Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
18.01. klo 16:00 Öppna NÅID HALL mästerskapen i 9-15 årsklasser Tulokset (päivitetty: 20:36 18.01.2020)
NÅID öppna hall F/P 9-15 år
Likuntamylly
18.1.2020

TULOKSET

P9 40 m                             Final


  1. Serafim Tsubarev                        2011 SjundeåIF            7,19 
  2. Sebastian Nyberg                        2011 IFRaseb              7,25 
  3. Kevin Eskelin                           2012 HangöIK              8,00 
  4. Mikael Lukkarinen                       2011 HangöIK              8,44 
  5. Xander Wikman                           2012 HangöIK              8,49 

P9 600 m                            Final


  1. Xander Wikman                           2012 HangöIK           2.34,44 
  2. Mikael Lukkarinen                       2011 HangöIK           2.48,14 

P9 600 m gång                       Final


  1. Xander Wikman                           2012 HangöIK           5.30,54 
     Elmo Kenttä                             2012 IFRaseb               DNF 

P9 Längd

  1. Sebastian Nyberg                        2011 IFRaseb              3,20                   
          3,14  3,20  2,88  2,93
                                
  2. Kevin Eskelin                           2012 HangöIK              2,82                   
          2,77  2,82  2,70  2,22
                                
  3. Mikael Lukkarinen                       2011 HangöIK              2,75                   
          2,59  2,67  2,54  2,75
                                
  4. Xander Wikman                           2012 HangöIK              2,61                   
          2,45  2,29  2,61  2,39
                                
  5. Rasmus Forsman                          2012 IFRaseb              2,13                   
             X     X     X  2,13
                                

P11 60 m                            Final


  1. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               9,21 
  2. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              9,42 
  3. Kevin Jansson                           2010 EsboIF               9,59 
  4. Oliver Hallikainen                      2009 BorgåAk              9,70 
  5. Tobias Isaksson                         2010 BorgåAk              9,74 
  6. Jakob Holmberg                          2009 IFRaseb              9,84 

P11 60 m                            Försök

  1. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               9,18 
  2. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              9,47 
  3. Kevin Jansson                           2010 EsboIF               9,57 
  4. Oliver Hallikainen                      2009 BorgåAk              9,67 
  5. Tobias Isaksson                         2010 BorgåAk              9,75 
  6. Jakob Holmberg                          2009 IFRaseb              9,78 
  7. Tobias Tallqvist                        2010 BorgåAk              9,89 
  8. Anton Karell                            2010 SjundeåIF           10,15 
  9. David Ekholm                            2010 IFRaseb             10,70 

Erä 1                

  1. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               9,18 
  2. Tobias Isaksson                         2010 BorgåAk              9,75 
  3. Jakob Holmberg                          2009 IFRaseb              9,78 
  4. Anton Karell                            2010 SjundeåIF           10,15 
  5. David Ekholm                            2010 IFRaseb             10,70 

Erä 2                

  1. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              9,47 
  2. Kevin Jansson                           2010 EsboIF               9,57 
  3. Oliver Hallikainen                      2009 BorgåAk              9,67 
  4. Tobias Tallqvist                        2010 BorgåAk              9,89 

P11 1000 m                          Final


  1. Anton Pennanen                          2009 EsboIF            3.14,81 
  2. Oliver Hallikainen                      2009 BorgåAk           3.50,08 
  3. Anton Karell                            2010 SjundeåIF         4.04,15 

P11 1000 m gång                     Final


  1. Voima Kenttä                            2009 IFRaseb          11.17,45 

P11 Längd

  1. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              4,01                   
          4,01  3,99  3,84  3,74
                                
  2. Oliver Hallikainen                      2009 BorgåAk              3,90                   
          3,83  3,90  3,83  3,84
                                
  3. Patrik Hillberg                         2009 EsboIF               3,74                   
          3,73  3,59  3,74  3,56
                                
  4. Tobias Isaksson                         2010 BorgåAk              3,65                   
          3,39  3,48  3,61  3,65
                                
  5. Jakob Holmberg                          2009 IFRaseb              3,57                   
          3,55  3,57  3,37  3,56
                                
  6. Anton Karell                            2010 SjundeåIF            3,54                   
          3,42  3,54  3,31  3,40
                                
  7. Tobias Tallqvist                        2010 BorgåAk              3,46                   
          3,46  3,45  3,34  3,41
                                
