Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.07. klo 18:00 DT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailu Tulokset (päivitetty: 21:55 07.07.2020)
T i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailu

IF Åsarna

01.07.2020



M 200m

Loppukilpailu, Tuuli: +2,2

1)   Christoffer Envall               IKFalken                  22,07             

2)   Eero-Matias Viitala              KannU                     23,12             

3)   Johannes Åhman                   IFDrott                   23,63             

4)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     24,79             

     Antti Vornanen                   IFDrott                   DNS               

     Mikko Laaksonen                  TampPy                    DNS               





N 200m

1)   Malva Nylund                     VasaIS                    26,57             

2)   Fina Backholm                    VasaIS                    27,44             

3)   Ida Wiklund                      VasaIS                    27,54             

4)   Oona Kiljala                     YlivKu                    27,79             

5)   Nelli Mustola                    VasaIS                    27,88             

6)   Jenniina Tuura                   KalajJu                   28,56             

     Awig Thiel                       KokkTU                    DNS               

     Roseline Sesay                   KokkTU                    DNS               

     Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,0

1)   Malva Nylund                     VasaIS                    26,57             

2)   Fina Backholm                    VasaIS                    27,44             

3)   Oona Kiljala                     YlivKu                    27,79             

4)   Jenniina Tuura                   KalajJu                   28,56             

     Awig Thiel                       KokkTU                    DNS               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1

1)   Ida Wiklund                      VasaIS                    27,54             

2)   Nelli Mustola                    VasaIS                    27,88             

     Roseline Sesay                   KokkTU                    DNS               

     Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    DNS               





M Korkeus

Loppukilpailu

1)   Sebastian Widjeskog              IFÅsar                    193               

     175    180    185    190    193    198    

     o      o      o      xo     xo     xxx    



2)   Mika Ketola                      AlahKi                    165               

     145    150    155    160    165    170    

     o      -      o      o      o      xxx    



2)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   165               

     150    155    160    165    170    

     o      o      o      o      xxx    







N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Emma Nyman                       IFKraft                   171               

     155    160    165    168    171    174    

     o      o      xo     o      xo     xxx    



2)   Elin Pajunen                     IFÅsar                    171               

     160    165    168    171    174    

     o      xo     o      xxo    xxx    



3)   Nea Luokkanen                    HimU                      160               

     150    155    160    165    

     o      o      xo     xxx    



4)   Vilma Knutar                     GamlakIF                  155               

     150    155    160    

     xo     xxo    xxx    



5)   Tindra Kock                      IKFalken                  145               

     130    135    140    145    150    

     o      o      o      o      xxx    



6)   Emilia Reinikainen               KalajJu                   140               

     140    145    

     o      xxx    



6)   Hilda Haavisto                   KannU                     140               

     140    145    

     o      xxx    







M Kiekko

Loppukilpailu

1)   Adam Näse                        IFÅsar                    36,10             

     35,52  34,99  35,56  36,10  x      x      







N Kiekko

Loppukilpailu

1)   Emilia Vörlin                    KokkVei                   31,38             

     31,38  x      30,67  x      x      x      



2)   Erica Åminne                     IFÅsar                    25,27             

     23,15  x      24,48  25,27  22,07  23,84  



3)   Sofia Hagman                     IKFalken                  20,36             

     x      x      19,43  x      19,58  20,36  







P9 40m

1)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   6,85              

2)   Axel Laurén                      IFÅsar                    6,86              

3)   Patrik Rantala                   LittTU                    6,93              

4)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,18              

5)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    7,25              

6)   Robin Knutar                     GamlakIF                  7,36              

7)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    7,63              

8)   Alex Hansén                      IFÅsar                    7,98              

9)   Adam Mouatal                     IFÅsar                    8,12              

10)  Elmer Sandbacka                  IKFalken                  8,50              

     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,8

1)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   6,85              

2)   Patrik Rantala                   LittTU                    6,93              

3)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,18              

4)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    7,25              

5)   Alex Hansén                      IFÅsar                    7,98              

6)   Elmer Sandbacka                  IKFalken                  8,50              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    6,86              

