Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
19.07. klo 11:00 KNATTEFINALEN för 9-13 åringar Tulokset (päivitetty: 20:07 19.07.2020)
https://live.tuloslista.com/8060


KNATTEFINALEN för 9-13 åringar

IF Åsarna

19.07 2020



P9 40m

1)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    6,65              

2)   Liam Wide                        IFFyren                   7,00              

3)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,05              

4)   Walter Backa                     VasaIS                    7,05              

5)   Noah Engman                      IFVom                     7,14              

6)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  7,15              

7)   Julius Paananen                  GamlakIF                  7,19              

8)   Lukas Härtull                    LarsmoIF                  7,21              

9)   Joel Rännar                      IFVom                     7,24              

10)  Eric Jakobsson                   IFKraft                   7,26              

11)  Roni Sjölund                     LarsmoIF                  7,27              

12)  Jonas Backman                    IFDrott                   7,31              

13)  Melker Strandvall                IKFalken                  7,38              

14)  Liam Mäkinen                     GamlakIF                  7,42              

15)  Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,50              

16)  Erik Lönnqvist                   IKFalken                  7,52              

17)  Vidar Björndahl                  MalaxIF                   7,55              

18)  Veikka Lehto                     IFDrott                   7,55              

19)  Kevin Backlund                   IFDrott                   7,70              

20)  Melvin Hjulfors                  IKFalken                  7,71              

21)  Elmer Sandbacka                  IFÅsar                    7,92              

22)  Valter Sandvik                                             7,97              

23)  Ebbot Nordström                  MalaxIF                   8,04              

24)  Johannes Hellman                 GamlakIF                  8,10              

25)  Melwin Kock                      IKFalken                  8,22              

26)  Edwin Lindholm                   IFVOM                     8,25              

27)  Adam Mouatal                     IFÅsar                    8,26              

28)  Evert Sandbacka                  IFÅsar                    8,28              

29)  Alex Hansen                      IFÅsar                    8,35              

30)  Elis Häggblom                    GamlakIF                  8,58              

     Leon Sandell                     IKFalken                  DNS               

     Oliver Korpela                   LohtVei                   7,75              

     Aapo Liimatta                    NaantLöy                  8,00              

     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1

1)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    6,65              

2)   Julius Paananen                  GamlakIF                  7,19              

3)   Eric Jakobsson                   IFKraft                   7,26              

4)   Roni Sjölund                     LarsmoIF                  7,27              

     Leon Sandell                     IKFalken                  DNS               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2

1)   Noah Engman                      IFVom                     7,14              

2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  7,15              

3)   Kevin Backlund                   IFDrott                   7,70              

4)   Elmer Sandbacka                  IFÅsar                    7,92              

5)   Elis Häggblom                    GamlakIF                  8,58              

     Aapo Liimatta                    NaantLöy                  8,00              

     Oliver Korpela                   LohtVei                   7,75              



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,4

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,05              

2)   Lukas Härtull                    LarsmoIF                  7,21              

3)   Joel Rännar                      IFVom                     7,24              

4)   Melker Strandvall                IKFalken                  7,38              

5)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,50              

6)   Vidar Björndahl                  MalaxIF                   7,55              

7)   Veikka Lehto                     IFDrott                   7,55              



Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,2

1)   Liam Wide                        IFFyren                   7,00              

2)   Walter Backa                     VasaIS                    7,05              

3)   Melvin Hjulfors                  IKFalken                  7,71              

4)   Ebbot Nordström                  MalaxIF                   8,04              

5)   Johannes Hellman                 GamlakIF                  8,10              

6)   Evert Sandbacka                  IFÅsar                    8,28              

7)   Alex Hansen                      IFÅsar                    8,35              

     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               



Loppukilpailu erä 5, Tuuli: -0,4

1)   Jonas Backman                    IFDrott                   7,31              

2)   Liam Mäkinen                     GamlakIF                  7,42              

3)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  7,52              

4)   Valter Sandvik                                             7,97              

5)   Melwin Kock                      IKFalken                  8,22              

6)   Edwin Lindholm                   IFVOM                     8,25              

7)   Adam Mouatal                     IFÅsar                    8,26              





T9 40m

1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   7,15              

2)   Cassandra Dahllund               LarsmoIF                  7,16              

3)   Agnes Wörgren                    IFVom                     7,28              

4)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,34              

5)   Amanda Grannas                   IFDrott                   7,35              

6)   Edit Boman                       IFDrott                   7,35              

7)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,58              

8)   Milla Hansen                     IFÅsar                    7,66              

9)   Wilma Sparv                      VasaIS                    7,71              

10)  Emma Bergdahl                    GamlakIF                  7,74              

11)  Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  7,76              

12)  Lina Nykvist                     IFVom                     7,79              

13)  Meya Lampa                       IKFalken                  7,80              

14)  Julia Lövsund                    IKFalken                  7,82              

15)  Clara Kangas                     GamlakIF                  7,83              

16)  Hanna Sjöberg                    IFVom                     7,84              

17)  Frida Nyberg                     IFÅsar                    7,88              

18)  Elin Bengtsson                   VasaIS                    7,90              

19)  Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    7,95              

20)  Thelma Kastrén                   GamlakIF                  8,05              

21)  Ylva Wikblom                     IFNykn                    8,17              

22)  Lilas Alhammadah                 IFDrott                   8,25              

23)  Edith Paananen                   GamlakIF                  8,30              

24)  Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    8,63              

25)  Ellen Gäddnäs                                              8,71              

26)  Remas Alhammadah                 IFDrott                   8,78              

27)  Celine Isaksson                  IFNykn                    8,88              

28)  Signe Träskelin                  MalaxIF                   8,95              

29)  Linnéa Hagman                    VasaIS                    8,97              

     Aada Pesola                      KaustPV                   8,56              

     Nellie Backa                     VasaIS                    DNS               

     Kira Jansson                     HangöIK                   7,52              

     Sofia Korpela                    LohtVei                   8,68              



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1

1)   Meya Lampa                       IKFalken                  7,80              

2)   Hanna Sjöberg                    IFVom                     7,84              

3)   Edith Paananen                   GamlakIF                  8,30              

4)   Ellen Gäddnäs                                              8,71              

5)   Remas Alhammadah                 IFDrott                   8,78              

6)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   8,95              

     Aada Pesola                      KaustPV                   8,56              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,6

1)   Cassandra Dahllund               LarsmoIF                  7,16              

2)   Edit Boman                       IFDrott                   7,35              

3)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,58              

4)   Emma Bergdahl                    GamlakIF                  7,74              

5)   Lina Nykvist                     IFVom                     7,79              

6)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    7,95              

7)   Ylva Wikblom                     IFNykn                    8,17              



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,1

1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   7,15              

2)   Milla Hansen                     IFÅsar                    7,66              

3)   Clara Kangas                     GamlakIF                  7,83              

4)   Linnéa Hagman                    VasaIS                    8,97              

     Kira Jansson                     HangöIK                   7,52              

     Nellie Backa                     VasaIS                    DNS               



Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,8

1)   Agnes Wörgren                    IFVom                     7,28              

2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,34              

3)   Amanda Grannas                   IFDrott                   7,35              

4)   Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  7,76              

5)   Julia Lövsund                    IKFalken                  7,82              

6)   Thelma Kastrén                   GamlakIF                  8,05              

7)   Lilas Alhammadah                 IFDrott                   8,25              



Loppukilpailu erä 5, Tuuli: -1,1

1)   Wilma Sparv                      VasaIS                    7,71              

2)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    7,88              

3)   Elin Bengtsson                   VasaIS                    7,90              

4)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    8,63              

5)   Celine Isaksson                  IFNykn                    8,88              

     Sofia Korpela                    LohtVei                   8,68              





P9 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Veikka Lehto                     IFDrott                   3.46,47           

2)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   3.48,19           

3)   Liam Wide                        IFFyren                   3.53,51           

4)   Alex Hermans                     IFVom                     3.59,78           

5)   Hugo Hagman                      VasaIS                    4.04,93           

6)   Elis Träskelin                   VasaIS                    4.05,72           

7)   Vidar Björndahl                  MalaxIF                   4.11,39           

8)   Roni Sjölund                     LarsmoIF                  4.13,32           

9)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  4.17,02           

10)  Elis Häggblom                    GamlakIF                  4.19,36           

11)  Julius Paananen                  GamlakIF                  4.21,85           

12)  Evert Sandbacka                  IFÅsar                    4.23,28           

13)  Melwin Kock                      IKFalken                  4.29,42           

14)  Elmer Sandbacka                  IFÅsar                    5.07,36           





T9 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     4.07,76           

2)   Edit Boman                       IFDrott                   4.10,67           

3)   Hanna Sjöberg                    IFVom                     4.25,52           

4)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    4.32,72           

5)   Ylva Wikblom                     IFNykn                    4.34,30           

6)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   4.35,97           

7)   Signe Träskelin                  MalaxIF                   4.40,59           

8)   Edith Paananen                   GamlakIF                  4.44,97           

9)   Melinda Snickars                 IFKraft                   4.47,20           

10)  Olivia Bengtsson                 VasaIS                    4.49,27           

     Aada Pesola                      KaustPV                   4.46,31           

     Maisa Niemi                      KaustPV                   4.26,78           

     Milla Hansen                     IFÅsar                    DNF               

     Taru Niemi                       KaustPV                   4.48,20           





P9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Melker Strandvall                IKFalken                  115               

