Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
18.01. klo 12:00 Junior Indoor Meeting - JIM Tulokset (päivitetty: 17:58 18.01.2020)
http://live.tuloslista.com/7287



Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylän Kenttäurheilijat
18.01.2020

M 60m
1)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,93              
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  6,94              
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,04              
4)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,06              
5)   Juuso Hassi                      OriP                      7,09              
6)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,12              
7)   Julius Toivola                   JyväskKU                  7,15              
8)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,17              
9)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,36              
10)  Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  7,40              
11)  Iiro Surkka                      JyväskKU                  7,45              
12)  Joonas Tikkanen                  PyhP                      7,48              
13)  Lassi Hakonen                    JKU                       7,63              
14)  Luukas Kemppainen                JouP                      7,69              
15)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  7,71              
16)  Patrik Järvinen                  TampPy                    7,85              
17)  Juhani Lindholm                  JyväskKU                  8,14              
18)  Mikke Paajanen                   JyväskKU                  8,38              
     Aku Kulju                        JKU                       DQ                
     Luukas Saari                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Luukas Kemppainen                JouP                      7,69              
2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  7,71              
3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  8,14              
4)   Mikke Paajanen                   JyväskKU                  8,38              
     Aku Kulju                        JKU                       DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,36              
2)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  7,45              
3)   Joonas Tikkanen                  PyhP                      7,48              
4)   Lassi Hakonen                    JKU                       7,63              
5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    7,85              
     Luukas Saari                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,93              
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  6,94              
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,04              
4)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,06              
5)   Juuso Hassi                      OriP                      7,09              
6)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,12              
7)   Julius Toivola                   JyväskKU                  7,15              
8)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,17              
9)   Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  7,40              


N 60m
1)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  7,73              
2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,82              
3)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,85              
4)   Irina Potinoja                   LohV                      7,97              
5)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,03              
6)   Simone Wiklund                   IFNykn                    8,08              
7)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,10              
8)   Janika Pulkkinen                 SavR                      8,12              
8)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  8,12              
10)  Janika Jokinen                   TampU                     8,19              
10)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,19              
12)  Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  8,23              
13)  Gia Reinholm                     JyväskKU                  8,25              
14)  Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,27              
15)  Suvi-Tuuli Saarnio               JKU                       8,29              
16)  Veera Möttönen                   RaaV                      8,30              
16)  Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,30              
18)  Amanda Kulju                     JKU                       8,33              
19)  Netta Kallio                     PylkönmY                  8,35              
20)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,40              
21)  Kerttu Kinnunen                  JKU                       8,45              
21)  Milla Koistinen                  JyväskKU                  8,45              
23)  Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  8,56              
24)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  8,66              
25)  Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,67              
26)  Nea Huvila                       JyväskKU                  8,71              
27)  Eveliina Malinen                 JyväskKU                  8,77              
28)  Aino Pikki                       PihtipTui                 8,87              
29)  Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,88              
30)  Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,14              
31)  Anna Lee                         JyväskKU                  9,29              
32)  Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  9,36              
33)  Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,69              
34)  Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,72              
35)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,96              
36)  Jaana Saarinen                   JyväskKU                  10,06             

Loppukilpailu erä 1
1)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  8,66              
2)   Eveliina Malinen                 JyväskKU                  8,77              
3)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,14              
4)   Anna Lee                         JyväskKU                  9,29              
5)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  9,36              
6)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,69              
7)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,72              
8)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,96              
9)   Jaana Saarinen                   JyväskKU                  10,06             

Loppukilpailu erä 2
1)   Janika Jokinen                   TampU                     8,19              
2)   Veera Möttönen                   RaaV                      8,30              
3)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,35              
4)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,40              
5)   Kerttu Kinnunen                  JKU                       8,45              
6)   Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  8,56              
7)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,67              
8)   Aino Pikki                       PihtipTui                 8,87              
9)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,88              

Loppukilpailu erä 3
1)   Janika Pulkkinen                 SavR                      8,12              
2)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,19              
3)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  8,23              
4)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,27              
5)   Suvi-Tuuli Saarnio               JKU                       8,29              
6)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,30              
7)   Amanda Kulju                     JKU                       8,33              
8)   Milla Koistinen                  JyväskKU                  8,45              
9)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,71              

Loppukilpailu erä 4
1)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  7,73              
2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,82              
3)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,85              
4)   Irina Potinoja                   LohV                      7,97              
5)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,03              
6)   Simone Wiklund                   IFNykn                    8,08              
7)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,10              
8)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  8,12              
9)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  8,25              


M 200m
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  22,00             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  22,01             
3)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   22,38             
4)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  22,67             
5)   Juuso Hassi                      OriP                      22,76             
5)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   22,76             
7)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  22,79             
8)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  22,85             
9)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  23,21             
10)  Dani Lirkki                      JyväskKU                  23,32             
11)  Lassi Hakonen                    JKU                       24,16             
12)  Joonas Tikkanen                  PyhP                      24,18             
13)  Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  24,26             
14)  Juho Koivisto                    JyväskKU                  24,33             
15)  Veikko Laari                     JKU                       24,50             
16)  Jussi Joukainen                  JyväskKU                  24,61             
17)  Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  24,65             
18)  Juhani Lindholm                  JyväskKU                  26,96             
19)  Mikke Paajanen                   JyväskKU                  27,47             
20)  Nico Mäenpää                     GamlakIF                  31,10             
     Aku Kulju                        JKU                       DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  24,33             
2)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  26,96             
3)   Nico Mäenpää                     GamlakIF                  31,10             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lassi Hakonen                    JKU                       24,16             
2)   Joonas Tikkanen                  PyhP                      24,18             
3)   Mikke Paajanen                   JyväskKU                  27,47             

Loppukilpailu erä 3
1)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  22,79             
2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  22,85             
3)   Veikko Laari                     JKU                       24,50             

Loppukilpailu erä 4
1)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  23,21             
2)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  23,32             
     Aku Kulju                        JKU                       DQ                

Loppukilpailu erä 5
1)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   22,38             
2)   Juuso Hassi                      OriP                      22,76             
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  24,65             

Loppukilpailu erä 6
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  22,67             
2)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   22,76             
3)   Jussi Joukainen                  JyväskKU                  24,61             

Loppukilpailu erä 7
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  22,00             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  22,01             
3)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  24,26             


