Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
19.06. klo 11:00 Posion Pyrinnön juhannuskisat Tulokset (päivitetty: 00:16 14.07.2020)
Tulokset sarakemuodossa
Posion Pyrinnön juhannuskisat
Posion Pyrintö
19.06.2020

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Aleksi Mäkinen                   KajKi                     11,52             
2)   Mikko Takkinen                   KuusEV                    12,14             
3)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,41             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     12,15             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,39             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,64             
4)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,04             
5)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,20             
6)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   13,59             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Alexi Ruokamo                    JyväskKU                  2.05,23           
2)   Eino Vuollet                     PosPy                     2.08,63           
3)   Antti Häkämies                   PosPy                     2.09,68           
4)   Erno Virtanen                    PosPy                     2.11,92           
5)   Sami Karjalainen                 PosPy                     2.15,09           
6)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.18,54           
7)   Eero Vuollet                     PosPy                     2.18,71           
8)   Aimo Määttä                      RovanRR                   2.39,98           


N 800m

M 3000m
Loppukilpailu
1)   Juho Latvala                     RovanRR                   9.02,69           
2)   Alexi Ruokamo                    JyväskKU                  9.02,84           
3)   Chapangwa Lubambo                KuusEV                    9.19,26           
4)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   9.55,61           
5)   Eero Vuollet                     PosPy                     9.55,72           
6)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     9.57,02           
7)   Samu Hanhela                     LnM                       10.02,23          
     Aleksi Nokkanen                  ViipU                     DNS               


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Jessika Raudaskoski              OulPy                     11.45,48          
2)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   11.50,26          


M Pituus

N Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     5,54 +1,6          
     -      5,54   -      -      -      x      
            +1,6                               



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Henri Pakisjärvi                 KuivAu                    16,05             
     15,25  15,58  15,95  x      16,05  x      

2)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,97             
     14,79  14,97  14,80  x      14,76  14,71  

3)   Joni Lassila                     SuomRa                    14,61             
     14,23  14,09  x      x      14,61  x      

4)   Juuso Moilanen                   ArcticA                   13,31             
     12,64  12,72  13,00  13,31  12,58  13,03  

5)   Antti Häkämies                   PosPy                     10,96             
     10,33  x      10,78  10,53  10,96  x      

     Tani Oikarainen                  PosPy                     DNS               


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen                 PosPy                     10,60             
     9,45   9,69   9,32   9,67   10,23  10,60  

2)   Anni Liikanen                    KuusEV                    8,10              
     7,75   8,10   x      x      7,90   7,61   



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen                 PosPy                     56,32             
     56,32  54,62  47,40  x      x      49,25  

2)   Anni Liikanen                    KuusEV                    44,72             
     x      41,70  43,33  41,74  44,72  x      



M Moukari
Loppukilpailu
1)   Jussi Syväniemi                                            49,68             
     47,36  x      48,36  x      48,97  49,68  



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     6,95              
2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  7,06              
3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,16              
4)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    7,52              
5)   Peetu Posio                      PosPy                     8,05              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,32              
2)   Kiia Aittaniemi                  PosPy                     7,50              
3)   Minttu Maaninka                  PosPy                     7,89              
4)   Eerika Näppä                     PosPy                     9,36              
5)   Anu Ronkainen                    PosPy                     11,79             


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     4.17,27           
2)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    4.52,64           
3)   Peetu Posio                      PosPy                     5.05,46           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Minttu Maaninka                  PosPy                     4.29,47           
     Vanessa Knutar                   GamlakIF                  DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     3,44              
     2,63   3,44   3,25   3,20   
                                 

2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,39              
     3,15   3,25   3,39   3,25   
                                 

3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,16              
     3,10   3,09   3,16   3,07   
                                 

4)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    2,78              
     2,78   2,63   2,56   2,73   
                                 

5)   Peetu Posio                      PosPy                     2,47              
     2,29   -      2,47   2,40   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  2,86              
     2,85   2,70   2,86   2,83   
                                 

2)   Kiia Aittaniemi                  PosPy                     2,81              
     2,55   2,81   2,65   2,71   
                                 

3)   Eerika Näppä                     PosPy                     1,97              
     1,87   1,94   1,84   1,97   
                                 

4)   Anu Ronkainen                    PosPy                     1,66              
     1,66   1,55   1,63   1,53   
                                 



