Ikäheimo                   EspTa                     8,15              
     8,15   7,34   7,36   7,57   

     Lauri Leivonen                   EspTa                     DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Natalie Saarinen                 EspTa                     11,52             
     11,09  11,52  x      10,71  

2)   Iida Muukka                      VantSa                    10,07             
     9,51   9,87   10,07  9,77   

3)   Emma Koskinen                    EspTa                     8,56              
     8,32   8,49   8,56   7,93   

4)   Saana Säilä                      ViipU                     8,56              
     8,05   7,02   8,56   8,29   

5)   Kira Koskiniemi                  HKV                       7,15              
     7,15   6,85   6,65   6,68   

6)   Iina Arvonen                     EspTa                     6,79              
     x      6,53   6,75   6,79   

7)   Anna Luht                        HelsTa                    6,52              
     6,52   6,12   6,50   x      

8)   Jenna Aarnio                     HelsTa                    6,46              
     6,42   5,72   5,83   6,46   

     Tara Hatakka                     VantSa                    DNS               


P15 4x100m viesti
1)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       47,49             
   1) Lauri Kylmäpuro, 2) Eino Sormunen, 
   3) Henrik Lounela, 4) Kalle Wesanko
2)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     49,44             
   1) Huiyi Huang, 2) Elias Vesterinen, 
   3) Konsta Kock, 4) Julius Jäntti
3)   Vantaan Salamat                  VantSa                    50,28             
   1) Eeli Mäkelä, 2) Tumi Siranko, 
   3) Ukko Ikonen, 4) Aleksi Karvo
4)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       50,77             
   1) Eero Sormunen, 2) Aarni Anttila, 
   3) Leo Heinonen, 4) Peik Riska
5)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     52,72             
   1) Josue Perez Rosello, 2) Ville Korhonen, 
   3) Niko Tilander, 4) Vili Hahto
6)   Helsingin Kisa-Veikot 3          HKV                       56,69             
   1) Jonas Andreasen, 2) Jerry Vilenius, 
   3) Daniel Lee, 4) Joona Savolainen
     Rekolan Raikas                   RekRai                    DNS               
   1) Saga Koivisto, 2) Lila Pieri, 
   3) Venla Mikkonen, 4) Neea Ruotsalainen

Loppukilpailu erä 1
1)   Helsingin Kisa-Veikot 2          HKV                       50,77             
   1) Eero Sormunen, 2) Aarni Anttila, 
   3) Leo Heinonen, 4) Peik Riska
2)   Helsingin Kisa-Veikot 3          HKV                       56,69             
   1) Jonas Andreasen, 2) Jerry Vilenius, 
   3) Daniel Lee, 4) Joona Savolainen
     Rekolan Raikas                   RekRai                    DNS               
   1) Saga Koivisto, 2) Lila Pieri, 
   3) Venla Mikkonen, 4) Neea Ruotsalainen

Loppukilpailu erä 2
1)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       47,49             
   1) Lauri Kylmäpuro, 2) Eino Sormunen, 
   3) Henrik Lounela, 4) Kalle Wesanko
2)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     49,44             
   1) Huiyi Huang, 2) Elias Vesterinen, 
   3) Konsta Kock, 4) Julius Jäntti
3)   Vantaan Salamat                  VantSa                    50,28             
   1) Eeli Mäkelä, 2) Tumi Siranko, 
   3) Ukko Ikonen, 4) Aleksi Karvo
4)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     52,72             
   1) Josue Perez Rosello, 2) Ville Korhonen, 
   3) Niko Tilander, 4) Vili Hahto


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Espoon Tapiot                    EspTa                     52,53             
   1) Elli Rantala, 2) Emilia Chandras, 
   3) Kaisa Kivinen, 4) Mia Flink
2)   Helsingin Kisa-Veikot            HKV                       53,99             
   1) Minni Ruska, 2) Iida Riutankoski, 
   3) Veera Seppälä, 4) Iida Tossavainen
3)   Viipurin Urheilijat              ViipU                     54,25             
   1) Jade Oravainen, 2) Saana Säilä, 
   3) Iolanda Michelson, 4) Iina Rantonen
4)   Espoon Tapiot 2                  EspTa                     56,18             
   1) Edit Palmén, 2) Kira Shilov, 
   3) Vilma Hyllinen, 4) Emma Kantola
5)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    56,49             
   1) Vilja Valtakari, 2) Elena Taskinen, 
   3) Milka Koivukoski, 4) Tuulia Kiuru
6)   Vantaan Salamat                  VantSa                    58,25             
   1) Emma Väänänen, 2) Ronja Väliheikki, 
   3) Marie Rissanen, 4) Maiju Mäkelä


M17 200m
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  23,03             
2)   Miska Koponen                    ViipU                     23,29             
3)   Lassi Lehtimäki                  EspTa                     23,79             
4)   Johannes Hakala                  EspTa                     23,90             
5)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       24,09             
6)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     24,10             
7)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       24,58             
8)   Joona Heiskanen                  KU-58                     25,14             
9)   Lauri Manner-Raappana            HKV                       25,29             
10)  Oliver Asikainen                 HKV                       25,68             
11)  Santtu Heiskanen                 KU-58                     26,27             
12)  Rahul Hyvönen                    HelsTa                    26,75             
13)  Maxim Karila                     VantSa                    32,12             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Santtu Heiskanen                 KU-58                     26,27             
2)   Rahul Hyvönen                    HelsTa                    26,75             
3)   Maxim Karila                     VantSa                    32,12             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       24,58             
2)   Joona Heiskanen                  KU-58                     25,14             
3)   Lauri Manner-Raappana            HKV                       25,29             
4)   Oliver Asikainen                 HKV                       25,68             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,3
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  23,03             
2)   Miska Koponen                    ViipU                     23,29             
3)   Lassi Lehtimäki                  EspTa                     23,79             
4)   Johannes Hakala                  EspTa                     23,90             
5)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       24,09             
6)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     24,10             


