Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.05. klo 17:30 58-Cup 1/4 Tulokset (päivitetty: 21:10 20.05.2019)
58-Cup 1/4
Kenttäurheilijat -58
20.05.2019

M 600m
1)   Atte Nevala                      KU-58                     1.24,12           
2)   Markus Serenius                  LänsiUU                   1.29,39           
3)   Simeon Vorselman                 HKV                       1.30,36           
4)   Daniel Äikäs                     HKV                       1.31,09           
5)   Mikko Salmela                    ForssSa                   1.32,60           
6)   Jani-Vesa Viljola                HKV                       1.35,60           
7)   Jari Huovinen                    JoensKa                   1.38,04           
8)   Jan Särömaa                      HKV                       1.39,90           
9)   Markku Jokinen                   HSU                       1.40,78           
10)  Tuomas Nupponen                  KU-58                     1.44,34           
11)  Jari Uusitalo                    PorvU                     1.49,50           
     Veeti Valli                      KU-58                     DNS               
     Lauri Salminen                   RekRai                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jari Huovinen                    JoensKa                   1.38,04           
2)   Markku Jokinen                   HSU                       1.40,78           
3)   Tuomas Nupponen                  KU-58                     1.44,34           
4)   Jari Uusitalo                    PorvU                     1.49,50           
     Lauri Salminen                   RekRai                    DNS               
     Veeti Valli                      KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Atte Nevala                      KU-58                     1.24,12           
2)   Markus Serenius                  LänsiUU                   1.29,39           
3)   Simeon Vorselman                 HKV                       1.30,36           
4)   Daniel Äikäs                     HKV                       1.31,09           
5)   Mikko Salmela                    ForssSa                   1.32,60           
6)   Jani-Vesa Viljola                HKV                       1.35,60           
7)   Jan Särömaa                      HKV                       1.39,90           


N 600m
Loppukilpailu
1)   Rosa Salonen                     KU-58                     1.46,00           
     Jenni Moskari                    KU-58                     DNS               


P7 400m
Alkuerät
1)   Tuure Nykänen                    KU-58                     1.43,32           
2)   Lauri Torro                      KU-58                     1.51,98           
     Hugo Larvala                     KU-58                     DNS               


T7 400m
Alkuerät
1)   Felica Myllyniemi                HKV                       1.34,34           
2)   Milja Parkkamäki                                           2.37,89           


P7 Pallonheitto
Alkuerät
1)   Hugo Larvala                     KU-58                     11,24             
     7,77   11,24  10,58  

2)   Tuure Nykänen                    KU-58                     8,20              
     6,97   8,18   8,20   

3)   Lauri Torro                      KU-58                     4,97              
     2,00   4,15   4,97   



P9 150m
1)   Santeri Perkkiö                  KU-58                     26,41             
2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     27,22             
3)   Anton Parkkamäki                                           29,71             
4)   Miro Auvinen                     KU-58                     29,76             
5)   Veeti Erähalme                   KU-58                     31,81             
6)   Pranav Gongal                    KU-58                     35,37             
7)   Rocky Moisio                     KU-58                     39,57             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Miro Auvinen                     KU-58                     29,76             
2)   Veeti Erähalme                   KU-58                     31,81             
3)   Pranav Gongal                    KU-58                     35,37             
4)   Rocky Moisio                     KU-58                     39,57             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Santeri Perkkiö                  KU-58                     26,41             
2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     27,22             
3)   Anton Parkkamäki                                           29,71             


T9 150m
1)   Enia Gürler                      HKV                       25,97             
2)   Saara Torro                      KU-58                     26,18             
3)   Hertta Hohti                     TapE                      27,08             
4)   Liv Winberg                      IFRaseb                   29,18             
5)   Riina Pellinen                   KU-58                     29,66             
6)   Siina Kuikka                     KU-58                     30,72             
7)   Meiju Nätti                      KU-58                     31,00             
8)   Saana Mäkynen                    KU-58                     31,94             
9)   Oona Malinen                     KU-58                     33,26             

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Enia Gürler                      HKV                       25,97             
2)   Saara Torro                      KU-58                     26,18             
3)   Liv Winberg                      IFRaseb                   29,18             
4)   Saana Mäkynen                    KU-58                     31,94             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Hertta Hohti                     TapE                      27,08             
2)   Riina Pellinen                   KU-58                     29,66             
3)   Siina Kuikka                     KU-58                     30,72             
4)   Meiju Nätti                      KU-58                     31,00             
5)   Oona Malinen                     KU-58                     33,26             


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  2.05,36           
2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     2.33,55           
3)   Veeti Erähalme                   KU-58                     2.34,84           
4)   Miro Auvinen                     KU-58                     2.35,60           
5)   Anton Parkkamäki                                           2.50,54           
6)   Pranav Gongal                    KU-58                     3.04,30           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Fianna Myllyniemi                HKV                       2.03,53           
2)   Meri Henttonen                   HKV                       2.12,35           
3)   Saara Torro                      KU-58                     2.15,41           
4)   Hertta Hohti                     TapE                      2.20,30           
5)   Meiju Nätti                      KU-58                     2.57,62           