P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     24,53             
     20,48  24,53  

2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  23,86             
     23,86  23,31  

3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     21,21             
     19,35  21,21  

4)   Peetu Posio                      PosPy                     19,71             
     16,63  19,71  

5)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    19,02             
     17,06  19,02  

6)   Roni Ronkainen                   PosPy                     1,80              
     1,80   1,64   



T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Sofianna Lassila                 PohjKoi                   17,40             
     9,61   17,40  

2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  16,06             
     11,93  16,06  

3)   Kiia Aittaniemi                  PosPy                     12,25             
     10,96  12,25  

4)   Anu Ronkainen                    PosPy                     8,74              
     3,16   8,74   



P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,79              
2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    8,86              
3)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     9,66              
4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,72              
5)   Eetu Määttä                      KuusEV                    9,79              
6)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,80              
7)   Nooa Halme                       LapLu                     9,99              
8)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 10,07             
9)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,53             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,2
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,79              
2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    8,86              
3)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     9,66              
4)   Nooa Halme                       LapLu                     9,99              
5)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,53             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,72              
2)   Eetu Määttä                      KuusEV                    9,79              
3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,80              
4)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 10,07             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    9,51              
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   9,82              
3)   Senja Pesonen                    KuusEV                    10,04             
4)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    10,47             
5)   Iiris Saari                      PohjKoi                   10,60             
6)   Venla Tolonen                    PosPy                     10,74             
7)   Marina Määttä                    KuusEV                    11,31             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   3.26,04           
2)   Nooa Halme                       LapLu                     3.36,83           
3)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3.58,89           
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   4.13,93           
5)   Eetu Määttä                      KuusEV                    4.25,81           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    4.09,88           
2)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    4.18,47           
3)   Venla Tolonen                    PosPy                     4.52,55           
4)   Marina Määttä                    KuusEV                    4.56,46           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,46 -3,7          
     4,45   4,43   4,46   4,33   
     -1,5   +0,2   -3,7   -2,6   

2)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    4,12 +0,3          
     3,80   4,12   4,05   4,02   
     -0,6   +0,3   -1,0   -1,8   

3)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     3,87 -1,2          
     3,76   -      3,83   3,87   
     -1,5   -1,2   -1,0   -1,2   

4)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,81 -1,3          
     3,40   -      3,54   3,81   
     -3,0   +2,3   -4,4   -1,3   

5)   Nooa Halme                       LapLu                     3,78 -2,3          
     3,78   3,42   3,01   3,33   
     -2,3   +0,2   -3,3   -1,5   

6)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    3,72 -1,2          
     3,63   3,72   3,60   3,72   
     -0,3   -1,7   +0,2   -1,2   

7)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,47 -2,9          
     3,47   -      -      -      
     -2,9   -0,2   -1,3   +0,3   

8)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,27 -0,3          
     3,18   3,17   3,27   3,15   
     -0,3   -0,1   -0,3   +0,2   



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    3,80 -1,4          
     3,67   3,66   3,80   3,78   
     -1,8   +0,8   -1,4   -2,5   

2)   Senja Pesonen                    KuusEV                    3,34 +0,6          
     3,34   3,26   3,10   3,18   
     +0,6   -0,6   -2,3   +0,2   

3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   3,32 -0,3          
     3,27   3,17   3,16   3,32   
     -2,5   -1,1   -1,4   -0,3   

4)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    3,15 -2,0          
     3,15   2,95   2,87   -      
     -2,0   +0,2          -1,7   

5)   Iiris Saari                      PohjKoi                   2,97 -0,9          
     2,97   2,91   2,63   2,81   
     -0,9   +1,0   -0,3   -0,7   

6)   Marina Määttä                    KuusEV                    2,78 -1,5          
     2,61   2,78   2,71   2,60   
     -3,4   -1,5          -2,5   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     7,01              
     6,91   6,79   6,79   7,01   

2)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    6,83              
     6,26   6,83   6,41   5,32   

3)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    5,94              
     5,75   5,94   5,85   5,21   

4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   5,51              
     5,46   5,51   x      4,92   

5)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 5,38              
     5,29   4,99   5,26   5,38   

6)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  4,87              
     4,87   4,36   4,87   4,36   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    7,33              
     6,26   6,89   7,33   6,96   

