Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
24.08. klo 10:30 Piiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaat Tulokset (päivitetty: 16:53 24.08.2019)
Piiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaat

Vammalan seudun Voima

24.08.2019



P9 4x400m viesti

Loppukilpailu

1)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   5.29,71           

   1) Eemeli Poussu, 2) Eemeli Lindfors, 

   3) Joonatan Renfors, 4) Joonatan Lehtonen

2)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    5.30,43           

   1) Rasmus Majuri, 2) Veikka Saari, 

   3) Jesse Mäkitalo, 4) Jami Nummi

3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  6.03,43           

   1) Väinö Koivu, 2) Aku Ylimaa, 

   3) Petrus Joensuu, 4) Antti Tuomisto

4)   Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   6.28,36           

   1) Daniel Lehtimäki, 2) Jonni Pirttinen, 

   3) Olli Tenho, 4) Jasper Lehtonen

5)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   6.39,99           

   1) Veetu Jokela, 2) Samu Sivunen, 

   3) Aapeli Myllymaa, 4) Samuel Iruwafemi

6)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   6.51,74           

   1) Santeri Mäkelä, 2) Oiva Hakasuo, 

   3) Ami Hakala, 4) Jehu Leinonen

7)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   7.18,05           

   1) Vili Jokela, 2) Teemu Suvela, 

   3) Matias Nieminen, 4) Horia Chirciu





T9 4x400m viesti

Loppukilpailu

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   5.26,84           

   1) Iina Kause, 2) Venla Loikas, 

   3) Mila Mäkinen, 4) Iina Mansikka

2)   Nakkilan Vire I                  NakkVire                  5.40,36           

   1) Milja Anttila, 2) Vilmiina Mattila, 

   3) Neea Haapio, 4) Ilona Rantala

3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  5.43,00           

   1) Milla Ritvonen, 2) Ellen Rantanen, 

   3) Fiia Iltanen, 4) Janna-Sofie Junkkala

4)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   5.59,50           

   1) Miia Kallio, 2) Saaga Saari, 

   3) Lilja Kononen, 4) Susanne Koivisto

5)   Nakkilan Vire II                 NakkVire                  6.03,39           

   1) Julia Sköld, 2) Oona Kankeri, 

   3) Alissa Naski, 4) Ilona Äärelä

6)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    6.08,84           

   1) Iina Lehtinen, 2) Vilma Lehtonen, 

   3) Elisabeth Suoniemi, 4) Niina Paasikas

7)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   6.19,28           

   1) Stella Hjerppe, 2) Lotta Peltomäki, 

   3) Senni Sarpela, 4) Lotta Hytti

8)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   6.25,12           

   1) Aada Lehtinen, 2) Emilia Palonen, 

   3) Kerttu Taulaniemi, 4) Anni Hakasuo

9)   Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   6.27,57           

   1) Elena Jussila, 2) Mette Selivaara, 

   3) Viivi Ritola, 4) Eena Toivonen

10)  Noormarkun Nopsa III             NoormNo                   6.37,31           

   1) Mirella Rajala, 2) Aida Willman, 

   3) Isla Boman, 4) Sara Lehtimäki

11)  Porin Yleisurheilu III           PorinYU                   6.55,72           

   1) Matilda Eloranta, 2) Salla Sarpela, 

   3) Kiia Vanhala, 4) Angelina Chudova





P9 8x40m viesti

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   57,86             

   1) Iina Mansikka, 2) Venla Loikas, 

   3) Mila Mäkinen, 4) Paavo Rössi, 

   5) Niilo Pakkanen, 6) Veetu Jokela, 

   7) Lotta Peltomäki, 8) Iina Kause

2)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   59,29             

   1) Elena Jussila, 2) Eemeli Poussu, 

   3) Jasper Lehtonen, 4) Isla Boman, 

   5) Eemeli Lindfors, 6) Jonni Pirttinen, 

   7) Lenni Korpela, 8) Joonatan Lehtonen

3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.00,69           

   1) Ilona Äärelä, 2) Vilmiina Mattila, 

