Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
26.06. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 07:48 27.06.2019)
VKV:n seurakisat II tulokset 26.6.2019						
						
T3 20 m:				T3 pituus:		
1	Eevi Mäkinen	6,9		1	Eevi Mäkinen	98
2	Jemina Lohiniva	8,7		2	Jemina Lohiniva	83
2	Vilma Salmela	8,7		3	Vilma Salmela	49
4	Seela Kärkkäinen 10,3		3	Seela Kärkkäinen 49
5	Aino Rönkkömäki	12,3		4	Lumi Raappana	41
6	Lumi Raappana	19,1				
						
T5 40 m:				T5 pallo:		
1	Henrika Kekäläinen 8,8	        1	Henrika Kekäläinen 595
2	Milja Parpala	9,8		2	Milja Parpala	535
3	Melina Myyry	10,1		3	Emma Knuuti	425
4	Emma Knuuti	11,4		4	Melina Myyry	385
5	Jonna Joutsenvaara 13,2		5	Alma Kärkkäinen	315
6	Alma Kärkkäinen	13,3		6	Jonna Joutsenvaara 295
7	Eevi Rönkkömäki	14,0		7	Eevi Rönkkömäki	250
						
T7 40 m:				T7 pituus:		
1	Aada Salmela	8,3		1	Riia Pirttikangas 226
2	Emma Kasurinen	8,4		2	Emma Kasurinen	222
3	Iida Majamäki	8,6		3	Helga Järvimäki	192
4	Riia Pirttikangas 8,7		4	Aada Salmela	185
5	Marjaana Karppanen 8,8		5	Marjaana Karppanen 179
6	Helga Järvimäki	9,1		6	Iida Majamäki	152
7	Liinu Raappana	10,1		7	Liinu Raappana	139
						
T9  40 m:				T9 1000 m:		
1	Oona Kesti	7,6		1	Oona Kesti	4.41,1
2	Milja Davidila	8,1		2	Lilja Ailinpieti 4.43,2
2	Lilja Ailinpieti 8,1		3	Hilla Kasurinen	5.54,4
4	Linnea Saksi	8,2				
5	Veera Salmela	8,3				
6	Aada Pätäri	8,4				
6	Emma Herrala	8,4				
6	Unna Rauta	8,4				
9	Annika Tarvainen 8,6				
10	Vanessa Mikkonen 8,8				
11	Linnea Ailinpieti 9,1				
12	Elli Salmela	9,2				
13	Lila Nousiainen	9,3				
						
T9 korkeus:				T9 pallo:		
1	Oona Kesti	95		1       Unna Rauta	14,95
2	Lilja Ailinpieti 90		2       Hilla Kasurinen 12,45
				        3       Lilja Ailinpieti 11,80
				        4       Elli Salmela	10,15
				        5       Milja Davidila	10,10
				        6       Emma Herrala	10,00
				        7       Vanessa Mikkonen 9,85
				        8       Oona Kesti	8,90
				        9       Lila Nousiainen	8,80
				        10      Linnea Ailinpieti 8,65
				        11	Veera Salmela	7,55
				        12	Linnea Saksi	6,05
						
T11 60 m:				T11 1000 m:		
1	Venla Mikkonen	9,9		1	Nea Satta	4.46,0
2	Nea Satta	10,2		2	Venla Mikkonen	4.49,3
3	Ronja Pirttikangas 10,3		3	Ronja Pirttikangas 4.57,3
4	Henna Vinblad	11,3				
5	Ellen Haapala	11,4				
						
T11 3-loikka:				T11 keihäs:		
1	Venla Mikkonen	703		1	Nea Satta	10,10
2	Nea Satta	653		2	Ronja Pirttikangas 8,30
3	Ronja Pirttikangas 600		3	Venla Mikkonen	7,85
						
