Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
12.08. klo 17:00 Seuracup KeSy Tulokset (päivitetty: 21:11 12.08.2020)
Tulokset ja eräjaot: http://live.tuloslista.com/8357


Seuracup Keski-Suomen piirikisa
Jyväskylä, Harjun stadion
12.08.2020

PISTEET: Jyväskylän Kentääurheilijat 18813, Saarijärven Pullistus 9171, Pihtiputaan Tuisku 6187

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3.24,80           
2)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3.25,21           
3)   Herkko Heikkinen                 JyväskKU                  3.31,50           
4)   Milo Äyrämö                      JyväskKU                  3.54,68           
5)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  4.05,58           
6)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   4.09,55           
7)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  4.37,38           
8)   Albin Laitinen                   PihtipTui                 4.53,50           
     Santeri Manninen                 JyväskKU                  3.36,59           
     Verneri Valtonen                 JyväskKU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Lucinda Smith                    JyväskKU                  3.25,55           
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3.42,97           
3)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3.45,53           
4)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    3.45,57           
5)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  3.48,22           
6)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  4.09,05           
7)   Aino Määränen                    ÄänekU                    4.09,15           
8)   Adeliina Laitinen                PihtipTui                 4.17,04           
9)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   4.22,20           
10)  Aada Hänninen                    JyväskKU                  5.09,33           
     Miina Hänninen                   JyväskKU                  4.12,57           
     Pinja Vienola                    JyväskKU                  4.23,48           
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               
     Venla Vienola                    JyväskKU                  4.13,16           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  10,73             
2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  11,22             
3)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  11,33             
4)   Leevi Varis                      SaarijPu                  14,78             
5)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 16,51             
     Juho Suonsaari                   JyväskKU                  12,23             
     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  10,39             
     Santeri Manninen                 JyväskKU                  11,57             


T11 60m aidat
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    10,28             
2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  10,64             
3)   Venla Salminen                   JyväskKU                  10,72             
4)   Iida Tamminen                    KaipVi                    11,02             
5)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  13,91             
6)   Ida-Stiina Marin                 PihtipTui                 14,02             
7)   Emma Heberg                      JyväskKU                  14,03             
8)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   15,83             
     Lucinda Smith                    JyväskKU                  12,43             
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               
     Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  11,28             
     Miina Hänninen                   JyväskKU                  15,59             
     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  11,00             
     Venla Vienola                    JyväskKU                  13,43             
     Anna Njie                        JyväskKU                  11,30             
     Mirella Lundell                  JyväskKU                  12,24             
     Pinja Vienola                    JyväskKU                  14,06             
     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  13,37             
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  10,44             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
     Lucinda Smith                    JyväskKU                  12,43             
     Miina Hänninen                   JyväskKU                  15,59             
     Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  11,28             
     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  11,00             
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
     Anna Njie                        JyväskKU                  11,30             
     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  13,37             
     Mirella Lundell                  JyväskKU                  12,24             
     Pinja Vienola                    JyväskKU                  14,06             
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  10,44             
     Venla Vienola                    JyväskKU                  13,43             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,8
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    10,28             
2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  10,64             
3)   Venla Salminen                   JyväskKU                  10,72             
4)   Iida Tamminen                    KaipVi                    11,02             
5)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  13,91             
6)   Ida-Stiina Marin                 PihtipTui                 14,02             
7)   Emma Heberg                      JyväskKU                  14,03             
8)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   15,83             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  4,41              
     4,41   4,38   4,27   4,41   
                                 

2)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  4,12              
     4,12   4,08   3,79   3,76   
                                 

3)   Topi Turpeinen                   LaukU                     3,88              
     3,88   3,85   3,72   3,85   
                                 

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,87              
     3,87   2,80   3,72   3,84   
                                 

5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,53              
     3,49   3,44   2,48   3,53   
                                 

6)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3,46          
     3,46   3,10   3,39   x      
                                 

7)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    3,33              
     x      3,22   3,33   x      
                                 

     Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  3,69              
     3,69   3,40   3,00   3,57   
                                 

     Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  3,78              
     3,44   3,78   3,44   3,61   
                                 

     Samuli Kihlman                   JyväskKU                  2,87              
     2,76   2,79   2,87   2,80   
                                  


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  4,38              
     4,28   4,20   -      4,38   
                                 

