Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
28.06. klo 17:30 Olympiaranking Tulokset (päivitetty: 21:41 29.06.2021)
Rankingkisat, Vaasa
Vasa IS
28.-29.06.2021 (molemmat päivät | båda dagarna)

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  10,64             
2)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  10,72             
3)   Aleksi Ala-Prinkkilä             IFKraft                   10,82             
4)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   11,07             
5)   Ive Ntumba                       VasaIS                    11,11             
6)   Benjamin Olli                    VasaIS                    11,16             
7)   Tha Ta                           LarsmoIF                  11,44             
8)   Elias Rintanen                   VasaIS                    11,48             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  11,62             
2)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   11,97             
3)   Saara Keskitalo                  EspTa                     11,99             
4)   Anna Julin                       IFNykn                    12,17             
5)   Sara Francis                     JyväskKU                  12,23             
6)   Noora Juslin                     BorgåAk                   12,43             
7)   Priscilla Boateng                IFDrott                   12,52             
8)   Maisa Laakso                     VasaIS                    12,81             


N 200m
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  23,79             
2)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  23,92             
3)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   24,55             
4)   Anna Julin                       IFNykn                    24,89             
5)   Jeanine Nygård                   VasaIS                    25,19             
6)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   25,21             
7)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     25,53             
8)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    25,58             
9)   Malva Nylund                     VasaIS                    25,87             
10)  Maisa Laakso                     VasaIS                    26,32             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Jeanine Nygård                   VasaIS                    25,19             
2)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    25,58             
3)   Maisa Laakso                     VasaIS                    26,32             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,9
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  23,79             
2)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  23,92             
3)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   24,55             
4)   Anna Julin                       IFNykn                    24,89             
5)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   25,21             
6)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     25,53             
7)   Malva Nylund                     VasaIS                    25,87             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Riku Illukka                     VantSa                    20,66             
2)   Oskari Lehtonen                  NurmijYU                  20,86             
3)   Valtteri Louko                   LapVi                     22,04             
4)   Alfons Söderman                  IFDrott                   23,61             


N 7-ottelu  200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Vilma Itälinna                   TampPy                    24,74             
2)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   24,83             
3)   Miia Sillman                     TampPy                    25,42             
4)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   25,68             
5)   Janette Hanski                   KarhU                     25,99             
6)   Charlotta Pettersson             TampPy                    26,62             
7)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    27,02             


N 400m
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 53,55             
2)   Veera Mattila                    VammsVoi                  55,29             
3)   Amira Chokairy                   HKV                       55,34             
4)   Jeanine Nygård                   VasaIS                    56,80             
5)   Eerika Koivuniemi                KauhWi                    57,98             
6)   Simone Wiklund                   IFNykn                    59,10             
7)   Nea Hassila                      IFDrott                   1.00,50           
8)   Erica Kolehmainen                VasaIS                    1.03,19           
9)   Tilde Nordman                    VasaIS                    1.04,24           

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Hassila                      IFDrott                   1.00,50           
2)   Erica Kolehmainen                VasaIS                    1.03,19           
3)   Tilde Nordman                    VasaIS                    1.04,24           

Loppukilpailu erä 2
1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 53,55             
2)   Veera Mattila                    VammsVoi                  55,29             
3)   Amira Chokairy                   HKV                       55,34             
4)   Jeanine Nygård                   VasaIS                    56,80             
5)   Eerika Koivuniemi                KauhWi                    57,98             
6)   Simone Wiklund                   IFNykn                    59,10             


N 800m (ei juosta)

N 7-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     2.22,21           
2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   2.27,74           
3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    2.34,21           
4)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    2.37,68           
5)   Charlotta Pettersson             TampPy                    2.41,61           
     Hertta Heikkinen                 JoensKa                   DNS               
     Miia Sillman                     TampPy                    DNS               


