Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
24.07. klo 18:00 Seuracup II Tulokset (päivitetty: 15:05 30.07.2019)
Seuracup II Porin stadionilla 24.7.2019 

Kahden osaottelun yhteispisteet: 1) PorinYU 25828, 2) NoormNo 23961, 3) NakkVire 22016, 4) LauttLu 21288, 5) VammsVoi 18781, 6) KanksLei 18710, 7)
SäkU 17850, 8) PorinTa 9024, 9) UlvST 4363, 10) ParkU 3932

P11 150m
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     22,96             
2)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   23,16             
3)   Santeri Rantala                  NakkVire                  23,34             
4)   Eino Isometsä                    KanksLei                  24,14             
5)   Johannes Kallio                  PorinYU                   24,22             
6)   Jatro Tapio                      VammsVoi                  24,57             
7)   Severi Salonen                   SäkU                      24,87             
8)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   25,00             
9)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     25,34             
10)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   28,36             
     Måns Selivaara                   NoormNo                   23,14             
     Onni Mäkelä                      UlvST                     24,66             
     Hugo Salmi                       VammsVoi                  24,06                                                      
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   22,44             
     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  26,99             

Erä 1
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     22,96             
2)   Santeri Rantala                  NakkVire                  23,34             
3)   Johannes Kallio                  PorinYU                   24,22             
4)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   25,00             
5)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     25,34             
     Hugo Salmi                       VammsVoi                  24,06             
     Måns Selivaara                   NoormNo                   23,14             
     Onni Mäkelä                      UlvST                     24,66             

Erä 2
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   23,16             
2)   Eino Isometsä                    KanksLei                  24,14             
3)   Jatro Tapio                      VammsVoi                  24,57             
4)   Severi Salonen                   SäkU                      24,87             
5)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   28,36             
     Antti Tuomisto                   VammsVoi                  26,99             
     Mikael Saastamoinen              NoormNo                   22,44             
       
T11 150m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  22,75             
2)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   23,36             
3)   Venla Koponen                    PorinTa                   23,39             
4)   Fanni Harju                      UlvST                     23,65             
5)   Alina Tuominen                   SäkU                      23,68             
6)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   23,91             
7)   Emmi Prihti                      NoormNo                   24,17             
8)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   24,82             
9)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  25,05             
10)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  26,08             
11)  Ilona Rantala                    NakkVire                  26,21             
12)  Milja Anttila                    NakkVire                  26,34             
13)  Fiia Iltanen                     VammsVoi                  27,60             
14)  Alissa Naski                     NakkVire                  28,01             
     Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   24,86             
     Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  25,43             
     Paulina Deltuvaite               UlvST                     28,12             

Erä 1
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  22,75             
2)   Venla Koponen                    PorinTa                   23,39             
3)   Emmi Prihti                      NoormNo                   24,17             
4)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   24,82             
5)   Alissa Naski                     NakkVire                  28,01             
     Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   24,86             

Erä 2
1)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   23,36             
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   23,91             
3)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  25,05             
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  26,21             
5)   Milja Anttila                    NakkVire                  26,34             
     Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  25,43             

Erä 3
1)   Fanni Harju                      UlvST                     23,65             
2)   Alina Tuominen                   SäkU                      23,68             
3)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  26,08             
4)   Fiia Iltanen                     VammsVoi                  27,60                                                               
     Paulina Deltuvaite               UlvST                     28,12             

P11 60m aidat
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  10,82             
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     11,08             
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   11,11             
4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,33             
5)   Måns Selivaara                   NoormNo                   11,51             
6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  12,03             
7)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  13,07             
8)   Juho Peltola                     SäkU                      13,90             
9)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      16,02             

Erä 1
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   11,51             
2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  12,03             
3)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  13,07             
4)   Juho Peltola                     SäkU                      13,90             

Erä 2
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  10,82             
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     11,08             
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   11,11             
4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,33             
5)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      16,02             

T11 60m aidat
1)   Venla Koponen                    PorinTa                   11,14             
2)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   11,27             
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   11,35             
4)   Elea Nieminen                    NakkVire                  11,61             
5)   Fanni Valli                      SäkU                      11,62             
6)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   11,71             
7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  11,81             
8)   Fanni Harju                      UlvST                     12,27             
9)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   12,33             
10)  Daniela Snäll                    NoormNo                   12,48             
11)  Emma Lindfors                    NoormNo                   13,54             
12)  Kiira Broman                     PorinYU                   13,70             
13)  Minttu Suomela                   LauttLu                   13,82             
     Kerttu Anttila                   NakkVire                  13,89             
     Meea Iltanen                     VammsVoi                  14,66             
     Iina Poussu                      NoormNo                   11,60             