2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  4,37              
     x      4,37   4,31   4,21   
                                 

3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    4,33              
     4,14   4,03   4,09   4,33   
                                 

4)   Anna Njie                        JyväskKU                  3,93              
     3,75   3,93   3,93   x      
                                 

5)   Aino Määränen                    ÄänekU                    3,81              
     3,81   3,60   -      -      
                                 

6)   Elna Jaakkola                    JyväskKU                  3,80              
     x      3,80   x      3,66   
                                 

7)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  3,56              
     3,56   3,45   3,44   3,33   
                                 

8)   Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  3,52              
     3,36   3,33   3,52   3,50   
                                 

9)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  3,37              
     3,35   3,10   3,37   3,20   
                                 

10)  Mirella Lundell                  JyväskKU                  3,32              
     3,32   x      x      3,29   
                                 

11)  Sara Haapakoski                  SaarijPu                  3,21              
     3,21   3,02   2,93   2,69   
                                 

12)  Miina Hänninen                   JyväskKU                  3,06              
     2,94   3,06   2,72   2,75   
                                 

13)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  2,89              
     2,89   2,77   2,73   2,74   
                                 

14)  Hilla Viitala                    PihtipTui                 2,84              
     2,65   2,79   2,69   2,84   
                                 

15)  Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   2,08              
     2,08   -      -      -      
                                 

     Aada Hänninen                    JyväskKU                  2,15              
     2,15   1,93   1,92   1,94   
                                 
                                   
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  4,04              
     4,04   3,69   4,00   x      
                                 

     Pinja Vienola                    JyväskKU                  3,23              
     3,23   3,13   3,15   3,23   
                                 

     Sofia Virtanen                   JyväskKU                  2,15              
     2,15   2,13   2,05   1,73   
                                                                   


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  30,34             
     x      30,34  x      29,94  

2)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  23,45             
     21,32  22,02  23,45  20,77  

3)   Topi Turpeinen                   LaukU                     22,91             
     22,91  x      18,95  21,28  

4)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  21,03             
     18,90  21,03  x      17,80  

5)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  19,46             
     19,46  16,58  18,75  18,19  

6)   Akseli Marin                     PihtipTui                 13,32             
     10,76  13,32  12,64  13,03  

7)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  12,89             
     11,79  11,32  10,73  12,89  

8)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  12,52             
     12,34  9,07   12,52  x      
                                    
     Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  26,10             
     26,10  23,00  22,19  25,40  

     Juho Suonsaari                   JyväskKU                  19,76             
     19,76  18,15  18,23  x      

     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  20,01             
     17,93  17,69  18,62  20,01  

     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  25,93             
     25,93  24,52  24,87  25,34  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  25,07             
     21,76  21,84  25,07  19,68  

2)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  18,64             
     17,43  15,57  15,89  18,64  

3)   Hertta Tikka                     PihtipTui                 18,16             
     18,16  14,11  x      16,93  

4)   Iida Tamminen                    KaipVi                    17,92             
     17,92  17,09  16,26  16,82  

5)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  16,65             
     16,18  16,52  16,65  13,47  

6)   Aino Määränen                    ÄänekU                    11,48             
     10,46  8,15   10,82  11,48  

     Anna Njie                        JyväskKU                  24,14             
     21,25  24,14  23,47  22,99  
                                    
     Ella Roimela                     JyväskKU                  15,78             
     14,17  14,69  15,15  15,78  

     Enni Mustaparta                  JyväskKU                  16,30             
     15,75  16,30  15,56  

     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  11,93             
     11,93  10,08  9,34   
                                   
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  23,59             
     23,33  20,17  20,97  23,59  

     Mirella Lundell                  JyväskKU                  12,27             
     11,35  11,78  12,27  11,15  
                                   
     Venla Vienola                    JyväskKU                  22,87             
     22,72  x      x      22,87  



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  29,47             
   1) Onni Erkkilä, 2) Niilo Hämäläinen, 
   3) Joel Laurinmaa, 4) Roope Jalasaho
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  30,54             
   1) Jiri Hokkanen, 2) Julius Auvinen, 
   3) Joonatan Kulmala, 4) Juho Suonsaari
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  32,00             
   1) Paavo Hämäläinen, 2) Kasperi Möttönen, 
   3) Oskari Heinonen, 4) Eetu Keto-Tokoi
4)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  34,22             
   1) Jooas Oittinen, 2) Valtteri Valkola, 
   3) Leevi Varis, 4) Åke Pimiä


