Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
18.01. klo 10:00 Avoimet Satakunnan piirihallit Tulokset (päivitetty: 14:15 19.01.2020)
P9 40m
1)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,11              
2)   Leevi Leppihalme                 KanksLei                  7,37              
3)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,40              
4)   Topias Kallio                    PorinYU                   7,45              
5)   Daniel Lehtimäki                 NoormNo                   7,47              
6)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,52              
7)   Vilho Grönman                    PoYU                      7,74              
8)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  7,79              
9)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   7,85              
10)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,03              
11)  Ilmari Paasikas                  KiuK                      8,08              
12)  Topias Inkovaara                 AhlU                      8,14              
13)  Eetu Lindeblad                   AhlU                      8,18              
14)  Veikka Saari                     KiukKi                    8,56              
15)  Neo Ramsten                      PorinYU                   8,58              
16)  Niko Vanhala                     PorinYU                   9,44              

Loppukilpailu erä 1
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,40              
2)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,52              
3)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   7,85              
4)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,03              
5)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,56              

Loppukilpailu erä 2
1)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,11              
2)   Topias Kallio                    PorinYU                   7,45              
3)   Vilho Grönman                    PoYU                      7,74              
4)   Eetu Lindeblad                   AhlU                      8,18              
5)   Niko Vanhala                     PorinYU                   9,44              

Loppukilpailu erä 3
1)   Daniel Lehtimäki                 NoormNo                   7,47              
2)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  7,79              
3)   Ilmari Paasikas                  KiuK                      8,08              
4)   Topias Inkovaara                 AhlU                      8,14              
5)   Neo Ramsten                      PorinYU                   8,58              

Loppukilpailu erä 4
1)   Leevi Leppihalme                 KanksLei                  7,37              

T9 40m
1)   Siiri Välimäki                   NoormNo                   7,33              
2)   Elli Heiniluoma                  KarK                      7,35              
3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,43              
4)   Lotta Hytti                      PorinYU                   7,57              
5)   Stella Hjerppe                   PorinYU                   7,57              
6)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  7,61              
7)   Nelli Touronen                   VammsVoi                  7,63              
8)   Viivi Ritola                     NoormNo                   7,73              
9)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,77              
10)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  7,83              
11)  Hertta Puosi                     NakV                      7,83              
12)  Anette Nelimarkka                UlvST                     7,84              
13)  Reetta Lindman                   NakV                      7,84              
14)  Aida Willman                     NoormNo                   7,93              
15)  Maija Tammisto                   AhlU                      8,00              
16)  Kiia Vanhala                     PorinYU                   8,13              
17)  Salla Sarpela                    PorinYU                   8,17              
18)  Hilda Hiekkapelto                PoYU                      8,41              
19)  Elli-Maija Väisänen              PorinTa                   8,44              
20)  Elli Jaakkola                    NakV                      8,58              
21)  Hilla Vahekoski                  PorinYU                   8,86              
22)  Amanda Hietikko                  PorinYU                   8,93              
23)  Neea Huhtala                     NoormNo                   10,00             
24)  Sirkku Vahekoski                 PorinYU                   10,66             

Loppukilpailu erä 1
1)   Lotta Hytti                      PorinYU                   7,57              
2)   Nelli Touronen                   VammsVoi                  7,63              
3)   Hertta Puosi                     NakV                      7,83              
4)   Salla Sarpela                    PorinYU                   8,17              
5)   Elli-Maija Väisänen              PorinTa                   8,44              

Loppukilpailu erä 2
1)   Elli Heiniluoma                  KarK                      7,35              
2)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,43              
3)   Kiia Vanhala                     PorinYU                   8,13              
4)   Hilla Vahekoski                  PorinYU                   8,86              

Loppukilpailu erä 3
1)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,77              
2)   Anette Nelimarkka                UlvST                     7,84              
3)   Maija Tammisto                   AhlU                      8,00              
4)   Hilda Hiekkapelto                PoYU                      8,41              
5)   Neea Huhtala                     NoormNo                   10,00             

Loppukilpailu erä 4
1)   Siiri Välimäki                   NoormNo                   7,33              
2)   Stella Hjerppe                   PorinYU                   7,57              
3)   Reetta Lindman                   NakV                      7,84              
4)   Elli Jaakkola                    NakV                      8,58              
5)   Amanda Hietikko                  PorinYU                   8,93              

Loppukilpailu erä 5
1)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  7,61              
2)   Viivi Ritola                     NoormNo                   7,73              
3)   Milja Heinonen                   VammsVoi                  7,83              
4)   Aida Willman                     NoormNo                   7,93              
5)   Sirkku Vahekoski                 PorinYU                   10,66             

P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3.54,00           
2)   Leevi Leppihalme                 KanksLei                  4.12,77           
3)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  4.20,00           
4)   Samu Sivunen                     PorinYU                   4.34,14           
5)   Frans Olbert                     PoYU                      4.39,50           
6)   Veikka Saari                     KiukKi                    4.41,96           
7)   Eetu Lindeblad                   AhlU                      4.43,47           
8)   Ilmari Paasikas                  KiuK                      4.44,75           
9)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   4.50,00           
     Topias Inkovaara                 AhlU                      DNF               

