Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.07. klo 18:00 Metalli Cup 2 Tulokset (päivitetty: 21:03 15.07.2020)
2.Metalli Cup
Alatornion Pirkat
15.07.2020

N 60m
Tuuli: -2,6
1)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,43              


N 100m
Tuuli: -1,2
1)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    13,38             


N 5000m
1)   Venla Taulavuori                 AlatPi                    19.25,67          
2)   Iina Jauhola                     AlatPi                    25.41,54          
     Anni Jauhola                     AlatPi                    DNF               


P9 60m
Tuuli: -1,0
1)   Saku Viitala                                               10,91             
2)   Roope Mustajärvi                                           11,09             
3)   Jonatan Torkell                                            11,15             


T9 60m
Tuuli: -1,0
1)   Wilhelmiina Juntto                                         10,43             
2)   Pihla Kantola                                              11,50             
3)   Sanni Viitala                                              13,19             


P9 600m
1)   Jonatan Torkell                                            2.10,82           
2)   Saku Viitala                                               2.21,12           
3)   Roope Mustajärvi                                           2.23,77           


T9 600m
1)   Wilhelmiina Juntto                                         2.10,46           
2)   Pihla Kantola                                              2.50,06           


P11 60m
Tuuli: +0,0
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    9,63              
2)   Jesper Torkell                                             9,91              
3)   Patrik Pohjanen                                            10,35             
4)   Ilmari Pitkänen                                            10,43             
5)   Ilari Salminen                                             10,46             
6)   Akseli Pitkänen                                            10,90             
7)   Miro Virkkala                                              11,40             
     Matias Juuso                                               DNS               


T11 60m
Tuuli: -0,3
1)   Madeleine Koivisto               AlatPi                    10,27             
2)   Stina Saloniemi                                            10,53             
3)   Sini Kramsu                      AlatPi                    12,80             
     Lotta Saloniemi                  AlatPi                    DNS               


P11 600m
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    1.53,42           
2)   Jesper Torkell                                             1.54,61           
3)   Patrik Pohjanen                                            2.11,16           
4)   Ilari Salminen                                             2.15,02           
5)   Ilmari Pitkänen                                            2.17,18           
6)   Akseli Pitkänen                                            2.22,89           
     Matias Juuso                                               DNS               


T11 600m
1)   Madeleine Koivisto               AlatPi                    2.18,46           
     Stina Saloniemi                                            DNS               


T13 100m
Tuuli: -0,6
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 13,09             
2)   Milja Juuso                      HSKT                      16,05             


P13 100m
Alkuerät, Tuuli: -1,5
1)   Jesse Alavahtola                 AlatPi                    13,62             
2)   Sleian Mashari                                             14,33             
3)   Saku Lantto                      AlatPi                    14,86             
4)   Arttu Kasala                     AlatPi                    15,16             
5)   Iswat Hualsithai                                           15,60             
6)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    16,18             
7)   Anwar Mashari                                              16,97             
8)   Eeli Keskitalo                                             18,70  


T13 600m
1)   Saara Kulju                      AlatPi                    1.54,66           
2)   Milja Juuso                      HSKT                      2.15,94           


P13 1500m
1)   Erik Kulju                       AlatPi                    5.20,08           
2)   Arttu Kasala                     AlatPi                    5.58,24           
3)   Eeli Keskitalo                                             7.15,93           
     Sleian Mashari                                             DNS               


T15 60m
Tuuli: -2,6
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,24              
2)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 8,88              
3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,92              
4)   Nea Salo                         VeitsilKV                 9,22              


T15 100m
Tuuli: -1,2
1)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 14,21             
2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 14,31             
     Nea Salo                         VeitsilKV                 DNS               


P15 1500m
Alkuerät
1)   Artturi Kangasmaa                RDS                       5.13,92           


T15 1500m
Alkuerät
1)   Frida Kilpiäinen                 VeitsilKV                 5.51,10           


M40 5000m
1)   Arvi Kolehmainen                 AlatPi                    18.09,42          
2)   Marko Mattila                    VeitsilKV                 18.30,75          
3)   Jari Tryyki                                                18.30,92          
4)   Janne Kotaniemi                  AlatPi                    19.09,80          


N40 5000m
1)   Pia Pohjola                                                19.24,42          
2)   Päivi Jauhola                    AlatPi                    27.56,32          


M50 5000m
1)   Veijo Hinkaniemi                 RDS                       17.35,96          
2)   Hannu Laurila                                              18.21,05          
3)   Juha-Matti Lehtinen                                        18.35,69          
4)   Teuvo Kuusela                                              19.32,53          
5)   Reima Viiri                      Lohku                     24.04,37          
     Jarmo Juuso                      RDS                       DNS               


M60 600m
1)   Jari Ruonala                     RDS                       1.48,76           


M60 5000m
1)   Jarmo Rundgren                   AlatPi                    18.19,76          
2)   Heimo Springare                  RDS                       20.45,73          
3)   Taisto Puurunen                                            20.53,51          
4)   Reijo Naalisvaara                AlatPi                    24.36,30          


N60 5000m
1)   Elli-Tarja Hallikainen           AlatPi                    24.56,41