2)   Robin Knutar                     GamlakIF                  7,36              

3)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    7,63              

4)   Adam Mouatal                     IFÅsar                    8,12              

     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               





T9 40m

1)   Amanda Grannas                   IFDrott                   7,17              

2)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,54              

3)   Milla Hansen                     IFÅsar                    7,68              

4)   Alva Stråka                      IFNykn                    7,72              

5)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    7,72              

6)   Eeda Pietilä                     GamlakIF                  7,74              

7)   Astrid Karlström                 IFÅsar                    8,01              

8)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    8,39              

9)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    8,53              

10)  Maja Nyman                       IFÅsar                    9,02              

     Ida Ehrs                         IFVom                     DNS               

     Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2

1)   Amanda Grannas                   IFDrott                   7,17              

2)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,54              

3)   Milla Hansen                     IFÅsar                    7,68              

4)   Maja Nyman                       IFÅsar                    9,02              

     Ida Ehrs                         IFVom                     DNS               

     Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3

1)   Alva Stråka                      IFNykn                    7,72              

2)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    7,72              

3)   Eeda Pietilä                     GamlakIF                  7,74              

4)   Astrid Karlström                 IFÅsar                    8,01              

5)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    8,39              

6)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    8,53              





P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    3,59 +0,0          

     3,48   3,59   3,52   3,47   

     +1,9   +0,0   +0,0   +0,8   



2)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   3,55 +0,8          

     3,55   x      3,50   x      

     +0,8   +0,2   +1,2   +1,3   



3)   Patrik Rantala                   LittTU                    3,52 +1,5          

     3,46   3,38   3,40   3,52   

     +0,2   +0,7   +1,0   +1,5   



4)   Robin Knutar                     GamlakIF                  3,30 +1,0          

     3,14   3,19   3,24   3,30   

     +0,5   +1,1   +1,6   +1,0   



5)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    3,14 -1,1          

     x      2,50   3,14   3,13   

     -0,5   +0,7   -1,1   +1,1   



6)   Isac Lindell                     IFÅsar                    3,14 +0,3          

     3,07   3,06   2,99   3,14   

     +1,6   +2,8   +0,0   +0,3   



7)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    3,11 +1,6          

     x      3,09   2,84   3,11   

     +1,7   +0,1   +0,5   +1,6   



8)   Martti Niininen                  VetU                      3,02 +0,9          

     2,80   3,02   2,94   2,93   

     +2,1   +0,9   +0,8   +1,8   



9)   Elmer Sandbacka                  IKFalken                  2,59 +1,1          

     2,59   2,33   2,50   2,45   

     +1,1   +1,3   +1,1   +2,4   



10)  Adam Mouatal                     IFÅsar                    2,58 +0,4          

     2,58   x      x      1,97   

     +0,4   +2,3   +0,5   +1,4   



11)  Alex Hansén                      IFÅsar                    2,43 +0,9          

     2,43   2,41   2,40   2,26   

     +0,9   +0,1   +1,5   +0,9   



     Pawat Nyman                      IFÅsar                    DNS               

     Veeti Siirilä                    KälvTa                    DNS               





T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Amanda Grannas                   IFDrott                   3,13 +1,4          