   3) Verneri Luoma, 4) Ilona Rantala, 

   5) Neea Haapio, 6) Alissa Naski, 

   7) Milja Anttila, 8) Joel Kotomäki

4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    1.00,85           

   1) Rasmus Majuri, 2) Iina Lehtinen, 

   3) Jesse Mäkitalo, 4) Vilma Lehtonen, 

   5) Veikka Saari, 6) Elisabeth Suoniemi, 

   7) Jami Nummi, 8) Niina Paasikas

5)   Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   1.00,96           

   1) Mirella Rajala, 2) Miia Kallio, 

   3) Susanne Koivisto, 4) Joonatan Renfors, 

   5) Saaga Saari, 6) Olli Tenho, 

   7) Mette Selivaara, 8) Daniel Lehtimäki

6)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  1.01,21           

   1) Milla Ritvonen, 2) Helmi Hämäläinen, 

   3) Janna-Sofie Junkkala, 4) Väinö Koivu, 

   5) Aku Ylimaa, 6) Ellen Rantanen, 

   7) Antti Tuomisto, 8) Tiuku Tiensuu

7)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   1.02,89           

   1) Oiva Hakasuo, 2) Aada Lehtinen, 

   3) Santeri Mäkelä, 4) Kerttu Taulaniemi, 

   5) Ami Hakala, 6) Emilia Palonen, 

   7) Jehu Leinonen, 8) Anni Hakasuo

8)   Noormarkun Nopsa III             NoormNo                   1.05,88           

   1) Eena Toivonen, 2) Anniina Hakala, 

   3) Lilja Kononen, 4) Johannes Ruusuvuori, 

   5) Josefiina Hakala, 6) Sara Lehtimäki, 

   7) Viivi Ritola, 8) Aida Willman

9)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   1.05,92           

   1) Vili Jokela, 2) Senni Sarpela, 

   3) Matilda Eloranta, 4) Lauri Kallionpää, 

   5) Samu Sivunen, 6) Samuel Iruwafemi, 

   7) Aapeli Myllymaa, 8) Stella Hjerppe

10)  Porin Yleisurheilu III           PorinYU                   1.09,90           

   1) Lotta Hytti, 2) Oona Mäkelä, 

   3) Matias Nieminen, 4) Salla Sarpela, 

   5) Eemeli Harell, 6) Kiia Vanhala, 

   7) Horia Chirciu, 8) Teemu Suvela



Loppukilpailu erä 1

1)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    1.00,85           

   1) Rasmus Majuri, 2) Iina Lehtinen, 

   3) Jesse Mäkitalo, 4) Vilma Lehtonen, 

   5) Veikka Saari, 6) Elisabeth Suoniemi, 

   7) Jami Nummi, 8) Niina Paasikas

2)   Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   1.00,96           

   1) Mirella Rajala, 2) Miia Kallio, 

   3) Susanne Koivisto, 4) Joonatan Renfors, 

   5) Saaga Saari, 6) Olli Tenho, 

   7) Mette Selivaara, 8) Daniel Lehtimäki

3)   Noormarkun Nopsa III             NoormNo                   1.05,88           

   1) Eena Toivonen, 2) Anniina Hakala, 

   3) Lilja Kononen, 4) Johannes Ruusuvuori, 

   5) Josefiina Hakala, 6) Sara Lehtimäki, 

   7) Viivi Ritola, 8) Aida Willman

4)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   1.05,92           

   1) Vili Jokela, 2) Senni Sarpela, 

   3) Matilda Eloranta, 4) Lauri Kallionpää, 

   5) Samu Sivunen, 6) Samuel Iruwafemi, 

   7) Aapeli Myllymaa, 8) Stella Hjerppe

5)   Porin Yleisurheilu III           PorinYU                   1.09,90           

   1) Lotta Hytti, 2) Oona Mäkelä, 

   3) Matias Nieminen, 4) Salla Sarpela, 

   5) Eemeli Harell, 6) Kiia Vanhala, 

   7) Horia Chirciu, 8) Teemu Suvela



Loppukilpailu erä 2

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   57,86             

   1) Iina Mansikka, 2) Venla Loikas, 

   3) Mila Mäkinen, 4) Paavo Rössi, 

   5) Niilo Pakkanen, 6) Veetu Jokela, 

   7) Lotta Peltomäki, 8) Iina Kause

2)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   59,29             

   1) Elena Jussila, 2) Eemeli Poussu, 

   3) Jasper Lehtonen, 4) Isla Boman, 

   5) Eemeli Lindfors, 6) Jonni Pirttinen, 

   7) Lenni Korpela, 8) Joonatan Lehtonen

3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.00,69           

   1) Ilona Äärelä, 2) Vilmiina Mattila, 

   3) Verneri Luoma, 4) Ilona Rantala, 

   5) Neea Haapio, 6) Alissa Naski, 

   7) Milja Anttila, 8) Joel Kotomäki

