Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
12.01. klo 13:00 Av. Pohjanmaan hallikisat ja hallitonni Tulokset (päivitetty: 19:19 12.01.2020)
Av. Pohjanmaan hallikisat ja hallitonni
Kuortaneen Kunto
12.01.2020

M 60m
1)   Samir Demnati                    IkaalU                    7,20              
2)   Viljami Parpala                  SeSU                      7,23              
3)   Valtteri Louko                   LaVi                      7,28              
4)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,32              
5)   Tomi Valkama                     KauhWi                    7,44              
6)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,55              
7)   Rasmus Envall                    IKFalken                  7,56              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Samir Demnati                    IkaalU                    7,20              
2)   Viljami Parpala                  SeSU                      7,23              
3)   Valtteri Louko                   LaVi                      7,28              
4)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,32              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Tomi Valkama                     KauhWi                    7,44              
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,55              
3)   Rasmus Envall                    IKFalken                  7,56              


N 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Henriikka Parpala                HIFK                      7,76              
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,92              
3)   Jutta Latvala                    KuortKu                   8,23              
4)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   9,16              


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Valtteri Louko                   LaVi                      23,18             
2)   Mustafa Al-Jubouri               GamlakIF                  25,60             
     Seppo Appelqvist                 GamlakIF                  DNS               


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     25,92             
2)   Elli-Noora Puustinen             KUra                      29,27             


M 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Väinö Venetjoki                  GamlakIF                  2.37,15           
2)   Jussi Raittinen                  KurikRy                   2.42,91           
3)   Joni Hulkko                      JalJ                      2.49,61           


N 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Nina Chydenius                   GamlakIF                  3.04,26           


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Vilma Mäki                       AlaU                      9,15              
2)   Sanni Säntti                     IlmajKi                   9,43              
3)   Valentina Lemettinen             SeSU                      9,68              


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maija Marttila                   TampU                     158               
     150    155    158    161    
     o      xo     xxo    xxx    

2)   Sanni Säntti                     IlmajKi                   155               
     145    150    155    158    
     o      xo     xo     xxx    

3)   Valentina Lemettinen             SeSU                      155               
     145    150    155    158    
     o      o      xxo    xxx    

4)   Siiri Lithovius                  LimNM                     150               
     145    150    155    
     o      xo     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      6,75              
     6,48   x      6,46   x      6,65   6,75   
                                               

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,28              
     6,28   x      x      x      6,21   6,16   
                                               

3)   Roope Saari                      KuortKu                   6,26              
     6,26   5,99   6,15   6,02   x      6,07   
                                               

4)   Ville Saari                      KuortKu                   5,83              
     x      x      5,82   5,64   5,83   5,76   
                                               

5)   Aaro Syväniemi                   IlmK                      5,82              
     5,82   x      x      5,74   x      x      
                                               



P9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      9,99              
2)   Leevi Perälä                     TeuvRi                    10,43             
3)   Juuso Suokko                     LapVi                     10,85             
4)   Vilho Pentilä                    KauhajKa                  11,13             


T9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Netta Kallio                     KauhajKa                  10,55             
2)   Elli Loukko                      KauhajKa                  10,97             
3)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  11,33             
4)   Fanni Kiukkonen                  KauhajKa                  12,14             


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      3.53,47           
2)   Kaarlo Orhanen                   KurR                      3.56,29           
3)   Leevi Perälä                     TeuvRi                    4.06,61           
4)   Vilho Pentilä                    KauhajKa                  4.12,43           
5)   Viljo Oja-Nisula                 KauhajKa                  4.15,87           
6)   Daniel Tuunainen                 KauhajKa                  4.21,45           
7)   Aatos Yli-Peltola                JalJ                      4.28,02           


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Netta Kallio                     KauhajKa                  4.10,48           
2)   Fanni Kiukkonen                  KauhajKa                  4.12,88           
3)   Elli Loukko                      KauhajKa                  4.25,90           
4)   Sofia Koski                      SeinäjSU                  4.38,66           
5)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  4.56,17           


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Juuso Suokko                     LapVi                     5,42              
     5,34   5,09   5,10   5,42   5,13   5,35   

2)   Daniel Tuunainen                 KauhajKa                  5,34              
     5,14   5,26   5,34   5,32   x      4,74   

3)   Leevi Perälä                     TeuvRi                    4,98              
     4,31   4,64   4,98   4,83   4,84   4,73   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sofia Koski                      SeinäjSU                  4,28              
     3,83   3,79   4,12   x      4,04   4,28   