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  29,03             
   1) Riina-Lotta Nalkki, 2) Anna Njie, 
   3) Kiira Kahilainen, 4) Elna Jaakkola
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  30,83             
   1) Saimi Muhonen, 2) Elli Kärkkäinen, 
   3) Venla Salmela, 4) Enni Mustaparta
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  31,64             
   1) Pihla Hyyppä, 2) Lucinda Smith, 
   3) Ella Roimela, 4) Emma Heberg
4)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  33,94             
   1) Riina Kuorelahti, 2) Sara Haapakoski, 
   3) Alisa Pirttiniemi, 4) Nelli Hannula
5)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  34,45             
   1) Pinja Vienola, 2) Fanni Virtanen, 
   3) Mirella Lundell, 4) Miina Hänninen
6)   Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 35,08             
   1) Hertta Tikka, 2) Ida-Stiina Marin, 
   3) Adeliina Laitinen, 4) Hilla Viitala


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.04,70           
2)   Elias Ruokostenpohja             KaipVi                    3.11,28           
3)   Jesse Hakala                     SaarijPu                  3.59,61           
     Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.01,12           
     Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.17,87           
2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.24,26           
3)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.24,69           
4)   Oona Venäläinen                  JyväskKU                  3.34,97           
5)   Elli Taini                       KaipVi                    3.35,86           
6)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  3.46,69           
7)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3.59,83           
8)   Sanni Hussa                      PihtipTui                 4.06,73           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 10,19             
2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,39             
3)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    11,07             
4)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  11,33             
5)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  13,47             


T13 60m aidat
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    10,56             
2)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    10,75             
3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  10,84             
4)   Jade Kinnunen                    JyväskKU                  10,96             
5)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  11,13             
6)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  11,92             
7)   Nelli Tuunanen                   JyväskKU                  12,04             
8)   Alina Pentti                     JyväskKU                  12,19             
9)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 12,46             
     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  10,77             
     Joanna Leppänen                  JyväskKU                  DNS               
     Meea Oikari                      SaarijPu                  12,65             
     Pihla Salmela                    JyväskKU                  DNS               
     Essi Suni                        JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  11,92             
2)   Nelli Tuunanen                   JyväskKU                  12,04             
3)   Alina Pentti                     JyväskKU                  12,19             
     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  10,77             
     Joanna Leppänen                  JyväskKU                  DNS               
     Meea Oikari                      SaarijPu                  12,65             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    10,56             
2)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    10,75             
3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  10,84             
4)   Jade Kinnunen                    JyväskKU                  10,96             
5)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  11,13             
6)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 12,46             
     Essi Suni                        JyväskKU                  DNS               
     Pihla Salmela                    JyväskKU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  141               
     120    124    128    132    135    138    141    147    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  138               
     120    124    128    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  135               
     110    115    120    124    128    132    135    138    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  128               
     115    120    124    128    132    
     o      o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  144               
     125    130    135    138    140    144    146    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  135               
     125    130    135    138    
     o      o      xo     xxx    

3)   Saaga Leskinen                   JyväskKU                  125               
     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    o      xxx    

4)   Anniina Marin                    PihtipTui                 105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     xxo    xx     

5)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   95                
     85     90     95     100    
     o      xo     xxo    xxx    

     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  125               
     110    115    120    125    
     o      o      o      o      
                                   
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      xxo    xxx    

     Netta Postila                    JyväskKU                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Pinja Vienola                    JyväskKU                  95                
     95     100    
     o      xxx    

     Senni Haapakoski                 SaarijPu                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Sofia Sauvala                    JyväskKU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    xxx    

     Venla Vienola                    JyväskKU                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      xxo    xxx    



P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  55,30             
     53,68  55,30  50,31  53,55  

2)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  33,18             
     31,53  33,18  32,34  x      

3)   Onni Varis                       SaarijPu                  10,58             
     8,66   10,58  x      x      



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  31,66             
     31,66  x      30,75  30,73  

2)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  22,94             
     22,94  22,76  21,88  21,33  

3)   Fanni Jokela                     KaipVi                    21,70             
     19,32  20,91  21,32  21,70  

4)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  19,92             
     x      x      17,92  19,92  
                                    
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  49,19             
     x      47,27  47,84  49,19  

