Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.02. klo 12:00 Avoimet junioreiden helmihypyt II Tulokset (päivitetty: 21:28 22.02.2020)
Avoimet junioreiden helmihypyt II
Limingan Niittomiehet
22.02.2020

T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Silja Majava                     HaukVei                   4.01,77           
2)   Nella Hämäläinen                 KuivAu                    4.05,51           


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     3.55,94           
     Iiro Niemikorpi                  LimNM                     DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3.56,69           
2)   Amanda Niemi                     OulPy                     4.05,41           
3)   Ilona Kauppila                   OulPy                     4.39,90           
     Tiina Jaakola                    HaukVei                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Antti Turunen                    KuivAu                    3.18,61           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Säkkinen                    LimNM                     3.44,07           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     135               
     100    105    110    115    120    125    130    135    140    
     -      -      -      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     -      -      o      o      xo     xxx    

3)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      xo     xo     o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anni Niskala                     OulPy                     130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      xxo    o      o      xxx    

2)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    130               
     110    115    120    125    130    135    
     -      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     x--    

     Milla Hämäläinen                 KuivAu                                      
     110    
     DNS    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     4,27              
     3,52   3,67   3,88   x      4,27   4,23   
                                               

2)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     3,98              
     3,53   x      3,87   x      3,98   x      
                                               

3)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     3,23              
     3,06   3,09   2,96   2,98   2,99   3,23   
                                               

4)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     3,04              
     2,66   2,85   x      2,70   x      3,04   
                                               

     Onni Savolainen                  KuivAu                    DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 5,00              
     5,00   4,78   4,91   -      -      -      
                                               

2)   Armi Koskela                     OulPy                     4,34              
     4,34   x      4,11   4,10   4,23   4,22   
                                               

3)   Anniina Jernvall                 LimNM                     4,18              
     3,92   3,91   4,18   -      4,08   3,97   
                                               

4)   Siiri Kukkola                    KuivAu                    3,95              
     3,95   x      x      3,53   3,59   3,82   
                                               

5)   Milla Hämäläinen                 KuivAu                    3,93              
     3,93   3,83   x      3,80   3,53   3,73   
                                               

6)   Hilda Erholtz                    OulPy                     3,91              
     3,54   3,77   3,91   3,72   3,81   3,23   
                                               

7)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     3,85              
     3,85   x      x      x      3,15   3,30   
                                               

8)   Mariia Dekhtiar                  LimNM                     3,78              
     x      3,78   3,39   3,54   3,48   3,65   
                                               

9)   Ella Alavesa                     OulPy                     3,57              
     3,57   3,50   x      3,23   x      3,45   
                                               

10)  Peppi Eronen                     OulPy                     3,50              
     x      3,50   2,62   x      3,20   x      
                                               

11)  Tiina Jaakola                    HaukVei                   3,33              
     3,14   3,27   3,33   3,16   3,15   3,27   
                                               

12)  Kaisla Passlin                   LimNM                     3,29              
     3,00   3,12   3,00   3,11   3,29   3,12   
                                               

13)  Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,21              
     3,21   3,00   2,92   2,98   3,15   3,04   
                                               

14)  Pinja Kovalainen                 HaukVei                   3,19              
     2,65   2,76   2,51   2,90   3,19   3,00   
                                               

     Sara Säkkinen                    LimNM                     DNS               


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     8,64              
     x      x      8,55   8,13   x      8,64   
                                               

2)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     8,62              
     7,53   8,44   x      7,86   8,62   8,14   
                                               

     Elia Seitaniemi                  OulPy                     NM                
     x      -      -      -      -      -      
                                               



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    9,78              
     9,07   9,13   9,48   9,30   9,13   9,78   
                                               

2)   Anniina Jernvall                 LimNM                     8,79              
     8,70   8,73   8,51   8,79   8,61   8,59   
                                               

3)   Siiri Kukkola                    KuivAu                    8,70              
     8,49   8,61   8,53   8,70   8,55   x      
                                               

4)   Hilda Erholtz                    OulPy                     8,15              
     x      7,94   8,04   7,82   8,15   7,87   
                                               

5)   Milja Lumijärvi                  LimNM                     7,59              
     x      x      7,13   7,34   7,38   7,59   
                                               



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Kukkonen                    OulPy                     15,83             
     13,68  14,21  15,70  15,40  15,83  14,71  

2)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     5,51              
     5,51   4,95   4,60   4,68   4,82   5,08   

