Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.06. klo 18:00 Laihian Lujan piirikunnalliset Tulokset (päivitetty: 12:24 02.06.2020)
Laihian Lujan yu-piirikunnalliset ma 1.6. 2020 Laihian yu-kentällä

M 100 m -2,2
1) Anton Sandvik		VasaIS			12,05
2) Tommy Lahti		        IFFemman		17,23

M 800 m
1) Heikki Kumara		LaihLu			2.03,40
2) Leonard Markèn		IFVOM		        2.03,78

M 3000 m
1) Jonas Ingo			VasaIS			9.12,75
2) Antti Ranta-aho		VasaIS			9.55,93
3) Joonas Kuisma		TeivS			9.57,48

M pituus
1) Aaro Syväniemi		IlmajKi		        6,13 1,9
5,99 0,8  6,13 1,9  5,82 0,7  X  5,62 0,4  X

M kuula
1) Jonas Solvin		        IKFalken		14,85
X   X   X   14,85   X   X
2) Michael Jokiranta		KasköIK		        10,20
9,68  9,55  10,20  X   X   9,77
3) Tommy Lahti		        IFFemman		7,00
6,96  6,77  7,00  X   6,71   6,96

M kiekko
1) Raine Munukka		KuortKu		        55,57
50,13  51,95  55,57  X  X  54,58

P 15 100 m -2,2
1) Joel Blomqvist		IFFyren		        13,81
2) Samuel Kiviharju		IlmajKi		        14,09

P 15 kiekko
1) Joel Blomqvist		IFFyren		        41,82
X  X  X  41,82  X  40,36
2) Matias Koskiniemi		LaihLu			29,12
25,20  X  X  24,43  X  29,12
3) Ville Jokiranta		KasköIK		        25,51
22,59  24,08  22,62  25,51  X  22,78

P 13 60 m -1,5
1) Juuso Koski		        SeinäjsU	        10,08

P 13 1000 m
1) Juuso Koski		        SeinäjsU	        3.43,3h

P 13 kuula
1) Aapo Mäntylä		        VähänkVie		9,92
9,17  9,54  9,71  9,44  9,92  9,56

P 11 60 m -1,5
1) Aaro Lakso			LaihLu			9,78

P 11 1000 m
1) Aaro Lakso			LaihLu			3.54,9h
2) Touko Raunio		        KyrVoi			4.30,3h

P 11 kuula
1) Eemeli Koskela		LaihLu			5,78
5,66  5,78  4,69  5,66  X  X

P 9 40 m -1,6
1) Eevert Evijoki		VasaIS			6,78
2) Miko Alho			SeinäjsU		7,05
3) Touko Raunio		        KyrVoi			7,14
4) Topias Taittonen		LaihLu			7,99
5) Eemeli Koskela		LaihLu			8,48

P 9 pituus
1) Eevert Evijoki		VasaIS			3,81 1,2
3,61 0,7  3,72  2,1  3,81 1,2  3,66 0,5  3,66 0,1  3,77 0,3
2) Touko Raunio		        KyrVoi	                3,71 1,2
3,53 2,1  3,71 1,2  3,57 1,4  3,58 0,6  3,68 0,4  3,46 0,3
3) Eemeli Koskela		LaihLu			2,82 0,3
X  2,77 1,0  2,66 2,4  2,82 0,3  2,71 1,9  2,73 0,4
4) Topias Taittonen		LaihLu			2,55 1,7
2,47 1,1  2,43 0,2  2,53 0,9  2,55 1,7  X  2,25 0,4

N 100 m -2,6
1) Erica Kolehmainen		VasaIS			13,63
2) Jenna Nevanperä		IlmajKi		        14,94

N kuula
1) Leila Hellström		KasköIK		        8,25
7,81  8,20  7,84  7,99  8,25  8,25

N kiekko
1) Leila Hellström		KasköIK		        20,94
19,78  19,55  19,72  17,33  20,94  20,76

T 15 100 m -2,6
1) Veera Ketonen		IlmajKi		        13,60

T 15 kuula
1) Ella Mäntylä		        VähänkVie		15,52 (SE T 14)
14,66  15,52  X  X  X  X
2) Tina Tinberg		        VasaIS			8,81
X  X  8,40  8,81  X  X

T 13 60 m -2,4
1) Iida Vainionpää		IlmajKi		        9,25
2) Viivi Visuri			LaihLu			9,48

T 13 1000 m
1) Winnie Markèn		IFVOM		        3.31,6h
2) Fanni Äyrä			AlahKi			3.45,3h
3) Ida Nordkvist		VasaIS			3.46,0h

T 13 pituus
1) Viivi Visuri			LaihLu			4,11 0,7
4,11 0,7  X  X  3,73 0,3  p  p
2) Maria Peurala		LaihLu			4,09 1,8
3,73 1,8  4,00 0,2  3,79 2,0  3,81 2,2  4,09 1,8  3,74 0,7

T 11 60 m -1,2
1) Iida-Maria Taittonen	        LaihLu			9,45
2) Anna-Julia Haapamatti	SeinäjsU		9,46
3) Angelina Heinäheimo	        LapVi			9,84
4) Ellinor Forsman		IFNykn		        10,12
5) Jenna Moisio		        LaihLu			10,20
6) Anni Poikus		        LaihLu			11,06

T 11 1000 m
1) Ellinor Forsman		IFNykn		        3.46,5h
2) Saga Markèn		        IFVOM		        4.00,5h
3) Iida-Maria Taittonen	        LaihLu			4.12,9h
4) Jenna Moisio		        LaihLu			4.20,1h
5) Anni Poikus		        LaihLu			5.12,4h

T 11 pituus
1) Iida-Maria Taittonen	        LaihLu			4,02 0,7
4,02 0,7  3,99 2,1  3,98 1,0  3,86 0,5  3,71 1,4  3,83 1,2  
2) Anna-Julia Haapamatti	SeinäjsU		3,99 0,5
3,93 1,6  3,99 0,5  3,89 0,8  3,91 0,1  3,73 0,8  3,73 0,8
3) Angelina Heinäheimo	        LapVi			3,97 0,4
3,82 0,3  3,93 2,5  3,92 0,9  3,92 1,8  3,12 0,9  3,97 0,4
4) Ellinor Forsman		IFNykn		        3,45 0,0
3,30 0,3  3,13 0,4  3,27 1,7  3,18 0,5  3,45 0,0 3,28 1,2
5) Matilda Finneman		VasaIS			3,42 1,4
3,42 1,4  3,14 0,3  X  3,33 1,6  3,27 0,5  X
6) Anni Poikus		        LaihLu			3,20 1,0
X   X   3,20 1,0  3,03 0,2  2,91 1,1  2,87 0,3

T 11 kuula
1) Matilda Finnemas		VasaIS			8,87
8,72  8,31  8,87  8,42  7,36  8,65
2) Angelina Heinäheimo	        LapVi			7,57
6,88  7,57  7,26  7,52  6,59  6,97
3) Iida-Maria Taittonen	        LaihLu			7,10
6,47  7,06  X  7,10  6,60  6,84
4) Anni Poikus		        LaihLu			3,85
2,25  3,71  3,02  2,85  3,55  3,85

T 9 40 m -1,0
1) Fanny Heinäheimo		LapVi			7,22
2) Elli Äyrä			AlahKi			7,28
3) Sofia Koski			SeinäjsU		7,58

T 9 kuula
1) Fanny Heinäheimo		LapVi			5,37
5,37  5,17  4,69  5,32  5,03  4,97
2) Sofia Koski			SeinäjsU		4,50
4,46  3,78  3,87  4,09  4,50  4,28