N 200m
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  25,49             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     25,95             
3)   Simone Wiklund                   IFNykn                    25,96             
4)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  26,23             
5)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  26,53             
6)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  26,67             
7)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,77             
8)   Janika Jokinen                   TampU                     26,97             
9)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,06             
10)  Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  27,11             
11)  Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  27,41             
12)  Gia Reinholm                     JyväskKU                  27,42             
13)  Amanda Kulju                     JKU                       27,77             
14)  Suvi-Tuuli Saarnio               JKU                       27,87             
15)  Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  29,45             
16)  Eveliina Malinen                 JyväskKU                  29,59             
17)  Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  29,76             
18)  Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  31,45             
19)  Susanna Riekkinen                JyväskKU                  31,50             
20)  Anna Lee                         JyväskKU                  31,95             
21)  Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  31,97             
22)  Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,74             
23)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  35,76             
24)  Johanna Kalho                    JyväskKU                  35,85             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  29,45             
2)   Eveliina Malinen                 JyväskKU                  29,59             
3)   Anna Lee                         JyväskKU                  31,95             

Loppukilpailu erä 2
1)   Amanda Kulju                     JKU                       27,77             
2)   Suvi-Tuuli Saarnio               JKU                       27,87             
3)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  35,85             

Loppukilpailu erä 3
1)   Janika Jokinen                   TampU                     26,97             
2)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  27,11             
3)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  35,76             

Loppukilpailu erä 4
1)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,06             
2)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  27,41             
3)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,74             

Loppukilpailu erä 5
1)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  26,67             
2)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,77             
3)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  31,97             

Loppukilpailu erä 6
1)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  26,53             
2)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  27,42             
3)   Susanna Riekkinen                JyväskKU                  31,50             

Loppukilpailu erä 7
1)   Simone Wiklund                   IFNykn                    25,96             
2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  26,23             
3)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  31,45             

Loppukilpailu erä 8
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  25,49             
2)   Sofia Järvelin                   AlavU                     25,95             
3)   Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  29,76             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Lauri Hassi                      OriP                      1.56,36           
2)   Joni Virkkala                    GamlakIF                  1.57,25           
3)   Väinö Venetjoki                  GamlakIF                  1.59,91           
4)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  2.00,22           
5)   Valtteri Sillanpää               NoormNo                   2.06,55           
6)   Patrik Järvinen                  TampPy                    2.08,08           
7)   Onni Ikonen                      HanH                      2.10,67           
8)   Derow Husen                      JyväskKU                  2.13,82           
9)   Konsta Vuorela                   JKU                       2.26,02           
     Eemeli Välimäki                  NoormNo                   DNF               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Sara Sorri                       JyväskKU                  2.40,53           


P9 150m
1)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  25,47             
2)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  26,05             
3)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  26,13             
4)   Konsta Pulkkinen                 JKU                       26,21             
5)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  26,51             
6)   Lauri Skyttä                     KouU                      27,52             
7)   Joona Soiluaho                   ÄänU                      31,84             
     Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  26,05             
2)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  26,51             
3)   Joona Soiluaho                   ÄänU                      31,84             
     Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  25,47             
2)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  26,13             
3)   Konsta Pulkkinen                 JKU                       26,21             
4)   Lauri Skyttä                     KouU                      27,52             


T9 150m
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  25,04             
2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  26,04             
3)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     26,69             
4)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  28,03             
5)   Pinja Vienola                    JKU                       29,06             
6)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      29,22             
7)   Iita Björkberg                   JKU                       30,14             
     Veera Manner                     ÄänekU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  28,03             
2)   Pinja Vienola                    JKU                       29,06             
3)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      29,22             
4)   Iita Björkberg                   JKU                       30,14             

Loppukilpailu erä 2
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  25,04             
2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  26,04             
3)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     26,69             
     Veera Manner                     ÄänekU                    DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     3,55              
     3,48   3,55   3,37   3,46   
                                 

2)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  3,43              
     3,36   3,43   3,19   3,42   
                                 

3)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3,43              
     3,43   3,25   3,39   3,37   
                                 

4)   Joona Soiluaho                   ÄänU                      3,41              
     2,13   2,03   3,41   2,24   
                                 

5)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  3,28              
     3,28   3,20   3,23   3,04   
                                 

6)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  3,24              
     3,24   3,21   3,15   3,07   
                                 

7)   Lauri Skyttä                     KouU                      2,78              
     2,62   2,75   2,78   2,69   
                                 

8)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  2,60              
     2,45   2,60   2,33   2,22   
                                 

9)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  2,56              
     2,56   2,53   2,54   2,56   
                                 

     Juuso Suokko                     LapVi                     NM                
     -      
            



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  3,19              
     3,19   2,75   3,09   2,80   
                                 

2)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  3,04              
     3,01   3,03   3,04   3,01   
                                 

3)   Pinja Vienola                    JKU                       2,91              
     2,91   x      2,73   x      
                                 

4)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     2,89              
     2,89   2,81   2,62   2,84   
                                 

5)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      2,73              
     2,73   2,46   2,45   2,43   
                                 

6)   Seela Kallioinen                 MikkKV                    2,66              
     2,62   2,55   2,55   2,66   
                                 

7)   Iita Björkberg                   JKU                       2,41              
     2,41   2,21   2,13   -      
                                 

8)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  2,36              
     2,20   2,36   2,16   2,27   
                                 

     Iiris Elomaa                     LauU                      NM                
     -      
            

     Veera Manner                     ÄänekU                    NM                
     -      
            



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  6,69              
     6,18   6,44   6,23   6,69   

2)   Otto Makkonen                    ÄänekU                    6,47              
     6,47   5,84   5,58   5,66   

3)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     6,24              
     5,20   6,00   5,78   6,24   

4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  5,92              
     5,32   x      5,47   5,92   

5)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  5,73              
     4,87   5,73   5,14   5,72   

6)   Juuso Suokko                     LapVi                     5,43              
     4,98   x      5,43   5,15   

7)   Lauri Skyttä                     KouU                      5,33              
     4,65   4,98   5,21   5,33   

8)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  5,02              
     5,02   4,35   4,90   4,93   

9)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  4,77              
     4,73   4,77   4,45   x      

10)  Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  3,92              
     2,93   3,92   3,71   3,34   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Vienola                    JKU                       5,26              
     5,09   4,98   5,05   5,26   

2)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      4,13              
     3,63   4,13   3,90   4,07   

3)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  3,94              
     x      3,65   3,72   3,94   