Erä 1
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   11,35             
2)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  11,81             
3)   Fanni Harju                      UlvST                     12,27             
4)   Daniela Snäll                    NoormNo                   12,48             
     Kerttu Anttila                   NakkVire                  13,89             

Erä 2
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   11,27             
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  11,61             
3)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   11,71             
     Iina Poussu                      NoormNo                   11,60             
     Meea Iltanen                     VammsVoi                  14,66             

Erä 3
1)   Venla Koponen                    PorinTa                   11,14             
2)   Fanni Valli                      SäkU                      11,62             
3)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   12,33             
4)   Emma Lindfors                    NoormNo                   13,54             
5)   Kiira Broman                     PorinYU                   13,70             
6)   Minttu Suomela                   LauttLu                   13,82             

P11 Korkeus
1)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  125               
     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Juho Viitanen                    NoormNo                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xxo    o      xxx    

3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     xo     xxx    

5)   Robert Palmroth                  PorinYU                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Santeri Rustari                  PorinYU                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

7)   Jere Peltomäki                   KanksLei                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

7)   Kristian Somelar                 KanksLei                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

7)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Luca Ketonen                     SäkU                      105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

11)  Onni Mäkelä                      UlvST                     100               
     100    105    
     o      xxx    

     Einari Kaipiainen                UlvST                     125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

     Kasper Naski                     NakkVire                  110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

T11 Korkeus
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      xxo    xo     o      o      xxx    

2)   Venla Murto                      NakkVire                  120               
     105    110    115    120    125    
     xo     xo     xxo    o      xxx    

3)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   105               
     100    105    110    
     o      xo     xxx    

3)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      xo     xxx    

5)   Meea Iltanen                     VammsVoi                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Pinja Santa-Nokki                PorinTa                   100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

7)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      xo     xo     xxx    

     Elea Nieminen                    NakkVire                  105               
     105    110    
     o      xxx    

     Fanni Harju                      UlvST                     95                
     95     100    
     o      xxx    

     Fanni Valli                      SäkU                      125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

     Jenny Viitanen                   NoormNo                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xx-    

P11 Kuula
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   7,73              
     7,73   x      6,84   7,57   

2)   Onni Mäkelä                      UlvST                     7,26              
     7,26   x      6,92   6,69   

3)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  7,15              
     7,13   6,83   7,15   6,98   

4)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,11              
     6,64   6,24   7,11   6,56   

5)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  6,84              
     6,84   6,19   x      6,82   

6)   Tuukka Karilainen                SäkU                      6,60              
     6,51   6,59   6,60   5,49   

7)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  6,47              
     6,47   x      x      6,21   

8)   Christian Petelius               LauttLu                   6,37              
     5,66   6,37   6,13   6,19   

9)   Roma Laamanen                    LauttLu                   6,11              
     6,11   5,87   5,92   5,34   

10)  Einari Reunamo                   PorinYU                   5,84              
     5,83   5,18   5,30   5,84   

     Aapo Manner                      NoormNo                   6,49              
     6,49   6,37   6,42   6,23   

     Aapo Mäkelä                      UlvST                     7,92              
     7,92   6,69   x      6,19   

     Arttu Rantala                    NakkVire                  5,34              
     5,34   5,06   4,52   x      

     Eino Isometsä                    KanksLei                  6,99              
     6,99   x      6,71   6,83   

     Jeri Niinivirta                  UlvST                     7,59              
     7,44   7,27   7,59   7,11   
               
     Santeri Rantala                  NakkVire                  6,91              
     6,42   6,23   6,57   6,91   

T11 Kuula
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,03              
     8,07   8,14   8,37   9,03   

2)   Anna Saine                       KanksLei                  7,57              
     7,57   7,37   7,24   7,42   

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   7,27              
     7,07   6,95   7,14   7,27   

4)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   7,20              
     6,70   6,77   7,20   6,42   

5)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  6,86              
     5,65   6,86   6,74   6,43   

6)   Jenny Sköld                      NakkVire                  6,03              
     6,03   x      x      5,00   

7)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  5,68              
     4,61   5,25   5,17   5,68   