T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4.05,18           
2)   Ilona Rantala                    NakkVire                  4.07,99           
3)   Viivi Ritola                     NoormNo                   4.12,54           
4)   Alissa Naski                     NakkVire                  4.14,07           
5)   Anette Nelimarkka                UlvST                     4.14,08           
6)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  4.21,42           
7)   Miia Kallio                      NoormNo                   4.28,95           
8)   Lotta Hytti                      PorinYU                   4.36,65           
9)   Stella Hjerppe                   PorinYU                   4.56,43           
10)  Maija Tammisto                   AhlU                      5.02,71           
11)  Hilda Hiekkapelto                PoYU                      5.04,06           

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,44              
     3,44   3,37   x      3,17   
                                 
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,29              
     3,18   3,29   3,22   3,09   
                                 
3)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  3,21              
     2,95   3,10   3,07   3,21   
                                 
4)   Frans Olbert                     PoYU                      3,20              
     3,20   3,03   2,99   2,95   
                                 
5)   Topias Kallio                    PorinYU                   3,15              
     2,99   3,15   3,03   3,07   
                                 
6)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,11              
     3,11   2,67   2,85   2,93   
                                 
7)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   3,02              
     2,76   2,69   2,88   3,02   
                                 
8)   Daniel Lehtimäki                 NoormNo                   3,01              
     2,71   3,01   2,83   2,92   
                                 
9)   Vilho Grönman                    PoYU                      2,97              
     2,97   2,65   x      2,92   
                                 
10)  Veikka Mäkinen                   VammsVoi                  2,79              
     2,79   2,58   2,49   2,77   
                                 
11)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   2,75              
     2,47   2,68   2,64   2,75   
                                 
12)  Niko Vanhala                     PorinYU                   2,53              
     2,49   2,38   2,40   2,53   
                                 
13)  Lauri Kallionpää                 PorinYU                   2,45              
     2,45   2,44   2,25   2,33   
                                 
14)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   2,36              
     2,21   2,36   2,35   2,10   
                                 
15)  Neo Ramsten                      PorinYU                   2,25              
     1,67   2,12   2,25   2,15   
                                 
16)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,19              
     2,19   2,19   2,16   1,68   
                                 
T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ilona Rantala                    NakkVire                  3,46              
     3,33   3,35   3,12   3,46   
                                 
2)   Nelli Touronen                   VammsVoi                  3,26              
     3,03   3,02   3,20   3,26   
                                 
3)   Siiri Välimäki                   NoormNo                   3,23              
     3,00   3,16   3,23   3,09   
                                 
4)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   3,12              
     3,07   3,00   3,01   3,12   
                                 
5)   Elli Heiniluoma                  KarK                      2,96              
     2,96   2,83   2,83   2,69   
                                 
6)   Miia Kallio                      NoormNo                   2,92              
     2,92   2,64   2,78   2,65   
                                 
7)   Alissa Naski                     NakkVire                  2,91              
     2,89   2,91   x      2,90   
                                 
8)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2,91              
     2,71   2,91   2,90   2,84   
                                 
9)   Viivi Ritola                     NoormNo                   2,85              
     2,85   2,76   2,85   2,72   
                                 
10)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  2,78              
     2,49   2,44   2,66   2,78   
                                 
11)  Stella Hjerppe                   PorinYU                   2,77              
     2,75   2,75   x      2,77   
                                 
12)  Hertta Puosi                     NakV                      2,77              
     2,54   2,77   2,58   2,65   
                                 
13)  Ella Åkerström                   UlvST                     2,77              
     2,56   2,49   2,57   2,77   
                                 
14)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,73              
     2,70   2,73   x      2,63   
                                 
15)  Lotta Hytti                      PorinYU                   2,71              
     2,71   2,61   2,70   2,55   
                                 
16)  Reetta Lindman                   NakV                      2,68              
     2,49   2,47   2,68   2,57   
                                 
17)  Salla Sarpela                    PorinYU                   2,52              
     2,46   2,15   2,06   2,52   
                                 
18)  Maija Tammisto                   AhlU                      2,51              
     2,15   2,25   2,51   2,30   
                                 
19)  Aida Willman                     NoormNo                   2,39              
     2,32   2,39   1,89    -   
                          
20)  Kiia Vanhala                     PorinYU                   2,39              
     2,10   2,26   2,29   2,39   
                                 
21)  Hilda Hiekkapelto                PoYU                      2,33              
     2,24   2,22   2,21   2,33   
                                 
22)  Elli-Maija Väisänen              PorinTa                   2,24              
     2,24   x      1,63   2,04   
                                 
23)  Hilla Vahekoski                  PorinYU                   2,19              
     1,79   -      1,86   2,19   
                                 
24)  Elli Jaakkola                    NakV                      2,10              
     x      2,10   1,84   1,93   
                                 
25)  Amanda Hietikko                  PorinYU                   2,05              
     2,05   1,94   1,87   x      
                                 
26)  Sirkku Vahekoski                 PorinYU                   1,48              
     1,48   1,26   -      1,26   
                                 
T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Välimäki                   NoormNo                   5,11              
     5,11   4,40   4,55   5,03   

2)   Lotta Hytti                      PorinYU                   4,58              
     3,91   4,58   4,37   4,06   

3)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   3,90              
     3,65   3,13   3,40   3,90   

4)   Anette Nelimarkka                UlvST                     3,76              
     3,76   3,67   3,65   3,53   

5)   Aida Willman                     NoormNo                   3,61              
     3,32   3,61   2,89   3,53   

6)   Salla Sarpela                    PorinYU                   3,53              
     x      3,53   3,18   3,25   