     3,10   3,05   2,65   3,13   

     +1,6   +0,9   +0,7   +1,4   



2)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    3,05 -0,8          

     2,92   2,87   2,78   3,05   

     +1,5   +0,3   +1,2   -0,8   



3)   Alva Stråka                      IFNykn                    2,87 +0,4          

     2,71   2,62   2,87   2,82   

     +0,0   +0,1   +0,4   +1,1   



4)   Eeda Pietilä                     GamlakIF                  2,74 +0,2          

     2,58   x      x      2,74   

     +0,6   +2,4   +1,4   +0,2   



5)   Astrid Karlström                 IFÅsar                    2,70 +0,2          

     2,70   2,65   x      2,57   

     +0,2   +2,4   +1,3   +2,0   



6)   Milla Hansen                     IFÅsar                    2,68 +1,8          

     2,68   2,64   2,49   2,15   

     +1,8   +0,4   +0,3   +0,0   



7)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    2,52 +0,8          

     2,49   2,32   2,32   2,52   

     +0,4   +1,5   +0,3   +0,8   



8)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    2,39 +1,7          

     2,39   2,04   2,24   2,38   

     +1,7   +0,4   +0,4   +1,6   



9)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    2,37 +0,4          

     2,34   2,37   2,37   2,21   

     +1,4   +0,8   +0,4   +1,6   



10)  Maja Nyman                       IFÅsar                    2,01 +1,6          

     2,01   x      x      1,85   

     +1,6   -0,2   +1,3   +0,2   



     Nellie Viitasalo                 IFÅsar                                      





P11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,9

1)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  9,10              

2)   Leo Rautio                       NivU                      9,49              

3)   Alex Furu                        GamlakIF                  9,59              

4)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    9,93              

5)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    9,96              

6)   Ben Björklund                    IFDrott                   10,43             

7)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  11,25             

     Leevi Nissilä                    LohtVei                   DNS               





T11 60m

1)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,44              

2)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    9,66              

3)   Alina Sandvik                    IKFalken                  9,77              

4)   Carla Björkgren                  IFDrott                   9,82              

5)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    9,97              

6)   Meya Henriksson                  IKFalken                  10,14             

7)   Helmina Siirilä                  KälvTa                    10,16             

8)   Alexina Latomaa                  VetU                      10,22             

9)   Julia Lindell                    IFÅsar                    10,37             

10)  Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    10,44             

11)  Ebba Sandbacka                   IKFalken                  10,53             

12)  Magda Näse                       IFÅsar                    10,65             

13)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    10,98             

14)  Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    11,11             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5

1)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,44              

2)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    9,66              

3)   Alina Sandvik                    IKFalken                  9,77              

4)   Carla Björkgren                  IFDrott                   9,82              

5)   Meya Henriksson                  IKFalken                  10,14             

6)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    10,44             

7)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    11,11             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1

1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    9,97              

2)   Helmina Siirilä                  KälvTa                    10,16             

3)   Alexina Latomaa                  VetU                      10,22             

4)   Julia Lindell                    IFÅsar                    10,37             

5)   Ebba Sandbacka                   IKFalken                  10,53             

6)   Magda Näse                       IFÅsar                    10,65             

7)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    10,98             





P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Leo Rautio                       NivU                      7,38              

     6,66   7,02   7,20   7,38   



2)   Leevi Niininen                   VetU                      7,14              

     7,14   7,02   6,07   6,24   



3)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    7,08              

     6,57   6,46   6,52   7,08   



4)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  6,87              

     6,87   6,85   6,82   6,48   



5)   Ben Björklund                    IFDrott                   6,07              

     5,93   5,95   6,07   5,77   



6)   Leevi Nissilä                    LohtVei                   5,91              

     5,19   5,91   5,08   5,71   



7)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    4,73              

     x      4,73   4,54   -      







T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Julia Lindell                    IFÅsar                    7,58              

     7,58   6,61   7,05   7,29   



2)   Julia Bäck                       IFNykn                    6,87              

     6,49   6,34   6,59   6,87   



3)   Helmina Siirilä                  KälvTa                    6,26              

     6,26   6,26   6,15   x      



4)   Amanda Rönngård                  IFDrott                   5,85              

     4,71   5,32   5,10   5,85   



5)   Ebba Sandbacka                   IKFalken                  5,60              

     5,52   5,58   5,53   5,60   



6)   Carla Björkgren                  IFDrott                   5,37              

     5,37   5,07   x      5,23   



7)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    5,26              

     5,05   5,26   4,85   5,15   



8)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    5,21              

     5,21   4,24   5,12   4,51   



9)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    4,87              

     x      4,87   4,49   4,68   



10)  Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    3,75              

     3,75   x      3,44   3,15   







P13 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +2,8

1)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  8,10              

2)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    8,37              

3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  8,75              

4)   William Strandvall               IFÅsar                    9,23              

5)   Jonne Läspä                      VetU                      9,42              

6)   Aaro Kangas                      KälvTa                    20,48             

     Anton Furu                       GamlakIF                  DNS               

     Elias Paasila                    GamlakIF                  DNS               





T13 60m

1)   Jenniina Tuura                   KalajJu                   8,46              

2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,70              

3)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      8,75              

4)   Essi Rahkola                     KalajJu                   8,78              

5)   Tessa Pajunpää                   LohtVei                   9,01              

6)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    9,11              

7)   Wilma Grannas                    IFDrott                   9,17              

8)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      9,20              

9)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,24              

10)  Eerika Parpala                   KälvTa                    9,29              

11)  Tessa Herronen                   KokkVei                   9,39              

12)  Linn Bergström                   IFNykn                    9,53              

13)  Sara Cederholm                   IFNykn                    9,60              

14)  Daniela Lindholm                 GamlakIF                  9,65              

15)  Carolina Åhman                   IFDrott                   9,72              

16)  Mandi Metsäkoivu                 ViipU                     9,81              

     Nathalie Stråka                  IFNykn                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1