4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  1.01,21           

   1) Milla Ritvonen, 2) Helmi Hämäläinen, 

   3) Janna-Sofie Junkkala, 4) Väinö Koivu, 

   5) Aku Ylimaa, 6) Ellen Rantanen, 

   7) Antti Tuomisto, 8) Tiuku Tiensuu

5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   1.02,89           

   1) Oiva Hakasuo, 2) Aada Lehtinen, 

   3) Santeri Mäkelä, 4) Kerttu Taulaniemi, 

   5) Ami Hakala, 6) Emilia Palonen, 

   7) Jehu Leinonen, 8) Anni Hakasuo





P11 4x50m viesti

Loppukilpailu

1)   Vammalan seudun Voima I          VammsVoi                  30,17             

   1) Hugo Salmi, 2) Jatro Tapio, 

   3) Santeri Kärkkäinen, 4) Joose Tiensuu

2)   Nakkilan Vire I                  NakkVire                  30,33             

   1) Oliver Mikkola, 2) Arttu Rantala, 

   3) Onni Unkuri, 4) Santeri Rantala

3)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  31,06             

   1) Eino Isometsä, 2) Jere Peltomäki, 

   3) Leevi Pein, 4) Kristian Somelar

4)   Nakkilan Vire II                 NakkVire                  32,26             

   1) Anselmi Kuoppala, 2) Kasper Naski, 

   3) Valtteri Luoma, 4) Vilho Ruohonen

5)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,18             

   1) Luca Ketonen, 2) Tuukka Karilainen, 

   3) Juho Peltola, 4) Severi Salonen

6)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   33,60             

   1) Mikael Saastamoinen, 2) Måns Selivaara, 

   3) Elias Ruusuvuori, 4) Juho Viitanen

7)   Vammalan seudun Voima II         VammsVoi                  34,34             

   1) Topias Mäntylä, 2) Nico Välimäki, 

   3) Olavi Tuomisto, 4) Toivo Koivu





T11 4x50m viesti

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   29,71             

   1) Venla-Maria Ihamäki, 2) Vilma Koski, 

   3) Rauha Rajainmäki, 4) Linnea Tuominen

2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     30,21             

   1) Alexia Myllymäki, 2) Liinu Salmi, 

   3) Ilona Nordman, 4) Sara Kunnas

3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   30,74             

   1) Eevi Pohjolainen, 2) Hilma Kangasperko, 

   3) Minttu Suomela, 4) Liina Laine

4)   Vammalan seudun Voima I          VammsVoi                  30,82             

   1) Essi Kinnanen, 2) Sara Karimäki, 

   3) Minttu Heinonen, 4) Elli Jalonen

5)   Kiukaisten Kisailijat I          KiukKi                    31,05             

   1) Maija Wallenius, 2) Jenna Pelkonen, 

   3) Venla Saari, 4) Netta Nummi

6)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   31,34             

   1) Eerika Tuovinen, 2) Julia Koskinen, 

   3) Matleena Peltomäki, 4) Kiia Mäkinen

7)   Porin Tarmo                      PorinTa                   31,51             

   1) Venla Koponen, 2) Sanelma Hakanpää, 

   3) Pinja Santa-Nokki, 4) Sofia Sampolahti

8)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   31,67             

   1) Jenny Viitanen, 2) Daniela Snäll, 

   3) Iina Poussu, 4) Minja Mäkelä

9)   Nakkilan Vire I                  NakkVire                  32,29             

   1) Elea Nieminen, 2) Riia-Maria Rajala, 

   3) Alisa Raitanen, 4) Helmi Äärelä

10)  Säkylän Urheilijat II            SäkU                      32,49             

   1) Stiina Koivisto, 2) Fanni Valli, 

   3) Alina Tuominen, 4) Venla Kalli

11)  Kiukaisten Kisailijat II         KiukKi                    33,05             

   1) Helmi Lansi, 2) Alina Perttu, 

   3) Nella Tuomola, 4) Janni Majuri

12)  Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   33,22             

   1) Julietta Rajala, 2) Susanna Hakala, 

   3) Emma Lindfors, 4) Amanda Uusitalo

13)  Nakkilan Vire II                 NakkVire                  33,38             

   1) Kerttu Anttila, 2) Jasmiida Nieminen, 

   3) Aino Ellä, 4) Venla Murto

14)  Vammalan seudun Voima II         VammsVoi                  33,70             