8)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     5,35              
     5,35   5,24   5,12   4,72   

9)   Iida Hynnä                       VammsVoi                  4,91              
     4,51   4,69   4,91   4,28   

10)  Paulina Deltuvaite               UlvST                     4,83              
     3,89   4,68   3,83   4,83   

11)  Milja Alin                       SäkU                      3,85              
     3,85   3,49   3,50   3,61   

12)  Anette Nelimarkka                UlvST                     3,52              
     3,52   3,32   3,35   3,36   

     Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  6,31              
     5,95   6,10   6,21   6,31   

     Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,50              
     5,82   6,33   6,50   4,66   

P11 1km kävely
1)   Onni Unkuri                      NakkVire                  5.57,32           
2)   Robert Palmroth                  PorinYU                   6.07,23           
3)   Juho Viitanen                    NoormNo                   6.37,45           
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   6.39,42           
5)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  6.59,30           
6)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     6.59,40           
7)   Kristian Somelar                 KanksLei                  7.24,82           

T11 1km kävely
1)   Jenny Sköld                      NakkVire                  6.30,57           
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   6.36,39           
3)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  6.44,74           
4)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6.47,09           
5)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  6.56,49           
6)   Iina Kause                       PorinYU                   7.15,42           
7)   Anna Saine                       KanksLei                  7.47,72           

P/T11 4x600m viesti

1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   8.09,09           
   1) Robert Palmroth, 2) Linnea Tuominen, 
   3) Niklas Nuorsaari, 4) Iina Kause
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.17,60           
   1) Sakarja Koivisto, 2) Iina Poussu, 
   3) Måns Selivaara, 4) Emmi Prihti
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.25,16           
   1) Toivo Koivu, 2) Minttu Heinonen, 
   3) Joose Tiensuu, 4) Essi Kinnanen
4)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  8.50,82           
   1) Arttu Rantala, 2) Ilona Rantala, 
   3) Santeri Rantala, 4) Elea Nieminen
5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   9.02,39           
   1) Sakari Mäkelä, 2) Minttu Suomela, 
   3) Santeri Mäkelä, 4) Eevi Pohjolainen
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      9.29,30           
   1) Luca Ketonen, 2) Fanni Valli, 
   3) Severi Salonen, 4) Alina Tuominen

P13 200m
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   25,12             
2)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  27,94             
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   30,38             
4)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  31,37             
5)   Weetu Rintala                    LauttLu                   32,02             
6)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   32,08             
7)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   33,08             
8)   Arttu Kivioja                    NakkVire                  33,23             
9)   Lauri Aaltonen                   VammsVoi                  33,41             
10)  Elias Romppanen                  SäkU                      40,65             

Erä 1, Tuuli: +3,0
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   25,12             
2)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  27,94             
3)   Weetu Rintala                    LauttLu                   32,02             
4)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   33,08             
5)   Arttu Kivioja                    NakkVire                  33,23             

Erä 2, Tuuli: +2,6
1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   30,38             
2)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  31,37             
3)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   32,08             
4)   Lauri Aaltonen                   VammsVoi                  33,41             
5)   Elias Romppanen                  SäkU                      40,65             

T13 200m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   27,57             
2)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   30,20             
3)   Aada Salonen                     PorinYU                   30,40             
4)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  30,57             
5)   Minka Rannanmäki                 SäkU                      31,29             
6)   Diana Laine                      KanksLei                  31,38             
7)   Viivi Viita                      PorinTa                   31,73             
8)   Ilona Koivuranta                 LauttLu                   31,74             
9)   Maija Vuori                      NakkVire                  31,95             
10)  Petra Broman                     PorinYU                   32,12             
11)  Emilia Palomäki                  UlvST                     33,10             
12)  Peppi Lehtinen                   KanksLei                  34,18             
     Anni Teronen                     VammsVoi                  32,01             
     Elle Kariniemi                   LauttLu                   28,70             
     Olivia Kärki                     LauttLu                   28,26             
     Katariina Lammi                  UlvST                     33,66             

Erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Aada Salonen                     PorinYU                   30,40             
2)   Minka Rannanmäki                 SäkU                      31,29             
3)   Viivi Viita                      PorinTa                   31,73             
4)   Ilona Koivuranta                 LauttLu                   31,74             
5)   Maija Vuori                      NakkVire                  31,95             
6)   Petra Broman                     PorinYU                   32,12             
     Anni Teronen                     VammsVoi                  32,01             
     Elle Kariniemi                   LauttLu                   28,70             