2)   Henni Tuomisto                   IlmajKi                   3,77              
     3,46   3,57   3,33   3,48   3,77   3,67   

3)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  3,51              
     3,51   3,25   3,33   2,78   3,09   2,58   



P10 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  3.29,86           
2)   Leevi Kiukkonen                  KauK                      3.34,68           
3)   Niko Kytöharju                   KauhajKa                  3.54,62           
4)   Daniel Kilponen                  ÄhtU                      4.01,90           


T10 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ella Mettälä                     KauhajKa                  3.50,96           
2)   Anni Yli-Peltola                 JalJ                      3.58,58           
3)   Anna Krihvel                     AlavU                     4.00,92           
4)   Neela Kallio                     KauhajKa                  4.14,50           
5)   Siiri Latva-Hirvelä              KurikRy                   4.19,28           
6)   Katri Uusitalo                   TeuvRi                    4.20,29           
7)   Viivi Mäntymäki                  SeinäjSU                  4.20,30           


P11 60m
1)   Niko Kytöharju                   KauhajKa                  9,23              
2)   Joona Suokko                     LapVi                     9,27              
3)   Iiro Soini                       KauhWi                    9,35              
4)   Veikko Kiviniemi                 SeSU                      9,46              
5)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  9,65              
6)   Aaro Haapamäki                   KauhajKa                  9,80              
7)   Topi Keskinen                    LaVi                      9,81              
8)   Eero Ojala                       SeSU                      9,83              
9)   Eero Luhtanen                    JalJ                      9,92              
10)  Leevi Kiukkonen                  KauK                      10,05             
11)  Eetu Tuunainen                   KauhajKa                  10,28             
12)  Julius Mäkiranta                 VähänkVie                 10,61             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Joona Suokko                     LapVi                     9,27              
2)   Veikko Kiviniemi                 SeSU                      9,46              
3)   Aaro Haapamäki                   KauhajKa                  9,80              
4)   Eero Ojala                       SeSU                      9,83              
5)   Eero Luhtanen                    JalJ                      9,92              
6)   Julius Mäkiranta                 VähänkVie                 10,61             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Niko Kytöharju                   KauhajKa                  9,23              
2)   Iiro Soini                       KauhWi                    9,35              
3)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  9,65              
4)   Topi Keskinen                    LaVi                      9,81              
5)   Leevi Kiukkonen                  KauK                      10,05             
6)   Eetu Tuunainen                   KauhajKa                  10,28             


T11 60m
1)   Iida-Maria Taittonen             LLU                       9,37              
2)   Vivian Helin                     SeinäjSU                  9,78              
3)   Lotta Viinamäki                  LappVei                   9,87              
4)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      9,95              
5)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     10,07             
6)   Lotta Uitto                      AlavU                     10,36             
7)   Helmi Jaskari                    SeSU                      10,43             
8)   Anna Koski                       LapVi                     10,44             
9)   Anni Poikus                      LLU                       10,54             
10)  Alma Saari                       JalJ                      10,73             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Vivian Helin                     SeinäjSU                  9,78              
2)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     10,07             
3)   Lotta Uitto                      AlavU                     10,36             
4)   Helmi Jaskari                    SeSU                      10,43             
5)   Anna Koski                       LapVi                     10,44             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Iida-Maria Taittonen             LLU                       9,37              
2)   Lotta Viinamäki                  LappVei                   9,87              
3)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      9,95              
4)   Anni Poikus                      LLU                       10,54             
5)   Alma Saari                       JalJ                      10,73             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Johannes Orhanen                 KurR                      3.27,74           
2)   Aaro Haapamäki                   KauhajKa                  3.50,14           
3)   Juho Suominen                    SeSU                      3.50,97           
4)   Jatu Niemelä                     IlmajKi                   3.55,57           
5)   Joonatan Kotkaniemi              AlavU                     4.21,13           
6)   Eetu Tuunainen                   KauhajKa                  4.57,78           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Vilma Pentilä                    KauhajKa                  3.44,49           
2)   Helmi Jaskari                    SeSU                      3.54,05           
3)   Vivian Helin                     SeinäjSU                  4.01,55           
4)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     4.01,62           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Suokko                     LapVi                     4,04              
     3,59   3,88   3,78   3,91   3,80   4,04   
                                               

2)   Iiro Soini                       KauhWi                    3,92              
     3,92   3,74   3,91   x      3,55   3,89   
                                               

