Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
28.09. klo 11:00 Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 Tulokset (päivitetty: 13:35 29.09.2019)
Helsy pm-moniottelu 9 - 13
Otaniemi
28.9.2019

TULOKSET

P9 4-ottelu 40 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Samuel Adun                             HKV                  6,95  
  2. Emil Yildiz                             EspTa                7,66  
  3. Luka Usvalampi                          EspTa                7,94  
  4. William Koskiniemi                      EspTa                8,48  
  5. Elmo Kempas                             ViipU                8,60  

P9 4-ottelu 800 m


  1. Samuel Adun                             HKV               3.23,74  
  2. Emil Yildiz                             EspTa             3.33,53  
  3. Luka Usvalampi                          EspTa             3.38,61  
  4. Elmo Kempas                             ViipU             3.54,30  
  5. William Koskiniemi                      EspTa             4.07,36  

P9 4-ottelu Korkeus

  1. Samuel Adun                             HKV                   133  
         100 103 106 112 115 118 121 124 127 130 133 136
           O   O   O   O   O   O XXO   O XXO   O   O XXX
  2. Emil Yildiz                             EspTa                 100  
         070 076 082 088 094 097 100 103
           O   O  XO XXO  XO   O   O XXX
  3. Luka Usvalampi                          EspTa                 097  
         070 076 082 088 094 097 100
           O   O   O   O  XO XXO XXX
     William Koskiniemi                      EspTa                  NH  
        
        
     Elmo Kempas                             ViipU                  NH  
        
        

P9 4-ottelu Keihäs

  1. Samuel Adun                             HKV                 16,95  
           9,33  12,60  16,95
  2. Luka Usvalampi                          EspTa               14,14  
          14,14  12,34  12,38
  3. Emil Yildiz                             EspTa                7,34  
           7,34   6,72   4,53
  4. Elmo Kempas                             ViipU                6,30  
           6,30   5,66   5,10
  5. William Koskiniemi                      EspTa                5,43  
           2,96   4,97   5,43

P9 4-ottelu
   
   
  1. Samuel Adun                             HKV                   858
       6,95   16,95     133 3.23,74
        247     177     320     114
        0,0                        
  2. Luka Usvalampi                          EspTa                 462
       7,94   14,14     097 3.38,61
        117     141     120      84
        0,0                        
  3. Emil Yildiz                             EspTa                 428
       7,66    7,34     100 3.33,53
        144      59     132      93
        0,0                        
  4. Elmo Kempas                             ViipU                 182
       8,60    6,30      NH 3.54,30
         73      48       0      61
        0,0                        
  5. William Koskiniemi                      EspTa                 166
       8,48    5,43      NH 4.07,36
         80      39       0      47
        0,0                        

P10 4-ottelu 800 m


  1. Aaron Adun                              HKV               3.00,68  
  2. Jussi Wesanko                           HKV               3.03,94  
  3. Rasmus Helasuo                          VantSa            3.14,37  
  4. Luka Kielinen                           EspTa             3.52,25  
     Mats Veskimäe                           PorvU                 DNS  

P10 4-ottelu 60 m aj


                     Tuuli: 0,0

  1. Aaron Adun                              HKV                 11,02  
  2. Jussi Wesanko                           HKV                 11,39  
  3. Rasmus Helasuo                          VantSa              13,26  
  4. Mats Veskimäe                           PorvU               13,39  
  5. Luka Kielinen                           EspTa               14,26  

P10 4-ottelu Korkeus

  1. Aaron Adun                              HKV                   124  
         106 109 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Rasmus Helasuo                          VantSa                118  
         100 103 106 109 112 115 118 121
           O XXO   O  XO   O   O  XO XXX
  3. Mats Veskimäe                           PorvU                 109  
         088 094 100 103 106 109 112
           O   O   O XXO  XO   O XXX
  4. Luka Kielinen                           EspTa                 109  
         088 094 100 103 106 109 112
           O   O   O  XO  XO  XO XXX
  5. Jussi Wesanko                           HKV                   109  
         094 100 103 106 109 112
           O  XO   O  XO XXO XXX

P10 4-ottelu Keihäs

  1. Mats Veskimäe                           PorvU               17,99  
          17,75  17,99  15,24
  2. Jussi Wesanko                           HKV                 17,87  
          14,95  17,87  16,09
  3. Rasmus Helasuo                          VantSa              15,60  
          15,60  14,72  12,32
  4. Aaron Adun                              HKV                 13,65  
          12,96  12,64  13,65
  5. Luka Kielinen                           EspTa                7,32  
           6,28   6,88   7,32

P10 4-ottelu
   
   
  1. Aaron Adun                              HKV                  1023
      11,02     124   13,65 3.00,68
        438     258     135     192
        0,0                        
  2. Jussi Wesanko                           HKV                   934
      11,39     109   17,87 3.03,94
        393     174     189     178
        0,0                        
  3. Rasmus Helasuo                          VantSa                758
      13,26     118   15,60 3.14,37
        237     222     159     140
        0,0                        
  4. Luka Kielinen                           EspTa                 481
      14,26     109    7,32 3.52,25
        185     174      59      63
        0,0                        
Kilpailun ulkopuolella
     Mats Veskimäe                           PorvU                 593
      13,39     109   17,99     DNS
        229     174     190       0
        0,0                        

P11 4-ottelu 800 m


  1. Aapeli Oila                             EspTa             2.52,39  
  2. Veikko Valovirta                        EspTa             2.58,26  

P11 4-ottelu 60 m aj


                     Tuuli: 0,0

  1. Veikko Valovirta                        EspTa               10,57  
  2. Aapeli Oila                             EspTa               10,79  

P11 4-ottelu Korkeus

  1. Veikko Valovirta                        EspTa                 135  
         100 106 112 118 124 127 130 133 135 137
           O   O   O   O  XO XXO   O XXO XXO XXX
  2. Aapeli Oila                             EspTa                 130  
         100 106 112 118 124 127 130 133
           O   O   O   O  XO   O XXO XXX

P11 4-ottelu Keihäs

  1. Aapeli Oila                             EspTa               21,55  
          17,11  21,55      X
  2. Veikko Valovirta                        EspTa               15,66  
          15,66  13,05      X

P11 4-ottelu
   
   
  1. Aapeli Oila                             EspTa                1240
      10,79     130   21,55 2.52,39
        470     299     238     233
        0,0                        
  2. Veikko Valovirta                        EspTa                1201
      10,57     135   15,66 2.58,26
        503     335     160     203
        0,0                        

P12 5-ottelu 800 m


  1. Ohto Heiskanen                          HKV               2.36,02  
  2. Abdulrahman Imoro                       VantSa            2.49,04  
  3. Aarni Kivistö                           TapE              2.51,94  
  4. Emil Alhopuro                           EspTa             3.00,76  
  5. Daniel Lee                              HKV               3.05,96  
  6. Aapo Vanhanen                           EspTa             3.06,96  
  7. Joona Savolainen                        HKV               3.08,87  
  8. Marius Pashur                           ViipU             3.30,84  
     Topias Laivaara                         KirkkonU              DNF  