N 1500m
Loppukilpailu
1)   Sara Kuivisto                    BorgåAk                   4.05,39           
2)   Ilona Mononen                    LahdA                     4.23,66           
     Heini Ikonen                     JyväskKU                  DNF               


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  3.40,24           
2)   Eemil Helander                   JyväskKU                  3.42,74           
3)   Niklas Heikkilä                  KuusUS                    3.46,56           
4)   Leonard Markén                   IFVom                     3.48,17           
5)   Samuli Hussa                     LimNM                     3.49,80           
6)   Tuure Haapanen                   TuUL                      3.50,17           
7)   Otto Kaario                      JyväskKU                  3.52,74           
8)   Joni Virkkala                    GamlakIF                  3.52,94           
9)   Mustafe Muuse                    TuUL                      3.55,02           
10)  Julius Mäkinen                   TampPy                    4.01,38           
11)  Joakim Träskelin                 VasaIS                    4.05,39           
12)  Hugo Karlström                   IFÅsar                    4.08,13           
13)  Björn Sandler                    IKFalken                  4.08,78           
     Alex Rauhala                     VasaIS                    DNF               


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Camilla Richardsson              EsboIF                    9.33,11           
2)   Natalia Nylund                   LahdA                     10.42,74          
     Heini Ikonen                     JyväskKU                  DNF               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Nooralotta Neziri                JyväskKU                  13,11             
2)   Reetta Hurske                    TampPy                    13,33             
3)   Saara Keskitalo                  EspTa                     13,74             
     Anni Siirtola                    HKV                       DNF               


N 7-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Miia Sillman                     TampPy                    13,82             
2)   Janette Hanski                   KarhU                     14,12             
3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   14,15             
4)   Vilma Itälinna                   TampPy                    14,27             
5)   Charlotta Pettersson             TampPy                    15,51             
6)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    16,27             
     Hertta Heikkinen                 JoensKa                   DNF               


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  13,64             
2)   Tarmo Savola                     LappVei                   14,87             


M 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Tuomas Lehtonen                  LiedPa                    51,52             
2)   Jonni Blomqvist                  BorgåAk                   51,55             
3)   Oskari Mörö                      EsboIF                    51,55             
4)   Lauri Eneh                       TampU                     54,05             
5)   Jere Haapalainen                 TampPy                    54,06             
6)   Jaakko Linnus                    TampPy                    55,05             
7)   Markus Hurri                     LiedPa                    55,30             


N 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Viivi Lehikoinen                 HIFK                      55,88             
2)   Nea Mattila                      HIFK                      57,50             
3)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  59,37             
4)   Martta Rautala                   ViipU                     59,65             


N 3000m esteet
Loppukilpailu
1)   Janica Rauma                     TuUL                      10.17,34          
2)   Lotta-Maria Maine                TuUL                      10.48,18          
3)   Sara-Elise Ruokonen              JyväskKU                  10.48,89          
     Venla Saari                      JyväskKU                  DNF               


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heta Tuuri                       LahdA                     184               
     172    175    178    181    184    187    
     xxo    xo     xo     xo     xxo    xxx    

2)   Sini Lällä                       JyväskKU                  181               
     172    175    178    181    184    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Elin Pajunen                     VasaIS                    178               
     169    172    175    178    181    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Emma Nyman                       IFKraft                   169               
     160    163    166    169    172    
     o      o      xo     xo     xxx    



N 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miia Sillman                     TampPy                    181               
     175    178    181    184    
     xxo    xo     o      xxx    

2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   169               
     157    160    163    166    169    172    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    166               
     154    157    160    163    166    169    
     o      o      xxo    o      xxo    xxx    

4)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   163               
     157    160    163    166    
     o      xo     xxo    xxx    

5)   Janette Hanski                   KarhU                     157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    151               
     139    142    145    148    151    154    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Charlotta Pettersson             TampPy                    139               
     133    136    139    142    
     xo     o      o      xxx    