  8. David Ekholm                            2010 IFRaseb              2,69                   
          2,45  2,65  2,55  2,69
                                

P11 Kula

  1. Kevin Hildén                            2009 IFSibboV             8,94 
              X   8,94      X   7,66
  2. Casper Jansson                          2009 HangöIK              7,83 
           7,72   7,83   7,28      X
  3. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               7,54 
           7,54   6,60   7,48   6,03
  4. Tobias Tallqvist                        2010 BorgåAk              6,63 
           6,63   5,72   6,46   6,05
  5. Jakob Holmberg                          2009 IFRaseb              6,39 
           5,95   6,39   6,28   5,85
  6. Tobias Isaksson                         2010 BorgåAk              6,11 
           5,11   6,11      X   5,79
  7. Vincent Winberg                         2009 IFRaseb              4,97 
           4,40   4,72   4,97   4,95
  8. David Ekholm                            2010 IFRaseb              4,23 
           4,23   3,32   3,62   3,24
    
               

P13 60 m                            Final


  1. Max Sjöström                            2007 IFRaseb              8,14 
  2. Toni Konsin                             2007 EsboIF               8,44 
  3. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              8,74 
  4. Edvin Holmberg                          2007 IFRaseb              8,84 
  5. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               8,86 
  6. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk              8,91 

P13 60 m                            Försök

  1. Max Sjöström                            2007 IFRaseb              8,15 
  2. Toni Konsin                             2007 EsboIF               8,37 
  3. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               8,72 
  4. Edvin Holmberg                          2007 IFRaseb              8,79 
  5. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              8,85 
  6. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk              8,91 
  7. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,06 
  8. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               9,10 
  9. Veikko Valovirta                        2008 EspTa                9,10 
 10. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,18 
 11. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                9,27 
 12. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                9,34 
 13. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              9,45 

Erä 1                

  1. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              8,85 
  2. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,06 
  3. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               9,10 
  4. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                9,34 

Erä 2                

  1. Max Sjöström                            2007 IFRaseb              8,15 
  2. Kaspian Lindholm                        2008 EsboIF               8,72 
  3. Veikko Valovirta                        2008 EspTa                9,10 
  4. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,18 

Erä 3                

  1. Toni Konsin                             2007 EsboIF               8,37 
  2. Edvin Holmberg                          2007 IFRaseb              8,79 
  3. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk              8,91 
  4. Emil Alhopuro                           2007 EspTa                9,27 
  5. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              9,45 

P13 1000 m                          Final


  1. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb           3.17,43 
  2. Ohto Heiskanen                          2007 HKV               3.19,27 
  3. Max Sundholm                            2008 EsboIF            3.21,94 
  4. Evert Engberg                           2007 HIFK              3.24,09 
  5. Joel Tulikoura                          2008 EsboIF            3.24,14 
  6. Benjamin Björklöf                       2007 IFRaseb           3.32,39 
  7. Melvin Sandberg                         2007 ÅIFK              3.37,15 
  8. Toni Konsin                             2007 EsboIF            3.41,77 
  9. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF            3.43,99 
 10. Anton Eriksson                          2008 HKV               3.48,52 
 11. Lukas Forsman                           2008 IFRaseb           3.51,01 

P13 2000 m gång                     Final


  1. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK             14.09,91 
  2. Viljami Jauhiainen                      2008 HIFK             14.11,40 

P13 Höjd

  1. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF                139 
         110 115 118 121 124 127 130 133 136 139 142
           O   O   O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Benjamin Björklöf                       2007 IFRaseb               139 
         110 115 118 121 124 127 130 133 136 139 142
           O   O   O   O  XO   O   O  XO   O  XO XXX
  3. Veikko Valovirta                        2008 EspTa                 136 
         105 110 115 118 121 124 127 130 133 136 139
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO   O XXX
  4. Aron Häyrynen                           2008 HKV                   136 
         115 118 121 124 127 130 133 136 139
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  5. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                  127 
         105 110 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O   O  XO   O XXX
  6. Viljam Jauhiainen                       2008 HIFK                  124 
         105 110 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O XXX
  7. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                   124 
         115 118 121 124 127
           O   O  XO   O XXX