4)   Iiris Elomaa                     LauU                      3,78              
     3,35   3,78   x      3,50   

5)   Iita Björkberg                   JKU                       3,53              
     x      3,53   2,58   2,93   

     Veera Manner                     ÄänekU                                      


P10 60m
1)   Joona Suokko                     LapVi                     9,13              
2)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  9,57              
3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    9,62              
4)   Topi Turpeinen                   LauU                      9,76              
5)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  9,91              
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,91              
7)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  10,02             
8)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  10,05             
9)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    10,35             
10)  Samuli Kihlman                   JyväskKU                  11,30             
11)  Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  11,33             
12)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  11,61             

Loppukilpailu erä 1
1)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  9,91              
2)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  10,05             
3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    10,35             
4)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  11,30             
5)   Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  11,33             
6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  11,61             

Loppukilpailu erä 2
1)   Joona Suokko                     LapVi                     9,13              
2)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  9,57              
3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    9,62              
4)   Topi Turpeinen                   LauU                      9,76              
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,91              
6)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  10,02             


T10 60m
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     9,29              
2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  9,58              
3)   Petra Lähteelä                   SuoU                      9,76              
4)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  10,25             
5)   Julia Puranen                    JyväskKU                  10,49             
6)   Sofia Gavriliuk                  JyväskKU                  10,64             
7)   Silja Nyholm                     ÄänU                      10,72             
8)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  11,25             
9)   Maissi Peltoniemi                KaustPV                   11,44             
10)  Venla Vienola                    JyväskKU                  11,93             
11)  Matilda Syri                     ÄänU                      13,03             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sofia Gavriliuk                  JyväskKU                  10,64             
2)   Silja Nyholm                     ÄänU                      10,72             
3)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  11,25             
4)   Venla Vienola                    JyväskKU                  11,93             
5)   Matilda Syri                     ÄänU                      13,03             

Loppukilpailu erä 2
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     9,29              
2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  9,58              
3)   Petra Lähteelä                   SuoU                      9,76              
4)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  10,25             
5)   Julia Puranen                    JyväskKU                  10,49             
6)   Maissi Peltoniemi                KaustPV                   11,44             


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    3.53,97           
2)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  4.00,40           
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  4.10,01           
4)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  4.46,27           
5)   Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  4.47,06           


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Ella Mettälä                     KauhajKa                  3.47,89           
2)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  4.05,60           
3)   Julia Puranen                    JyväskKU                  4.10,50           
4)   Venla Vienola                    JyväskKU                  4.14,87           
5)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     4.21,12           
6)   Matilda Syri                     ÄänU                      4.37,53           
7)   Pinja Vienola                    JKU                       4.39,14           
8)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      4.47,52           
     Alma Salonen                     ÄänU                      DNS               


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  125               
     95     100    105    110    115    120    123    127    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    o      

2)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    120               
     95     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Topi Turpeinen                   LauU                      115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Atte Leino                       KangU                     80                
     80     85     
     o      xxx    



T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Silva Hynönen                    AlavU                     117               
     85     90     95     100    104    108    111    114    117    118    
     o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

2)   Maissi Peltoniemi                KaustPV                   114               
     85     90     95     100    104    108    111    114    117    
     -      o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  111               
     85     90     95     100    104    108    111    114    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Petra Lähteelä                   SuoU                      104               
     85     90     95     100    104    108    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Silja Nyholm                     ÄänU                      104               
     85     90     95     100    104    108    
     -      o      o      o      o      xxx    

6)   Venla Vienola                    JyväskKU                  100               
     85     90     95     100    104    
     o      o      xxo    xo     xxx    

7)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  95                
     85     90     95     100    
     -      o      o      xxx    



P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,51              
     7,47   7,41   7,51   7,35   
                                 

2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,41              
     x      7,41   7,28   7,01   
                                 

3)   Atte Leino                       KangU                     7,37              
     6,91   6,89   7,08   7,37   
                                 

4)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    7,29              
     7,29   x      x      x      
                                 

5)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  6,78              
     6,78   x      6,69   x      
                                 



T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     8,16              
     8,16   7,76   8,16   8,07   
                                 

2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,84              
     7,38   7,55   7,70   7,84   
                                 

3)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  7,19              
     7,19   7,05   7,02   7,05   
                                 

4)   Silva Hynönen                    AlavU                     6,66              
     6,54   6,34   6,66   6,47   
                                 

5)   Venla Vienola                    JyväskKU                  5,93              
     5,93   5,79   x      5,78   
                                 



P10 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Atte Leino                       KangU                     25,18             
     17,57  14,46  20,49  25,18  

2)   Topi Turpeinen                   LauU                      18,12             
     10,54  12,60  16,24  18,12  

3)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  17,72             
     15,11  17,72  15,11  x      

4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  15,91             
     14,31  15,91  13,82  11,52  

5)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  15,21             
     8,66   15,21  11,88  12,12  

6)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  10,45             
     10,45  10,11  8,57   x      

7)   Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  4,75              
     4,29   4,75   x      4,39   



T10 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  20,02             
     17,88  20,02  18,18  x      

2)   Silva Hynönen                    AlavU                     17,33             
     14,57  17,33  17,22  16,54  

3)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  16,47             
     14,07  16,47  15,53  13,62  

4)   Petra Lähteelä                   SuoU                      14,76             
     13,08  12,44  12,10  14,76  

5)   Pinja Vienola                    JKU                       12,81             
     12,81  12,22  11,63  11,06  

6)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  11,60             
     9,28   8,62   8,22   11,60  

7)   Julia Puranen                    JyväskKU                  10,48             
     10,25  9,13   10,48  7,41   

8)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      8,88              
     8,42   7,77   6,99   8,88   



P11 150m
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  22,26             
2)   Anton Lindgren                   KstK                      22,90             
3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  22,91             
4)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  22,98             
5)   Roope Jalasaho                   JKU                       23,05             
6)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  23,44             
7)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  23,50             
8)   Santeri Manninen                 JKU                       23,54             
9)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  24,00             
10)  Juho Suonsaari                   JyväskKU                  24,07             
11)  Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  24,47             
12)  Oskari Heinonen                  JyväskKU                  24,75             

Loppukilpailu erä 1
1)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  22,98             
2)   Roope Jalasaho                   JKU                       23,05             
3)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  24,47             
4)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  24,75             

Loppukilpailu erä 2
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  23,44             
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  23,50             
3)   Santeri Manninen                 JKU                       23,54             
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  24,07             

