Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.06. klo 18:00 Metalli Cup 1 Tulokset (päivitetty: 21:30 17.06.2020)
Metalli Cup 1
Alatornion Pirkat
17.06.2020

N 5000m
Loppukilpailu
1)   Iina Jauhola                     AlatPi                    28.06,37          


P9 60m
Loppukilpailu
1)   Roope Mustajärvi                                           11,14             
2)   Saku Viitala                                                    11,15             
3)   Jonatan Torkell                                              11,69             
4)   Christian Koivisto                                          11,98             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Wilhelmiina Juntto                                         10,40             
2)   Pihla Kantola                                                  11,51             
3)   Emma Raappana                    AlatPi               11,97                           


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Jonatan Torkell                                            2.11,91           
2)   Saku Viitala                                                 2.17,69           
3)   Roope Mustajärvi                                        2.21,70           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Wilhelmiina Juntto                                      2.11,66           
2)   Pihla Kantola                                              2.41,28                          


P11 60m
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    9,65              
2)   Jasper Torkell                                               10,12             
3)   Ilari Salminen                                                 10,33             
4)   Timo Kantojärvi                                              10,37             
5)   Eeli Pohjanen                    AlatPi                     10,54             
6)   Matias Juuso                     HTUHC                 10,75             
7)   Juho Kantola                     AlatPi                     11,06                            

Loppukilpailu erä 1
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    9,65              
2)   Jasper Torkell                                              10,12             
3)   Ilari Salminen                                               10,33             
4)   Matias Juuso                     HTUHC              10,75             
                  

Loppukilpailu erä 2
1)   Timo Kantojärvi                                              10,37             
2)   Eeli Pohjanen                    AlatPi                    10,54             
3)   Juho Kantola                     AlatPi                    11,06                 


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                     9,83              
2)   Madeleine Koivisto               AlatPi                  10,18             
3)   Stina Vaara                                                       10,79             
                  


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    1.57,69           
2)   Jasper Torkell                                               1.58,52           
3)   Ilari Salminen                                                2.21,68           
4)   Akseli Pitkänen                                             2.29,13           
5)   Matias Juuso                     HTUHC                2.31,48           


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Madeleine Koivisto               AlatPi                 2.20,57           
2)   Stina Vaara                                                      2.29,45           


P13 100m
1)   Jesse Alavahtola                 AlatPi                    13,64             
2)   Niilo Sämpi                                                       14,84             
3)   Saku Lantto                                                      15,05             
4)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    15,15             
5)   Nikita Popov                                                     15,33             
6)   Arttu Kasala                     AlatPi                       15,35             
7)   Samuel Heikkilä                                                15,63             
8)   Iswat Hualsithai                                                15,79             
9)   Lauri Pohjanen                   AlatPi                     16,36             
10)  Mikael Koivisto                                                 16,82             
11)  Anwar Mashari                                                  17,24             
12)  Elliot Lantto                                                      17,99             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Niilo Sämpi                                                          14,84             
2)   Saku Lantto                                                        15,05             
3)   Nikita Popov                                                       15,33             
4)   Samuel Heikkilä                                                  15,63             
5)   Iswat Hualsithai                                                  15,79             
6)   Mikael Koivisto                                                   16,82             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Jesse Alavahtola                 AlatPi                      13,64             
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                      15,15             
3)   Arttu Kasala                     AlatPi                         15,35             
4)   Lauri Pohjanen                   AlatPi                       16,36             
5)   Anwar Mashari                                                    17,24             
6)   Elliot Lantto                                                         17,99             


T13 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 13,06             
2)   Milja Juuso                      HSKT                           16,17             
3)   Aleksandra Koivisto                                            19,63             


T13 600m
Loppukilpailu
1)   Saara Kulju                      AlatPi                       1.57,96           
2)   Milja Juuso                      HSKT                      2.12,35           


P13 1500m
Loppukilpailu
1)   Erik Kulju                       AlatPi                          5.14,85           
2)   Sleiman Mashari (al Cheikh)      AlatPi            5.44,13           
3)   Arttu Kasala                     AlatPi                       5.48,64           
                                                                    


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 14,11             
2)   Nea Salo                               VeitsilKV                 14,53             


T15 1500m
Loppukilpailu
1)   Frida Kilpiäinen                 VeitsilKV                 5.56,44           


M40 5000m
Loppukilpailu
1)   Marko Mattila                    VeitsilKV                 19.04,12          
2)   Arvi Kolehmainen                                             19.06,50          
3)   Jari Tryyki                                                         19.15,23          


N40 5000m
Loppukilpailu
1)   Saija Mustonen                   KuivAu                    21.22,16          
2)   Mari Sipola                                                        26.41,38          
3)   Päivi Jauhola                    AlatPi                       29.10,36          


M50 5000m
Loppukilpailu
1)   Hannu Laurila                    RDS                           19.00,87          
2)  Teuvo Kuusela                                                     19.33,54          


N50 5000m
Loppukilpailu
1)   Sari Hilli                                                 22.13,43          


M55 600m
Loppukilpailu
1)   Mats Olsson                                                1.34,26           


M60 5000m
Loppukilpailu
1)   Taisto Puurunen                                            20.36,38          
2)   Heimo Springare                                           21.19,54          
3)   Markus Hast                                                 23.05,42          
4)   Reijo Nalisvaara                                            25.24,20          


N60 5000m
Loppukilpailu
1)   Elli-Tarja Hallikainen                                     25.26,54