P13 Kula

  1. Max Nyberg                              2008 IFRaseb              9,52 
           8,58   9,00   9,52   9,04
  2. Wictor Werner                           2007 IFRaseb              9,13 
           8,93   9,13   9,02   8,80
  3. Albert Isaksson                         2007 BorgåAk              9,02 
           9,02   8,64      X      X
  4. Jonas Andreasen                         2007 HKV                  8,52 
           8,52   8,01   8,50   7,86
  5. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                 7,93 
           7,46   7,32      X   7,93
  6. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              7,18 
           6,67   6,53   7,18      -
  7. Elmer Keinänen                          2008 EsboIF               7,16 
              X   7,16   7,02   6,89
  8. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                7,16 
           6,05   6,22   7,01   7,16
  9. Max Sundholm                            2008 EsboIF               7,06 
           6,61   6,50   6,87   7,06
 10. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa                6,98 
              X   6,97   6,82   6,98
 11. Viljam Jauhiainen                       2008 HIFK                 6,61 
           6,45      X   6,61   6,55
 12. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  5,18 
           4,40   4,90   4,88   5,18
        

P15 60 m                            Final


  1. Oliver Öhman                            2005 IFRaseb              7,43 
  2. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,56 
  3. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa                7,63 
  4. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               7,72 
  5. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             7,73 
  6. Elliot Schmidt                          2005 BorgåAk              7,85 

P15 60 m                            Försök

  1. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,62 
  2. Oliver Öhman                            2005 IFRaseb              7,64 
  3. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             7,69 
  4. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa                7,70 
  5. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               7,73 
  6. Elliot Schmidt                          2005 BorgåAk              7,81 
  7. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               7,99 
  8. Viljam Nylund                           2006 ÅIFK                 8,14 
  9. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,25 
 10. Samuel Puustinen                        2005 BorgåAk              8,25 
 11. Simon Ekholm                            2005 IFRaseb              8,32 
 12. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,36 
 13. Thomas Isaksson                         2005 BorgåAk              8,36 
 14. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                8,42 
 15. Kevin Jansson                           2006 HangöIK              8,98 
 16. William Forstén                         2006 EsboIF               9,13 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 
     Max Wrede                               2006 EsboIF                DNS 

Erä 1                

  1. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,62 
  2. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               7,99 
  3. Viljam Nylund                           2006 ÅIFK                 8,14 
  4. Eerik Nyyssönen                         2005 EspTa                8,25 
  5. Simon Ekholm                            2005 IFRaseb              8,32 
  6. Thomas Isaksson                         2005 BorgåAk              8,36 

Erä 2                

  1. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             7,69 
  2. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               7,73 
  3. Samuel Puustinen                        2005 BorgåAk              8,25 
  4. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                8,42 
     Einari Tiainen                          2005 VantSa                DNS 
     Max Wrede                               2006 EsboIF                DNS 

Erä 3                

  1. Oliver Öhman                            2005 IFRaseb              7,64 
  2. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa                7,70 
  3. Elliot Schmidt                          2005 BorgåAk              7,81 
  4. Tumi Siranko                            2006 VantSa               8,36 
  5. Kevin Jansson                           2006 HangöIK              8,98 
  6. William Forstén                         2006 EsboIF               9,13 

P15 800 m                           Final


  1. Samuel Puustinen                        2005 BorgåAk           2.31,26 
  2. William Forstén                         2006 EsboIF            2.32,84 
  3. Oliver Carlsson                         2006 EsboIF            2.34,11 
  4. Simon Björklöf                          2005 IFRaseb           2.41,33 

P15 3000 m gång                     Final


  1. Pekka Peltola                           2006 EsboIF           18.53,86 

P15 Längd

  1. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             5,57                   
          5,57  5,43     -     -     -     -
                                            
  2. Elliot Schmidt                          2005 BorgåAk              5,44                   
          4,99  5,44  5,40  5,32  5,35  5,36
                                            
  3. Thomas Isaksson                         2005 BorgåAk              5,20                   
             X  5,03     X  5,02  5,20     X
                                            
  4. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               5,07                   
          4,81  4,75  5,07  4,71  4,51  4,46
                                            
  5. Simon Ekholm                            2005 IFRaseb              4,91                   
          4,70  4,24  4,81  4,65  4,86  4,91
                                            
  6. Samuel Puustinen                        2005 BorgåAk              4,80                   
          4,80  4,79     X     -     -     -
                                            
