Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.06. klo 13:00 Seppo Välimäki aluekisat Tulokset (päivitetty: 21:39 08.06.2019)
M 150m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   16,88             
2)   Heikki Äijälä                    NousSu                    16,92             
3)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  17,47             
4)   Aku Kallio                       LempKiYU                  17,96             
     Asseri Välimäki                  NoormNo                   DQ                

N 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   20,05             
2)   Paula Vihtalahti                 NoormNo                   20,21             
3)   Jenni Lope                       NoormNo                   20,31             
4)   Sini Välilä                      PorinYU                   21,49             

M 300m

1)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   34,78             
2)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   35,00             
3)   Heikki Äijälä                    NousSu                    35,74             
4)   Robert Silenko                   LauttLu                   36,41             
5)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  37,49             

N 300m
1)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   42,12             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   42,13             
3)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   43,19             
4)   Jenni Lope                       NoormNo                   44,38             
5)   Aino Eno                         LauttLu                   45,22             
6)   Sini Välilä                      PorinYU                   47,64             
                  
Loppukilpailu erä 1
1)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   43,19             
2)   Jenni Lope                       NoormNo                   44,38             
3)   Sini Välilä                      PorinYU                   47,64             
                    
Loppukilpailu erä 2
1)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   42,12             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   42,13             
3)   Aino Eno                         LauttLu                   45,22             
                  
N Kolmiloikka

1)   Pinja Kössi                      PaimU                     11,45 +0,0          
     11,27  11,45  x      11,25  11,00  11,36  
     +0,0   +0,0   +0,5   +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Paula Vihtalahti                 NoormNo                   10,38 +0,4          
     x      x      10,38  x      x      x      
     +0,0   +0,0   +0,4   +0,0   +0,0   +0,1   

P9 40m
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,95              
2)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,17              
3)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,23              
4)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,63              
5)   Veikko Haavisto                  UlvST                     7,66              
6)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,72              
7)   Jami Nummi                       KiukKi                    7,92              
8)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,03              
9)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   8,12              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,1
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,95              
2)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,23              
3)   Jami Nummi                       KiukKi                    7,92              
4)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   8,12              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,17              
2)   Oskari Häkli                     RaisKu                    7,63              
3)   Veikko Haavisto                  UlvST                     7,66              
4)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,72              
5)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,03              

T9 40m
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,79              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  6,96              
3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,16              
4)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,42              
5)   Susanne Koivisto                 NoormNo                   7,60              
6)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  7,70              
7)   Saaga Saari                      NoormNo                   7,74              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Susanne Koivisto                 NoormNo                   7,60              
2)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  7,70              
3)   Saaga Saari                      NoormNo                   7,74              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,79              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  6,96              
3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,16              
4)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,42              

P9 600m

1)   Jami Nummi                       KiukKi                    2.12,78           
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   2.15,44           
3)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   2.15,94           
4)   Niilo Kartano                    UlvST                     2.19,37           
5)   Veikko Haavisto                  UlvST                     2.21,78           

T9 600m

1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.16,68           
2)   Ilona Rantala                    NakkVire                  2.22,74           
3)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2.27,32           
4)   Susanne Koivisto                 NoormNo                   2.28,96           

P9 Pituus

1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,82              
     3,73   3,76   3,82   3,63   3,44   3,40   
                                               
2)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,51              
     3,27   3,28   3,24   3,34   3,48   3,51   
                                               
3)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,46              
     3,00   3,46   3,45   3,30   3,19   3,39   
                                               
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    3,10              
     3,10   3,00   2,80   2,86   2,90   2,96   
                                               
5)   Oskari Häkli                     RaisKu                    3,09              
     2,89   2,92   3,09   3,09   x      2,95   
                                               
6)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,06              
     2,87   2,72   2,64   2,69   2,93   3,06   
                                               
7)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   2,90              
     2,90   2,74   2,67   2,69   2,63   2,75   
                                               
8)   Veikko Haavisto                  UlvST                     2,87              
     2,82   x      2,67   2,87   2,64   2,73   
                                               
T9 Pituus

1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,64              
     3,64   3,61   3,50   3,53   3,60   3,55   
                                               
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  3,45              
     3,30   3,17   3,45   3,38   3,40   3,28   
                                               
3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   3,40              
     3,11   3,25   3,40   3,24   x      3,30   
                                               
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  3,06              
     2,99   x      3,06   2,78   2,98   2,74   
                                               
5)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2,95              
     2,82   2,85   2,84   2,95   2,58   2,82   
                                               