     90     95     100    105    110    115    120    

     o      o      o      o      xo     o      xxx    



2)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   110               

     90     95     100    105    110    115    

     o      o      o      xo     o      xxx    



2)   Robin Knutar                     GamlakIF                  110               

     85     90     95     100    105    110    115    

     o      o      o      o      xo     o      xxx    



4)   Elias Vesterback                 IFFyren                   105               

     80     85     90     95     100    105    110    

     xo     o      o      o      o      xo     xxx    



5)   Erik Lönnqvist                   IKFalken                  105               

     75     80     85     90     95     100    105    110    

     o      o      o      xxo    o      o      xo     xxx    



6)   Eric Jakobsson                   IFKraft                   95                

     75     80     85     90     95     100    

     o      o      o      xxo    xo     xxx    



7)   Luie Nordström                   MalaxIF                   90                

     85     90     95     

     o      o      xxx    



8)   Lukas Härtull                    LarsmoIF                  90                

     80     85     90     95     

     o      xo     o      xxx    



     Kevin Backlund                   IFDrott                   NH                

     95     

     xxx    







T9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Linn Enroth                      IFDrott                   110               

     80     85     90     95     100    105    110    

     o      o      o      o      o      o      xxo    



2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  105               

     80     85     90     95     100    105    110    

     o      o      o      o      o      o      xxx    



3)   Ellen Krook                      MalaxIF                   105               

     85     90     95     100    105    110    

     o      xo     o      xo     o      xxx    



4)   Alva Stråka                      IFNykn                    100               

     75     80     85     90     95     100    105    

     o      o      o      o      xo     o      xxx    



5)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     100               

     75     80     85     90     95     100    105    

     o      xo     o      o      xo     xxo    xxx    



6)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   85                

     75     80     85     90     

     o      o      o      xxx    



7)   Remas Alhammadah                 IFDrott                   85                

     75     80     85     90     

     xo     o      xxo    xxx    



     Celine Isaksson                  IFNykn                    NH                

     75     

     xxx    







P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Walter Backa                     VasaIS                    3,67 +0,7          

     3,39   3,55   3,67   x      

     -1,1   +0,2   +0,7   +0,2   



2)   Robin Knutar                     GamlakIF                  3,52 -0,8          

     3,48   3,49   3,35   3,52   

     +0,3   -0,2   +1,8   -0,8   



3)   Hugo Hagman                      VasaIS                    3,40 -0,2          

     3,39   3,40   3,37   3,37   

     -0,9   -0,2   +0,0   +0,5   



4)   Liam Wide                        IFFyren                   3,39 +0,1          

     3,39   x      3,38   3,23   

     +0,1   +0,0   +0,1   +0,5   



5)   Noah Engman                      IFVom                     3,32 +0,3          

     3,12   3,32   3,20   2,99   

     -1,3   +0,3   +1,2   -0,2   



6)   Liam Mäkinen                     GamlakIF                  3,31 +0,6          

     2,99   3,31   3,24   2,93   

     -0,1   +0,6   -0,1   +0,4   



7)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,29 +0,8          

     3,22   3,16   3,29   3,19   

     -0,5   -0,6   +0,8   +0,1   



8)   Melker Strandvall                IKFalken                  3,29 +0,1          

     3,29   3,17   x      x      

     +0,1   +0,0   +0,6   -1,1   



9)   Luie Nordström                   MalaxIF                   3,28 +0,0          

     3,13   3,00   3,28   3,12   

     +0,3   +0,0   +0,0   +0,3   



10)  Axel Laurén                      IFÅsar                    3,23 -1,3          

     3,19   3,23   3,23   3,06   

     -0,5   +0,8   -1,3   +0,0   



11)  Jonas Backman                    IFDrott                   3,20 -0,1          

     3,20   3,17   3,06   3,17   

     -0,1   +1,1   -0,2   -0,2   



12)  Alex Lundfors                    MalaxIF                   3,19 +0,0          

     3,05   3,19   3,17   -      

     +1,2   +0,0   +0,0          



13)  Joel Rännar                      IFVom                     3,17 +0,5          

     3,12   2,99   3,17   3,05   

     +0,0   +0,8   +0,5   -1,2   



14)  Veikka Lehto                     IFDrott                   3,17 +0,5          

     3,17   3,10   2,75   3,10   

     +0,5   +0,0   -1,2   -0,3   



15)  Felix Mäkynen                    IFÅsar                    3,16 -1,5          

     3,16   2,96   3,09   3,09   

     -1,5   -0,3   +0,2   +0,1   



16)  Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    3,09 +1,5          

     2,30   2,03   3,09   3,02   

     -0,3   +0,0   +1,5   +0,5   



17)  Julius Paananen                  GamlakIF                  3,08 -0,6          

     2,75   2,97   2,99   3,08   

     -0,2   +0,4   +0,4   -0,6   



18)  Kevin Backlund                   IFDrott                   2,94 -1,1          

     2,94   2,86   2,76   2,64   

     -1,1   -0,6   +0,2   +0,7   



19)  Isac Lindell                     IFÅsar                    2,92 +0,4          

     2,88   2,91   2,92   2,85   

     +0,4   -1,0   +0,4   +0,0   



20)  Melvin Hjulfors                  IKFalken                  2,91 +0,7          

     2,91   2,86   2,82   x      

     +0,7   -1,2   +0,4   +0,0   



21)  Eric Jakobsson                   IFKraft                   2,85 +1,4          

     2,49   2,64   2,64   2,85   

     -1,4   -0,2   +0,3   +1,4   



22)  Elmer Sandbacka                  IFÅsar                    2,84 -0,1          

     2,73   2,84   2,76   2,70   

     -1,0   -0,1   +0,0   -0,8   



23)  Johannes Hellman                 GamlakIF                  2,76 +0,9          

     2,35   2,24   2,43   2,76   

     -0,1   +1,0   -1,3   +0,9   



24)  Olle Julin                       IFVom                     2,72 -0,7          

     2,72   x      x      1,88   

     -0,7   -0,3   -0,4   +0,6   



25)  Valter Sandvik                                             2,71 +0,3          

     2,70   2,61   2,68   2,71   

     +0,3   +1,0   +0,0   +0,3   



26)  Ebbot Nordström                  MalaxIF                   2,68 -0,1          

     2,68   2,42   x      x      

     -0,1   +0,7   +1,5   -0,2   



27)  Vidar Björndahl                  MalaxIF                   2,60 +1,0          

     2,59   2,60   x      -      

     -2,2   +1,0   -1,0          



28)  Elis Häggblom                    GamlakIF                  2,55 -0,2          

     2,43   2,40   2,55   -      

     +0,0   +1,1   -0,2          



29)  Aron Åhman                       IFDrott                   2,45 +0,0          

     2,45   2,08   2,22   2,22   

     +0,0   -0,1   +1,1   +0,0   



30)  Elmer Sandbacka                  IKFalken                  2,42 +0,4          

     2,08   2,42   2,38   2,22   

     +0,0   +0,4   +0,3   -1,1   



31)  Edwin Lindholm                   IFVOM                     2,36 +0,0          

     2,09   2,34   2,27   2,36   

     -0,8   +0,0   +0,7   +0,0   



32)  Edvin Finell                     IKFalken                  2,35 +0,0          

     2,22   2,35   2,19   2,21   

     +0,9   +0,0   -0,8   +0,3   



33)  Alex Hansen                      IFÅsar                    2,18 +0,0          

     2,18   x      2,12   1,94   

     +0,0   +0,5   +0,7   -0,1   



34)  Adam Mouatal                     IFÅsar                    2,18 +0,0          

     1,72   1,56   2,18   2,08   

     -0,5   -0,5   +0,0   +0,9   



35)  Alfred Sandbacka                 IKFalken                  2,07 -1,2          

     2,04   1,95   2,07   x      

     -1,3   +0,2   -1,2   +2,2   



     Aapo Liimatta                    NaantLöy                  3,07 +1,1          

     2,95   2,86   x      3,07   

     -0,3   +0,3   +0,6   +1,1   



     Oliver Korpela                   LohtVei                   2,95 -1,1          

     2,77   2,50   2,55   2,95   

     +0,0   +0,6   +0,7   -1,1   



     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               





T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ellen Krook                      MalaxIF                   3,31 -0,9          

