Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
05.01. klo 12:00 Talvihallit Tulokset (päivitetty: 17:53 05.01.2020)
Talvihallit
Alatornion Pirkat
05.01.2020

M 60m
Loppukilpailu
1)   Ville Makslahti                                            7,60              
2)   Abdihamiid Nur                                             7,80              
3)   Elias Saief Ennasser                                       8,04              
4)   Abdishakur Ali                                             8,18              
5)   Abdiladiif Haji                                            8,21              


N 60m
Loppukilpailu
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,75              
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,84              
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,99              
4)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    8,27              
5)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 8,37              

1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,75              
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,84              
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,99              
4)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    8,27              
5)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 8,37              


Alkuerät
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,78Q             
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,93Q             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,99Q             
4)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    8,22Q             
5)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 8,29q             


M 200m
1)   Abdihamiid Nur                                             25,74             
2)   Eino Haase                       VeitsilKV                 25,91             
3)   Abdiladiif Haji                                            26,47             
4)   Abdishakur Ali                                             26,71             
5)   Elias Saief Ennasser                                       26,90             
6)   Yonas Mehari                                               27,93             
     Ville Makslahti                                            DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Abdihamiid Nur                                             25,74             
2)   Abdishakur Ali                                             26,71             

Loppukilpailu erä 2
1)   Abdiladiif Haji                                            26,47             
2)   Elias Saief Ennasser                                       26,90             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eino Haase                       VeitsilKV                 25,91             
2)   Yonas Mehari                                               27,93             
     Ville Makslahti                                            DNS               


N 200m
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,67             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,01             
3)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,44             
4)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 26,55             
5)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    27,64             
6)   Nea Salo                         VeKV                      29,26             
7)   Vilma Jukkola                    LohV                      29,53             

Loppukilpailu erä 1
1)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,44             
2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 26,55             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nea Salo                         VeKV                      29,26             
2)   Vilma Jukkola                    LohV                      29,53             

Loppukilpailu erä 3
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 25,67             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 26,01             
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    27,64             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Lieven De Rycke                                            2.10,80           
2)   Jakob Sandström                                            2.15,27           
3)   Abdiladiif Haji                                            2.15,96           
4)   Abdihamiid Nur                                             2.24,01           
5)   Yonas Mehari                                               2.24,39           
6)   Karl Fredin                                                2.24,79           
     Abdishakur Ali                                             DNF               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 2.17,00           
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   2.23,22           
3)   Anni Jauhola                     AlaP                      2.50,37           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Jakob Sandström                                            9.25,94           
2)   Omar Abdale                                                10.01,86          
3)   Karl Fredin                                                10.26,03          
4)   Marko Mattila                    VeitsilKV                 10.34,36          
5)   Joona Rissanen                   LapLu                     10.44,08          


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Makslahti                                            5,67              
     x      5,67   5,26   x      5,56   x      
                                               

2)   Elias Saief Ennasser                                       5,05              
     4,68   5,05   4,84   4,88   4,72   4,79   
                                               

3)   Kai Koljonen                     HaukVei                   4,00              
     3,61   3,76   3,36   3,82   4,00   3,96   
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Ellinor Hannerfors                                         4,84              
     4,40   4,56   4,62   4,64   4,72   4,84   
                                               

2)   Saana Vesenne                    VeKV                      4,65              
     4,49   4,24   4,01   4,47   4,33   4,65   
                                               

     Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   DNS               


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Törmä                      AlaP                      13,63             
     12,90  13,33  13,41  13,15  13,63  13,50  



P9 60m
Loppukilpailu
1)   Eemeli Jukkola                   LohV                      10,02             
2)   Robin Knutar                     GIF                       10,78             
3)   Enok Nilssoin                                              11,78             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Mimosa Törmä                                               11,97             


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Eemeli Jukkola                   LohV                      2.18,22           
2)   Enok Nilssoin                                              2.44,58           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   2.28,17           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Robin Knutar                     GIF                       3,30              
     3,22   3,03   2,95   3,30   
                                 

2)   Eemeli Jukkola                   LohV                      3,28              
     x      2,98   3,28   2,78   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Selma Bojang                     VeitsilKV                 2,73              
     2,73   2,53   2,48   2,39   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlaP                      9,29              
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 9,73              
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,76              
4)   Lucas Jonsson                                              10,17             
5)   Arvid Lundblom                                             11,20             
6)   Juho Kantola                                               11,24             