3)   Veikko Kiviniemi                 SeSU                      3,74              
     3,59   3,58   3,46   3,74   3,56   3,69   
                                               

4)   Eero Ojala                       SeSU                      3,67              
     3,43   3,51   3,42   3,38   3,67   3,43   
                                               

5)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  3,65              
     3,62   3,65   3,51   3,52   x      3,64   
                                               

6)   Eero Luhtanen                    JalJ                      3,42              
     x      3,28   3,32   x      3,24   3,42   
                                               

7)   Julius Mäkiranta                 VähänkVie                 3,38              
     3,27   3,37   3,38   3,32   3,28   3,24   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida-Maria Taittonen             LLU                       3,93              
     3,68   3,89   3,93   3,93   3,66   3,89   
                                               

2)   Lotta Viinamäki                  LappVei                   3,79              
     3,61   3,79   3,78   3,61   3,62   3,49   
                                               

3)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     3,76              
     3,52   3,58   3,76   3,64   3,63   3,74   
                                               

4)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      3,58              
     3,46   3,49   3,58   3,47   3,47   3,42   
                                               

5)   Vivian Helin                     SeinäjSU                  3,52              
     3,40   3,52   3,51   3,41   3,48   3,45   
                                               

6)   Lotta Uitto                      AlavU                     3,47              
     3,22   3,47   3,34   3,44   3,39   3,47   
                                               

7)   Helmi Jaskari                    SeSU                      3,29              
     2,94   3,29   3,02   3,21   3,04   3,10   
                                               

8)   Anni Poikus                      LLU                       3,19              
     3,19   3,08   3,00   3,17   2,78   3,17   
                                               

9)   Alma Saari                       JalJ                      3,12              
     2,94   3,08   3,12   
                          



P12 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Santtu Mylläri                   TeuvRi                    3.27,53           
2)   Arvo Yli-Peltola                 JalasjJa                  4.11,98           
     Luka Kykyri                      KälvTa                    DNS               


T12 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      3.36,44           
2)   Siiri Perälä                     TeuvRi                    3.36,58           
3)   Adriana Pitkänen                 TeuvRi                    3.59,96           
4)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  5.05,02           


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samuli Rintamäki                 VähänkVie                 9,17              
2)   Petteri Aitaneva                 IlmK                      9,80              


T13 60m
1)   Jenniina Tuura                   KalJ                      8,61              
2)   Aava Raudaskoski                 KoTu                      8,65              
3)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,69              
4)   Katariina Leppäaho               AlaA                      9,08              
5)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,14              
6)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,19              
7)   Camilla Vähä-Laakso              SeSU                      9,28              
8)   Elsi Pukkinen                    VaaT                      9,46              
9)   Alisa Takamaa                    LapVi                     9,51              
10)  Rebecca Söderholm                LapVi                     9,63              
11)  Vanessa Pöyhönen                 VetU                      9,78              
12)  Emmi Koski                       LapVi                     9,81              
13)  Hanna Laturi                     VähänkVie                 9,87              
14)  Janika Långsjö                   LapVi                     9,90              
15)  Siiri Latomäki                   KauhajKa                  10,63             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jenniina Tuura                   KalJ                      8,61              
2)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,69              
3)   Elsi Pukkinen                    VaaT                      9,46              
4)   Alisa Takamaa                    LapVi                     9,51              
5)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  10,63             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Aava Raudaskoski                 KoTu                      8,65              
2)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,19              
3)   Rebecca Söderholm                LapVi                     9,63              
4)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      9,78              
5)   Janika Långsjö                   LapVi                     9,90              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Katariina Leppäaho               AlaA                      9,08              
2)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,14              
3)   Camilla Vähä-Laakso              SeSU                      9,28              
4)   Emmi Koski                       LapVi                     9,81              
5)   Hanna Laturi                     VähänkVie                 9,87              


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joni Haapamäki                   SeinäjSU                  3.12,09           
2)   Teemu Simoinen                   HalT                      3.27,73           
     Vilippus Honkala                 KuortKu                   DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Katariina Leppäaho               AlaA                      3.32,32           
2)   Jiina Niemelä                    IlmajKi                   3.37,44           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     136               
     115    120    125    130    133    136    139    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Aava Raudaskoski                 KoTu                      136               
     115    120    125    130    133    136    139    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Hanna Laturi                     VähänkVie                 133               
     115    120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Katariina Leppäaho               AlaA                      125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

5)   Liina Viinamäki                  LappVei                   125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