     3,31   3,09   3,09   3,06   

     -0,9   +1,5   +0,8   +0,4   



2)   Cassandra Dahllund               LarsmoIF                  3,15 -0,5          

     3,02   3,03   3,15   3,09   

     +0,8   -1,1   -0,5   +1,3   



3)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  3,11 +1,0          

     3,11   3,05   2,86   2,73   

     +1,0   +1,8   +1,2   +0,6   



4)   Wilma Sparv                      VasaIS                    3,08 +2,0          

     2,70   2,84   3,01   3,08   

     +0,0   -0,2   +1,2   +2,0   



5)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    3,05 -0,6          

     2,63   3,01   3,05   3,00   

     +0,5   +0,7   -0,6   +0,5   



6)   Amanda Grannas                   IFDrott                   3,05 +1,3          

     2,98   2,98   x      3,05   

     -0,7   +1,3   -1,6   +1,3   



7)   Linn Enroth                      IFDrott                   3,03 +0,7          

     2,93   3,03   2,93   2,99   

     +0,3   +0,7   +1,6   +1,0   



8)   Agnes Wörgren                    IFVom                     3,00 +0,4          

     3,00   2,66   2,89   3,00   

     -0,3   +1,0   -1,9   +0,4   



9)   Lina Nykvist                     IFVom                     2,95 +1,2          

     2,63   2,95   2,58   2,82   

     -0,8   +1,2   +0,0   -0,1   



10)  Meya Lampa                       IKFalken                  2,90 +1,3          

     2,90   x      2,83   2,51   

     +1,3          +1,7   +0,6   



11)  Edit Boman                       IFDrott                   2,90 +0,5          

     2,90   2,67   2,69   2,59   

     +0,5   +1,3   +0,2   -0,2   



12)  Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  2,87 +0,7          

     2,72   2,86   2,78   2,87   

     +1,1   +1,0   +1,9   +0,7   



13)  Julia Lövsund                    IKFalken                  2,87 +2,8  2,79 -0,3

     2,76   2,75   2,79   2,87   

     +0,9   +2,3   -0,3   +2,8   



14)  Elin Bengtsson                   VasaIS                    2,85 +0,4          

     2,67   2,50   2,43   2,85   

     +2,1   +1,5   +0,8   +0,4   



15)  Emma Bergdahl                    GamlakIF                  2,77 +1,0          

     2,58   2,63   2,64   2,77   

     +2,0   +1,2   +2,3   +1,0   



16)  Milla Hansen                     IFÅsar                    2,75 +2,9  2,68 -0,7

