Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
05.06. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:35 06.06.2019)
VKV:n seurakisat I tulokset 5.6.2019						
						
T3 20 m:				              T3 pallo:		
1	Minttu Yliperttula	6,3	      1	Ella Maunu	        460
2	Ella Maunu	        8,9	      2	Minttu Yliperttula	292
3	Emma Mustapirtti	11,6	      3	Olivia Lindquist	215
4	Lumi Raappana	11,9	      4	Emma Mustapirtti	152
5	Olivia Lindquist	23,0	      5	Lumi Raappana	  31
6	Hilla Kunnari	        28,5				
						
T5 40 m:				                T5 pituus:		
1	Milja Parpala	         9,4		1	Eevi Kauppi	        171
2	Oona Räsänen	 9,5		2	Milja Parpala	        158
2	Eevi Kauppi	         9,7		3	Amelia Kiistala	156
4	Saaga Miettunen	10,5		4	Saana Jäärni	        155
4	Iida pietilä	        10,5		5	Iida pietilä	        138
4	Melina Myyry	        10,5		5	Melina Myyry	        138
7	Saana Jäärni	        10,6		7	Oona Räsänen	 133
8	Amelia Kiistala	11,1		8	Jonna Joutsenvaara122
9	Emma Knuuti	        11,5		8	Saaga Miettunen	 122
10	Aino Sorsa	        12,5		10	Emma Knuuti	         105
11	Jonna Joutsenvaara 13,1        11	Aino Sorsa	         100
12	Sanni Salmela	       14,2		12	Sanni Salmela	           43
						
T7 40 m:				                T7 pallo:		
1	Iina Kauppi	         8,1		1	Sanni Kiiskilä	                878
2	Venla Yliperttula       8,4		2	Marjaana Karppanen	808
2	Riia Pirttikangas       8,4		3	Venla Yliperttula	        752
4	Iida Majamäki	         8,7		4	Neea Pietilä	                734
5	Nea Filppula	        8,8		5	Saana Salmela	        679
5	Enni Södö	        8,8		6	Silja Sorsa	                672
5	Henni Peltonen	8,8		7	Linnea Kauppila	        661
8	Marjaana Karppanen 8,9	8	Senni Maunu	                658
8	Silja Sorsa	        8,9		9	Nea Filppula	                630
10	Saana Salmela	9,0		10	Ilona Kallio	                609
10	Senni Maunu	       9,0		11	Riia Pirttikangas	        608
12	Iina Kinnunen	       9,1		12	Iina Kauppi	                551
13	Linnea Kauppila	9,2		13	Iina Kinnunen	                502
14	Sanni Kiiskilä	        9,5		15	Enni Södö	                454
16	Ilona Kallio	        9,6		16	Henni Peltonen	        445
17	Lilja Balk	                9,7		17	Lilja Balk	                        365
						
						
T9  40 m:				                T9 150 m:		
1	Ida Mustapirtti	         7,2		1	Tuuli Pirttikangas	29,5
2	Oona Kesti	         7,4		2	Lilja Ailinpieti	        29,6
3	Lilja Ailinpieti            7,6		3	Oona Kesti	        29,9
4	Tuuli Pirttikangas     7,9		4	Ida Mustapirtti	        31,1
4	Peppi Poutanen	 7,9		5	Peppi Poutanen      31,5
6	Veera Nevanperä	 8,0		6	Emilia Salmi	        33,5
7	Siiri Jäärni	         8,1		7	Emma Herrala	        34,2
8	Emilia Salmi	        8,3		8	Unna Rauta	        34,3
9	Unna Rauta	        8,4		9	Linnea Saksi	        36,0
9	Veera Salmela	        8,4		10	Vanessa Mikkonen	36,2
11	Linnea Saksi	        8,5		11	Linnea Ailinpieti	36,6
12    Emma Herrala	        8,6				
12	Linnea Ailinpieti       8,6				
14	Vanessa Mikkonen  8,8				
15	Elli Salmela	        9,1				
						
T9 pituus:				       T9 kuula:		
1	Tuuli Pirttikangas    261	        1	Lilja Ailinpieti           449
2	Ida Mustapirtti	        255		2	Ida Mustapirtti	        360
3	Peppi Poutanen	241		3	Emilia Salmi	        305
4	Lilja Ailinpieti           234	        4	Unna Rauta	        297
5	Oona Kesti	        232		5	Elli Salmela	        289
6	Veera Nevanperä	219		6	Oona Kesti	        273
7	Siiri Jäärni	        212	        7	Veera Salmela        268
8	Unna Rauta	        211		8	Vanessa Mikkonen  266
9	Vanessa Mikkonen 209		9	Emma Herrala	        265
10	Linnea Saksi	       209	       10	Veera Nevanperä	259
11	Linnea Ailinpieti      208	       11	Linnea Saksi	        256
12	Emilia Salmi	       206	       12	Linnea Ailinpieti       241
13	Emma Herrala	       193	       13	Peppi Poutanen	229
14	Elli Salmela	       184				
15	Veera Salmela	       163				
						
