Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
18.05. klo 11:00 Pohjois-Karjalan pm-maastot Tulokset (päivitetty: 16:09 18.05.2019)
Live-tulospalvelu: http://live.tuloslista.com/4011

Pohjois-Karjalan pm-maastot
Liperin Taimi
18.05.2019           

P9 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Herman Kari                      LipTai                    3,29              
2)   Voitto Voutilainen               JoensKa                   3,31              
3)   Lauri Laamanen                   PyhäsU                    3,33              
4)   Max Valtonen                     PyhäsU                    3,44              
5)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   3,46              
6)   Veikka Viinisalo                 JoensKa                   3,47              
7)   Santtu Piitulainen               JoensKa                   3,48              
8)   Miikka Piipponen                 PyhäsU                    3,50              
9)   Veeti Hirvonen                   PolvijU                   3,53              
10)  Miika Hirvonen                   PolvijU                   3,54              
11)  Lauri Pietarinen                 LipTai                    3,56              
12)  Pietu Stenberg                   PyhäsU                    3,59              
13)  Peetu Alastalo                   PyhäsU                    4,01              
14)  Simo Härkönen                    PolvijU                   4,03              
15)  Vili Hyvärinen                   PolvijU                   4,07              
16)  Sisu Rieppo                      PolvijU                   4,08              
17)  Jami Kukkonen                    JuuanU                    4,11              
18)  Vili Kärki                       LiTai                     4,17              
19)  Onni Koskinen                    PyU                       4,23              
20)  Lenni Rieppo                     PolvijU                   4,38              
21)  Toivo Saalasti                   LipTai                    5,12              
     Ate Jokinen                      LipTai                    DNS               


T9 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Anastasia Kari                   LipTai                    3,49              
2)   Ronja Eronen                     PyhäsU                    3,53              
3)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    3,54              
4)   Senni Ryhänen                    JoensKa                   3,58              
5)   Sara Noponen                     LipTai                    4,07              
6)   Hilma Parkkinen                  JoensKa                   4,08              
7)   Lila Riissanen                   LipTai                    4,11              
8)   Anette Alastalo                  PyhäsU                    4,12              
9)   Minka Nevalainen                 PyhU                      4,15              
10)  Hertta Vatanen                   LipTai                    4,16              
11)  Vinka Pyylampi                   JoensKa                   4,19              
12)  Lilja Kervinen                   PyhäsU                    4,23              
13)  Ida Pelli                        PolvijU                   4,26              
14)  Helmi Kuronen                    PyhU                      4,27              
14)  Jade Nousiainen                  PyhäsU                    4,27              
16)  Emilia Johnson                   PolvijU                   4,34              
17)  Pihla Karttunen                  PolvijU                   4,38              
18)  Alissa Kivelä                    PolvijU                   4,41              
19)  Anni Hyttinen                    PolvijU                   4,42              
20)  Lotta Tanskanen                  PolvijU                   4,48              
21)  Kerttu Vatanen                   LipTai                    4,58              
     Milja Pyykkö                     LipTai                    DNS               


P10 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Tomi Koponen                     OutokPa                   3,37              
2)   Veeti Meriläinen                 PyhäsU                    3,41              
3)   Konsta Malinen                   LiTai                     3,42              
4)   Arttu Kylmänen                   PyhäsU                    3,43              
4)   Toivo Parkkinen                  JoensKa                   3,43              
6)   Arttu Kettunen                   PolvijU                   3,46              
7)   Vilho Frisk                      PyU                       3,48              
8)   Matias Pietarinen                LipTai                    3,53              
9)   Joona Mustonen                   PolvijU                   4,16              
10)  Severi Inkinen                   PolvijU                   4,29              
     Eetu Tolvanen                    LipTai                    DNS               
     Leevi Partanen                   JoensKa                   DNS               


T10 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Noora Hukka                      JoensKa                   3,32              
2)   Pinja Stenberg                   PyhäsU                    3,46              
3)   Maiju Hirvonen                   PyhäsU                    3,51              
4)   Mette Oinonen                    JoensKa                   3,52              
5)   Milja Nevalainen                 PyhU                      3,58              
6)   Lotta Peltola                    JoensKa                   3,59              
7)   Elli Halonen                     LipTai                    4,00              
8)   Ronja Vattulainen                PolvijU                   4,05              
9)   Anni Saarelainen                 LipTai                    4,20              
10)  Saana Martiskainen               JoensKa                   4,29              
11)  Aada Holopainen                  LipTai                    4,47              
     Peppilotta Eronen                JoensKa                   DNS               
     Venla Pyykkö                     LipTai                    DNS               