     2,75   2,68   2,58   2,62   

     +2,9   -0,7   -0,5   +0,6   



17)  Ylva Wikblom                     IFNykn                    2,73 +0,5          

     2,37   2,46   2,73   2,28   

     +1,9   -0,8   +0,5   +0,7   



18)  Hanna Sjöberg                    IFVom                     2,66 -0,3          

     2,59   2,45   x      2,66   

     +1,1   +1,6   -0,9   -0,3   



19)  Inez Häggblom                    VasaIS                    2,66 +1,6          

     2,66   2,36   2,39   -      

     +1,6   +2,2   +1,4          



20)  Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    2,61 +1,7          

     2,50   2,55   2,40   2,61   

     +1,5   +2,2   +1,0   +1,7   



21)  Lilas Alhammadah                 IFDrott                   2,46 +0,6          

     2,38   2,29   2,46   x      

     +1,0   +1,2   +0,6          



22)  Ellen Gäddnäs                                              2,40 +0,4          

     2,40   2,19   2,19   2,09   

     +0,4   +0,6   +0,9   -0,4   



23)  Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    2,31 +1,0          

     2,24   2,31   2,26   2,15   

     +1,1   +1,0   +2,1   +1,8   



24)  Signe Träskelin                  MalaxIF                   2,22 -0,3          

     2,20   2,21   2,22   -      

     +0,7   +1,4   -0,3          



25)  Edith Paananen                   GamlakIF                  2,22 +0,5          

     2,16   2,09   2,22   x      

     +0,0   +3,1   +0,5   -0,1   



26)  Linnéa Hagman                    VasaIS                    2,15 +0,6          

     2,15   2,01   2,06   2,13   

     +0,6   +2,7   +1,6   +0,7   



27)  Remas Alhammadah                 IFDrott                   2,14 +1,0          

     x      2,14   2,10   1,96   

            +1,0   +0,3   -0,5   



28)  Olivia Bengtsson                 VasaIS                    2,12 -0,5          

     2,12   2,01   -      -      

     -0,5   -0,5                 



29)  Maja Nyman                       IFÅsar                    2,05 -0,2          

     1,86   2,03   2,03   2,05   

     +1,4   +1,8   -0,1   -0,2   



30)  Melinda Snickars                 IFKraft                   1,95 +0,5          

     1,95   1,82   -      -      

     +0,5   -1,8                 



     Aada Pesola                      KaustPV                   2,04 +0,0          

     2,03   2,04   -      -      

     +1,3   +0,0                 



     Kira Jansson                     HangöIK                   2,85 +0,2          

     2,83   x      2,85   x      

     -0,5          +0,2          



     Maisa Niemi                      KaustPV                   2,61 +0,9          

     2,61   2,60   -      -      

     +0,9   +0,4                 



     Nellie Backa                     VasaIS                    DNS               

     Sofia Korpela                    LohtVei                   2,06 +1,1          

     x      1,98   2,06   1,92   

            +2,5   +1,1   +1,6   



     Taru Niemi                       KaustPV                   2,48 +1,8          

     2,48   -      -      -      

     +1,8                        







P9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    8,35              

     8,13   8,24   7,91   8,35   



2)   Axel Laurén                      IFÅsar                    6,23              

     6,10   6,23   5,76   5,39   



3)   Olle Julin                       IFVom                     5,98              

     5,98   5,34   5,82   5,72   



4)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  5,98              

     5,98   4,94   5,45   5,68   



5)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    5,65              

     5,16   5,46   5,65   5,23   



6)   Elias Vesterback                 IFFyren                   5,54              

     5,50   x      5,54   4,93   



7)   Noah Engman                      IFVom                     5,49              

     5,49   5,19   4,26   5,25   



8)   Hugo Hagman                      VasaIS                    5,46              

     4,98   5,10   5,46   5,28   



9)   Isac Lindell                     IFÅsar                    5,42              

     5,26   5,22   4,68   5,42   



10)  Jonas Backman                    IFDrott                   5,40              

     5,37   5,06   5,14   5,40   



11)  Evert Sandbacka                  IFÅsar                    5,10              

     4,26   x      4,72   5,10   



12)  Leo Bystedt                      VasaIS                    5,06              

     5,04   5,06   5,03   4,85   



13)  Alex Hermans                     IFVom                     4,89              

     x      4,55   4,65   4,89   



14)  Felix Mäkynen                    IFÅsar                    4,69              

     4,69   4,48   4,43   4,64   



15)  Aron Åhman                       IFDrott                   4,51              

     4,01   4,33   4,51   x      



16)  Elmer Sandbacka                  IKFalken                  4,49              

     4,49   x      3,66   3,67   



17)  Ville Andersson                  IFVom                     4,24              

     3,76   4,16   4,11   4,24   



18)  Melwin Långs                     IFVom                     4,00              

     3,92   4,00   3,21   3,93   



19)  Alfred Sandbacka                 IKFalken                  3,73              

     3,73   3,50   3,72   3,32   



20)  Edvin Finell                     IKFalken                  3,05              

     2,53   3,02   3,05   2,78   



21)  Adam Mouatal                     IFÅsar                    2,90              

     2,28   2,90   x      2,86   



     Elis Träskelin                   VasaIS                    DNS               

     Oliver Sandell                   IKFalken                  DNS               

     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               





T9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    4,51              

     4,14   x      4,51   3,77   



2)   Elvira Nordmyr                   IFVom                     4,39              

     3,48   4,39   3,68   3,83   



3)   Alva Stråka                      IFNykn                    4,37              

     4,35   4,33   4,37   4,35   



4)   Amanda Grannas                   IFDrott                   4,23              

     3,92   x      4,23   3,14   



5)   Inez Häggblom                    VasaIS                    4,01              

     3,39   4,01   3,70   3,61   



6)   Ellen Gäddnäs                                              3,79              

     3,13   3,24   3,79   3,46   



7)   Maja Nyman                       IFÅsar                    3,77              

     3,28   3,36   3,77   3,63   



8)   Elin Bengtsson                   VasaIS                    3,64              

     3,64   3,10   3,44   3,23   



9)   Julia Lövsund                    IKFalken                  3,55              

     3,07   3,55   3,38   3,36   



10)  Lilas Alhammadah                 IFDrott                   3,46              

     3,46   3,37   3,40   3,27   



11)  Linnéa Hagman                    VasaIS                    3,45              

     3,45   3,33   3,26   3,23   



12)  Olivia Bengtsson                 VasaIS                    3,29              

     3,29   2,74   2,96   2,57   



     Kira Jansson                     HangöIK                   4,26              

     3,92   3,55   3,84   4,26   







P9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    25,49             

     23,26  21,22  25,49  x      



2)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    21,72             

     x      20,57  21,41  21,72  



3)   Robin Knutar                     GamlakIF                  19,58             

     19,58  17,83  19,14  18,55  



4)   Luie Nordström                   MalaxIF                   19,17             

     15,63  17,56  18,50  19,17  



5)   Lukas Härtull                    LarsmoIF                  18,24             

     17,78  18,24  x      x      



6)   Walter Backa                     VasaIS                    16,57             

     15,28  13,57  14,53  16,57  



7)   Olle Julin                       IFVom                     15,30             

     13,60  15,30  10,63  14,86  



8)   Elis Träskelin                   VasaIS                    14,91             

     14,27  x      x      14,91  



9)   Alex Hermans                     IFVom                     13,73             

     10,29  12,71  13,73  13,06  



10)  Leo Bystedt                      VasaIS                    13,13             

     13,13  11,56  12,65  12,85  



11)  Elias Vesterback                 IFFyren                   12,35             

     10,00  12,14  12,35  10,39  



12)  Elmer Sandbacka                  IKFalken                  11,92             

     10,11  11,92  9,03   10,40  



13)  Melwin Kock                      IKFalken                  11,37             

     11,24  10,66  9,44   11,37  



14)  Ville Andersson                  IFVom                     10,49             

     9,82   10,49  x      9,30   



15)  Isac Lindell                     IFÅsar                    8,50              

     8,32   7,65   8,50   7,93   



16)  Alfred Sandbacka                 IKFalken                  8,24              

     8,24   7,54   8,14   7,36   



17)  Alex Hansen                      IFÅsar                    6,96              

     4,63   5,94   6,96   5,94   



18)  Melwin Långs                     IFVom                     6,36              

     6,36   5,72   5,59   5,84   



     Aapo Liimatta                    NaantLöy                  11,80             

     x      11,80  x      11,28  



     Leon Sandell                     IKFalken                                    

     Oliver Korpela                   LohtVei                   10,58             

     5,67   6,25   10,03  10,58  



     Oliver Sandell                   IKFalken                                    





T9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Maja Nyman                       IFÅsar                    10,42             

     10,42  7,34   7,93   7,60   



2)   Alva Stråka                      IFNykn                    10,36             

     10,13  9,15   10,36  10,36  



3)   Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  9,66              

     9,15   9,66   8,43   x      



4)   Linn Enroth                      IFDrott                   8,56              

     7,29   7,81   8,12   8,56   



5)   Siiri Kuittinen                  IFDrott                   7,51              

     5,33   7,51   6,72   6,95   



6)   Inez Häggblom                    VasaIS                    7,15              

     7,15   7,00   5,36   4,38   



7)   Celine Isaksson                  IFNykn                    6,65              

     3,60   6,06   6,65   x      



8)   Emma Bergdahl                    GamlakIF                  4,11              

     x      3,20   3,98   4,11   



     Sofia Korpela                    LohtVei                   3,78              

     3,18   3,37   3,75   3,78   







P10 60m

1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    9,23              

2)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  9,25              

3)   Milton Sandén                    VasaIS                    9,25              

4)   Alex Furu                        GamlakIF                  9,83              

5)   Colin Ahlvik                     IKFalken                  10,03             

5)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    10,03             

7)   Elwin Fröding                    MalaxIF                   10,30             

8)   Laith Alhammadah                 IFDrott                   11,46             

     Joonatan Jaatinen                KalajJu                   10,09             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,4

1)   Alex Furu                        GamlakIF                  9,83              

2)   Colin Ahlvik                     IKFalken                  10,03             

3)   Elwin Fröding                    MalaxIF                   10,30             

4)   Laith Alhammadah                 IFDrott                   11,46             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1

1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    9,23              

2)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  9,25              

3)   Milton Sandén                    VasaIS                    9,25              

4)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    10,03             

     Joonatan Jaatinen                KalajJu                   10,09             





T10 60m

1)   Frida Häggblom                   VasaIS                    9,65              

2)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  9,69              

3)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    9,85              

4)   Alina Sandvik                    IKFalken                  9,92              

5)   Melina Haka                      IFÅsar                    10,16             

6)   Daniela Grankull                 IKFalken                  10,17             

7)   Ylva Isomaa                      IFDrott                   10,26             

8)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    10,38             

9)   Sundvik Agnes                    IFNykn                    11,18             

10)  Venla Backlund                   IFNykn                    11,22             

11)  Linn Bengtsson                   VasaIS                    11,28             

12)  Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    11,28             

13)  Ella Berglund                    IFFyren                   11,29             

     Ella Pesola                      KaustPV                   11,33             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,8

1)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  9,69              

2)   Alina Sandvik                    IKFalken                  9,92              

3)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    10,38             

4)   Sundvik Agnes                    IFNykn                    11,18             

5)   Linn Bengtsson                   VasaIS                    11,28             

6)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    11,28             

     Ella Pesola                      KaustPV                   11,33             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7

1)   Frida Häggblom                   VasaIS                    9,65              

2)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    9,85              

3)   Melina Haka                      IFÅsar                    10,16             

4)   Daniela Grankull                 IKFalken                  10,17             

5)   Ylva Isomaa                      IFDrott                   10,26             

6)   Venla Backlund                   IFNykn                    11,22             

7)   Ella Berglund                    IFFyren                   11,29             





T10 150m

1)   Oona Kiili                       GamlakIF                  23,15             

2)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  24,08             

3)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    24,36             

4)   Alina Sandvik                    IKFalken                  24,82             

5)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    25,38             

6)   Ylva Isomaa                      IFDrott                   25,79             

7)   Minea Hjulfors                   IKFalken                  26,72             

8)   Natalie Eklund                   IFVom                     27,34             

9)   Linn Bengtsson                   VasaIS                    27,49             

10)  Emma Vägar                       IFFyren                   27,66             

11)  Rut Boman                        IFDrott                   28,51             

12)  Ella Berglund                    IFFyren                   29,01             

13)  Sundvik Agnes                    IFNykn                    29,66             

     Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    DNF               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7

1)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  24,08             

2)   Alina Sandvik                    IKFalken                  24,82             

3)   Emma Vägar                       IFFyren                   27,66             

4)   Sundvik Agnes                    IFNykn                    29,66             

     Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    DNF               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5

1)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    24,36             

2)   Ylva Isomaa                      IFDrott                   25,79             

3)   Linn Bengtsson                   VasaIS                    27,49             

4)   Rut Boman                        IFDrott                   28,51             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,1

1)   Oona Kiili                       GamlakIF                  23,15             

2)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    25,38             

3)   Minea Hjulfors                   IKFalken                  26,72             

4)   Natalie Eklund                   IFVom                     27,34             

5)   Ella Berglund                    IFFyren                   29,01             





P10 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  3.17,26           

2)   Alex Furu                        GamlakIF                  3.33,43           

3)   Elwin Fröding                    MalaxIF                   3.35,68           

4)   Jacob Jungar                     IFDrott                   3.37,49           

5)   Colin Ahlvik                     IKFalken                  3.53,03           

6)   Melwin Wiik                      IKFalken                  4.02,61           

7)   Walter Lindholm                  IFVOM                     4.16,26           

     Joonatan Jaatinen                KalajJu                   3.49,26           





T10 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    3.44,80           

2)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    3.47,66           

3)   Minea Hjulfors                   IKFalken                  3.49,97           

4)   Saga Markén                      IFVom                     3.55,15           

5)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   4.10,07           

     Alicia Isaksson                  IFNykn                    DNS               

     Ella Pesola                      KaustPV                   4.11,99           





P10 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -1,2

1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    10,90             

2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    11,04             

3)   Milton Sandén                    VasaIS                    11,54             

4)   Ben Björklund                    IFDrott                   12,66             

5)   Walter Lindholm                  IFVOM                     15,49             

     Anton Åberg                      VasaIS                    DNS               





T10 60m aidat

1)   Melina Haka                      IFÅsar                    12,73             

2)   Frida Häggblom                   VasaIS                    12,84             

3)   Oona Kiili                       GamlakIF                  13,02             

4)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   13,76             

5)   Ylva Isomaa                      IFDrott                   13,79             

6)   Saga Markén                      IFVom                     14,69             

7)   Linn Bengtsson                   VasaIS                    15,80             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4

1)   Melina Haka                      IFÅsar                    12,73             

2)   Frida Häggblom                   VasaIS                    12,84             

3)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   13,76             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2

1)   Oona Kiili                       GamlakIF                  13,02             

2)   Ylva Isomaa                      IFDrott                   13,79             

3)   Saga Markén                      IFVom                     14,69             

4)   Linn Bengtsson                   VasaIS                    15,80             





P10 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Ben Björklund                    IFDrott                   125               

     100    105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      o      xo     xxx    



2)   Colin Ahlvik                     IKFalken                  125               

     100    105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      o      xxo    xxx    



3)   Anton Åberg                      VasaIS                    110               

     90     95     100    105    110    115    

     o      o      o      o      o      xxx    



4)   Melwin Wiik                      IKFalken                  110               

     100    105    110    115    

     o      o      xo     xxx    



     Joonatan Jaatinen                KalajJu                   105               

     95     100    105    110    

     o      o      o      xxx    







T10 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Daniela Grankull                 IKFalken                  120               