6)   Susanne Koivisto                 NoormNo                   2,71              
     2,71   2,67   2,35   2,70   2,67   2,43   
                                               
P11 60m
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,08              
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,20              
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,27              
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,51              
5)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   9,57              
6)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,60              
7)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,61              
8)   Santeri Rantala                  NakkVire                  9,64              
9)   Onni Mäkelä                      UlvST                     9,64              
10)  Joose Tiensuu                    VammsVoi                  9,64              
11)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     9,72              
12)  Eerik Häkli                      RaisKu                    9,74              
13)  Juho Viitanen                    NoormNo                   9,77              
14)  Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,11             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,61              
2)   Santeri Rantala                  NakkVire                  9,64              
3)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     9,72              
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,11             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,60              
2)   Onni Mäkelä                      UlvST                     9,64              
3)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  9,64              
4)   Eerik Häkli                      RaisKu                    9,74              
5)   Juho Viitanen                    NoormNo                   9,77              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,4
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,08              
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,20              
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,27              
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,51              
5)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   9,57              

T11 60m
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,22              
2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,29              
3)   Fanni Harju                      UlvST                     9,35              
4)   Minttu Saari                     ÄhtU                      9,41              
5)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,48              
6)   Iida Saariola                    PorinTa                   9,66              
7)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   9,68              
8)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,69              
9)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,72              
10)  Emmi Prihti                      NoormNo                   9,75              
11)  Daniela Snäll                    NoormNo                   9,79              
12)  Iina Poussu                      NoormNo                   9,81              
13)  Netta Nummi                      KiukKi                    9,82              
14)  Kiia Mäkinen                     PorinYU                   10,09             
15)  Venla Saari                      KiukKi                    10,14             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,3
1)   Iida Saariola                    PorinTa                   9,66              
2)   Emmi Prihti                      NoormNo                   9,75              
3)   Daniela Snäll                    NoormNo                   9,79              
4)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   10,09             
5)   Venla Saari                      KiukKi                    10,14             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,29              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     9,35              
3)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   9,68              
4)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,81              
5)   Netta Nummi                      KiukKi                    9,82              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,6
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,22              
2)   Minttu Saari                     ÄhtU                      9,41              
3)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,48              
4)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,69              
5)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,72              

P11 600m

1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   1.50,96           
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   1.52,00           
3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  1.57,95           
4)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  2.02,54           
5)   Onni Unkuri                      NakkVire                  2.02,99           
6)   Ilmari Saari                     ÄhtU                      2.05,77           
7)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  2.09,03           
8)   Konsta Saari                     KiukKi                    2.09,83           
9)   Santeri Rantala                  NakkVire                  2.13,18           
10)  Sakari Mäkelä                    LauttLu                   2.17,70           
11)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     2.23,72           
12)  Onni Mäkelä                      UlvST                     2.25,90           
13)  Juho Viitanen                    NoormNo                   2.31,63           

T11 600m

1)   Minttu Saari                     ÄhtU                      1.56,89           
2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  1.58,34           
3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  1.59,20           
4)   Iina Poussu                      NoormNo                   1.59,86           
5)   Venla Koponen                    PorinTa                   2.06,21           
6)   Venla Saari                      KiukKi                    2.07,91           
7)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   2.08,27           
8)   Netta Nummi                      KiukKi                    2.09,62           
9)   Emmi Prihti                      NoormNo                   2.10,82           

T11 Kuula

1)   Vilma Koski                      PorinYU                   8,13              
     6,65   7,81   6,23   7,99   7,10   8,13   

2)   Netta Nummi                      KiukKi                    7,89              
     7,35   7,41   7,32   6,93   7,04   7,89   

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   7,70              
     6,89   6,70   6,97   7,23   7,70   7,33   

4)   Iida Saariola                    PorinTa                   7,45              
     6,88   7,20   7,27   7,45   7,19   7,02   

5)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   6,57              
     6,57   x      x      6,21   x      x      

6)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   6,10              
     5,65   5,92   5,75   5,02   6,10   4,99   

7)   Venla Saari                      KiukKi                    5,98              
     5,94   5,65   5,35   5,26   5,98   5,80   

8)   Iina Poussu                      NoormNo                   5,82              
     5,82   5,56   4,89   5,04   4,56   4,66   

9)   Emmi Prihti                      NoormNo                   5,34              
     4,61   4,85   5,34   4,99   4,88   4,56   

P11 Keihäs

1)   Onni Mäkelä                      UlvST                     27,62             
     27,20  27,60  25,45  25,91  27,62  26,23  