Loppukilpailu erä 3
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  22,26             
2)   Anton Lindgren                   KstK                      22,90             
3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  22,91             
4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  24,00             


T11 150m
1)   Lucinda Smith                    JKU                       22,06             
2)   Anna Njie                        JyväskKU                  22,29             
3)   Venla Salminen                   JyväskKU                  22,67             
4)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    23,02             
5)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  23,12             
6)   Kristina Kuokkanen               SuoU                      23,18             
7)   Iida Tamminen                    KaiV                      24,17             
8)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  24,18             
9)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  24,37             
10)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,65             
11)  Aino Ikonen                      JyväskKU                  25,79             
12)  Jenny Björkberg                  JyväskKU                  26,37             
13)  Ella Roimela                     JyväskKU                  26,89             
14)  Noora Ahonen                     JKU                       26,98             
15)  Ella Harni                       JKU                       30,65             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aino Ikonen                      JyväskKU                  25,79             
2)   Noora Ahonen                     JKU                       26,98             
3)   Ella Harni                       JKU                       30,65             

Loppukilpailu erä 2
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    23,02             
2)   Iida Tamminen                    KaiV                      24,17             
3)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  26,37             
4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  26,89             

Loppukilpailu erä 3
1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  22,67             
2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  23,12             
3)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  24,37             
4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,65             

Loppukilpailu erä 4
1)   Lucinda Smith                    JKU                       22,06             
2)   Anna Njie                        JyväskKU                  22,29             
3)   Kristina Kuokkanen               SuoU                      23,18             
4)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  24,18             


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  10,51             
2)   Joona Suokko                     LapVi                     11,19             
3)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  11,87             
4)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  11,94             
5)   Iivari Tiihonen                  KngK                      13,00             


T11 60m aidat
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  10,76             
2)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    10,77             
3)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    11,84             
4)   Lucinda Smith                    JKU                       13,57             
5)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      13,65             
6)   Stefania Novik                   JKU                       13,74             
7)   Vilma Salo                       HartVoi                   13,81             
8)   Noora Ahonen                     JKU                       13,99             
9)   Emma Heberg                      JKU                       14,89             
10)  Ella Harni                       JKU                       17,86             
     Veera Elomaa                     LauU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  10,76             
2)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    10,77             
3)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    11,84             
4)   Lucinda Smith                    JKU                       13,57             
5)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      13,65             
6)   Vilma Salo                       HartVoi                   13,81             
7)   Noora Ahonen                     JKU                       13,99             
     Veera Elomaa                     LauU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Stefania Novik                   JKU                       13,74             
2)   Emma Heberg                      JKU                       14,89             
3)   Ella Harni                       JKU                       17,86             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  4,25              
     4,25   4,16   4,25   4,02   
                                 

2)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  3,96              
     x      3,67   3,73   3,96   
                                 

3)   Joona Suokko                     LapVi                     3,95              
     3,95   3,95   3,86   x      
                                 

4)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3,82              
     3,74   3,82   3,52   3,56   
                                 

5)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3,74              
     3,62   3,70   3,49   3,74   
                                 

6)   Roope Jalasaho                   JKU                       3,67              
     3,67   3,42   3,56   3,55   
                                 

7)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,62              
     3,56   3,57   3,51   3,62   
                                 

8)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  3,58              
     3,37   3,55   3,58   3,53   
                                 

9)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  3,49              
     3,49   3,31   3,16   3,35   
                                 

10)  Iivari Tiihonen                  KngK                      3,30              
     3,30   3,02   3,22   2,94   
                                 

11)  Oskari Heinonen                  JyväskKU                  3,26              
     3,26   3,06   3,16   3,11   
                                 

     Santeri Manninen                 JKU                                         


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  4,17              
     3,94   4,17   4,06   3,88   
                                 

2)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    4,06              
     4,06   3,96   3,93   3,91   
                                 

3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    3,81              
     3,81   3,81   3,70   3,63   
                                 

4)   Anna Njie                        JyväskKU                  3,81              
     3,73   3,72   3,81   3,80   
                                 

5)   Iida Tamminen                    KaiV                      3,67              
     3,41   3,55   3,16   3,67   
                                 

6)   Kristina Kuokkanen               SuoU                      3,66              
     3,47   3,38   3,66   3,64   
                                 

7)   Lucinda Smith                    JKU                       3,65              
     3,65   3,41   3,52   2,80   
                                 

8)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  3,57              
     3,57   3,47   3,46   3,56   
                                 

9)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3,42              
     3,41   3,36   3,19   3,42   
                                 

10)  Jenny Björkberg                  JyväskKU                  3,42              
     3,15   3,18   3,33   3,42   
                                 

11)  Stefania Novik                   JKU                       3,32              
     3,32   3,14   3,11   3,16   
                                 

12)  Vilma Salo                       HartVoi                   3,31              
     3,31   3,28   3,29   3,22   
                                 

13)  Sara Haapakoski                  SaarijPu                  3,27              
     3,27   3,16   3,24   3,12   
                                 

14)  Aino Ikonen                      JyväskKU                  3,25              
     3,21   3,06   3,25   2,96   
                                 

15)  Noora Ahonen                     JKU                       3,06              
     2,82   x      2,49   3,06   
                                 

16)  Ella Harni                       JKU                       2,59              
     2,47   2,59   2,38   2,38   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  8,70              
     8,38   8,70   8,20   8,59   

2)   Eppu Mäntylä                     VähänkVie                 7,82              
     7,82   7,28   7,29   7,46   

3)   Veeti Saarimäki                  ÄhtU                      7,68              
     7,46   7,32   7,34   7,68   

4)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  6,62              
     6,30   6,37   6,62   x      

5)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  6,35              
     6,16   6,17   6,13   6,35   

6)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  6,34              
     6,09   6,00   6,05   6,34   

7)   Atte Leino                       KangU                     6,09              
     6,09   5,88   5,59   5,74   

8)   Reino Rantanen                   JyväskKU                  5,82              
     5,36   4,70   5,82   5,23   

9)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  5,65              
     5,13   5,65   4,89   5,07   

10)  Roope Jalasaho                   JKU                       5,39              
     5,39   5,28   4,97   x      

11)  Eino Vuoristo                    JyväskKU                  5,38              
     5,38   5,31   5,23   5,37   