7)   Amanda Hietikko                  PorinYU                   2,95              
     1,83   2,13   2,95   x      

8)   Neea Huhtala                     NoormNo                   2,66              
     2,51   2,62   2,66   2,18   


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                      20,80             
     19,99  19,95  18,18  20,80  

2)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  18,16             
     17,96  18,16  17,92  17,65  

3)   Veikka Mäkinen                   VammsVoi                  17,85             
     17,85  16,26  16,83  13,52  

4)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   14,10             
     12,98  14,01  13,98  14,10  

5)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   13,51             
     13,51  10,50  11,15  13,30  

6)   Frans Olbert                     PoYU                      12,06             
     12,06  9,37   11,12  11,33  

7)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   11,96             
     x      11,96  10,26  11,46  

8)   Daniel Lehtimäki                 NoormNo                   9,71              
     8,20   9,71   9,53   8,13   

9)   Vilho Grönman                    PoYU                      8,68              
     7,53   7,95   8,68   7,22   

10)  Ilmari Paasikas                  KiuK                      8,30              
     8,30   5,88   7,93   8,12   

11)  Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,21              
     4,90   5,12   4,68   6,21   

12)  Lauri Kallionpää                 PorinYU                   5,25              
     5,25   3,93   x      3,92   
               
P10 60m
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  9,50              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,73              
3)   Max Aalto                        RauU                      9,96              
4)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   9,99              
5)   Rasmus Majuri                    KiuK                      10,15             
6)   Niilo Kartano                    UlvST                     10,21             
7)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  10,24             
8)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   10,45             
9)   Daniel Huppunen                  KKV                       10,79             
10)  Jami Nummi                       KiuK                      10,84             
11)  Oliver Vuorenniemi               PorinYU                   11,61             

Loppukilpailu erä 1
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,73              
2)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   9,99              
3)   Rasmus Majuri                    KiuK                      10,15             
4)   Niilo Kartano                    UlvST                     10,21             
5)   Daniel Huppunen                  KKV                       10,79             

Loppukilpailu erä 2
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  9,50              
2)   Max Aalto                        RauU                      9,96              
3)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  10,24             
4)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   10,45             
5)   Jami Nummi                       KiuK                      10,84             

Loppukilpailu erä 3
1)   Oliver Vuorenniemi               PorinYU                   11,61             

T10 60m
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,94              
2)   Emma Vaahtio                     UlvST                     9,98              
3)   Iina Kause                       PorinYU                   10,00             
4)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     10,00             
5)   Venla Loikas                     PorinYU                   10,02             
6)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,09             
7)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  10,11             
8)   Niina Paasikas                   KiuK                      10,20             
9)   Iida Perälä                      ParkU                     10,34             
10)  Liinu Niemelä                    PorT                      10,36             
11)  Iina Mansikka                    PorinYU                   10,40             
12)  Mila Luukkala                    PorinTa                   10,54             
13)  Mila Mäkinen                     PorinYU                   10,64             
14)  Senni Sarpela                    PorinYU                   10,96             
15)  Ella Ritala                      PorinYU                   11,20             
16)  Minttu Huhtala                   NoormNo                   11,61             
17)  Tara Isokallio                   AhlU                      15,48             

Loppukilpailu erä 1
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,94              
2)   Venla Loikas                     PorinYU                   10,02             
3)   Liinu Niemelä                    PorT                      10,36             
4)   Mila Luukkala                    PorinTa                   10,54             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Perälä                      ParkU                     10,34             
2)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   10,64             
3)   Senni Sarpela                    PorinYU                   10,96             
4)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   11,61             

Loppukilpailu erä 3
1)   Emma Vaahtio                     UlvST                     9,98              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  10,11             
3)   Iina Mansikka                    PorinYU                   10,40             
4)   Tara Isokallio                   AhlU                      15,48             

Loppukilpailu erä 4
1)   Iina Kause                       PorinYU                   10,00             
2)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     10,00             
3)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,09             
4)   Niina Paasikas                   KiuK                      10,20             
5)   Ella Ritala                      PorinYU                   11,20             

P10 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3.45,58           
2)   Max Aalto                        RauU                      3.51,71           
3)   Daniel Huppunen                  KKV                       3.53,33           
4)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  3.58,27           
5)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   4.05,17           
6)   Jami Nummi                       KiuK                      4.33,24           

T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   3.40,44           
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3.52,08           
3)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3.53,84           
4)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  4.02,06           
5)   Mila Luukkala                    PorinTa                   4.05,99           

P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  119               
     90     95     100    105    110    113    116    119    122    
     o      o      o      xo     xo     xo     o      xxo    xxx    

2)   Jami Nummi                       KiuK                      100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   100               
     95     100    105    
     o      xxo    xxx    

4)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    

5)   Oliver Vuorenniemi               PorinYU                   80                
     80     85     
     o      xxx    

T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   3,86              
     3,68   3,79   3,86   3,80   
                                 
2)   Venla Loikas                     PorinYU                   3,79              
     3,62   3,79   3,59   3,58   
                                 
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,62              
     3,38   3,47   3,58   3,62   
                                 
4)   Niina Paasikas                   KiuK                      3,59              
     3,52   3,59   3,56   3,48   
                                 
5)   Liinu Niemelä                    PorT                      3,47              
     3,47   3,15   3,33   3,41   
                                 
6)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,44              
     3,39   3,44   3,41   3,44   
                                 