   1) Nuppu Heinonen, 2) Linnea Lähde, 

   3) Meea Iltanen, 4) Henriikka Kinnanen

15)  Säkylän Urheilijat I             SäkU                      34,65             

   1) Henna Pietilä, 2) Riina Jokela, 

   3) Kaisa Luoto, 4) Roosa Rintanen

16)  Porin Yleisurheilu III           PorinYU                   38,36             

   1) Enni Hjelt, 2) Linnea Ristikallio, 

   3) Ida Luotonen, 4) Kiira Broman



Loppukilpailu erä 1

1)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   31,34             

   1) Eerika Tuovinen, 2) Julia Koskinen, 

   3) Matleena Peltomäki, 4) Kiia Mäkinen

2)   Porin Tarmo                      PorinTa                   31,51             

   1) Venla Koponen, 2) Sanelma Hakanpää, 

   3) Pinja Santa-Nokki, 4) Sofia Sampolahti

3)   Säkylän Urheilijat II            SäkU                      32,49             

   1) Stiina Koivisto, 2) Fanni Valli, 

   3) Alina Tuominen, 4) Venla Kalli

4)   Kiukaisten Kisailijat II         KiukKi                    33,05             

   1) Helmi Lansi, 2) Alina Perttu, 

   3) Nella Tuomola, 4) Janni Majuri

5)   Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   33,22             

   1) Julietta Rajala, 2) Susanna Hakala, 

   3) Emma Lindfors, 4) Amanda Uusitalo

6)   Nakkilan Vire II                 NakkVire                  33,38             

   1) Kerttu Anttila, 2) Jasmiida Nieminen, 

   3) Aino Ellä, 4) Venla Murto

7)   Vammalan seudun Voima II         VammsVoi                  33,70             

   1) Nuppu Heinonen, 2) Linnea Lähde, 

   3) Meea Iltanen, 4) Henriikka Kinnanen

8)   Porin Yleisurheilu III           PorinYU                   38,36             

   1) Enni Hjelt, 2) Linnea Ristikallio, 

   3) Ida Luotonen, 4) Kiira Broman



Loppukilpailu erä 2

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   29,71             

   1) Venla-Maria Ihamäki, 2) Vilma Koski, 

   3) Rauha Rajainmäki, 4) Linnea Tuominen

2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     30,21             

   1) Alexia Myllymäki, 2) Liinu Salmi, 

   3) Ilona Nordman, 4) Sara Kunnas

3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   30,74             

   1) Eevi Pohjolainen, 2) Hilma Kangasperko, 

   3) Minttu Suomela, 4) Liina Laine

4)   Vammalan seudun Voima I          VammsVoi                  30,82             

   1) Essi Kinnanen, 2) Sara Karimäki, 

   3) Minttu Heinonen, 4) Elli Jalonen

5)   Kiukaisten Kisailijat I          KiukKi                    31,05             

   1) Maija Wallenius, 2) Jenna Pelkonen, 

   3) Venla Saari, 4) Netta Nummi

6)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   31,67             

   1) Jenny Viitanen, 2) Daniela Snäll, 

   3) Iina Poussu, 4) Minja Mäkelä

7)   Nakkilan Vire I                  NakkVire                  32,29             

   1) Elea Nieminen, 2) Riia-Maria Rajala, 

   3) Alisa Raitanen, 4) Helmi Äärelä

8)   Säkylän Urheilijat I             SäkU                      34,65             

   1) Henna Pietilä, 2) Riina Jokela, 

   3) Kaisa Luoto, 4) Roosa Rintanen





P11 4x600m viesti

Loppukilpailu

1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.00,10           

   1) Måns Selivaara, 2) Vilho Willman, 

   3) Mikael Saastamoinen, 4) Sakarja Koivisto

2)   Nakkilan Vire I                  NakkVire                  8.12,99           

   1) Oliver Mikkola, 2) Arttu Rantala, 

   3) Santeri Rantala, 4) Onni Unkuri

3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.31,07           

   1) Olavi Tuomisto, 2) Joose Tiensuu, 

   3) Hugo Salmi, 4) Toivo Koivu

4)   Nakkilan Vire II                 NakkVire                  8.48,52           

   1) Kasper Naski, 2) Valtteri Luoma, 

   3) Vilho Ruohonen, 4) Anselmi Kuoppala

5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  8.51,57           

   1) Leevi Pein, 2) Eino Isometsä, 