Erä 2, Tuuli: +1,2
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   27,57             
2)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   30,20             
3)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  30,57             
4)   Diana Laine                      KanksLei                  31,38             
5)   Emilia Palomäki                  UlvST                     33,10             
6)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  34,18             
     Katariina Lammi                  UlvST                     33,66             
     Olivia Kärki                     LauttLu                   28,26             

P13 60m aidat, Tuuli: +4,7
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,52             
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   12,11             
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  12,73             
4)   Severi Laine                     LauttLu                   13,06             
5)   Ilpo Heikkilä                    KanksLei                  14,06             
6)   Aatu Kantola                     SäkU                      17,29             
     Veikka Loikas                    PorinYU                   DNF               

T13 60m aidat
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,24             
2)   Milja Perälä                     PorinYU                   11,13             
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,18             
4)   Aino Anttila                     NakkVire                  12,37             
5)   Hilla Tenho                      NoormNo                   13,27             
6)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  13,37             
7)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,56             
8)   Ingrita-Riin Masur               SäkU                      13,65             

Erä 1, Tuuli: +2,4
1)   Milja Perälä                     PorinYU                   11,13             
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,18             
3)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,56             
4)   Ingrita-Riin Masur               SäkU                      13,65             

Erä 2, Tuuli: +3,2
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,24             
2)   Aino Anttila                     NakkVire                  12,37             
3)   Hilla Tenho                      NoormNo                   13,27             
4)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  13,37             

P13 Seiväs
1)   Vilho Willman                    NoormNo                   180               
     160    170    180    190    
     o      -      o      xxx    

2)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   170               
     110    120    130    140    150    160    170    180    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Einari Mäki-Soini                VammsVoi                  160               
     140    150    160    170    
     o      o      o      xxx    

4)   Juho Nurmi                       NakkVire                  150               
     110    120    130    140    150    160    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Kasper Naski                     NakkVire                  150               
     110    120    130    140    150    160    
     o      o      o      o      o      xxx    

T13 Seiväs
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   260               
     220    240    250    260    272    
     o      o      xxo    o      xxx    

2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   190               
     110    120    130    140    150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Liina Laine                      LauttLu                   190               
     140    150    160    170    180    190    200    
     o      xo     o      o      xxo    xxo    xxx    

4)   Anna Bergius                     SäkU                      160               
     120    130    140    150    160    170    
     o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  150               
     130    140    150    160    
     o      o      o      xxx    

P13 Kuula
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  12,41             
     12,35  12,09  12,14  12,41  

2)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,46             
     10,35  10,46  10,21  x      

3)   Rami Tuominen                    KanksLei                  9,45              
     9,14   9,20   9,45   9,39   

4)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  8,80              
     8,00   8,80   8,32   8,74   

5)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,28              
     7,75   8,11   8,28   8,28   

6)   Juuso Marttila                   PorinYU                   8,21              
     8,07   7,52   8,21   8,06   

7)   Juho Kallio                      NoormNo                   7,46              
     7,01   7,46   x      7,12   

T13 Kuula
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,53             
     9,59   10,50  9,99   10,53  

2)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,60              
     9,18   9,60   9,20   8,83   

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,37              
     8,42   8,90   8,16   9,37   

4)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  9,18              
     x      8,64   8,62   9,18   

5)   Ella Kause                       PorinYU                   8,49              
     8,49   8,29   8,34   8,40   

6)   Elli Isometsä                    KanksLei                  8,49              
     7,28   8,19   8,49   8,28   

7)   Katariina Lammi                  UlvST                     8,30              
     7,92   8,30   8,07   8,00   

8)   Emilia Helmi                     NoormNo                   7,33              
     6,51   7,33   7,23   7,25   

9)   Anni Teronen                     VammsVoi                  6,53              
     6,53   6,25   6,38   6,19   

10)  Jenni Friman                     PorinTa                   6,32              
     6,01   6,32   6,02   5,43   

11)  Polina Protasov                  SäkU                      6,16              
     5,23   6,16   x      5,96   

     Helmi Äärelä                     NakkVire                  7,73              
     7,49   7,73   7,46   7,63   

P13 1km kävely
1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   5.45,22           
2)   Juho Kallio                      NoormNo                   6.03,64           
3)   Niklas Ranne                     PorinYU                   7.22,39           

