Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
10.07. klo 10:00 Nuorten Timanttikisat Tulokset (päivitetty: 15:11 10.07.2021)
Nuorten Timanttikisat
Vammalan seudun Voima
10.07.2021

P9 40m
1)   Juho Viljanen                    KanksLei                  6,69              
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,85              
3)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  6,90              
4)   Joonatan Löf                     TuUL                      6,91              
5)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     6,99              
6)   Artem Nechepurenko               LauttLu                   7,27              
7)   Samuli Torpo                     LauttLu                   7,28              
8)   Jose Järvinen                    TampU                     7,31              
9)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  7,36              
10)  Severi Sainio                    NokU                      7,39              
10)  Aleksi Mikkola                   TampPy                    7,39              
12)  Otto Hietikko                    KanksLei                  7,55              
13)  Niko Vanhala                     PorinYU                   7,56              
14)  Lasse Mannila                    RaumU                     7,81              
     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               
     Veeti Hyvärinen                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  6,90              
2)   Artem Nechepurenko               LauttLu                   7,27              
3)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  7,36              
4)   Severi Sainio                    NokU                      7,39              
5)   Otto Hietikko                    KanksLei                  7,55              
6)   Niko Vanhala                     PorinYU                   7,56              
7)   Lasse Mannila                    RaumU                     7,81              
     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Juho Viljanen                    KanksLei                  6,69              
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,85              
3)   Joonatan Löf                     TuUL                      6,91              
4)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     6,99              
5)   Samuli Torpo                     LauttLu                   7,28              
6)   Jose Järvinen                    TampU                     7,31              
7)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    7,39              
     Veeti Hyvärinen                  TampPy                    DNS               


P9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Juho Viljanen                    KanksLei                  6,69              
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,85              
3)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  6,90              
4)   Joonatan Löf                     TuUL                      6,91              
5)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     6,99              
6)   Samuli Torpo                     LauttLu                   7,28              
7)   Jose Järvinen                    TampU                     7,31              
8)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  7,36              
9)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    7,39              
10)  Otto Hietikko                    KanksLei                  7,55              
11)  Niko Vanhala                     PorinYU                   7,56              
12)  Lasse Mannila                    RaumU                     7,81              
     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               
     Veeti Hyvärinen                  TampPy                    DNS               


T9 40m
1)   Lotta Hytti                      PorinYU                   7,16              
2)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      7,26              
3)   Maria Fugleberg                  TuUL                      7,29              
4)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,30              
5)   Iida Oksanen                     NoormNo                   7,36              
6)   Viivi Ritola                     NoormNo                   7,38              
7)   Henna Tamminen                   NoormNo                   7,49              
8)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   7,50              
9)   Oona Mäkelä                      PorinYU                   7,77              
10)  Anette Nelimarkka                UlvST                     7,81              
11)  Saimi Ojanen                     EspTa                     7,87              
12)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   7,89              
13)  Enni-Sofia Ihamäki               PorinYU                   7,96              
14)  Neea Nurmilo                     PorinYU                   8,00              
15)  Oona Nurmilo                     PorinYU                   8,06              
16)  Aida Willman                     NoormNo                   8,11              
17)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   8,22              
18)  Sanni Lahdenperä                 UlvST                     8,38              
19)  Venla Tamminen                   NoormNo                   8,54              
20)  Elsi Krapi                       VammsVoi                  8,68              
21)  Hennastiina Kallio               VammsVoi                  9,34              

Loppukilpailu erä 1
1)   Eevi Pirttinen                   NoormNo                   7,89              
2)   Neea Nurmilo                     PorinYU                   8,00              
3)   Oona Nurmilo                     PorinYU                   8,06              
4)   Ellen Nieminen                   NoormNo                   8,22              
5)   Venla Tamminen                   NoormNo                   8,54              
6)   Elsi Krapi                       VammsVoi                  8,68              
7)   Hennastiina Kallio               VammsVoi                  9,34              

Loppukilpailu erä 2
1)   Henna Tamminen                   NoormNo                   7,49              
2)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   7,50              
3)   Oona Mäkelä                      PorinYU                   7,77              
4)   Saimi Ojanen                     EspTa                     7,87              
5)   Enni-Sofia Ihamäki               PorinYU                   7,96              
6)   Aida Willman                     NoormNo                   8,11              
7)   Sanni Lahdenperä                 UlvST                     8,38              

Loppukilpailu erä 3
1)   Lotta Hytti                      PorinYU                   7,16              
2)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      7,26              
3)   Maria Fugleberg                  TuUL                      7,29              
4)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,30              
5)   Iida Oksanen                     NoormNo                   7,36              
6)   Viivi Ritola                     NoormNo                   7,38              
7)   Anette Nelimarkka                UlvST                     7,81              


T9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Lotta Hytti                      PorinYU                   7,16              
2)   Maria Fugleberg                  TuUL                      7,29              
3)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,30              
4)   Iida Oksanen                     NoormNo                   7,36              
5)   Viivi Ritola                     NoormNo                   7,38              
6)   Henna Tamminen                   NoormNo                   7,49              
7)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   7,50              
8)   Oona Mäkelä                      PorinYU                   7,77              
9)   Anette Nelimarkka                UlvST                     7,81              
10)  Saimi Ojanen                     EspTa                     7,87              
11)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   7,89              
12)  Neea Nurmilo                     PorinYU                   8,00              
13)  Oona Nurmilo                     PorinYU                   8,06              
14)  Aida Willman                     NoormNo                   8,11              
15)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   8,22              
16)  Elsi Krapi                       VammsVoi                  8,68              
17)  Hennastiina Kallio               VammsVoi                  9,34              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Jose Järvinen                    TampU                     2.07,06           
2)   Benjamin Kero                    TuUL                      2.08,77           
3)   Samuli Torpo                     LauttLu                   2.19,57           
4)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    2.27,81           
5)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    2.34,08           
6)   Lasse Mannila                    RaumU                     2.36,06           
7)   Felix Kero                       TuUL                      2.53,49           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Elena Kero                       TuUL                      2.03,36           
2)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  2.09,30           
3)   Aida Willman                     NoormNo                   2.09,53           
4)   Viivi Ritola                     NoormNo                   2.10,67           
5)   Lotta Hytti                      PorinYU                   2.15,80           
6)   Maria Fugleberg                  TuUL                      2.17,35           
7)   Anette Nelimarkka                UlvST                     2.21,85           
8)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      2.27,14           
9)   Sofia Karimäki                   VammsVoi                  2.27,79           
10)  Elsi Krapi                       VammsVoi                  2.41,03           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,91              
     3,76   3,87   x      3,91   3,82   3,86   
                                               

2)   Juho Viljanen                    KanksLei                  3,82              
     3,82   3,65   3,73   3,55   3,75   3,49   
                                               

3)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    3,75              
     x      3,11   3,75   3,70   3,32   3,36   
                                               

4)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  3,68              
     3,29   3,29   2,67   3,26   3,39   3,68   
                                               