12)  Oskari Heinonen                  JyväskKU                  4,89              
     x      4,89   x      4,59   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Hanna Siirilä                    AlaA                      8,90              
     8,06   8,72   8,57   8,90   

2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,59              
     6,72   7,59   6,85   7,19   

3)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  7,32              
     7,32   6,54   6,77   7,25   

4)   Anna Njie                        JyväskKU                  6,80              
     6,67   6,80   6,32   5,99   

5)   Venla Vienola                    JyväskKU                  6,26              
     6,05   5,66   6,26   5,80   

6)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  6,10              
     6,00   5,74   5,50   6,10   

7)   Stefania Novik                   JKU                       6,02              
     5,89   5,52   6,02   5,70   

8)   Iida Tamminen                    KaiV                      5,92              
     x      5,92   5,91   5,49   

9)   Veera Elomaa                     LauU                      5,70              
     x      5,36   5,30   5,70   

10)  Vilma Salo                       HartVoi                   5,50              
     5,50   5,31   5,22   5,22   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Miska Hokajärvi                  ViiV                      5.19,39           
     Oskari Heinonen                  JyväskKU                  DNS               


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  6.16,74           
2)   Ella Roimela                     JyväskKU                  7.15,91           
3)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  7.16,55           


P12 60m
Loppukilpailu
1)   Urho Järvinen                    JKU                       8,84              
2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  8,93              
3)   Joona Viitala                    PetP                      9,02              
4)   Verne Torikka                    JyväskKU                  9,24              
5)   Juho Tonteri                     MikkKV                    9,47              
6)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,53              
7)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    9,66              
8)   Joona Liimatainen                ÄänU                      10,19             
9)   Sulo Peltoniemi                  KaustPV                   10,36             


T12 60m
1)   Nelli Flyktman                   KaiV                      8,80              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,92              
3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,94              
4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,02              
5)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,04              
6)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,06              
7)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,11              
8)   Vilma Ryytty                     LahdA                     9,13              
9)   Alina Pentti                     JKU                       9,20              
10)  Piitu Tourunen                   LahA                      9,27              
11)  Netta Postila                    JyväskKU                  9,30              
12)  Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,35              
13)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,56              
14)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,70              
15)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,75              
16)  Meea Oikari                      SaarijPu                  9,78              
17)  Ida Saarinen                     VilV                      9,94              
18)  Marikki Karsten                  JyväskKU                  9,96              
19)  Viivi Väätänen                   JyväskKU                  10,08             
20)  Martta Rasmus                    JyväskKU                  10,26             
21)  Silja Valtola                    MikkKV                    10,60             
     Iina Suomäki                     SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ida Saarinen                     VilV                      9,94              
2)   Viivi Väätänen                   JyväskKU                  10,08             
3)   Martta Rasmus                    JyväskKU                  10,26             
4)   Silja Valtola                    MikkKV                    10,60             
     Iina Suomäki                     SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Alina Pentti                     JKU                       9,20              
2)   Piitu Tourunen                   LahA                      9,27              
3)   Netta Postila                    JyväskKU                  9,30              
4)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,56              
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,70              
6)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,75              
7)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,78              
8)   Marikki Karsten                  JyväskKU                  9,96              

Loppukilpailu erä 3
1)   Nelli Flyktman                   KaiV                      8,80              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,92              
3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,94              
4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     9,02              
5)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,04              
6)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,06              
7)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,11              
8)   Vilma Ryytty                     LahdA                     9,13              
9)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,35              


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.30,16           


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.26,83           
2)   Hilla Tuominen                   LahdA                     3.27,01           
3)   Silja Valtola                    MikkKV                    3.41,46           
4)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      3.43,36           
5)   Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    3.48,62           
6)   Jenni Tuominen                   LahdA                     3.50,63           
7)   Olivia Fagerholm                 JouP                      4.06,82           
     Eeva Alonen                      JyväskKU                  DNF               
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  DNS               


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  130               
     105    110    115    120    125    130    132    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Verne Torikka                    JyväskKU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

4)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Sulo Peltoniemi                  KaustPV                   110               
     100    105    110    115    
     xo     o      xo     xxx    



T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nelli Flyktman                   KaiV                      141               
     115    120    125    130    134    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  138               
     105    110    115    120    125    130    134    138    141    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Hilla Tuominen                   LahdA                     138               
     105    110    115    120    125    130    134    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  134               
     105    110    115    120    125    130    134    138    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  134               
     110    115    120    125    130    134    138    
     o      xo     o      xo     o      xxo    xxx    

6)   Janni Savolainen                 LahdA                     130               
     105    110    115    120    125    130    134    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Netta Postila                    JyväskKU                  120               
     110    115    120    125    
     xo     xo     o      xxx    

8)   Ida Saarinen                     VilV                      120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     xxx    

9)   Vilma Ryytty                     LahdA                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxx    

10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Meea Oikari                      SaarijPu                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

12)  Stefania Novik                   JKU                       110               
     100    105    110    115    
     o      xxo    o      xxx    

     Eleonora Levaniemi               KaiV                      NH                
     95     
     xxx    

     Iina Manner                      ÄänekU                                      


P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,30              
     9,03   8,64   9,05   9,30   
                                 

2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    8,23              
     8,23   7,98   x      8,15   
                                 

3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    8,16              
     7,80   7,99   7,84   8,16   
                                 



T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,42              
     9,42   9,36   8,75   8,82   
                                 

2)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,19              
     9,10   9,19   8,86   9,06   
                                 

3)   Nelli Flyktman                   KaiV                      8,64              
     8,64   8,45   8,48   -      
                                 

4)   Piitu Tourunen                   LahA                      8,56              
     8,56   8,36   8,25   8,19   
                                 

5)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      8,40              
     8,20   7,92   8,40   8,26   
                                 

6)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,38              
     7,81   8,00   8,38   8,31   
                                 

7)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  8,05              
     8,05   7,99   7,76   8,03   
                                 

8)   Olivia Fagerholm                 JouP                      8,00              
     7,76   7,92   7,95   8,00   
                                 

9)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,65              
     7,65   x      7,58   7,63   
                                 

10)  Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  7,19              
     7,01   7,19   6,64   x      
                                 

11)  Silja Valtola                    MikkKV                    7,13              
     6,90   7,13   6,86   6,87   
                                 



P12 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  27,91             
     27,18  25,96  26,63  27,91  

2)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      27,82             
     20,06  22,88  23,82  27,82  

3)   Veeti Saarimäki                  ÄhtU                      25,99             
     x      x      22,39  25,99  