T11 60m
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    10,13             
2)   Teresa Törmä                                               10,14             
3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,30             
4)   Madeleine Koivisto               AlaP                      10,31             
5)   Elsa Bodlund                                               10,79             
6)   Iiris Saari                                                11,01             
7)   Sini Kramsu                      AlaP                      13,07             

Loppukilpailu erä 1
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    10,13             
2)   Teresa Törmä                                               10,14             
3)   Madeleine Koivisto               AlaP                      10,31             
4)   Elsa Bodlund                                               10,79             

Loppukilpailu erä 2
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,30             
2)   Iiris Saari                                                11,01             
3)   Sini Kramsu                      AlaP                      13,07             


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlaP                      1.54,29           
2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   2.07,15           
3)   Lucas Jonsson                                              2.10,20           
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2.12,35           
5)   Arvid Lundblom                                             2.18,28           


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Madeleine Koivisto               AlaP                      2.26,91           
2)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    2.27,89           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,96              
     3,94   3,96   3,89   3,89   
                                 

2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,67              
     3,55   3,23   3,43   3,67   
                                 

3)   Lucas Jonsson                                              3,40              
     3,40   3,29   3,34   x      
                                 

4)   Arvid Lundblom                                             2,90              
     2,88   2,90   2,78   2,57   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,28              
     x      3,27   3,28   x      
                                 

2)   Teresa Törmä                                               3,25              
     2,39   2,95   3,14   3,25   
                                 

3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    3,09              
     3,09   3,01   2,95   3,04   
                                 

4)   Iiris Saari                                                2,99              
     2,99   2,77   2,82   2,92   
                                 

5)   Sini Kramsu                      AlaP                      2,23              
     2,13   2,09   2,21   2,23   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu
     Santeri Kramsu                   AlaP                      DNS               


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,37              
2)   Agnes Hotti                                                9,40              
3)   Wilma Lundbäck                                             9,50              
4)   Olivia Jonsson                                             9,55              
5)   Nellie Putila                                              9,57              
     Liv Sannerborg                                             DNS               


T13 300m
Loppukilpailu
1)   Olivia Jonsson                                             51,87             
2)   Wilma Lundbäck                                             53,15             
3)   Aline Öberg                                                54,70             
     Märta Hovila                                               DNS               


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   2.40,91           
2)   Märta Hovila                                               2.44,43           
3)   Olivia Jonsson                                             2.46,60           
4)   Nellie Putila                                              3.04,79           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Jonsson                                             130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Ella Österling                                             125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 125               
     115    120    125    130    
     xo     xo     xxo    xxx    

4)   Agnes Hotti                                                120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,67              
     4,64   4,67   4,55   4,43   4,59   4,64   
                                               

2)   Olivia Jonsson                                             3,97              
     3,97   x      3,80   3,77   3,62   x      
                                               

3)   Wilma Lundbäck                                             3,92              
     3,67   3,76   3,82   3,92   3,64   x      
                                               

4)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 3,77              
     3,77   3,54   3,55   3,59   3,71   3,73   
                                               

5)   Nellie Putila                                              3,38              
     2,79   3,38   2,84   3,12   3,09   3,27   
                                               



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Isak Emanuelsson                                           9,38              
     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNF               


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,55              
2)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   8,64              
3)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,69              
4)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,70              
5)   Nea Salo                         VeKV                      8,79              
6)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 9,23              

1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,55              
2)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   8,64              
3)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,69              
4)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,70              
5)   Nea Salo                         VeKV                      8,79              
6)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 9,23              


Alkuerät
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,55Q             
2)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   8,64Q             
3)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,69Q             
4)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,70Q             
5)   Nea Salo                         VeKV                      8,88q             
6)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 9,25q             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Liam Jakobsson                                             43,16             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   46,44             
     Arwid Andersson                                            DNS               


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 49,93             


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Frida Kilpiäinen                 VeitsilKV                 2.47,62           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   135               
     130    135    140    
     o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vilma Knutar                     GIF                       145               
     140    145    150    
     o      o      xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,63              
     x      x      4,40   4,57   4,55   4,63   
                                               

2)   Isak Emanuelsson                                           4,08              
     x      4,08   x      4,04   4,08   3,91   
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,82              
     4,82   x      x      x      x      4,74   
                                               

2)   Vilma Knutar                     GIF                       4,71              
     4,61   4,57   4,51   4,29   4,32   4,71   
                                               

3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,47              
     x      4,38   4,25   4,45   4,47   x      
                                               

4)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,31              
     4,31   x      4,26   4,16   4,17   4,31   
                                               