P11 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Renne Kankkunen                  LipTai                    3,30              
2)   Niilo Purmonen                   PyU                       3,34              
3)   Veeti Rieppo                     PolvijU                   3,35              
4)   Paavo Saalasti                   LipTai                    3,39              
5)   Aapo Rautiainen                  KiihtU                    3,49              
5)   Riko Pippuri                     LipTai                    3,49              
7)   Santeri Pesonen                  LiTai                     3,54              
8)   Janne Piipponen                  PyhäsU                    3,59              
9)   Oskari Pakarinen                 PyhäsU                    4,10              
10)  Niilo Pelli                      PolvijU                   4,22              
11)  Leevi Tanskanen                  PolvijU                   4,26              


T11 Maastojuoksu 1km
Loppukilpailu
1)   Else Lehmus                      LipTai                    3,37              
2)   Nuuna Piipponen                  JoensKa                   3,43              
3)   Siiri Martiskainen               JoensKa                   3,55              
4)   Sointu Kuiri                     PolvijU                   4,10              
5)   Milla Vaittinen                  JoensKa                   4,13              
6)   Veera Kinnunen                   LipTai                    4,34              
7)   Martta Muuttoranta               LipTai                    4,35              
8)   Krista Ohtonen                   PolvijU                   4,53              
     Marianne Puustinen               PyhäsU                    DNS               


P12 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Ville Meriläinen                 PyhäsU                    7,47              
2)   Eeli Häikiö                      LipTai                    7,53              
3)   Samuel Sallinen                  JoensKa                   8,00              
4)   Henri-Mikael Kaari               JoensKa                   8,27              
5)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    8,33              
6)   Luukas Karppinen                 LipTai                    8,36              
7)   Kaapo Ikonen                     LipTai                    8,48              
8)   Niilo Karhukorpi                 LiTai                     8,49              
     Aapo Heikkinen                   LipTai                    DNS               


T12 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Nella Voutilainen                JoensKa                   8,04              
2)   Elina Likhanova                  LipTai                    8,06              
3)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   8,23              
4)   Iina Kukkonen                    JuuanU                    8,31              
5)   Meeri Torssonen                  LipTai                    8,37              
6)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    8,40              
7)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    8,48              
8)   Kerttu Kaihola                   JoensKa                   9,15              
9)   Nea Nousiainen                   PyhäsU                    9,32              
10)  Mimmi Marttinen                  JoensKa                   10,11             
11)  Noora Kakkonen                   PolvijU                   10,36             
12)  Oona Tolvanen                    LipTai                    10,47             
13)  Eva Puustinen                    PolvijU                   10,53             
14)  Iida Eriksson                    LiTai                     12,02             
     Heli Puustinen                   PyhäsU                    DNS               


P13 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Valtteri Mäkelä                  JoensKa                   7,11              
2)   Tuukka Viinisalo                 JoensKa                   7,45              
3)   Matias Uusoksa                   LiTai                     7,54              
4)   Otto Sivonen                     JoensKa                   7,59              
5)   Kasperi Karjalainen              LipTai                    8,12              
6)   Eetu Impivaara                   LiTai                     8,24              
     Aku Alastalo                     PyhäsU                    DNS               
     Milo Kuivalainen                 PyhäsU                    DNS               


T13 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Aada Rautiainen                  KiihtU                    7,52              
2)   Kiira Kiiskinen                  JoensKa                   8,27              
3)   Venla Simonen                    JoensKa                   8,34              
4)   Nea Sivonen                      LiTai                     8,56              
5)   Noora Tiilikainen                PyhäsU                    9,17              
6)   Olivia Panhelainen               JoensKa                   9,20              
7)   Venla Karjunen                   LipTai                    9,37              
8)   Anni Vänskä                      PyhäsU                    9,49              
9)   Eena Pesonen                     LipTai                    10,08             
10)  Maria Karppanen                  PyhäsU                    10,36             
11)  Moona Mertanen                   PolvijU                   10,48             
12)  Iina Hyttinen                    JoensKa                   11,18             
13)  Sallamari Leskinen               LipTai                    12,49             
     Silja Inkinen                    PolvijU                   DNS               
     Venla Härmä                      PyhäsU                    DNS               