7)   Emma Vaahtio                     UlvST                     3,38              
     3,38   x      3,22   3,38   
                                 
8)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,38              
     3,38   3,36   3,33   3,36   
                                 
9)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  3,35              
     3,34   3,24   3,35   3,12   
                                 
10)  Iida Perälä                      ParkU                     3,21              
     2,10   3,02   2,97   3,21   
                                 
11)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     3,08              
     2,94   3,08   2,70   2,87   
                                 
12)  Julianna Tervakangas             UST                       2,99              
     2,77   2,85   2,99   2,91   
                                 
13)  Mila Luukkala                    PorinTa                   2,96              
     2,96   2,81   2,66   2,72   
                                 
14)  Senni Sarpela                    PorinYU                   2,93              
     2,85   2,93   2,75   x      
                                 
15)  Ella Ritala                      PorinYU                   2,92              
     2,58   2,80   2,74   2,92

16)  Tara Isokallio                 AhlU                        1,52
      1,24   1,40   1,52   1,43      
                                 
T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      SomE                      8,66              
     8,54   8,55   x      8,66   

2)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,81              
     7,67   7,81   7,75   7,38   

3)   Iina Kause                       PorinYU                   7,32              
     7,32   7,30   6,97   7,26   

4)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  6,90              
     6,14   6,46   5,72   6,90   

5)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  6,52              
     6,37   6,34   6,25   6,52   

6)   Iina Mansikka                    PorinYU                   6,37              
     6,01   5,42   6,37   6,03   

7)   Niina Paasikas                   KiuK                      5,88              
     5,46   5,57   5,85   5,88   

8)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   5,88              
     5,38   5,21   5,73   5,88   

9)   Emma Vaahtio                     UlvST                     5,29              
     5,29   5,15   5,25   4,70   

10)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     5,20              
     4,95   4,92   4,93   5,20   

11)  Julianna Tervakangas             UST                       4,79              
     4,79   4,43   4,20   4,48   

12)  Senni Sarpela                    PorinYU                   4,05              
     3,85   3,74   4,05   3,33   

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   18,36             
     17,72  14,36  18,36  13,60  

2)   Niilo Kartano                    UlvST                     16,23             
     16,23  14,35  10,46  11,71  

3)   Daniel Huppunen                  KKV                       15,31             
     12,02  x      15,31  13,92  

4)   Oliver Vuorenniemi               PorinYU                   14,97             
     14,97  10,91  x      9,30   

5)   Jami Nummi                       KiuK                      13,07             
     11,85  10,28  12,54  13,07  

6)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   13,00             
     10,20  13,00  12,58  10,51  

P11 60m
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,30              
2)   Leevi Pein                       KanksLei                  9,40              
3)   Einari Reunamo                   PorinYU                   9,52              
4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  9,64              
5)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,69              
6)   Johannes Kallio                  PorinYU                   9,70              
7)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,70              
8)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,77              
9)   Onni Unkuri                      NakkVire                  10,02             
10)  Tuukka Ketonen                   NakkVire                  10,10             
11)  Santeri Rustari                  PorinYU                   10,10             
12)  Juho Santanen                    AhlU                      10,96             
                   
Loppukilpailu erä 1
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,30              
2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,77              
3)   Tuukka Ketonen                   NakkVire                  10,10             
4)   Juho Santanen                    AhlU                      10,96             
                    
Loppukilpailu erä 2
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  9,40              
2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,69              
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,70              
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  10,02             

Loppukilpailu erä 3
1)   Einari Reunamo                   PorinYU                   9,52              
2)   Santeri Rantala                  NakkVire                  9,64              
3)   Johannes Kallio                  PorinYU                   9,70              
4)   Santeri Rustari                  PorinYU                   10,10             

T11 60m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,16              
2)   Fanni Harju                      NakV                      9,25              
3)   Emmi Prihti                      NoormNo                   9,63              
4)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  9,70              
5)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,70              
6)   Milja Tähkänen                   MerikI                    9,79              
7)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,82              
8)   Elea Nieminen                    NakkVire                  9,99              
9)   Maija Wallenius                  KiuK                      10,05             
10)  Ella Selivaara                   AhlU                      10,09             
11)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,17             
12)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,34             
13)  Kiira Broman                     PorinYU                   10,48             
14)  Olivia Furuholm                  AhlU                      10,63             
15)  Enni Hjelt                       PorinYU                   10,81             
16)  Sanelma Hakanpää                 PorinTa                   11,13             
17)  Venla Pänkälä                    AhlU                      11,80             
18)  Elle Santanen                    AhlU                      12,12             
                    
Loppukilpailu erä 1
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,16              
2)   Emmi Prihti                      NoormNo                   9,63              
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,70              
4)   Milja Tähkänen                   MerikI                    9,79              
5)   Elle Santanen                    AhlU                      12,12             

Loppukilpailu erä 2
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,82              
2)   Maija Wallenius                  KiuK                      10,05             
3)   Olivia Furuholm                  AhlU                      10,63             
4)   Venla Pänkälä                    AhlU                      11,80             
                  
Loppukilpailu erä 3
1)   Fanni Harju                      NakV                      9,25              
2)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,17             
3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,34             
4)   Kiira Broman                     PorinYU                   10,48             

Loppukilpailu erä 4
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  9,70              
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  9,99              
3)   Ella Selivaara                   AhlU                      10,09             
4)   Enni Hjelt                       PorinYU                   10,81             
5)   Sanelma Hakanpää                 PorinTa                   11,13             