5)   Eveline Svedlund                                           4,25              
     3,55   x      4,23   4,05   4,25   3,99   
                                               

6)   Julia Kanto                                                4,11              
     x      4,11   4,00   4,09   x      3,81   
                                               

7)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 4,01              
     4,01   3,91   3,81   3,86   3,87   3,77   
                                               

8)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   3,96              
     3,76   3,86   3,84   3,83   3,96   3,78   
                                               

9)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 3,80              
     x      3,80   3,67   3,62   3,60   3,49   
                                               

     Wilma Vaalto                                               DNS               


M35 60m
Loppukilpailu
1)   Niko Ruonala                                               8,65              
2)   Markus Törmä                     Alpit                     9,02              
3)   Kai Koljonen                                               9,75              


M35 200m
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                                               31,57             


M35 800m
Loppukilpailu
1)   Jukka Vaara                                                2.26,74           


M35 3000m
Loppukilpailu
1)   Mikkel Knif                                                9.39,21           


M35 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Ruonala                                               4,58              
     4,36   4,49   4,34   4,39   4,58   x      
                                               



M35 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jukka Saaranen                                             11,26             
     10,63  11,26  10,67  11,12  10,98  x      

2)   Niko Ruonala                                               9,04              
     8,63   9,04   x      8,87   8,73   8,78   

3)   Kai Koljonen                                               6,36              
     5,58   5,12   6,36   5,62   5,32   4,52   



N40 60m
Loppukilpailu
1)   Tii Alasimi                                                9,71              


N40 200m
Loppukilpailu
1)   Tii Alasimi                                                33,67             


M40 800m
Loppukilpailu
1)   Janne Kotaniemi                                            2.28,78           


N40 3000m
Loppukilpailu
1)   Pia Pohjola                                                11.29,21          


M45 60m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                                             10,23             


M45 200m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                                             34,29             


M45 800m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                                             3.06,83           


M45 3000m
Loppukilpailu
1)   Jorma Puurunen                                             13.11,26          


M45 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jari Viitaniemi                                            10,39             
     10,15  10,11  10,24  10,39  x      9,72   



M50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Markku Hanhela                                             10,58             
     9,71   10,05  9,87   9,47   10,45  10,58  



M55 60m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           8,80              


M55 200m
Loppukilpailu
1)   Mats Olsson                                                26,63             
2)   Juhani Laakkonen                                           28,22             
3)   Sampo Kelhä                                                28,62             


M55 800m
Loppukilpailu
1)   Juhani Laakkonen                                           2.26,84           
2)   Sampo Kelhä                                                2.35,35           


M55 3000m
Loppukilpailu
1)   Hannu Laurila                                              10.42,98          
2)   Reima Viiri                                                13.09,22          


M55 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pauli Pitkäkangas                                          10,15             
     10,15  10,12  x      x      9,98   9,87   



M60 60m
Loppukilpailu
1)   Esa Pieniniemi                                             8,62              


N60 60m
Loppukilpailu
1)   Tuula Siekkinen                                            10,49             


M60 800m
Loppukilpailu
1)   Jari Ruonala                                               2.44,55           


M60 Pituus
Loppukilpailu
1)   Esa Pieniniemi                                             4,62              
     x      4,57   4,62   x      4,53   x      
                                               



N60 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuula Siekkinen                                            3,30              
     x      x      x      3,30   x      x      
                                               



M60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kari Väisänen                                              12,58             
     12,18  12,45  12,22  12,58  10,83  12,52  

2)   Tenho Vaarala                                              10,71             
     10,55  10,47  10,71  10,53  9,67   x      



M65 60m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Tuovila                                             11,46             


M65 800m
Loppukilpailu
1)   Veijo Leiviskä                                             2.45,08           


M65 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jaakko Tuovila                                             12,24             
     11,27  11,80  11,80  11,82  12,24  x      

2)   Jorma Immonen                                              6,19              
     6,19   5,80   6,18   5,88   5,86   5,82   



M70 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tauno Talonen                                              11,54             
     11,23  11,43  11,40  11,54  x      x      



M75 60m
Loppukilpailu
     Åke Saloniemi                                              DNS               


M75 Kuula
Loppukilpailu
1)   Timo Kopakkala                                             10,05             
     9,74   10,05  x      x      x      x      

2)   Jouko Kangastalo                                           7,48              
     7,37   6,71   7,26   7,43   7,48   7,41   



M80 60m
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              9,79              


M80 200m
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              34,45             


M80 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sakari Hallia                                              3,57              
     x      3,43   3,51   3,40   3,52   3,57