  7. Alec Ekblom                             2005 BorgåAk              4,78                   
          4,73  4,77  4,78  4,71  4,65     X
                                            
  8. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                4,63                   
          4,53  4,51  4,41  4,47  4,45  4,63
                                            
  9. Kevin Jansson                           2006 HangöIK              3,68                   
             X  3,68     -
                          

P15 Kula

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 NurmijYU            16,24 
          15,70      X  16,24  16,17      X      X
  2. Filip Wikholm                           2005 IFRaseb             12,49 
          12,47  12,49  11,78  12,00  12,09  11,91
  3. Simon Björklöf                          2005 IFRaseb             11,21 
          10,63  10,73  10,58  10,41  11,21      X
  4. Samuel Puustinen                        2005 BorgåAk              9,77 
           9,07   8,82      X   8,96   9,77   9,32
  5. Jasper Vilén                            2006 EsboIF               9,22 
           9,07   8,72   8,36   9,22   8,77   8,49
  6. Pekka Peltola                           2006 EsboIF               7,44 
           7,28   7,35   7,24   7,44   7,00   7,00

F9 40 m                             Final


  1. Emilia Karlsson                         2011 HangöIK              7,29 
  2. Kira Jansson                            2012 HangöIK              7,51 
  3. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 7,76 
  4. Emma Nyman                              2011 IFRaseb              7,90 
     Noomi Rimpelä                           2013 HIFK                  DNS 
Kilpailun ulkopuolella
     Peppi Kempas                            2011 ViipU                7,93

F9 600 m                            Final


  1. Elin Nyholm                             2011 BorgåAk           2.30,65 
  2. Emilia Karlsson                         2011 HangöIK           2.37,04 
  3. Ada Ahlfors                             2013 HIFK              2.37,42 

F9 Längd

  1. Emilia Karlsson                         2011 HangöIK              2,96                   
          2,89  2,96  2,93  2,77
                                
  2. Kira Jansson                            2012 HangöIK              2,94                   
          2,94  2,64  2,38  2,14
                                
  3. Elin Nyholm                             2011 BorgåAk              2,91                   
          2,91  2,67  2,90  2,86
                                
  4. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 2,74                   
          2,67  2,61  2,73  2,74
                                
  5. Emma Nyman                              2011 IFRaseb              2,57                   
          2,53  2,57  2,55  2,55
                                
Kilpailun ulkopuolella
     Peppi Kempas                            2011 ViipU                2,56                
          2,46  2,56  2,47  2,56
                                

F11 60 m                            Final


  1. Linnea Frölander-Ulf                    2009 EsboIF               9,46 
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 9,53 
  3. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              9,95 
  4. Freja Österlund                         2009 HangöIK             10,07 
  5. Emma Pelli                              2009 SjundeåIF           10,29 
  6. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK             10,47 

F11 60 m                            Försök

  1. Linnea Frölander-Ulf                    2009 EsboIF               9,38 
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 9,76 
  3. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              9,89 
  4. Freja Österlund                         2009 HangöIK             10,00 
  5. Emma Pelli                              2009 SjundeåIF           10,21 
  6. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK             10,28 
  7. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                10,54 
  8. Alina Lundqvist                         2009 SjundeåIF           11,10 
  9. Linnea Salmi                            2010 EsboIF              11,17 

Erä 1                

  1. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              9,89 
  2. Freja Österlund                         2009 HangöIK             10,00 
  3. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                10,54 
  4. Linnea Salmi                            2010 EsboIF              11,17 

Erä 2                

  1. Linnea Frölander-Ulf                    2009 EsboIF               9,38 
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 9,76 
  3. Emma Pelli                              2009 SjundeåIF           10,21 
  4. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK             10,28 
  5. Alina Lundqvist                         2009 SjundeåIF           11,10 

F11 1000 m                          Final


  1. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK              4.11,52 

F11 Längd

  1. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 3,77                   
          3,69  3,75  3,77  3,75
                                
  2. Emma Pelli                              2009 SjundeåIF            3,63                   
          3,50  3,57  3,59  3,63
                                
  3. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 3,36                   
          3,32  3,22  3,10  3,36
                                
  4. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              3,35                   
          3,13  3,07  3,35     X
                                
  5. Elin Baarman                            2010 IFRaseb              3,31                   
          3,22  3,10  2,89  3,31
                                