     95     100    105    110    115    120    125    

     o      o      o      o      o      o      xxx    



2)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   115               

     85     90     95     100    105    110    115    120    

     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    



3)   Venla Backlund                   IFNykn                    105               

     85     90     95     100    105    110    

     o      o      xo     o      o      xxx    



4)   Alicia Isaksson                  IFNykn                    105               

     85     90     95     100    105    110    

     o      xo     o      xo     o      xxx    



5)   Emma Vägar                       IFFyren                   105               

     80     85     90     95     100    105    110    

     o      o      o      xxo    xo     xo     xxx    



6)   Natalie Eklund                   IFVom                     105               

     85     90     95     100    105    110    

     o      o      o      o      xxo    xxx    



7)   Melina Haka                      IFÅsar                    105               

     80     85     90     95     100    105    110    

     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    



8)   Rut Boman                        IFDrott                   100               

     80     85     90     95     100    105    

     o      o      o      o      o      xxx    



9)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    100               

     80     85     90     95     100    105    

     o      o      o      o      xo     xxx    







P10 Pituus

Loppukilpailu

1)   Eddie Wallin                     VasaIS                    4,35 -0,4          

     4,35   x      4,18   4,21   

     -0,4   -0,2   +0,0   -0,9   



2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    3,97 -0,2          

     3,55   3,96   3,97   3,84   

     +0,0   +1,6   -0,2   -0,1   



3)   Melwin Wiik                      IKFalken                  3,82 +0,2          

     3,65   3,69   3,74   3,82   

     +0,7   -0,1   +0,0   +0,2   



4)   Ben Björklund                    IFDrott                   3,71 +0,2          

     3,48   3,71   3,52   3,69   

     +0,5   +0,2   +0,1   +0,0   



5)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    3,37 +1,3          

     3,37   3,33   3,31   3,20   

     +1,3   +0,5   +0,1   -1,1   



6)   Elwin Fröding                    MalaxIF                   3,30 -0,7          

     3,24   3,25   3,30   3,25   

     +0,0   +0,0   -0,7   -0,4   



7)   Laith Alhammadah                 IFDrott                   3,00 +1,8          

     2,85   3,00   2,82   2,60   

     +0,0   +1,8   -0,1   +0,0   



     Alex Furu                        GamlakIF                  DNS               





T10 Pituus

Loppukilpailu

1)   Frida Häggblom                   VasaIS                    3,89 +1,8          

     3,84   3,78   3,85   3,89   

     -0,5   +1,3   +0,7   +1,8   



2)   Oona Kiili                       GamlakIF                  3,79 +0,5          

     3,79   3,60   3,52   3,32   

     +0,5   +1,5   +0,0   +1,6   



3)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  3,61 +1,5          

     3,29   3,61   2,69   2,67   

     +0,3   +1,5   +2,7   +0,5   



4)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    3,51 +2,3  3,39 -1,0

     3,28   3,39   3,46   3,51   

     +0,8   -1,0   +4,1   +2,3   



5)   Alina Sandvik                    IKFalken                  3,46 -0,5          

     3,27   3,23   3,29   3,46   

     -0,5   +0,9   +0,8   -0,5   



6)   Minea Hjulfors                   IKFalken                  3,31 +2,0          

     3,06   3,27   x      3,31   

     -1,1   +0,9          +2,0   



7)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    3,12 +0,9          

     3,12   x      x      -      

     +0,9   -1,1   +1,7          



8)   Venla Backlund                   IFNykn                    3,05 +0,8          

     3,05   2,99   2,68   2,72   

     +0,8   +0,6   +1,5   +0,9   



9)   Natalie Eklund                   IFVom                     3,03 -0,7          

     3,03   2,81   2,57   2,95   

     -0,7   +0,3   +0,2   -0,5   



10)  Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    2,99 -0,2          

     2,99   2,62   2,94   2,82   

     -0,2   +1,7   -1,2   +0,5   



11)  Emma Vägar                       IFFyren                   2,98 -0,5          

     2,70   2,92   2,98   2,23   

     -0,9   +1,8   -0,5   +1,3   



12)  Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    2,96 +1,8          

     2,60   2,68   2,94   2,96   

     -1,1   +0,5   -0,7   +1,8   



13)  Sundvik Agnes                    IFNykn                    2,85 -0,7          

     2,85   2,80   2,84   2,71   

     -0,7   +0,5   +0,6   +2,0   



14)  Ella Berglund                    IFFyren                   2,80 +0,8          

     2,78   2,80   2,75   2,76   

     -0,8   +0,8   +0,2   +0,2   



15)  Alicia Isaksson                  IFNykn                    2,65 +2,6  2,41 -1,3

     1,41   2,41   2,37   2,65   

     -1,4   -1,3   -0,7   +2,6   



16)  Rut Boman                        IFDrott                   2,51 +0,8          

     2,13   2,51   2,35   2,25   

     -1,4   +0,8   +0,2   +1,0   



     Ella Pesola                      KaustPV                   2,87 +0,9          

     2,59   2,87   2,87   2,84   

     +0,5   +0,4   +0,9   -0,2   







P10 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    20,93             

     18,20  20,93  20,93  x      



2)   Anton Åberg                      VasaIS                    11,92             

     x      x      x      11,92  







P11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,2

1)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  9,38              

2)   Oscar Lundén                     IFDrott                   9,57              

3)   Melwin Bergman                   IFVom                     9,92              

4)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    10,09             

     Casper Jansson                   HangöIK                   9,80              





T11 60m

1)   Meya Kastren                     VasaIS                    9,17              

2)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   9,30              

3)   Elsa Takanen                     GamlakIF                  9,43              

4)   Eseosa Eghosa                    IFDrott                   9,47              

5)   Venla Lehto                      IFDrott                   9,50              

6)   Melva Wiklund                    IFNykn                    9,52              

7)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  9,67              

8)   Carla Björkgren                  IFDrott                   9,68              

9)   Norah Garneij Sandström          IFDrott                   9,71              

10)  Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,75              

11)  Tyra Back                        VasaIS                    9,99              

12)  Mira Asp                         MalaxIF                   9,99              

13)  Milja Sundelin                   LarsmoIF                  10,41             

14)  Fanny Långs                      IFVom                     10,84             

     Michelle Sandström               ViipU                     10,89             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3

1)   Meya Kastren                     VasaIS                    9,17              

2)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   9,30              

3)   Eseosa Eghosa                    IFDrott                   9,47              

4)   Venla Lehto                      IFDrott                   9,50              

5)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  9,67              

6)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,75              

7)   Mira Asp                         MalaxIF                   9,99              

8)   Fanny Långs                      IFVom                     10,84             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -3,2

1)   Elsa Takanen                     GamlakIF                  9,43              

2)   Melva Wiklund                    IFNykn                    9,52              

3)   Carla Björkgren                  IFDrott                   9,68              

4)   Norah Garneij Sandström          IFDrott                   9,71              

5)   Tyra Back                        VasaIS                    9,99              

6)   Milja Sundelin                   LarsmoIF                  10,41             

     Michelle Sandström               ViipU                     10,89             





P11 150m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,8

1)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  22,80             

2)   Oscar Lundén                     IFDrott                   23,35             

3)   Niko Hassila                     IFDrott                   24,26             

4)   Melwin Bergman                   IFVom                     25,33             

     Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   DNS               





T11 150m

1)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   22,86             

1)   Meya Kastren                     VasaIS                    22,86             

3)   Melva Wiklund                    IFNykn                    23,20             

4)   Norah Garneij Sandström          IFDrott                   23,43             

5)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  23,50             

6)   Amelina Strömberg                LarsmoIF                  23,64             

7)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  24,02             

8)   Melida Hakala                    GamlakIF                  24,06             

9)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  24,23             

10)  Tessa Kastrén                    GamlakIF                  24,94             

11)  Lovisa Öling                     IFVom                     25,17             

12)  Milla Byström                    IKFalken                  26,51             

13)  Meya Henriksson                  IKFalken                  26,68             

14)  Fanny Långs                      IFVom                     27,25             

15)  Noomi Häggblom                   GamlakIF                  28,48             

     Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    DNS               

     Michelle Sandström               ViipU                     26,17             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1

1)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   22,86             

2)   Melva Wiklund                    IFNykn                    23,20             

3)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  24,02             

4)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  24,23             

     Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1

1)   Meya Kastren                     VasaIS                    22,86             

2)   Norah Garneij Sandström          IFDrott                   23,43             

3)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  23,50             

4)   Tessa Kastrén                    GamlakIF                  24,94             

5)   Meya Henriksson                  IKFalken                  26,68             

6)   Noomi Häggblom                   GamlakIF                  28,48             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,4

1)   Amelina Strömberg                LarsmoIF                  23,64             

2)   Melida Hakala                    GamlakIF                  24,06             

3)   Lovisa Öling                     IFVom                     25,17             

4)   Milla Byström                    IKFalken                  26,51             

5)   Fanny Långs                      IFVom                     27,25             

     Michelle Sandström               ViipU                     26,17             





T11 60m aidat

1)   Carla Björkgren                  IFDrott                   10,99             

2)   Venla Lehto                      IFDrott                   11,06             

3)   Amanda Vesterback                IFFyren                   11,51             

4)   Norah Garneij Sandström          IFDrott                   11,60             

5)   Jessica Westerlund               IKFalken                  11,62             

6)   Julia Lindell                    IFÅsar                    11,70             

7)   Amelina Strömberg                LarsmoIF                  11,89             

8)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  11,97             

9)   Matilda Hermans                  IFVom                     12,08             

10)  Meya Henriksson                  IKFalken                  14,65             

11)  Eveliina Andersson               IFVom                     15,31             

     Helmina Siirilä                  KälvTa                    14,37             

     Inka Niemi                       KaustPV                   13,04             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5