4)   Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      24,11             
     23,62  x      x      24,11  

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    23,78             
     23,16  15,19  18,35  23,78  

6)   Santeri Manninen                 JKU                       19,56             
     18,71  19,56  x      18,88  

     Daniel Pollari                   JyväskKU                                    


T12 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Janni Savolainen                 LahdA                     25,12             
     22,38  23,43  25,12  22,75  

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  21,88             
     15,37  18,90  21,34  21,88  

3)   Piitu Tourunen                   LahA                      21,58             
     21,02  19,20  20,26  21,58  

4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  18,27             
     18,27  

5)   Anna Njie                        JyväskKU                  18,10             
     11,57  18,10  17,88  14,31  

6)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  17,51             
     14,19  17,51  16,51  16,32  

7)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  15,14             
     13,23  14,93  15,14  12,52  

8)   Viivi Väätänen                   JyväskKU                  11,73             
     10,40  9,97   11,73  10,62  

9)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,85             
     8,59   9,56   9,73   10,85  

     Iina Manner                      ÄänekU                                      


P13 200m
1)   Atte Salminen                    KaustPV                   28,48             
2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  29,23             
3)   Jarkko Mikkonen                  PyhP                      29,27             
4)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  29,37             
5)   Antti Puustinen                  MikkKV                    29,39             
6)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  29,75             
7)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  30,15             
8)   Matti Laiho                      JyväskKU                  30,48             
9)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  30,85             
10)  Olli Huttunen                    JyväskKU                  32,75             
11)  Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  32,90             
     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  DNS               
     Juho Tonteri                     MikkKV                    DNS               
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Matti Laiho                      JyväskKU                  30,48             
2)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  32,75             
3)   Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  32,90             
     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  29,37             
2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  30,15             
3)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  30,85             
     Juho Tonteri                     MikkKV                    DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Jarkko Mikkonen                  PyhP                      29,27             
2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  29,75             
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Atte Salminen                    KaustPV                   28,48             
2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  29,23             
3)   Antti Puustinen                  MikkKV                    29,39             


T13 200m
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  27,79             
2)   Jenni Väänänen                   LahdA                     28,98             
3)   Celina Salonen                   LahA                      29,20             
4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  30,81             
5)   Melina Vertala                   JyväskKU                  30,93             
6)   Juulia Nyholm                    ÄänekU                    31,30             
7)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  33,12             
8)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  33,99             
     Pihla Lähteelä                   SuoU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  30,81             
2)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  33,99             
     Pihla Lähteelä                   SuoU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Melina Vertala                   JyväskKU                  30,93             
2)   Juulia Nyholm                    ÄänekU                    31,30             
3)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  33,12             

Loppukilpailu erä 3
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  27,79             
2)   Jenni Väänänen                   LahdA                     28,98             
3)   Celina Salonen                   LahA                      29,20             


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  10,24             
2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  10,54             
3)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  10,59             
4)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,63             
5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  10,86             
6)   Antti Puustinen                  MikkKV                    11,32             
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                  DNS               


T13 60m aidat
1)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     9,81              
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,30             
3)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  10,54             
4)   Jenni Väänänen                   LahdA                     10,63             
5)   Janni Savolainen                 LahdA                     10,65             
6)   Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 10,67             
7)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    10,90             
8)   Celina Salonen                   LahA                      10,92             
9)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    11,32             
10)  Melina Vertala                   JyväskKU                  11,36             
11)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  13,56             
12)  Pinja Heino                      JyväskKU                  15,17             

Loppukilpailu erä 1
1)   Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 10,67             
2)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    11,32             
3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  11,36             
4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  13,56             
5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  15,17             

Loppukilpailu erä 2
1)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     9,81              
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,30             
3)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  10,54             
4)   Jenni Väänänen                   LahdA                     10,63             
5)   Janni Savolainen                 LahdA                     10,65             
6)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    10,90             
7)   Celina Salonen                   LahA                      10,92             


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  201               
     181    191    201    211    
     o      o      o      xxx    

     Tommi Sivill                     JyväskKU                                    


T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  221               
     161    171    181    191    201    211    221    231    
     o      o      o      xo     o      xo     o      xxx    

2)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      191               
     151    161    171    181    191    201    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  4,55              
     4,33   4,55   4,45   4,26   
                                 

2)   Joona Viitala                    PetP                      4,54              
     4,36   4,49   4,46   4,54   
                                 

3)   Atte Salminen                    KaustPV                   4,48              
     x      4,48   4,34   x      
                                 

4)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  4,47              
     4,19   4,45   4,24   4,47   
                                 

5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  4,35              
     4,10   4,15   4,18   4,35   
                                 

6)   Matti Laiho                      JyväskKU                  4,28              
     4,28   3,65   3,65   3,95   
                                 

7)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  4,16              
     4,03   4,02   4,01   4,16   
                                 

8)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    3,88              
     3,57   x      3,88   3,62   
                                 

9)   Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  3,26              
     3,26   3,10   2,87   2,75   
                                 

10)  Sauli Kovanen                    JyväskKU                  3,15              
     3,12   2,93   2,91   3,15   
                                 

     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                                    
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                                    


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  4,76              
     4,76   4,62   x      4,58   
                                 

2)   Celina Salonen                   LahA                      4,32              
     4,32   3,86   4,25   x      
                                 

3)   Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 4,12              
     4,02   x      4,12   4,06   
                                 

4)   Oona Venäläinen                  JyväskKU                  3,97              
     3,97   x      3,20   3,01   
                                 

5)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  3,92              
     3,85   3,92   3,80   3,59   
                                 

6)   Ella Hyppölä                     KaiV                      3,91              
     x      3,91   3,88   x      
                                 

7)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  3,89              
     3,70   3,89   3,74   3,72   
                                 

8)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    3,88              
     x      x      x      3,88   
                                 

9)   Alina Pentti                     JKU                       3,80              
     3,76   3,72   3,80   x      
                                 

10)  Nelli Tuunanen                   JKU                       3,77              
     3,49   3,64   3,74   3,77   
                                 

11)  Senni Haapakoski                 SaarijPu                  3,75              
     3,64   3,65   3,75   3,75   
                                 

12)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3,58              
     3,53   3,58   3,48   3,20   
                                 

13)  Jenny Grönholm                   JyväskKU                  3,31              
     3,11   3,09   3,31   2,94   
                                 