     Aleksi Pohjola                   OulPy                     DNS               
     Onni Savolainen                  KuivAu                    DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Armi Koskela                     OulPy                     7,44              
     6,60   6,29   6,68   6,77   7,01   7,44   

2)   Milla Hämäläinen                 KuivAu                    6,92              
     6,15   6,92   6,55   x      6,21   6,11   

3)   Peppi Eronen                     OulPy                     5,57              
     4,28   5,09   x      4,80   5,57   4,99   

     Mariia Dekhtiar                  LimNM                     DNS               


P15 60m
Loppukilpailu
1)   Sampo Määttä                     KuivAu                    7,79              
2)   Eetu Ylikunnari                  KuivAu                    8,05              
3)   Veikka Arffman                   LimNM                     8,30              
4)   Janne Jernvall                   LimNM                     8,65              
     Armas Uusitalo                   OulPy                     DNS               
     Arttu Savilaakso                 LimNM                     7,65              


T15 60m
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,16              
2)   Emilia Rauhala                   OulPy                     8,19              
3)   Martta Koskela                   OulPy                     8,20              
4)   Minja Kurtti                     OulPy                     8,25              
5)   Venla Laukka                     OulPy                     8,35              
6)   Milla Kangas                     OulPy                     8,48              
7)   Bettina Siltala                  OulPy                     8,49              
8)   Olivia Veneskoski                OulPy                     8,57              
9)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    8,72              
10)  Veera Piltonen                   LimNM                     8,75              
11)  Anniina Jernvall                 LimNM                     8,93              
12)  Nea Salo                         VeitsilKV                 8,94              
13)  Mariia Dekhtiar                  LimNM                     9,63              

Alkuerät erä 1
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    8,72              
2)   Veera Piltonen                   LimNM                     8,75              
3)   Anniina Jernvall                 LimNM                     8,93              
4)   Nea Salo                         VeitsilKV                 8,94              
5)   Mariia Dekhtiar                  LimNM                     9,63              

Alkuerät erä 2
1)   Minja Kurtti                     OulPy                     8,25              
2)   Venla Laukka                     OulPy                     8,35              
3)   Milla Kangas                     OulPy                     8,48              
4)   Olivia Veneskoski                OulPy                     8,57              

Alkuerät erä 3
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,16              
2)   Emilia Rauhala                   OulPy                     8,19              
3)   Martta Koskela                   OulPy                     8,20              
4)   Bettina Siltala                  OulPy                     8,49              


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Iisakki Siira                    LimNM                     3.07,88           
2)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     3.17,09           
3)   Jere Tuulaniemi                  LimNM                     3.19,46           
     Armas Uusitalo                   OulPy                     DNS               
     Noa Korhonen                     OulPy                     DNS               
     Topi Kuorilehto                  LimNM                     DNS               


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Eveliina Kujala                  LimNM                     3.24,65           


T15 60m aidat
1)   Essi Niskala                     OulPy                     9,28              
2)   Kiia Vanhatupa                   OulPy                     9,57              
3)   Bettina Siltala                  OulPy                     9,73              
4)   Saimi Lithovius                  LimNM                     9,85              
5)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    10,76             
     Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Essi Niskala                     OulPy                     9,28              
2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     9,85              
3)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    10,76             

Loppukilpailu erä 2
1)   Kiia Vanhatupa                   OulPy                     9,57              
2)   Bettina Siltala                  OulPy                     9,73              
     Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 DNS               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kimi Keränen                     LimNM                     150               
     140    145    150    155    
     o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     -      -      -      o      o      xxx    

2)   Milla Kangas                     OulPy                     140               
     120    125    130    135    140    145    
     -      -      o      o      xo     xxx    

3)   Saija Nordström                  RantsRai                  130               
     120    125    130    135    
     -      o      o      xxx    

4)   Eeva Nurkkala                    OulPy                     125               
     120    125    130    
     xo     o      xxx    

5)   Emilia Martinsén                 OulPy                     120               
     120    125    
     o      xxx    

     Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                                   
     120    
     DNS    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    5,51              
     5,51   5,06   5,38   5,20   5,29   -      
                                               

2)   Sampo Määttä                     KuivAu                    5,19              
     5,19   5,16   5,14   5,15   x      5,02   
                                               

3)   Veikka Arffman                   LimNM                     5,12              
     x      5,12   x      x      x      5,04   
                                               

4)   Eetu Ylikunnari                  KuivAu                    5,04              
     4,89   5,03   4,79   4,85   4,71   5,04   
                                               

