Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
18.09. klo 10:00 Uudy pm-maastot Tulokset (päivitetty: 15:52 18.09.2021)
Tytöt 9 - 1 km

1. Nea Kurjenmäki Riihimäen Kisko 4:24  
2. Lotta Parviainen Nurmijärven Yleisurheilu 4:25 +1 
3. Sanni Leppälä Hausjärven Urheilijat 4:32 +8 
4. Fanni Palomäki Riihimäen Kisko 4:39 +15 
5. Saana Muittari Vihdin Viesti 4:43 +19 
6. Emmi Niemi Riihimäen Kisko 4:44 +20 
7. Kaisla Salo Karkkilan Pojat 4:44 +20 
8. Pinja Paajala Vihdin Viesti 4:53 +29 
9. Nala Lassenius Porvoon Urheilijat 4:54 +30 
10. Aliisa Kemppainen Nurmijärven Yleisurheilu 5:00 +36 
11. Vivian Niemi Nurmijärven Yleisurheilu 5:07 +43 
12. Iina Mattila Riihimäen Kisko 5:13 +49 
13. Veera Korpinen Janakkalan Jana 5:48 +1:24 
 Sanni Räihä Riihimäen Kisko Kesk.  
 Vera Hamina Porvoon Urheilijat Ei läht.  
 Iina Kurjenmäki Riihimäen Kisko Ei läht.  
 Hanna-Sofia Luokkanen Vihdin Viesti Ei läht. 

Joukkuetulokset - T09
   1.  Riihimäen Kisko                              11
           Nea Kurjenmäki                                1
           Fanni Palomäki                                4
           Emmi Niemi                                    6

   2.  Nurmijärven Yleisurheilu                     23
           Lotta Parviainen                              2
           Aliisa Kemppainen                            10
           Vivian Niemi                                 11

Pojat 9 - 1 km

1. Otso Muittari Vihdin Viesti 4:06  
2. Vili Mäenpää Mäntsälän Urheilijat 4:12 +5 
3. Aake Toivonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 4:13 +6 
4. Sisu Mäenpää Mäntsälän Urheilijat 4:15 +8 
5. Daniel Koskinen Mäntsälän Urheilijat 4:17 +10 
6. Jyri Korhonen Nurmijärven Yleisurheilu 4:29 +23 
7. Alvar Ajanko Porvoon Urheilijat 4:32 +25 
8. Vili-Petteri Lammi Nurmijärven Yleisurheilu 4:34 +27 
9. Patric Elovaara Riihimäen Kisko 4:37 +30 
10. Aarni Heikkinen Nurmijärven Yleisurheilu 4:41 +34 
11. Severi Selvenius Nurmijärven Yleisurheilu 4:45 +38 
12. Emil Leino Länsi-Uudenmaan Urheilijat 4:49 +42 
13. Eetu Pallaspuro Nurmijärven Yleisurheilu 4:57 +50 
14. Tobias Wunsch Riihimäen Kisko 5:05 +58 
15. Kuisma Salo Karkkilan Pojat 5:09 +1:02 
16. Santtu Pöllänen Riihimäen Kisko 5:13 +1:06 
17. Roope Korhonen Nurmijärven Yleisurheilu 5:51 +1:44 
18. Aaron Jaakkola Riihimäen Kisko 6:23 +2:16 
19. Eljas Vaara Porvoon Urheilijat 6:37 +2:30 
20. Kaapo Jokela Janakkalan Jana 8:17 +4:10 
 Veikka Taskinen Riihimäen Kisko Ei läht.  

Joukkuetulokset - P09
   1.  Mäntsälän Urheilijat                         11
           Vili Mäenpää                                  2
           Sisu Mäenpää                                  4
           Daniel Koskinen                               5

   2.  Nurmijärven Yleisurheilu                     24
           Jyri Korhonen                                 6
           Vili-Petteri Lammi                            8
           Aarni Heikkinen                              10

   3.  Riihimäen Kisko                              39
           Patric Elovaara                               9
           Tobias Wunsch                                14
           Santtu Pöllänen                              16

   4.  Nurmijärven Yleisurheilu -2                  41
           Severi Selvenius                             11
           Eetu Pallaspuro                              13
           Roope Korhonen                               17

Tytöt 10 - 1,5 km

1. Jasmin Hallenberg Karkkilan Pojat 5:33  
2. Keira Maaniittu Janakkalan Jana 5:36 +3 
3. Meeri Saha Keravan Urheilijat 5:39 +6 
4. Jenni Vuorinen Riihimäen Kisko 5:42 +9 
5. Viivi Kylmäkorpi Karkkilan Pojat 6:12 +39 
6. Alexandra Suomi Nurmijärven Yleisurheilu 6:12 +39 
7. Anna Ollikainen Nurmijärven Yleisurheilu 6:30 +57 
 Kielo Salo Karkkilan Pojat Ei läht. 