P12 5-ottelu 60 m aj

  1. Abdulrahman Imoro                       VantSa              10,54  
  2. Ohto Heiskanen                          HKV                 11,48  
  3. Emil Alhopuro                           EspTa               11,84  
  4. Aarni Kivistö                           TapE                12,97  
  5. Daniel Lee                              HKV                 12,99  
  6. Joona Savolainen                        HKV                 13,29  
  7. Topias Laivaara                         KirkkonU            13,40  
  8. Marius Pashur                           ViipU               13,91  
  9. Aapo Vanhanen                           EspTa               17,03  

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Emil Alhopuro                           EspTa               11,84  
  2. Aarni Kivistö                           TapE                12,97  
  3. Joona Savolainen                        HKV                 13,29  
  4. Topias Laivaara                         KirkkonU            13,40  

Erä 2                Tuuli: +1,6

  1. Abdulrahman Imoro                       VantSa              10,54  
  2. Ohto Heiskanen                          HKV                 11,48  
  3. Daniel Lee                              HKV                 12,99  
  4. Marius Pashur                           ViipU               13,91  
  5. Aapo Vanhanen                           EspTa               17,03  

P12 5-ottelu Pituus

  1. Abdulrahman Imoro                       VantSa               4,55                    
          4,32  4,43  4,55
                          
  2. Aarni Kivistö                           TapE                 3,71                    
          3,71     X  3,59
                          
  3. Emil Alhopuro                           EspTa                3,67                    
          3,59  3,67     X
                          
  4. Ohto Heiskanen                          HKV                  3,58                    
          3,52  3,51  3,58
                          
  5. Joona Savolainen                        HKV                  3,58                    
          3,58  2,92     X
                          
  6. Daniel Lee                              HKV                  3,37                    
             X  3,23  3,37
                          
  7. Topias Laivaara                         KirkkonU             3,32                    
             X     X  3,32
                          
  8. Aapo Vanhanen                           EspTa                3,31                    
          3,02  3,31     X
                          
  9. Marius Pashur                           ViipU                3,22                    
             X  3,22  3,01
                          

P12 5-ottelu Kiekko

  1. Aapo Vanhanen                           EspTa               27,88  
          25,28      X  27,88
  2. Abdulrahman Imoro                       VantSa              23,09  
          23,09      X  20,90
  3. Joona Savolainen                        HKV                 19,28  
          14,54  19,28  18,30
  4. Ohto Heiskanen                          HKV                 18,11  
          17,70  18,11      X
  5. Marius Pashur                           ViipU               17,22  
          17,22   8,74   7,66
  6. Aarni Kivistö                           TapE                16,10  
              X  14,77  16,10
  7. Emil Alhopuro                           EspTa               15,55  
          13,33  14,54  15,55
  8. Daniel Lee                              HKV                 12,49  
          11,63      X  12,49
  9. Topias Laivaara                         KirkkonU            12,38  
          11,96  12,38  11,62

P12 5-ottelu Keihäs

  1. Aapo Vanhanen                           EspTa               34,28  
          32,40  33,82  34,28
  2. Joona Savolainen                        HKV                 24,43  
              X  24,04  24,43
  3. Abdulrahman Imoro                       VantSa              24,19  
          24,19  20,97  23,18
  4. Aarni Kivistö                           TapE                24,06  
          20,37  23,66  24,06
  5. Emil Alhopuro                           EspTa               22,77  
          22,77  19,25  19,69
  6. Ohto Heiskanen                          HKV                 19,79  
              X  19,79  17,74
  7. Topias Laivaara                         KirkkonU            18,88  
          14,76  18,61  18,88
  8. Daniel Lee                              HKV                 14,52  
          10,25  14,52      X
  9. Marius Pashur                           ViipU                9,71  
           9,12   9,71   9,06

P12 5-ottelu

  1. Ohto Heiskanen                          HKV                  1387
      11,48    3,58   19,79   18,11 2.36,02
        383     203     214     234     353
       +1,6                                
  2. Aapo Vanhanen                           EspTa                1246
      17,03    3,31   34,28   27,88 3.06,96
        100     166     418     396     166
       +1,6                                
  3. Emil Alhopuro                           EspTa                1202
      11,84    3,67   22,77   15,55 3.00,76
        346     217     254     194     191
       +1,4                                
  4. Aarni Kivistö                           TapE                 1189
      12,97    3,71   24,06   16,10 2.51,94
        255     223     272     203     236
       +1,4                                
  5. Joona Savolainen                        HKV                  1127
      13,29    3,58   24,43   19,28 3.08,87
        235     203     277     253     159
       +1,4                                
  6. Daniel Lee                              HKV                   892
      12,99    3,37   14,52   12,49 3.05,96
        254     174     146     148     170
       +1,6                                
  7. Marius Pashur                           ViipU                 761
      13,91    3,22    9,71   17,22 3.30,84
        201     155      87     220      98
       +1,6                                
  8. Topias Laivaara                         KirkkonU              743
      13,40    3,32   18,88   12,38     DNF
        228     167     202     146       0
       +1,4                                
Kilpailun ulkopuolella
     Abdulrahman Imoro                       VantSa               1723
      10,54    4,55   24,19   23,09 2.49,04
        508     373     274     315     253
       +1,6                                

P13 5-ottelu 800 m


  1. Eino Sormunen                           HKV               2.44,95  
  2. Eero Sormunen                           HKV               2.45,41  
  3. Lauri Leivonen                          EspTa             3.00,08  
  4. Elias Vesterinen                        ViipU             3.06,45  
  5. Niko Raevuori                           HelsTa            3.17,11  
  6. Ilmari Sarasmaa                         EspTa             3.57,95  
     Jimi Sundholm                           HKV                   DNS  

P13 5-ottelu 60 m aj

  1. Eino Sormunen                           HKV                  9,85  
  2. Eero Sormunen                           HKV                 10,13  
  3. Lauri Leivonen                          EspTa               11,01  
  4. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               11,37  
  5. Elias Vesterinen                        ViipU               11,70  
  6. Jimi Sundholm                           HKV                 12,29  
  7. Niko Raevuori                           HelsTa              13,45  

Erä 1                Tuuli: +2,1

  1. Eero Sormunen                           HKV                 10,13  
  2. Lauri Leivonen                          EspTa               11,01  
  3. Elias Vesterinen                        ViipU               11,70  
  4. Niko Raevuori                           HelsTa              13,45  

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Eino Sormunen                           HKV                  9,85  
  2. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               11,37  
  3. Jimi Sundholm                           HKV                 12,29  

P13 5-ottelu Pituus

  1. Eino Sormunen                           HKV                  5,14 +1,8               
             X  4,81  5,14
                +1,9  +1,8
  2. Eero Sormunen                           HKV                  5,13 +0,4               
          4,77  4,71  5,13
          +2,2  -0,2  +0,4
  3. Jimi Sundholm                           HKV                  4,58 +0,3               
          4,58  4,06  4,58
          +1,1  +0,7  +0,3
  4. Lauri Leivonen                          EspTa                4,02 +1,2               
          4,02  3,96  3,90
          +1,2  +0,2  +1,3
  5. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                3,65 -0,2               
          3,65     X     X
          -0,2            
  6. Elias Vesterinen                        ViipU                3,45 +1,0               
          3,23  3,24  3,45
          -0,5  +0,9  +1,0
  7. Niko Raevuori                           HelsTa               2,97 +0,8               
             X     X  2,97
                      +0.8

