Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
01.02. klo 15:00 Avoimet Helsy-hallit 2 Tulokset (päivitetty: 19:49 02.02.2020)
Tuloslista
Kilpailu
Tulospalvelu
Raportit ja tulostus
Live
Tulostaulu
Kilpailu: Avoimet Helsy-hallit 2
Kirjaudu ulos
Tulokset sarakemuodossa
Avoimet Helsy-hallit 2
Kenttäurheilijat -58
01.02.2020

M 200m
1)   Roope Saarinen                   EsboIF                    21,58             
2)   Ville Aarnivala                  TampPy                    21,85             
3)   Erik Back                        HIFK                      21,86             
4)   Matias Linkoaho                  HKV                       22,08             
5)   Sampo Kiviharju                  HämeenlTa                 22,15             
6)   Jonathan Brace                   EsboIF                    22,27             
7)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  22,76             
8)   Pavel Mäkinen                    HIFK                      22,78             
9)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    22,83             
10)  Mike Changala                    EsIF                      22,88             
11)  Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      23,26             
12)  Jari-Petteri Partanen            KrhK                      24,55             
13)  Oscar Härkönen                   EsboIF                    25,45             
14)  Valtteri Ahola                   HKV                       26,14             
15)  Jarmo Nissilä                    HKV                       26,46             
16)  Christer Strömberg               HKV                       27,25             
17)  Kimmo Vainio                     LahA                      27,89             
18)  Jari Pantzar                     HKV                       28,07             
19)  Veijo Kylmäpuro                  HKV                       28,96             
20)  Jukka Hieta                      HKV                       29,31             
     Joonas Jäppinen                  EspTa                     DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Valtteri Ahola                   HKV                       26,14             
2)   Kimmo Vainio                     LahA                      27,89             
3)   Jari Pantzar                     HKV                       28,07             
4)   Veijo Kylmäpuro                  HKV                       28,96             
5)   Jukka Hieta                      HKV                       29,31             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jari-Petteri Partanen            KrhK                      24,55             
2)   Oscar Härkönen                   EsboIF                    25,45             
3)   Jarmo Nissilä                    HKV                       26,46             
4)   Christer Strömberg               HKV                       27,25             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Sampo Kiviharju                  HämeenlTa                 22,15             
2)   Jonathan Brace                   EsboIF                    22,27             
3)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  22,76             
     Joonas Jäppinen                  EspTa                     DQ                

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Erik Back                        HIFK                      21,86             
2)   Matias Linkoaho                  HKV                       22,08             
3)   Pavel Mäkinen                    HIFK                      22,78             
4)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    22,83             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Roope Saarinen                   EsboIF                    21,58             
2)   Ville Aarnivala                  TampPy                    21,85             
3)   Mike Changala                    EsIF                      22,88             
4)   Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      23,26             


N 200m
1)   Milja Thureson                   TurTo                     24,25             
2)   Mette Baas                       VeitsilKV                 24,64             
3)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  24,70             
4)   Anna Pursiainen                  EspTa                     24,71             
5)   Nea Mattila                      HIFK                      24,84             
6)   Netta Salo                       SavR                      25,30             
7)   Kira Kruuti                      HKV                       25,31             
8)   Anniina Laitinen                 HKV                       25,66             
9)   Merituuli Jääskeläinen           LUM                       25,69             
10)  Vilma Hakala                     HIFK                      25,95             
11)  Erin Karjalahti                  NurmijYU                  26,03             
12)  Kaisa Mikander                   EsboIF                    26,06             
13)  Meeri Salomaa                    EsboIF                    26,37             
14)  Elin Mickos                      IFSibboV                  26,39             
15)  Laura Andberg                    HKV                       26,87             
16)  Janika Jokinen                   TampU                     27,15             
17)  Hertta Hankimaa                  KUYU                      27,26             
18)  Aada Peltonen                    HKV                       27,54             
19)  Pihla Tiilikainen                ViipU                     29,11             
20)  Taija Takanen                    SomE                      33,55             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Laura Andberg                    HKV                       26,87             
2)   Aada Peltonen                    HKV                       27,54             
3)   Pihla Tiilikainen                ViipU                     29,11             
4)   Taija Takanen                    SomE                      33,55             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Vilma Hakala                     HIFK                      25,95             
2)   Kaisa Mikander                   EsboIF                    26,06             
3)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    26,37             
4)   Janika Jokinen                   TampU                     27,15             
5)   Hertta Hankimaa                  KUYU                      27,26             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Netta Salo                       SavR                      25,30             
2)   Anniina Laitinen                 HKV                       25,66             
3)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  26,03             
4)   Elin Mickos                      IFSibboV                  26,39             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Anna Pursiainen                  EspTa                     24,71             
2)   Nea Mattila                      HIFK                      24,84             
3)   Kira Kruuti                      HKV                       25,31             
4)   Merituuli Jääskeläinen           LUM                       25,69             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Milja Thureson                   TurTo                     24,25             
2)   Mette Baas                       VeitsilKV                 24,64             
3)   Eveliina Määttänen               KeskiUYU                  24,70             