T13 1km kävely
1)   Aino Anttila                     NakkVire                  5.49,04           
2)   Joanna Hämäläinen                SäkU                      6.03,28           
3)   Ella Kause                       PorinYU                   6.05,52           
4)   Petra Broman                     PorinYU                   6.14,26           
5)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   6.43,98           
6)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  7.14,49           
7)   Anni Teronen                     VammsVoi                  7.21,10           
8)   Elli Isometsä                    KanksLei                  7.25,73           
                                 
P/T13 4x600m viesti

1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   7.42,34           
   1) Lauri Weckström, 2) Ella Kause, 
   3) Juuso Marttila, 4) Sofia Sivunen
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.05,23           
   1) Samuel Jussila, 2) Emilia Helmi, 
   3) Juho Kallio, 4) Aada-Olivia Oksanen
3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   8.18,31           
   1) Eerik Lehtinen, 2) Liina Laine, 
   3) Weetu Rintala, 4) Siiri Mäkelä
4)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  8.23,90           
   1) Arttu Kivioja, 2) Maija Vuori, 
   3) Juho Unkuri, 4) Aino Anttila
5)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  9.03,29           
   1) Lauri Aaltonen, 2) Anni Teronen, 
   3) Antti Tuomisto, 4) Janita Kinnanen
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      9.34,97           
   1) Elias Romppanen, 2) Ingrita-Riin Masur, 
   3) Aatu Kantola, 4) Minka Rajamäki
7)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  9.36,49           
   1) Rami Tuominen, 2) Elli Isometsä, 
   3) Ilpo Heikkilä, 4) Sofia Kurumaa

P15 300m
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      39,81             
2)   Aatu Pelli                       NakkVire                  40,67             
3)   Juho Kivistö                     PorinYU                   41,09             
4)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  42,55             
5)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   42,71             
6)   Daniel Jalo                      LauttLu                   42,86             
7)   Joonas Mäkinen                   VammsVoi                  47,55             
8)   Olli Lindroos                    NoormNo                   51,03             
9)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  56,87             
     Juhana Siivonen                  SäkU                      47,46             

Erä 1
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      39,81             
2)   Aatu Pelli                       NakkVire                  40,67             
3)   Juho Kivistö                     PorinYU                   41,09             
4)   Olli Lindroos                    NoormNo                   51,03             
5)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  56,87             
     Juhana Siivonen                  SäkU                      47,46             

Erä 2
1)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  42,55             
2)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   42,71             
3)   Daniel Jalo                      LauttLu                   42,86             
4)   Joonas Mäkinen                   VammsVoi                  47,55             

T15 300m
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   44,44             
2)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   46,27             
3)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  46,27             
4)   Maria Pukkila                    PorinTa                   46,54             
5)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  48,22             
6)   Sanni Pihko                      LauttLu                   49,00             
7)   Noora Lehti                      NoormNo                   50,38             
8)   Ella Salminen                    PorinYU                   50,93             
9)   Reetta Ääri                      SäkU                      51,60             

Erä 1
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   44,44             
2)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   46,27             
3)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  46,27             
4)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  48,22             
5)   Ella Salminen                    PorinYU                   50,93             

Erä 2
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   46,54             
2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   49,00             
3)   Noora Lehti                      NoormNo                   50,38             
4)   Reetta Ääri                      SäkU                      51,60             

T15 80m aidat, Tuuli: +3,4
1)   Olivia Kärki                     LauttLu                   13,05             
2)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   13,20             
3)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  13,40             
4)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  13,41             
5)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   13,63             
6)   Sara Peltonen                    SäkU                      17,32             
7)   Iisa Hurula                      VammsVoi                  19,35             

P15 100m aidat, Tuuli: +3,4
1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  15,85             
2)   Sami Heino                       PorinYU                   18,77             
3)   Joona Nurmi                      NoormNo                   19,38             

P15 Kolmiloikka
1)   Jasper Hakala                    PorinTa                   10,35 +1,1          
     x      10,35  10,32  x      
            +1,1   +2,5          

2)   Janne Pajunen                    PorinYU                   10,18 +0,4          
     9,90   10,18  10,08  9,67   
     -0,4   +0,4   +2,3   +0,4   

3)   Aatu Mäkinen                     SäkU                      10,07 +1,6          
     10,07  9,55   9,87   9,27   
     +1,6   +0,2   +2,0   -0,5   

