Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
08.02. klo 11:00 SantaClaus hallit Tulokset (päivitetty: 19:30 08.02.2020)
SantaClaus hallit
Lapin Lukko
08.02.2020

M 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Niko Kangasoja                   OP                        7,09              
2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   7,85              
3)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    7,85              
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     9,10              
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DQ                


N 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,64              
2)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    7,72              
3)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,74              
4)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,86              
5)   Taru Väisänen                    OP                        7,87              
6)   Sonja Stång                      KuivAu                    8,04              
        

Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    7,60q             
2)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,62q             
3)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,73q             
4)   Taru Väisänen                    OP                        7,88q             
5)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,89q             
     Veera Pudas                      VeitsilKV                 DQ                

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Katja Kangas                     PohjKoi                   8,02q             
2)   Sonja Stång                      KuivAu                    8,04              
3)   Maria Peura                      TerT                      8,04              
4)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,05              
5)   Pinja Purola                     OP                        8,14              
6)   Veera Paasovaara                 OP                        8,26              

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Mari Heinonen                    KajK                      8,14              
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,29              
3)   Saana Peura                      TerT                      8,31              
4)   Aino Korhonen                    OP                        8,34              
5)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    8,45              
6)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   8,57              

Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   8,54              
2)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   8,66              
3)   Nea Palokangas                   KuivAu                    8,76              
4)   Jenni Simuna                     KuivAu                    8,81              
                                

Alkuerät erä 5, Tuuli: NM
1)   Alisa-Orvokki Timonen            KuivAu                    8,86              
2)   Amanda Hiltula                   VeKV                      8,97              
3)   Sofia Karvo                      PohK                      9,41              
                              


M 200m
1)   Niko Kangasoja                   OP                        23,26             
2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,34             
3)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   24,62             
4)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    25,89             
5)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,07             
                                   

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Niko Kangasoja                   OP                        23,26             
2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,34             
3)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    25,89             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   24,62             
2)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,07             
     Joona Rissanen                   LapLu                                       


N 200m
1)   Laura Loponen                    OP                        25,41             
2)   Jandeh Jallow                    OulPy                     25,64             
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 25,79             
4)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 25,83             
5)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,92             
6)   Taru Väisänen                    OP                        26,31             
7)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,36             
8)   Maria Peura                      TerT                      26,79             
9)   Pinja Purola                     OP                        26,90             
10)  Iiris Törrönen                   KuivAu                    27,24             
11)  Mari Heinonen                    KajK                      27,29             
12)  Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   27,36             
13)  Iida Pahtaja                     PohjKoi                   27,98             
14)  Aino Korhonen                    OP                        28,29             
15)  Saana Peura                      TerT                      28,30             
16)  Aino Rajanen                     PohjKoi                   28,40             
17)  Nea Palokangas                   KuivAu                    28,75             
18)  Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   29,20             
19)  Helmi Nikula                     OP                        29,71             
20)  Sofia Mehtälä                    KuivAu                    29,91             
21)  Jenni Simuna                     KuivAu                    30,13             
22)  Meeri Korhonen                   KuiA                      30,18             
23)  Alisa-Orvokki Timonen            KuivAu                    30,24             
24)  Amanda Hiltula                   VeKV                      31,13             
25)  Peppi Kyhälä                     KuiA                      32,20             
26)  Sofia Karvo                      PohK                      32,58             
                    

M 800m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   1.57,49           
2)   Joona Rissanen                   LapLu                     2.01,12           
3)   Jukka Vaara                      RRR                       2.23,81           
     Eino Haase                       VeitsilKV                 DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   2.17,58           
2)   Ronja Koskela                    KuivAu                    2.17,62     
3)   Meeri Korhonen                   KuiA                    EI aikaa (häiriö)
4)   Riina Ilvesluoto                 KuivAu                    2.45,51           
     Anna Kokko                       KuivAu                    DNS               
     Krista Lindholm                  PudasjU                   DNF               
                                  

N 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    8,70              
2)   Sonja Stång                      KuivAu                    8,88              


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,68             
     x      10,68  10,62  10,46  x      x      
                                               


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    12,25             
     x      12,25  x      x      12,19  x      
                                               

2)   Maria Peura                      TerT                      12,04             
     x      11,95  11,97  11,86  12,01  12,04  
                                               

3)   Saana Peura                      TerT                      11,32             
     10,80  11,05  x      11,05  x      11,32  
                                               

4)   Helmi Nikula                     OP                        10,67             
     10,67  10,64  10,62  x      10,59  10,37  
                                               
          


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Toivo Ollila                     LapVei                    9,68              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   8,11              
2)   Vivienne Knutar                  GIF                       10,85             
3)   Victoria Knutar                  GIF                       10,88             


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Ollila                     LapVei                    1,81              
     1,81   1,68   1,70   1,54   
                                 

T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   2,22              
     2,08   2,22   x      1,77   
                                 


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     7,17              
2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  7,18              
3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,35              
4)   Luda Niva                        LapLu                     7,61              
5)   Eemeli Juntunen                  SuoR                      7,66              