M 800m
1)   Eelis Uitto                      ViipU                     1.53,67           
2)   Niko Viljola                     HKV                       1.53,76           
3)   Jaakko Lehtilä                   TamPy                     1.55,10           
4)   Daniel Lundmark                  HIFK                      1.56,77           
5)   Antton Launto                    SauU                      1.57,25           
6)   Lassi Kuva                       LahdA                     1.57,77           
7)   Olli Ahlgren                     LahdA                     1.59,17           
8)   Samu Heikkonen                   LappUM                    2.00,59           
9)   Aleksi Rajaniemi                 LahA                      2.00,76           
10)  Matias Mononen                   LahA                      2.01,38           
11)  Kerkko Visuri                    HIFK                      2.01,77           
12)  Lauri Syväranta                  LahdA                     2.01,84           
13)  Walte Hautala                    LahdA                     2.03,30           
14)  Oskari Jacobsson                 KerU                      2.04,16           
15)  Justus Luonela                   LahdA                     2.05,18           
16)  Kristian Backman                 ImU                       2.06,25           
17)  Niko Putkinen                    KrhK                      2.06,32           
18)  Okko Vuorikoski                  LahdA                     2.07,40           
19)  Johan Jern                       HIFK                      2.07,96           
20)  Mike Changala                    EsIF                      2.13,11           
21)  Antti Juvonen                    OP                        2.14,89           
22)  Oscar Härkönen                   EsboIF                    2.15,28           
23)  Jani-Vesa Viljola                HKV                       2.16,55           
24)  Aapo Summanen                    EspTa                     2.16,71           
25)  Juho Ylipekkala                  HKV                       2.20,30           
26)  Ossi Kokkonen                    HelJ                      2.22,07           
27)  Ville Lavikainen                 RC                        2.22,45           
28)  Teemu Planting                   KU-58                     2.24,06           
29)  Mikko Mäkelä                     VanS                      2.24,70           
30)  Tuomo Vanhanen                   TapE                      2.24,99           
31)  Matti Uusitalo                   KuivAu                    2.30,64           
32)  Jukka-Pekka Hassinen             RC                        2.39,50           
33)  Jyri Lehtonen                    HKV                       3.38,70           
     Marcus Prest                     GIF                       DNF               
     Petri Laaksonen                  TuUL                      DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jani-Vesa Viljola                HKV                       2.16,55           
2)   Juho Ylipekkala                  HKV                       2.20,30           
3)   Ossi Kokkonen                    HelJ                      2.22,07           
4)   Ville Lavikainen                 RC                        2.22,45           
5)   Teemu Planting                   KU-58                     2.24,06           
6)   Tuomo Vanhanen                   TapE                      2.24,99           
7)   Jukka-Pekka Hassinen             RC                        2.39,50           
8)   Jyri Lehtonen                    HKV                       3.38,70           
     Marcus Prest                     GIF                       DNF               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Okko Vuorikoski                  LahdA                     2.07,40           
2)   Johan Jern                       HIFK                      2.07,96           
3)   Mike Changala                    EsIF                      2.13,11           
4)   Oscar Härkönen                   EsboIF                    2.15,28           
5)   Aapo Summanen                    EspTa                     2.16,71           
6)   Mikko Mäkelä                     VanS                      2.24,70           
7)   Matti Uusitalo                   KuivAu                    2.30,64           
     Petri Laaksonen                  TuUL                      DNF               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Kerkko Visuri                    HIFK                      2.01,77           
2)   Lauri Syväranta                  LahdA                     2.01,84           
3)   Walte Hautala                    LahdA                     2.03,30           
4)   Oskari Jacobsson                 KerU                      2.04,16           
5)   Justus Luonela                   LahdA                     2.05,18           
6)   Kristian Backman                 ImU                       2.06,25           
7)   Niko Putkinen                    KrhK                      2.06,32           
8)   Antti Juvonen                    OP                        2.14,89           