4)   Niklas Mattila                   LauttLu                   9,38 +1,4          
     x      9,05   9,14   9,38   
            +1,0   +2,3   +1,4   

5)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   9,13 +2,3  8,91 +0,6
     8,83   9,13   8,75   8,91   
     +2,2   +2,3   +0,3   +0,6   

6)   Olli Heikkilä                    KanksLei                  9,03 +1,4          
     9,03   x      x      8,94   
     +1,4                 +1,2   

7)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  7,95 +1,7          
     7,01   x      7,95   7,49   
     +1,1          +1,7   +0,6   

8)   Luka Hohtari                     NakkVire                  7,17 +0,0          
     6,64   7,12   7,17   7,02   
     -0,1   +1,1   +0,0   +1,8   

T15 Kolmiloikka
1)   Linnea Salo                      NakkVire                  9,18              
     9,05   9,18   8,56   x      
                                 
2)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   9,06              
     x      8,90   8,40   9,06   
                                 
3)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   8,74              
     8,68   8,74   8,47   8,52   
                          +1,0   
4)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  8,74              
     8,74   8,52   8,66   8,62   
                                 
5)   Aino Manner                      NoormNo                   8,45              
     7,84   7,97   7,70   8,45   
                                 
6)   Oona Turunen                     KanksLei                  7,93              
     x      7,91   7,86   7,93   
                                 
7)   Saga Puumalainen                 SäkU                      7,32              
     x      7,17   7,17   7,32   
                                 
     Eeva Kari                        NakkVire                  10,06             
     10,06  9,94   9,83   9,87   
                                 
     Sofia Sivunen                    PorinYU                   9,19              
     9,19   8,94   9,14   8,91   
                                 
P15 Moukari
1)   Eemil Sairio                     KanksLei                  46,12             
     x      x      46,12  45,58  

2)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  35,58             
     35,58  34,21  34,14  35,08  

3)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   31,15             
     30,37  x      31,15  30,45  

4)   Veikko Koski                     PorinYU                   25,03             
     22,60  23,36  25,03  24,51  

5)   Henri Hynnä                      SäkU                      18,96             
     17,63  18,94  17,52  18,96  

6)   Aapo Manner                      NoormNo                   14,79             
     12,85  14,79  14,09  14,22  

T15 Moukari
1)   Jessi Lope                       NoormNo                   38,30             
     35,26  38,30  x      37,90  

2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    38,18             
     x      x      28,28  38,18  

3)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  29,57             
     28,35  24,44  26,60  29,57  

4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   26,32             
     x      26,32  x      x      

5)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   18,98             
     x      x      18,98  18,02  

     Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   41,05             
     39,58  37,76  38,92  41,05  

P15 1km kävely
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   6.30,71           
2)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  7.01,83           

T15 1km kävely
1)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  5.26,23           
2)   Aino Manner                      NoormNo                   5.36,67           
3)   Anni Välimäki                    PorinYU                   5.56,37           

P/T15 4x800m viesti

1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   10.16,89          
   1) Aleksi Miikkulainen, 2) Jenny Karttunen, 
   3) Sami Heino, 4) Aleksandra Huhtala
2)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   10.36,69          
   1) Henrik Lehtinen, 2) Emmi Pohjolainen, 
   3) Daniel Jalo, 4) Julia Kaasalainen
3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   11.00,94          
   1) Olli Lindroos, 2) Aino Manner, 
   3) Joona Nurmi, 4) Sanni-Maria Mäkelä
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  11.00,95          
   1) Olavi Tuomisto, 2) Mila Jokinen, 
   3) Joonas Mäkinen, 4) Pinja Mattila
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  11.27,89          
   1) Mikael Lähteenmäki, 2) Jenny-Maria Jäniskangas, 
   3) Elias Kurumaa, 4) Oona Turunen
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      11.37,90          
   1) Juhana Siivonen, 2) Reetta Ääri, 
   3) Carlos Peltonen, 4) Sara Peltonen
7)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  11.40,48          
   1) Aatu Pelli, 2) Lotta Sjöblom, 
   3) Luka Hohtari, 4) Emmi Patrikainen

N17 800m
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  2.27,01           
2)   Sani Rajala                      EurajVei                  2.27,47           
3)   Elmiina Kulmala                  SäkU                      2.36,22           
4)   Lisa-Sofie Fabig                 NoormNo                   2.59,76           
5)   Matleena Ranki                   NakkVire                  3.04,34           