P13 5-ottelu Kiekko

  1. Eero Sormunen                           HKV                 27,45  
          21,70  24,33  27,45
  2. Eino Sormunen                           HKV                 24,65  
          24,65      X  20,25
  3. Jimi Sundholm                           HKV                 23,19  
          22,72  23,19      X
  4. Elias Vesterinen                        ViipU               22,36  
          20,35  22,36  20,26
  5. Lauri Leivonen                          EspTa               16,19  
              X  15,11  16,19
  6. Niko Raevuori                           HelsTa              13,24  
          11,18      X  13,24
  7. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               12,66  
              X  12,66      X

P13 5-ottelu Keihäs

  1. Eero Sormunen                           HKV                 41,50  
          39,83  41,50      X
  2. Eino Sormunen                           HKV                 32,12  
          32,12  29,46      X
  3. Elias Vesterinen                        ViipU               27,48  
          25,65  23,17  27,48
  4. Jimi Sundholm                           HKV                 21,03  
          21,03  15,80  15,97
  5. Lauri Leivonen                          EspTa               19,31  
          19,31  10,45      X
  6. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               15,60  
          13,99  15,60  14,65
  7. Niko Raevuori                           HelsTa              10,56  
           7,63  10,56      X

P13 5-ottelu
   
   
  1. Eero Sormunen                           HKV                  2274
      10,13    5,13   41,50   27,45 2.45,41
        578     504     526     389     277
       +2,1    +0,4                        
  2. Eino Sormunen                           HKV                  2149
       9,85    5,14   32,12   24,65 2.44,95
        634     506     387     342     280
       +1,1    +1,8                        
  3. Elias Vesterinen                        ViipU                1335
      11,70    3,45   27,48   22,36 3.06,45
        359     185     320     303     168
       +2,1    +1,0                        
  4. Lauri Leivonen                          EspTa                1319
      11,01    4,02   19,31   16,19 3.00,08
        440     273     208     204     194
       +2,1    +1,2                        
  5. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                 975
      11,37    3,65   15,60   12,66 3.57,95
        395     214     159     150      57
       +1,1    -0,2                        
  6. Niko Raevuori                           HelsTa                738
      13,45    2,97   10,56   13,24 3.17,11
        225     125      97     159     132
       +2,1    +0,8                        


     Jimi Sundholm                           HKV                  1233
      12,29    4,58   21,03   23,19     DNS
        305     380     231     317       0
       +1,1    +0,3                        

T9 4-ottelu 40 m

  1. Delight Ntuison                         TapE                 7,06  
  2. Sungah Lim                              EspTa                7,18  
  3. Saara Torro                             KU-58                7,28  
  4. Annina Jokinen                          ViipU                7,31  
  5. Kaisli Ruha                             EspTa                7,41  
  6. Viivi Siren                             VantSa               7,56  
  7. Salla Vakkilainen                       VantSa               7,59  
  8. Emma Kotakallio                         KirkkonU             7,63  
  9. Emilia Frösén                           HKV                  7,87  
 10. Sofia Söderman                          ViipU                7,95  
 11. Johanna Kumpulainen                     EspTa                7,97  
 12. Peppi Kempas                            ViipU                8,37  
 13. Helmi Ritaranta                         HelsTa               8,39  

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Delight Ntuison                         TapE                 7,06  
  2. Sungah Lim                              EspTa                7,18  
  3. Annina Jokinen                          ViipU                7,31  
  4. Helmi Ritaranta                         HelsTa               8,39  

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Saara Torro                             KU-58                7,28  
  2. Kaisli Ruha                             EspTa                7,41  
  3. Emma Kotakallio                         KirkkonU             7,63  
  4. Sofia Söderman                          ViipU                7,95  
  5. Peppi Kempas                            ViipU                8,37  

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Viivi Siren                             VantSa               7,56  
  2. Salla Vakkilainen                       VantSa               7,59  
  3. Emilia Frösén                           HKV                  7,87  
  4. Johanna Kumpulainen                     EspTa                7,97  

T9 4-ottelu 800 m


  1. Saara Torro                             KU-58             3.12,13  
  2. Kaisli Ruha                             EspTa             3.21,20  
  3. Emma Kotakallio                         KirkkonU          3.22,75  
  4. Salla Vakkilainen                       VantSa            3.23,86  
  5. Annina Jokinen                          ViipU             3.24,49  
  6. Viivi Siren                             VantSa            3.32,12  
  7. Sofia Söderman                          ViipU             3.47,36  
  8. Emilia Frösén                           HKV               3.48,29  
  9. Sungah Lim                              EspTa             3.53,22  
 10. Peppi Kempas                            ViipU             3.56,24  
 11. Johanna Kumpulainen                     EspTa             4.01,96  
 12. Helmi Ritaranta                         HelsTa            4.30,59  
     Delight Ntuison                         TapE                  DNS  

T9 4-ottelu Korkeus

  1. Saara Torro                             KU-58                 115  
         097 100 103 106 109 111 113 115 117
           O   O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  2. Kaisli Ruha                             EspTa                 106  
         082 088 094 097 100 103 106 109
           O   O   O  XO   O   O  XO XXX
  3. Emilia Frösén                           HKV                   100  
         082 088 094 097 100 103 106
           O   O   O   O   O XX-   X
  4. Sungah Lim                              EspTa                 097  
         070 076 082 088 094 097 100
           O   O   O   O  XO   O XXX
  5. Viivi Siren                             VantSa                094  
         082 088 094 097
           O   O  XO XXX
  6. Sofia Söderman                          ViipU                 088  
         070 076 082 088 094
          XO   O   O   O XXX
  7. Delight Ntuison                         TapE                  088  
         070 076 082 088 094
           O   O   O  XO XXX
  8. Helmi Ritaranta                         HelsTa                088  
         070 076 082 088 094
           O   O  XO  XO XXX
  9. Salla Vakkilainen                       VantSa                088  
         070 076 082 088 094
           O   O   O XXO XXX
  9. Emma Kotakallio                         KirkkonU              088  
         070 076 082 088 094
           O   O   O XXO XXX
 11. Johanna Kumpulainen                     EspTa                 082  
         076 082 088
           O   O XXX
 11. Annina Jokinen                          ViipU                 082  
         070 076 082 088
           O   O   O XXX
 13. Peppi Kempas                            ViipU                 070  
         070 076
           O XXX