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Eelis Uitto                      ViipU                     1.53,67           
2)   Niko Viljola                     HKV                       1.53,76           
3)   Jaakko Lehtilä                   TamPy                     1.55,10           
4)   Daniel Lundmark                  HIFK                      1.56,77           
5)   Antton Launto                    SauU                      1.57,25           
6)   Lassi Kuva                       LahdA                     1.57,77           
7)   Olli Ahlgren                     LahdA                     1.59,17           
8)   Samu Heikkonen                   LappUM                    2.00,59           
9)   Aleksi Rajaniemi                 LahA                      2.00,76           
10)  Matias Mononen                   LahA                      2.01,38           


N 800m
1)   Ilona Mononen                    LahA                      2.15,17           
2)   Moona Latvala                    HKV                       2.17,66           
3)   Emilia Jousimaa                  EsIF                      2.17,75           
4)   Heidi Voutilainen                EspTa                     2.18,05           
5)   Viivi Lankinen                   TuUL                      2.19,54           
6)   Milla Kasurinen                  RC                        2.21,23           
7)   Nea Hyvärinen                    TuUL                      2.21,40           
8)   Ella Koskiniemi                  EspTa                     2.21,73           
9)   Elina Mettälä                    HKV                       2.22,01           
10)  Elisa Sihvola                    ViipU                     2.23,29           
11)  Emma Hakala                      EspTa                     2.23,59           
12)  Enni Jarvala                     KU-58                     2.24,14           
13)  Noomi Malmgren                   EsboIF                    2.24,71           
14)  Lotta Mäkinen                    JyväskKU                  2.26,06           
15)  Pihla Tiilikainen                ViipU                     2.26,56           
16)  Anne Rajaniemi                   LahdA                     2.30,19           
17)  Mari Ulkuniemi                   RC                        2.32,11           
18)  Hilda Mäkelä                     KerU                      2.32,75           
19)  Anne Lyytinen                    RC                        2.35,39           
     Kirsi Pekkanen                   KuopRei                   DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Heidi Voutilainen                EspTa                     2.18,05           
2)   Elisa Sihvola                    ViipU                     2.23,29           
3)   Pihla Tiilikainen                ViipU                     2.26,56           
4)   Mari Ulkuniemi                   RC                        2.32,11           
5)   Hilda Mäkelä                     KerU                      2.32,75           
6)   Anne Lyytinen                    RC                        2.35,39           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Milla Kasurinen                  RC                        2.21,23           
2)   Nea Hyvärinen                    TuUL                      2.21,40           
3)   Emma Hakala                      EspTa                     2.23,59           
4)   Enni Jarvala                     KU-58                     2.24,14           
5)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     2.30,19           

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Ilona Mononen                    LahA                      2.15,17           
2)   Moona Latvala                    HKV                       2.17,66           
3)   Emilia Jousimaa                  EsIF                      2.17,75           
4)   Viivi Lankinen                   TuUL                      2.19,54           
5)   Ella Koskiniemi                  EspTa                     2.21,73           
6)   Elina Mettälä                    HKV                       2.22,01           
7)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    2.24,71           
8)   Lotta Mäkinen                    JyväskKU                  2.26,06           
     Kirsi Pekkanen                   KuopRei                   DNF               