5)   Joonatan Löf                     TuUL                      3,58              
     3,58   3,30   3,30   3,18   x      3,43   
                                               

6)   Jose Järvinen                    TampU                     3,41              
     3,35   3,36   3,40   3,39   3,41   3,29   
                                               

7)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     3,37              
     3,20   3,05   3,36   3,25   3,37   3,32   
                                               

8)   Artem Nechepurenko               LauttLu                   3,34              
     3,23   3,34   3,12   3,17   3,29   3,32   
                                               

9)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    3,18              
     3,11   3,09   3,18   
                          

10)  Niko Vanhala                     PorinYU                   3,15              
     3,11   3,15   3,10   
                          

11)  Samuli Torpo                     LauttLu                   3,07              
     3,01   3,07   x      
                          

12)  Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  3,04              
     2,90   2,91   3,04   
                          

13)  Otto Hietikko                    KanksLei                  2,94              
     2,94   2,85   2,85   
                          

14)  Lasse Mannila                    RaumU                     2,54              
     2,48   2,54   2,07   
                          

     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               
     Severi Sainio                    NokU                      DNS               


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,87              
     3,76   3,87   x      
                          

2)   Juho Viljanen                    KanksLei                  3,82              
     3,82   3,65   3,73   
                          

3)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    3,75              
     x      3,11   3,75   
                          

4)   Joonatan Löf                     TuUL                      3,58              
     3,58   3,30   3,30   
                          

5)   Jose Järvinen                    TampU                     3,40              
     3,35   3,36   3,40   
                          

6)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     3,36              
     3,20   3,05   3,36   
                          

7)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  3,29              
     3,29   3,29   2,67   
                          

8)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    3,18              
     3,11   3,09   3,18   
                          

9)   Niko Vanhala                     PorinYU                   3,15              
     3,11   3,15   3,10   
                          

10)  Samuli Torpo                     LauttLu                   3,07              
     3,01   3,07   x      
                          

11)  Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  3,04              
     2,90   2,91   3,04   
                          

12)  Otto Hietikko                    KanksLei                  2,94              
     2,94   2,85   2,85   
                          

13)  Lasse Mannila                    RaumU                     2,54              
     2,48   2,54   2,07   
                          

     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3,48              
     3,36   3,36   3,38   3,46   3,14   3,48   
                                               

2)   Lotta Hytti                      PorinYU                   3,38              
     3,08   3,33   3,21   3,22   3,37   3,38   
                                               

3)   Maria Fugleberg                  TuUL                      3,35              
     3,12   3,03   3,23   3,14   3,22   3,35   
                                               

4)   Viivi Ritola                     NoormNo                   3,25              
     3,18   3,09   3,06   2,98   x      3,25   
                                               

5)   Iida Oksanen                     NoormNo                   3,18              
     2,76   3,02   3,07   3,07   2,99   3,18   
                                               

6)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   3,15              
     3,06   3,15   3,03   3,04   3,03   2,41   
                                               

7)   Neea Nurmilo                     PorinYU                   3,12              
     2,70   2,79   3,12   x      x      x      
                                               

8)   Anette Nelimarkka                UlvST                     2,87              
     2,87   2,85   2,85   2,85   2,86   2,87   
                                               

9)   Henna Tamminen                   NoormNo                   2,87              
     2,75   2,66   2,87   
                          

10)  Oona Nurmilo                     PorinYU                   2,79              
     2,79   2,70   x      
                          

11)  Aida Willman                     NoormNo                   2,62              
     2,44   2,62   2,55   
                          

12)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   2,59              
     2,59   2,37   2,39   
                          

13)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   2,55              
     2,26   2,51   2,55   
                          

14)  Saimi Ojanen                     EspTa                     2,54              
     2,51   2,41   2,54   
                          

15)  Elsi Krapi                       VammsVoi                  2,50              
     2,44   2,43   2,50   
                          

16)  Oona Mäkelä                      PorinYU                   2,44              
     2,38   x      2,44   
                          

17)  Hennastiina Kallio               VammsVoi                  2,10              
     2,10   2,02   2,10   
                          



T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3,38              
     3,36   3,36   3,38   
                          

2)   Lotta Hytti                      PorinYU                   3,33              
     3,08   3,33   3,21   
                          

3)   Maria Fugleberg                  TuUL                      3,23              
     3,12   3,03   3,23   
                          

4)   Viivi Ritola                     NoormNo                   3,18              
     3,18   3,09   3,06   
                          

5)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   3,15              
     3,06   3,15   3,03   
                          

6)   Neea Nurmilo                     PorinYU                   3,12              
     2,70   2,79   3,12   
                          

7)   Iida Oksanen                     NoormNo                   3,07              
     2,76   3,02   3,07   
                          

8)   Anette Nelimarkka                UlvST                     2,87              
     2,87   2,85   2,85   
                          

9)   Henna Tamminen                   NoormNo                   2,87              
     2,75   2,66   2,87   
                          

10)  Oona Nurmilo                     PorinYU                   2,79              
     2,79   2,70   x      
                          

11)  Aida Willman                     NoormNo                   2,62              
     2,44   2,62   2,55   
                          

12)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   2,59              
     2,59   2,37   2,39   
                          

13)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   2,55              
     2,26   2,51   2,55   
                          

14)  Saimi Ojanen                     EspTa                     2,54              
     2,51   2,41   2,54   
                          

15)  Elsi Krapi                       VammsVoi                  2,50              
     2,44   2,43   2,50   
                          

16)  Oona Mäkelä                      PorinYU                   2,44              
     2,38   x      2,44   
                          

17)  Hennastiina Kallio               VammsVoi                  2,10              
     2,10   2,02   2,10   
                          



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  8,32              
     8,32   7,90   8,07   7,52   x      x      

2)   Jose Järvinen                    TampU                     7,81              
     7,34   7,27   7,52   7,63   7,69   7,81   

3)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     7,40              
     6,54   6,70   6,59   6,19   7,00   7,40   

4)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    6,63              
     6,46   6,59   6,60   6,63   6,04   5,94   

5)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,50              
     6,16   6,50   6,11   6,47   6,39   5,73   

6)   Juho Viljanen                    KanksLei                  6,50              
     6,17   6,18   6,08   6,30   6,07   6,50   

7)   Niko Vanhala                     PorinYU                   6,21              
     5,27   5,62   5,88   5,61   5,59   6,21   

8)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  5,52              
     5,52   5,16   4,70   -      -      -      

9)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    5,47              
     5,26   5,47   5,22   

10)  Otto Hietikko                    KanksLei                  5,21              
     5,21   4,92   4,79   

11)  Lasse Mannila                    RaumU                     5,16              
     5,02   4,62   5,16   

12)  Samuli Torpo                     LauttLu                   5,02              
     4,90   4,23   5,02   

13)  Joonatan Löf                     TuUL                      4,49              
     4,13   4,49   3,58   

14)  Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  3,98              
     3,13   3,98   3,87   

     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               


P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Jose Järvinen                    TampU                     7,52              
     7,34   7,27   7,52   