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.30,03           
2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.33,98           
3)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.37,59           
4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  3.55,54           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.34,72           
2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3.40,50           
3)   Fanni Harju                      NakV                      3.47,61           
4)   Anni Mäkitalo                    KanksLei                  4.09,50           
5)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   4.24,75           
           
P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Santeri Rustari                  PorinYU                   125               
     95     100    105    110    113    116    119    122    125    127    
     o      o      o      o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  113               
     100    105    110    113    116    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Kasper Naski                     NakkVire                  113               
     100    105    110    113    116    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Einari Reunamo                   PorinYU                   110               
     95     100    105    110    113    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  4,16              
     4,12   4,16   4,01   4,02   
                                 
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  4,08              
     3,98   3,96   3,97   4,08   
                                 
3)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,95              
     3,89   3,86   3,95   3,83   
                                 
4)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,92              
     3,90   3,81   3,92   3,86   
                                 
5)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3,85              
     3,81   3,81   3,76   3,85   
                                 
6)   Fanni Harju                      NakV                      3,73              
     3,73   3,53   3,55   3,67   
                                 
7)   Venla Murto                      NakkVire                  3,62              
     2,94   3,30   3,62   -      
                                 
8)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  3,55              
     3,45   3,48   3,55   3,43   
                                 
9)   Maija Wallenius                  KiuK                      3,54              
     3,43   3,53   3,54   3,18   
                                 
10)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   3,50              
     3,50   3,48   3,50   3,44   
                                 
11)  Ella Selivaara                   AhlU                      3,39              
     3,38   3,29   3,33   3,39   
                                 
12)  Olivia Furuholm                  AhlU                      3,32              
     3,19   3,31   3,32   3,07   
                                 
13)  Kiira Broman                     PorinYU                   3,20              
     3,14   3,20   3,12   3,01   
                                 
14)  Venla Pänkälä                    AhlU                      2,77              
     2,77   2,62   2,30   x      
                                 
15)  Elle Santanen                    AhlU                      2,67              
     2,64   2,65   2,67   2,56   
                                 
T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  9,75              
     9,27   9,68   9,75   9,69   

2)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   8,39              
     7,89   7,71   6,97   8,39   

3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,92              
     5,60   6,92   6,64   6,30   

4)   Milja Tähkänen                   MerikI                    6,70              
     6,66   6,70   6,61   6,60   

5)   Iina Poussu                      NoormNo                   6,30              
     6,04   6,03   5,79   6,30   

6)   Fanni Harju                      NakV                      6,00              
     5,75   5,42   5,64   6,00   

7)   Elea Nieminen                    NakkVire                  5,79              
     5,72   5,57   5,79   5,77   

8)   Maija Wallenius                  KiuK                      5,72              
     5,45   5,72   5,50   5,15   

9)   Enni Hjelt                       PorinYU                   5,13              
     4,57   5,06   4,46   5,13   

10)  Kiira Broman                     PorinYU                   4,85              
     4,38   4,25   4,85   4,68   

                                         
P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  25,64             
     25,64  25,49  25,20  25,50  

2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  24,80             
     19,48  24,80  24,46  22,31  

3)   Santeri Rantala                  NakkVire                  23,25             
     22,70  23,06  23,25  22,43  

4)   Leevi Pein                       KanksLei                  19,69             
     19,27  17,37  19,69  16,70  

5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  18,53             
     16,88  17,85  18,53  16,40  

6)   Johannes Kallio                  PorinYU                   16,81             
     16,81  14,07  11,94  x      

7)   Einari Reunamo                   PorinYU                   8,92              
     8,04   8,49   8,92   x      

P12 60m
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,15              
2)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,33              
3)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,51              
4)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,90              
5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   9,91              
6)   Miihkali Kerkkänen               VsV                       10,17             
7)   Aapo Nordman                     AhlU                      10,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,33              
2)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,51              
3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,90              
4)   Miihkali Kerkkänen               VsV                       10,17             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,15              
2)   Joakim Kujala                    NoormNo                   9,91              
3)   Aapo Nordman                     AhlU                      10,32             

T12 60m
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   8,89              
2)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     8,97              
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,10              
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,43              
5)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,46              
6)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  9,48              
7)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  9,53              
8)   Ilona Nordman                    RaumU                     9,67              
9)   Iida Saariola                    PorinTa                   9,73              
10)  Janni Majuri                     KiuK                      9,91              
11)  Netta Nummi                      KiuK                      10,08             
12)  Kiia Mäkinen                     PorinYU                   10,13             
13)  Daniela Snäll                    NoormNo                   10,24             
14)  Ida Luotonen                     PorinYU                   10,52             
15)  Emma Lindfors                    NoormNo                   10,65             
16)  Pihla Ankelo                     PorinYU                   11,22             
17)  Ronja Pänkälä                    AhlU                      11,60             
18)  Venla Sillanpää                  NoormNo                   11,75             
                    
Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   8,89              
2)   Ilona Nordman                    RaumU                     9,67              
3)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   10,13             
4)   Pihla Ankelo                     PorinYU                   11,22             
5)   Venla Sillanpää                  NoormNo                   11,75             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     8,97              
2)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  9,53              
3)   Daniela Snäll                    NoormNo                   10,24             
                    