1)   Norah Garneij Sandström          IFDrott                   11,60             

2)   Matilda Hermans                  IFVom                     12,08             

3)   Meya Henriksson                  IKFalken                  14,65             

4)   Eveliina Andersson               IFVom                     15,31             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0

1)   Amanda Vesterback                IFFyren                   11,51             

2)   Jessica Westerlund               IKFalken                  11,62             

3)   Amelina Strömberg                LarsmoIF                  11,89             

4)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  11,97             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,7

1)   Carla Björkgren                  IFDrott                   10,99             

2)   Venla Lehto                      IFDrott                   11,06             

3)   Julia Lindell                    IFÅsar                    11,70             

     Helmina Siirilä                  KälvTa                    14,37             

     Inka Niemi                       KaustPV                   13,04             





P11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Emil Appel                       MalaxIF                   150               

     125    130    135    140    145    150    153    

     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    



2)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   115               

     105    110    115    120    

     xo     o      o      xxx    







T11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  135               

     105    110    115    120    125    130    135    140    

     o      o      xo     o      o      xo     o      xxx    



2)   Meya Kastren                     VasaIS                    135               

     100    105    110    115    120    125    130    135    140    

     o      o      o      o      xo     o      o      xxo    xxx    



3)   Melva Wiklund                    IFNykn                    125               

     105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      o      xxx    



4)   Mira Asp                         MalaxIF                   120               

     100    105    110    115    120    125    

     o      o      o      o      o      xxx    



5)   Malva Björndahl                  MalaxIF                   120               

     100    105    110    115    120    125    

     o      o      o      xo     o      xxx    



6)   Matilda Finneman                 VasaIS                    120               

     95     100    105    110    115    120    125    

     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    



7)   Ebba Sandbacka                   IKFalken                  115               

     100    105    110    115    120    

     o      xo     o      o      xxx    



8)   Matilda Hermans                  IFVom                     115               

     100    105    110    115    120    

     o      xo     xo     o      xxx    



9)   Meya Henriksson                  IKFalken                  115               

     100    105    110    115    120    

     o      o      o      xo     xxx    



10)  Eseosa Eghosa                    IFDrott                   110               

     100    105    110    115    

     o      xxo    o      xxx    



11)  Eveliina Andersson               IFVom                     105               

     95     100    105    110    

     o      o      xo     xxx    



     Helmina Siirilä                  KälvTa                    115               

     90     95     100    105    110    115    120    

     o      o      o      o      o      o      xxx    







P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Emil Appel                       MalaxIF                   4,07 -0,5          

     x      4,06   4,07   3,88   

            +0,9   -0,5   +2,3   



2)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  3,98 -1,1          

     3,81   3,81   3,90   3,98   

     +1,4   +1,9   +1,5   -1,1   



3)   Oscar Lundén                     IFDrott                   3,76 -1,2          

     3,76   3,70   3,55   3,71   

     -1,2   +1,3   +2,0   +1,1   



4)   Niko Hassila                     IFDrott                   3,61 -1,3          

     3,37   3,61   3,58   3,57   

     +2,6   -1,3   -1,2   -0,9   



5)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    3,55 -0,6          

     3,03   3,55   3,39   3,55   

     +3,5   +2,3   -0,9   -0,6   







T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Matilda Ainasoja                 IKFalken                  4,21 +1,7          

     4,09   4,21   3,98   4,15   

     +0,3   +1,7   -1,6   +0,7   



2)   Venla Lehto                      IFDrott                   4,07 +1,0          

     4,07   3,98   3,64   3,61   

     +1,0   +1,7   -2,5   +0,4   



3)   Amanda Vesterback                IFFyren                   4,02 +1,3          

     3,94   4,02   3,87   3,93   

     -1,9   +1,3   +0,5   +0,1   



4)   Elsa Takanen                     GamlakIF                  3,96 +1,4          

     3,87   3,91   3,82   3,96   

     -1,7   +0,0   -3,1   +1,4   



5)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  3,91 +1,7          

     3,91   3,78   3,75   3,77   

     +1,7   +0,1   -0,7   -0,2   



6)   Amelina Strömberg                LarsmoIF                  3,73 +1,0          

     3,71   3,73   3,69   3,62   

     -1,0   +1,0   +0,7   -1,1   



7)   Julia Lindell                    IFÅsar                    3,70 -0,3          

     3,70   3,67   3,64   3,48   

     -0,3   +0,0   +1,6   +0,7   



8)   Eseosa Eghosa                    IFDrott                   3,69 +0,5          

     3,48   3,69   3,39   -      

     -0,1   +0,5   +0,7          



9)   Matilda Hermans                  IFVom                     3,63 +0,0          

     3,63   3,56   3,55   3,43   

     +0,0   +0,2   +0,4   -1,2   



10)  Ebba Sandbacka                   IKFalken                  3,62 +1,6          

     3,62   3,55   3,49   3,54   

     +1,6   +1,5   +0,4   +0,0   



11)  Matilda Finneman                 VasaIS                    3,56 -0,5          

     3,56   3,08   3,36   3,48   

     -0,5   -1,0   +2,5   +0,0   



12)  Tyra Back                        VasaIS                    3,54 +0,6          

     3,52   3,39   3,54   3,38   

     +1,0   -0,3   +0,6   -2,5   



13)  Lovisa Öling                     IFVom                     3,50 -0,5          

     3,38   3,18   3,50   3,32   

     -1,3   -1,5   -0,5   -2,2   



14)  Melida Hakala                    GamlakIF                  3,35 -0,1          

     3,29   3,31   3,35   3,31   

     -1,6   +1,6   -0,1   -0,6   



15)  Tessa Kastrén                    GamlakIF                  3,34 +1,0          

     3,19   2,89   3,34   -      

     +0,1   -1,0   +1,0          



16)  Milla Byström                    IKFalken                  3,22 +0,3          

     2,93   3,22   3,00   2,98   

     +0,7   +0,3   +0,1   +0,1   



17)  Milja Sundelin                   LarsmoIF                  3,15 +0,2          

     3,13   3,10   3,15   2,56   

     -0,6   -1,0   +0,2   +0,0   



18)  Noomi Häggblom                   GamlakIF                  3,07 +0,0          

     3,07   2,95   3,02   2,78   

     +0,0   -1,3   +0,5   -2,2   



19)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    2,97 +0,3          

     2,41   2,97   2,76   2,83   

     -1,0   +0,3   +0,1   +0,1   



20)  Inez Lundfors                    MalaxIF                   2,94 -0,6          

     2,94   2,72   2,77   2,83   

     -0,6   +0,1   +0,0   -1,3   



     Inka Niemi                       KaustPV                   3,21 +0,2          

     3,12   3,21   3,11   x      

     +0,6   +0,2   -0,5   +1,5   



     Michelle Sandström               ViipU                     3,09 +2,9  3,02 -0,1

     2,63   2,99   3,09   3,02   

     -2,7   +0,4   +2,9   -0,1   







P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    7,13              

     6,67   7,13   6,81   6,98   



     Casper Jansson                   HangöIK                   8,22              

     x      7,31   8,22   x      







T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Matilda Finneman                 VasaIS                    9,09              

     8,40   8,40   8,26   9,09   



2)   Amanda Vesterback                IFFyren                   8,95              

     8,56   x      8,80   8,95   



3)   Julia Lindell                    IFÅsar                    8,33              

     7,73   8,07   8,32   8,33   



4)   Julia Bäck                       IFNykn                    7,51              

     7,51   6,96   6,16   6,33   



5)   Lovisa Öling                     IFVom                     7,49              

     7,49   7,17   7,37   7,14   



6)   Mira Asp                         MalaxIF                   7,31              

     7,31   7,04   6,98   6,84   



7)   Eveliina Andersson               IFVom                     7,11              

     7,11   6,74   7,08   7,02   



8)   Jennifer Holmbäck                IFÅsar                    7,06              

     6,85   5,70   6,48   7,06   



9)   Milja Sundelin                   LarsmoIF                  6,84              

     6,56   5,37   6,84   6,34   



10)  Melida Hakala                    GamlakIF                  6,42              

     5,98   6,42   6,22   6,42   



11)  Tyra Back                        VasaIS                    6,41              

     5,98   6,22   6,05   6,41   



12)  Ebba Sandbacka                   IKFalken                  6,37              

     5,86   5,22   6,37   6,03   



13)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    5,13              

     5,07   5,13   5,04   4,79   



14)  Fanny Långs                      IFVom                     4,78              

     4,78   x      4,38   4,24   



     Helmina Siirilä                  KälvTa                    5,75              

     5,58   5,75   5,49   5,37   







P11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Emil Appel                       MalaxIF                   30,66             