2)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     6,70              
     6,54   6,70   6,59   

3)   Veeti Hyvärinen                  TampPy                    6,60              
     6,46   6,59   6,60   

4)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,50              
     6,16   6,50   6,11   

5)   Juho Viljanen                    KanksLei                  6,18              
     6,17   6,18   6,08   

6)   Niko Vanhala                     PorinYU                   5,88              
     5,27   5,62   5,88   

7)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  5,52              
     5,52   5,16   4,70   

8)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    5,47              
     5,26   5,47   5,22   

9)   Otto Hietikko                    KanksLei                  5,21              
     5,21   4,92   4,79   

10)  Lasse Mannila                    RaumU                     5,16              
     5,02   4,62   5,16   

11)  Samuli Torpo                     LauttLu                   5,02              
     4,90   4,23   5,02   

12)  Joonatan Löf                     TuUL                      4,49              
     4,13   4,49   3,58   

13)  Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  3,98              
     3,13   3,98   3,87   

     Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Maria Fugleberg                  TuUL                      6,52              
     5,12   6,35   6,34   6,07   6,52   6,49   

2)   Lotta Hytti                      PorinYU                   5,87              
     5,45   x      4,84   5,51   5,52   5,87   

3)   Anette Nelimarkka                UlvST                     5,27              
     4,49   5,06   4,59   4,71   5,27   4,73   

4)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  5,24              
     5,23   4,98   4,76   4,34   5,19   5,24   

5)   Hennastiina Kallio               VammsVoi                  4,93              
     4,91   4,88   4,35   4,93   4,56   4,59   

6)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   4,69              
     4,69   4,53   4,47   4,37   4,62   4,42   

7)   Oona Nurmilo                     PorinYU                   4,65              
     4,61   4,11   4,35   4,38   3,64   4,65   

8)   Viivi Ritola                     NoormNo                   4,59              
     4,51   4,57   4,52   4,32   4,11   4,59   

9)   Henna Tamminen                   NoormNo                   4,34              
     4,10   3,98   4,34   

10)  Neea Nurmilo                     PorinYU                   4,17              
     3,97   4,14   4,17   

11)  Saimi Ojanen                     EspTa                     4,15              
     3,70   4,15   x      

12)  Aida Willman                     NoormNo                   3,81              
     3,78   3,75   3,81   

13)  Iida Oksanen                     NoormNo                   3,57              
     x      x      3,57   

14)  Oona Mäkelä                      PorinYU                   3,46              
     3,18   3,46   3,42   

15)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   3,10              
     3,10   2,79   2,29   

16)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   3,06              
     2,95   3,04   3,06   

     Elsi Krapi                       VammsVoi                  DNS               


T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Maria Fugleberg                  TuUL                      6,35              
     5,12   6,35   6,34   

2)   Lotta Hytti                      PorinYU                   5,45              
     5,45   x      4,84   

3)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  5,23              
     5,23   4,98   4,76   

4)   Anette Nelimarkka                UlvST                     5,06              
     4,49   5,06   4,59   

5)   Hennastiina Kallio               VammsVoi                  4,91              
     4,91   4,88   4,35   

6)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   4,69              
     4,69   4,53   4,47   

7)   Oona Nurmilo                     PorinYU                   4,61              
     4,61   4,11   4,35   

8)   Viivi Ritola                     NoormNo                   4,57              
     4,51   4,57   4,52   

9)   Henna Tamminen                   NoormNo                   4,34              
     4,10   3,98   4,34   

10)  Neea Nurmilo                     PorinYU                   4,17              
     3,97   4,14   4,17   

11)  Saimi Ojanen                     EspTa                     4,15              
     3,70   4,15   x      

12)  Aida Willman                     NoormNo                   3,81              
     3,78   3,75   3,81   

13)  Iida Oksanen                     NoormNo                   3,57              
     x      x      3,57   

14)  Oona Mäkelä                      PorinYU                   3,46              
     3,18   3,46   3,42   

15)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   3,10              
     3,10   2,79   2,29   

16)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   3,06              
     2,95   3,04   3,06   

     Elsi Krapi                       VammsVoi                  DNS               


P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Juho Viljanen                    KanksLei                  803               
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   791               
3)   Tobias Löfgren                   HyvsU                     698               
4)   Jose Järvinen                    TampU                     696               
5)   Joonatan Löf                     TuUL                      630               
6)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  568               
7)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    547               
8)   Niko Vanhala                     PorinYU                   544               
9)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  537               
10)  Samuli Torpo                     LauttLu                   526               
11)  Veeti Hyvärinen                  TampPy                    510               
12)  Otto Hietikko                    KanksLei                  486               
13)  Lasse Mannila                    RaumU                     416               
14)  Eelis Silvennoinen               VammsVoi                  0                 


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Maria Fugleberg                  TuUL                      614               
2)   Lotta Hytti                      PorinYU                   599               
3)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  572               
4)   Viivi Ritola                     NoormNo                   503               
5)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   490               
6)   Iida Oksanen                     NoormNo                   444               
7)   Anette Nelimarkka                UlvST                     443               
8)   Henna Tamminen                   NoormNo                   441               
9)   Neea Nurmilo                     PorinYU                   410               
10)  Oona Nurmilo                     PorinYU                   391               
11)  Saimi Ojanen                     EspTa                     360               
12)  Aida Willman                     NoormNo                   332               
13)  Oona Mäkelä                      PorinYU                   328               
14)  Eevi Pirttinen                   NoormNo                   310               
15)  Ellen Nieminen                   NoormNo                   287               
16)  Hennastiina Kallio               VammsVoi                  285               
17)  Elsi Krapi                       VammsVoi                  148               


P11 60m
1)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 9,10              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,11              
3)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    9,40              
4)   Niklas Kouvo                     VampU                     9,48              
5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   9,55              
6)   Ville Pyykkö                     VammsVoi                  9,69              
7)   Niilo Kartano                    UlvST                     9,74              
8)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   9,85              
9)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  9,96              
10)  Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,97              
11)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   10,10             
12)  Milo Giraut                      VehmU                     10,15             
13)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  10,23             
14)  Antti Tuomisto                   VammsVoi                  10,63             
15)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   10,71             
16)  Veikka Saari                     KiukKi                    11,41             

Loppukilpailu erä 1
1)   Niilo Kartano                    UlvST                     9,74              
2)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  9,96              
3)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   10,10             
4)   Milo Giraut                      VehmU                     10,15             
5)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  10,23             
6)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  10,63             
7)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   10,71             
8)   Veikka Saari                     KiukKi                    11,41             

Loppukilpailu erä 2
1)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 9,10              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,11              
3)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    9,40              
4)   Niklas Kouvo                     VampU                     9,48              
5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   9,55              
6)   Ville Pyykkö                     VammsVoi                  9,69              
7)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   9,85              
8)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,97              