T9 40m
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,40              
2)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      7,42              
3)   Wilma Kemppainen                 SuoR                      7,90              
4)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,97              
6)   Sanni Ollila                     LapV                      8,32              
7)   Milja Hulkko                     LapLu                     8,66              
8)   Stella Tuisku                    HSKT                      8,95              
                                 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,40              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,97              
4)   Sanni Ollila                     LapV                      8,32              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      7,42              
2)   Wilma Kemppainen                 SuoR                      7,90              
3)   Milja Hulkko                     LapLu                     8,66              
4)   Stella Tuisku                    HSKT                      8,95              
                                   


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2.18,70           
2)   Eemeli Juntunen                  SuoR                      2.19,77           
3)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  2.31,04           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  2.22,91           
2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   2.27,17           
3)   Wilma Kemppainen                 SuoR                      2.34,62           
4)   Sanni Ollila                     LapV                      2.36,26           
5)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      2.43,40           
         


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     3,54              
     3,53   3,35   3,32   3,54   
                                 

2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,20              
     3,09   3,05   3,14   3,20   
                                 

3)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,09              
     3,09   2,72   x      2,98   
                                 


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  3,21              
     3,15   3,21   3,07   3,12   
                                 

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,70            
     2,70   2,63   2,39   2,60   
                                 

3)   Milja Hulkko                     LapLu                     2,27              
     2,27   2,27   2,23   2,21   
                                 

4)   Stella Tuisku                    HSKT                      2,23              
     x      2,21   x      2,23   
                                 
        


P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,70              
2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    8,77              
3)   Justus Patosalmi                 KuEV                      9,26              
4)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,37              
5)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,50              
6)   Nooa Halme                       LapLu                     9,53              
7)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      9,61              
8)   Santeri Puljula                  LapLu                     9,64              
9)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,69              
10)  Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 9,70              
11)  Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,78              
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                                     

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,70              
2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    8,77              
3)   Justus Patosalmi                 KuEV                      9,26              
4)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,37              
5)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,50              
6)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      9,61              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Nooa Halme                       LapLu                     9,53              
2)   Santeri Puljula                  LapLu                     9,64              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,69              
4)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 9,70              
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,78              
                                    


T11 60m
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,60              
2)   Saana Ollila                     LapV                      9,62              
3)   Janna Juujärvi                   LapL                      9,75              
4)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     10,04             
5)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   10,87             
6)   Iina Soudunsaari                 LapLu                     10,93             
                               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,60              
2)   Saana Ollila                     LapV                      9,62              
3)   Iina Soudunsaari                 LapLu                     10,93             
                                   

Loppukilpailu erä 2
1)   Janna Juujärvi                   LapL                      9,75              
2)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     10,04             
3)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   10,87             
                                   


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nooa Halme                       LapLu                     3.35,19           
2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3.35,78                       


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4.02,37           
2)   Saana Ollila                     LapV                      4.02,53           
3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     4.03,01           
            

P11 60m aidat
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     10,33             
2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    10,53             
3)   Pete Karppinen                   LapLu                     10,99             
4)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      11,02             
5)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 11,70             
6)   Nooa Halme                       LapLu                     12,30             


Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     10,33             
2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    10,53             
3)   Pete Karppinen                   LapLu                     10,99             
4)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      11,02             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 11,70             
2)   Nooa Halme                       LapLu                     12,30             
                                 


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,79              
     x      4,79   3,88   x      
                                 

2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    4,34              
     4,20   4,25   4,34   4,17   
                                 

3)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 4,16              
     4,06   4,15   4,16   4,14   
                                 

4)   Nooa Halme                       LapLu                     4,13              
     4,06   4,08   4,13   3,85   
                                 

5)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      4,00              
     3,95   4,00   3,95   3,69   
                                 

6)   Pete Karppinen                   LapLu                     3,95              
     x      3,95   3,83   3,37   
                                 

7)   Justus Patosalmi                 KuEV                      3,95              
     3,95   3,81   3,67   3,72   
                                 

8)   Nuutti Säily                     LapLu                     3,82              
     x      x      3,82   3,76   
                                 

9)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,81              
     x      2,46   3,81   3,77   
                                 

10)  Santeri Puljula                  LapLu                     3,57              
     3,33   3,57   3,52   x      
                                 

11)  Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,85              
     x      x      x      2,85   
                                 

       


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4,00              
     4,00   3,78   x      3,38   
                                 

2)   Saana Ollila                     LapV                      3,76              
     3,39   3,51   3,26   3,76   
                                 

3)   Janna Juujärvi                   LapL                      3,64              
     3,64   3,53   3,54   3,49   
                                 

4)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,58              
     3,41   3,50   3,48   3,58   
                                 

5)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   3,14              
     3,02   3,11   3,14   3,06   
                                 
  


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    8,33              
2)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    8,38              
3)   Onni Savolainen                  KuivAu                    8,97              
4)   Antti Turunen                    KuivAu                    8,99              
5)   Veeti Purola                     OP                        9,17              
6)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,19              
          


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Onni Savolainen                  KuivAu                    8,96q             
2)   Antti Turunen                    KuivAu                    8,99q             
3)   Santeri Kramsu                   AlaP                      9,75              
                                 