M 1500m
1)   Robin Kronqvist                  IKFalken                  3.58,39           
2)   Antton Launto                    SauU                      3.58,57           
3)   Samu Heikkonen                   LappUM                    3.58,71           
4)   Aki Nummela                      HKV                       4.01,73           
5)   Samuel Auvinen                   JoeK                      4.07,55           
6)   Samuel Fishaye                   LeppSi                    4.13,11           
7)   Niko Putkinen                    KrhK                      4.14,27           
8)   Walte Hautala                    LahdA                     4.14,44           
9)   Frej Forsén                      VasaIS                    4.18,54           
10)  Akseli Virtanen                  KrhK                      4.20,61           
11)  Lasse Minkkinen                  IFRaseb                   4.21,64           
12)  Markus Serenius                  LänsiUU                   4.23,58           
13)  Aapo Summanen                    EspTa                     4.40,33           
14)  Juho Ylipekkala                  HKV                       4.43,70           
15)  Jani-Vesa Viljola                HKV                       4.44,51           
16)  Matti Uusitalo                   KuivAu                    4.45,23           
17)  Mikko Mäkelä                     VanS                      4.47,09           
18)  Ossi Kokkonen                    HelJ                      4.49,23           
19)  Juha Silander                    EsIF                      5.03,87           
20)  Jukka-Pekka Hassinen             RC                        5.22,52           
21)  Jyri Lehtonen   (T20)            HKV                       6.36,67           
     Johannes Brunila                 TuUL                      DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Aapo Summanen                    EspTa                     4.40,33           
2)   Juho Ylipekkala                  HKV                       4.43,70           
3)   Jani-Vesa Viljola                HKV                       4.44,51           
4)   Matti Uusitalo                   KuivAu                    4.45,23           
5)   Mikko Mäkelä                     VanS                      4.47,09           
6)   Ossi Kokkonen                    HelJ                      4.49,23           
7)   Jukka-Pekka Hassinen             RC                        5.22,52           
8)   Jyri Lehtonen                    HKV                       6.36,67           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Robin Kronqvist                  IKFalken                  3.58,39           
2)   Antton Launto                    SauU                      3.58,57           
3)   Samu Heikkonen                   LappUM                    3.58,71           
4)   Aki Nummela                      HKV                       4.01,73           
5)   Samuel Auvinen                   JoeK                      4.07,55           
6)   Samuel Fishaye                   LeppSi                    4.13,11           
7)   Niko Putkinen                    KrhK                      4.14,27           
8)   Walte Hautala                    LahdA                     4.14,44           
9)   Frej Forsén                      VasaIS                    4.18,54           
10)  Akseli Virtanen                  KrhK                      4.20,61           
11)  Lasse Minkkinen                  IFRaseb                   4.21,64           
12)  Markus Serenius                  LänsiUU                   4.23,58           
13)  Juha Silander                    EsIF                      5.03,87           
     Johannes Brunila                 TuUL                      DNF               


N 1500m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taru Häyrinen                    MiKV                      4.46,61           
2)   Noora Hyyrynen                   VU                        4.47,43           
3)   Milla Kasurinen                  RC                        4.47,44           
4)   Emma Hakala                      EspTa                     4.51,58           
5)   Enni Jarvala                     KU-58                     4.56,66           
6)   Sini Tirri                       ToijVau                   4.57,71           
7)   Mari Ulkuniemi                   RC                        5.09,09           
8)   Anne Lyytinen                    RC                        5.21,21           
9)   Pinja Hietanen                   KuUS                      5.42,71           
     Katariina Liipo                  EsboIF                                      


M 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   8,07              
2)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  8,55              


N 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Saara Keskitalo                  EspTa                     8,50              
2)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,52              
3)   Petra-Sofia Laakso               HKV                       9,03              
4)   Noora Juslin                     BorgåAk                   9,03              
5)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  9,16              
     Anni Siirtola                    HKV                       DNF               


N 60m aidat 2. juoksu
1)   Saara Keskitalo                  EspTa                     8,39              
2)   Anni Siirtola                    HKV                       8,53              
3)   Petra-Sofia Laakso               HKV                       8,91              
4)   Linda Leveelahti                 HIFK                      9,16              
5)   Noora Juslin                     BorgåAk                   9,19              


M 60m aidat 2. juoksu
1)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   8,14              
2)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  8,58              


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jesse Huttunen                   SavU                      199               
     187    193    196    199    202    
     o      o      xxo    xxo    xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
     Saga Andersson                   EsboIF                    NH                
     400    
     xxx    



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Kristiina Vuorvirta              EspTa                     5,52              
     5,48   x      5,52   5,39   x      x      
                                               

2)   Teresa Perttilä                  HIFK                      5,42              
     4,00   4,99   5,14   5,27   5,42   5,29   
                                               

3)   Arlena Mikkonen                  TampU                     5,08              
     4,95   5,01   4,89   5,08   4,91   4,72   
                                               



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihV                      9,73              
     9,73   9,29   x      x      9,37   9,64   
                                               