T9 4-ottelu Keihäs

  1. Salla Vakkilainen                       VantSa              10,30  
           9,20   7,47  10,30
  2. Saara Torro                             KU-58               10,20  
           8,17   9,62  10,20
  3. Emilia Frösén                           HKV                  9,61  
           6,56   7,13   9,61
  4. Viivi Siren                             VantSa               8,87  
           8,61   8,87   8,79
  5. Sofia Söderman                          ViipU                7,58  
           6,92   7,58   5,76
  6. Annina Jokinen                          ViipU                7,12  
           6,43   7,12   6,88
  7. Emma Kotakallio                         KirkkonU             6,57  
           6,57   6,50   5,55
  8. Kaisli Ruha                             EspTa                6,19  
           6,19   5,09   4,56
  9. Peppi Kempas                            ViipU                6,11  
           4,56   5,35   6,11
 10. Helmi Ritaranta                         HelsTa               5,59  
           2,98   4,42   5,59
 11. Sungah Lim                              EspTa                4,88  
           4,88   3,98   2,94
 12. Johanna Kumpulainen                     EspTa                2,63  
              X   2,63   2,48
     Delight Ntuison                         TapE                  DNS  
        

T9 4-ottelu
   
   
  1. Saara Torro                             KU-58                 635
       7,28     115   10,20 3.12,13
        191     205      92     147
        0,0                        
  2. Kaisli Ruha                             EspTa                 500
       7,41     106    6,19 3.21,20
        173     159      47     121
        0,0                        
  3. Salla Vakkilainen                       VantSa                447
       7,59     088   10,30 3.23,86
        151      88      94     114
        0,0                        
  4. Viivi Siren                             VantSa                437
       7,56     094    8,87 3.32,12
        155     109      77      96
        0,0                        
  5. Annina Jokinen                          ViipU                 426
       7,31     082    7,12 3.24,49
        187      69      57     113
        0,0                        
  6. Sungah Lim                              EspTa                 421
       7,18     097    4,88 3.53,22
        206     120      33      62
        0,0                        
  7. Emilia Frösén                           HKV                   410
       7,87     100    9,61 3.48,29
        123     132      86      69
        0,0                        
  8. Emma Kotakallio                         KirkkonU              403
       7,63     088    6,57 3.22,75
        147      88      51     117
        0,0                        
  9. Sofia Söderman                          ViipU                 336
       7,95     088    7,58 3.47,36
        116      88      62      70
        0,0                        
 10. Johanna Kumpulainen                     EspTa                 246
       7,97     082    2,63 4.01,96
        115      69      10      52
        0,0                        
 11. Helmi Ritaranta                         HelsTa                243
       8,39     088    5,59 4.30,59
         85      88      40      30
        0,0                        
 12. Peppi Kempas                            ViipU                 231
       8,37     070    6,11 3.56,24
         86      40      46      59
        0,0                        


     Delight Ntuison                         TapE                  314
       7,06     088     DNS     DNS
        226      88       0       0
        0,0                        

T10 4-ottelu 800 m


  1. Petra Pennanen                          HKV               2.52,24  
  2. Hilma Larvala                           KU-58             2.53,65  
  3. Liia Suurjoki                           HKV               2.55,33  
  4. Viivi Paju                              VantSa            3.09,19  
  5. Aili Pekkanen                           HelsTa            3.10,16  
  6. Usva Torro                              KU-58             3.10,93  
  7. Isabella Tuulari                        EspTa             3.13,10  
  8. Luna Lee                                HKV               3.19,18  
  9. Mette Honkala                           HKV               3.19,69  
 10. Niina Lankinen                          VantSa            3.20,17  
 11. Carla Ojutkangas                        EspTa             3.22,87  
 12. Minttu Kanerva                          VantSa            3.53,30  
     Sara Söderman                           ViipU                 DNS  

T10 4-ottelu 60 m aj

  1. Isabella Tuulari                        EspTa               11,30  
  2. Usva Torro                              KU-58               11,69  
  3. Petra Pennanen                          HKV                 12,02  
  4. Sara Söderman                           ViipU               12,07  
  5. Niina Lankinen                          VantSa              12,10  
  6. Viivi Paju                              VantSa              12,30  
  7. Mette Honkala                           HKV                 12,73  
  8. Hilma Larvala                           KU-58               13,04  
  9. Carla Ojutkangas                        EspTa               13,07  
 10. Liia Suurjoki                           HKV                 13,68  
 11. Aili Pekkanen                           HelsTa              13,72  
 12. Luna Lee                                HKV                 13,94  
     Minttu Kanerva                          VantSa                DNF  

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Petra Pennanen                          HKV                 12,02  
  2. Mette Honkala                           HKV                 12,73  
  3. Hilma Larvala                           KU-58               13,04  
     Minttu Kanerva                          VantSa                DNF  

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Sara Söderman                           ViipU               12,07  
  2. Viivi Paju                              VantSa              12,30  
  3. Carla Ojutkangas                        EspTa               13,07  
  4. Aili Pekkanen                           HelsTa              13,72  
  5. Luna Lee                                HKV                 13,94  

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Isabella Tuulari                        EspTa               11,30  
  2. Usva Torro                              KU-58               11,69  
  3. Niina Lankinen                          VantSa              12,10  
  4. Liia Suurjoki                           HKV                 13,68  

T10 4-ottelu Korkeus

  1. Isabella Tuulari                        EspTa                 128  
         106 109 112 115 118 121 124 127 128 129
           O   O   O  XO   O   O XXO  XO   O XXX
  2. Petra Pennanen                          HKV                   124  
         103 106 109 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O XXO XXO XXX
  3. Viivi Paju                              VantSa                124  
         082 088 094 100 103 106 109 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O  XO  XO   O  XO  XO XXO XXX
  4. Usva Torro                              KU-58                 121  
         100 103 106 109 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O XXO   O   O XXX
  5. Mette Honkala                           HKV                   115  
         094 100 103 106 109 112 115 118
           O   O   O   O  XO   O  XO XXX
  6. Hilma Larvala                           KU-58                 112  
         076 082 088 094 100 103 106 109 112 115
           O   O   O   O   O   O   O  XO   O XXX
  7. Niina Lankinen                          VantSa                112  
         088 094 100 103 106 109 112 115
           O   O   O   O   O XXO  XO XXX
  8. Minttu Kanerva                          VantSa                112  
         082 088 094 100 103 106 109 112 115
           O   O  XO   O   O  XO  XO  XO XXX
  9. Liia Suurjoki                           HKV                   106  
         082 088 094 100 103 106 109
           O   O   O   O   O  XO XXX
 10. Luna Lee                                HKV                   103  
         088 094 100 103 106
           O   O   O   O XXX
 11. Aili Pekkanen                           HelsTa                100  
         082 088 094 100 103
           O   O  XO XXO XXX
 12. Carla Ojutkangas                        EspTa                 094  
         076 082 088 094 100
           O   O   O   O XXX
     Sara Söderman                           ViipU                 DNS  
        
        

T10 4-ottelu Keihäs

  1. Isabella Tuulari                        EspTa               23,09  
          20,91  20,31  23,09
  2. Petra Pennanen                          HKV                 17,33  
          14,85  16,61  17,33
  3. Carla Ojutkangas                        EspTa               16,75  
          16,75  15,01  13,77
  4. Sara Söderman                           ViipU               14,63  
          12,67  12,74  14,63
  5. Liia Suurjoki                           HKV                 12,91  
          12,91  11,14  12,85
  6. Mette Honkala                           HKV                 10,78  
          10,78   8,34   8,43
  7. Luna Lee                                HKV                 10,53  
           9,82  10,53   9,46       
  8. Usva Torro                              KU-58               10,38  
           8,34  10,38  10,36       
  9. Hilma Larvala                           KU-58               10,03  
          10,03   8,72   8,88
 10. Viivi Paju                              VantSa               9,67  
           9,67   6,47   7,04       
 11. Niina Lankinen                          VantSa               8,86  
           8,86   7,83   8,30
 12. Minttu Kanerva                          VantSa               7,97  
           7,00   7,97   7,37
 13. Aili Pekkanen                           HelsTa               7,77  
           7,77   5,60   7,26

