Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.08. klo 17:30 58-Cup 4/4 Tulokset (päivitetty: 11:49 22.08.2019)
58-Cup 4/4
Kenttäurheilijat -58
21.08.2019

M 1000m
Loppukilpailu
1)   Teemu Puustinen                  KU-58                     3.03,91           
2)   Jari Uusitalo                    PorvU                     3.11,71           
3)   Juha Heininen                    PorvU                     3.16,99           
4)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   3.19,50           
5)   Antti Rantala                                              3.21,70           
6)   Jarmo Viitanen                   KU-58                     3.35,55           
     Lauri Salminen                   RekRai                    DNS               
     Tuomas Nupponen                  KU-58                     DNS               


N 1000m
Loppukilpailu
1)   Aino Tengvall                    RekRai                    3.34,54           
     Moona Latvala                    HKV                       DNS               


M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jouni Hytti                      LappUM                    42,56             
     x      39,84  40,45  42,56  40,47  40,77  

2)   Tapio Torro                      KU-58                     24,08             
     x      24,08  21,38  x      x      23,93  



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Johanna Lehtiö                   KU-58                     47,67             
     x      47,67  x      x      x      46,04  

2)   Anna Olkkonen                    HartVoi                   45,16             
     42,79  x      x      x      x      45,16  

3)   Salla Tanskanen                  AsikkRai                  31,69             
     30,71  31,61  30,47  31,69  29,91  30,97  

     Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  DNS               


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Lauri Torro                      KU-58                     8,18              
2)   Tuure Nykänen                    KU-58                     8,24              
3)   Hugo Larvala                     KU-58                     8,39              
4)   Riku Lahtinen                    KU-58                     9,12              
5)   Eino Suokas                      KU-58                     9,57              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Sanni Lintu                      KU-58                     8,77              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Hugo Larvala                     KU-58                     12,92             
     12,92  

2)   Tuure Nykänen                    KU-58                     9,77              
     9,77   

3)   Eino Suokas                      KU-58                     7,00              
     7,00   

4)   Riku Lahtinen                    KU-58                     6,40              
     6,40   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Sanni Lintu                      KU-58                     4,88              
     4,88   



P9 40m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Lassi Haimi                                                9,02              
2)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     9,43              
3)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  9,56              
4)   Milo Kauppinen                   KU-58                     10,58             
5)   Leevi Kulta                      KU-58                     10,69             
6)   Tommi Huotari                    KU-58                     10,73             
7)   Anton Lindén                     LoimLei                   11,64             
8)   Veeti Erähalme                   KU-58                     11,87             


T9 40m aidat
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     8,54              
2)   Siiri Metsäranta                 KU-58                     9,25              
3)   Saara Torro                      KU-58                     9,96              
4)   Riina Pellinen                   KU-58                     10,14             
5)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,54             
6)   Nanette Larikka                  KU-58                     10,89             
7)   Venla Volotinen                  KU-58                     11,54             
8)   Sara Rahikainen                  KU-58                     12,23             
9)   Minka Rissanen                   KU-58                     12,90             
10)  Saana Mäkynen                    KU-58                     13,56             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,8
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     8,54              
2)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,54             
3)   Nanette Larikka                  KU-58                     10,89             
4)   Venla Volotinen                  KU-58                     11,54             
5)   Sara Rahikainen                  KU-58                     12,23             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Siiri Metsäranta                 KU-58                     9,25              
2)   Saara Torro                      KU-58                     9,96              
3)   Riina Pellinen                   KU-58                     10,14             
4)   Minka Rissanen                   KU-58                     12,90             
5)   Saana Mäkynen                    KU-58                     13,56             


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  20,40             
     17,54  16,43  20,40  

2)   Lassi Haimi                                                17,90             
     x      17,30  17,90  

3)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     12,78             
     12,64  12,49  12,78  

4)   Anton Lindén                     LoimLei                   12,40             
     12,40  11,00  11,49  

5)   Tommi Huotari                    KU-58                     11,61             
     11,61  10,35  8,10   

6)   Leevi Kulta                      KU-58                     9,23              
     9,23   8,18   x      

7)   Veeti Erähalme                   KU-58                     9,01              
     x      9,01   7,21   

8)   Milo Kauppinen                   KU-58                     7,74              
     6,49   6,94   7,74   

9)   Lauri Torro                      KU-58                     4,92              
     4,77   4,92   4,22   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siiri Metsäranta                 KU-58                     12,73             
     7,85   10,92  12,73  

2)   Saara Torro                      KU-58                     11,61             
     8,31   11,57  11,61  

3)   Minka Rissanen                   KU-58                     8,28              
     7,19   x      8,28   

4)   Taika Huttunen                   KU-58                     8,07              
     6,97   8,07   8,01   

5)   Sara Rahikainen                  KU-58                     7,33              
     x      7,33   7,29   

6)   Venla Volotinen                  KU-58                     6,24              
     3,39   5,47   6,24   

7)   Riina Pellinen                   KU-58                     6,21              
     6,21   4,57   3,65   

8)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     5,38              
     x      5,38   x      

9)   Nanette Larikka                  KU-58                     4,77              
     4,77   4,33   4,58   

10)  Saana Mäkynen                    KU-58                     4,73              
     3,88   4,73   4,14   



P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Aron Häyrynen                    HKV                       10,83             
2)   Samuel Blad                      KU-58                     11,43             
3)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   11,48             
4)   Joel Pellinen                    KU-58                     11,84             
5)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  12,50             
6)   Leevi Metsäranta                 KU-58                     13,87             
7)   Leevi Piispanen                  KU-58                     14,95             