M17 300m
1)   Miki Laakso                      HKV                       36,18             
2)   Simo Laine                       LUU                       36,50             
3)   Otto Lintula                     ViipU                     37,24             
4)   Henri Korhonen                   ViipU                     37,50             
5)   Antti Juvonen                    OP                        37,72             
6)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  37,89             
7)   Miska Koponen                    VU                        37,90             
8)   Andreas Kärkkäinen               LUU                       37,96             
9)   Tuukka Ingers                    LahdA                     38,24             
10)  Iivo Hämäläinen                  ViipU                     38,72             
11)  Aapeli Hatanpää                  ViipU                     39,48             
12)  Jonatan Sperryn                  EspTa                     39,81             
13)  Pyry Koskiniemi                  HKV                       39,94             
14)  Benjamin Saukkonen               ViipU                     40,49             
15)  Sebastian Torkkel                ViipU                     40,61             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Otto Lintula                     ViipU                     37,24             
2)   Aapeli Hatanpää                  ViipU                     39,48             
3)   Jonatan Sperryn                  EspTa                     39,81             
4)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       39,94             
5)   Benjamin Saukkonen               ViipU                     40,49             
6)   Sebastian Torkkel                ViipU                     40,61             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Henri Korhonen                   ViipU                     37,50             
2)   Antti Juvonen                    OP                        37,72             
3)   Andreas Kärkkäinen               LUU                       37,96             
4)   Tuukka Ingers                    LahdA                     38,24             
5)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     38,72             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Miki Laakso                      HKV                       36,18             
2)   Simo Laine                       LUU                       36,50             
3)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  37,89             
4)   Miska Koponen                    VU                        37,90             


N17 300m
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      40,70             
2)   Linda Leveelahti                 HIFK                      42,30             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  42,32             
4)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     42,42             
5)   Minea Fogelholm                  EspTa                     42,69             
6)   Venla Virrantuomi                HKV                       43,67             
7)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   44,31             
8)   Krista Korhonen                  HKV                       45,33             
9)   Olivia Ettanen                   KarhU                     45,68             
10)  Pihla Väisänen                   KerU                      46,48             
11)  Sanni Markkanen                  HKV                       46,97             
12)  Hilda Oila                       EspTa                     47,09             
13)  Vilma Meriläinen                 VihV                      47,82             
14)  Susanna Sibakov                  VU                        48,88             
     Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Pihla Väisänen                   KerU                      46,48             
2)   Hilda Oila                       EspTa                     47,09             
3)   Vilma Meriläinen                 VihV                      47,82             
4)   Susanna Sibakov                  VU                        48,88             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     42,42             
2)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   44,31             
3)   Olivia Ettanen                   KarhU                     45,68             
4)   Sanni Markkanen                  HKV                       46,97             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  42,32             
2)   Venla Virrantuomi                HKV                       43,67             
3)   Krista Korhonen                  HKV                       45,33             
     Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 DQ                

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      40,70             
2)   Linda Leveelahti                 HIFK                      42,30             
3)   Minea Fogelholm                  EspTa                     42,69             


M17 800m
1)   Karlos Kemppaala                 VU                        2.04,19           
2)   Adnan Vuorinen                   EsboIF                    2.06,31           
3)   Daniel Äikäs                     HKV                       2.07,53           
4)   Miska Koponen                    ViipU                     2.09,66           
5)   Andreas Kärkkäinen               LUU                       2.09,78           
6)   Otto Lintula                     ViipU                     2.11,79           
7)   Kasper Lindeberg                 LahdA                     2.19,02           
8)   Lassi Lehtimäki                  EspTa                     2.20,54           
9)   Joona Heikkerö                   PorvU                     2.22,52           
10)  Oiva Ylä-Jarkko                  LUU                       2.22,67           
11)  Jonne Kovaniemi                  OP                        2.24,38           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kasper Lindeberg                 LahdA                     2.19,02           
2)   Lassi Lehtimäki                  EspTa                     2.20,54           
3)   Joona Heikkerö                   PorvU                     2.22,52           
4)   Oiva Ylä-Jarkko                  LUU                       2.22,67           
5)   Jonne Kovaniemi                  OP                        2.24,38           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Karlos Kemppaala                 VU                        2.04,19           
2)   Adnan Vuorinen                   EsboIF                    2.06,31           
3)   Daniel Äikäs                     HKV                       2.07,53           
4)   Miska Koponen                    ViipU                     2.09,66           
5)   Andreas Kärkkäinen               LUU                       2.09,78           
6)   Otto Lintula                     ViipU                     2.11,79           