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Mikko Paavola                    AlajA                     554               
     520    538    546    554    565    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Tommi Holttinen                  SomE                      546               
     520    538    546    554    
     xxo    xxo    o      xxx    

3)   Juho Alasaari                    LaihLu                    530               
     508    520    530    546    
     xxo    o      xxo    xxx    

4)   Urho Kujanpää                    TampPy                    508               
     508    520    
     xxo    xxx    

5)   Eetu Turakainen                  TuUL                      490               
     490    508    
     o      xxx    

6)   Albin Lundberg                   VasaIS                    490               
     470    490    508    
     xo     o      xxx    

7)   Jesse Salmi                      VasaIS                    470               
     470    490    
     xxo    xxx    

     Jere Keskinen                    VaasTo                    NH                
     490    
     xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Wilma Murto                      SalVil                    462               
     431    441    451    456    462    470    
     o      xxo    -      o      xo     xxx    

2)   Elina Lampela                    OulPy                     441               
     416    431    441    451    
     o      o      o      xxx    

3)   Saga Andersson                   EsboIF                    416               
     401    416    431    
     xo     o      xxx    

4)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  401               
     365    385    401    416    
     o      o      o      xxx    

5)   Henriikka Könönen                KuivAu                    385               
     365    385    401    
     xo     xo     xxx    

6)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     365               
     345    365    385    
     o      xxo    xxx    

7)   Sofie Westerlund                 VasaIS                    365               
     345    365    385    
     xo     xxo    xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Kristian Bäck                    ViipU                     7,46 +0,5          
     x      7,46   x      -      -      -      
     -0,5   +0,5   +0,4                        

2)   Tarmo Savola                     LappVei                   7,23 +0,4          
     6,80   x      7,15   7,23   6,84   6,91   
     +2,4   +1,1   -0,3   +0,4   -0,5   -0,2   

3)   Benjamin Olli                    VasaIS                    6,79 +0,3          
     x      6,70   6,56   6,79   6,77   x      
     -0,7   +1,3   +0,4   +0,3   -1,1   -0,5   

4)   Joska Tommola                    TurWei                    6,78 +0,7          
     x      4,72   6,63   6,78   6,62   x      
     +2,6   +0,6   -1,5   +0,7   -0,4   -0,1   

5)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,60 +0,2          
     x      x      x      x      6,48   6,60   
     +1,5   +1,2   +1,2   -0,6   -0,2   +0,2   

6)   Nikola Bäck                      VasaIS                    5,20 -0,3          
     x      x      x      x      -      5,20   
     +1,7   +3,0   +2,0   +0,7          -0,3   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     6,07 +2,2  6,03 +1,2
     5,90   x      6,01   6,07   6,03   x      
     +2,2          +1,4   +2,2   +1,2          

2)   Taika Koilahti                   TurWei                    5,97 +1,8          
     x      x      5,97   4,86   x      5,96   
                   +1,8   +2,0          +1,6   

3)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   5,86 +2,7  5,84 +1,6
     5,77   5,86   5,84   4,17   x      5,55   
     +2,3   +2,7   +1,6   +2,9          +0,9   

4)   Minttu-Maaria Alanen             VaasVa                    5,60 +2,8  5,48 +0,6
     5,39   5,60   5,33   5,48   5,47   5,34   
     +1,4   +2,8   +2,3   +0,6   +1,8   +3,4   



N 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   5,87 +1,9          
     5,87   x      x      
     +1,9                 

2)   Vilma Itälinna                   TampPy                    5,77 +0,8          
     5,77   5,56   x      
     +0,8   +0,5          

3)   Janette Hanski                   KarhU                     5,66 +1,0          
     5,55   5,51   5,66   
     +2,5   -0,5   +1,0   

4)   Charlotta Pettersson             TampPy                    5,14 +2,3  5,00 +1,1
     4,65   5,00   5,14   
     +1,5   +1,1   +2,3   