T13 kuula:						
1	Lotta Pudas	657				
						
T15 60 m:						
1	Anna-Sofia Orajärvi 9,6				
2	Lotta Saksi  10,1				
						
T15 kolmiloikka:			T15 kuula:		
1	Anna-Sofia Orajärvi 927		1  Anna-Sofia Orajärvi	817
2	Lotta Saksi	707
						
T15 1000 m:						
1	Anna-Sofia Orajärvi	3.49,0				
						
P3 20 m:				P3 pituus:		
1	Masi Järvinen	8,3		1	Eino Raappana	85
2	Eino Raappana	9,4		1	Masi Järvinen	53
3	Paavo Juopperi	10,1		3	Eemeli Satta	39
4	Eemeli Satta	12,3		4	Paavo Juopperi	34
5	Jasper Davidila	31,0				
6	Jonne Davidila	31,7				
						
P5 40 m:				P5 pallo:		
1	Joona Rytilahti	9,2		1	Jester Lohiniva	895
2	Eeli Oikarainen	10,5		2	Eeli Oikarainen	810
3	Noel Orajärvi	10,6		3	Joona Rytilahti	735
4	Viljami Mäkinen	10,7		4	Kalle Kotajärvi	725
4	Juho Raappana	10,7		5	Viljami Mäkinen	625
6	Kalle Kotajärvi	11,0		6	Olli Kulju	610
7	Jester Lohiniva	12,2		7	Juho Raappana	580
8	Hugo Raappana	12,3		8	Julius Rousu	515
9	Aatos Järvimäki	12,8		9	Sasu Järvinen	500
10	Olli Kulju	13,5		10	Noel Orajärvi	300
11	Timo Kortelainen13,6	        11	Timo Kortelainen 295
12	Julius Rousu	14,1		12	Hugo Raappana	290
13	Nestori Kaaranka 17,9		13	Nestori Kaaranka 235
						
P7 40 m:				P7 pituus:		
1	Veikko Kasurinen   8,4	        1	Veikko Kasurinen 223
2	Renne Nousiainen   8,6	        2	Niilo Karppinen	203
3	Valtteri Koivumaa  8,7	        3	Taavi Mäkinen	183
4	Niilo Karppinen	   8,8		4	Eeli Raappana	166
5	Juho Joutsenvaara  9,1	        5	Renne Nousiainen 153
6	Taavi Mäkinen	9,6		6	Valtteri Koivumaa 139
7	Eeli Raappana	10,1		7	Juho Joutsenvaara 118
						
P9  40 m:				P9 1000 m:		
1	Peetu Davidila	6,9		1	Kalle Hirsivaara 4.23,9
2	Uuno Järvimäki	7,1		2	Tuomas Vinblad	4.52,3
3	Kaapo Peltonen	7,4		3	Rasmus Satta	4.54,6
4	Kalle Hirsivaara 7,7	        4	Elias Svärd	4.59,7
5	Santeri Koivumaa 7,9				
6	Rasmus Satta	8,1				
7	Elias Svärd	8,5				
7	Tuomas Vinblad	8,5				
						
P9 korkeus:				P9 pallo:		
1	Kalle Hirsivaara  95		1       Kalle Hirsivaara  31,75
2	Rasmus Satta	80		2	Kaapo Peltonen	25,35
				        3	Uuno Järvimäki	25,25
				        4	Peetu Davidila	19,30
				        5	Rasmus Satta	15,45
						
P11 60 m:				P11 1000 m:		
1	Onni Hirsivaara	9,4		1	Onni Hirsivaara	3.53,1
2	Sulo Järvimäki	11,3				
3	Miika Kalmari	11,5				
						
P11 3-loikka:				P11 keihäs:		
1	Onni Hirsivaara	828		1	Onni Hirsivaara	26,65
2	Joonas Knuuti	639		2	Joonas Knuuti	12,55
				        3	Miika Kalmari	11,25
						
P13 60 m:				P13 1000 m:		
1	Aatu Kesti	10,3		1	Aatu Kesti	4.04,3
						
P13 3-loikka:				P13 kuula:		
1	Aatu Kesti	804		1	Aatu Kesti	621