N17 800m
1)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.18,34           
2)   Venla Virrantuomi                HKV                       2.18,51           
3)   Sanni Koivisto                   LahdA                     2.21,37           
4)   Chantelle Peter                  HKV                       2.23,18           
5)   Hanna-Maija Siltanen             HKV                       2.31,90           
6)   Valentina Seppälä                EspTa                     2.31,93           
7)   Marianne Salmi                   HKV                       2.32,85           
8)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     2.32,91           
9)   Venny Auvinen                    HKV                       2.33,57           
10)  Taimi Vallinoja                  HKV                       2.33,64           
11)  Sofia Rinne                      LahdA                     2.34,11           
12)  Pihla Väisänen                   KerU                      2.34,16           
13)  Katharina Marekwia               EspTa                     2.34,67           
14)  Jenna Tarvo                      EspTa                     2.35,55           
15)  Krista Korhonen                  HKV                       2.36,69           
16)  Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      2.37,71           
17)  Maisa Mikkola                    HelsTa                    2.41,59           
18)  Sanni Markkanen                  HKV                       2.42,36           
19)  Noora Niininen                   EspTa                     2.46,35           
20)  Adiel Mekonen                    TapE                      3.00,30           
21)  Alisa Hyrri                      HelsTa                    3.03,36           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Venny Auvinen                    HKV                       2.33,57           
2)   Sofia Rinne                      LahdA                     2.34,11           
3)   Maisa Mikkola                    HelsTa                    2.41,59           
4)   Noora Niininen                   EspTa                     2.46,35           
5)   Adiel Mekonen                    TapE                      3.00,30           
6)   Alisa Hyrri                      HelsTa                    3.03,36           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Valentina Seppälä                EspTa                     2.31,93           
2)   Marianne Salmi                   HKV                       2.32,85           
3)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     2.32,91           
4)   Taimi Vallinoja                  HKV                       2.33,64           
5)   Katharina Marekwia               EspTa                     2.34,67           
6)   Krista Korhonen                  HKV                       2.36,69           
7)   Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      2.37,71           
8)   Sanni Markkanen                  HKV                       2.42,36           

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.18,34           
2)   Venla Virrantuomi                HKV                       2.18,51           
3)   Sanni Koivisto                   LahdA                     2.21,37           
4)   Chantelle Peter                  HKV                       2.23,18           
5)   Hanna-Maija Siltanen             HKV                       2.31,90           
6)   Pihla Väisänen                   KerU                      2.34,16           
7)   Jenna Tarvo                      EspTa                     2.35,55           


M17 1500m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Nokkanen                  ViipU                     4.35,71           
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LUU                       4.45,99           
3)   Joona Heikkerö                   PorvU                     4.46,01           


N17 1500m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     5.11,80           
2)   Emilia Tala                      ViipU                     5.14,51           
3)   Aino Tengvall                    RekRai                    5.26,45           
4)   Sara Koskela                     PorvU                     5.27,30           
5)   Juulia Tala                      ViipU                     5.29,27           
6)   Aino Jokkala                     PorvU                     5.37,10           
7)   Maisa Mikkola                    HelsTa                    5.41,52           
8)   Ida Heikkinen                    KrhU                      5.46,01           
9)   Fanny Kero                       IFRaseb                   5.50,36           
10)  Roosa Heikkinen                  KrhU                      5.58,90           
     Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      DNF               


M17 60m aidat
1)   Jonatan Sperryn                  EspTa                     8,43              
2)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  8,72              
3)   Konsta Rutonen                   LappUM                    8,77              
4)   Aapo Nikkola                     HKV                       8,80              
5)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     9,01              
6)   Benjamin Saukkonen               ViipU                     9,23              
     Lassi Pihlavisto                 HKV                       DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Aapo Nikkola                     HKV                       8,80              
2)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     9,01              
3)   Benjamin Saukkonen               ViipU                     9,23              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jonatan Sperryn                  EspTa                     8,43              
2)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  8,72              
3)   Konsta Rutonen                   LappUM                    8,77              
     Lassi Pihlavisto                 HKV                       DQ                


N17 60m aidat
1)   Minea Fogelholm                  EspTa                     8,46              
2)   Siiri Siirtola                   HKV                       8,86              
3)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 9,10              
4)   Lotta Jalonen                    JanJa                     9,50              
5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,10             
6)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     10,25             
7)   Lilja Koskela                    HKV                       10,56             
8)   Emmi Lampio                      KerU                      10,72             
     Linda Leveelahti                 HIFK                      DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Lotta Jalonen                    JanJa                     9,50              
2)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,10             
3)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     10,25             
4)   Emmi Lampio                      KerU                      10,72             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Minea Fogelholm                  EspTa                     8,46              
2)   Siiri Siirtola                   HKV                       8,86              
3)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 9,10              
4)   Lilja Koskela                    HKV                       10,56             
     Linda Leveelahti                 HIFK                      DQ                


