Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
29.08. klo 17:30 HIK klubbmästerskap 2/2 Tulokset (päivitetty: 20:49 02.09.2019)
HIK klubbmästerskap 2/2
HIK Friidrott
29.08.2019

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Mathias Sandblom                 HangöIK                   13,89             
2)   Jonas Österlund                  HangöIK                   13,94             
3)   Jani Jansson                     HangöIK                   16,49             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Annika Mäkinen                   HangöIK                   15,01             
2)   Terese Wiberg                    HangöIK                   18,16             


M 1000m
Loppukilpailu
1)   Jani Jansson                     HangöIK                   5.43,48           


N 1000m

M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mathias Sandblom                 HangöIK                   145               
     135    140    145    150    
     o      xo     o      xxx    

2)   Jonas Österlund                  HangöIK                   145               
     135    140    145    150    
     o      xxo    xxo    x-x    



N Korkeus

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mathias Sandblom                 HangöIK                  41,07             
     41,07  39,94  40,70  

2)   Jonas Österlund                  HangöIK                  35,07             
     35,07  34,18  x      

3)   Axel Holmberg                    HangöIK                  26,40             
     24,59  25,94  26,40  

4)   Jani Jansson                     HangöIK                  24,48             
     24,48  21,62  x      



N Keihäs

P7 40m
1)   Kevin Eskelin                    HangöIK                   8,75              
2)   Xander Wikman                    HangöIK                   8,90              
3)   Julius Granqvist                 HangöIK                   9,58              
4)   Eric Eskelin                     HangöIK                   9,62              
5)   Emil Lignell                     HangöIK                   10,06             
6)   Oliver Hyvärinen                 HangöIK                   10,07             
7)   Hans Sander                      HangöIK                   10,29             
8)   Winston Sundström                HangöIK                   10,66             
     Andreas Strandback               HangöIK                   DNS               
     Benjamin Strandback              HangöIK                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Kevin Eskelin                    HangöIK                   8,75              
2)   Eric Eskelin                     HangöIK                   9,62              
3)   Emil Lignell                     HangöIK                   10,06             
4)   Hans Sander                      HangöIK                   10,29             
     Andreas Strandback               HangöIK                   DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Xander Wikman                    HangöIK                   8,90              
2)   Julius Granqvist                 HangöIK                   9,58              
3)   Oliver Hyvärinen                 HangöIK                   10,07             
4)   Winston Sundström                HangöIK                   10,66             
     Benjamin Strandback              HangöIK                   DNS               


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,7
1)   Kira Jansson                     HangöIK                   8,30              
2)   Laura Ikonen                     HangöIK                   9,64              
3)   Erin Renfors                     HangöIK                   10,16             
4)   Lumi Kivirinta                   HangöIK                   13,63             
     Anna Saarikoski                  HangöIK                   DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Kevin Eskelin                    HangöIK                   13,11             
     11,30  9,50   13,11  

2)   Xander Wikman                    HangöIK                   11,55             
     11,55  10,27  9,22   

3)   Oliver Hyvärinen                 HangöIK                   9,43              
     x      9,43   x      

4)   Andreas Strandback               HangöIK                   8,03              
     x      x      8,03   

5)   Benjamin Strandback              HangöIK                   8,02              
     8,02   7,76   6,94   

6)   Julius Granqvist                 HangöIK                   7,52              
     7,52   3,80   6,52   

7)   Hans Sander                      HangöIK                   7,27              
     7,27   5,80   4,59   

8)   Winston Sundström                HangöIK                   6,24              
     5,45   6,24   4,64   

9)   Eric Eskelin                     HangöIK                   5,87              
     3,94   5,57   5,87   

10)  Emil Lignell                     HangöIK                   3,22              
     2,23   3,22   2,90   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Kira Jansson                     HangöIK                   7,50              
     6,18   7,50   7,15   

2)   Laura Ikonen                     HangöIK                   7,03              
     4,30   7,03   5,79   

3)   Erin Renfors                     HangöIK                   4,65              
     4,65   3,89   4,20   

4)   Lumi Kivirinta                   HangöIK                   2,72              
     2,48   2,72   2,34   



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Henrik Sander                    HangöIK                   8,02              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   7,76              
2)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   7,99              
3)   Elina Ikonen                     HangöIK                   8,19              
4)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   8,24              


P9 1000m

T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   4.52,75           
2)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   5.17,01           
3)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   5.19,42           
4)   Elina Ikonen                     HangöIK                   5.43,32           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Henrik Sander                    HangöIK                   85                
     60     65     70     75     80     85     90     
     o      o      xo     xo     xxo    o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   90                
     60     65     70     75     80     85     90     92     
     xo     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Elina Ikonen                     HangöIK                   85                
     60     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   75                
     60     65     70     75     80     
     o      o      o      o      xxx    

4)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   75                
     60     65     70     75     80     
     o      o      o      xo     xxx    



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Henrik Sander                    HangöIK                   9,53              
     6,38   9,53   5,30   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   8,57              
     6,97   8,23   8,57   

2)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   4,69              
     2,52   4,69   3,61   

3)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   4,29              
     4,29   3,72   3,11   

4)   Elina Ikonen                     HangöIK                   4,13              
     4,13   3,73   3,42   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Casper Jansson                   HangöIK                   10,70             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Enya Meinander                   HangöIK                   10,36             
2)   Saga Saarikoski                  HangöIK                   10,78             
3)   Nadia Hietaharju                 HangöIK                   11,24             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Casper Jansson                   HangöIK                   7.12,93           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nadia Hietaharju                 HangöIK                   4.45,95           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Casper Jansson                   HangöIK                   95                
     95     100    
     o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Enya Meinander                   HangöIK                   108               
     95     100    105    108    111    
     o      o      o      xo     xxx    



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Casper Jansson                   HangöIK                   18,80             
     17,92  17,11  18,80  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Enya Meinander                   HangöIK                   11,45             
     9,93   7,26   11,45  

2)   Nadia Hietaharju                 HangöIK                   11,44             
     9,93   11,44  9,43   

3)   Saga Saarikoski                  HangöIK                   10,71             
     8,59   10,71  6,78   

     Freja Österlund                  HangöIK                   DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Kevin Jansson                    HangöIK                   9,67              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   10,15             
2)   Minea Österlund                  HangöIK                   10,16             
3)   Siina-Maria Heinänen             HangöIK                   10,27             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Kevin Jansson                    HangöIK                   3.59,49           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   4.00,64           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kevin Jansson                    HangöIK                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    130               
     100    105    110    115    120    125    130    136    
     -      -      -      -      xo     o      xo     xxx    

2)   Siina-Maria Heinänen             HangöIK                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Minea Österlund                  HangöIK                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xx-    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Otto Vesterinen                  IFRaseb                   41,21             
     40,42  38,02  41,21  32,06  x      38,90  

2)   Kevin Jansson    (600g)          HangöIK                   19,32             
     15,31  14,60  19,32  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    31,66             
     32,00   31,66  31,40  

2)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   12,77             
     12,77  11,34  11,50  

3)   Minea Österlund                  HangöIK                   11,31             
     8,18   9,31   11,31