Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.08. klo 12:00 Toijala Junior Games Tulokset (päivitetty: 17:54 01.08.2021)
Toijala Junior Games
Toijalan Vauhti
01.08.2021

P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Oiva Heino                       Akaa                      7,23              
2)   Veeti Mäntynen                   Akaa                      7,82              
3)   Oliver Lustig                    HämeenlTa                 7,90              

T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   8,03              
2)   Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 9,20              
3)   Ellen Laine                      ToijVau                   9,67              
4)   Siiri Viitanen                   ViialVa                   9,86              
5)   Iida Vilpas                      ViialVa                   10,04             
6)   Pihla Majamäki                   ViialVa                   10,89             

T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   9,50              
     8,50   9,50   
2)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  7,75              
     7,75   6,99   
3)   Pihla Majamäki                   ViialVa                   7,67              
     6,80   7,67   
4)   Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 7,41              
     4,00   7,41   
5)   Ellen Laine                      ToijVau                   6,98              
     5,66   6,98   
6)   Siiri Viitanen                   ViialVa                   6,40              
     6,40   5,09   
7)   Iida Vilpas                      ViialVa                   6,01              
     5,86   6,01   

P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Oiva Heino                       Akaa                      27,24             
     27,24  26,36  
2)   Veeti Mäntynen                   Akaa                      21,45             
     21,45  20,26  
3)   Oliver Lustig                    HämeenlTa                 13,18             
     13,18  12,72  
     Kristian Järnström               LempKiYU                  DNS                  

P9 40m
1)   Roope Riippi                     HämeenlTa                 6,86              
2)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    6,93              
3)   Severi Sainio                    NokU                      7,11              
4)   Julius Keränen                   IkaalU                    7,12              
5)   Eppu Repo                        Akaa                      7,22              
6)   Arttu Kaleva                     UrjU                      7,47              
7)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   7,48              
8)   Tatu Sundström                   ToijVau                   7,65              
9)   Lenni Rajala                     ToijVau                   7,97              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Arttu Kaleva                     UrjU                      7,47              
2)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   7,48              
3)   Tatu Sundström                   ToijVau                   7,65              
4)   Lenni Rajala                     ToijVau                   7,97              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Roope Riippi                     HämeenlTa                 6,86              
2)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    6,93              
3)   Severi Sainio                    NokU                      7,11              
4)   Julius Keränen                   IkaalU                    7,12              
5)   Eppu Repo                        Akaa                      7,22              

T9 40m
1)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   6,96              
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  6,99              
3)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   7,05              
4)   Elsi Nokisalmi                   JanJa                     7,14              
5)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  7,21              
6)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,24              
7)   Ruut Lisko                       ViialVa                   7,34              
8)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,46              
9)   Silja Tiili                      VehmU                     7,49              
10)  Anja Grobler                     TampPy                    7,55              
11)  Hilma Heino                      ToijVau                   7,63              
12)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   7,64              
13)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   7,67              
14)  Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   7,86              
     Venla Lehtola                    VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  7,21              
2)   Ruut Lisko                       ViialVa                   7,34              
3)   Silja Tiili                      VehmU                     7,49              
4)   Anja Grobler                     TampPy                    7,55              
5)   Hilma Heino                      ToijVau                   7,63              
6)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   7,64              
7)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   7,67              
8)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   7,86              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   6,96              
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  6,99              
3)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   7,05              
4)   Elsi Nokisalmi                   JanJa                     7,14              
5)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,24              
6)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,46              
     Venla Lehtola                    VehmU                     DNS               

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    3,59              
     3,57   3,56   3,47   3,59   
2)   Julius Keränen                   IkaalU                    3,37              
     3,37   3,31   3,06   3,23   
3)   Roope Riippi                     HämeenlTa                 3,36              
     3,17   3,29   3,34   3,36   
4)   Eppu Repo                        Akaa                      3,16              
     3,16   2,93   2,89   2,94   
5)   Severi Sainio                    NokU                      2,96              
     2,89   2,96   2,95   2,52   
6)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  2,82              
     2,81   2,82   2,75   2,79   
7)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   2,74              
     2,74   2,69   2,71   2,68   
8)   Oliver Lustig                    HämeenlTa                 2,62              
     2,52   2,52   2,62   2,57   
9)   Lenni Rajala                     ToijVau                   2,59              
     2,59   2,50   2,30   2,31   
10)  Tatu Sundström                   ToijVau                   2,29              
     2,29   2,27   2,02   2,29   