     Jenny Björkberg                  JyväskKU                  26,36             
     25,03  26,36  25,91  24,62  

     Nea Koppeli                      JyväskKU                  26,32             
     x      26,32  x      x      

     Netta Postila                    JyväskKU                  24,40             
     22,60  24,40  24,31  23,92  
                                    
     Pinja Vienola                    JyväskKU                  14,43             
     x      12,52  13,80  14,43  

     Sofia Sauvala                    JyväskKU                  16,16             
     15,31  16,16  x      x      

     Venla Vienola                    JyväskKU                  15,34             
     x      15,34  13,59  15,12  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  53,49             
   1) Konsta Vuorela, 2) Valtteri Kinnunen, 
   3) Juuso Tapanila, 4) Valtteri Paksuniemi
2)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  57,82             
   1) Onni Varis, 2) Patrik Kinnunen, 
   3) Elias Oittinen, 4) Jonne Laitinen
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  58,82             
   1) Max Laurinmaa, 2) Olli Huttunen, 
   3) Lauri Lakanen, 4) Lauri Sinkkonen


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  54,50             
   1) Jade Kinnunen, 2) Nea Koppeli, 
   3) Essi Suni, 4) Alina Pentti
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  56,69             
   1) Netta Postila, 2) Olivia Puranen, 
   3) Erika Parkkonen, 4) Hilla Savioja
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  58,19             
   1) Fiona Saarukka, 2) Sofia Sauvala, 
   3) Melina Vertala, 4) Nelli Tuunanen
4)   Äänekosken Urheilijat            ÄänekU                    58,92             
   1) Julia Nyholm, 2) Iina Manner, 
   3) Sini Issakainen, 4) Siiri Gola
5)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  1.02,76           
   1) Iina Suomäki, 2) Mianna Liimatainen, 
   3) Emilia Hietanen, 4) Senni Haapakoski


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Aleksi Hirvonen                  JyväskKU                  12,12             
2)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 12,55             
3)   Konsta Riihinen                  SaarijPu                  13,80             
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  13,84             
5)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  14,55             
6)   Riku Permi                       JyväskKU                  14,82             
     Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  DNS               


T15 100m
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  12,60             
2)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  12,67             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  12,95             
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,41             
5)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  13,65             
6)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    14,07             
7)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 14,17             
8)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  14,18             
9)   Iida Pentti                      JyväskKU                  14,32             
10)  Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  14,34             
11)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  15,20             
     Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,51             
     Aljona Karamzina                 JyväskKU                  DNS               
     Eevi Korhonen                    JyväskKU                  DNS               
     Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,85             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 14,17             
2)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  14,18             
3)   Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  15,20             
     Aljona Karamzina                 JyväskKU                  DNS               
     Eevi Korhonen                    JyväskKU                  DNS               
     Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,85             
     Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,51             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  12,60             
2)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  12,67             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  12,95             
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,41             
5)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  13,65             
6)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    14,07             
7)   Iida Pentti                      JyväskKU                  14,32             
8)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  14,34             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  6.01,48           
2)   Tatu Syrjä                       PihtipTui                 7.40,57           
3)   Santtu Kynnäs                    SaarijPu                  7.50,10           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  7.14,73           
2)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  7.50,58           
3)   Alma Syrjä                       PihtipTui                 8.24,55           
4)   Vilma Liukkosen                  JyväskKU                  8.29,88           
5)   Josefina Airaksinen              JyväskKU                  8.33,59           
6)   Alina Nyyssönen                  JyväskKU                  8.48,82                                              


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  371               
     320    330    340    350    360    371    380    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Aaro Tikka                       PihtipTui                 290               
     230    240    250    260    270    280    290    300    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx                                       


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    380               
     330    340    350    360    371    380    390    
     o      o      -      o      xxo    o      xxx    

2)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  330               
     300    310    320    330    340    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 240               
     210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  230               
     180    190    200    210    220    230    240    
     xo     o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  210               
     140    150    160    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    
                                   
     Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   NH                
     100    110    
     -      -      

     Essi Suni                        JyväskKU                  240               
     200    210    220    230    240    250    
     o      xo     o      o      o      xxx    

     Pinja Vienola                    JyväskKU                  140               
     110    120    130    140    150    
     o      o      xo     xxo    -      