5)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    5,07 +1,5          
     4,81   x      5,07   
     +2,8          +1,5   

     Hertta Heikkinen                 JoensKa                   DNS               
     Miia Sillman                     TampPy                    NM                
     x      x      x      
                          



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Simo Lipsanen                    LappUM                    16,12 +1,6          
     15,98  16,12  15,75  x      13,46  x      
     +2,1   +1,6   +0,8          +0,7          



N Kolmiloikka

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Mäkitörmä                  VarpVi                    16,80             
     x      16,22  16,80  16,25  16,56  x      

2)   Eveliina Rouvali                 KuopRei                   16,20             
     16,20  x      16,07  16,02  x      x      

3)   Kaisa Kymäläinen                 OrivPo                    15,42             
     x      x      x      15,42  x      15,40  

4)   Saga Vanninen                    TampPy                    14,86             
     13,93  13,98  14,71  x      14,86  x      

5)   Suvi Helin                       TampPy                    14,21             
     13,53  14,21  x      13,87  x      14,11  

6)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     12,82             
     x      12,60  12,82  x      12,77  x      

7)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   12,37             
     12,24  x      11,55  12,37  x      x      

8)   Laura Lepistö                    PorinYU                   11,85             
     x      11,85  x      x      11,79  x      



N 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     13,50             
     13,07  13,50  13,23  

2)   Miia Sillman                     TampPy                    12,54             
     12,54  x      x      

3)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   11,91             
     11,70  x      11,91  

4)   Charlotta Pettersson             TampPy                    11,47             
     11,06  11,47  11,06  

5)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   11,36             
     11,36  x      x      

6)   Vilma Itälinna                   TampPy                    10,88             
     10,24  10,61  10,88  

7)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    9,59              
     x      9,40   9,59   



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Salla Sipponen                   KeurKi                    58,08             
     54,77  56,18  53,62  56,38  58,08  55,66  

2)   Helena Leveelahti                VirtU                     53,44             
     x      x      x      x      x      53,44  

3)   Sanni Kuparinen                  JanJa                     47,36             
     x      47,36  x      x      x      x      

4)   Vilma Räsänen                    ViitVie                   46,44             
     42,89  43,84  x      45,03  46,44  45,33  

5)   Linn Sund                        VasaIS                    43,22             
     x      41,72  42,28  41,96  42,29  43,22  

6)   Nilla Rättyä                     JanJa                     41,89             
     38,41  x      x      41,89  41,11  x      



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Frantz Kruger                    VasaIS                    57,15             
     55,32  56,59  x      57,15  56,48  x      

2)   Mika Ruhtinas                    JyväskKU                  47,80             
     47,80  46,92  x      45,89  46,89  x      



M Moukari
Loppukilpailu
1)   Tuomas Seppänen                  NoormNo                   73,28             
     72,44  70,37  73,28  73,02  71,93  x      

2)   Aleksi Jaakkola                  VehmU                     72,86             
     x      68,29  71,10  72,86  71,00  x      

3)   Aaron Kangas                     KanksLei                  72,70             
     68,33  72,70  x      x      70,69  x      

4)   Henri Liipola                    SomE                      72,00             
     70,05  69,21  x      67,48  72,00  69,19  

5)   Roope Auvinen                    SjundeåIF                 67,65             
     65,87  67,65  x      67,54  x      66,96  

6)   Max Lampinen                     SomE                      63,48             
     60,26  x      61,82  63,48  60,56  x      

7)   Dorian Collaku                   InkerTe                   62,57             
     61,24  59,52  62,33  61,33  62,57  62,29  

8)   Simon Solvin                     IKFalken                  58,85             
     58,40  x      58,45  x      58,85  x      

     Veikka Rajala                    TampPy                    NM                
     x      x      x      



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Silja Kosonen                    SomE                      73,43             
     68,20  71,64  -      66,32  73,43  -      