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miro Auvinen                     KU-58                     4,37              
     4,23   4,37   4,09   

2)   Edvard Shenderuk                 KU-58                     4,12              
     3,94   4,12   3,98   

3)   Santeri Perkkiö                  KU-58                     3,94              
     3,94   3,85   x      

4)   Veeti Erähalme                   KU-58                     3,92              
     2,95   3,92   3,47   

5)   Pranav Gongal                    KU-58                     3,57              
     3,57   x      3,29   

6)   Rocky Moisio                     KU-58                     3,57              
     3,05   2,79   3,57   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     4,74              
     3,37   3,69   4,74   

2)   Hertta Hohti                     TapE                      4,56              
     4,56   3,98   4,18   

3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       4,41              
     4,09   x      4,41   

4)   Meri Henttonen                   HKV                       3,96              
     x      x      3,96   

5)   Enia Gürler                      HKV                       3,75              
     3,71   3,02   3,75   

6)   Meiju Nätti                      KU-58                     3,34              
     2,96   3,20   3,34   

7)   Riina Pellinen                   KU-58                     2,92              
     2,66   2,92   2,83   

8)   Oona Malinen                     KU-58                     2,79              
     2,48   2,73   2,79   

9)   Siina Kuikka                     KU-58                     2,51              
     2,11   2,38   2,51   

10)  Saana Mäkynen                    KU-58                     2,03              
     1,27   1,74   2,03   



P11 150m
1)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    22,60             
2)   Samuel Blad                      KU-58                     23,72             
3)   Vincent Winberg                  IFRaseb                   24,28             
4)   Joel Pellinen                    KU-58                     24,75             
5)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     25,31             
6)   Leevi Piispanen                  KU-58                     28,81             
7)   Vili Aalto                       KU-58                     32,09             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,5
1)   Samuel Blad                      KU-58                     23,72             
2)   Leevi Piispanen                  KU-58                     28,81             
3)   Vili Aalto                       KU-58                     32,09             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,2
1)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    22,60             
2)   Vincent Winberg                  IFRaseb                   24,28             
3)   Joel Pellinen                    KU-58                     24,75             
4)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     25,31             


T11 150m
1)   Olivia Aaltonen                  HKV                       23,39             
2)   Petra Pennanen                   HKV                       24,57             
3)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     24,78             
4)   Sara Oikarainen                  KU-58                     25,44             
5)   Usva Torro                       KU-58                     25,46             
6)   Hilma Larvala                    KU-58                     25,51             
7)   Nea Puiro                        KU-58                     25,77             
8)   Emilia Lindström                 KU-58                     26,97             
9)   Jade Karppinen                   KU-58                     27,00             
10)  Peppi Turunen                    KU-58                     27,32             
11)  Noora Komu                       KU-58                     27,77             
12)  Minja Malinen                    KU-58                     29,08             

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Sara Oikarainen                  KU-58                     25,44             
2)   Emilia Lindström                 KU-58                     26,97             
3)   Jade Karppinen                   KU-58                     27,00             
4)   Peppi Turunen                    KU-58                     27,32             
5)   Noora Komu                       KU-58                     27,77             
6)   Minja Malinen                    KU-58                     29,08             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Olivia Aaltonen                  HKV                       23,39             
2)   Petra Pennanen                   HKV                       24,57             
3)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     24,78             
4)   Usva Torro                       KU-58                     25,46             
5)   Hilma Larvala                    KU-58                     25,51             
6)   Nea Puiro                        KU-58                     25,77             


P11 600m
1)   Vincent Winberg                  IFRaseb                   2.05,68           
2)   Otso Leinonen                    NurmijYU                  2.10,06           
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     2.14,73           
4)   Joel Pellinen                    KU-58                     2.19,33           
5)   Leevi Piispanen                  KU-58                     2.19,48           
     Joona Soininen                   EsboIF                    DNS               
     Vili Aalto                       KU-58                     DNS               
          

Loppukilpailu erä 2
1)   Vincent Winberg                  IFRaseb                   2.05,68           
2)   Otso Leinonen                    NurmijYU                  2.10,06           
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     2.14,73           
4)   Joel Pellinen                    KU-58                     2.19,33           
5)   Leevi Piispanen                  KU-58                     2.19,48           
     Vili Aalto                       KU-58                     DNS               


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       2.01,81           
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     2.11,28           
3)   Usva Torro                       KU-58                     2.17,92           
4)   Meriam Jrad                      KU-58                     2.18,80           
5)   Peppi Turunen                    KU-58                     2.22,62           
     Nea Puiro                        KU-58                     DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    7,06              
     6,58   7,06   6,24   

2)   Leevi Piispanen                  KU-58                     5,00              
     4,72   5,00   4,62   

3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     4,87              
     4,87   3,60   x      

4)   Joel Pellinen                    KU-58                     4,17              
     x      4,17   3,96   

5)   Vili Aalto                       KU-58                     2,81              
     2,81   2,80   2,61   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       5,84              
     5,38   5,84   5,42   

2)   Jade Karppinen                   KU-58                     5,67              
     5,62   5,67   x      