T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  3,42              
     3,40   3,38   3,23   3,42   
2)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   3,42              
     3,29   3,10   3,42   3,26   
3)   Janette Hylkilä                  VesilVi                   3,31              
     3,31   3,10   3,29   2,95   
4)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 3,07              
     2,95   2,98   3,07   3,00   
5)   Anja Grobler                     TampPy                    3,03              
     3,03   2,82   3,01   2,91   
6)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   3,00              
     x      3,00   x      x      
7)   Ruut Lisko                       ViialVa                   2,98              
     2,98   2,97   2,91   2,89   
8)   Silja Tiili                      VehmU                     2,87              
     2,86   2,70   2,87   2,87   
9)   Aino Ahti                        LempKiYU                  2,78              
     2,71   2,74   2,64   2,78   
10)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   2,76              
     2,59   2,68   2,75   2,76   
11)  Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  2,76              
     2,76   2,58   2,67   2,64   
12)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   2,75              
     2,72   2,62   x      2,75   
13)  Hilma Heino                      ToijVau                   2,74              
     2,66   2,55   2,74   2,74   
14)  Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   2,67              
     2,67   2,47   2,22   2,02   
15)  Sohvi Sorvali                    ToijVau                   2,48              
     2,33   2,42   2,48   2,17   
     Peppi Ristimäki                  ViialVa                   DNS               
     Venla Lehtola                    VehmU                     DNS               

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eppu Repo                        Akaa                      13,92             
     10,87  13,92  x      11,52  
2)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  13,36             
     13,36  11,86  12,35  12,02  
3)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   9,95              
     x      9,95   7,31   x      
4)   Arttu Kaleva                     UrjU                      7,12              
     5,86   7,02   x      7,12   
5)   Lenni Rajala                     ToijVau                   6,72              
     6,72   6,40   5,74   6,60   
6)   Tatu Sundström                   ToijVau                   5,76              
     x      3,57   3,82   5,76   

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   16,20             
     13,83  14,58  15,45  16,20  
2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  13,99             
     12,95  13,32  13,48  13,99  
3)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 12,44             
     11,26  9,96   11,76  12,44  
4)   Anja Grobler                     TampPy                    11,83             
     11,78  10,43  9,44   11,83  
5)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   11,73             
     8,44   11,30  11,52  11,73  
6)   Hilma Heino                      ToijVau                   11,53             
     10,85  11,53  11,02  10,30  
7)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  11,49             
     10,00  9,99   10,67  11,49  
8)   Silja Tiili                      VehmU                     11,03             
     10,08  11,03  10,74  x      
9)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   7,74              
     7,74   4,92   6,80   7,42   
10)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   7,02              
     5,86   7,02   6,43   6,25   
11)  Sohvi Sorvali                    ToijVau                   6,26              
     6,26   4,63   x      5,28   
12)  Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   6,00              
     5,67   6,00   4,66   3,50   
     Peppi Ristimäki                  ViialVa                   DNS               

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Perttu Soikkeli                  ViialVa                   9,80              
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     10,07             
3)   Niklas Grobler                   TampPy                    10,09             
4)   Oiva Lepo                        ViialVa                   10,28             
5)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   10,46             
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               

T11 60m
1)   Iina Saranpää                    NokU                      9,00              
2)   Anni Kaleva                      UrjU                      9,35              
3)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   9,53              
4)   Sara Majamäki                    ViialVa                   9,75              
5)   Oona Savolainen                  IkaalU                    10,05             
6)   Enni Sundström                   ToijVau                   10,30             
7)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,34             
8)   Fanni Alila                      ViialVa                   10,37             
9)   Minea Järnström                  LempKiYU                  10,43             
10)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   10,45             
11)  Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 10,75             
12)  Iiris Helenius                   ViialVa                   11,06             
13)  Lilja Laakko                     HämeenlTa                 11,74             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,5
1)   Enni Sundström                   ToijVau                   10,30             
2)   Minea Järnström                  LempKiYU                  10,43             
3)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   10,45             
4)   Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 10,75             
5)   Iiris Helenius                   ViialVa                   11,06             
6)   Lilja Laakko                     HämeenlTa                 11,74             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Iina Saranpää                    NokU                      9,00              
2)   Anni Kaleva                      UrjU                      9,35              
3)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   9,53              
4)   Sara Majamäki                    ViialVa                   9,75              
5)   Oona Savolainen                  IkaalU                    10,05             
6)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,34             
7)   Fanni Alila                      ViialVa                   10,37             

