Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.07. klo 11:00 Lapin Leiskautukset Tulokset (päivitetty: 11:34 07.07.2020)
Lapin Leiskautukset
Lapin Lukko
04.07.2020

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   11,32             
2)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,24             
3)   Sampo Määttä                     KuivAu                    12,29             
4)   Elias Saief-Ennasser             HTTF                      12,50             
5)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,12             
6)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,28             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,84             
2)   Maria Peura                      TervTe                    12,99             
3)   Saana Peura                      TervTe                    13,10             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,18             
5)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   13,48             
     Aino Rajanen                     PohjKoi                                     

1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,84             
2)   Maria Peura                      TervTe                    12,99             
3)   Saana Peura                      TervTe                    13,10             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,18             
5)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   13,48             
     Aino Rajanen                     PohjKoi                                     


Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,74Q            
2)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,09Q            
3)   Saana Peura                      TervTe                    13,10q            
4)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,20q            

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,4
1)   Maria Peura                      TervTe                    12,89Q            
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   13,38Q            
3)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,03             
4)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   14,23             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Elias Saief-Ennasser             HTTF                      26,41             
2)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,84             


N 200m
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   24,84             
2)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,08             
3)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,33             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   26,37             
5)   Pihla Kinnunen                   KuivAu                    26,81             
6)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,22             
7)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   27,70             
8)   Rosa Kilpi                       KuivAu                    28,10             
9)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   29,62             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   24,84             
2)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,08             
3)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,33             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   26,37             
5)   Pihla Kinnunen                   KuivAu                    26,81             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,22             
2)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   27,70             
3)   Rosa Kilpi                       KuivAu                    28,10             
4)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   29,62             


M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     52,54             
2)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   52,57             
3)   Jukka Vaara                      RovanRR                   1.01,17           


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   13,75 +1,5          
     13,75  x      x      x      13,69  13,62  
     +1,5                        +0,4   +0,6   

2)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,48 +1,8          
     x      11,68  12,37  12,48  12,07  12,15  
            +2,0   +1,4   +1,8   +0,9   -0,7   



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    12,58 +0,8          
     x      12,58  12,22  12,29  x      x      
            +0,8   +1,8   +2,4                 

2)   Maria Peura                      TervTe                    11,54 +1,8          
     x      x      x      x      x      11,54  
                                        +1,8   

3)   Venla Rutanen                    KuivAu                    11,06 +0,9          
     10,94  11,06  x      10,88  x      11,04  
     +1,2   +0,9          +0,8          +1,2   

4)   Saana Peura                      TervTe                    11,04 +1,1          
     x      10,73  10,81  x      11,04  10,92  
            +1,3   +0,9          +1,1   +0,7   



P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Algot Koskiniemi                 LapLu                     8,83              
2)   Eemeli Muranen                   LapLu                     8,86              
3)   Eemil Hinkkanen                  LapLu                     8,95              
4)   Oliver Huttunen                  LapLu                     9,11              
5)   Juho Jarva                       MuurKV                    9,27              
     Sasu Ylivirta                    LapLu                                       


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Sigrid Koskiniemi                LapLu                     8,41              
2)   Ellen Hovila                     LapLu                     8,63              
3)   Nella Vaattovaara                LapLu                     8,71              
4)   Hellen Patrikainen               LapLu                     9,37              
5)   Nanna Vaattovaara                LapLu                     12,47             


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oliver Huttunen                  LapLu                     2,07              
     1,87   1,88   2,07   1,67   
                                 

2)   Algot Koskiniemi                 LapLu                     1,92              
     1,63   1,86   1,92   1,80   
                                 

3)   Eemeli Muranen                   LapLu                     1,92              
     1,92   1,50   1,85   1,75   
                                 

4)   Eemil Hinkkanen                  LapLu                     1,90              
     1,90   1,88   x      1,90   
                                 

5)   Juho Jarva                       MuurKV                    1,80              
     1,59   1,43   1,47   1,80   
                                 

     Sasu Ylivirta                    LapLu                     DNS               


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ellen Hovila                     LapLu                     2,26              
     x      2,13   2,26   2,14   
                                 

2)   Sigrid Koskiniemi                LapLu                     2,24              
     1,99   1,97   2,24   2,17   
                                 

3)   Nella Vaattovaara                LapLu                     2,13              
     2,10   2,13   1,94   1,77   
                                 

4)   Hellen Patrikainen               LapLu                     2,00              
     1,90   1,70   1,71   2,00   
                                 

5)   Nanna Vaattovaara                LapLu                     1,44              
     1,26   1,29   1,44   1,30   
                                 



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     7,00              
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,13              


T9 40m
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   7,01              
2)   Karin Hovila                     LapLu                     7,30              
3)   Aava Kuoksa                      LapLu                     7,34              
4)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   7,91              
5)   Sanni Ollila                     LapVei                    7,94              
6)   Milja Hulkko                     LapLu                     8,23              
7)   Essi Jarva                       MuurKV                    8,54              

Loppukilpailu erä 1
1)   Karin Hovila                     LapLu                     7,30              
2)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   7,91              
3)   Milja Hulkko                     LapLu                     8,23              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +4,0
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   7,01              
2)   Aava Kuoksa                      LapLu                     7,34              
3)   Sanni Ollila                     LapVei                    7,94              
4)   Essi Jarva                       MuurKV                    8,54              