1)   Tessa Pajunpää                   LohtVei                   9,01              

2)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    9,11              

3)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      9,20              

4)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,53              

5)   Daniela Lindholm                 GamlakIF                  9,65              

6)   Carolina Åhman                   IFDrott                   9,72              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1

1)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,70              

2)   Eerika Parpala                   KälvTa                    9,29              

3)   Tessa Herronen                   KokkVei                   9,39              

4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    9,60              

5)   Mandi Metsäkoivu                 ViipU                     9,81              

     Nathalie Stråka                  IFNykn                    DNS               



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,1

1)   Jenniina Tuura                   KalajJu                   8,46              

2)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      8,75              

3)   Essi Rahkola                     KalajJu                   8,78              

4)   Wilma Grannas                    IFDrott                   9,17              

5)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,24              





P13 600m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  1.40,53           

2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  1.43,64           

3)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    1.53,53           

4)   Lauri Niininen                   VetU                      1.59,11           

5)   William Strandvall               IFÅsar                    2.08,59           

6)   Elias Ehrs                       IFVom                     2.16,38           

     Anton Furu                       GamlakIF                  DNS               

     Elias Paasila                    GamlakIF                  DNS               





T13 600m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Laura Aho                        ReisjPi                   1.50,88           

2)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    1.53,95           

3)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    1.55,90           

4)   Wilma Grannas                    IFDrott                   2.00,03           

5)   Tessa Herronen                   KokkVei                   2.02,19           

6)   Tessa Pajunpää                   LohtVei                   2.02,74           

7)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      2.06,32           

8)   Sara Cederholm                   IFNykn                    2.06,66           

9)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    2.07,05           

10)  Santra Suarez                    IFDrott                   2.08,38           

11)  Jessica Westerlund               IKFalken                  2.09,22           

12)  Daniela Lindholm                 GamlakIF                  2.11,46           

13)  Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    2.14,85           

14)  Linn Bergström                   IFNykn                    2.18,50           

15)  Carolina Åhman                   IFDrott                   2.19,52           

     Ellen Nyberg                     IFÅsar                    DNS               

     Meya Henriksson                  IKFalken                  DNS               





P13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    9,24              

     7,94   8,19   8,57   8,76   8,72   9,24   



2)   Benjamin Rönngård                IFDrott                   6,01              

     5,11   5,52   6,01   5,85   5,69   5,80   







T13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,52              

     8,88   8,92   9,52   9,50   9,05   9,23   



2)   Laura Aho                        ReisjPi                   9,32              

     8,70   9,29   9,32   x      x      9,12   



3)   Wilma Grannas                    IFDrott                   8,54              

     6,44   8,54   7,38   8,49   7,46   7,99   



4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    8,12              

     8,05   7,01   7,39   7,41   7,67   8,12   



5)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    7,70              

     7,70   7,35   7,63   6,88   -      -      



6)   Emilia Holmlund                  IKFalken                  7,55              

     7,13   7,55   7,09   7,31   7,18   7,03   



7)   Ellen Nyberg                     IFÅsar                    7,44              

     6,75   7,13   7,44   6,80   7,22   6,84   



8)   Linn Bergström                   IFNykn                    7,19              

     7,19   6,67   6,65   6,54   6,15   6,51   







P15 100m

1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  11,98             

2)   Mahmoud Bakar                    VetU                      12,68             

3)   Joosef Ahmed                     VetU                      13,08             

4)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   13,33             

5)   Oskari Tikkakoski                VetU                      13,43             

6)   Atte Salminen                    KaustPV                   13,45             

7)   Valter Forsell                   GamlakIF                  13,52             

8)   Frank Granholm                   IFÅsar                    13,55             

9)   Viktor Store                     GamlakIF                  15,08             

     Aaro Kangas                      KälvTa                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0

1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  11,98             

2)   Oskari Tikkakoski                VetU                      13,43             

3)   Atte Salminen                    KaustPV                   13,45             

4)   Frank Granholm                   IFÅsar                    13,55             

5)   Viktor Store                     GamlakIF                  15,08             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,8