7)   Janika Långsjö                   LapVi                     125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sulo Peltoniemi                  KaustPV                   3,24              
     3,04   3,04   3,16   3,12   3,17   3,24   
                                               

     Juuso Koski                      SeinäjSU                  DNS               
     Vilippus Honkala                 KuortKu                   DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      9,53              
     8,38   9,07   9,36   9,31   x      9,53   

2)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      9,05              
     8,59   8,45   8,52   9,05   8,19   8,40   

3)   Veeti Saarimäki                  ÄhtU                      7,74              
     7,40   7,74   7,30   7,36   7,07   7,09   

4)   Petteri Aitaneva                 IlmK                      6,72              
     6,38   5,88   6,72   6,50   6,09   5,78   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ria Kangasluoma                  LapVi                     8,73              
     8,65   7,90   8,11   x      7,76   8,73   

2)   Eeva Ukkonen                     KangU                     8,28              
     8,28   8,07   7,99   7,90   6,97   x      

3)   Nina Mäkinen                     SeSU                      7,46              
     6,99   7,19   7,12   7,46   x      7,23   

4)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  6,37              
     6,11   6,24   6,37   5,20   5,76   5,93   



P14 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kasper Björkbacka                VetU                      2.58,52           
2)   Oliver Metsälä                   SeinäjSU                  3.15,87           
3)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   3.24,39           
4)   Joona Hirvinen                   KälT                      3.24,62           
5)   Aapo Haukilahti                  VetU                      3.27,98           
     Oskari Matila                    KuoK                      DNS               


T14 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Seliina Kuoppa-Aho               AlaA                      3.20,76           
2)   Tilde Nordman                    VasaIS                    3.21,27           
3)   Lotta Hulkko                     JalJ                      3.24,89           
4)   Liinu Järvinen                   AlaA                      3.39,02           
     Ilona Takala                     AlajA                     DNS               


P15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taavi Lauttamus                  KauhWi                    7,80              
2)   Joosef Ahmed                     VetU                      8,47              
3)   Kasper Björkbacka                VetU                      8,56              
4)   Oskari Tikkakoski                VetU                      8,84              
5)   Joona Hirvinen                   KälT                      9,12              


T15 60m
1)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,32              
2)   Alisa Viinamäki                  LappVei                   8,39              
3)   Alisa Koivukangas                EviU                      8,59              
4)   Kiia Perttula                    SeSU                      8,61              
5)   Milja-Maria Lahti                AlaA                      8,65              
5)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,65              
7)   Oona Anttila                     VetU                      9,09              
8)   Sari Rantoja                     AlavU                     9,14              
9)   Emma Brock                       KälvTa                    9,30              
9)   Rebekka Pöyhönen                 VetU                      9,30              
11)  Matilda Myllymäki                KälvTa                    9,77              
     Milja Mäkiranta                  VähänkVie                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,32              
2)   Alisa Viinamäki                  LappVei                   8,39              
3)   Kiia Perttula                    SeSU                      8,61              
4)   Milja-Maria Lahti                AlaA                      8,65              
5)   Sari Rantoja                     AlavU                     9,14              
6)   Emma Brock                       KälvTa                    9,30              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Alisa Koivukangas                EviU                      8,59              
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,65              
3)   Oona Anttila                     VetU                      9,09              
4)   Rebekka Pöyhönen                 VetU                      9,30              
5)   Matilda Myllymäki                KälvTa                    9,77              
     Milja Mäkiranta                  VähänkVie                 DNS               


P15 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lauri Hiisvirta                  VaaV                      3.13,27           


T15 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Saana Lappalainen                SeSU                      3.14,02           
2)   Tilde Stråka                     IFNy                      3.22,56           
3)   Anni Takamaa                     LapVi                     3.36,41           
4)   Matilda Myllymäki                KälvTa                    3.46,30           
5)   Siiri Leppäharju                 KauhajKa                  4.02,22           
6)   Emma Brock                       KälvTa                    4.18,86           
     Milla Utriainen                  KaPV                      DNS               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Taavi Lauttamus                  KauhWi                    164               
     150    155    158    161    164    167    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   155               
     145    150    155    158    
     o      o      o      xxx    

     Oliver Metsälä                   SeinäjSU                  NH                
     145    
     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Milja Mäkiranta                  VähänkVie                 156               
     142    145    148    151    156    160    
     o      xo     o      o      o      xxx    

2)   Alisa Koivukangas                EviU                      148               
     120    125    130    133    136    139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      -      o      xo     o      xxo    xxx    