2)   Krista Tervo                     KarhKa                    71,60             
     67,93  x      71,60  65,87  69,66  x      

3)   Suvi Koskinen                    KauhajKa                  68,03             
     x      61,51  68,03  63,69  x      x      

4)   Emma Uosukainen                  EsboIF                    52,31             
     52,31  50,45  51,88  51,39  51,74  50,32  

5)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    51,47             
     51,47  x      x      x      x      x      

6)   Ellen Bos                        VasaIS                    45,83             
     x      x      45,83  x      x      x      



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lassi Etelätalo                  JoensKa                   80,12             
     76,21  75,66  77,11  79,53  x      80,12  

2)   Jami Kinnunen                    ÄänekU                    77,43             
     76,78  x      75,67  x      77,43  74,69  

3)   Teemu Wirkkala                   ToholU                    76,93             
     75,72  x      x      76,93  x      x      

4)   Topias Laine                     HKV                       76,54             
     76,54  73,10  72,70  75,92  74,79  74,87  

5)   Jarmo Marttila                   KälvTa                    75,98             
     75,98  x      x      x      x      x      

6)   Teemu Narvi                      KanksLei                  70,91             
     70,38  70,91  -      -      -      -      

     Taneli Juutinen                  KuopRei                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anni-Linnea Alanen               VaasVa                    59,52             
     x      56,16  x      50,95  56,64  59,52  

2)   Sanne Erkkola                    TuUL                      56,83             
     51,50  50,70  51,49  49,33  56,83  55,92  

3)   Jatta-Mari Jääskeläinen          TuUL                      53,68             
     51,47  52,93  x      x      53,41  53,68  

4)   Saara Lipsanen                   LappUM                    51,99             
     x      50,72  x      x      x      51,99  

5)   Janette Lepistö                  LehtimJy                  51,77             
     x      50,48  51,43  51,77  x      x      

6)   Miia Makkonen                    SysmSi                    50,38             
     47,02  50,38  x      48,46  49,80  x      

7)   Minna Hollanti                   GamlakIF                  49,88             
     x      47,51  x      x      49,66  49,88  

8)   Heidi Nokelainen                 JoensKa                   49,87             
     x      48,38  48,11  x      47,62  49,87  

9)   Laura Pesola                     ReisjPi                   45,28             
     x      45,06  45,28  



N 7-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   46,29             
     45,87  46,29  43,59  

2)   Charlotta Pettersson             TampPy                    38,18             
     37,28  38,18  x      

3)   Janette Hanski                   KarhU                     34,46             
     30,27  34,46  32,75  

4)   Vilma Itälinna                   TampPy                    29,85             
     27,29  28,81  29,85  

5)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    23,22             
     23,22  21,60  x      

     Hertta Heikkinen                 JoensKa                   DNS               
     Miia Sillman                     TampPy                    DNS               


N 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   5562              
2)   Janette Hanski                   KarhU                     5323              
3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    5140              
4)   Charlotta Pettersson             TampPy                    4432              
5)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    4054              
6)   Miia Sillman                     TampPy                    3541              
7)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   2328              


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    22,62             
2)   Elias Rintanen                   VasaIS                    23,42             
3)   Isak Höglund                     IFDrott                   23,99             
4)   Albin Söderman                   IFDrott                   24,89             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Nea Hassila                      IFDrott                   26,13             
2)   Tilde Nordman                    VasaIS                    27,68             
3)   Amanda Bertula                   VasaIS                    27,83             
4)   Hanna Håkans                     VasaIS                    28,74             


M19 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   14,16             
2)   Alexander Björkgren              IFDrott                   14,46             
     Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    DNF               


N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mia Känsäkangas                  GamlakIF                  163               
     154    157    160    163    166    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Molly Forslund                   VasaIS                    151               
     141    146    151    154    
     o      xo     xo     xxx    





© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.4.11 - 29.06.2021 21.29.31