Loppukilpailu erä 3
1)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,46              
2)   Iida Saariola                    PorinTa                   9,73              
3)   Janni Majuri                     KiuK                      9,91              
4)   Netta Nummi                      KiuK                      10,08             
5)   Emma Lindfors                    NoormNo                   10,65             

Loppukilpailu erä 4
1)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,10              
2)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,43              
3)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  9,48              
4)   Ida Luotonen                     PorinYU                   10,52             
5)   Ronja Pänkälä                    AhlU                      11,60             

P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.47,59           
2)   Joakim Kujala                    NoormNo                   3.50,06           
3)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3.50,68           
4)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   3.53,07           

T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Stella Määttänen                 NoormNo                   3.38,67           
2)   Venla Koponen                    PorinTa                   3.44,10           
3)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  3.59,13           
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   4.06,40           
5)   Netta Nummi                      KiuK                      4.07,43           
6)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   4.18,28           
7)   Emma Lindfors                    NoormNo                   4.21,58           
8)   Daniela Snäll                    NoormNo                   4.32,31           
9)   Venla Sillanpää                  NoormNo                   5.01,66           

P12 60m aidat
1)   Manuel Ojala                     RaumU                     11,05             
2)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,07             
3)   Arttu Perälä                     ParkU                     12,46             
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   13,59             
5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   15,51             
                    
Loppukilpailu erä 1
1)   Arttu Perälä                     ParkU                     12,46             
2)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   13,59             
3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   15,51             

Loppukilpailu erä 2
1)   Manuel Ojala                     RaumU                     11,05             
2)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,07             
                    
T12 60m aidat
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,84             
2)   Ilona Nordman                    RaumU                     12,31             
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   12,92             
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   13,54             
5)   Netta Nummi                      KiuK                      13,60             
6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   14,29             
7)   Emma Lindfors                    NoormNo                   14,89             

Loppukilpailu erä 1
1)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   12,92             
2)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   13,54             
3)   Emma Lindfors                    NoormNo                   14,89             

Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,84             
2)   Ilona Nordman                    RaumU                     12,31             
3)   Netta Nummi                      KiuK                      13,60             
4)   Daniela Snäll                    NoormNo                   14,29             

T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     135               
     100    105    110    115    120    125    130    135    140    
     o      xo     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Ilona Nordman                    RaumU                     130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Venla Koponen                    PorinTa                   125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Iida Saariola                    PorinTa                   115               
     110    115    120    
     o      o      xxx    

5)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Emma Lindfors                    NoormNo                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    
                                          
     Venla Murto                      NakkVire                  135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  4,22              
     4,12   4,07   4,22   x      
                                 
2)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   3,99              
     x      3,99   3,79   x      
                                 
3)   Manuel Ojala                     RaumU                     3,93              
     3,93   x      x      3,83   
                                 
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3,75              
     3,47   3,54   3,68   3,75   
                                 
5)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     3,70              
     3,70   3,47   x      x      
                                 
6)   Joakim Kujala                    NoormNo                   3,41              
     3,23   3,41   2,41   3,21   
                                 
7)   Miihkali Kerkkänen               VsV                       3,36              
     3,16   3,36   2,93   3,24   
                                 
8)   Konsta Saari                     KiukKi                    3,35              
     3,35   x      3,24   2,99   
                                 
9)   Jimi Salo                        NoormNo                   3,33              
     3,19   2,47   3,30   3,33   
                                 
10)  Aapo Nordman                     AhlU                      3,30              
     3,23   x      x      3,30   
                                 
     Einari Kaipiainen                UlvST                     3,73              
     3,68   3,56   3,52   3,73   
                                 
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   4,02              
     x      4,02   3,61   3,54   
                                 
T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,05              
     7,93   8,27   8,42   9,05   

2)   Iida Saariola                    PorinTa                   8,25              
     6,66   8,12   8,25   7,86   

3)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   8,06              
     7,28   7,37   x      8,06   

4)   Netta Nummi                      KiuK                      7,18              
     6,65   7,18   6,51   6,60   

5)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     7,17              
     7,17   6,33   7,04   x      

6)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   6,72              
     6,72   5,90   6,45   6,58   

7)   Ilona Nordman                    RaumU                     6,62              
     6,09   6,62   6,25   6,42   

8)   Ida Luotonen                     PorinYU                   5,51              
     4,82   5,08   4,57   5,51   

9)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  4,92              
     4,92   4,51   4,84   4,74   

10)  Kerttu-Liisa Hakanpää            PorinTa                   4,78              
     4,37   4,55   4,71   4,78   

11)  Pihla Ankelo                     PorinYU                   4,54              
     4,33   4,50   4,54   4,19   

12)  Daniela Snäll                    NoormNo                   4,46              
     4,21   4,10   4,46   4,46   

13)  Venla Sillanpää                  NoormNo                   4,42              
     4,42   3,39   3,94   3,83   

14)  Emma Lindfors                    NoormNo                   4,39              
     4,13   4,39   4,26   3,90   

P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   30,72             
     30,72  30,25  27,38  29,76  

2)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     24,66             
     24,18  24,66  24,00  23,08  

3)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   24,01             
     24,01  21,16  23,44  21,13  

4)   Joakim Kujala                    NoormNo                   20,59             
     17,32  19,90  19,49  20,59  

5)   Sami Rekola                      TamR                      20,15             
     19,42  18,70  20,15  19,23  

6)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   15,37             
     13,42  12,88  11,75  15,37  