P11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 9,10              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,11              
3)   Niklas Kouvo                     VampU                     9,48              
4)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   9,55              
5)   Niilo Kartano                    UlvST                     9,74              
6)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   9,85              
7)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  9,96              
8)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,97              
9)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   10,10             
10)  Milo Giraut                      VehmU                     10,15             
11)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  10,23             
12)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   10,71             
13)  Veikka Saari                     KiukKi                    11,41             


T11 60m
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    9,12              
2)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    9,15              
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,33              
4)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     9,43              
5)   Aada Lehtinen                    LauttLu                   9,45              
6)   Emma Vaahtio                     UlvST                     9,46              
6)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,46              
6)   Iina Kause                       PorinYU                   9,46              
9)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    9,47              
10)  Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  9,53              
11)  Anniina Ollila                   VammsVoi                  9,72              
12)  Edith Tuominen                   LiedPa                    9,74              
13)  Aada Vähätalo                    JanJa                     9,80              
14)  Amalia Hämäläinen                TampPy                    10,05             
15)  Milja Anttila                    NakkVire                  10,07             
16)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,11             
17)  Vilja Reho                       KanksLei                  10,16             
18)  Ilona Rantala                    NakkVire                  10,23             
19)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  10,24             
20)  Senni Krapi                      VammsVoi                  10,27             
20)  Mila Luukkala                    PorinTa                   10,27             
22)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  10,48             
23)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     10,49             
24)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  10,56             
25)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  10,57             
26)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  10,58             
27)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  10,64             
28)  Alma Knuutila                    VammsVoi                  10,72             
29)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   10,74             
30)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  10,80             
31)  Miia Kallio                      NoormNo                   10,83             
32)  Tyyne Tuomisto                   VammsVoi                  11,00             
32)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    11,00             
     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nelli Touronen                   VammsVoi                  10,24             
2)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  10,48             
3)   Juulia Harjunen                  KanksLei                  10,58             
4)   Alma Knuutila                    VammsVoi                  10,72             
5)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  10,80             
6)   Tyyne Tuomisto                   VammsVoi                  11,00             

Loppukilpailu erä 2
1)   Senni Krapi                      VammsVoi                  10,27             
2)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     10,49             
3)   Milja Heinonen                   VammsVoi                  10,57             
4)   Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  10,64             
5)   Susanne Koivisto                 NoormNo                   10,74             
6)   Miia Kallio                      NoormNo                   10,83             
7)   Vilma Lehtonen                   KiukKi                    11,00             

Loppukilpailu erä 3
1)   Aada Vähätalo                    JanJa                     9,80              
2)   Milja Anttila                    NakkVire                  10,07             
3)   Vilja Reho                       KanksLei                  10,16             
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  10,23             
5)   Mila Luukkala                    PorinTa                   10,27             
6)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  10,56             
     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Emma Vaahtio                     UlvST                     9,46              
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,46              
3)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    9,47              
4)   Anniina Ollila                   VammsVoi                  9,72              
5)   Edith Tuominen                   LiedPa                    9,74              
6)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    10,05             
7)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,11             

Loppukilpailu erä 5
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    9,12              
2)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    9,15              
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,33              
4)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     9,43              
5)   Aada Lehtinen                    LauttLu                   9,45              
6)   Iina Kause                       PorinYU                   9,46              
7)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  9,53              


T11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    9,12              
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,33              
3)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     9,43              
4)   Emma Vaahtio                     UlvST                     9,46              
4)   Iina Kause                       PorinYU                   9,46              
4)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,46              
7)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    9,47              
8)   Anniina Ollila                   VammsVoi                  9,72              
9)   Edith Tuominen                   LiedPa                    9,74              
10)  Aada Vähätalo                    JanJa                     9,80              
11)  Amalia Hämäläinen                TampPy                    10,05             
12)  Milja Anttila                    NakkVire                  10,07             
13)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,11             
14)  Vilja Reho                       KanksLei                  10,16             
15)  Ilona Rantala                    NakkVire                  10,23             
16)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  10,24             
17)  Mila Luukkala                    PorinTa                   10,27             
17)  Senni Krapi                      VammsVoi                  10,27             
19)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  10,48             
20)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     10,49             
21)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  10,56             
22)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  10,57             
23)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  10,58             
24)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  10,64             
25)  Alma Knuutila                    VammsVoi                  10,72             
26)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    11,00             
     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Niklas Kouvo                     VampU                     2.02,56           
2)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   2.03,54           
3)   Milo Giraut                      VehmU                     2.09,29           
4)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  2.12,61           
5)   Petrus Joensuu                   VammsVoi                  2.13,44           
6)   Samu Sivunen                     PorinYU                   2.15,13           
7)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  2.25,14           
8)   Verneri Luoma                    NakkVire                  2.26,88           
     Eemeli Lindfors                  NoormNo                   DNS               


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     1.54,30           
2)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    1.56,24           
3)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  2.03,70           
4)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.07,15           
5)   Oona Savolainen                  IkaalU                    2.08,74           
6)   Mila Luukkala                    PorinTa                   2.09,00           
7)   Milja Anttila                    NakkVire                  2.10,81           
8)   Ilona Rantala                    NakkVire                  2.16,21           
9)   Anniina Ollila                   VammsVoi                  2.16,94           
10)  Vilja Reho                       KanksLei                  2.17,55           
11)  Miia Kallio                      NoormNo                   2.17,84           
12)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   2.18,53           
13)  Alma Knuutila                    VammsVoi                  2.21,30           
14)  Anna Brander                     YlöjU                     2.22,40           
15)  Senni Krapi                      VammsVoi                  2.35,39           
16)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  2.43,08           
     Alissa Naski                     NakkVire                  DNS               
     Iina Kause                       PorinYU                   DNS               
     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   4,06              
     3,95   4,06   4,01   x      3,81   3,83   
                                               

2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  4,01              
     3,90   3,89   3,90   3,66   3,85   4,01   
                                               

3)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,90              
     3,90   3,79   3,82   3,58   3,70   3,57   
                                               

4)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 3,88              
     3,80   3,88   2,14   3,84   3,76   3,81   
                                               

5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,72              
     3,69   3,69   3,51   3,57   3,52   3,72   
                                               

6)   Niklas Kouvo                     VampU                     3,67              
     3,53   3,67   3,62   3,67   2,55   x      
                                               

7)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  3,65              
     3,28   3,65   x      2,28   3,63   3,10   
                                               

8)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  3,52              
     1,47   3,52   3,48   3,37   3,22   3,34   
                                               

9)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   3,51              
     3,46   3,51   3,49   
                          

10)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,44              
     3,44   3,38   3,41   
                          

11)  Milo Giraut                      VehmU                     3,38              
     3,38   3,37   3,36   
                          

12)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   3,34              
     3,24   3,29   3,34   
                          

13)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,70              
     2,70   1,95   2,13   
                          



P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   4,06              
     3,95   4,06   4,01   
                          

2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,90              
     3,90   3,89   3,90   
                          

3)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,90              
     3,90   3,79   3,82   
                          

4)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 3,88              
     3,80   3,88   2,14   
                          