P14 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    7,10              
2)   Roope Maaninka                   PyhäsU                    7,50              
3)   Juho Parkkulainen                PyU                       7,55              
4)   Rasmus Karjalainen               LipTai                    8,05              


T14 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   7,48              
2)   Krista Karttunen                 PolvijU                   8,10              
3)   Alina Tikka                      JoensKa                   8,19              
4)   Moona Kukkonen                   JuuanU                    8,47              
5)   Elina Valta                      PyhäsU                    9,00              
6)   Aino Eronen                      JuuanU                    9,16              
7)   Enna Käyhkö                      LiTai                     9,25              
8)   Sesilia Jolkkonen                PolvijU                   9,27              


P15 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Ilmari Lehmus                    JoensKa                   6,31              
2)   Jimi Alastalo                    PyhäsU                    6,34              
3)   Luukas Mäkelä                    PyhäsU                    6,50              
4)   Lassi Valta                      PyhäsU                    6,57              
5)   Pietari Sippola                  LipTai                    7,13              
6)   Antti-Jussi Matiskainen          LiTai                     7,25              


T15 Maastojuoksu 2km
Loppukilpailu
1)   Cindy Ahponen                    PyhäsU                    7,37              
2)   Iida Sallinen                    PyhäsU                    8,24              
3)   Siiri Luostarinen                JoensKa                   9,09              
4)   Vienna Kettunen                  PyhäsU                    10,04             


M17 Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Juuso Varis                      LipTai                    16,12             
2)   Lauri Kainulainen                LipTai                    16,36             
3)   Jere Piiroinen                   LiTai                     16,39             
4)   Eetu Paasikivi                   JoensKa                   19,36             


N17 Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Veera Kontkanen                  JoensKa                   16,33             
2)   Pilvi Turunen                    TuupovU                   18,56             
     Venla Häkkinen                   JoensKa                   DNF               


M19 Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
     Markus Kasanen                   JoensKa                   DNS               


N19 Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Peppi Ahponen                    PyhäsU                    17,06             
2)   Iida Pyykönen                    NurmSe                    17,27             
3)   Riikka Lonkainen                 JoensKa                   19,55             

M Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Jussi Karkkulainen               PyhäsU                    13,32             
2)   Tomi Pyylampi                    JoensKa                   14,21             
3)   Janne Vatanen                    LipTai                    16,07             


N Maastojuoksu 4km
Loppukilpailu
1)   Laura Karkkulainen               PyhäsU                    15,13             
2)   Mirva Kukkonen                                             21,23             



JOUKKUEKILPAILUT

P9 joukkue
1. Joensuun Kataja 15p
2. Pyhäselän Urheilijat 15p
3. Polvijärven Urheilijat 24p
4. Liperin Taimi 30p
5. Pyhäselän Urheilijat II 44p
6. Polvijärven Urheilijat II 45p

T9 joukkue 
1. Liperin Taimi 13p
2. Pyhäselän Urheilijat 13p
3. Joensuun Kataja 21p
4. Pyhäselän Urheilijat II 35p
5. Polvijärven Urheilijat 46p
6. Polvijärven Urheilijat II 57p

P10 joukkue
1. Pyhäselän Urheilijat 13p
2. Polvijärven Urheilijat 25p

T10 joukkue
1. Pyhäselän Urheilijat 10p
2. Joensuun Kataja 11p
3. Liperin Taimi 27p

P11 joukkue
1. Liperin Taimi 10p
2. Pyhäselän Urheilijat 19p
3. Polvijärven Urheilijat 24p

T11 joukkue
1. Joensuun Kataja 10p
2. Liperin Taimi 14p

P12 joukkue
1. Liperin Taimi 13p

T12 joukkue
1. Joensuun Kataja 12p
2. Liperin Taimi 13p.

P13 joukkue
1. Joensuun Kataja 7p
2. Liperin Taimi 14p

T13 joukkue
1. Joensuun Kataja 11p
2. Liperin Taimi 20p
3. Pyhäselän Urheilijat 23p

P14 joukkue
1. Pyhäselän Urheilijat 6p

T14 joukkue
1. Polvijärven Urheilijat 11p

P15 joukkue
1. Pyhäselän Urheilijat 9p

T15 joukkue
1. Pyhäselän Urheilijat 7p

M17 joukkue
1. Liperin Taimi 6p

N17 joukkue 
1. Liperin Taimi 6p