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Perttu Soikkeli                  ViialVa                   3.38,37           
2)   Niklas Grobler                   TampPy                    3.38,96           
3)   Miska Mänty                      LempKiYU                  3.44,20           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Oona Savolainen                  IkaalU                    3.47,26           
2)   Iina Saranpää                    NokU                      3.52,28           
3)   Iiris Helenius                   ViialVa                   4.00,05           
4)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   4.05,44           
5)   Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 4.14,68           
6)   Enni Sundström                   ToijVau                   4.16,43           
7)   Laura Haapasalo                  PälkLL                    4.20,97           

P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Perttu Soikkeli                  ViialVa                   3,98              
     3,75   3,98   3,89   3,53   
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     3,79              
     3,42   3,48   3,74   3,79   
3)   Niklas Grobler                   TampPy                    3,76              
     3,76   3,65   3,65   3,52   
4)   Oiva Lepo                        ViialVa                   3,26              
     3,26   3,16   x      3,16   
5)   Niklas Hukka                     ToijVau                   3,10              
     2,80   3,10   2,14   2,92   

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   4,39              
     4,34   4,39   4,30   4,38   
2)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   3,83              
     3,83   3,79   3,78   3,73   
3)   Anni Kaleva                      UrjU                      3,79              
     3,77   3,74   3,79   3,32   
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  3,51              
     3,44   3,40   3,51   3,28   
5)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 3,48              
     3,48   3,21   3,31   3,22   
6)   Sara Majamäki                    ViialVa                   3,37              
     3,22   3,37   3,17   3,21   
7)   Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   3,30              
     3,10   3,30   3,29   3,14   
8)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   3,10              
     3,04   3,10   3,09   2,77   
9)   Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 3,08              
     3,08   3,03   2,88   2,94   
10)  Fanni Alila                      ViialVa                   3,03              
     3,03   x      2,93   2,95   
11)  Seela Säkkinen                   ToijVau                   2,86              
     2,86   2,84   2,63   2,56   
12)  Enni Sundström                   ToijVau                   2,78              
     2,65   2,78   2,72   2,69   
13)  Iiris Helenius                   ViialVa                   2,78              
     2,63   2,67   2,78   2,65   
14)  Lilja Laakko                     HämeenlTa                 2,70              
     2,55   2,49   x      2,70   

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   7,81              
     7,64   7,81   7,67   7,79   
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   6,24              
     6,24   5,50   5,48   5,15   
3)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 6,06              
     5,29   5,91   6,01   6,06   
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  5,63              
     5,17   x      5,63   5,24   
5)   Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   5,55              
     5,42   5,55   5,37   5,08   
6)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   5,32              
     4,95   5,27   5,32   5,26   
7)   Iiris Helenius                   ViialVa                   5,30              
     5,30   5,21   5,14   5,17   
8)   Veera Haanpää                    ViialVa                   5,25              
     4,87   x      5,16   5,25   
9)   Fanni Alila                      ViialVa                   5,20              
     4,83   5,20   4,77   4,60   
10)  Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 5,04              
     4,31   4,29   4,23   5,04   
11)  Lilja Laakko                     HämeenlTa                 4,68              
     4,09   4,26   x      4,68   
12)  Seela Säkkinen                   ToijVau                   4,49              
     4,08   3,88   3,93   4,49   
13)  Enni Sundström                   ToijVau                   4,40              
     3,87   4,17   3,42   4,40   

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   19,73             
     19,73  19,29  x      x      18,78  x      
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     18,30             
     13,64  14,97  18,30  15,98  16,37  16,27  
3)   Niklas Grobler                   TampPy                    14,16             
     12,79  12,83  14,16  13,45  13,59  13,56  

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Eero Korvenoja                   TammRy                    7,86              
2)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    8,24              
3)   Oskari Savolainen                IkaalU                    8,43              
4)   Nooa Hyvärinen                   TampPy                    8,66              
5)   Elmo Härkönen                    NokU                      8,95              
6)   Titus Uutela                     TammRy                    9,02              
7)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,14              
8)   Jere Kinnunen                    TampPy                    9,18              