5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,69              
     3,69   3,69   3,51   
                          

6)   Niklas Kouvo                     VampU                     3,67              
     3,53   3,67   3,62   
                          

7)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  3,65              
     3,28   3,65   x      
                          

8)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  3,52              
     1,47   3,52   3,48   
                          

9)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   3,51              
     3,46   3,51   3,49   
                          

10)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,44              
     3,44   3,38   3,41   
                          

11)  Milo Giraut                      VehmU                     3,38 NM           
     3,38   3,37   3,36   
                          

12)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   3,34              
     3,24   3,29   3,34   
                          

13)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,70              
     2,70   1,95   2,13   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   4,28              
     4,09   4,07   3,92   4,16   4,20   4,28   
                                               

2)   Pinja Luontila                   TampPy                    4,28              
     3,92   4,00   4,13   4,02   4,12   4,28   
                                               

3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4,21              
     3,75   4,06   3,92   3,88   4,15   4,21   
                                               

4)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    4,01              
     3,77   3,88   3,96   3,79   4,01   3,99   
                                               

5)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,97              
     3,74   3,97   3,90   3,79   3,76   3,77   
                                               

6)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  3,94              
     3,70   3,72   3,81   3,72   3,94   3,85   
                                               

7)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,86              
     3,86   3,75   3,65   3,79   -      3,69   
                                               

8)   Aada Vähätalo                    JanJa                     3,80              
     3,59   -      3,76   3,80   3,78   3,76   
                                               

9)   Milja Anttila                    NakkVire                  3,64              
     3,60   3,64   3,47   
                          

10)  Amalia Hämäläinen                TampPy                    3,62              
     3,40   3,46   3,62   
                          

11)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  3,57              
     3,48   3,27   3,57   
                          

12)  Emma Vaahtio                     UlvST                     3,56              
     3,56   3,45   3,41   
                          

13)  Ilona Rantala                    NakkVire                  3,56              
     3,26   3,38   3,56   
                          

14)  Aada Lehtinen                    LauttLu                   3,52              
     3,30   3,50   3,52   
                          

15)  Edith Tuominen                   LiedPa                    3,52              
     3,48   3,52   3,41   
                          

16)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  3,44              
     3,41   3,44   3,31   
                          

17)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,44              
     3,44   
            

18)  Anniina Ollila                   VammsVoi                  3,43              
     3,35   3,33   3,43   
                          

19)  Anna Brander                     YlöjU                     3,40              
     3,40   3,36   3,29   
                          

20)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  3,39              
     3,39   3,11   3,21   
                          

21)  Mila Luukkala                    PorinTa                   3,34              
     3,31   3,31   3,34   
                          

22)  Tyyne Tuomisto                   VammsVoi                  3,29              
     3,29   3,12   3,16   
                          

23)  Senni Krapi                      VammsVoi                  3,28              
     3,28   3,05   3,23   
                          

24)  Vilja Reho                       KanksLei                  3,18              
     -      3,18   -      
                          

25)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     3,16              
     2,99   3,12   3,16   
                          

26)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  3,13              
     3,10   3,10   3,13   
                          

27)  Alma Knuutila                    VammsVoi                  3,10              
     3,08   3,02   3,10   
                          

28)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   3,10              
     2,79   3,10   -      
                          

29)  Venla Rainerma                   KanksLei                  3,04              
     3,04   2,93   3,04   
                          

30)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  3,01              
     2,75   3,01   2,93   
                          

31)  Martta Uusitalo                  KanksLei                  2,96              
     2,90   2,96   2,86   
                          

32)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  2,86              
     2,77   2,77   2,86   
                          

33)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  2,83              
     2,83   -      -      
                          

34)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    2,47              
     2,47   2,44   2,27   
                          

     Siiri Välimäki                   NoormNo                   NM                
     -      -      -      
                          



T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    4,13              
     3,92   4,00   4,13   
                          

2)   Iina Kause                       PorinYU                   4,09              
     4,09   4,07   3,92   
                          

3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4,06              
     3,75   4,06   3,92   
                          

4)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,97              
     3,74   3,97   3,90   
                          

5)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3,96              
     3,77   3,88   3,96   
                          

6)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,86              
     3,86   3,75   3,65   
                          

7)   Aada Vähätalo                    JanJa                     3,76              
     3,59   x      3,76   
                          

8)   Milja Anttila                    NakkVire                  3,64              
     3,60   3,64   3,47   
                          

9)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    3,62              
     3,40   3,46   3,62   
                          

10)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  3,57              
     3,48   3,27   3,57   
                          

11)  Emma Vaahtio                     UlvST                     3,56              
     3,56   3,45   3,41   
                          

12)  Ilona Rantala                    NakkVire                  3,56              
     3,26   3,38   3,56   
                          

13)  Edith Tuominen                   LiedPa                    3,52              
     3,48   3,52   3,41   
                          

14)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  3,44              
     3,41   3,44   3,31   
                          

15)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,44              
     3,44   x      x      
                          

16)  Anniina Ollila                   VammsVoi                  3,43              
     3,35   3,33   3,43   
                          

17)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  3,39              
     3,39   3,11   3,21   
                          

18)  Mila Luukkala                    PorinTa                   3,34              
     3,31   3,31   3,34   
                          

19)  Senni Krapi                      VammsVoi                  3,28              
     3,28   3,05   3,23   
                          

20)  Vilja Reho                       KanksLei                  3,18              
     x      3,18   x      
                          

21)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     3,16              
     2,99   3,12   3,16   
                          

22)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  3,13              
     3,10   3,10   3,13   
                          

23)  Alma Knuutila                    VammsVoi                  3,10              
     3,08   3,02   3,10   
                          

24)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  3,01              
     2,75   3,01   2,93   
                          

25)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  2,83              
     2,83   x      x      
                          

26)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    2,47              
     2,47   2,44   2,27   
                          

     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  9,48              
     x      8,41   9,42   9,45   9,36   9,48   

2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   8,37              
     x      7,26   7,83   7,89   8,37   x      

3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,83              
     7,28   7,17   7,20   6,99   7,08   7,83   

4)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,67              
     6,57   7,30   7,15   6,76   6,57   7,67   

5)   Niklas Kouvo                     VampU                     7,33              
     6,54   6,24   7,22   6,56   7,33   7,21   

6)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   6,82              
     6,82   x      6,33   6,14   6,35   6,03   

7)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   6,49              
     5,90   5,99   6,14   6,11   6,49   5,72   

8)   Veikka Mäkinen                   VammsVoi                  6,46              
     6,29   6,24   6,20   6,15   x      6,46   

9)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 6,14              
     5,84   6,14   5,65   

10)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  6,05              
     x      6,05   5,99   

11)  Santeri Hujo                     VammsVoi                  6,01              
     x      6,01   5,82   

12)  Johannes Haavisto                VammsVoi                  5,95              
     5,95   5,62   5,75   

13)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   5,94              
     5,08   5,85   5,94   

14)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   5,72              
     5,13   5,72   5,33   