P13 60m
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,31              
2)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,13              
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,13              
4)   Martti Wallenius                 KiuK                      9,24              
5)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,29              
                    
Loppukilpailu erä 1
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,13              
2)   Martti Wallenius                 KiuK                      9,24              
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,29              

Loppukilpailu erä 2
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,31              
2)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,13              
     Oliver Ovaskainen                NoormNo                   DNS               

T13 60m
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   8,57              
2)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  8,78              
3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,10              
4)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,43              
5)   Ella Kause                       PorinYU                   9,59              
6)   Petra Broman                     PorinYU                   9,73              
7)   Susanna Rantala                  PorinTa                   9,82              
8)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   9,82              
9)   Carla Peltoniemi                 PoYU                      10,16             

Loppukilpailu erä 1
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   8,57              
2)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  8,78              
3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,10              
4)   Ella Kause                       PorinYU                   9,59              
5)   Petra Broman                     PorinYU                   9,73              

Loppukilpailu erä 2
1)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,43              
2)   Susanna Rantala                  PorinTa                   9,82              
3)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   9,82              
4)   Carla Peltoniemi                 PoYU                      10,16             

P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Paavo Jouste                     AhlU                      4.32,90           
     Joel Peltonen                    PorinTa                   DNS               
     Martti Wallenius                 KiuK                      DNS               

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   3.19,21           
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   3.26,26           
3)   Emilia Palomäki                  NakV                      3.35,49           
4)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3.41,95           

P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,68             
2)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   11,54             

T13 60m aidat
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,37             
2)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   11,67             
3)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   12,26             
4)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     13,51             
5)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,57             
6)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   13,62             
7)   Emilia Palomäki                  NakV                      15,14             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   11,67             
2)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     13,51             
3)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   13,62             

Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,37             
2)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   12,26             
3)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,57             
4)   Emilia Palomäki                  NakV                      15,14             

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   150               
     135    140    150    155    
     xo     o      xxo    xxx    

2)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Ella Kause                       PorinYU                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

4)   Petra Broman                     PorinYU                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   4,28              
     4,25   4,14   4,28   3,03   
                                 
2)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   3,92              
     3,92   x      -      -      
                                 
3)   Theo Gullberg                    VaIS                      3,90              
     3,90   x      3,74   3,78   
                                 
4)   Martti Wallenius                 KiuK                      3,84              
     3,84   x      3,70   x      
                                 
5)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  3,31              
     x      3,31   x      x      
                                 
T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   9,71              
     9,69   9,71   9,59   9,66   

2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   8,90              
     8,90   x      8,50   8,88   

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,59              
     8,32   8,24   8,53   8,59   

4)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     8,59              
     8,39   8,19   8,59   8,47   

5)   Carla Peltoniemi                 PoYU                      6,08              
     5,32   5,27   5,55   6,08   

6)   Petra Broman                     PorinYU                   5,28              
     5,28   4,32   4,60   5,13   

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jussi Koskela                    KangKi                    35,79             
     35,79  x      33,77  x      

2)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  34,08             
     33,76  31,43  34,08  32,68  

3)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   31,19             
     29,58  30,73  28,48  31,19  

4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   29,09             
     29,05  29,09  27,10  25,73  

5)   Theo Gullberg                    VaIS                      25,05             
     25,02  22,52  25,05  x      

6)   Paavo Jouste                     AhlU                      16,70             
     14,06  16,70  16,24  16,64  

P14 60m
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,83              
2)   Eeli Heikelä                     RauU                      8,56              
3)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   8,86              
4)   Veikko Koski                     PorinYU                   8,92              
                   
Loppukilpailu erä 1
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,83              
2)   Eeli Heikelä                     RauU                      8,56              
3)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   8,86              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   8,92              
     Ilpo Heikkilä                    KanksLei                  DNS               

T14 60m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,33              
2)   Olivia Kärki                     LauL                      8,58              
3)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     8,70              
4)   Neea Nummi                       KiuK                      8,78              
5)   Diana Laine                      KanksLei                  8,79              
6)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,83              
7)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  8,96              
8)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   8,98              
9)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,98              
10)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,13              
11)  Jessica Nurminen                 SiiS                      9,17              
12)  Viivi Viita                      PorinTa                   9,19              
13)  Milja Perälä                     PorinYU                   9,27              
14)  Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,28              
15)  Pinja Pakkanen                   KanksLei                  9,58              
16)  Bettina Westergård               PorinTa                   10,55             
     Aada Vuoriaho                    LaitJy                    DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Milja Perälä                     PorinYU                   9,27              
2)   Bettina Westergård               PorinTa                   10,55             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  8,96              
2)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,13              
3)   Jessica Nurminen                 SiiS                      9,17              
4)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,19              
5)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  9,58              

Loppukilpailu erä 3
1)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     8,70              
2)   Neea Nummi                       KiuK                      8,78              
3)   Diana Laine                      KanksLei                  8,79              
4)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   8,98              
     Aada Vuoriaho                    LaitJy                    DQ                

Loppukilpailu erä 4
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,33              
2)   Olivia Kärki                     LauL                      8,58              
3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,83              
4)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,98              
5)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,28              

P14 300m
Loppukilpailu
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   40,51             
     Eeli Heikelä                     RauU                      DNS               

T14 300m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   44,23             
2)   Olivia Kärki                     LauL                      46,51             
3)   Neea Nummi                       KiuK                      47,72             
4)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  49,23             
5)   Oona Turunen                     KanksLei                  53,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Neea Nummi                       KiuK                      47,72             
2)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  49,23             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   44,23             
2)   Olivia Kärki                     LauL                      46,51             
3)   Oona Turunen                     KanksLei                  53,32             