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Johan Grönroos                   SjundeåIF                 178               
     160    163    166    169    172    175    178    181    
     o      xxo    o      o      xxo    xo     xxo    xxx    

2)   Casper Kangas                    SjundeåIF                 175               
     160    163    169    172    175    178    
     o      o      o      xo     xo     xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  320               
     320    330    
     o      xxx    

2)   Lumi Kenttä                      IFRaseb                   290               
     250    260    270    280    290    300    
     o      xxo    xo     xo     xo     xxx    

3)   Helmi Eklund                     EspTa                     280               
     280    300    
     o      xxx    

4)   Elli Rantala                     EspTa                     270               
     250    260    270    280    
     o      o      xo     xxx    



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pinja Ruoho                      LahdA                     5,36              
     x      x      5,27   5,03   5,36   5,35   
                                               

2)   Siiri Siirtola                   HKV                       5,24              
     5,18   5,24   5,19   5,21   5,16   5,04   
                                               

3)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     5,16              
     4,83   3,32   5,05   5,02   5,16   5,04   
                                               

4)   Lilja Koskela                    HKV                       5,02              
     4,62   4,04   4,66   4,29   5,02   5,00   
                                               

5)   Gisela Bergström                 BorgåAk                   5,01              
     4,69   4,83   4,58   x      3,73   5,01   
                                               

6)   Maria Suntio                     KrhK                      4,92              
     4,66   x      4,67   4,92   x      x      
                                               

7)   Noora Hietala                    HyvsU                     4,88              
     x      4,87   4,86   4,73   4,87   4,88   
                                               

8)   Elmiina Siikala                  EspTa                     4,84              
     x      4,84   4,70   4,80   4,49   4,77   
                                               

9)   Malin Lindroth                   EsboIF                    4,58              
     4,58   4,58   4,48   
                          

10)  Victoria Lindberg                IFSibboV                  4,58              
     4,58   4,54   4,48   
                          

11)  Aino Koskimäki                   KerU                      4,54              
     4,32   4,54   x      
                          

12)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  4,48              
     4,46   x      4,48   
                          

13)  Amanda Ekblom                    BorA                      4,38              
     4,38   4,25   4,30   
                          

14)  Kerttu Valtonen                  EspTa                     4,38              
     4,18   4,38   4,28   
                          

15)  Aino Salmi                       EsboIF                    4,31              
     4,31   4,27   4,30   
                          

16)  Venla Lindroos                   KerU                      4,29              
     4,29   4,09   3,93   
                          

17)  Vanessa Lindberg                 IFSibboV                  4,12              
     x      4,12   x      
                          

18)  Aino-Maria Ainasoja              HIFK                      3,31              
     x      x      3,31   
                          

     Kia Wiren                        RekRai                    DNS               
     Pihla Happonen                   ViipU                     DNS               


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eelis Snåre                      LahdA                     12,79             
     12,30  x      12,79  x      12,68  12,65  
                                               

2)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     12,64             
     11,89  x      x      x      12,64  x      
                                               

3)   Samuel Shams                     KU-58                     11,73             
     11,73  11,56  x      11,69  11,07  x      
                                               



M19 200m
1)   Veeti Katainen                   KU-58                     23,45             
2)   Tomas Jatsko                     TapE                      23,62             
3)   Abdinain Moalin                  HIFK                      23,78             
4)   Timi Lankinen                    KU58                      24,02             
5)   Valtteri Keskinen                VihdVie                   24,05             
6)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  24,21             
7)   Walter Törnwall                  EsboIF                    24,25             
8)   Juuso Pyyhtiä                    LahdA                     24,45             
9)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  24,49             
10)  Iivo Hämäläinen                  ViipU                     24,59             
11)  Samuli Hänninen                  KarhU                     24,67             
12)  Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  24,81             
13)  Karlos Kemppaala                 VU                        25,21             
14)  Adnan Vuorinen                   EsboIF                    25,25             
15)  Eetu Rantala                     LUU                       25,42             
16)  Jacob Långbacka                  EspTa                     25,72             
17)  Olli Laitinen                    ViipU                     25,98             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Tomas Jatsko                     TapE                      23,62             
2)   Timi Lankinen                    KU58                      24,02             
3)   Walter Törnwall                  EsboIF                    24,25             
4)   Samuli Hänninen                  KarhU                     24,67             
5)   Eetu Rantala                     LUU                       25,42             
6)   Olli Laitinen                    ViipU                     25,98             