T10 4-ottelu
   
   
  1. Isabella Tuulari                        EspTa                1091
      11,30   23,09     128 3.13,10
        403     259     285     144
        0,0                        
  2. Petra Pennanen                          HKV                  1003
      12,02   17,33     124 2.52,24
        329     182     258     234
        0,0                        
  3. Usva Torro                              KU-58                 848
      11,69   10,38     121 3.10,93
        361      95     240     152
        0,0                        
  4. Viivi Paju                              VantSa                806
      12,30    9,67     124 3.09,19
        304      86     258     158
        0,0                        
  5. Hilma Larvala                           KU-58                 755
      13,04   10,03     112 2.53,65
        250      90     189     226
        0,0                        
  6. Liia Suurjoki                           HKV                   714
      13,68   12,91     106 2.55,33
        213     125     159     217
        0,0                        
  7. Niina Lankinen                          VantSa                711
      12,10    8,86     112 3.20,17
        321      77     189     124
        0,0                        
  8. Mette Honkala                           HKV                   700
      12,73   10,78     115 3.19,69
        271      99     205     125
        0,0                        
  9. Carla Ojutkangas                        EspTa                 648
      13,07   16,75     094 3.22,87
        248     174     109     117
        0,0                        
 10. Luna Lee                                HKV                   567
      13,94   10,53     103 3.19,18
        200      96     145     126
        0,0                        
 11. Aili Pekkanen                           HelsTa                561
      13,72    7,77     100 3.10,16
        211      64     132     154
        0,0                        
 12. Minttu Kanerva                          VantSa                318
        DNF    7,97     112 3.53,30
          0      67     189      62
        0,0                        


     Sara Söderman                           ViipU                 471
      12,07   14,63     DNS     DNS
        324     147       0       0
        0,0                        

T11 4-ottelu 800 m


  1. Elina Vakkilainen                       VantSa            2.59,40  
  2. Naima Sainio                            HKV               3.00,90  
  3. Saima Helminen                          HelsTa            3.02,01  
  4. Nella Eiroma                            HKV               3.02,31  
  5. Veera Seppälä                           HKV               3.04,95  
  6. Ronja Kempas                            ViipU             3.09,37  
  7. Rosaliina Hiltunen                      VantSa            3.10,14  
  8. Lena Liimatainen                        EspTa             3.11,82  
  9. Olivia Rautiainen                       EspTa             3.13,39  
 10. Mea Barlow                              VeikkVei          3.14,05  
 11. Elle Saari                              EspTa             3.16,32  
 12. Tara Sohlo                              EspTa             3.19,03  
 13. Lotta Larjava                           KirkkonU          3.20,37  
 14. Aura Arvas                              HelsTa            3.26,33  
 15. Milka Koivukoski                        HelsTa            3.31,35  
 16. Anna Luht                               HelsTa            3.34,27  
     Favour Ntuison                          TapE                  DNS  
     Helmi Nieminen                          HelsTa                DNS  

T11 4-ottelu 60 m aj

  1. Naima Sainio                            HKV                 10,26  
  2. Nella Eiroma                            HKV                 10,59  
  3. Olivia Rautiainen                       EspTa               10,88  
  4. Tara Sohlo                              EspTa               10,95  
  5. Elle Saari                              EspTa               10,99  
  6. Favour Ntuison                          TapE                11,25  
  7. Aura Arvas                              HelsTa              11,25  
  8. Lena Liimatainen                        EspTa               11,28  
  9. Veera Seppälä                           HKV                 11,75  
 10. Saima Helminen                          HelsTa              11,86  
 11. Elina Vakkilainen                       VantSa              11,96  
 12. Rosaliina Hiltunen                      VantSa              12,03  
 13. Ronja Kempas                            ViipU               12,20  
 14. Mea Barlow                              VeikkVei            12,21  
 15. Lotta Larjava                           KirkkonU            12,23  
 16. Milka Koivukoski                        HelsTa              12,38  
 17. Anna Luht                               HelsTa              14,65  
     Helmi Nieminen                          HelsTa                DNS  

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Naima Sainio                            HKV                 10,26  
  2. Olivia Rautiainen                       EspTa               10,88  
  3. Veera Seppälä                           HKV                 11,75  
  4. Ronja Kempas                            ViipU               12,20  
  5. Lotta Larjava                           KirkkonU            12,23  
     Helmi Nieminen                          HelsTa                DNS  

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Tara Sohlo                              EspTa               10,95  
  2. Lena Liimatainen                        EspTa               11,28  
  3. Saima Helminen                          HelsTa              11,86  
  4. Elina Vakkilainen                       VantSa              11,96  
  5. Rosaliina Hiltunen                      VantSa              12,03  
  6. Anna Luht                               HelsTa              14,65  

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Nella Eiroma                            HKV                 10,59  
  2. Elle Saari                              EspTa               10,99  
  3. Favour Ntuison                          TapE                11,25  
  4. Aura Arvas                              HelsTa              11,25  
  5. Mea Barlow                              VeikkVei            12,21  
  6. Milka Koivukoski                        HelsTa              12,38  

T11 4-ottelu Korkeus

  1. Naima Sainio                            HKV                   130  
         109 112 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O   O   O  XO   O  XO XXX
  2. Mea Barlow                              VeikkVei              127  
         100 106 109 112 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Olivia Rautiainen                       EspTa                 127  
         106 109 112 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O  XO  XO   O XXO XXX
  4. Lotta Larjava                           KirkkonU              124  
         106 109 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  5. Lena Liimatainen                        EspTa                 124  
         100 106 109 112 115 118 121 124 127
           O   O   O  XO   O  XO   O XXO XXX
  6. Favour Ntuison                          TapE                  121  
         100 106 109 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O XXO   O XXX
  7. Saima Helminen                          HelsTa                121  
         106 109 112 115 118 121 124
           O   O  XO  XO   O  XO XXX
  8. Elina Vakkilainen                       VantSa                121  
         100 106 109 112 115 118 121 124
           0   O   O   O   O   O XXO XXX
  8. Veera Seppälä                           HKV                   121  
         106 109 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O XXO XXX
 10. Nella Eiroma                            HKV                   118  
         106 109 112 115 118 121
           O   O  XO   O   O XXX
 10. Tara Sohlo                              EspTa                 118  
         100 106 109 112 115 118 121
           O   O  XO   O   O   O XXX
 12. Milka Koivukoski                        HelsTa                115  
         109 112 115 118
           O  XO XXO XXX
 13. Rosaliina Hiltunen                      VantSa                109  
         100 106 109 112
           O  XO  XO XXX
 14. Elle Saari                              EspTa                 109  
         094 100 106 109 112
          XO   O  XO XXO XXX
 15. Aura Arvas                              HelsTa                100  
         100 106
           O XXX
     Anna Luht                               HelsTa                 NH  
        