15)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   5,53              
     5,53   x      4,64   

16)  Milo Giraut                      VehmU                     5,32              
     4,31   5,16   5,32   

17)  Veikka Saari                     KiukKi                    5,06              
     4,70   4,62   5,06   



P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,83              
     x      7,26   7,83   

2)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,30              
     6,57   7,30   7,15   

3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,28              
     7,28   7,17   7,20   

4)   Niklas Kouvo                     VampU                     7,22              
     6,54   6,24   7,22   

5)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   6,82              
     6,82   x      6,33   

6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   6,14              
     5,90   5,99   6,14   

7)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 6,14              
     5,84   6,14   5,65   

8)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  6,05              
     x      6,05   5,99   

9)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  5,95              
     5,95   5,62   5,75   

10)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   5,94              
     5,08   5,85   5,94   

11)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   5,72              
     5,13   5,72   5,33   

12)  Milo Giraut                      VehmU                     5,32              
     4,31   5,16   5,32   

13)  Veikka Saari                     KiukKi                    5,06              
     4,70   4,62   5,06   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   10,04             
     9,23   9,35   9,72   9,78   9,79   10,04  

2)   Pinja Luontila                   TampPy                    9,90              
     8,68   7,89   9,47   9,71   9,90   9,88   

3)   Senja Kärhä                      NoormNo                   9,78              
     9,55   x      9,43   x      x      9,78   

4)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  8,38              
     7,76   7,93   7,89   8,38   8,02   7,68   

5)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   8,19              
     7,94   7,32   8,19   7,79   7,94   8,11   

6)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,02              
     7,66   8,02   7,78   x      7,69   7,69   

7)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    7,95              
     7,35   x      6,77   7,95   6,97   6,99   

8)   Edith Tuominen                   LiedPa                    6,91              
     6,39   6,73   6,53   x      6,52   6,91   

9)   Aada Vähätalo                    JanJa                     6,66              
     6,34   5,91   6,66   

10)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     6,56              
     6,55   6,56   6,03   

11)  Milja Anttila                    NakkVire                  6,32              
     5,97   5,97   6,32   

12)  Sofia Lahdenperä                 UlvST                     6,26              
     6,25   6,10   6,26   

13)  Emma Vaahtio                     UlvST                     5,85              
     5,76   5,85   5,67   

14)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  5,45              
     5,38   4,54   5,45   

15)  Ilona Rantala                    NakkVire                  5,35              
     5,35   5,35   5,20   

16)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  5,23              
     5,23   x      x      

17)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  5,21              
     5,12   5,21   5,13   

18)  Mila Luukkala                    PorinTa                   5,20              
     5,20   5,01   4,60   

19)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    5,09              
     4,69   5,09   5,00   

20)  Martta Uusitalo                  KanksLei                  5,00              
     5,00   x      4,75   

21)  Amalia Hämäläinen                TampPy                    4,73              
     4,09   4,19   4,73   

22)  Anniina Ollila                   VammsVoi                  4,67              
     4,67   4,49   4,54   

23)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  4,40              
     4,04   4,12   4,40   

24)  Senni Krapi                      VammsVoi                  4,39              
     4,39   4,16   4,27   

25)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  4,09              
     4,09   3,87   3,17   

26)  Vilja Reho                       KanksLei                  3,71              
     3,42   3,71   2,91   

27)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  3,42              
     3,29   3,42   3,20   

     Alma Knuutila                    VammsVoi                  DNS               
     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               


T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   9,72              
     9,23   9,35   9,72   

2)   Pinja Luontila                   TampPy                    9,47              
     8,68   7,89   9,47   

3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   8,19              
     7,94   7,32   8,19   

4)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,02              
     7,66   8,02   7,78   

5)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,93              
     7,76   7,93   7,89   

6)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    7,35              
     7,35   x      6,77   

7)   Edith Tuominen                   LiedPa                    6,73              
     6,39   6,73   6,53   

8)   Aada Vähätalo                    JanJa                     6,66              
     6,34   5,91   6,66   

9)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     6,56              
     6,55   6,56   6,03   

10)  Milja Anttila                    NakkVire                  6,32              
     5,97   5,97   6,32   

11)  Sofia Lahdenperä                 UlvST                     6,26              
     6,25   6,10   6,26   

12)  Emma Vaahtio                     UlvST                     5,85              
     5,76   5,85   5,67   

13)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  5,45              
     5,38   4,54   5,45   

14)  Ilona Rantala                    NakkVire                  5,35              
     5,35   5,35   5,20   

15)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  5,23              
     5,23   -      -      

16)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  5,21              
     5,12   5,21   5,13   

17)  Mila Luukkala                    PorinTa                   5,20              
     5,20   5,01   4,60   

18)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    5,09              
     4,69   5,09   5,00   

19)  Amalia Hämäläinen                TampPy                    4,73              
     4,09   4,19   4,73   

20)  Anniina Ollila                   VammsVoi                  4,67              
     4,67   4,49   4,54   

21)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  4,40              
     4,04   4,12   4,40   

22)  Senni Krapi                      VammsVoi                  4,39              
     4,39   4,16   4,27   

23)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  4,09              
     4,09   3,87   3,17   

24)  Vilja Reho                       KanksLei                  3,71              
     3,42   3,71   2,91   

25)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  3,42              
     3,29   3,42   3,20   

     Alma Knuutila                    VammsVoi                  DNS               
     Siiri Välimäki                   NoormNo                   DNS               


P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   989               
2)   Sisu Lehtonen                    HämeenlTa                 869               
3)   Niilo Kartano                    UlvST                     831               
4)   Niklas Kouvo                     VampU                     828               
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  802               
6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   762               
7)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   731               
8)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  692               
9)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  650               
10)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   634               
11)  Milo Giraut                      VehmU                     600               
12)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   577               
13)  Veikka Saari                     KiukKi                    413               


T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Pinja Luontila                   TampPy                    1093              
2)   Iina Kause                       PorinYU                   1041              
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   933               
4)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    883               
5)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  820               
6)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     814               
7)   Aada Vähätalo                    JanJa                     766               
8)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  758               
9)   Edith Tuominen                   LiedPa                    742               
10)  Emma Vaahtio                     UlvST                     741               
11)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  704               
12)  Milja Anttila                    NakkVire                  697               
13)  Anniina Ollila                   VammsVoi                  625               
14)  Ilona Rantala                    NakkVire                  619               
15)  Amalia Hämäläinen                TampPy                    615               
16)  Nelli Touronen                   VammsVoi                  612               
17)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     605               
18)  Mila Luukkala                    PorinTa                   577               
19)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  573               
20)  Senni Krapi                      VammsVoi                  528               
21)  Vilja Reho                       KanksLei                  494               
22)  Juulia Harjunen                  KanksLei                  467               
23)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  463               
24)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    418               
25)  Alma Knuutila                    VammsVoi                  300               
26)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  230               
27)  Siiri Välimäki                   NoormNo                   0                 