Loppukilpailu erä 2
1)   Abdinain Moalin                  HIFK                      23,78             
2)   Valtteri Keskinen                VihdVie                   24,05             
3)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  24,49             
4)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  24,81             
5)   Adnan Vuorinen                   EsboIF                    25,25             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Veeti Katainen                   KU-58                     23,45             
2)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  24,21             
3)   Juuso Pyyhtiä                    LahdA                     24,45             
4)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     24,59             
5)   Karlos Kemppaala                 VU                        25,21             
6)   Jacob Långbacka                  EspTa                     25,72             


N19 200m
1)   Sandra Piippo-Pinho              HIFK                      25,52             
2)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  26,79             
3)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    27,24             
4)   Olivia Marttila                  VantSa                    27,25             
5)   Helmiina Raninen                 LUU                       27,30             
6)   Oona Vasilev                     TapE                      27,96             
7)   Senni Salorinne                  KrhK                      28,12             
8)   Sofia Shashkina                  HKV                       28,39             
9)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      28,42             
10)  Riina Virtanen                   HyvsU                     28,69             
11)  Emilia Tallqvist                 EsIF                      28,86             
12)  Pihla Poikolainen                HyvsU                     28,95             
13)  Saara Rantanen                   HyvsU                     29,30             
14)  Olivia Chandras                  EspTa                     29,48             
15)  Veera Vaattovaara                EspTa                     30,12             
16)  Iida Lounela                     HKV                       30,50             
17)  Vilma Berg                       HKV                       30,63             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Senni Salorinne                  KrhK                      28,12             
2)   Emilia Tallqvist                 EsIF                      28,86             
3)   Iida Lounela                     HKV                       30,50             
4)   Vilma Berg                       HKV                       30,63             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Oona Vasilev                     TapE                      27,96             
2)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      28,42             
3)   Riina Virtanen                   HyvsU                     28,69             
4)   Saara Rantanen                   HyvsU                     29,30             
5)   Veera Vaattovaara                EspTa                     30,12             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Helmiina Raninen                 LUU                       27,30             
2)   Sofia Shashkina                  HKV                       28,39             
3)   Pihla Poikolainen                HyvsU                     28,95             
4)   Olivia Chandras                  EspTa                     29,48             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Sandra Piippo-Pinho              HIFK                      25,52             
2)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  26,79             
3)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    27,24             
4)   Olivia Marttila                  VantSa                    27,25             


M19 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  2.20,82           


N19 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Viivi Patronen                   EspTa                     2.31,63           
2)   Alisa Pennanen                   ForS                      2.38,05           
3)   Suvi Rantala                     HämeenlTa                 2.39,94           
4)   Donna Laukka                     VihV                      2.44,73           



N19 1500m
Loppukilpailu
1)   Sofia Piispa                     SalVil                    5.24,37           
2)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    6.03,69           


M19 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eero Ilomäki                     HIFK                      7,91              
2)   Lassi Saarela                    LUU                       8,68              


N19 60m aidat

M19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joonas Koski                     NumKi                     175               
     160    163    166    169    172    175    178    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



N19 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilma Hannula                    KrhK                      330               
     290    320    330    340    
     o      o      xo     xxx    

2)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    310               
     300    310    320    
     o      o      xxx    

3)   Emmi Uusitalo                    KarkkPo                   300               
     300    310    
     xxo    xxx    



N19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Edith Berden                     HKV                       5,15              
     x      x      x      x      x      5,15   
                                               

2)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 4,98              
     x      4,97   x      4,90   4,98   x      
                                               

3)   Anni Sinelampi                   LahdA                     4,70              
     4,57   x      x      x      x      4,70   
                                               

4)   Saara Rantanen                   HyvsU                     4,63              
     4,26   4,40   x      4,29   4,63   x      
                                               

5)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    4,48              
     x      x      3,30   x      x      4,48   
                                               

     Beda Kauppinen                   ViipU                     DNS               
     Mila Hälinen                     ViipU                     DNS               
     Vilja Ketolainen                 ViipU                     DNS               


M19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aaron Utulahti                   VihV                      12,48             
     12,48  12,21  12,26  12,15  12,26  12,28  
                                               

2)   Toni Appelqvist                  EsboIF                    12,22             
     12,22  11,91  12,00  11,66  11,87  12,11  
                                               





© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.19 - 02.02.2020 19.49.36