  6. Saga Saarikoski                         2009 HangöIK              3,24                   
          3,24  3,18  3,11  3,15
                                
  7. Freja Österlund                         2009 HangöIK              3,07                   
          3,07  3,05  2,36  2,98
                                
  8. Erin Meinander                          2009 HangöIK              3,04                   
          3,04  3,04  2,91  2,92
                                
  9. Signe Skog                              2009 SjundeåIF            2,95                   
          2,90  2,84  2,80  2,95
                                
 10. Alina Lundqvist                         2009 SjundeåIF            2,95                   
          2,66  2,83  2,95  2,88
                                

F11 Kula

  1. Charlotte Knape                         2009 IFSibboV             8,31 
           8,31   7,88   7,88   8,08
  2. Fanny Finell                            2009 BorgåAk              6,50 
           4,64   6,50   6,27   5,63
  3. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 6,35 
           6,35   5,84   5,44   5,53
  4. Emma Pelli                              2009 SjundeåIF            6,04 
           5,70   6,04   5,98      X
  5. Signe Skog                              2009 SjundeåIF            5,95 
           5,77   5,95   5,64   5,59
  6. Freja Österlund                         2009 HangöIK              5,81 
           4,12   5,81   5,21   5,44
  7. Erin Meinander                          2009 HangöIK              5,55 
              X   5,46   5,55   5,28
  8. Elin Baarman                            2010 IFRaseb              5,46 
           5,07   5,46   4,95   5,43
  9. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 5,40 
           5,40   5,17      X   4,84

F13 60 m                            Final


  1. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               8,81 
  2. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 8,86 
  3. Emilia Siggberg                         2007 EsboIF               8,86 
  4. Rebecka Smedman                         2007 EsboIF               8,87 
  5. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             8,95 
  6. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             8,99 

F13 60 m                            Försök

  1. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               8,76 
  2. Emilia Siggberg                         2007 EsboIF               8,82 
  3. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 8,83 
  4. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             8,86 
  5. Rebecka Smedman                         2007 EsboIF               8,94 
  6. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             8,99 
  7. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                9,00 
  8. Elle Saari                              2008 EspTa                9,09 
  9. Liv Wikström                            2007 EsboIF               9,09 
 10. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,21 
 11. Alice Zweygberg                         2007 EsboIF               9,24 
 12. Alva Kollin                             2007 EsboIF               9,26 
 13. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              9,32 
 14. Filippa Frölander-Ulf                   2007 EsboIF               9,38 
 15. Nelly Alhopuro                          2008 EspTa                9,42 
 16. Sara Seppänen                           2008 IFSibboV             9,58 
 17. Minea Österlund                         2007 HangöIK              9,60 
 18. Ronja Kempas                            2008 ViipU                9,62 
 19. Frida Sjöblom                           2008 IFRaseb              9,70 
 20. Sara Hämelin                            2008 EsboIF               9,81 
 21. Odessa Eller                            2007 EsboIF              10,02 
 22. Kaisa Skön                              2008 IFSibboV            10,03 
 23. Alina Nyholm                            2008 BorgåAk             10,20 
 24. Nadia Hietaharju                        2008 HangöIK             10,95 

Erä 1                

  1. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 8,83 
  2. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             8,99 
  3. Liv Wikström                            2007 EsboIF               9,09 
  4. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              9,32 
  5. Odessa Eller                            2007 EsboIF              10,02 
  6. Nadia Hietaharju                        2008 HangöIK             10,95 

Erä 2                

  1. Emilia Siggberg                         2007 EsboIF               8,82 
  2. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                9,00 
  3. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,21 
  4. Minea Österlund                         2007 HangöIK              9,60 
  5. Sara Hämelin                            2008 EsboIF               9,81 
  6. Kaisa Skön                              2008 IFSibboV            10,03 

Erä 3                

  1. Rebecka Smedman                         2007 EsboIF               8,94 
  2. Alva Kollin                             2007 EsboIF               9,26 
  3. Filippa Frölander-Ulf                   2007 EsboIF               9,38 
  4. Sara Seppänen                           2008 IFSibboV             9,58 
  5. Ronja Kempas                            2008 ViipU                9,62 
  6. Frida Sjöblom                           2008 IFRaseb              9,70 