T11 60m aidat
1)   Aura Arvas                       HelsTa                    11,07             
2)   Usva Torro                       KU-58                     11,53             
3)   Taika Henttonen                  HKV                       11,88             
4)   Petra Pennanen                   HKV                       11,90             
5)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    11,94             
6)   Saima Helminen                   HelsTa                    12,02             
7)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     12,36             
8)   Sara Oikarainen                  KU-58                     12,57             
9)   Hilma Larvala                    KU-58                     13,47             
10)  Matilda Suokas                   KU-58                     13,92             
11)  Noora Komu                       KU-58                     13,99             
12)  Peppi Turunen                    KU-58                     14,29             
13)  Nea Björksten                    KU-58                     14,39             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     12,36             
2)   Sara Oikarainen                  KU-58                     12,57             
3)   Hilma Larvala                    KU-58                     13,47             
4)   Matilda Suokas                   KU-58                     13,92             
5)   Noora Komu                       KU-58                     13,99             
6)   Peppi Turunen                    KU-58                     14,29             
7)   Nea Björksten                    KU-58                     14,39             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Aura Arvas                       HelsTa                    11,07             
2)   Usva Torro                       KU-58                     11,53             
3)   Taika Henttonen                  HKV                       11,88             
4)   Petra Pennanen                   HKV                       11,90             
5)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    11,94             
6)   Saima Helminen                   HelsTa                    12,02             


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aron Häyrynen                    HKV                       29,77             
     x      27,24  29,77  

2)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  29,11             
     20,40  27,64  29,11  

3)   Nico Liljeqvist                  KU-58                     18,36             
     14,90  18,36  x      

4)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   17,87             
     17,87  x      16,55  

5)   Leevi Metsäranta                 KU-58                     14,91             
     x      14,91  x      

6)   Joel Pellinen                    KU-58                     14,38             
     14,38  x      x      

7)   Leevi Piispanen                  KU-58                     13,31             
     13,31  12,38  11,72  

8)   Jimi Kolari                      KU-58                     13,20             
     12,61  13,04  13,20  

     Abdulrahman Imoro                VantSa                    NM                
     x      x      x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tanja Muotka                     OrimJy                    27,04             
     26,27  27,04  x      

2)   Matilda Suokas                   KU-58                     13,91             
     13,74  13,59  13,91  

3)   Nea Puiro                        KU-58                     13,69             
     13,66  11,29  13,69  

4)   Sara Oikarainen                  KU-58                     13,27             
     12,61  13,25  13,27  

5)   Noora Komu                       KU-58                     10,54             
     x      10,54  9,57   

6)   Usva Torro                       KU-58                     9,17              
     9,17   7,17   x      

7)   Hilma Larvala                    KU-58                     8,87              
     8,84   8,13   8,87   

8)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     8,61              
     8,61   x      x      



P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Vili Hahto                       KU-58                     3.16,45           
2)   Niko Tilander                    KU-58                     3.34,52           
3)   Aarne Hannikainen                HKV                       3.39,25           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Taika Henttonen                  HKV                       3.42,41           
2)   Silja Linna                      KU-58                     4.04,98           
3)   Sara Puiro                       KU-58                     4.08,33           
     Emma Simonen                     KU-58                     DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,3
1)   Abdulrahman Imoro                VantSa                    11,05             
2)   Marius Henriksson                EsboIF                    11,67             
3)   Aarni Anttila                    HKV                       12,11             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Silja Linna                      KU-58                     12,79             
2)   Emma Simonen                     KU-58                     13,55             


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    SomE                      57,06             
     57,06  51,69  54,98  x      53,80  x      

     Niko Tilander                    KU-58                                       


T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Iida Muukka                      VantSa                    37,95             
     37,95  34,55  x      x      x      x      

2)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     32,05             
     x      x      30,28  32,05  x      31,40  

3)   Silja Linna                      KU-58                     19,00             
     14,68  19,00  -      -      -      17,32  

4)   Emma Simonen                     KU-58                     15,13             
     12,83  14,24  13,67  15,13  13,59  13,77  

5)   Sofia Äyräs                      KU-58                     13,93             
     12,36  13,62  13,93  12,82  13,58  13,66  

6)   Sara Puiro                       KU-58                     11,85             
     9,61   11,85  -      -      -      -      

     Aino Ikäheimo                    EspTa                     NM                
     -      -      -      -      -      -      



P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Emil Hamström                    KU-58                     3.15,52           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Elma Hannikainen                 HKV                       2.55,63           
2)   Selene Rossi                     EspTa                     3.05,59           
3)   Minea Lindén                     LoimLei                   3.07,49           
4)   Unna Putaala                     HKV                       3.36,50           


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Amanda Rontu                     KerU                      13,34             
2)   Emmi Lampio                      KerU                      14,84             


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Max Lampinen                     SomE                      54,97             
     54,97  x      x      x      -      -      

2)   Samuel Shams                     KU-58                     38,37             
     38,37  x      x      x      -      -      

3)   Pyry Selin                       LahdA                     31,83             
     29,87  x      x      31,83  30,77  30,52  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Iiris Veijola                    HämeenlTa                 44,44             
     44,44  x      x      x      x      38,68  

2)   Pinja Muotka                     OrimJy                    32,18             
     28,47  x      x      32,18  29,42  x      

3)   Amanda Rontu                     KerU                      26,99             
     26,38  x      23,05  21,88  26,99  26,21  

4)   Wilma Simonen                    KU-58                     18,75             
     16,15  17,42  15,31  x      18,75  



M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ilmari Pehkonen                  RekRai                    39,45             
     x      x      37,32  36,94  38,48  39,45