Tytöt 11 - 1,5 km

1. Kajsa Sillman Porvoon Urheilijat 5:45  
2. Onerva Pennonen Nurmijärven Yleisurheilu 5:46 +0 
3. Maiju Miikkulainen Riihimäen Kisko 5:46 +1 
4. Amanda Ahlgren Porvoon Urheilijat 5:48 +3 
5. Santra Höylä Vihdin Viesti 5:56 +10 
6. Henni Hakonen Riihimäen Kisko 5:59 +14 
7. Tuuli Myllyniemi Mäntsälän Urheilijat 6:07 +22 
8. Martta Mösö Nurmijärven Yleisurheilu 6:22 +37 
9. Sade Myllyniemi Mäntsälän Urheilijat 6:25 +39 
 Isabella Lindberg Riihimäen Kisko Ei läht.  
 Nella Pursiainen Nurmijärven Yleisurheilu Ei läht. 

Pojat 10 - 1,5 km

1. Eetu Kitinmäki Nummen Kipinä 5:16  
2. Urho Kanervala Kerkkoon Urheilijat 5:17 +0 
3. Elias Hirtentreu Porvoon Urheilijat 5:46 +29 
4. Jarkko Naumanen Riihimäen Kisko 5:48 +31 
5. Juho Kanervala Kerkkoon Urheilijat 6:00 +44 
6. Albert Vasala Länsi-Uudenmaan Urheilijat 6:04 +47 
7. Sampsa Grönberg Riihimäen Kisko 6:11 +54 
8. Jyvä-Kasperi Koskela Riihimäen Kisko 6:22 +1:05 
 Eerikki Luokkanen Vihdin Viesti Ei läht. 

Joukkuetulokset - P10
   1.  Riihimäen Kisko                              19
           Jarkko Naumanen                               4
           Sampsa Grönberg                               7
           Jyvä-Kasperi Koskela                          8

Pojat 11 - 1,5 km

1. Eetu Pekkala Keravan Urheilijat 5:07  
2. Topias Leinonen Nurmijärven Yleisurheilu 5:08 +1 
3. Helmer Riihelä Riihimäen Kisko 5:08 +1 
4. Elmo Rautio Keravan Urheilijat 5:23 +15 
5. Osmo Rautio Keravan Urheilijat 5:25 +17 
6. Oliver Laapas Nurmijärven Yleisurheilu 5:29 +21 
7. Paavo Jokitalo Nurmijärven Yleisurheilu 5:34 +27 
8. Luka Soiramo Porvoon Urheilijat 5:53 +45 
 Joa Härmä Länsi-Uudenmaan Urheilijat Ei läht.  
 Riku Korhonen Nurmijärven Yleisurheilu Ei läht.  

Joukkuetulokset - P11
   1.  Keravan Urheilijat                           10
           Eetu Pekkala                                  1
           Elmo Rautio                                   4
           Osmo Rautio                                   5

   2.  Nurmijärven Yleisurheilu                     15
           Topias Leinonen                               2
           Oliver Laapas                                 6
           Paavo Jokitalo                                7

Tytöt 12 - 2 km

1. Katja Hannén Porvoon Urheilijat 7:05  
2. Ronja Hannén Porvoon Urheilijat 7:47 +42 
3. Kaisa Alastalo Riihimäen Kisko 8:03 +58 
4. Elli Mattila Porvoon Urheilijat 8:23 +1:17 
5. Veera Keskinen Vihdin Viesti 8:30 +1:25 
6. Minja Toivanen Nurmijärven Yleisurheilu 8:33 +1:28 
7. Pinja Käpylä Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 9:21 +2:16 
8. Heta Mösö Nurmijärven Yleisurheilu 10:04 +2:58 
9. Mea Scepanovic Nurmijärven Yleisurheilu 10:37 +3:32 

Joukkuetulokset - T12
   1.  Porvoon Urheilijat                            7
           Katja Hannén                                  1
           Ronja Hannén                                  2
           Elli Mattila                                  4

   2.  Nurmijärven Yleisurheilu                     23
           Minja Toivanen                                6
           Heta Mösö                                     8
           Mea Scepanovic                                9

Tytöt 13 - 2 km

1. Miisa Mäittälä Porvoon Urheilijat 7:36  
2. Martta Salo Länsi-Uudenmaan Urheilijat 7:37 +1 
3. Aino Rajanen Mäntsälän Urheilijat 8:04 +28 
4. Aino Kanervala Kerkkoon Urheilijat 8:07 +30 
5. Inka Hämäläinen Janakkalan Jana 8:28 +51 
6. Maija Santanen Janakkalan Jana 8:39 +1:02 
7. Nelli Nurminen Janakkalan Jana 9:19 +1:42 
8. Jenna Niemi Keravan Urheilijat 9:21 +1:45 
9. Nea Hyrsylä Vihdin Viesti 9:49 +2:12 
 Kiia Hyrsylä Vihdin Viesti Ei läht.  
 Oona Korhonen Nurmijärven Yleisurheilu Ei läht.  
 Matilda Mainio Keski-Uudenmaan Yleisurheilu Ei läht. 