2)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     25,89             
     25,34  24,48  23,92  24,63  25,89  25,41  

3)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     25,59             
     21,69  22,60  22,53  25,59  23,25  23,52  

4)   Arttu Rantala                    NakkVire                  25,22             
     23,28  25,22  24,98  22,72  20,48  22,82  

5)   Veeti Vikström                   PorinYU                   24,27             
     19,37  21,35  24,27  22,65  20,82  x      

6)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  22,56             
     22,56  x      21,46  20,92  19,20  21,90  

7)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   22,51             
     22,51  21,46  19,57  21,60  16,90  20,66  

8)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   22,33             
     21,27  21,74  19,34  22,33  18,26  19,27  

9)   Santeri Rantala                  NakkVire                  21,53             
     17,93  19,29  21,53  

10)  Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  21,21             
     16,79  18,82  21,21  

11)  Eerik Häkli                      RaisKu                    20,54             
     19,66  20,54  19,78  

12)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  19,97             
     19,19  19,97  19,10  

13)  Hugo Salmi                       VammsVoi                  17,99             
     14,72  17,22  17,99  

14)  Juho Viitanen                    NoormNo                   16,19             
     15,85  15,16  16,19  

15)  Mikael Saastamoinen              NoormNo                   15,85             
     13,24  15,24  15,85  

16)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   15,13             
     15,13  x      x      

17)  Aapo Manner                      NoormNo                   13,89             
     13,74  13,87  13,89  

P13 200m
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   26,17             
2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  27,35             
3)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  28,43             
4)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  29,61             
5)   Veikko Koski                     PorinYU                   30,73             
6)   Samuel Jussila                   NoormNo                   31,00             
                    
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  29,61             
2)   Veikko Koski                     PorinYU                   30,73             
                    
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   26,17             
2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  27,35             
3)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  28,43             
4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   31,00             

T13 200m
1)   Krista Lehti                     TampPy                    26,90             
2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   28,44             
3)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,04             
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   30,02             
5)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   30,12             
6)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,89             
7)   Sanni Pihko                      LauttLu                   31,18             
                    
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   30,02             
2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   30,12             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,89             
4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   31,18             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Krista Lehti                     TampPy                    26,90             
2)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   28,44             
3)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,04             
                    
P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  9,78              
2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,61             
3)   Veikka Loikas                    PorinYU                   11,15             

T13 60m aidat
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,21             
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,83             
3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   11,02             
4)   Neea Nummi                       KiukKi                    11,74             
5)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    12,29             
6)   Susanna Rantala                  PorinTa                   14,06             
     Sanni Pihko                      LauttLu                   DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,21             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    11,74             
3)   Susanna Rantala                  PorinTa                   14,06             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,83             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   11,02             
3)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    12,29             
     Sanni Pihko                      LauttLu                   DNF               

T13 Pituus

1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   4,77 -0,8          
     4,77   4,56   -      -      -      
     -0,8   +0,6                        

2)   Krista Lehti                     TampPy                    4,58 +1,8          
     4,58   4,34   4,13   4,34   4,30   4,21   
     +1,8   -0,9   +2,1   +0,0   +1,7   -0,9   

3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   4,37 +0,0          
     4,37   4,31   4,06   3,76   4,13   -      
     +0,0   +0,0   +0,2   +1,0   +1,3          

4)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   4,36 +0,1          
     4,31   4,36   4,30   4,16   4,14   4,17   
     +3,1   +0,1   +0,0   +0,2   +0,0   +0,0   

5)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   4,32 +0,0          
     x      3,73   4,32   3,84   3,90   x      
            +1,1   +0,0   -1,3   +0,0          

6)   Nuppu Willman                    NoormNo                   4,28 +0,0          
     3,97   4,16   4,07   3,98   4,04   4,28   
     +0,0   +0,0   +0,7   -1,2   +0,0   +0,0   

7)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   4,19 +0,7          
     4,08   4,02   3,92   x      4,19   x      
     +0,0   +1,4   +0,0          +0,7          

8)   Neea Nummi                       KiukKi                    4,07 -1,7          
     3,93   4,05   4,07   -      -      -      
     -1,0   -0,4   -1,7                        

9)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   3,94 +0,0          
     3,94   3,87   3,89   3,91   3,89   3,77   
     +0,0   -0,8   +0,0   -0,1   +0,0   +0,0   

10)  Susanna Rantala                  PorinTa                   3,33 -1,6          
     x      3,33   3,19   2,95   3,13   3,19   
            -1,6   +0,8   +1,3   +0,0   +0,0   