M17 800m
1)   Niklas Erkintalo                 NoormNo                   2.07,76           
2)   Robert Silenko                   LauttLu                   2.09,35           
3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   2.11,52           
4)   Tino Knuutila                    KanksLei                  2.12,35           
5)   Samuli Kero                      VammsVoi                  2.14,63           
6)   Petri Hynnä                      SäkU                      2.22,37           
7)   Nico Sivonen                     NakkVire                  2.39,74           

N17 Pituus
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   5,31 +2,2  5,23 +1,5
     5,23   5,31   5,15   5,23   
     +1,5   +2,2   +1,6   +0,4   

2)   Nina Seppälä                     PorinYU                   4,91 +2,0          
     4,91   x      4,30   x      
     +2,0   +3,0   +1,6   +2,4   

3)   Jenna Järvinen                   KanksLei                  4,56 +4,3  4,15 +1,5
     4,15   4,03   4,17   4,56   
     +1,5   +3,0   +2,3   +4,3   

4)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   4,43 +2,8  NM +1,6 
     x      4,43   4,26   x      
     +2,6   +2,8   +2,8   +1,6   

5)   Emilia Aaltonen                  SäkU                      4,42 +2,9  4,36 +2,0
     4,33   4,18   4,42   4,36   
     +1,6   +0,8   +2,9   +2,0   

6)   Eeva Kari                        NakkVire                  4,38 +2,0          
     4,38   4,18   4,20   4,21   
     +2,0   +3,2   +3,1   +2,9   

7)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  4,26 +0,7          
     4,18   4,23   x      4,26   
     +3,3   +2,2   +3,3   +0,7   

8)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   4,24 +3,4  4,21 +1,9
     4,24   4,16   x      4,21   
     +3,4   +1,9   +4,5   +1,9   

9)   Olga Kononen                     NoormNo                   3,44 +2,1  NM +0,4 
     3,24   x      3,44   x      
     +2,7   +0,4   +2,1   +2,5   

M17 Pituus
1)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  6,22 +1,5          
     6,22   -      -      -      
     +1,5                        

2)   Oliver Oksanen                   NoormNo                   5,65 +2,6  5,32 +0,4
     x      5,65   5,61   5,32   
     +2,3   +2,6   +2,2   +0,4   

3)   Elias Toivonen                   SäkU                      4,84 +1,4          
     4,74   x      4,84   4,48   
     +2,1   +1,5   +1,4   +1,0   

4)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  4,54 +1,3          
     4,31   4,39   4,17   4,54   
     +2,7   +1,9   +1,1   +1,3   

5)   Akseli Alanen                    LauttLu                   3,86 +1,7          
     3,86   x      x      -      
     +1,7   +1,5   +1,4          

6)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   3,52 +0,0          
     3,34   3,33   3,39   3,52   
     +1,3   +1,8   +0,2   +0,0   

M17 Keihäs
1)   Niilo Harjunen                   NakkVire                  45,67             
     45,21  45,61  43,04  x      41,92  45,67  

2)   Eetu Jalonen                     SäkU                      44,93             
     x      41,62  39,72  41,29  42,14  44,93  

3)   Veikka Granat                    NoormNo                   44,16             
     38,48  44,16  41,95  41,49  42,52  x      

4)   Veeti Laine                      LauttLu                   36,89             
     35,44  36,89  x      32,30  -      -
      
5)   Kim Välimäki                     VammsVoi                  27,68                                                                       

     27,68  23,28  25,07  x      x      x      

6)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   18,15             
     16,79  17,74  17,48  18,15  17,65  15,92  

N17 Keihäs
1)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  32,63             
     32,63  31,50  30,49  x      

2)   Sonja Puumalainen                SäkU                      26,31             
     24,33  x      25,99  26,31  

3)   Aino Ranki                       NakkVire                  25,29             
     22,84  24,95  x      25,29  

4)   Pinja Kallio                     NoormNo                   23,66             
     22,15  21,52  23,66  21,39  

5)   Sarah Lipp                       LauttLu                   19,06             
     x      x      19,06  18,67  

6)   Maria Juhala                     KanksLei                  18,32             
     16,02  18,26  18,32  17,65  

7)   Melisa Taimiola                  PorinYU                   13,17             
     x      13,17  x      x