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    8,46q             
2)   Roope Raatikainen                KuivAu                    8,59q             
3)   Veeti Purola                     OP                        9,06q             
4)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,15q             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sini Rantala                     TampPy                    8,58              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,65              
3)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    9,10              
4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,40              
5)   Milla Hämäläinen                 KuivAu                    9,54              
6)   Jemina Nevalainen                KuivAu                    9,67              
         


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,71q             
2)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    9,15q             
3)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    9,61              
4)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   9,80              
5)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   10,00             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Sini Rantala                     TampPy                    8,71q             
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,28q             
3)   Milla Hämäläinen                 KuivAu                    9,47q             
4)   Jemina Nevalainen                KuivAu                    9,52q             
5)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,97              
   

P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Antti Turunen                    KuivAu                    3.21,56           
2)   Kalle Passoja                    KuivAu                    3.32,32           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    9,86              
2)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    10,56             
3)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 11,15             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,43             
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   11,49             
3)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   12,23             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    4,60              
     4,45   4,60   3,88   4,50   -      -      
                                               

2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,17              
     4,17   x      x      3,95   x      x      
                                               

3)   Onni Savolainen                  KuivAu                    4,16              
     4,16   4,09   4,05   3,88   x      x      
                                               

4)   Kalle Passoja                    KuivAu                    3,95              
     x      x      x      x      x      3,95   
                                               

5)   Santeri Kramsu                   AlaP                      3,63              
     3,63   3,55   3,57   3,20   -      -      
                                               
            


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,69              
     4,60   4,49   x      4,61   4,69   4,65   
                                               

2)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    4,26              
     x      4,26   x      4,06   4,11   4,07   
                                               

3)   Milla Hämäläinen                 KuivAu                    3,94              
     3,81   3,90   3,83   3,62   3,94   x      
                                               

4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,92              
     3,81   3,78   3,44   3,67   3,92   3,82   
                                               

5)   Jemina Nevalainen                KuivAu                    3,89              
     3,80   3,77   3,88   3,89   3,65   x      
                                               

6)   Isla Mehtälä                     KuivAu                    3,70              
     3,70   3,33   3,46   x      3,54   x      
                                               

7)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   3,61              
     x      3,14   3,54   3,41   3,17   3,61   
                                               

8)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   3,61              
     x      x      x      x      3,48   3,61   
                                               

           
P15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sampo Määttä                     KuivAu                    7,82              
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   8,71              


T15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,62              
2)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    8,66              
3)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 8,89              
4)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    8,91              
5)   Venla Siltala                    KuivAu                    9,04              
6)   Peppi Kyhälä                     KuiA                      9,71              
          


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    8,59q             
2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,62q             
3)   Sofia Mehtälä                    KuivAu                    8,84q             
     Safia Mekki                      PohjKoi                                     
     Siiri Poikela                    PohjKoi                                     

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 8,79q             
2)   Venla Siltala                    KuivAu                    8,96q             
3)   Peppi Kyhälä                     KuiA                      9,55q             
4)   Alisa Okkonen                    KuivAu                    9,79              


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Otto Passoja                     KuivAu                    2.37,04           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   2.37,04           
2)   Saimi Manninen                   SuomRa                    2.38,85           
3)   Anessa Kisner                    KuiA                      2.39,39           
4)   Peppi Hoppula                    LapV                      2.52,36           
           


P15 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Veeti Saarela                    KuiA                      9,37              
2)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    10,11             
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,44             


T15 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    9,08              
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   11,44             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veeti Saarela                    KuiA                      5,65         
     x      5,65   x      5,20   x      -      
                                               

2)   Sampo Määttä                     KuivAu                    5,63              
     4,74   5,63   5,26   5,29   5,47   5,59   
                                               

3)   Konsta Rutanen                   KuivAu                    5,28              
     4,96   5,16   5,19   5,28   4,95   x      
                                               

4)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,77              
     4,48   4,51   x      x      4,70   4,77   
                                               

5)   Otto Passoja                     KuivAu                    4,15              
     3,96   3,95   x      4,02   4,05   4,15   
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,59              
     4,55   4,50   4,35   4,59   -      -      
                                               

2)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 4,22              
     4,08   x      x      4,22   -      x      
                                               

3)   Sofie Schroderus                 KuivAu                    4,20              
     4,20   4,19   -      -      -      -      
                                               

4)   Siiri Kylmänen                   KuivAu                    4,20              
     4,05   4,20   4,10   3,96   -      -      
                                               

5)   Taru Repo                        PohjKoi                   4,00              
     3,77   4,00   3,97   3,78   -      -      
                                               

6)   Alisa Okkonen                    KuivAu                    3,77              
     3,65   3,77   3,70   -      -      -      
                                               

     Katja Kangas                     PohjKoi                   5,54              
     5,54   5,49   5,46   x      x      -      
                                               

     Maria Peura                      TerT                      5,57              
     x      5,32   5,47   5,54   5,57   5,48   
                                               

     Saana Peura                      TerT                      5,17              
     x      5,12   5,17   5,07   5,14   4,88