2)   Senja Pesonen                    KuusEV                    6,63              
     6,26   6,20   5,93   6,63   

3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   5,34              
     5,23   5,25   5,34   5,07   

4)   Sofianna Lassila                 PohjKoi                   5,28              
     4,79   4,72   5,28   4,92   

5)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    4,86              
     4,86   4,81   4,82   4,84   

6)   Marina Määttä                    KuusEV                    4,58              
     4,58   4,48   4,48   3,98   

7)   Venla Tolonen                    PosPy                     4,13              
     3,68   3,75   4,07   4,13   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    8,30              
2)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,09              
3)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,30              
4)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   9,87              
5)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   9,88              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Mila Näppä                       PosPy                     10,63             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    2.57,22           
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3.36,78           
3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3.39,80           
4)   Kevin Latvala                                              3.40,10           
5)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   3.47,58           
6)   Kasperi Maaninka                 PosPy                     3.50,95           
7)   Niilo Raudaskoski                OulPy                     3.54,32           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.22,03           
2)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.36,06           
3)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.47,23           
4)   Silja Alahäivälä                 PudasjU                   3.58,33           


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Roope Raatikainen                KuivAu                    4,83 -0,1          
     4,70   4,83   4,75   4,71   
     +2,8   -0,1   -0,8   +0,3   

2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,29 +0,2          
     4,29   x      4,25   4,24   
     +0,2          +0,5   +0,7   

3)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   3,78 +1,1          
     3,75   3,59   3,78   3,71   
     +3,4   -0,1   +1,1   +1,1   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Silja Alahäivälä                 PudasjU                   3,52 +2,6  3,28 +0,8
     3,23   x      3,28   3,52   
     +3,0   +1,5   +0,8   +2,6   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Kukkonen                    OulPy                     15,59             
     x      15,52  15,14  15,59  

2)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   8,69              
     8,69   8,58   7,77   8,26   

3)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,83              
     7,23   7,06   7,83   7,49   

4)   Kasperi Maaninka                 PosPy                     6,52              
     5,60   6,52   5,35   6,34   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Minttu Korpua                    KuusEV                    6,47              
     6,39   6,43   6,47   6,20   

2)   Mila Näppä                       PosPy                     5,72              
     x      5,18   5,72   x      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     12,45             
2)   Jussi Raudaskoski                OulPy                     14,07             
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   14,25             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     13,36             
2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 13,85             
3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,87             
4)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  14,24             
5)   Laura Raatikainen                KuivAu                    14,64             
6)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   14,73             
7)   Taru Repo                        PohjKoi                   15,28             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,70 -0,4          
     4,70   4,60   4,22   4,47   
     -0,4   +0,6   +1,5   +1,4   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,75 +1,2          
     4,46   4,61   4,75   4,42   4,54   4,58   
     +0,2   +1,3   +1,2   -0,1   -1,0   +0,2   

2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,57 +0,4          
     4,57   4,54   4,44   4,12   4,38   4,18   
     +0,4   +2,3   +4,1   -0,5   -2,0   -0,1   

3)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  4,52 +0,2          
     4,36   4,22   4,30   4,46   4,52   4,50   
     +1,0   +0,4   +1,2   +2,9   +0,2   -0,7   

4)   Taru Repo                        PohjKoi                   4,19 +4,0          
     4,19   3,78   -      -      -      -      
     +4,0   +2,6                               

5)   Laura Raatikainen                KuivAu                    4,01 -0,9          
     3,84   3,57   x      3,73   x      4,01   
     +1,4   +3,6   +2,6   -0,1   +0,4   -0,9   

6)   Essi Parkkila                    PudasjU                   3,47 +0,5          
     3,36   3,47   3,21   3,19   3,22   3,17   
     -1,2   +0,5   +1,9   +0,4   +0,8   +1,5   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   7,07              
     7,07   x      x      x      -      -      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  10,61             
     10,11  9,40   10,23  10,61  10,54  9,99   

2)   Essi Parkkila                    PudasjU                   9,73              
     9,67   9,24   9,69   9,47   9,69   9,73   

     Tina Timberg                     VasaIS                    DNS               


M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Oikarainen                 PosPy                     9,01              
     x      x      9,01   x      x      8,63   

2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     7,62              
     7,41   7,31   7,62   x      7,39   x      



M55 Kuula



© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.24 - 19.06.2020 15.23.46