14)  Pinja Heino                      JyväskKU                  3,22              
     2,89   3,04   2,64   3,22   
                                 

15)  Netta Postila                    JyväskKU                  3,16              
     3,16   
            

16)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3,03              
     x      x      x      3,03   
                                 

17)  Matilda Pietiläinen              JKU                       2,90              
     1,90   2,90   2,86   2,69   
                                 



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  12,09             
     11,69  x      11,53  12,09  

2)   Eetu Saramäki                    PetP                      9,99              
     9,58   9,99   9,70   9,61   

3)   Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      8,93              
     8,62   8,18   x      8,93   

4)   Antti Puustinen                  MikkKV                    8,82              
     8,82   x      x      8,50   

5)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      8,65              
     8,65   x      8,22   8,55   

6)   Jarkko Mikkonen                  PyhP                      8,46              
     8,09   8,33   8,46   8,29   

7)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,44              
     8,31   7,92   x      8,44   

8)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    8,25              
     8,25   8,10   x      7,02   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     9,32              
     9,32   9,18   9,30   x      

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  8,47              
     7,20   8,47   7,88   8,42   

3)   Iiris Kuorinki                   ÄänekU                    8,42              
     8,11   7,85   8,38   8,42   

4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  7,97              
     6,60   7,82   7,97   7,74   

5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,75              
     7,05   7,16   7,75   7,50   

6)   Pihla Lähteelä                   SuoU                      6,68              
     6,20   6,68   6,26   6,21   

7)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  4,40              
     3,94   4,40   4,27   4,24   

     Jenny Björkberg                  JyväskKU                  6,52              
     5,30   6,52   5,59   5,32   

     Nea Koppeli                      JyväskKU                                    


P13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Sauli Kovanen                    JyväskKU                  6.59,17           
2)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  7.10,69           


T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Eleonora Levaniemi               KaiV                      5.23,27           
2)   Maija Harju                      JanJa                     5.36,20           


P14 60m
1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  7,97              
2)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   8,51              
3)   Tommi Järvenpää                  JKU                       8,54              
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,56              
5)   Antti Puustinen                  MikkKV                    8,72              
6)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,84              
7)   Valter Forsell                   GamlakIF                  8,87              
8)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,03              
9)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,27              
10)  Mikko Turpeinen                  LauU                      10,35             
     Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  DNS               
     Juuso Tiihonen                   KngK                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,84              
2)   Valter Forsell                   GamlakIF                  8,87              
3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,03              
4)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,27              
5)   Mikko Turpeinen                  LauU                      10,35             
     Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  7,97              
2)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   8,51              
3)   Tommi Järvenpää                  JKU                       8,54              
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,56              
5)   Antti Puustinen                  MikkKV                    8,72              
     Juuso Tiihonen                   KngK                      DNS               


T14 60m
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   8,24              
2)   Veera Reponen                    JouP                      8,29              
3)   Jenni Väänänen                   LahdA                     8,33              
4)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,42              
5)   Kerttu Rantakangas               KaiV                      8,43              
6)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,49              
7)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,51              
8)   Milla Kangas                     OP                        8,53              
9)   Susanna Kivioja                  IlmajKi                   8,60              
10)  Oona-Maria Köykkä                IlmajKi                   8,62              
10)  Sofia Puolakanaho                OrimJy                    8,62              
12)  Silja Kallioinen                 MikkKV                    8,64              
13)  Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,68              
14)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,77              
15)  Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,80              
16)  Iida Pentti                      JyväskKU                  8,82              
17)  Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,91              
18)  Sanja Mäenpää                    IlmajKi                   8,95              
19)  Iita Kononen                     ÄänekU                    9,05              
20)  Veera Korpilauri                 JyväskKU                  9,18              
21)  Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,39              
22)  Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,42              
23)  Anni Feodoroff                   SuoU                      9,62              
24)  Inari Semann                     JKU                       9,84              
25)  Emilia Markusbacka               SuoU                      9,98              
     Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    8,64              
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,77              
3)   Veera Korpilauri                 JyväskKU                  9,18              
4)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,39              
5)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,42              
6)   Anni Feodoroff                   SuoU                      9,62              
7)   Inari Semann                     JKU                       9,84              
8)   Emilia Markusbacka               SuoU                      9,98              

Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,49              
2)   Milla Kangas                     OP                        8,53              
3)   Susanna Kivioja                  IlmajKi                   8,60              
4)   Oona-Maria Köykkä                IlmajKi                   8,62              
5)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     8,68              
6)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,82              
7)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,91              
8)   Sanja Mäenpää                    IlmajKi                   8,95              
9)   Iita Kononen                     ÄänekU                    9,05              

Loppukilpailu erä 3
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   8,24              
2)   Veera Reponen                    JouP                      8,29              
3)   Jenni Väänänen                   LahdA                     8,33              
4)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,42              
5)   Kerttu Rantakangas               KaiV                      8,43              
6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,51              
7)   Sofia Puolakanaho                OrimJy                    8,62              
8)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,80              
     Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  DNS               


P14 1000m
Loppukilpailu
1)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3.02,95           
2)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    3.32,38           
3)   Mikko Turpeinen                  LauU                      3.58,17           
     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               


T14 1000m
Loppukilpailu
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.14,48           
2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.24,00           
3)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  3.44,28           
4)   Senni Postila                    JyväskKU                  3.48,64           
5)   Oona Venäläinen                  JyväskKU                  3.49,59           
6)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3.59,71           


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   155               
     145    150    155    160    
     o      o      o      xxx    

2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Oliver Koskinen                  JyväskKU                                    
     Tommi Järvenpää                  JKU                                         
     Veeti Pakkanen                   JyväskKU                                    


T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    155               
     145    150    155    160    
     o      xo     xo     xxx    

2)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  150               
     140    145    150    155    
     o      o      o      xxx    

3)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

     Vilja Liimatainen                JyväskKU                                    


P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Oskari Kärki                     VaasVa                    10,47             
     10,36  10,47  10,41  10,40  10,47  
                                        

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,57              
     9,57   9,26   9,06   x      9,57   
                                        

     Tommi Sivill                     JyväskKU                                    
     Veeti Pakkanen                   JyväskKU                                    
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                                    


T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,08             
     x      9,96   9,76   10,08  
                                 

2)   Kerttu Rantakangas               KaiV                      10,02             
     9,75   x      9,59   10,02  
                                 

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,65              
     9,47   9,44   9,49   9,65   
                                 