Erä 4                

  1. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               8,76 
  2. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             8,86 
  3. Elle Saari                              2008 EspTa                9,09 
  4. Alice Zweygberg                         2007 EsboIF               9,24 
  5. Nelly Alhopuro                          2008 EspTa                9,42 
  6. Alina Nyholm                            2008 BorgåAk             10,20 

F13 1000 m                          Final


  1. Livia Kytömaa                           2008 EspTa             3.37,23 
  2. Taika Henttonen                         2008 HKV               3.37,85 
  3. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF            3.47,91 
  4. Elin Tillander                          2007 IFSibboV          3.50,76 
  5. Veronica Lindberg                       2007 IFSibboV          3.51,32 
  6. Brenda Jalkanen                         2008 BorgåAk           3.52,12 
  7. Alina Nyholm                            2008 BorgåAk           3.52,19 
  8. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV          3.54,94 
  9. Nadia Hietaharju                        2008 HangöIK           4.41,97 

F13 2000 m gång                     Final


  1. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF           11.14,40 
  2. Noelle Kollin                           2007 EsboIF           14.13,65 

F13 Höjd

  1. Elin Tillander                          2007 IFSibboV              136 
         121 124 127 130 133 136 140
           O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Alice Zweygberg                         2007 EsboIF                133 
         110 115 118 121 124 127 130 133 136
           O   O   O   O XXO  XO XXO   O XXX
  3. Sara Hämelin                            2008 EsboIF                130 
         110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O   O   O  XO   O XX-
  4. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                  130 
         110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O   O XXO   O   O XXX
  5. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                 130 
         110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O   O  XO XXO  XO XXX
  6. Frida Sjöblom                           2008 IFRaseb               130 
         110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O  XO   O   O XXO XXX
  7. Veronica Lindberg                       2007 IFSibboV              127 
         110 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O XXO XXO XXX
  8. Nella Eiroma                            2008 HKV                   124 
         110 115 118 121 124 127
           O  XO   O  XO   O XXX
  9. Minea Österlund                         2007 HangöIK               124 
         100 105 110 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O  XO  XO XXX
 10. Cinja Borgström                         2007 IFSibboV              121 
         105 110 115 118 121 124
           O   O   O   O  XO XXX
 11. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF                118 
         105 110 115 118 121
           O   O  XO   O XXX
 11. Enya Meinander                          2008 HangöIK               118 
         100 105 110 115 118 121
           O   O  XO   O   O XXX
 13. Veera Seppälä                           2008 HKV                   115 
         110 115 118
           O   O XXX
 14. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF                115 
         100 105 110 115 118
           O   O   O  XO XXX
 15. Odessa Eller                            2007 EsboIF                110 
         110 115
           O XXX

F13 Kula

  1. Natalie Saarinen                        2007 EspTa               11,86 
          11,86  11,24  11,34      X
  2. Jessica Björksten                       2007 LiljIK              11,57 
          10,70  11,57  11,48      X
  3. Leia Lommi                              2007 KarhU                9,76 
           9,58   9,48   9,67   9,76
  4. Rebecka Smedman                         2007 EsboIF               8,79 
           7,77   8,38   8,79   8,36
  5. Emilia Siggberg                         2007 EsboIF               8,63 
           8,03   8,63   8,24   8,08
  6. Sara Hämelin                            2008 EsboIF               7,84 
           7,84   7,50   7,51      X
  7. Ida Stenfors                            2007 IFSibboV             7,75 
           7,42   7,01      X   7,75
  8. Wilma Werner                            2007 IFRaseb              7,43 
           6,73   6,98   6,70   7,43
  9. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               7,34 
           6,73   7,34   6,34   5,96
 10. Erika Tallqvist                         2008 BorgåAk              7,03 
           7,03   6,90      X   6,57
 11. Frida Sjöblom                           2008 IFRaseb              6,71 
           6,45   6,71   6,45   6,54
 12. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               6,27 
           6,22   5,48   6,27   5,92
 13. Nadia Hietaharju                        2008 HangöIK              6,09 
           5,63   6,09   5,44   5,81
 14. Enya Meinander                          2008 HangöIK              5,96 
           5,53   5,96   5,29   5,03
 15. Minea Österlund                         2007 HangöIK              5,62 
           4,60   5,62   5,09   5,47
 16. Ronja Kempas                            2008 ViipU                5,45 
           5,08   5,28      X   5,45
      
        

