Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
03.07. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:38 04.07.2019)
VKV:n seurakisat III tulokset 3.7.2019						
						
T3 20 m:				T3 pallo:		
1	Eevi Mäkinen	6,2		1	Emma Mustapirtti 258
2	Ella Maunu	7,4		2	Eevi Mäkinen	254
3	Vilma Salmela	8,5		3	Lotta Haataja	249
4	Emma Mustapirtti 9,9		4	Ella Maunu	232
5	Enni Pakanen	10,1		5	Enni Pakanen	200
6	Seela Kärkkäinen 10,6		6	Vilma Salmela	143
7	Lotta Haataja	11,0		7	Janni Hätelä	128
8	Selma Vanhala	11,5		8	Selma Vanhala	125
9	Janni Hätelä	15,1		9	Seela Kärkkäinen 122
10	Eeva Lindholm	21,0		10	Eeva Lindholm	68
11	Aino Rönkkömäki	21,0		11	Aino Rönkkömäki	60
				        12	Lumi Raappana	57
						
T5 40 m:				T5 pituus:		
1	Henrika Kekäläinen 8,8		1	Henrika Kekäläinen 205
2	Eevi Kauppi	9,6		2	Saara Jäärni	164
3	Saara Jäärni	9,9		3	Eevi Kauppi	161
4	Emma Knuuti	11,4		4	Ronja Pakanen	156
5	Jonna Joutsenvaara 12,3		5	Inari Hanhisuanto 150
5	Alma Kärkkäinen	12,3		6	Alma Kärkkäinen	143
7	Ronja Pakanen	12,5		7	Lilja Ylimäki	135
8	Lilja Ylimäki	12,8		8	Emma Knuuti	121
8	Inari Hanhisuanto 12,8		9	Eevi Rönkkömäki	109
10	Eevi Rönkkömäki	16,0		10	Jonna Joutsenvaara 106
						
T7 40 m:				T7 pallo:		
1	Iina Kauppi	8,0		1	Iina Kauppi	12,52
2	Aada Salmela	8,1		2	Aada Salmela	11,77
3	Sonja Järvenpää	8,2		3	Saana Pentinsaari 11,04
4	Emma Kasurinen	8,7		4	Emma Kasurinen	10,18
4	Selma Bojang	8,7		5	Marjaana Karppanen 8,22
6	Marjaana Karppanen 8,8		6	Sonja Järvenpää	8,06
6	Linnea Kauppila	8,8		7	Linnea Kauppila	7,77
6	Saana Pentinsaari 8,8		8	Enni Södö	4,87
9	Elsa Koivisto	9,2		9	Elsa Koivisto	4,73
10	Enni Södö	9,4				
						
T7 150 m:						
1	Emma Kasurinen	32,8				
2	Iina Kauppi	33,0				
3	Aada Salmela	34,2				
4	Sonja Järvenpää	34,4				
5	Selma Bojang	35,5				
6	Marjaana Karppanen 36,3				
7	Saana Pentinsaari 36,5				
8	Elsa Koivisto	37,6				
9	Linnea Kauppila	37,7				
						
T9 40m:				T9 Pituus:		
1	Unna Rauta	7,4		1	Lilja Ailinpieti 267
2	Lilja Ailinpieti 7,5		2	Peppi Poutanen	257
3	Ida Mustapirtti	7,7		3	Unna Rauta	245
4	Peppi Poutanen	7,8		4	Linnea Saksi	243
4	Oona Kesti	7,8		5	Oona Kesti	238
6	Siiri Jäärni	8,3		6	Siiri Jäärni	228
7	Linnea Saksi	8,4		7	Veera Salmela	227
8	Veera Salmela	8,5		8	Ida Mustapirtti	219
8	Emilia Salmi	8,5		9	Linnea Ailinpieti 216
10	Martta Kalmari	8,6		10	Vanessa Mikkonen 209
11	Isla Vaattovaara 8,7		11	Emilia Salmi	208
11	Linnea Ailinpieti 8,7		12	Martta Kalmari	204
13	Vanessa Mikkonen 8,9		13	Elli Salmela	194
13	Neea Hautala	8,9		14	Rosa Ruotsalainen 187
15	Rosa Ruotsalainen 9,2		15	Neea Hautala	134
16	Elli Salmela	9,4				
						