     Venla Vienola                    JyväskKU                  140               
     120    130    140    150    
     o      o      o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  12,78             
     11,95  12,78  x      x      

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  12,76             
     12,76  x      x      12,59  

3)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  11,64             
     x      11,63  10,47  11,64  

4)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  9,72              
     9,72   x      9,68   x      

5)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,60              
     8,81   8,86   9,23   9,60   

6)   Teemu Hakonen                    PihtipTui                 7,81              
     7,52   7,75   7,81   
                                   


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    11,75             
     11,75  11,75  11,51  x      

2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,46             
     10,46  x      x      x      

3)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    8,92              
     8,04   8,19   7,80   8,92   

4)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,65              
     7,97   x      8,54   8,65   

5)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  8,46              
     8,33   x      8,46   x      

6)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  8,09              
     7,80   8,09   x      7,52   

7)   Mette Jermoranta                 JyväskKU                  7,87              
     7,87   7,66   7,79   

8)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  7,79              
     7,03   x      7,79   -      

9)   Veera Korpilauri                 JyväskKU                  6,99              
     x      x      6,99   6,70   

10)  Milla Myllynen                   PihtipTui                 6,75              
     6,45   6,75   6,52   6,47   

11)  Aurora Pollari                   JyväskKU                  6,24              
     6,16   x      6,24   6,08   

     Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,81              
     9,43   x      9,81   9,45   



P15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   5.02,95           
2)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  6.34,11           


T15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    5.18,18           
2)   Venla Vienola                    JyväskKU                  5.39,81           
     Emma Hiironen                    PihtipTui                 DNS               


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  49,45             
   1) Aleksi Hirvonen, 2) Lassi Nalkki, 
   3) Oliver Koskinen, 4) Tommi Järvenpää
2)   Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 54,80             
   1) Aaro Tikka, 2) Tatu Syrjä, 
   3) Teemu Hakonen, 4) Henri Hiironen
3)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  58,17             
   1) Aapo Pimiä, 2) Santtu Kynnäs, 
   3) Matias Viikilä, 4) Konsta Riihinen


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  50,09             
   1) Iida Pajunen, 2) Noora Salmi, 
   3) Pihla Tiihonen, 4) Siiri Kihlman
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  53,28             
   1) Eevi Ylitalo, 2) Aino Tyynysniemi, 
   3) Justine Hämäläinen, 4) Mette Jermoranta
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  54,36             
   1) Selma Seppälä, 2) Saga Koppeli, 
   3) Vilma Honkonen, 4) Jenna Tuomaala
4)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  58,27             
   1) Lotta Perkiö, 2) Tilda Pimiä, 
   3) Anni Vuori, 4) Vilma-Riina Valkola
5)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  58,88             
   1) Aurora Pollari, 2) Vilma Pykälinen, 
   3) Iida Pentti, 4) Veera Korpilauri
6)   Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 1.03,06           
   1) Helmi Viitala, 2) Milla Myllynen, 
   3) Eerika Siekkinen, 4) Alma Syrjä


N17 200m
1)   Amanda Kulju                     JyväskKU                  26,55             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,52             
3)   Roosa Marin                      PihtipTui                 30,49             
4)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    31,13             
5)   Meea Oikari                      SaarijPu                  32,14             
     Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 31,34             
     Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  28,87             
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  29,45             
     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  29,09             
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  27,72             
     Johanna Nieminen                 JyväskKU                  27,56             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,9
     Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  28,87             
     Johanna Nieminen                 JyväskKU                  27,56             
     Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 31,34             
     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  29,09             
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  29,45             
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  27,72             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Amanda Kulju                     JyväskKU                  26,55             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,52             
3)   Roosa Marin                      PihtipTui                 30,49             
4)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    31,13             
5)   Meea Oikari                      SaarijPu                  32,14             


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  23,81             
2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    27,19             
3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  29,83             
4)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    30,06             
5)   Hugo Rosenström                  SaarijPu                  31,71             
     Aku Kulju                        JyväskKU                  24,65             
     Daniel Savolainen                JyväskKU                  22,89             
     Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   23,51             


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lassi Hakonen                    JyväskKU                  5,81 -0,1          
     5,70   5,57   5,61   5,81   
     +0,3   +0,7   -0,3   -0,1   

2)   Aku Kulju                        JyväskKU                  5,79 +0,9          
     5,73   x      5,79   x      
     -0,2   +1,1   +0,9   +0,3   