P13 200m
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      27,82             
2)   Oskari Savolainen                IkaalU                    27,83             
3)   Kalle Karimäki                   LahdA                     28,09             
4)   Leevi Pein                       KanksLei                  29,18             
5)   Santeri Kärkkäinen               VammsVoi                  30,13             
5)   Elmo Härkönen                    NokU                      30,13             
7)   Robert Saarela                   RaumU                     30,17             
8)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   31,88             
9)   Juuso Alasmaa                    KiukKi                    32,50             
10)  Santeri Rantala                  NakkVire                  32,97             
11)  Miihkali Kerkkänen               VammsVoi                  33,05             
12)  Kristian Somelar                 KanksLei                  38,17             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -4,8
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  29,18             
2)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   31,88             
3)   Juuso Alasmaa                    KiukKi                    32,50             
4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  32,97             
5)   Miihkali Kerkkänen               VammsVoi                  33,05             
6)   Kristian Somelar                 KanksLei                  38,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,7
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      27,82             
2)   Oskari Savolainen                IkaalU                    27,83             
3)   Kalle Karimäki                   LahdA                     28,09             
4)   Elmo Härkönen                    NokU                      30,13             
4)   Santeri Kärkkäinen               VammsVoi                  30,13             
6)   Robert Saarela                   RaumU                     30,17             


T13 200m
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   26,50             
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   27,19             
3)   Vilma Luontila                   TampPy                    27,74             
4)   Ella Kurula                      IkaalU                    28,13             
5)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    29,24             
6)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  29,39             
7)   Fanni Harju                      NakkVire                  29,67             
8)   Aino Heikkilä                    TampPy                    29,70             
9)   Neea Keso                        TampPy                    29,86             
10)  Liina Laine                      LauttLu                   30,57             
11)  Sara Honkakangas                 LaitJy                    30,59             
12)  Iina Poussu                      NoormNo                   30,78             
13)  Emmi Sairanen                    YlöjU                     31,64             
14)  Kerttu Reho                      KanksLei                  31,77             
15)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   31,93             
16)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   32,80             
     Helmi Äärelä                     NakkVire                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,9
1)   Fanni Harju                      NakkVire                  29,67             
2)   Emmi Sairanen                    YlöjU                     31,64             
3)   Kerttu Reho                      KanksLei                  31,77             
4)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   32,80             
     Helmi Äärelä                     NakkVire                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,8
1)   Ella Kurula                      IkaalU                    28,13             
2)   Aino Heikkilä                    TampPy                    29,70             
3)   Liina Laine                      LauttLu                   30,57             
4)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    30,59             
5)   Iina Poussu                      NoormNo                   30,78             
6)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   31,93             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -3,0
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   26,50             
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   27,19             
3)   Vilma Luontila                   TampPy                    27,74             
4)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    29,24             
5)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  29,39             
6)   Neea Keso                        TampPy                    29,86             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3.20,63           
2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.21,79           
3)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     3.23,55           
4)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.24,65           
5)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.30,88           
6)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.37,45           
7)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.48,90           
8)   Miihkali Kerkkänen               VammsVoi                  4.05,24           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.24,20           
2)   Lotta Kero                       TuUL                      3.35,22           
3)   Liina Laine                      LauttLu                   3.42,05           
4)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  3.44,27           
5)   Janette Vähäoja                  TampPy                    3.45,98           
6)   Venla Saari                      KiukKi                    3.54,81           
7)   Fiona Giraut                     VehmU                     3.58,53           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -4,6
1)   Robert Saarela                   RaumU                     10,63             
2)   Oskari Savolainen                IkaalU                    10,95             
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,65             
4)   Konsta Saari                     KiukKi                    11,70             
5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  12,03             
6)   Vilho Willman                    NoormNo                   12,49             
7)   Juuso Alasmaa                    KiukKi                    12,53             


T13 60m aidat
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,44              
2)   Vilma Luontila                   TampPy                    9,62              
3)   Kristiina Tamski                 TampPy                    10,01             
4)   Neea Keso                        TampPy                    10,39             
5)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   10,54             
6)   Aino Heikkilä                    TampPy                    10,66             
7)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    10,92             
8)   Iina Poussu                      NoormNo                   11,02             
9)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   11,23             
10)  Essi Kinnanen                    VammsVoi                  11,61             
11)  Helmi Äärelä                     NakkVire                  11,83             
12)  Kerttu Reho                      KanksLei                  12,32             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,0
1)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    10,92             
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   11,02             
3)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   11,23             
4)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  11,61             
5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  11,83             
6)   Kerttu Reho                      KanksLei                  12,32             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,44              
2)   Vilma Luontila                   TampPy                    9,62              
3)   Kristiina Tamski                 TampPy                    10,01             
4)   Neea Keso                        TampPy                    10,39             
5)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   10,54             
6)   Aino Heikkilä                    TampPy                    10,66             


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   150               
     129    133    136    139    142    145    148    150    152    
     o      o      o      o      o      o      o      o      x      

2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  142               
     120    125    129    133    136    139    142    145    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    136               
     129    133    136    139    
     o      xo     o      xxx    

4)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  136               
     120    125    129    133    136    139    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

5)   Fiona Giraut                     VehmU                     125               
     115    120    125    129    
     o      o      xo     xxx    

6)   Alissa Naski                     NakkVire                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     xxo    xxx    

     Helmi Äärelä                     NakkVire                  NH                
     120    
     xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      4,82 +3,7  4,68 +1,1
     4,41   4,82   4,63   4,31   4,47   4,68   
     +2,6   +3,7   +1,9   +1,9   +2,3   +1,1   

2)   Kalle Karimäki                   LahdA                     4,57 +2,9          
     4,23   4,57   x      4,25   4,26   x      
     +5,9   +2,9          +3,1   +4,6   +3,9   

3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  4,55 +4,0          
     4,28   4,40   4,37   4,55   x      4,55   
     +3,5   +5,0   +3,3   +3,5   +2,3   +4,0   

4)   Joel Luotola                     PorinYU                   4,45 +2,6          
     4,23   x      x      x      4,45   x      
     +3,7                 +7,0   +2,6   +3,3   

5)   Robert Saarela                   RaumU                     4,43 +2,7  4,18 +1,9
     x      4,35   4,39   4,18   4,43   x      
            +4,2   +4,2   +1,9   +2,7   +3,4   

6)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   4,38 +5,3  4,33 +1,7
     1,80   4,30   4,31   4,38   x      4,33   
     +3,4   +7,6   +3,7   +5,3   +5,9   +1,7   

7)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   4,28 +2,8          
     4,14   4,03   3,95   4,12   4,28   4,11   
     +4,7   +3,0   +2,4   +5,1   +2,8   +3,6   

8)   Aarni Elomaa                     TampPy                    4,25 +1,9          
     3,79   3,87   4,17   4,07   4,25   x      
     +1,8   +3,5   +4,0   +5,9   +1,9   +2,9   

9)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   4,09 +2,1          
     4,09   x      4,03   
     +2,1          +3,7   