     24,51  29,58  x      30,66  



2)   Niko Hassila                     IFDrott                   20,59             

     18,76  20,22  20,59  19,27  



3)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   20,09             

     18,79  20,09  18,56  13,55  



4)   Melwin Bergman                   IFVom                     16,85             

     16,85  11,05  11,21  16,83  



     Casper Jansson                   HangöIK                   20,29             

     17,36  15,45  20,29  17,11  







P12 60m

Loppukilpailu, Tuuli: -1,0

1)   Nikola Bäck                      VasaIS                    8,29              

2)   Eeli Bengs                       VasaIS                    8,89              

3)   Alex Myntti                      VasaIS                    9,03              

4)   William Strandvall               IFÅsar                    9,31              

5)   Robin Elenius                    VasaIS                    9,37              

6)   Herman Sandbacka                 IFÅsar                    9,60              

     Elias Paasila                    GamlakIF                  DNS               





T12 60m

1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  8,87              

2)   Ella Wallin                      VasaIS                    9,24              

3)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,36              

4)   Ingrid Kass                      IFFemman                  9,43              

5)   Bohdana Herasymenko              MalaxIF                   9,46              

6)   Linnéa Ståhl                     IFFemman                  9,56              

7)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,59              

8)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    9,75              

9)   Tilde Bergström                  IFLänken                  10,13             

10)  Annabel Küttis                   IFÅsar                    10,64             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5

1)   Ella Wallin                      VasaIS                    9,24              

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,36              

3)   Ingrid Kass                      IFFemman                  9,43              

4)   Bohdana Herasymenko              MalaxIF                   9,46              

5)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,59              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7

1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  8,87              

2)   Linnéa Ståhl                     IFFemman                  9,56              

3)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    9,75              

4)   Tilde Bergström                  IFLänken                  10,13             

5)   Annabel Küttis                   IFÅsar                    10,64             





T12 200m

1)   Linnea Strandvall                IKFalken                  30,81             

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    31,94             

3)   Lotta Lithén                     VasaIS                    32,89             

4)   Moa Hjulfors                     IKFalken                  33,30             

5)   Bohdana Herasymenko              MalaxIF                   33,48             

6)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    34,63             

     Elin Krook                       MalaxIF                   DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,3

1)   Linnea Strandvall                IKFalken                  30,81             

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    31,94             

3)   Bohdana Herasymenko              MalaxIF                   33,48             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8

1)   Lotta Lithén                     VasaIS                    32,89             

2)   Moa Hjulfors                     IKFalken                  33,30             

3)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    34,63             

     Elin Krook                       MalaxIF                   DNS               





P12 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Sander Wikblom                   IFNykn                    3.10,48           

2)   Arvid Kock                       IKFalken                  3.17,68           

3)   Hannes Bengs                     IFKraft                   3.18,00           

4)   Nyman Hugo                       IFKraft                   3.25,50           

5)   Tony Ahlvik                      IKFalken                  3.35,51           

6)   William Strandvall               IFÅsar                    3.44,21           

7)   Vincent Bengtsson                VasaIS                    3.48,02           

8)   Jonas Braxén                     VasaIS                    3.48,45           

9)   Herman Sandbacka                 IFÅsar                    3.58,78           

     Veeti Rahkolin                   LimNM                     3.18,88           





P12 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,0

1)   Eeli Bengs                       VasaIS                    10,81             

2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    12,57             

3)   Vincent Bengtsson                VasaIS                    12,97             

     Jonas Braxén                     VasaIS                    DNS               





T12 60m aidat

1)   Tilda Åberg                      VasaIS                    10,80             

2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   10,98             

3)   Sara Cederholm                   IFNykn                    11,03             

4)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  11,89             

5)   Matilda Fors                     IFDrott                   12,10             

6)   Lydia Backman                    IFDrott                   12,31             

7)   Tilde Bergström                  IFLänken                  13,54             

8)   Moa Hjulfors                     IKFalken                  14,05             

9)   Veronika Byggmästar              IFDrott                   14,38             

10)  Annabel Küttis                   IFÅsar                    14,47             

11)  Bohdana Herasymenko              MalaxIF                   14,56             

     Vanessa Pöyhönen                 VetU                      10,87             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7

1)   Tilda Åberg                      VasaIS                    10,80             

2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   10,98             

3)   Sara Cederholm                   IFNykn                    11,03             

4)   Matilda Fors                     IFDrott                   12,10             

5)   Annabel Küttis                   IFÅsar                    14,47             

6)   Bohdana Herasymenko              MalaxIF                   14,56             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1

1)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  11,89             

2)   Lydia Backman                    IFDrott                   12,31             

3)   Tilde Bergström                  IFLänken                  13,54             

4)   Moa Hjulfors                     IKFalken                  14,05             

5)   Veronika Byggmästar              IFDrott                   14,38             

     Vanessa Pöyhönen                 VetU                      10,87             





T12 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  143               

     110    115    120    125    130    135    140    143    146    

     o      o      o      o      xo     o      xxo    xxo    xxx    



2)   Matilda Fors                     IFDrott                   135               

     115    120    125    130    135    140    

     o      xo     xo     xxo    xo     xxx    



3)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  130               

     110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      o      xo     xxx    



4)   Wilma Grannas                    IFDrott                   130               

     115    120    125    130    135    

     o      xo     o      xo     xxx    



5)   Elin Krook                       MalaxIF                   120               

     100    105    110    115    120    125    

     o      xo     o      o      xo     xxx    



5)   Veronika Byggmästar              IFDrott                   120               

     105    110    115    120    125    

     o      o      xo     xo     xxx    



7)   Julia Åbro                       IFNykn                    120               

     105    110    115    120    125    

     o      xo     xxo    xxo    xxx    



8)   Ingrid Kass                      IFFemman                  115               

     105    110    115    120    

     o      o      o      xxx    



9)   Lydia Svenfelt                   LarsmoIF                  115               

     105    110    115    120    

     o      o      xxo    xxx    



10)  Linn Bergström                   IFNykn                    110               

     105    110    115    

     o      o      xxx    



11)  Linnéa Ståhl                     IFFemman                  105               

     105    110    

     o      xxx    



     Vanessa Pöyhönen                 VetU                      146               

     125    130    135    140    143    146    149    

     o      o      xo     xxo    xxo    o      xxx    







P12 Pituus

Loppukilpailu

1)   Nikola Bäck                      VasaIS                    4,99 +1,0          

     4,97   4,99   -      4,15   

     +0,0   +1,0          +0,9   



2)   Eeli Bengs                       VasaIS                    4,37 +0,0          

     4,37   4,13   4,06   4,21   

     +0,0   -0,8   -0,1   -0,7   



3)   Robin Elenius                    VasaIS                    4,17 -0,1          

     4,17   3,53   3,46   3,35   

     -0,1   -0,2   +0,4   -0,9   



4)   William Strandvall               IFÅsar                    3,82 -1,8          

     3,82   3,34   3,76   x      

     -1,8   -0,7   +0,4   -1,0   



5)   Vincent Bengtsson                VasaIS                    3,61 +0,3          

     3,55   x      3,61   3,50   

     -1,0   -0,2   +0,3   +0,1   







T12 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ella Wallin                      VasaIS                    4,41 -0,9          

     x      4,24   4,41   4,21   

     +0,9   -0,6   -0,9   -2,7   



2)   Linnea Strandvall                IKFalken                  4,40 -1,0          

     4,08   x      4,40   3,62   

     -1,8   +1,1   -1,0   -3,3   



3)   Tilda Åberg                      VasaIS                    4,07 -2,9          

     3,87   4,01   4,07   3,99   

     +3,4   +1,1   -2,9   -0,9   



4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    3,97 -3,4          

     3,61   3,85   3,97   x      

     -1,2   +0,4   -3,4   +1,0   



5)   Ingrid Kass                      IFFemman                  3,94 +2,0          

     3,75   3,90   3,94   3,80   

     -0,9   +1,4   +2,0   +1,9   



6)   Dayna Austen                     GamlakIF                  3,76 -1,1          

     x      3,76   3,67   3,47   

     -0,2   -1,1   -1,0   +2,6   



7)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  3,70 -1,2          

     3,66   3,63   3,70   3,69   

     +0,2   +1,7   -1,2   +0,4   



8)   Linn Bergström                   IFNykn                    3,70 -0,7          

     3,70   3,69   3,34   3,33   

     -0,7   +0,2   -2,1   -2,2   



9)   Lydia Backman                    IFDrott                   3,61 -4,2          

     3,46   3,41   3,19   3,61   

     +0,6   +2,0   -0,2   -4,2   



10)  Elin Krook                       MalaxIF                   3,52 -3,2          

     2,79   3,52   x      3,13   

     -0,9   -3,2   -1,4   +0,8   



11)  Linnéa Ståhl                     IFFemman                  3,50 -1,0          

     3,19   3,03   3,50   3,41   

     -0,9   -1,4   -1,0   -1,2   



12)  Lydia Svenfelt                   LarsmoIF                  3,50 -0,8          

     x      3,50   x      x      

     -1,3   -0,8   -0,4   +1,3   



13)  Tilde Bergström                  IFLänken                  3,49 -5,1          

     3,23   3,35   3,49   x      

     -0,4   -0,2   -5,1   -0,5   



14)  Moa Hjulfors                     IKFalken                  3,42 -1,1          

     x      3,42   3,40   3,23   

     -0,3   -1,1   -0,6   -1,0   







T12 Kuula

Loppukilpailu

1)   Tilda Åberg                      VasaIS                    8,92              

     8,92   8,47   8,19   8,27   



2)   Sanni Korhonen                   IFFemman                  8,81              

     8,24   8,54   8,81   8,17   



3)   Sara Cederholm                   IFNykn                    8,72              

     6,32   x      8,51   8,72   



4)   Wilma Grannas                    IFDrott                   8,61              

     7,92   7,28   7,65   8,61   



5)   Linnea Strandvall                IKFalken                  8,04              

     7,82   7,92   8,04   7,68   



6)   Dayna Austen                     GamlakIF                  7,73              

     7,73   7,25   7,70   7,69   



7)   Ellen Nyberg                     IFÅsar                    7,34              

     7,34   7,28   7,22   6,84   



8)   Lydia Backman                    IFDrott                   6,64              

     6,55   6,20   6,64   6,05   



9)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  6,44              

     6,21   6,44   6,07   6,22   



10)  Lydia Svenfelt                   LarsmoIF                  6,36              

     6,29   5,97   x      6,36   



11)  Veronika Byggmästar              IFDrott                   5,87              

     5,87   5,77   5,81   5,87   







P12 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Hannez Sarin                     MalaxIF                   33,25             