3)   Lukas Ahonen                     SaarijPu                  3,46 +0,2          
     3,31   3,36   3,00   3,46   
     +0,6   +0,7   -1,1   +0,2   



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,21 +0,5          
     5,21   x      5,15   5,17   
     +0,5          +0,3   +0,3   

2)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  5,21 +0,2          
     5,21   x      5,02   x      
     +0,2          +0,3          

3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  4,36 -0,4          
     x      4,36   4,20   x      
            -0,4   -0,1          

4)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 3,71 -0,1          
     3,62   3,59   3,71   3,51   
     +0,3   -0,1   -0,1   -0,2   

     Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  4,60 -0,2          
     x      4,59   x      4,60   
            +0,6          -0,2   

     Janina Jaatinen                  JyväskKU                  5,05 -0,2          
     4,65   4,58   4,57   5,05   
     +0,4   +0,3   +0,2   -0,2   

     Minea Vertala                    JyväskKU                  4,30 +0,3          
     4,30   x      x      x      
     +0,3                        

     Olivia Asikainen                 KaipVi                    NM                
     x      x      x      x      
                                 



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  12,75             
     12,75  12,03  11,93  x      

2)   Veeti Lettojärvi                 JyväskKU                  11,97             
     11,69  11,97  x      11,38  

3)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,76             
     10,37  10,34  9,89   10,76  

     Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  13,19             
     11,50  12,69  12,23  13,19  



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  10,34             
     9,29   9,72   10,34  10,10  

2)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  10,00             
     9,49   10,00  x      x      

3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,96              
     8,96   x      x      x      

4)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  8,92              
     7,58   x      8,92   8,23   

5)   Niina Hakonen                    PihtipTui                 8,90              
     8,88   8,90   8,39   x      

6)   Ronja Harju                      JyväskKU                  8,63              
     x      x      x      8,63   

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  NM                
     x      x      x      x      



M30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  13,63             
2)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  13,80             
3)   Leo Lahtinen                     JyväskKU                  15,14             
     Tapio Savolainen                 JyväskKU                  DNS               
     Veikko Nieminen                  JyväskKU                  DNS               


N30+ 100m
1)   Alina Puhakka                    JyväskKU                  12,98             
2)   Essi Ahonen                      JyväskKU                  13,43             
3)   Tessa Tillgren                   JyväskKU                  13,59             
4)   Suvi Kuukkanen-Raaska            JyväskKU                  13,92             
5)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  14,66             
6)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  14,69             
7)   Jenna Tuominen                                             14,75             
8)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  15,18             
9)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,53             
10)  Johanna Kalho                    JyväskKU                  15,56             
11)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  16,21             
     Pirjo Karetie                    JyväskKU                  DNS               
     Suvi-Tuuli Saarnio               JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  15,18             
2)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,53             
3)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  15,56             
4)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  16,21             
     Pirjo Karetie                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Alina Puhakka                    JyväskKU                  12,98             
2)   Essi Ahonen                      JyväskKU                  13,43             
3)   Tessa Tillgren                   JyväskKU                  13,59             
4)   Suvi Kuukkanen-Raaska            JyväskKU                  13,92             
5)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  14,66             
6)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  14,69             
7)   Jenna Tuominen                                             14,75             
     Suvi-Tuuli Saarnio               JyväskKU                  DNS               


M30+ 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat M30  JyväskKU                  54,06             
   1) Tapio Savolainen, 2) Jukka Mononen, 
   3) Mikko Kinnunen, 4) Juhani Lindholm


N30+ 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat N    JyväskKU                  53,34             
   1) Suvi Kuukkanen-Raaska, 2) Tessa Tillgren, 
   3) Ilona Markkanen, 4) Alina Puhakka
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat N45  JyväskKU                  56,43             
   1) Anne Yli-Olli, 2) Kirsti Siekkinen, 
   3) Satu Matilainen, 4) Katja Sillgren
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat N40  JyväskKU                  57,94             
   1) Virpi Kämäräinen, 2) Tuire Mäki, 
   3) Susanna Riekkinen, 4) Anette Mehtälä
4)   Jyväskylän Kenttäurheilijat N55  JyväskKU                  1.02,36           
   1) Anne Virkalahti, 2) Johanna Kalho, 
   3) Jaana Saarinen, 4) Leena Tenhu