P9 600m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2.19,06           


T9 600m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Sanni Ollila                     LapVei                    2.26,68           
2)   Aava Kuoksa                      LapLu                     2.27,06           
3)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   2.32,50           
4)   Ellen Hovila                     LapLu                     2.39,62           
     Karin Hovila                     LapLu                                       


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,35              
     3,18   3,24   3,16   3,35   
                                 

2)   Rooney Ojo                       LapLu                     3,23              
     3,23   x      3,23   3,05   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   3,54              
     2,96   3,54   3,37   3,30   
                                 

2)   Karin Hovila                     LapLu                     2,92              
     2,92   2,79   2,71   -      
                                 

3)   Aava Kuoksa                      LapLu                     2,87              
     2,74   2,74   x      2,87   
                                 

4)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,78              
     2,73   2,40   2,53   2,78   
                                 

5)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   2,74              
     2,74   2,63   2,55   2,69   
                                 

6)   Essi Jarva                       MuurKV                    2,26              
     2,21   2,19   2,26   2,26   
                                 

7)   Milja Hulkko                     LapLu                     2,20              
     2,20   2,16   2,19   2,00   
                                 

     Sanni Ollila                     LapVei                    DNS               


P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,83              
2)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,21              
3)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     9,34              
4)   Henrik Kulju                     AlatPi                    9,41              
5)   Nooa Halme                       LapLu                     9,56              
6)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,62              
7)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,77              
8)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,78              
     Niko Vatanen                     LapLu                                       

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,83              
2)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,21              
3)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     9,34              
4)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,62              
5)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,77              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,3
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    9,41              
2)   Nooa Halme                       LapLu                     9,56              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,78              
     Niko Vatanen                     LapLu                                       


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Saana Ollila                     LapVei                    9,50              
2)   Janna Juujärvi                   LapLu                     9,54              
3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   9,82              
4)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     10,04             
5)   Iida Kuittinen                   LapLu                     10,41             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,4
1)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3.22,81           
2)   Henrik Kulju                     AlatPi                    3.23,65           
     Nooa Halme                       LapLu                                       


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Saana Ollila                     LapVei                    4.00,63           
2)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     4.21,37           


P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 210               
     150    160    170    180    190    200    210    220    
     o      -      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Pete Karppinen                   LapLu                     210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     200               
     170    180    190    200    210    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      xxx    



T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   140               
     110    120    130    140    150    
     o      o      o      xxo    xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,85              
     x      4,85   4,74   4,72   
                                 

2)   Pete Karppinen                   LapLu                     4,21              
     4,15   4,21   4,19   4,13   
                                 

3)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 4,11              
     4,10   3,94   4,11   3,92   
                                 

4)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     4,07              
     3,59   3,13   4,07   x      
                                 

5)   Nooa Halme                       LapLu                     4,02              
     3,84   4,02   3,67   3,92   
                                 

6)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,96              
     3,96   3,91   3,85   3,81   
                                 

7)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3,89              
     3,88   3,89   3,85   3,77   
                                 

8)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   3,40              
     3,40   3,30   3,06   3,17   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Ollila                     LapVei                    3,89              
     3,71   3,89   3,76   3,88   
                                 

2)   Janna Juujärvi                   LapLu                     3,70              
     3,65   3,70   3,53   3,41   
                                 

3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,60              
     3,60   3,54   3,50   3,33   
                                 

4)   Justiina Aho                     PohjKoi                   3,28              
     3,28   x      3,11   x      
                                 

5)   Iida Kuittinen                   LapLu                     3,13              
     3,13   x      2,71   2,87   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     8,60              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,11              
3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   9,60              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,26              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,74              
3)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  9,12              


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3.28,23           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.49,80           
2)   Asta Jarva                       MuurKV                    4.02,16           
     Sointu Oinas                     PohjKoi                   DNS               


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 265               
     220    230    240    250    260    265    270    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
     Kiia Perkaus                     PohjKoi                   300               
     270    280    290    300    306    
     xo     o      xo     xo     xxx    

     Milla Nevalainen                 PohjKoi                   NH                
     260    
     xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,39 -0,8          
     4,30   x      x      4,39   4,31   x      
     +1,2                 -0,8   +0,0          

2)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     4,22 +0,3          
     4,14   4,16   4,04   4,15   4,01   4,22   
     +1,1   -0,3   -0,7   -0,8   -0,6   +0,3   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 5,01 -1,3          
     4,96   4,89   4,89   5,01   4,98   4,99   
     +2,3   +0,5   -1,0   -1,3   -0,3          

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,70 -0,8          
     4,42   4,46   x      4,70   4,56   4,45   
     +1,5   +0,9          -0,8                 

3)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  4,32 +0,0          
     3,97   4,22   4,32   4,30   4,22   4,26   
     +0,8   +0,4   +0,0   -0,5   -0,4          



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     12,03             
2)   Sampo Määttä                     KuivAu                    12,35             
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   13,54             
     Lauri Manner-Raappana            HKV                                         


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,38             
2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 13,97             
3)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    14,02             
4)   Pinja Suutari                    LapVei                    14,34             


T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     2.39,53           
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   2.51,88           
3)   Peppi Hoppula                    LapVei                    2.56,40           


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,87 +0,5          
     x      x      10,23  x      10,41  10,87  
                   +1,3          -1,4   +0,5   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     10,39 +0,5          
     9,97   9,45   9,12   9,91   x      10,39  
     +1,4   +1,1   +1,5   +0,4          +0,5   

2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   10,02 +1,4          
     9,80   9,96   9,88   10,02  9,69   9,94   
     +2,4   +0,8   +1,7   +1,4   -0,1   +0,5