1)   Mahmoud Bakar                    VetU                      12,68             

2)   Joosef Ahmed                     VetU                      13,08             

3)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   13,33             

4)   Valter Forsell                   GamlakIF                  13,52             

     Aaro Kangas                      KälvTa                    DNS               





T15 100m

1)   Oona Kangasvieri                 KannU                     12,98             

2)   Priscilla Boateng                IFDrott                   13,03             

3)   Vilma Knutar                     GamlakIF                  13,14             

4)   Nea Hassila                      IFDrott                   13,38             

5)   Aava Raudaskoski                 KokkTU                    13,46             

6)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    13,47             

7)   Ciia Karlsson                    IFFemman                  13,60             

8)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  13,81             

9)   Malin Cederholm                  IFNykn                    13,88             

10)  Signe Jakobsson                                            14,16             

11)  Tilde Stråka                     IFNykn                    14,18             

12)  Essi Rahkola                     KalajJu                   14,19             

13)  Rebekka Pöyhönen                 VetU                      14,84             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4

1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   13,03             

2)   Nea Hassila                      IFDrott                   13,38             

3)   Ciia Karlsson                    IFFemman                  13,60             

4)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  13,81             

5)   Tilde Stråka                     IFNykn                    14,18             

6)   Essi Rahkola                     KalajJu                   14,19             

7)   Rebekka Pöyhönen                 VetU                      14,84             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,3

1)   Oona Kangasvieri                 KannU                     12,98             

2)   Vilma Knutar                     GamlakIF                  13,14             

3)   Aava Raudaskoski                 KokkTU                    13,46             

4)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    13,47             

5)   Malin Cederholm                  IFNykn                    13,88             

6)   Signe Jakobsson                                            14,16             





P15 300m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Kristian Hautakoski              AlavVi                    41,30             





T15 300m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Anna Lukkarila                   KannU                     48,52             

2)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    49,42             

3)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  49,72             

4)   Mia Backman                      IFDrott                   50,61             

5)   Malin Cederholm                  IFNykn                    52,30             

     Pamela Rantala                   LittTU                    DNS               





P15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    14,43             

     14,43  14,19  x      x      13,24  13,33  



2)   Viljami Pöyhönen                 VetU                      11,96             

     11,41  11,57  11,15  10,65  x      11,96  



3)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   11,08             

     10,19  11,08  10,60  10,58  10,82  10,43  







T15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Malin Cederholm                  IFNykn                    10,20             

     x      9,68   9,98   10,08  10,20  x      



2)   Pamela Rantala                   LittTU                    9,73              

     8,99   9,73   9,62   9,44   x      9,45   



3)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    9,13              

     9,13   9,12   8,79   9,07   9,02   8,97   



4)   Amanda Holmlund                  IKFalken                  8,28              

     7,92   8,19   8,28   8,18   7,83   x      







P15 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   43,71             

     x      x      43,71  x      x      x      



2)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    40,30             

     35,89  37,88  40,30  x      x      x      







T15 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  37,22             

     30,89  x      36,18  37,22  36,25  33,20  



2)   Saana Koskimäki                  KaustPV                   35,27             

     35,27  33,30  33,84  x      x      x      



3)   Pamela Rantala                   LittTU                    34,37             

     27,62  31,14  x      32,63  34,37  31,78  



4)   Amelie Bystedt                   IFFemman                  33,93             

     29,19  x      x      x      x      33,93  



5)   Malin Cederholm                  IFNykn                    31,38             

     26,61  31,38  x      27,49  x      x      



6)   Amanda Holmlund                  IKFalken                  23,13             

     21,78  x      x      x      x      23,13  



7)   Emilia Holmlund                  IKFalken                  20,56             

     20,56  x      x      x      x      x      







M17 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,1

1)   Samuli Takkunen                  AlavVi                    11,31             

2)   Ive Ntumba                       VasaIS                    11,32             

3)   Joonas Rajaniemi                 OulHui                    11,39             

4)   Henri Korhonen                   ViipU                     11,53             

5)   Isak Höglund                     IFDrott                   12,01             

6)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     12,06             





N17 100m

1)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    12,96             

2)   Oona Kiljala                     YlivKu                    13,26             

3)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    13,56             

4)   Terhi Junno                      YlivKu                    13,57             

5)   Hilma Rantala                    KokkVei                   13,70             

6)   Roseline Sesay                   KokkTU                    13,72             

7)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   13,78             

8)   Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    13,90             

9)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  14,13             

10)  Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    14,14             

11)  Hanna Back                       IFNykn                    14,20             

12)  Teodora Westerlund               IFDrott                   14,30             

     Fanny Östman                     IFDrott                   DNS               

     Ana Ciornei                      IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1