        
     Helmi Nieminen                          HelsTa                DNS  
        
        
     Ronja Kempas                            ViipU                 DNS  
        
        

T11 4-ottelu Keihäs

  1. Lotta Larjava                           KirkkonU            20,13  
          18,00  20,13  15,37
  2. Elina Vakkilainen                       VantSa              17,98  
          17,98  15,20  16,71
  3. Lena Liimatainen                        EspTa               16,94  
          14,53  16,94  12,55
  4. Naima Sainio                            HKV                 15,57  
          15,57  13,07  14,78
  5. Favour Ntuison                          TapE                15,13  
          15,13  14,44  14,95
  6. Mea Barlow                              VeikkVei            15,10  
          14,32  11,72  15,10
  7. Olivia Rautiainen                       EspTa               14,23  
          12,92  11,91  14,23
  8. Milka Koivukoski                        HelsTa              13,75  
          12,13  13,75  12,22
  9. Rosaliina Hiltunen                      VantSa              13,57  
          12,01  13,57  13,37
 10. Elle Saari                              EspTa               13,14  
              X  13,12  13,14
 11. Tara Sohlo                              EspTa               12,57  
           8,84   9,60  12,57
 12. Helmi Nieminen                          HelsTa              12,37  
          12,37   8,73   8,94
 13. Nella Eiroma                            HKV                 11,38  
          10,35   8,66  11,38
 14. Ronja Kempas                            ViipU               10,98  
          10,98   9,68   9,63
 15. Veera Seppälä                           HKV                 10,85  
          10,43  10,85   9,26
 16. Aura Arvas                              HelsTa              10,57  
          10,57   8,25   8,60
 17. Saima Helminen                          HelsTa              10,25  
           9,30  10,25  10,14
 18. Anna Luht                               HelsTa               9,81  
           7,38   8,89   9,81

T11 4-ottelu
   
   
  1. Naima Sainio                            HKV                  1204
      10,26   15,57     130 3.00,90
        555     159     299     191
        0,0                        
  2. Olivia Rautiainen                       EspTa                1020
      10,88   14,23     127 3.13,39
        457     142     278     143
        0,0                        
  3. Nella Eiroma                            HKV                  1013
      10,59   11,38     118 3.02,31
        500     107     222     184
        0,0                        
  4. Lena Liimatainen                        EspTa                 990
      11,28   16,94     124 3.11,82
        406     177     258     149
        0,0                        
  5. Elina Vakkilainen                       VantSa                961
      11,96   17,98     121 2.59,40
        334     190     240     197
        0,0                        
  6. Tara Sohlo                              EspTa                 918
      10,95   12,57     118 3.19,03
        448     121     222     127
        0,0                        
  7. Lotta Larjava                           KirkkonU              910
      12,23   20,13     124 3.20,37
        310     219     258     123
        0,0                        
  8. Mea Barlow                              VeikkVei              884
      12,21   15,10     127 3.14,05
        312     153     278     141
        0,0                        
  9. Elle Saari                              EspTa                 878
      10,99   13,14     109 3.16,32
        442     128     174     134
        0,0                        
 10. Veera Seppälä                           HKV                   867
      11,75   10,85     121 3.04,95
        354     100     240     173
        0,0                        
 11. Saima Helminen                          HelsTa                863
      11,86   10,25     121 3.02,01
        344      93     240     186
        0,0                        
 12. Rosaliina Hiltunen                      VantSa                790
      12,03   13,57     109 3.10,14
        328     134     174     154
        0,0                        
 13. Aura Arvas                              HelsTa                746
      11,25   10,57     100 3.26,33
        409      97     132     108
        0,0                        
 14. Milka Koivukoski                        HelsTa                736
      12,38   13,75     115 3.31,35
        298     136     205      97
        0,0                        
 15. Anna Luht                               HelsTa                349
      14,65    9,81      NH 3.34,27
        169      88       0      92
        0,0                        


     Helmi Nieminen                          HelsTa                119
        DNS   12,37     DNS     DNS
          0     119       0       0
        0,0                        


     Favour Ntuison                          TapE                  802
      11,25   15,13     121     DNS
        409     153     240       0
        0,0                        

     Ronja Kempas                            ViipU                 572
      12,20   10,98     DNS 3.09,37
        313     102       0     157
        0,0                        

T12 5-ottelu 800 m


  1. Maiju Mäkelä                            VantSa            2.38,66  
  2. Edit Palmén                             EspTa             2.39,20  
  3. Minni Ruska                             HKV               2.53,15  
  4. Mia Flink                               EspTa             2.58,86  
  5. Jade Oravainen                          ViipU             2.59,20  
  6. Ruusu Koskela                           HKV               3.00,00  
  7. Tuulia Kiuru                            HelsTa            3.06,65  
  8. Pinja Liski                             HelsTa            3.08,19  
  9. Kira Shilov                             EspTa             3.13,58  
     Vilja Valtakari                         HelsTa                DNF  
     Emma Kantola                            EspTa                 DNS  
     Julia Ant-Wuorinen                      HKV                   DNS  

T12 5-ottelu 60 m aj

  1. Mia Flink                               EspTa               10,52  
  2. Edit Palmén                             EspTa               11,42  
  3. Minni Ruska                             HKV                 11,50  
  4. Kira Shilov                             EspTa               11,98  
  5. Ruusu Koskela                           HKV                 12,11  
  6. Tuulia Kiuru                            HelsTa              12,22  
  7. Jade Oravainen                          ViipU               12,25  
  8. Vilja Valtakari                         HelsTa              12,52  
  9. Julia Ant-Wuorinen                      HKV                 12,68  
     Emma Kantola                            EspTa                 DNS  

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Edit Palmén                             EspTa               11,42  
  2. Minni Ruska                             HKV                 11,50  
  3. Kira Shilov                             EspTa               11,98  
  4. Ruusu Koskela                           HKV                 12,11  
  5. Tuulia Kiuru                            HelsTa              12,22  

Erä 2                Tuuli: +1,9

  1. Mia Flink                               EspTa               10,52  
  2. Jade Oravainen                          ViipU               12,25  
  3. Vilja Valtakari                         HelsTa              12,52  
  4. Julia Ant-Wuorinen                      HKV                 12,68  
     Emma Kantola                            EspTa                 DNS  

T12 5-ottelu Korkeus

  1. Mia Flink                               EspTa                 145  
         127 130 133 136 139 145 152
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Jade Oravainen                          ViipU                 136  
         118 121 124 127 130 133 136 139
          XO   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Ruusu Koskela                           HKV                   124  
         112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O XXX
  4. Edit Palmén                             EspTa                 124  
         100 106 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  5. Minni Ruska                             HKV                   124  
         112 115 118 121 124 127
           O   O   O  XO XXO XXX
  6. Tuulia Kiuru                            HelsTa                121  
         100 106 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O   O XXX
  7. Vilja Valtakari                         HelsTa                118  
         100 106 112 115 118 121
           O   O  XO   O  XO XXX
  8. Kira Shilov                             EspTa                 115  
         094 100 106 112 115 118
           O  XO  XO  XO  XO XXX