     31,40  30,49  31,05  33,25  



2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    29,85             

     22,93  29,85  x      29,47  



3)   Einar Evijoki                    VasaIS                    26,12             

     x      23,82  24,76  26,12  



4)   Jonas Braxén                     VasaIS                    17,12             

     x      16,92  x      17,12  







P12 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    38,52             

     36,10  35,78  38,52  34,05  



2)   Nyman Hugo                       IFKraft                   21,44             

     19,32  18,81  21,44  20,03  



3)   Herman Sandbacka                 IFÅsar                    21,11             

     20,39  21,11  18,43  15,48  



     Elias Paasila                    GamlakIF                                    

     Nikola Bäck                      VasaIS                                      





T13 60m

1)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,52              

2)   Annie Lundén                     IFDrott                   8,70              

3)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  8,81              

4)   Elin Kullas                      IFVom                     9,01              

5)   Elin Holm                        IFÅsar                    9,15              

6)   Sofie Lövsund                    IKFalken                  9,15              

7)   Carolina Åhman                   IFDrott                   9,33              

8)   Nyman Wilma                      IFKraft                   9,33              

9)   Fanny Engman                     IFVom                     9,38              

10)  Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,39              

11)  Denise Westerlund                IFDrott                   9,46              

12)  Julia Södergård                  IFDrott                   9,72              

13)  Agnes Berglund                   IFFyren                   10,22             

     Aava Raudaskoski                 KokkTU                    8,45              



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3

1)   Annie Lundén                     IFDrott                   8,70              

2)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  8,81              

3)   Elin Holm                        IFÅsar                    9,15              

4)   Nyman Wilma                      IFKraft                   9,33              

5)   Fanny Engman                     IFVom                     9,38              

6)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,39              

7)   Julia Södergård                  IFDrott                   9,72              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8

1)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,52              

2)   Elin Kullas                      IFVom                     9,01              

3)   Sofie Lövsund                    IKFalken                  9,15              

4)   Carolina Åhman                   IFDrott                   9,33              

5)   Denise Westerlund                IFDrott                   9,46              

6)   Agnes Berglund                   IFFyren                   10,22             

     Aava Raudaskoski                 KokkTU                    8,45              





P13 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    8,14              

2)   Romeo Rantala                    IFÅsar                    8,33              

3)   Filip Fröding                    IFFyren                   8,34              

4)   Anton Furu                       GamlakIF                  8,71              

5)   Jens Glasberg                    MalaxIF                   9,33              





T13 200m

1)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    28,49             

2)   Annie Lundén                     IFDrott                   29,96             

3)   Elin Holm                        IFÅsar                    30,69             

4)   Elin Kullas                      IFVom                     31,10             

5)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  31,47             

6)   Fanny Engman                     IFVom                     32,13             

7)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    32,87             

8)   Carolina Åhman                   IFDrott                   32,90             

9)   Denise Westerlund                IFDrott                   34,29             

10)  Matilda Snickars                 IFKraft                   35,29             

     Nyman Wilma                      IFKraft                   DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3

1)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    28,49             

2)   Annie Lundén                     IFDrott                   29,96             

3)   Elin Kullas                      IFVom                     31,10             

4)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  31,47             

5)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    32,87             

6)   Matilda Snickars                 IFKraft                   35,29             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7

1)   Elin Holm                        IFÅsar                    30,69             

2)   Fanny Engman                     IFVom                     32,13             

3)   Carolina Åhman                   IFDrott                   32,90             

4)   Denise Westerlund                IFDrott                   34,29             

     Nyman Wilma                      IFKraft                   DNS               





P13 200m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,0

1)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    27,20             

2)   Filip Fröding                    IFFyren                   27,99             

3)   Romeo Rantala                    IFÅsar                    29,42             

4)   Jens Glasberg                    MalaxIF                   32,96             

     Casper Holm                      IFFyren                   DNS               





T13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Tuva Nylund                      VasaIS                    3.27,50           

2)   Winnie Markén                    IFVom                     3.28,99           

3)   Nyman Wilma                      IFKraft                   3.36,59           

4)   Matilda Snickars                 IFKraft                   3.39,27           





P13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Casper Holm                      IFFyren                   3.14,91           

2)   Filip Fröding                    IFFyren                   3.17,67           

3)   Eddie Wikblom                    IFNykn                    3.19,74           

4)   Emil Klemets                     IKFalken                  3.23,55           

     Anton Furu                       GamlakIF                  DNS               





T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Emma Krook                       MalaxIF                   130               

     105    110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      o      o      xo     xxx    



2)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  125               

     110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      xxx    







T13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Annie Lundén                     IFDrott                   4,39 +0,7          

     4,00   4,36   4,39   4,31   

     -1,5   -0,2   +0,7   -0,3   



2)   Natalie Ainasoja                 IKFalken                  4,25 +1,5          

     4,13   4,25   4,00   -      

     +2,1   +1,5   -0,3          



3)   Sofie Lövsund                    IKFalken                  4,18 +0,6          

     3,89   3,81   4,18   4,10   

     +2,6   +0,3   +0,6   -0,3   



4)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    4,04 +1,2          

     4,04   3,93   3,71   3,64   

     +1,2   +0,5   +0,6   +1,5   



5)   Elin Kullas                      IFVom                     3,81 +1,0          

     3,52   3,81   3,76   3,29   

     +0,7   +1,0   -0,3   -0,3   



6)   Carolina Åhman                   IFDrott                   3,71 +1,1          

     3,50   3,71   3,58   x      

     +2,0   +1,1   -0,4          



7)   Fanny Engman                     IFVom                     3,65 +0,3          

     3,43   3,20   3,60   3,65   

     +2,6   +0,2   +0,8   +0,3   



8)   Julia Södergård                  IFDrott                   3,31 +1,5          

     3,31   3,19   x      x      

     +1,5   -0,2   +0,8   +0,7   



9)   Agnes Berglund                   IFFyren                   3,03 -1,9          

     3,03   2,78   2,76   2,74   

     -1,9   +0,9   +0,4   +0,8   



     Aava Raudaskoski                 KokkTU                    4,64 +2,2  4,42 +0,8

     4,41   4,64   4,42   4,35   

     +2,6   +2,2   +0,8   +1,5   



     Emma Krook                       MalaxIF                   DNS               

     Vanessa Store                    KälvTa                    DNS               





P13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Anton Furu                       GamlakIF                  4,26 +0,5          

     4,26   x      3,68   3,61   

     +0,5   +0,1   -1,5   +0,1   



2)   Jens Glasberg                    MalaxIF                   3,94 +2,4  3,72 +0,2

     3,72   3,68   3,69   3,94   

     +0,2   +0,0   +0,0   +2,4   



3)   Emil Fock                        IFFemman                  2,41 -0,2          

     2,41   2,11   x      2,28   

     -0,2   +1,9          +0,8   







P13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Alexander Broman                 VasaIS                    11,76             

     11,47  11,76  10,93  10,45  



2)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    8,67              

     7,04   7,10   8,67   8,59   



3)   Theo Gullberg                    VasaIS                    7,34              

     x      6,44   7,34   x      



4)   Emil Fock                        IFFemman                  5,36              

     5,07   5,36   4,67   5,12   







T13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,22              

     8,46   8,11   9,22   9,10   



2)   Emma Krook                       MalaxIF                   8,36              

     8,16   6,76   8,36   8,07   



3)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  8,28              

     7,79   7,97   7,75   8,28   



4)   Denise Westerlund                IFDrott                   7,41              

     7,21   6,78   7,41   6,50   



5)   Agnes Berglund                   IFFyren                   7,11              

     7,11   6,40   7,00   6,92   



6)   Julia Södergård                  IFDrott                   6,31              

     6,18   5,80   6,31   5,59   







P13 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Theo Gullberg                    VasaIS                    30,29             

     x      x      30,29  28,98  



2)   Alexander Broman                 VasaIS                    30,15             

     30,15  26,58  26,53  x      



3)   William Olli                     VasaIS                    29,37             

     x      29,37  27,08  29,33  



4)   Emil Fock                        IFFemman                  19,89             

     19,89  19,57  16,89  18,58