T11 60 m:			         	T11 150 m:		
1	Venla Mikkonen	9,9		1	Venla Mikkonen       26,6
2	Nea Satta	      10,2		2	Nea Satta	        27,7
3	Ronja Pirttikangas 10,3		3	Pihla Pirttikangas	28,0
4	Pihla Pirttikangas  10,8		4	Ronja Pirttikangas	28,6
						
T11 korkeus:				        T11 kuula:		
1	Nea Satta	        105		1	Pihla Pirttikangas	 546
2	Venla Mikkonen	100		2	Venla Mikkonen        515
				                        3	Nea Satta	         502
				                        4	Ronja Pirttikangas	 477
						
T13 60 m:				        T13 200 m:		
1	Anniina Piipponen 8,6	        1	Anniina Piipponen	30,1
2	Lotta Pudas	      9,1		2	Ella Martimo	        31,6
				                        3	Lotta Pudas	        32,2
						
T13 pituus:				        T13 keihäs:		
1	Anniina Piipponen 392	        1	Ella Martimo	          21,95
2	Ella Martimo	      379	        2	Anniina Piipponen     16,04
						
						
T15 60 m:				       T15 200 m:		
1	Lotta Saksi	9,4		      1	Lotta Saksi	33,3
2	Emma Kesti	9,5		      2	Emma Kesti	33,9
						
T15 pituus:				       T15 keihäs:		
1	Lotta Saksi	331		      1	Emma Kesti	14,87
2	Emma Kesti	330				
						
						
						
						
P3 20 m:				                P3 pallo:		
1	Alexander Lindquist   7,1	        1	Alexander Lindquist	400
2	Paavo Juopperi	 33,0		2	Paavo Juopperi	        180
3	Eemeli Satta	         47,0		3	Eemeli Satta	                124
						
P5 40 m:				                P5 pituus:		
1	Iisko Kauppila	        10,0		1	Juho Raappana	        185
2	Teemu Kunnari	10,4		2	Iisko Kauppila	                153
3	Johannes Kotajärvi 12,0		3	Johannes Kotajärvi	        138
4	Hugo Raappana	12,5		4	Teemu Kunnari	        132
5	Veetyi Salmela	12,7		5	Hugo Raappana	        108
6	Nooa Miettunen	13,0		6	Veetyi Salmela	        104
7	Juho Raappana	14,0		7	Julius Rousu	                  87
8	Julius Rousu	        14,6		8	Nooa Miettunen	          62
						
					 	
P7 40 m:				                P7 pallonheitto:		
1	Juuso Mustapirtti      ´8,6	        1	Benjamin Salmi	       12,22
2	Mirko Pirttikangas      9,7	2	Juuso Mustapirtti	         9,17
3	Benjamin Salmi	10,1		3	Mirko Pirttikangas	         9,13
3	Juho Joutsenvaara 10,6		4	Juho Joutsenvaara	         6,50
5	Luka Södö	        11,8		5	Matias Angerias	         6,08
6	Matias Angerias	12,7		6	Luka Södö	                 4,85
						
P9  40 m:				                P9 150 m:		
1	Topi Kotajärvi	        7,5		1	Risto Kauppinen	29,9
2	Risto Kauppinen	7,6		2	Rasmus Satta	        30,4
3	Olavi Kiviharju	        7,7		3	Tuomas Kunnari	32,3
4	Tuomas Kunnari	7,8		4	Micke Louste	        34,6
5	Rasmus Satta 	8,2				
6	Micke Louste	        8,5				
						
						
P9 pituus:				         P9 kuula:		
1	Rasmus Satta	        264		1	Olavi Kiviharju	       419
2	Topi Kotajärvi	        262		2	Risto Kauppinen	393
3	Risto Kauppinen	222		3	Rasmus Satta	        354
4	Olavi Kiviharju	       219		4	Micke Louste	        326
5	Micke Louste	       197				
						
						
P11 60 m:				        P11 150 m:		
1	Väinö Nikupeteri        9,9		1	Jere Salmi	        25,7
2	Kaarlo Keränen 	10,0		2	Kaarlo Keränen 	26,4
3	Jere Salmi	        10,1		3	Väinö Nikupeteri      26,7
4	Joonas Knuuti	        11,4				
						
						
						
P11 korkeus:				P11 kuula:		
1	Kaarlo Keränen	100		1	Jere Salmi	        596
1	Jere Salmi	        100		2	Joonas Knuuti	         593
				                        3	Kaarlo Keränen 	580
				                        4	Juho Kunnari	        486
						
P13 60 m:						
1	Aatu Kesti	10,1				
						
P13 pituus:				P13 keihäs:		
1	Aatu Kesti	315		1	Aatu Kesti	19,63
						
P15 pituus:				P15 keihäs		
1	AyeLai Byar	313		1	AyeLai Byar	10,86