T12 5-ottelu Pituus

  1. Kira Shilov                             EspTa                4,42                    
             X  4,42  4,34
                          
  2. Mia Flink                               EspTa                4,39                    
          4,32  4,39  4,10
                          
  3. Minni Ruska                             HKV                  4,16                    
          3,96  4,01  4,16
                          
  4. Ruusu Koskela                           HKV                  4,14                    
          3,90     X  4,14
                          
  5. Jade Oravainen                          ViipU                4,03                    
          3,73  4,03     X
                          
  6. Tuulia Kiuru                            HelsTa               3,83                    
          3,56     X  3,83
                          
  7. Pinja Liski                             HelsTa               3,82                    
          3,43  3,51  3,82
                          
  8. Vilja Valtakari                         HelsTa               3,69                    
          3,38  3,33  3,69
                          
  9. Edit Palmén                             EspTa                3,39                    
             X     X  3,39
                          

T12 5-ottelu Keihäs

  1. Mia Flink                               EspTa               21,40  
          17,96  19,99  21,40
  2. Ruusu Koskela                           HKV                 19,29  
          18,71  19,29  15,66
  3. Tuulia Kiuru                            HelsTa              13,10  
          10,80  13,10  10,68
  4. Edit Palmén                             EspTa               12,21  
          12,01  12,21  11,90
  5. Kira Shilov                             EspTa               11,62  
          11,62  10,38  10,30
  6. Jade Oravainen                          ViipU               10,26  
          10,26   8,47   8,14
  7. Vilja Valtakari                         HelsTa               9,61  
           9,61   0,45   6,64
  8. Minni Ruska                             HKV                  6,65  
           2,77   6,65   2,71       
     Emma Kantola                            EspTa                 DNS  
        
     Julia Ant-Wuorinen                      HKV                   DNS  
        
     Pinja Liski                             HelsTa                DNS  
        
     Maiju Mäkelä                            VantSa                DNS  
        

T12 5-ottelu
   
   
  1. Mia Flink                               EspTa                1704
      10,52     145   21,40    4,39 2.58,86
        511     416     236     341     200
       +1,9                                
  2. Ruusu Koskela                           HKV                  1275
      12,11     124   19,29    4,14 3.00,00
        321     258     207     294     195
       +1,3                                
  3. Edit Palmén                             EspTa                1267
      11,42     124   12,21    3,39 2.39,20
        390     258     117     177     325
       +1,3                                
  4. Minni Ruska                             HKV                  1218
      11,50     124    6,65    4,16 2.53,15
        381     258      52     298     229
       +1,3                                
  5. Jade Oravainen                          ViipU                1217
      12,25     136   10,26    4,03 2.59,20
        309     342      93     275     198
       +1,9                                
  6. Kira Shilov                             EspTa                1137
      11,98     115   11,62    4,42 3.13,58
        332     205     110     347     143
       +1,3                                
  7. Tuulia Kiuru                            HelsTa               1088
      12,22     121   13,10    3,83 3.06,65
        311     240     128     242     167
       +1,3                                
  8. Vilja Valtakari                         HelsTa                815
      12,52     118    9,61    3,69     DNF
        287     222      86     220       0
       +1,9                                


     Pinja Liski                             HelsTa                401
        DNS    3,82 3.08,19
          0     240     161
                           
     Maiju Mäkelä                            VantSa                329
        DNS 2.38,66
          0     329
                   
     Julia Ant-Wuorinen                      HKV                   275
      12,68     DNS     DNS
        275       0       0
       +1,9                

T13 5-ottelu 800 m


  1. Chantelle Peter                         HKV               2.36,47  
  2. Kaisa Kivinen                           EspTa             2.45,15  
  3. Elli Rantala                            EspTa             3.00,50  
  4. Saara Hokkanen                          EspTa             3.00,68  
  5. Aida Ahlholm                            EspTa             3.00,90  
  6. Isabella Strömberg                      EspTa             3.02,32  
  7. Emma Koskinen                           EspTa             3.03,57  
  8. Emma Väänänen                           VantSa            3.04,27  
  9. Anni Nurminen                           EspTa             3.06,53  
 10. Léa Olivès                              EspTa             3.07,55  
 11. Olivia Laukkoski                        ViipU             3.08,53  
 12. Sara Forsström                          EspTa             3.10,13  
 13. Meaminea Kerkelä                        ViipU             3.15,15  
 14. Kira Koskiniemi                         HKV               3.28,74  
 15. Jenna Aarnio                            HelsTa            3.45,53  

T13 5-ottelu 60 m aj

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa               10,01  
  2. Emma Koskinen                           EspTa               10,16  
  3. Elli Rantala                            EspTa               10,52  
  4. Aida Ahlholm                            EspTa               10,53  
  5. Emma Väänänen                           VantSa              10,54  
  6. Saara Hokkanen                          EspTa               10,68  
  7. Isabella Strömberg                      EspTa               10,73  
  8. Anni Nurminen                           EspTa               10,83  
  9. Chantelle Peter                         HKV                 11,59  
 10. Sara Forsström                          EspTa               11,76  
 11. Kira Koskiniemi                         HKV                 12,57  
 12. Jenna Aarnio                            HelsTa              12,72  
 13. Meaminea Kerkelä                        ViipU               13,51  
 14. Léa Olivès                              EspTa               13,85  
 15. Olivia Laukkoski                        ViipU               14,26  

Erä 1                Tuuli: +2,3

  1. Elli Rantala                            EspTa               10,52  
  2. Emma Väänänen                           VantSa              10,54  
  3. Isabella Strömberg                      EspTa               10,73  
  4. Jenna Aarnio                            HelsTa              12,72  
  5. Léa Olivès                              EspTa               13,85  

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa               10,01  
  2. Aida Ahlholm                            EspTa               10,53  
  3. Saara Hokkanen                          EspTa               10,68  
  4. Kira Koskiniemi                         HKV                 12,57  
  5. Meaminea Kerkelä                        ViipU               13,51  

Erä 3                Tuuli: +2,2

  1. Emma Koskinen                           EspTa               10,16  
  2. Anni Nurminen                           EspTa               10,83  
  3. Chantelle Peter                         HKV                 11,59  
  4. Sara Forsström                          EspTa               11,76  
  5. Olivia Laukkoski                        ViipU               14,26  