1)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    12,96             

2)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    13,56             

3)   Hilma Rantala                    KokkVei                   13,70             

4)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  14,13             

5)   Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    14,14             

6)   Hanna Back                       IFNykn                    14,20             

7)   Teodora Westerlund               IFDrott                   14,30             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0

1)   Oona Kiljala                     YlivKu                    13,26             

2)   Terhi Junno                      YlivKu                    13,57             

3)   Roseline Sesay                   KokkTU                    13,72             

4)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   13,78             

5)   Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    13,90             

     Ana Ciornei                      IFÅsar                    DNS               

     Fanny Östman                     IFDrott                   DNS               





M17 400m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Isak Höglund                     IFDrott                   55,53             

2)   Viljami Kari                     VetU                      57,00             

3)   Mika Ketola                      AlahKi                    57,34             

4)   Jani Simoinen                    HalsToi                   58,45             





N17 400m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   1.02,98           

2)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    1.07,31           

3)   Fanny Östman                     IFDrott                   1.08,47           

4)   Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    1.12,79           





M17 2000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Jakob Ehrs                       IFVom                     7.00,01           

2)   Lauri Hiisvirta                  VaasVa                    7.07,84           

3)   Markus Hernesmaa                 KannU                     7.07,94           





M17 110m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +2,0

1)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   14,04             

     Samuli Takkunen                  AlavVi                    DNS               



1)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   14,04             

     Samuli Takkunen                  AlavVi                    DNS               





Alkuerät, Tuuli: +2,5

1)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   14,03q            

2)   Samuli Takkunen                  AlavVi                    15,04q            





M19 800m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Kasper Björkbacka                VetU                      2.10,14           

2)   Johannes Ehrs                    IFVom                     2.12,48           

3)   Leevi Marjakangas                YlivKu                    2.26,40           





N19 800m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Kaisa Isokääntä                  KalajJu                   2.23,21           

2)   Tilde Stråka                     IFNykn                    2.25,08           

3)   Iida Haukilahti                  VetU                      2.26,04           

4)   Milla Utriainen                  KaustPV                   2.26,81           

5)   Justiina Juntunen                GamlakIF                  2.29,87           

6)   Siiri Aho                        YlivKu                    2.32,47           

7)   Emilia Reinikainen               KalajJu                   2.33,04           

8)   Anni Niku                        NivU                      2.33,77           

9)   Elina Paavola                    LohtVei                   2.33,97           

10)  Teodora Westerlund               IFDrott                   2.37,59           

11)  Iida Rautio                      NivU                      2.41,71           

     Erika Niininen                   VetU                      DNF               





N19 100m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +3,6

1)   Fina Backholm                    VasaIS                    16,14             





M19 110m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +2,0

1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   14,21             

2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    14,42             

     Henrik Nylund                    LappVei                   DNS               



1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   14,21             

2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    14,42             

     Henrik Nylund                    LappVei                   DNS               





Alkuerät, Tuuli: +2,5

1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   14,18q            

2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    14,36q            

3)   Henrik Nylund                    LappVei                   17,52q            





M19 Pituus



N19 Pituus

Loppukilpailu

1)   Fina Backholm                    VasaIS                    5,06 +1,8          

     5,06   x      x      4,56   x      x      

     +1,8   +1,9   +1,1   +0,0   +1,7   +1,7   



2)   Fanny Östman                     IFDrott                   4,84 +0,0          

     4,60   4,70   4,83   4,84   4,64   4,43   

     +2,7   +1,1   +0,5   +0,0   +2,1   +1,4   



3)   Hanna Back                       IFNykn                    4,41 +2,0          

     x      4,41   4,40   4,41   x      4,36   

     +1,1   +1,3   +0,7   +2,0   +2,2   +1,1   



     Hanna Vornanen                   IFDrott                   DNS               









© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.24 - 01.07.2020 21.50.05