4)   Milla Kangas                     OP                        9,64              
     9,64   9,53   9,55   x      
                                 

5)   Iita Kononen                     ÄänekU                    8,80              
     8,80   8,47   8,79   8,77   
                                 

6)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,75              
     8,17   8,38   8,75   8,53   
                                 

     Emma Pullola                     VaasVa                    12,98             
     12,85  x      x      12,77  x      12,98  
                                               

     Siiri Kihlman                    JyväskKU                                    


P15 200m
1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  26,34             
2)   Jani Mäenpää                     GamlakIF                  26,48             
3)   Luukas Kemppainen                JouP                      26,74             
4)   Jerry Savolainen                 LahdA                     27,09             
5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  27,77             
6)   Tommi Järvenpää                  JKU                       27,91             
7)   Davin Flocco                     GamlakIF                  27,97             
8)   Jimi Rousu                       GamlakIF                  29,19             
9)   Valter Forsell                   GamlakIF                  29,81             
     Luukas Kontro                    JyväskKU                  DNS               
     Miro Heikkilä                    GamlakIF                  DNS               
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  DQ                
     Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jerry Savolainen                 LahdA                     27,09             
2)   Davin Flocco                     GamlakIF                  27,97             
     Luukas Kontro                    JyväskKU                  DNS               
     Miro Heikkilä                    GamlakIF                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Jimi Rousu                       GamlakIF                  29,19             
2)   Valter Forsell                   GamlakIF                  29,81             
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 3
1)   Luukas Kemppainen                JouP                      26,74             
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  27,77             
3)   Tommi Järvenpää                  JKU                       27,91             

Loppukilpailu erä 4
1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  26,34             
2)   Jani Mäenpää                     GamlakIF                  26,48             
     Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  DNS               


T15 200m
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   28,17             
2)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  28,59             
3)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  28,66             
4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  28,90             
5)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    29,01             
5)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  29,01             
7)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  29,18             
8)   Milla Kangas                     OP                        29,20             
9)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  29,61             
10)  Sofia Kokko                      MikkKV                    29,75             
11)  Susanna Kivioja                  IlmajKi                   29,76             
12)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  29,89             
13)  Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  29,91             
14)  Sanja Mäenpää                    IlmajKi                   29,97             
15)  Alisa Lyyra                      JKU                       30,06             
16)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  30,50             
17)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  31,35             
     Johanna Nieminen                 JyväskKU                  28,49             
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  28,37             

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  29,61             
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  29,91             
3)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  31,35             
     Johanna Nieminen                 JyväskKU                  28,49             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    29,01             
2)   Sanja Mäenpää                    IlmajKi                   29,97             
3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  30,50             
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  28,37             

Loppukilpailu erä 3
1)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  28,59             
2)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  29,01             
3)   Milla Kangas                     OP                        29,20             
4)   Alisa Lyyra                      JKU                       30,06             

Loppukilpailu erä 4
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   28,17             
2)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  29,18             
3)   Sofia Kokko                      MikkKV                    29,75             
4)   Susanna Kivioja                  IlmajKi                   29,76             

Loppukilpailu erä 5
1)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  28,66             
2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  28,90             
3)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  29,89             


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,54              


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,95              
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,11             
3)   Sofia Kokko                      MikkKV                    10,41             
4)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      10,48             
5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,65             
6)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,23             


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      317               
     281    291    301    311    317    322    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Ilona Järvenpää                  KeurKi                    281               
     251    261    271    281    291    
     o      o      o      xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aksu Kauppinen                   SuoU                      4,61              
     x      4,61   x      x      
                                 

     Lauri Liljavirta                 JyväskKU                                    


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Noora Salmi                      JyväskKU                  4,82              
     4,82   x      4,64   x      
                                 

2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,67              
     4,67   -      -      -      
                                 

3)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   4,63              
     4,59   4,48   4,63   x      
                                 

4)   Oona-Maria Köykkä                IlmajKi                   4,55              
     4,55   4,34   4,32   4,26   
                                 

5)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    4,51              
     4,34   4,51   4,37   4,40   
                                 

6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  4,45              
     4,12   x      4,26   4,45   
                                 

7)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  4,40              
     x      3,78   4,21   4,40   
                                 

8)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  4,38              
     4,27   4,30   4,37   4,38   
                                 

9)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  4,36              
     3,77   4,36   4,34   4,14   
                                 

10)  Netta Kallio                     PylkönmY                  4,35              
     4,35   4,35   x      x      
                                 

11)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,24              
     4,13   4,24   4,07   4,18   
                                 

12)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  4,21              
     4,21   3,96   3,89   3,79   
                                 

13)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  3,98              
     x      3,92   3,98   x      
                                 

14)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  3,91              
     3,69   3,82   x      3,91   
                                 

15)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  3,86              
     3,63   3,86   3,62   3,56   
                                 

16)  Iiris Koppinen                   JKU                       2,91              
     2,79   2,59   2,91   2,83   
                                 

     Emilia Malinen                   PylkönmY                  4,66              
     4,66   4,43   4,62   4,65   
                                 

     Johanna Nieminen                 JyväskKU                  5,11              
     4,66   x      5,11   4,97   
                                 

     Pihla Tiihonen                   JyväskKU                                    
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,04              
     x      5,03   5,04   4,94   
                                 



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  9,71              
     8,52   x      9,71   x      

2)   Tommi Järvenpää                  JKU                       8,31              
     8,31   x      x      8,23   

     Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,56             
     9,70   10,28  10,56  



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella Mäntylä                     VähV                      13,46             
     13,46  x      x      x      

2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,42              
     9,42   8,49   x      9,11   

3)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  8,74              
     7,02   8,74   8,37   x      

4)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  8,47              
     x      7,68   8,47   8,06   

5)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,21              
     7,75   8,21   7,36   7,32   

6)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  7,89              
     7,89   7,13   7,06   6,97   

7)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  7,40              
     7,40   6,35   6,25   6,78   

8)   Senni Postila                    JyväskKU                  7,34              
     7,32   7,34   7,07   7,33   

9)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  7,06              
     7,06   6,82   6,19   6,20   

10)  Alisa Lyyra                      JKU                       6,97              
     6,01   6,75   6,89   6,97   

11)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  6,67              
     5,39   5,30   6,30   6,67   

     Vilja Liimatainen                JyväskKU                                    


T15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Veera Rantala                    LeKi                      5.26,44