T9  Keihäs:				T9 150 m:		
1	Lilja Ailinpieti 785		1	Ida Mustapirtti	28,9
2	Unna Rauta	730		2	Lilja Ailinpieti 29,0
3	Emilia Salmi	689		3	Peppi Poutanen	30,9
4	Ida Mustapirtti	638		4	Oona Kesti	31,1
5	Oona Kesti	572		5	Siiri Jäärni	32,9
6	Linnea Saksi	430		6	Unna Rauta	33,6
7	Veera Salmela	397		7	Linnea Saksi	34,8
8	Martta Kalmari	396		8	Emilia Salmi	35,3
9	Neea Hautala	390		9	Linnea Ailinpieti 35,3
10	Elli Salmela	390		10	Vanessa Mikkonen 35,7
11	Vanessa Mikkonen 382		11	Rosa Ruotsalainen 37,4
				        12	Neea Hautala	40,6
						
T11 60 m:				T11 150 m:		
1	Venla Mikkonen	9,9		1	Venla Mikkonen	26,1
2	Felicia Bojang	10,1		1	Felicia Bojang	26,1
3	Pinja Kämäräinen 10,4		3	Pinja Kämäräinen 27,0
4	Elisa Takkunen	10,6		4	Elisa Takkunen	28,6
						
T11 pituus:				T11 kuula:		
1	Felicia Bojang	370		1	Felicia Bojang	677
2	Elisa Takkunen	320		2	Venla Mikkonen	501
3	Venla Mikkonen	299		3	Elisa Takkunen	446
4	Pinja Kämäräinen 273		4	Pinja Kämäräinen 403
						
T13 60 m:				T13 200 m:		
1	Anninna Piipponen 8,2		1	Anninna Piipponen 29,4
2	Ella Martimo	9,0		2	Ella Martimo	30,6
						
T13 korkeus:				T13 kuula:		
1	Anniina Piipponen 130		1	Anninna Piipponen	6,99
				        2	Frida Kilpiäinen	5,62
				        3	Edith Kilpiäinen	5,43
T15 60 m:						
1	Lotta Saksi	9,4				
2	Emma Kesti	9,8				
						
T15 korkeus:				T15 kuula:		
1	Emma Kesti	125		1	Lotta Saksi	690
1	Lotta Saksi	125		2	Emma Kesti	689
						
P3 20 m:				P3 pallo:		
1	Edvin Kokkila	9,8		1	Edvin Kokkila	154
2	Aarni Musavi	19,1		2	Aarni Musavi	58
						
P5 40 m:				P5 pituus:		
1	Juho Raappana	9,6		1	Juho Raappana	165
2	Viljami Mäkinen	9,8		2	Iisko Kauppila	140
3	Samu Ruotsalainen 10,7		3	Samu Ruotsalainen 134
4	Iisko Kauppila	10,8		4	Viljami Mäkinen	132
5	Hugo Raappana	11,6		5	Hugo Raappana	106
6	Olavi Lindholm	15,3		6	Olavi Lindholm	80
						
P7 40 m:				P7 150 m:		
1	Julius Kämäräinen 8,0		1	Veikko Kasurinen 31,7
2	Veikko Kasurinen 8,1		2	Julius Kämäräinen 32,1
3	Juuso Mustapirtti 8,4		3	Juuso Mustapirtti 33,1
4	Taavi Mäkinen	8,9		4	Taavi Mäkinen	38,8
5	Benjamin Salmi	9,4		5	Juho Joutsenvaara 39,1
5	Valtteri Koivumaa 9,4		6	Benjamin Salmi	39,2
7	Juho Joutsenvaara 9,5		7	Sampsa Vanhala	47,0
8	Sampsa Vanhala	10,6				
						
P7 pallo:						
1	Julius Kämäräinen 19,10				
2	Benjamin Salmi	15,25				
3	Taavi Mäkinen	11,30				
4	Veikko Kasurinen 10,04				
5	Juuso Mustapirtti 9,70				
6	Juho Joutsenvaara 9,18				
7	Luka Södö	7,21				
8	Sampsa Vanhala	3,42				
						
P9  40 m:				P9 150 m:		
1	Olavi Kiviharju	8,1		1	Atte Pentinsaari 33,6
2	Milo Vaattovaara 8,4		2	Micke Louste	34,7
2	Atte Pentinsaari 8,4				
4	Micke Louste	8,5				
						
P9 pituus:				P9 keihäs:		
1	Micke Louste	237		1	Olavi Kiviharju	943
2	Atte Pentinsaari 234		2	Atte Pentinsaari 632
3	Olavi Kiviharju	232		3	Micke Louste	546
						
P11 60 m:				P11 150 m:		
1	Jere Salmi	10,4		1	Jere Salmi	26,3
2	Miika Kalmari	11,8				
						
P11 pituus:				P11 kuula:		
1	Jere Salmi	324		1	Jere Salmi	596
2	Miika Kalmari	260		2	Miika Kalmari	445
						
P13 60 m:				P13 200 m:		
1	Aatu Kesti	10,6		1	Aatu Kesti	35,7
						
				        P13 kuula:		
				        1	Alex Bojang	845
				        2	Aatu Kesti	622