3)   Sara Oikarainen                  KU-58                     5,42              
     5,08   5,42   5,15   

4)   Meriam Jrad                      KU-58                     4,79              
     4,75   4,48   4,79   

5)   Usva Torro                       KU-58                     4,79              
     4,46   4,79   4,49   

6)   Noora Komu                       KU-58                     4,74              
     4,42   4,74   4,56   

7)   Hilma Larvala                    KU-58                     4,10              
     3,98   3,95   4,10   

8)   Minja Malinen                    KU-58                     3,71              
     3,71   3,45   3,64   

     Nea Puiro                        KU-58                     DNS               


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Vili Hahto                       KU-58                     31,03             
2)   Niko Tilander                    KU-58                     34,58             
3)   Ville Korhonen                   KerU                      36,28             


T13 200m
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   29,10             
2)   Lina Kiviaho                     EsboIF                    29,53             
3)   Nathalie Jakobsson               EsboIF                    29,89             
4)   Emma Simonen                     KU-58                     32,21             
5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    32,49             
6)   Alva Kollin                      EsboIF                    33,78             
7)   Silja Linna                      KU-58                     33,95             
8)   Sara Puiro                       KU-58                     34,03             
9)   Olivia Backlund                  KU-58                     34,80             
10)  Sofia Äyräs                      KU-58                     35,27             
     Noelle Kollin                    EsboIF                                      

Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Silja Linna                      KU-58                     33,95             
2)   Sara Puiro                       KU-58                     34,03             
3)   Olivia Backlund                  KU-58                     34,80             
4)   Sofia Äyräs                      KU-58                     35,27             
     Noelle Kollin                    EsboIF                                      

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   29,10             
2)   Lina Kiviaho                     EsboIF                    29,53             
3)   Nathalie Jakobsson               EsboIF                    29,89             
4)   Emma Simonen                     KU-58                     32,21             
5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    32,49             
6)   Alva Kollin                      EsboIF                    33,78             


P13 600m
Loppukilpailu
1)   Vili Hahto                       KU-58                     1.50,49           
2)   Marius Henriksson                EsboIF                    1.56,45           
3)   Oliver Carlsson                  EsboIF                    1.56,50           
4)   Niko Tilander                    KU-58                     2.08,41           
5)   Ville Korhonen                   KerU                      2.13,07           
     Jere Soininen                    EsboIF                    DNS               
     William Forstén                  EsboIF                    DNS               


T13 600m
Loppukilpailu
1)   Lina Kiviaho                     EsboIF                    1.54,98           
2)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    1.56,88           
3)   Emma Simonen                     KU-58                     2.08,59           
4)   Sara Puiro                       KU-58                     2.12,04           
     Ellen Telén                      LänsiUU                   DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Tilander                    KU-58                     6,01              
     5,78   5,12   6,01   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    8,26              
     8,23   8,26   7,95   

2)   Nathalie Jakobsson               EsboIF                    6,92              
     6,84   6,89   6,92   

3)   Silja Linna                      KU-58                     6,71              
     6,71   6,56   6,29   

4)   Sara Puiro                       KU-58                     6,29              
     6,14   6,29   6,19   

5)   Emma Simonen                     KU-58                     5,87              
     5,87   5,64   5,60   

6)   Olivia Backlund                  KU-58                     5,65              
     x      x      5,65   

7)   Sofia Äyräs                      KU-58                     4,45              
     4,18   4,45   4,30   



P15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       24,99             
2)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   26,23             
3)   Emil Hamström                    KU-58                     26,70             
4)   Sami Malmila                     KU-58                     33,12             
     Simo Laine                       LänsiUU                   24,48             


T15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Leonie Winell                    EsboIF                    28,44             
2)   Emmi Satosuo                     KU-58                     28,73             
3)   Malin Lindroth                   EsboIF                    28,78             
4)   Hilda Oila                       EspTa                     30,57             
5)   Olivia Kollin                    EsboIF                    32,33             


P15 600m
Loppukilpailu
1)   Oskar Källström                  KU-58                     1.48,40           
2)   Joona Heiskanen                  KU-58                     1.50,00           
3)   Sami Malmila                     KU-58                     2.09,28           
     Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   DNS               
     Santtu Heiskanen                 KU-58                     DNS               


T15 600m
Loppukilpailu
1)   Sara Juva                        KU-58                     1.57,10           
2)   Ella Westerlund                  EsboIF                    1.59,28           


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sami Malmila                     KU-58    
5,97
     Anton Leppäaho                   KU-58                     DNS               
                                   


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Wilma Simonen                    KU-58                     6,73              
     6,73   6,40   6,40   6,07   6,07   6,61   

     Emmi Satosuo                     KU-58                     DNS               


N17 600m
Alkuerät
1)   Aino Tengvall                    RekRai                    1.51,27           
     Elisabet Perez Rosello           KU-58                     DNS               
     Miia Laaksonen                   KU-58                     DNS               


M17 Kuula
Loppukilpailu
     Ilmari Pehkonen                  RekRai                                      


N17 Kuula
Loppukilpailu
     Sonja Ferm                       RekRai                    DNS