T13 60m
1)   Ella Kurula                      IkaalU                    8,33              
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,47              
3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,62              
4)   Neea Keso                        TampPy                    8,73              
5)   Venla Mattila                    ToijVau                   8,73              
6)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    8,96              
7)   Nia Kytäjä                       ForssSa                   9,38              
8)   Emmi Sairanen                    YlöjU                     9,44              
9)   Aida Koskensalo                  IkaalU                    9,61              
10)  Vilma Tiili                      VehmU                     9,96              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    8,96              
2)   Nia Kytäjä                       ForssSa                   9,38              
3)   Emmi Sairanen                    YlöjU                     9,44              
4)   Aida Koskensalo                  IkaalU                    9,61              
5)   Vilma Tiili                      VehmU                     9,96              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Ella Kurula                      IkaalU                    8,33              
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,47              
3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,62              
4)   Neea Keso                        TampPy                    8,73              
5)   Venla Mattila                    ToijVau                   8,73              

P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3.10,45           
2)   Titus Uutela                     TammRy                    3.34,84           
3)   Tomas Timonen                    KangU                     3.36,99           

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Nia Kytäjä                       ForssSa                   3.35,78           
2)   Venla Mattila                    ToijVau                   3.44,14           
3)   Vilma Tiili                      VehmU                     3.54,57           
4)   Emmi Sairanen                    YlöjU                     4.01,11           

P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tomas Timonen                    KangU                     143               
     121    126    131    135    139    143    146    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebekka Petro                    HämeenlTa                 10,55             
     9,94   9,93   9,69   10,55  
2)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    8,59              
     8,59   8,38   8,25   8,45   
3)   Jemina Nieminen                  TampPy                    8,04              
     x      7,85   7,80   8,04   
4)   Emmi Sairanen                    YlöjU                     6,44              
     6,22   5,70   6,44   5,60   
5)   Milla Sannamo                    ToijVau                   5,19              
     5,19   5,06   4,88   4,91   

P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    34,41             
     34,41  29,15  x      x      x      x      
2)   Tomas Timonen                    KangU                     29,47             
     x      x      x      x      22,34  29,47  
3)   Jasper Heikkiniemi               JanJa                     29,27             
     28,31  29,27  28,03  x      x      26,78  
4)   Sami Rekola                      TammRy                    23,52             
     17,24  23,52  21,15  23,37  21,95  22,70  
5)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   20,17             
     x      x      20,10  20,17  x      x      
6)   Jere Kinnunen                    TampPy                    18,75             
     x      x      x      18,75  x      x      

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rebekka Petro                    HämeenlTa                 35,57             
     35,04  35,40  35,57  33,02  
2)   Neea Keso                        TampPy                    29,10             
     25,50  29,10  x      20,80  
3)   Vilma Tiili                      VehmU                     22,32             
     19,79  x      20,43  22,32  
4)   Jemina Nieminen                  TampPy                    20,85             
     20,85  19,31  19,77  20,53  
5)   Jade Hukka                       ToijVau                   19,70             
     18,65  19,70  16,80  19,21  
6)   Milla Sannamo                    ToijVau                   11,57             
     10,95  10,97  11,57  10,23  

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    13,27             
2)   Samu Puolitaival                 IkaalU                    13,73             
3)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   15,59             
4)   Veli Lepo                        ViialVa                   16,12             

T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   13,61             
2)   Laura Ratilainen                 ToijVau                   14,24             
3)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   15,90             

P15 800m
Loppukilpailu
1)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   2.40,76           

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Angeliina Ruotsalainen           TampPy                    152               
     135    139    143    146    149    152    155    
     o      o      xo     xxo    o      o      xxx    
2)   Julia Viitanen                   ViialVa                   139               
     126    131    135    139    143    
     o      o      xo     o      xxx    
3)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    126               
     111    116    121    126    131    
     o      o      o      o      xxx    
UPK  Arttu Viljanen                   ToijVau                   139               
     126    131    135    139    143    
     o      o      xo     xo     xxx    
UPK  Jenni Laine                      ToijVau                   149               
     135    139    143    146    149    152    
     o      o      o      o      xo     xxx    
UPK  Maiju Autio                      ToijVau                   149               
     139    143    146    149    152    
     o      o      o      o      xx-    

P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    4,86 +2,0          
     4,27   x      x      4,55   4,86   x      
     -1,5   +0,3   +1,1   +1,4   +2,0   +0,8   
2)   Veli Lepo                        ViialVa                   3,72 +0,9          
     2,53   3,72   x      3,70   3,52   x      
     +0,5   +0,9   +1,7   +0,9   +2,2   +1,4   
     Arttu Viljanen                   ToijVau                   DNS               

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   7,50              
     6,85   7,41   7,50   7,40   7,10   7,06   

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Matti Murto                      YlöjU                     36,46             
     36,46  35,90  33,12  32,22  34,74  32,13  
     Aleksi Kinnunen                  SuolU                     DNS