   3) Jere Peltomäki, 4) Kristian Somelar





T11 4x600m viesti

Loppukilpailu

1)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.26,37           

   1) Essi Kinnanen, 2) Linnea Lähde, 

   3) Minttu Heinonen, 4) Sara Karimäki

2)   Kiukaisten Kisailijat I          KiukKi                    8.27,77           

   1) Venla Saari, 2) Maija Wallenius, 

   3) Netta Nummi, 4) Jenna Pelkonen

3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   8.36,35           

   1) Eevi Pohjolainen, 2) Hilma Kangasperko, 

   3) Minttu Suomela, 4) Liina Laine

4)   Noormarkun Nopsa I               NoormNo                   8.37,62           

   1) Amanda Uusitalo, 2) Susanna Hakala, 

   3) Jenny Viitanen, 4) Iina Poussu

5)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   8.45,35           

   1) Linnea Tuominen, 2) Eerika Tuovinen, 

   3) Kiia Mäkinen, 4) Matleena Peltomäki

6)   Rauman Urheilijat                RaumU                     8.58,69           

   1) Ilona Nordman, 2) Sara Kunnas, 

   3) Alexia Myllymäki, 4) Liinu Salmi

7)   Nakkilan Vire I                  NakkVire                  9.13,80           

   1) Elea Nieminen, 2) Helmi Äärelä, 

   3) Lotta Kivioja, 4) Jasmiida Nieminen

8)   Porin Tarmo                      PorinTa                   9.25,01           

   1) Venla Koponen, 2) Pinja Santa-Nokki, 

   3) Sanelma Hakanpää, 4) Mila Luukkala

9)   Noormarkun Nopsa II              NoormNo                   9.36,70           

   1) Daniela Snäll, 2) Emma Lindfors, 

   3) Minja Mäkelä, 4) Julietta Rajala

10)  Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   9.55,14           

   1) Ida Luotonen, 2) Enni Hjelt, 

   3) Linnea Ristikallio, 4) Rauha Rajainmäki

11)  Kiukaisten Kisailijat II         KiukKi                    9.58,43           

   1) Alina Perttu, 2) Helmi Lansi, 

   3) Janni Majuri, 4) Aada Laurila

     Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  DNS               

   1) Leni Lehtinen, 2) Anni Mäkitalo, 

   3) Senja Pakkanen, 4) Adalmiina Levula





P13 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   53,49             

   1) Veikko Koski, 2) Lauri Weckström, 

   3) Onni Ruusunen, 4) Veikka Loikas

2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     57,69             

   1) Robert Saarela, 2) Alex Karjalainen, 

   3) Aleksi Ahlfors, 4) Manuel Ojala

3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   58,08             

   1) Samuel Jussila, 2) Ilmari Pakkasela, 

   3) Juho Kallio, 4) Oliver Ovaskainen

4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    59,30             

   1) Konsta Saari, 2) Leevi Hesso, 

   3) Veikko Hesso, 4) Martti Wallenius

5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   59,86             

   1) Severi Laine, 2) Kalle Koivunen, 

   3) Elmeri Kivipelto, 4) Weetu Rintala

6)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  59,99             

   1) Tomi Mäkitalo, 2) Julius Salokangas, 

   3) Henri Saunaluoma, 4) Ilpo Heikkilä

     Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  DQ                

   1) Niklas Mäntylä, 2) Lauri Aaltonen, 

   3) Aleksi Hujo, 4) Aaro Silvennoinen





T13 4x100m viesti

1)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   55,14             

   1) Sanni Pihko, 2) Kärki Olivia, 

   3) Siiri Mäkelä, 4) Ilona Koivuranta

2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   55,98             

   1) Emilia Helmi, 2) Aada-Olivia Oksanen, 

   3) Hilla Tenho, 4) Nuppu Willman

3)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  57,84             

   1) Sofia Kurumaa, 2) Oona Turunen, 

   3) Peppi Lehtinen, 4) Elli Isometsä

4)   Rauman Urheilijat I              RaumU                     57,96             

   1) Siiri Palomäki, 2) Sohvi Palomäki, 

   3) Suvi Salvi, 4) Lotta Salmi

