Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.09. klo 18:00 Metalli Cup 4 Tulokset (päivitetty: 14:55 11.09.2020)
Metalli Cup 4
Alatornion Pirkat
09.09.2020

N 5000m
Loppukilpailu
     Iina Jauhola                     AlatPi                    DNS               


M 5000m
Loppukilpailu
1)   Jussi Kinnunen                                             18.58,28          
2)   Petri Keränen                                              19.56,83          


P9 60m
Loppukilpailu
1)   Saku Viitala                                               10,84             
2)   Jonatan Torkell                  AlatPi                    11,13             
3)   Roope Mustajärvi                                           11,33             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Wilhelmiina Juntto                                         10,39             
2)   Pihla Kantola                                              11,02             
3)   Sanni Viitala                                              13,10             


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Saku Viitala                                               2.13,50           
2)   Jonatan Torkell                  AlatPi                    2.14,81           
3)   Roope Mustajärvi                                           2.24,08           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Wilhelmiina Juntto                                         2.12,63           
2)   Pihla Kantola                                              2.31,67           


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    9,76              
2)   Jesper Torkell                   AlatPi                    10,16             
3)   Akseli Pitkänen                                            10,87             
4)   Miro Virkkala                                              11,49             
     Ilari Salminen                                             DNS               
     Ilmari Pitkänen                                            DNS               


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    10,50             
2)   Madeleine Koivisto               AlatPi                    10,57             
3)   Sini Kramsu                      AlatPi                    13,17             


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    1.46,97           
2)   Jesper Torkell                   AlatPi                    1.53,80           
3)   Akseli Pitkänen                                            2.23,28           
4)   Miro Virkkala                                              2.28,86           
     Ilari Salminen                                             DNS               
     Ilmari Pitkänen                                            DNS               


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Madeleine Koivisto               AlatPi                    2.23,38           


P13 100m
Loppukilpailu
1)   Jesse Alavahtola                 AlatPi                    13,74             
     Arttu Kasala                     AlatPi                    DNS               
     Santeri Kramsu                   AlatPi                    DNS               


T13 100m
Loppukilpailu
1)   Edith Kilpiäinen                 VeitsilKV                 16,00             


T13 600m
Loppukilpailu
1)   Saara Kulju                      AlatPi                    1.52,77           


P13 600m
Alkuerät
1)   Abdullah Mettew                                            2.35,25           
2)   Omar Anmohamad                                             2.49,59           


T13 800m
Alkuerät
1)   Jonna Perkkiö                                              3.19,81           
     Jonna Perkkiö                                              DNS               


P13 1500m
Loppukilpailu
1)   Erik Kulju                       AlatPi                    5.25,19           
     Arttu Kasala                     AlatPi                    DNS               


P15 100m

T15 100m

P15 1500m

T15 1500m
Loppukilpailu
1)   Frida Kilpiäinen                 VeitsilKV                 5.53,91           


M40 5000m

N40 5000m
Loppukilpailu
1)   Pia Pohjola                                                19.37,14          
2)   Jatta Seppälä                                              22.10,76          
3)   Mia Hannunen                                               24.16,44          


M40 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jari Viitaniemi                                            10,59             
     10,09  10,44  10,32  x      10,59  x      



M50 5000m
Loppukilpailu
1)   Veijo Honkaniemi                 RDS                       19.37,24          
2)   Jukka Kunnari                                              20.31,02          
3)   Reima Viiri                                                23.06,63          


N50 5000m
Loppukilpailu
1)   Satu Siika-Aho                                             23.25,85          


M60 5000m
Loppukilpailu
1)   Taisto Puurunen                                            21.13,79          
2)   Heimo Springaro                                            22.26,03          
3)   Markus Hast                                                22.40,47          
4)   Reijo Naalisvaara                                          25.24,46          


N60 5000m
Loppukilpailu
     Elli-Tarja Hallikainen                                     DNF               


M60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tenho Vaarala                                              11,20             
     10,14  10,37  10,92  10,84  11,20  10,99