3)   Alisa Viinamäki                  LappVei                   145               
     130    133    136    139    142    145    148    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

4)   Selma Hannuksela                 AlavU                     115               
     115    120    
     o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lassi Tuomisto                   IlmajKi                   11,46             
     10,14  10,84  11,46  10,82  10,53  10,41  

2)   Taavi Lauttamus                  KauhWi                    9,88              
     9,45   9,88   9,64   9,62   8,95   9,10   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Alisa Koivukangas                EviU                      10,76             
     10,76  10,29  10,23  x      9,97   10,52  

2)   Veera Sauna-Aho                  KuoK                      10,46             
     10,46  10,00  10,27  10,24  x      10,42  

3)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,03              
     7,23   7,88   8,03   7,52   6,95   7,50   

4)   Selma Hannuksela                 AlavU                     7,47              
     6,26   7,43   7,46   x      7,47   6,85   



M17 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sameli Pukkinen                  VaaT                      7,74              
2)   Aleksi Luomala                   KauhWi                    7,82              
3)   Samuel Salo                      AlavU                     8,24              


N17 60m
1)   Meeri Elomaa                     SeSU                      8,06              
2)   Saana Takala                     SeSU                      8,14              
3)   Sonja Jääskeläinen               KstK                      8,43              
4)   Maria Jääskä                     KaustPV                   8,45              
5)   Inka Metsämäki                   SeSU                      8,53              
6)   Anni Mäenpää                     SeinäjSU                  8,56              
7)   Laura-Kaisa Aitaneva             IlmK                      8,93              
8)   Aino Pikki                       PihtipTui                 8,96              
9)   Liina Hyyppä                     KälvTa                    10,27             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Meeri Elomaa                     SeSU                      8,06              
2)   Maria Jääskä                     KaustPV                   8,45              
3)   Anni Mäenpää                     SeinäjSU                  8,56              
4)   Laura-Kaisa Aitaneva             IlmK                      8,93              
5)   Aino Pikki                       PihtipTui                 8,96              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Saana Takala                     SeSU                      8,14              
2)   Sonja Jääskeläinen               KstK                      8,43              
3)   Inka Metsämäki                   SeSU                      8,53              
4)   Liina Hyyppä                     KälvTa                    10,27             


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aleksi Luomala                   KauhWi                    25,53             
2)   Samuel Salo                      AlavU                     28,88             


N17 200m
1)   Meeri Elomaa                     SeSU                      26,60             
2)   Aada Mikkilä                     SeSU                      26,74             
3)   Saana Takala                     SeSU                      27,06             
4)   Maria Jääskä                     KaustPV                   27,16             
5)   Inka Metsämäki                   SeSU                      27,59             
6)   Sonja Jääskeläinen               KstK                      29,36             
7)   Kaisa Tuovinen                   SeinäjSU                  29,54             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Aada Mikkilä                     SeSU                      26,74             
2)   Maria Jääskä                     KaustPV                   27,16             
3)   Kaisa Tuovinen                   SeinäjSU                  29,54             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Meeri Elomaa                     SeSU                      26,60             
2)   Saana Takala                     SeSU                      27,06             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Inka Metsämäki                   SeSU                      27,59             
2)   Sonja Jääskeläinen               KstK                      29,36             


M17 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jani Simoinen                    HalT                      2.55,86           


N17 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Melissa Kykyri                   KälvTa                    3.30,12           
2)   Liina Hyyppä                     KälvTa                    3.47,64           


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aada Mikkilä                     SeSU                      155               
     145    150    155    158    
     o      o      o      xxx    



M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sameli Pukkinen                  VaaT                      6,08              
     5,75   5,65   x      5,77   5,78   6,08   
                                               

2)   Samuel Salo                      AlavU                     4,66              
     x      4,63   x      4,66   4,64   x      
                                              

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Latva-Koivisto            IlmajKi                   10,95             
     10,55  x      10,25  10,61  10,27  10,95  

2)   Laura-Kaisa Aitaneva             IlmK                      9,59              
     x      8,80   8,74   9,59   x      8,12   

     Tiia Matila                      KuoK                      DNS               


M19 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Frej Forsén                      VasaIS                    2.41,47           
2)   Rasmus Lerstrand                 VasaIS                    2.43,49           
3)   Viktor Björkell                  VasaIS                    2.55,54           


N19 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Selina Rintala                   SeSU                      3.25,85           
2)   Kaisla Keiski                    GamlakIF                  3.27,47