F15 60 m                            Final


  1. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,06 
  2. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               8,30 
  3. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 8,33 
  4. Ida Finell                              2005 BorgåAk              8,34 
  5. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,36 
  6. Madelaine Nyman                         2006 IFRaseb              8,42 

F15 60 m                            Försök

  1. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,13 
  2. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               8,35 
  3. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 8,35 
  4. Ida Finell                              2005 BorgåAk              8,40 
  5. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,40 
  6. Madelaine Nyman                         2006 IFRaseb              8,44 
  7. Saara Eriksson                          2006 HIFK                 8,49 
  8. Marlena Nieminen                        2005 KarhKa               8,51 
  9. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie              8,56 
 10. Ella Westerlund                         2005 EsboIF               8,58 
 11. Leonie Winell                           2005 EsboIF               8,61 
 12. Fanny Kero                              2005 IFRaseb              8,67 
 13. Fanny Böhling                           2006 BorgåAk              8,68 
 14. Anni Napari                             2005 VihdVie              8,76 
 14. Julia Franzen                           2006 IFSibboV             8,76 
 16. Lotta Lehtimäki                         2006 IFSibboV             8,85 
 17. Aliisa Saarinen                         2006 LänsiUU              8,88 
 18. Lilli Lehto                             2005 ViipU                8,88 
 19. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 8,90 
 20. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU                8,96 
 21. Emelie Avellan                          2005 EsboIF               9,09 
 22. Susanna Sibakov                         2005 ViipU                9,29 
 23. Carolina Friman                         2006 IFRaseb              9,31 
 24. Tara Hatakka                            2006 VantSa               9,33 
 25. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               9,51 
 26. Nella Jäppinen                          2006 HIFK                 9,56 
 27. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                 9,62 
 28. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,66 
 29. Neela Hietaharju                        2006 HangöIK              9,74 
 30. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,78 
 31. Siina-Maria Heinänen                    2006 HangöIK              9,93 
     Malin Lindroth                          2005 EsboIF                 DQ 

Erä 1                

  1. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               8,35 
  2. Ida Finell                              2005 BorgåAk              8,40 
  3. Marlena Nieminen                        2005 KarhKa               8,51 
  4. Carolina Friman                         2006 IFRaseb              9,31 
  5. Tara Hatakka                            2006 VantSa               9,33 

Erä 2                

  1. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,40 
  2. Julia Franzen                           2006 IFSibboV             8,76 
  3. Emelie Avellan                          2005 EsboIF               9,09 
  4. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                 9,62 
  5. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,78 

Erä 3                

  1. Saara Eriksson                          2006 HIFK                 8,49 
  2. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie              8,56 
  3. Ella Westerlund                         2005 EsboIF               8,58 
  4. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               9,51 
  5. Nella Jäppinen                          2006 HIFK                 9,56 

Erä 4                

  1. Vivian Tran                             2005 HIFK                 8,13 
  2. Leonie Winell                           2005 EsboIF               8,61 
  3. Anni Napari                             2005 VihdVie              8,76 
  4. Aliisa Saarinen                         2006 LänsiUU              8,88 
  5. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 8,90 
  6. Siina-Maria Heinänen                    2006 HangöIK              9,93 

Erä 5                

  1. Fanny Kero                              2005 IFRaseb              8,67 
  2. Lilli Lehto                             2005 ViipU                8,88 
  3. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,66 
  4. Neela Hietaharju                        2006 HangöIK              9,74 
     Malin Lindroth                          2005 EsboIF                 DQ 

Erä 6                

  1. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 8,35 
  2. Madelaine Nyman                         2006 IFRaseb              8,44 
  3. Fanny Böhling                           2006 BorgåAk              8,68 
  4. Lotta Lehtimäki                         2006 IFSibboV             8,85 
  5. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU                8,96 
  6. Susanna Sibakov                         2005 ViipU                9,29 

F15 800 m                           Final


  1. Ida Finell                              2005 BorgåAk           2.25,15 
  2. Jonna Jäkkö                             2007 LänsiUU           2.28,01 
  3. Ella Westerlund                         2005 EsboIF            2.33,63 
  4. Ronja Orivuori                          2005 ViipU             2.36,91 
  5. Jenna Tarvo                             2005 EspTa             2.37,17 
  6. Fanny Kero                              2005 IFRaseb           2.40,21 
  7. Jill Friberg                            2006 IFRaseb           2.43,22 
  8. Julia Franzen                           2006 IFSibboV          2.48,44 
  9. Matilda Silfver                         2006 IFRaseb           2.52,83 
 10. Neela Hietaharju                        2006 HangöIK           2.59,64 