Joukkuetulokset - T13
   1.  Janakkalan Jana                              18
           Inka Hämäläinen                               5
           Maija Santanen                                6
           Nelli Nurminen                                7

Pojat 12 - 2 km

1. Otto Järvinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 7:16  
2. Filip Nyström Porvoon Urheilijat 7:16 +0 
3. Vilho Laaksonen Hyvinkään seudun Urheilijat 8:01 +45 
4. Ville Vuorinen Riihimäen Kisko 8:16 +1:00 
5. Elis Köpsi Nurmijärven Yleisurheilu 8:31 +1:15 
6. Jere Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 8:53 +1:37 
7. Aatu Kantola Länsi-Uudenmaan Urheilijat 9:08 +1:52 
8. Vertti Salminen Riihimäen Kisko 9:21 +2:05 
9. Jere Paananen Nurmijärven Yleisurheilu 9:31 +2:15 
10. Matias Samanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 9:32 +2:16 
11. Matthias Wunsch Riihimäen Kisko 11:22 +4:06 

Joukkuetulokset - P12
   1.  Nurmijärven Yleisurheilu                     20
           Elis Köpsi                                    5
           Jere Mourujärvi                               6
           Jere Paananen                                 9

   2.  Riihimäen Kisko                              23
           Ville Vuorinen                                4
           Vertti Salminen                               8
           Matthias Wunsch                              11

Pojat 13 - 2 km

1. Samuli Saarikoski Keravan Urheilijat 7:06  
2. Alex Ahlgren Porvoon Urheilijat 7:10 +4 
3. Patrik Vasala Länsi-Uudenmaan Urheilijat 7:23 +16 
4. Joonas Sohlman Janakkalan Jana 7:34 +27 
5. Veikka Ahti Janakkalan Jana 7:55 +49 
6. Anton Myrtenblad Porvoon Urheilijat 8:10 +1:03 
7. Oskari Piirainen Porvoon Urheilijat 8:31 +1:25 
8. Joona Paananen Nurmijärven Yleisurheilu 9:00 +1:53

Joukkuetulokset - P13
   1.  Porvoon Urheilijat                           15
           Alex Ahlgren                                  2
           Anton Myrtenblad                              6
           Oskari Piirainen                              7 

Tytöt 14 - 3 km

1. Pihla Jaakola-Siimes Nurmijärven Yleisurheilu 11:04  5:19 
2. Aino Jokkala Porvoon Urheilijat 11:45 +41 5:41 
3. Emma Pellikka Janakkalan Jana 13:48 +2:44 6:45 

Tytöt 15 - 3 km

1. Sara Parviainen Nurmijärven Yleisurheilu 12:19  5:54 
2. Emma Lehtonen Nurmijärven Yleisurheilu 14:05 +1:46 6:51 
3. Sanni Lehtonen Nurmijärven Yleisurheilu 14:18 +1:58 6:50 

Joukkuetulokset - T15
   1.  Nurmijärven Yleisurheilu                      6
           Sara Parviainen                               1
           Emma Lehtonen                                 2
           Sanni Lehtonen                                3

Pojat 14 - 3 km

1. Karri Kuusinen Helsingin Kisa-Veikot 9:55  4:58 
2. Oiva Odiah Porvoon Urheilijat 10:14 +19 5:10 

Pojat 15 - 3 km

1. Rasmus Laapas Nurmijärven Yleisurheilu 9:24  4:27 
2. Kasperi Kemppainen Nurmijärven Yleisurheilu 10:48 +1:23 5:14 
3. Alex Brofeldt Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 13:38 +4:14 5:56 

Naiset 17 - 4 km

1. Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 15:46  7:51 
2. Helmiemilia Malin Heinolan Isku 16:55 +1:08 8:24 

Naiset 19 - 4 km

1. Katharina Marekwia Espoon Tapiot 17:45  8:41 

Naiset - 4 km

1. Kaarina Lehtonen Hyvinkään seudun Urheilijat 15:30  7:50 

Miehet 19 - 6 km

1. Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 21:56  7:06 14:36 

Miehet - 6 km

1. Felix Hannelin Janakkalan Jana 20:39  6:58 13:55 
2. Marko Alasaukko-Oja Kenttäurheilijat -58 20:58 +18 6:58 14:01 
3. Ismo Ylenius Janakkalan Jana 21:37 +57 7:01 14:18