P14 800m
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  2.19,03           

T14 800m
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   2.40,14           
2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   3.02,32           

P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikka Loikas                    PorinYU                   158               
     135    140    145    150    155    158    161    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Lauri Weckström                  PorinYU                   135               
     115    125    130    135    140    
     o      o      xo     o      xxx    
                                      
T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Kärki                     LauL                      4,86              
     4,86   x      4,76   -      
                                 
2)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     4,67              
     4,67   x      4,49   4,60   
                                 
3)   Neea Nummi                       KiuK                      4,52              
     4,52   4,40   4,32   4,16   
                                 
4)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   4,44              
     4,24   4,38   4,39   4,44   
                                 
5)   Diana Laine                      KanksLei                  4,29              
     4,04   4,05   4,15   4,29   
                                 
6)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    4,16              
     4,16   4,04   3,97   4,06   
                                 
7)   Oona Turunen                     KanksLei                  4,11              
     3,86   3,95   4,11   4,11   
                                 
8)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   4,11              
     3,91   4,11   3,86   3,96   
                                 
9)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  4,01              
     4,01   x      -      -      
                                 
10)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  3,82              
     3,68   3,78   3,82   3,80   
                                 
11)  Milja Perälä                     PorinYU                   3,78              
     3,67   3,78   3,35   -      
                                 
T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,94             
     10,94  10,52  10,85  10,44  

2)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    10,67             
     9,72   10,39  8,58   10,67  

3)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    9,82              
     x      9,80   9,82   9,57   

4)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   9,69              
     9,69   -       -         -   

5)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  9,03              
     9,03   x      8,90   8,37   

6)   Jessica Nurminen                 SiiS                      8,81              
     8,17   8,37   8,34   8,81   

7)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   8,77              
     8,73   8,77   8,39   8,40   

8)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  8,74              
     8,74   8,35   7,58   x      

9)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   8,09              
     7,71   7,65   8,09   7,77   

10)  Diana Laine                      KanksLei                  7,22              
     7,22   5,97   6,29   6,39   

P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ville Rekola                     TamR                      38,20             
     36,36  38,20  37,07  35,95  36,92  37,54  

2)   Veikko Koski                     PorinYU                   36,76             
     32,81  30,26  33,66  32,60  35,32  36,76  

3)   Veikka Loikas                    PorinYU                   26,05             
     22,16  24,44  24,81  x      26,05  x      

4)   Lauri Weckström                  PorinYU                   24,64             
     21,60  23,63  19,47  24,60  19,78  24,64  

P15 60m
Loppukilpailu

1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   8,10              
                  
T15 60m
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,46              
2)   Kiira Kautto                     PorinYU                   8,58              
3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   8,74              
4)   Janica Nurminen                  SiiS                      8,84              
5)   Anniina Vehkala                  SiiS                      8,93              
6)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  8,95              
7)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,99              
8)   Annika Laulumaa                  LaitJy                    9,03              
9)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  9,25              
       Sani Rajala                      EurajVei                  DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Anniina Vehkala                  SiiS                      8,93              
2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  8,95              
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,99              
4)   Annika Laulumaa                  LaitJy                    9,03              
5)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  9,25              

Loppukilpailu erä 2
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,46              
2)   Kiira Kautto                     PorinYU                   8,58              
3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   8,74              
4)   Janica Nurminen                  SiiS                      8,84              
     Sani Rajala                      EurajVei                  DQ                

T15 300m
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  44,66             
2)   Annika Laulumaa                  LaitJy                    46,23             
3)   Maria Pukkila                    PorinTa                   47,02             
4)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  47,78             
5)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  48,15             
6)   Mariella Laakso                  TurTo                     49,47             
     Aada Juhala                      PorinTa                   46,87             

Loppukilpailu erä 1
1)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  47,78             
2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  48,15             
3)   Mariella Laakso                  TurTo                     49,47             

Loppukilpailu erä 2
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  44,66             
2)   Annika Laulumaa                  LaitJy                    46,23             
3)   Maria Pukkila                    PorinTa                   47,02             

Loppukilpailu erä 3
     Aada Juhala                      PorinTa                   46,87             

T15 800m
Loppukilpailu
1)   Ella Salminen                    PorinYU                   3.09,14           

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   4,68              
     4,48   4,52   4,59   4,68   
                                 
2)   Anniina Vehkala                  SiiS                      4,60              
     4,56   4,45   4,36   4,60   
                                 
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   4,38              
     4,12   4,18   4,21   4,38   
                                 
4)   Kiira Kautto                     PorinYU                   4,21              
     4,00   4,21   4,06   4,08   
                                 
T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,01             
     10,49  11,01  x      10,37  

2)   Kiira Kautto                     PorinYU                   9,96              
     9,48   9,96   9,75   x      

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,41              
     9,05   9,41   x      x      

4)   Janica Nurminen                  SiiS                      9,22              
     8,07   8,24   9,22   8,61   

5)   Mariella Laakso                  TurTo                     8,70              
     8,68   x      8,70   8,63   

6)   Anniina Vehkala                  SiiS                      8,38              
     x      8,38   7,41   7,52   

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihV                      40,37             
     35,88  39,75  39,59  38,48  40,04  40,37