F15 Längd

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               5,30                   
          5,14  4,98     X  5,30     X  5,16
                                            
  2. Teresa Perttilä                         2005 HIFK                 4,92                   
             X  4,72  4,86     X  4,91  4,92
                                            
  3. Malin Lindroth                          2005 EsboIF               4,84                   
          4,84     X     X  4,76     X  4,58
                                            
  4. Elinda Koivula                          2006 HIFK                 4,74                   
          3,69     X  4,74     X     X     X
                                            
  5. Aava Lajunen                            2005 VantSa               4,72                   
             X  4,72  4,72  4,52     X     X
                                            
  6. Anni Napari                             2005 VihdVie              4,55                   
          4,15  4,42  4,33     X     X  4,55
                                            
  7. Fanny Böhling                           2006 BorgåAk              4,38                   
          4,17  4,38  4,35  4,18     X     X
                                            
  8. Emelie Bergholm                         2006 IFRaseb              4,31                   
          4,31  4,11  4,11  4,15  4,23  4,17
                                            
  9. Malin Karell                            2005 SjundeåIF            4,25                   
          3,92  4,25  3,93
                          
 10. Madelaine Nyman                         2006 IFRaseb              4,24                   
             X  4,24     X
                          
 11. Liv Wikström                            2007 EsboIF               4,16                   
          4,16  3,94     X
                          
 12. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                 4,16                   
          4,16  3,88     X
                          
 13. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                 4,14                   
          4,14  3,99  4,10
                          
 14. Lotta Lehtimäki                         2006 IFSibboV             4,07                   
          3,92  3,94  4,07
                          
 15. Leonie Winell                           2005 EsboIF               4,06                   
          3,95  3,88  4,06
                          
 16. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU                3,99                   
          3,99  3,97  3,91
                          
 17. Tara Hatakka                            2006 VantSa               3,98                   
          3,98  3,81  3,63
                          
 18. Lumi Kenttä                             2006 IFRaseb              3,98                   
          3,50  3,79  3,98
                          
 19. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               3,96                   
             X  3,96  3,91
                          
 20. Matilda Silfver                         2006 IFRaseb              3,74                   
          3,72  3,58  3,74
                          
 21. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  3,74                   
          3,74  3,37  2,35
                          
 22. Siina-Maria Heinänen                    2006 HangöIK              3,63                   
             X  3,63  2,86
                          
 23. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                3,62                   
             X  3,56  3,62
                          
 24. Jill Friberg                            2006 IFRaseb              3,56                   
          3,56  3,54     X
                          
 25. Carolina Friman                         2006 IFRaseb              3,45                   
          3,28  3,34  3,45      
                                
     Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                  NM                   
             X     X     X
                          

F15 Kula

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              10,87 
          10,15      X  10,18  10,00  10,87      X
  2. Julia Nystrand                          2005 EsboIF              10,76 
          10,16  10,76  10,47      X      X      X
  3. Aino Ikäheimo                           2006 EspTa               10,42 
           9,01   9,56   9,31  10,42  10,06  10,08
  4. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                10,35 
           9,79  10,02   9,80  10,35      X  10,16
  5. Noora Niininen                          2005 EspTa                9,53 
           8,07   8,26   9,53   9,11   8,45   9,42
  6. Lilli Lehto                             2005 ViipU                9,45 
           8,66   9,23   8,58   9,45   8,46   8,85
  7. Siru Huuskola                           2006 KeskiUYU             9,12 
           8,48   8,15   8,21   8,68   9,12   8,73
  8. Malin Karell                            2005 SjundeåIF            8,23 
              X   8,23   7,86   7,98      X      X
  9. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               8,17 
           7,81   8,17      X
 10. Aava Lajunen                            2005 VantSa               8,10 
           8,10   7,82   7,87
 11. Tara Hatakka                            2006 VantSa               6,71 
           6,71   6,55   6,08
 12. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  6,65 
           6,65   6,14   6,39
 13. Nella Jäppinen                          2006 HIFK                 6,62 
           6,47   6,62   6,59
 14. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                 6,35 
           5,42   6,35   6,27