T13 5-ottelu Korkeus

  1. Isabella Strömberg                      EspTa                 145  
         112 115 118 121 124 127 130 133 136 139 142 145 148
           O   O   O   O   O   O   O   O   O  XO  XO XXO XXX
  2. Kaisa Kivinen                           EspTa                 142  
         118 121 124 127 130 133 136 139 142 145
           O   O   O   O   O   O  XO  XO   O XXX
  3. Emma Väänänen                           VantSa                142  
         121 124 127 130 133 136 139 142 145
           O   O   O   O   O   O  XO  XO XXX
  4. Aida Ahlholm                            EspTa                 136  
         106 112 115 118 121 124 127 130 133 136 139
           O   O   O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Saara Hokkanen                          EspTa                 136  
         124 127 130 133 136 139        
           O   O   O   O  XO XXX        
  6. Elli Rantala                            EspTa                 133  
         106 112 115 118 121 124 127 130 133 136
           O   O   O   O   O   O   O  XO  XO XXX
  7. Chantelle Peter                         HKV                   133  
         118 121 124 127 130 133 136
           O  XO   O  XO XXO  XO XXX
  8. Anni Nurminen                           EspTa                 127  
         112 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O   O  XO XXX
  9. Emma Koskinen                           EspTa                 124  
         106 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O   O   O XXX
 10. Léa Olivès                              EspTa                 124  
         106 112 115 118 121 124 127
           O   O   O   O  XO  XO XXX
 11. Sara Forsström                          EspTa                 121  
         106 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O XXX
 12. Olivia Laukkoski                        ViipU                 121  
         094 100 106 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O  XO  XO XXX
 13. Meaminea Kerkelä                        ViipU                 118  
         094 100 106 112 115 118 012
           O   O   O   O  XO  XO XXX
 14. Jenna Aarnio                            HelsTa                106  
         100 106 112
         XXO XXO XXX
     Kira Koskiniemi                         HKV                    NH  
         106
         XXX

T13 5-ottelu Pituus

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa                4,42 +1,2               
          4,35  4,34  4,42
          +0,6  +1,9  +1,2
  2. Elli Rantala                            EspTa                4,33 +0,5               
          4,33  4,20  4,16
          +0,5  +1,9  +0,2
  3. Saara Hokkanen                          EspTa                4,33 +0,5               
          4,06  4,33  4,16
          +1,0  +0,5  +0,4
  4. Emma Väänänen                           VantSa               4,32 +0,7               
          2,77  4,27  4,32
          +1,3  +0,3  +0,7
  5. Anni Nurminen                           EspTa                4,14 +0,2               
          4,13  4,14  4,14
          -0,2  +1,4  +0,2
  6. Isabella Strömberg                      EspTa                4,09 +1,2               
          4,09  4,02  3,93
          +1,2  -0,8  +1,1
  7. Aida Ahlholm                            EspTa                4,02 +0,1               
          3,92     X  4,02
          +0,2        +0,1
  8. Emma Koskinen                           EspTa                4,01 +1,3               
             X  4,01  3,79
                +1,3  +0,1
  9. Olivia Laukkoski                        ViipU                3,90 -0,8               
          3,90  3,66     X
          -0,8  +1,6      
 10. Kira Koskiniemi                         HKV                  3,85 -0,3               
          0,38  3,85  3,74
          -1,5  -0,3  -0,7
 11. Meaminea Kerkelä                        ViipU                3,73 +0,7               
          3,73     X  3,61
          +0,7        +1,1
 12. Chantelle Peter                         HKV                  3,54 +0,7               
          3,54  3,53     X
          +0,7  -0,2      
 13. Sara Forsström                          EspTa                3,48 +0,5               
          3,48  3,41  3,24
          +0,5  -0,8  +1,0
 14. Léa Olivès                              EspTa                3,39 +0,8               
          2,85  3,27  3,39
          +1,8  -0,4  +0,8
 15. Jenna Aarnio                            HelsTa               3,38 -1,6               
          3,38  3,02     X
          -1,6  +1,2      

T13 5-ottelu Keihäs

  1. Kaisa Kivinen                           EspTa               27,80  
          21,24  27,80  22,73
  2. Emma Väänänen                           VantSa              26,39  
          22,26  21,66  26,39
  3. Elli Rantala                            EspTa               24,28  
          24,28  20,29  15,79
  4. Saara Hokkanen                          EspTa               19,51  
          19,51  14,43  13,99
  5. Anni Nurminen                           EspTa               19,42  
          18,20  15,83  19,42
  6. Isabella Strömberg                      EspTa               19,34  
          19,19  17,29  19,34
  7. Meaminea Kerkelä                        ViipU               18,74  
          18,74  17,52  15,01
  8. Aida Ahlholm                            EspTa               17,69  
          15,76  17,69  14,17       
  9. Kira Koskiniemi                         HKV                 15,75  
          15,75  12,82  14,09
 10. Jenna Aarnio                            HelsTa              13,09  
          13,09  10,99  10,77
 11. Emma Koskinen                           EspTa               12,29  
          11,51  10,95  12,29       
 12. Chantelle Peter                         HKV                 11,67  
           9,66  11,49  11,67
 13. Sara Forsström                          EspTa               11,50  
          11,50      X  10,65
 14. Léa Olivès                              EspTa                9,81  
           9,81   9,48   9,47
 15. Olivia Laukkoski                        ViipU                7,50  
           7,28   7,02   7,50

T13 5-ottelu
   
   
  1. Kaisa Kivinen                           EspTa                1942
      10,01     142   27,80    4,42 2.45,15
        601     390     325     347     279
       +1,1                    +1,2        
  2. Emma Väänänen                           VantSa               1707
      10,54     142   26,39    4,32 3.04,27
        508     390     305     328     176
       +2,3                    +0,7        
  3. Elli Rantala                            EspTa                1628
      10,52     133   24,28    4,33 3.00,50
        511     320     275     330     192
       +2,3                    +0,5        
  4. Isabella Strömberg                      EspTa                1572
      10,73     145   19,34    4,09 3.02,32
        479     416     208     285     184
       +2,3                    +1,2        
  5. Saara Hokkanen                          EspTa                1560
      10,68     136   19,51    4,33 3.00,68
        486     342     210     330     192
       +1,1                    +0,5        
  6. Aida Ahlholm                            EspTa                1501
      10,53     136   17,69    4,02 3.00,90
        509     342     186     273     191
       +1,1                    +0,1        
  7. Anni Nurminen                           EspTa                1412
      10,83     127   19,42    4,14 3.06,53
        464     278     209     294     167
       +2,2                    +0,2        
  8. Emma Koskinen                           EspTa                1400
      10,16     124   12,29    4,01 3.03,57
        573     258     118     272     179
       +2,2                    +1,3        
  9. Chantelle Peter                         HKV                  1348
      11,59     133   11,67    3,54 2.36,47
        371     320     110     198     349
       +2,2                    +0,7        
 10. Sara Forsström                          EspTa                1044
      11,76     121   11,50    3,48 3.10,13
        353     240     108     189     154
       +2,2                    +0,5        
 11. Meaminea Kerkelä                        ViipU                1008
      13,51     118   18,74    3,73 3.15,15
        222     222     200     226     138
       +1,1                    +0,7        
 12. Olivia Laukkoski                        ViipU                 899
      14,26     121    7,50    3,90 3.08,53
        185     240      61     253     160
       +2,2                    -0,8        
 13. Léa Olivès                              EspTa                 891
      13,85     124    9,81    3,39 3.07,55
        204     258      88     177     164
       +2,3                    +0,8        
 14. Jenna Aarnio                            HelsTa                807
      12,72     106   13,09    3,38 3.45,53
        272     159     128     175      73
       +2,3                    -1,6        
 15. Kira Koskiniemi                         HKV                   792
      12,57      NH   15,75    3,85 3.28,74
        283       0     161     245     103
       +1,1                    -0,3