5)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   58,35             

   1) Milja Miikkulainen, 2) Maisa Aarikka, 

   3) Milja Perälä, 4) Sofia Sivunen

6)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,62             

   1) Anni Teronen, 2) Janita Kinnanen, 

   3) Hilla Hämäläinen, 4) Pihla Joensuu

7)   Säkylän Urheilijat I             SäkU                      59,86             

   1) Minka Rannanmäki, 2) Joanna Hämäläinen, 

   3) Anna Bergius, 4) Aliisa Saarinen

8)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   59,87             

   1) Nea-Kaisa Kataja, 2) Petra Broman, 

   3) Ella Kause, 4) Iida Mikkelsson

9)   Porin Tarmo                      PorinTa                   1.01,48           

   1) Jenni Friman, 2) Viivi Viita, 

   3) Kerttu-Liisa Hakanpää, 4) Susanna Rantala

10)  Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.01,66           

   1) Aino Anttila, 2) Linnea Salo, 

   3) Maija Vuori, 4) Anna Stenroos

11)  Rauman Urheilijat II             RaumU                     1.03,52           

   1) Alina Maarni, 2) Elli Mannila, 

   3) Ella-Leena Huhtakallio, 4) Aurora Ihanmäki

12)  Säkylän Urheilijat II            SäkU                      1.04,72           

   1) Juulia Alanen, 2) Ingrita-Riin Masur, 

   3) Minja Nissi, 4) Iida Ruohonen



Loppukilpailu erä 1

1)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  57,84             

   1) Sofia Kurumaa, 2) Oona Turunen, 

   3) Peppi Lehtinen, 4) Elli Isometsä

2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,62             

   1) Anni Teronen, 2) Janita Kinnanen, 

   3) Hilla Hämäläinen, 4) Pihla Joensuu

3)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   59,87             

   1) Nea-Kaisa Kataja, 2) Petra Broman, 

   3) Ella Kause, 4) Iida Mikkelsson

4)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.01,66           

   1) Aino Anttila, 2) Linnea Salo, 

   3) Maija Vuori, 4) Anna Stenroos

5)   Rauman Urheilijat II             RaumU                     1.03,52           

   1) Alina Maarni, 2) Elli Mannila, 

   3) Ella-Leena Huhtakallio, 4) Aurora Ihanmäki

6)   Säkylän Urheilijat II            SäkU                      1.04,72           

   1) Juulia Alanen, 2) Ingrita-Riin Masur, 

   3) Minja Nissi, 4) Iida Ruohonen



Loppukilpailu erä 2

1)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   55,14             

   1) Sanni Pihko, 2) Kärki Olivia, 

   3) Siiri Mäkelä, 4) Ilona Koivuranta

2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   55,98             

   1) Emilia Helmi, 2) Aada-Olivia Oksanen, 

   3) Hilla Tenho, 4) Nuppu Willman

3)   Rauman Urheilijat I              RaumU                     57,96             

   1) Siiri Palomäki, 2) Sohvi Palomäki, 

   3) Suvi Salvi, 4) Lotta Salmi

4)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   58,35             

   1) Milja Miikkulainen, 2) Maisa Aarikka, 

   3) Milja Perälä, 4) Sofia Sivunen

5)   Säkylän Urheilijat I             SäkU                      59,86             

   1) Minka Rannanmäki, 2) Joanna Hämäläinen, 

   3) Anna Bergius, 4) Aliisa Saarinen

6)   Porin Tarmo                      PorinTa                   1.01,48           

   1) Jenni Friman, 2) Viivi Viita, 

   3) Kerttu-Liisa Hakanpää, 4) Susanna Rantala





P13 4x600m viesti

Loppukilpailu

1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     7.42,21           

   1) Robert Saarela, 2) Manuel Ojala, 

   3) Aleksi Ahlfors, 4) Alex Karjalainen

2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   8.08,71           

   1) Veikko Koski, 2) Veikka Loikas, 

   3) Lauri Weckström, 4) Veeti Tolmunen

3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.12,42           

   1) Juho Kallio, 2) Samuel Jussila, 

   3) Oliver Ovaskainen, 4) Olli Lindroos

4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    8.40,36           