N17 200m
1)   Minea Fogelholm                  EspTa                     25,66             
2)   Aava Lajunen                     VantSa                    26,82             
3)   Edesa Gashi                      HKV                       27,20             
4)   Maggie Hollo                     EspTa                     27,62             
5)   Milja Majuri                     VantSa                    27,63             
6)   Terhi Vehko                      HKV                       27,90             
7)   Sanja Siurala                    EspTa                     28,21             
8)   Ruusu Saarela                    EspTa                     28,53             
9)   Nataliya Rozhnova                ViipU                     28,58             
10)  Erika Tanninen                   KU-58                     29,74             
11)  Iiris Mikkonen                   KirkkonU                  30,81             
12)  Eva Peltopuro                    VantSa                    31,09             
13)  Maisa Mikkola                    ViipU                     31,93             
14)  Essi Väänänen                    KU-58                     35,15             
15)  Ella Turunen                     HelsTa                    37,45             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Erika Tanninen                   KU-58                     29,74             
2)   Iiris Mikkonen                   KirkkonU                  30,81             
3)   Maisa Mikkola                    ViipU                     31,93             
4)   Essi Väänänen                    KU-58                     35,15             
5)   Ella Turunen                     HelsTa                    37,45             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Sanja Siurala                    EspTa                     28,21             
2)   Ruusu Saarela                    EspTa                     28,53             
3)   Nataliya Rozhnova                ViipU                     28,58             
4)   Eva Peltopuro                    VantSa                    31,09             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,9
1)   Minea Fogelholm                  EspTa                     25,66             
2)   Aava Lajunen                     VantSa                    26,82             
3)   Edesa Gashi                      HKV                       27,20             
4)   Maggie Hollo                     EspTa                     27,62             
5)   Milja Majuri                     VantSa                    27,63             
6)   Terhi Vehko                      HKV                       27,90             


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       13,13             
     12,74  13,13  12,96  x      
                                 

2)   Samuel Shams                     KU-58                     12,80             
     12,60  12,34  12,80  12,43  
                                 

3)   Zakaria Sabally                  ViipU                     12,52             
     x      x      12,02  12,52  
                                 

4)   Luka Veselinovic                 EspTa                     11,66             
     11,64  11,61  11,50  11,66  
                                 

5)   Rasmus Helasuo                   VantSa                    8,08              
     8,02   7,46   8,08   7,42   
                                 



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    11,65             
     11,32  11,49  11,28  11,65  
                                 

2)   Lilja Koskela                    HKV                       11,01             
     11,01  x      x      x      
                                 

3)   Lumo Keisanen                    VantSa                    10,47             
     9,63   10,47  x      x      
                                 

4)   Anni Nurminen                    EspTa                     10,30             
     10,27  10,17  10,30  9,98   
                                 

5)   Isabella Strömberg               EspTa                     10,20             
     10,19  10,00  10,09  10,20  
                                 

6)   Kia Wiren                        RekRai                    9,80              
     9,79   x      9,80   x      
                                 

7)   Emma Simonen                     KU-58                     9,57              
     9,11   9,57   9,51   9,28   
                                 

8)   Pinja Liski                      HelsTa                    9,31              
     9,25   8,90   9,31   9,31   
                                 

9)   Olivia Laukkoski                 ViipU                     7,97              
     7,40   7,43   7,97   x      
                                 

     Andra Liivamägi                  ViipU                     DNS               


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joona Nieminen                   EspTa                     12,69             
     12,69  12,58  12,61  x      

2)   Aapo Nikkola                     HKV                       11,25             
     x      x      10,75  11,25  

3)   Matias Tapanainen                EspTa                     11,09             
     11,09  x      10,95  x      

4)   Nooa Merimaa                     VantSa                    8,46              
     7,57   x      8,11   8,46   

5)   Joel Vuohtoniemi                 ViipU                     7,39              
     7,39   6,63   6,91   7,28   



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Olivia Siitarinen                EspTa                     11,35             
     10,18  11,35  10,74  10,76  

2)   Siiri Siirtola                   HKV                       11,17             
     10,69  11,12  x      11,17  

3)   Sara Muukka                      VantSa                    10,56             
     10,48  10,46  10,56  x      

4)   Aino Ikäheimo                    EspTa                     10,24             
     10,22  10,06  x      10,24  

5)   Eeva Eisanen                     HelsTa                    9,63              
     8,87   8,75   9,24   9,63   

6)   Takwa Adam                       VantSa                    9,51              
     8,88   9,51   x      9,08   

7)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,39              
     9,01   8,84   9,39   9,11   

8)   Lilli Lehto                      ViipU                     9,33              
     x      9,33   8,83   8,95   

9)   Taika Nurro                      RekRai                    9,06              
     9,06   8,54   8,24   8,59   

10)  Adiel Mekonen                    TapE                      8,13              
     8,13   7,82   7,60   6,65   

11)  Gabi Berman                      TapE                      7,95              
     7,63   7,09   7,95   7,45   

12)  Emmi Parhiala                    VantSa                    7,94              
     7,94   7,86   7,48   7,79   

     Peppiina Hiltunen                VantSa                    DNS