5)   Janne Jernvall                   LimNM                     4,59              
     4,59   4,31   4,51   4,54   4,56   x      
                                               

     Arttu Savilaakso                 LimNM                     5,69              
     5,62   5,42   5,46   x      5,69   5,69   
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Kurtti                     OulPy                     5,16              
     4,83   4,81   4,94   5,16   4,87   -      
                                               

2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     5,09              
     5,00   5,01   4,93   4,93   x      5,09   
                                               

3)   Venla Laukka                     OulPy                     4,99              
     4,78   4,59   x      4,99   4,84   x      
                                               

4)   Olivia Veneskoski                OulPy                     4,93              
     4,89   x      x      4,93   4,68   4,92   
                                               

5)   Kiia Vanhatupa                   OulPy                     4,82              
     x      x      4,78   x      4,82   x      
                                               

6)   Emmi Rantala                     LimNM                     4,78              
     4,65   4,70   4,78   4,77   4,70   x      
                                               

7)   Emilia Rauhala                   OulPy                     4,59              
     4,51   4,42   4,48   4,57   4,59   -      
                                               

8)   Martta Koskela                   OulPy                     4,50              
     4,40   4,40   4,50   -      -      -      
                                               

9)   Veera Piltonen                   LimNM                     4,37              
     4,03   4,37   4,12   4,02   4,17   4,13   
                                               

10)  Siiri Kylmänen                   KuivAu                    4,22              
     4,10   3,93   3,83   4,22   x      -      
                                               

     Anna Helander                    LimNM                     4,51              
     4,51   4,51   4,48   x      4,07   4,47   
                                               

     Ella Nissinaho                   LimNM                     NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               

     Petra Kangas                     LimNM                     3,88              
     x      3,64   3,37   3,59   3,88   3,80   
                                               

     Pinja Pitkälä                    LimNM                     3,82              
     3,82   3,59   3,56   3,70   3,61   3,64   
                                               



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    10,43             
     10,43  x      x      -      -      -      
                                               



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Nissinaho                   LimNM                     10,78             
     x      10,78  10,59  10,43  10,48  9,73   
                                               

2)   Minja Kurtti                     OulPy                     10,76             
     10,76  10,39  10,58  10,43  x      x      
                                               

3)   Eeva Nurkkala                    OulPy                     10,24             
     x      x      10,24  x      x      x      
                                               

4)   Milla Kangas                     OulPy                     9,87              
     9,72   9,87   9,58   9,74   9,73   9,67   
                                               

5)   Emmi Rantala                     LimNM                     9,84              
     x      9,84   9,66   9,53   x      x      
                                               

6)   Emilia Martinsén                 OulPy                     9,83              
     9,83   9,41   x      x      x      x      
                                               

7)   Alisa Okkonen                    KuivAu                    8,67              
     8,67   x      7,99   x      x      x      
                                               

     Anna Helander                    LimNM                     10,21             
     x      10,21  10,00  10,06  x      x      
                                               

     Petra Kangas                     LimNM                     DNS               
     Pinja Pitkälä                    LimNM                     8,46              
     8,19   8,02   7,92   7,77   x      8,46   
                                               



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Topi Timonen                     OulPy                     9,50              
     9,50   9,41   9,42   x      x      9,48   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Martta Koskela                   OulPy                     9,15              
     8,37   8,97   x      9,15   8,81   8,42   

2)   Venla Laukka                     OulPy                     8,54              
     8,54   7,95   8,19   7,97   8,00   -      

3)   Saimi Lithovius                  LimNM                     8,50              
     x      7,68   7,96   8,33   7,73   8,50   

4)   Saija Nordström                  RantsRai                  8,05              
     7,69   7,40   8,05   7,96   7,77   7,72   

     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               


M17 1000m
Loppukilpailu
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    2.47,01           
2)   Aarre Paukkeri                   LimNM                     2.48,38           
3)   Severi Similä                    LimNM                     2.52,17           
4)   Kalle Riihiaho                   OulPy                     3.13,85           
5)   Jimi Kenttälä                    LimNM                     3.19,48           
6)   Aapo Savola                      OulPy                     3.29,69           
     Eetu Luoma                       LimNM                     2.51,89           
     Jiri Juntunen                    SuomRa                    DNS               
     Tuomas Aho                       LimNM                     2.50,86           


N17 1000m
Loppukilpailu
     Ella Reinikainen                 LimNM                     3.18,06