P13 Kolmiloikka

1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,21 +0,6          
     8,90   x      10,21  8,93   x      -      
     +0,0   +0,0   +0,6   +0,0                 

P13 Keihäs

1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  45,07             
     45,07  x      x      x      41,13  x      

2)   Veikko Koski                     PorinYU                   42,93             
     x      38,48  39,33  38,26  42,93  x      

3)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   36,89             
     33,21  34,45  36,64  36,89  35,41  36,33  

4)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  36,14             
     33,30  36,14  x      x      x      31,20  

5)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  32,19             
     29,94  26,63  27,57  29,18  32,19  26,44  

6)   Samuel Jussila                   NoormNo                   32,10             
     27,28  32,10  31,58  28,10  28,86  27,79  

7)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  29,81             
     22,80  24,86  20,87  28,15  27,16  29,81  

8)   Paavo Lahti                      TampPy                    27,84             
     24,99  26,68  27,84  x      x      x      

T13 Keihäs

1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     32,80             
     31,13  32,80  31,85  32,17  30,35  32,38  

2)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   32,14             
     31,56  32,14  29,76  29,45  x      31,23  

3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   26,13             
     x      22,72  26,13  23,40  25,55  23,00  

4)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   25,16             
     19,88  21,37  20,00  20,77  19,64  25,16  

5)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   22,80             
     18,76  22,75  21,69  22,80  x      x      

6)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   16,72             
     14,70  15,10  16,72  x      16,04  16,04  

7)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    14,92             
     14,92  13,51  13,80  10,45  12,54  14,33  

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Veeti Pihlaja                    SeinäjSU                  12,63             
2)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  13,07             
     Joona Nurmi                      NoormNo                   DQ                

T15 800m (ei juostu, koska ukkosmyrsky valloitti kentän)

       Aino Manner                      NoormNo                                     
UP)    Valtteri Sillanpää               NoormNo                                     

P15 Korkeus

1)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  170               
     150    155    165    170    173    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Veikka Loikas                    PorinYU                   150               
     125    130    135    140    145    150    155    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

T15 Seiväs

1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 290               
     240    260    270    280    290    300    
     o      xo     xxo    xxo    o      x--    

2)   Aino Manner                      NoormNo                   210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   190               
     160    170    180    190    200    
     o      o      o      xo     xxx    

P15 Kuula

1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  13,28             
     13,28  12,88  x      12,98  x      12,96  

2)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  11,94             
     11,63  11,62  11,94  x      11,27  11,69  

3)   Joona Nurmi                      NoormNo                   9,36              
     8,89   9,29   9,05   9,36   x      9,31   

T15 Moukari

1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   34,89             
     34,89  x      30,88  34,16  x      x      

2)   Jessi Lope                       NoormNo                   30,70             
     x      x      x      x      27,18  30,70  

3)   Olivia Kononen                   NoormNo                   24,70             
     20,09  23,10  23,15  20,93  24,70  x      

4)   Aino Manner                      NoormNo                   18,62             
     x      x      x      x      16,63  18,62  

N17 100m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   13,19             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,45             
3)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,53             
4)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 13,65             
5)   Maria Pukkila                    PorinTa                   13,86             
6)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,09             
                  
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,45             
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   13,86             
3)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,09             
                                           
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,2
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   13,19             
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,53             
3)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 13,65             
                   
N17 Kuula

1)   Charlotta Pettersson             TampPy                    11,44             
     10,85  11,20  11,44  11,32  x      10,82  

2)   Anni Vähäkoski                   TampU                     11,20             
     x      x      x      11,20  10,51  x      

3)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  10,16             
     9,20   10,16  10,00  x      x      9,91   

UP)  Jane Lember                      NoormNo                   11,18             
     11,18  x      10,78  x      10,98  11,11  

M19 150m

1)   Oskari Lahtinen                  NoormNo                   18,51             
2)   Eemeli Mäntylä                   PorinTa                   19,04             
3)   Sakari Vatunen                   PorinTa                   19,74             
                    
N19 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0

1)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   19,13             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   19,43             
3)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   20,16             
4)   Aino Eno                         LauttLu                   20,48             
                    
N19 Kiekko

1)   Anni Vähäkoski                   TampU                     35,18             
     32,10  32,79  x      x      35,18  x      

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   30,90             
     30,23  30,80  x      x      30,90  x      

3)   Jane Lember                      NoormNo                   30,33             
     x      x      30,33  27,89  x      x