Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.06. klo 17:30 TUL:n avoimet mestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 21:33 16.06.2021)
TUL:n avoimet mestaruuskilpailut
Leppävaaran Sisu
16.06.2021

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,5
1)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  10,54             
2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     10,56             
3)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       10,81             
4)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  11,00             
5)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,35             
6)   Zakaria Sabally                  ViipU                     11,83             
     Fabian Björk                     HKV                       DNS               
     Tuukka Huuskola                  ViipU                     DNS               

1)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  10,54             
2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     10,56             
3)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       10,81             
4)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  11,00             
5)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,35             
6)   Zakaria Sabally                  ViipU                     11,83             
     Fabian Björk                     HKV                       DNS               
     Tuukka Huuskola                  ViipU                     DNS               


Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  10,75             
2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     10,84             
3)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  11,20             
4)   Fabian Björk                     HKV                       11,73             
5)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    13,94             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,8
1)   Tuukka Huuskola                  ViipU                     10,71             
2)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       10,90             
3)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,31             
4)   Zakaria Sabally                  ViipU                     11,95             
5)   Peter Westerlund                 EsboIF                    12,55             
6)   Tero Valta                       OulPy                     12,97             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Petra HäqqQvist                  HKV                       12,47             
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  12,85             
3)   Edesa Gashi                      HKV                       12,95             
4)   Viivi Sandberg                   EspTa                     13,21             
5)   Anna Nummikoski                  EspTa                     13,26             
6)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  13,37             
7)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,58             
     Kati Oikarinen                   HKV                       DNS               


1)   Petra HäqqQvist                  HKV                       12,60             
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  12,76             
3)   Edesa Gashi                      HKV                       13,11             
4)   Anna Nummikoski                  EspTa                     13,14             
5)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  13,25             
6)   Viivi Sandberg                   EspTa                     13,40             
7)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,63             
8)   Kati Oikarinen                   HKV                       14,79             
9)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   16,05             
10)  Siiri Piekkala                   ViipU                     16,69             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Petra HäqqQvist                  HKV                       12,60             
2)   Edesa Gashi                      HKV                       13,11             
3)   Viivi Sandberg                   EspTa                     13,40             
4)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   16,05             
5)   Siiri Piekkala                   ViipU                     16,69             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  12,76             
2)   Anna Nummikoski                  EspTa                     13,14             
3)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  13,25             
4)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  13,63             
5)   Kati Oikarinen                   HKV                       14,79             


M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tomas Jatsko                     TapE                      52,10             
2)   Jean Tuyishime                   HelsTa                    55,47             
3)   Olli Laitila                     Downt                     1.00,57           
     Jan Särömaa                      HKV                       DNS               


N 800m

M 3000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ari-Pekka Lassila                VetU                      8.58,05           
2)   Joonas Hytönen                   RaumU                     9.10,79           
3)   Otto Laitinen                    KuusEV                    9.13,49           
4)   Konsta Kajan                     IFSibboV                  9.22,61           
5)   Joel Vuohtoniemi                 ViipU                     9.26,36           
6)   Miki Niemensivu                  RaumU                     9.29,75           
7)   Eetu Jokela                      HelsJy                    9.30,42           
8)   Ismo Ylenius                     JanJa                     10.19,91          
9)   Joona Heikkerö                   PorvU                     10.20,56          
10)  Mikko Mäkelä                     Downt                     10.32,38          
11)  Harri Kiviniemi                  Downt                     11.07,63          


N 3000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Katarina Skräddar                KU-58                     10.04,33          
2)   Aino Niemi                       TuUL                      10.14,70          
3)   Päivi Kauppinen                  HelsJuo                   10.16,56          
4)   Lotta Sundqvist                  TuUL                      10.30,24          
5)   Emilia Tala                      ViipU                     10.58,23          
6)   Mona Af Forselles                RekRai                    11.03,19          
7)   Venla Turakainen                 HelsTa                    11.34,70          
8)   Aino Tengvall                    RekRai                    11.49,72          
9)   Maisa Mikkola                    ViipU                     12.23,83          
10)  Jessica Ljungberg                HelsTa                    12.56,82          
     Katharina Marekwia               EspTa                     DNF               


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     165               
     140    145    150    155    160    165    170    
     -      -      -      -      o      xxo    xxx    

2)   Erika Kenttä                     EspTa                     150               
     140    145    150    155    
     --     xo     o      xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Toivola                   JyväskKU                  6,93 +2,4          
     x      x      x      6,93   x      6,86   
                          +2,4          +2,3   

2)   Miika Mäkinen                    RiihimKi                  6,88 +2,6  6,41 +1,4
     6,41   x      x      x      x      6,88   
     +1,4                               +2,6   



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Nikula                     OulPy                     11,48 +3,4          
     x      11,48  11,19  11,32  11,07  x      
            +3,4   +3,2   +2,7   +2,5          

2)   Kia Wiren                        RekRai                    10,18 +3,9  9,68 +1,5
     10,18  10,09  9,95   10,10  x      9,68   
     +3,9   +2,4   +3,2   +3,7          +1,5   



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Olli Juvonen                     JanJa                     36,23             
     33,71  34,34  36,17  x      36,23  35,52  

     Ilmari Pehkonen                  RekRai                    DNS               


M Moukari
Loppukilpailu
1)   Veikka Rajala                    TampPy                    49,59             
     -      -      49,59  -      49,07  -      

     Marco Kammer                     HIFK                      DNS               


N Moukari
Loppukilpailu
1)   Andrea Österman                  HIFK                      54,62             
     -      53,27  -      -      54,62  54,36  

2)   Josefine Lundström               IFRaseb                   49,62             
     -      49,62  -      -      48,46  48,20  

3)   Heidi Hämäläinen                 HIFK                      45,97             
     44,78  -      45,97  41,47  -      42,35  

4)   Nellinoora Maunula               HIFK                      42,52             
     -      41,18  -      40,12  -      42,52  



M 3000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  16.48,27          
2)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  18.37,55          
     Ilkka Vakkuri                    KankU                     DQ                


N 3000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Helmi Köykkä                     RekRai                    16.05,77          
2)   Anna-Maj Vierikko                RekRai                    16.29,04          
3)   Taika Nurro                      RekRai                    17.27,95          
4)   Aava Sevonkari                   KerU                      17.34,17          
5)   Jenni Lahtinen                   IkurinVi                  17.51,60          
6)   Sanna Neuvonen                   LappUM                    19.53,13          
7)   Tarja Vakkuri                    KankU                     20.03,58          
8)   Tiina Stenvall                   EsboIF                    20.18,70