10)  Elmo Härkönen                    NokU                      3,96 +4,3  3,92 +2,0
     3,92   3,96   3,91   
     +2,0   +4,3   +2,4   

11)  Lauri Pyykkö                     VammsVoi                  3,84 +1,8          
     3,74   x      3,84   
     +3,1          +1,8   

12)  Vilho Willman                    NoormNo                   3,70 +3,6          
     3,70   3,50   x      
     +3,6   +5,7   +3,0   

13)  Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3,62 +3,5          
     x      3,62   x      
            +3,5          

14)  Miihkali Kerkkänen               VammsVoi                  3,56 +2,7          
     3,34   3,42   3,56   
     +2,8   +3,2   +2,7   

15)  Santeri Rantala                  NakkVire                  3,52 +2,3          
     3,52   x      x      
     +2,3                 

16)  Kristian Somelar                 KanksLei                  3,08 +4,0          
     2,64   3,08   2,86   
     +3,8   +4,0   +4,6   



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aarni Elomaa                     TampPy                    38,59             
     x      35,74  38,59  36,41  x      x      

2)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     36,39             
     36,12  35,64  x      36,39  x      32,81  

3)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   33,43             
     30,57  32,15  x      33,43  30,44  31,46  

4)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   32,79             
     30,92  28,99  30,29  29,89  32,79  x      

5)   Jatro Tapio                      VammsVoi                  31,75             
     31,75  29,89  27,82  29,16  x      x      

6)   Tapio Vuorentausta               KoskKai                   31,70             
     27,61  27,98  30,74  30,86  31,70  31,23  

7)   Arttu Rantala                    NakkVire                  31,18             
     29,29  30,74  28,85  28,73  31,18  30,87  

8)   Santeri Rantala                  NakkVire                  29,15             
     29,13  27,04  29,15  27,30  28,51  27,20  

9)   Vilho Willman                    NoormNo                   26,04             
     26,04  23,53  23,86  

10)  Santeri Kärkkäinen               VammsVoi                  25,56             
     20,31  24,78  25,56  

11)  Hugo Salmi                       VammsVoi                  25,12             
     25,12  22,77  -      

12)  Richard Lindqvist                TuUL                      24,46             
     19,18  24,46  22,38  

13)  Eeli Vähätalo                    JanJa                     23,86             
     23,86  21,79  21,63  

14)  Veikka Nordberg                  NakkVire                  22,58             
     21,09  22,58  x      

15)  Veikka Mäkinen                   VammsVoi                  22,33             
     22,33  15,10  17,78  

16)  Kristian Somelar                 KanksLei                  17,90             
     17,41  17,90  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     41,48             
     41,48  39,68  40,96  37,54  36,95  37,19  

2)   Liina Jälkö                      OripVe                    31,58             
     31,05  26,36  31,58  30,74  29,93  29,72  

3)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    30,06             
     x      27,43  27,78  28,90  30,06  28,51  

4)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   28,92             
     28,92  28,55  26,08  28,68  26,81  27,29  

5)   Janette Vähäoja                  TampPy                    27,95             
     25,20  24,83  26,83  27,95  27,29  26,16  

6)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  25,47             
     21,90  23,26  18,53  25,47  23,77  25,11  

7)   Fiona Giraut                     VehmU                     24,40             
     19,05  23,10  21,24  20,72  20,67  24,40  

8)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,39             
     24,39  24,12  23,64  23,50  19,80  22,95  

9)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  19,01             
     17,01  19,01  18,23  

10)  Fanni Harju                      NakkVire                  15,91             
     15,23  15,91  9,03   



P15 100m
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  12,52             
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   12,69             
3)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  13,17             
4)   Aleksanteri Nyholm               VirttNou                  13,45             
5)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    13,63             
6)   Samuel Jussila                   NoormNo                   14,13             
7)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   14,59             
8)   Juho Kallio                      NoormNo                   14,63             
     Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -4,1
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   14,13             
2)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   14,59             
3)   Juho Kallio                      NoormNo                   14,63             
     Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -3,6
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  12,52             
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   12,69             
3)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  13,17             
4)   Aleksanteri Nyholm               VirttNou                  13,45             
5)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    13,63             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,5
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  13,81             
2)   Oona Turunen                     KanksLei                  14,11             
3)   Emilia Helmi                     NoormNo                   14,12             
4)   Hilla Tenho                      NoormNo                   14,20             
5)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   14,24             
6)   Fiona Koskiranta                 PorinYU                   14,26             
7)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  14,54             
8)   Emilia Palomäki                  NakkVire                  15,82             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     2.21,19           
2)   Oliver Paattimäki                PorinTa                   2.54,40           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Linnea Kero                      TuUL                      2.28,59           
2)   Netta Nieminen                   VammsVoi                  2.37,93           
3)   Aino Anttila                     NakkVire                  2.39,56           
4)   Hilla Tenho                      NoormNo                   2.41,58           
5)   Emilia Helmi                     NoormNo                   2.42,09           
6)   Jenni Friman                     PorinTa                   2.46,48           
7)   Emilia Palomäki                  NakkVire                  2.54,82           
     Venla Patrikainen                NokU                      DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Mikkola                     TampPy                    159               
     144    150    153    156    159    162    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   159               
     141    147    153    156    159    162    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   141               
     125    130    135    138    141    144    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

4)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  135               
     125    130    135    138    
     o      xxo    o      xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  6,06 +2,0          
     5,74   5,75   5,92   x      x      6,06   
     +0,9   +2,6   +1,3                 +2,0   

2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  5,12 +1,3          
     5,06   4,85   4,77   5,12   4,97   5,08   
     +1,4   +3,5   +1,2   +1,3   +1,6   +3,1   

3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   5,06 +1,2          
     3,32   4,89   5,06   3,92   x      x      
     +2,0   +2,1   +1,2   +1,8                 

4)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   4,76 +1,7          
     4,40   4,60   4,76   -      4,54   4,46   
     +2,9   +1,9   +1,7          +2,8   +1,7   

5)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    4,71 +2,2          
     4,67   x      x      4,71   x      4,39   
     +4,4                 +2,2          +2,1   



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  54,77             
     44,16  44,77  x      x      48,86  54,77  

2)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  43,24             
     41,71  43,24  x      -      41,18  40,11  

3)   Juho Kallio                      NoormNo                   41,08             
     40,98  38,72  41,08  x      x      x      

4)   Matti Murto                      YlöjU                     37,46             
     37,37  37,46  36,81  35,14  36,28  33,65  

5)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   37,23             
     34,53  35,33  x      32,77  37,23  34,31  

6)   Samuel Jussila                   NoormNo                   35,93             
     32,20  34,85  34,26  23,39  35,93  x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               NakkVire                  46,34             
     44,34  46,34  x      0,00   x      x      

2)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     45,13             
     35,32  35,24  40,71  40,97  45,13  40,70  

3)   Pinja Heino                      JyväskKU                  32,99             
     32,63  x      31,88  31,61  32,99  x