   1) Konsta Saari, 2) Leevi Hesso, 

   3) Veikko Hesso, 4) Martti Wallenius

5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  8.48,34           

   1) Henri Saunaluoma, 2) Tomi Mäkitalo, 

   3) Ilpo Heikkilä, 4) Julius Salokangas

6)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   9.01,02           

   1) Severi Laine, 2) Kalle Koivunen, 

   3) Elmeri Kivipelto, 4) Weetu Rintala





T13 4x600m viesti

Loppukilpailu

1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   7.46,90           

   1) Ella Kause, 2) Julia Gröndahl, 

   3) Milja Miikkulainen, 4) Sofia Sivunen

2)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   8.15,68           

   1) Siiri Mäkelä, 2) Ilona Koivuranta, 

   3) Sanni Pihko, 4) Kärki Olivia

3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.22,99           

   1) Nuppu Willman, 2) Suvi-Ester Koivisto, 

   3) Hilla Tenho, 4) Aada-Olivia Oksanen

4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.28,76           

   1) Hilla Hämäläinen, 2) Pihla Joensuu, 

   3) Janita Kinnanen, 4) Anni Teronen

5)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  8.36,12           

   1) Linnea Salo, 2) Aino Anttila, 

   3) Maija Vuori, 4) Anna Stenroos

6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      9.03,44           

   1) Minka Rannanmäki, 2) Ingrita-Riin Masur, 

   3) Minja Nissi, 4) Joanna Hämäläinen

7)   Porin Tarmo                      PorinTa                   9.12,22           

   1) Viivi Viita, 2) Kerttu-Liisa Hakanpää, 

   3) Susanna Rantala, 4) Jenni Friman

8)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  9.28,54           

   1) Oona Turunen, 2) Elli Isometsä, 

   3) Peppi Lehtinen, 4) Sofia Kurumaa

     Rauman Urheilijat                RaumU                     DNS               

   1) Alina Maarni, 2) Ella-Leena Huhtakallio, 

   3) Aurora Ihanmäki, 4) Suvi Salvi





P13 4x60m aitaviesti

Loppukilpailu

1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   48,16             

   1) Samuel Jussila, 2) Ilmari Pakkasela, 

   3) Oliver Ovaskainen, 4) Juho Kallio

2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     49,30             

   1) Aleksi Ahlfors, 2) Robert Saarela, 

   3) Manuel Ojala, 4) Alex Karjalainen

3)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   49,62             

   1) Veikko Koski, 2) Lauri Meskanen, 

   3) Veeti Tolmunen, 4) Veikka Loikas





T13 4x60m aitaviesti

1)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   46,16             

   1) Kärki Olivia, 2) Ilona Koivuranta, 

   3) Sanni Pihko, 4) Siiri Mäkelä

2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   48,53             

   1) Aada-Olivia Oksanen, 2) Hilla Tenho, 

   3) Nuppu Willman, 4) Cenja Vehmanen

3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  51,89             

   1) Linnea Salo, 2) Aino Anttila, 

   3) Maija Vuori, 4) Anna Stenroos

4)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   52,08             

   1) Milja Perälä, 2) Maisa Aarikka, 

   3) Sofia Sivunen, 4) Vilma Laaksonen

     Rauman Urheilijat II             RaumU                     DQ                

   1) Siiri Palomäki, 2) Ella-Leena Huhtakallio, 

   3) Alina Maarni, 4) Aurora Ihanmäki

     Rauman Urheilijat I              RaumU                     DQ                

   1) Elli Mannila, 2) Suvi Salvi, 

   3) Sohvi Palomäki, 4) Lotta Salmi



Loppukilpailu erä 1

1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   48,53             

   1) Aada-Olivia Oksanen, 2) Hilla Tenho, 

   3) Nuppu Willman, 4) Cenja Vehmanen

2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  51,89             

   1) Linnea Salo, 2) Aino Anttila, 

   3) Maija Vuori, 4) Anna Stenroos

     Rauman Urheilijat II             RaumU                     DQ                

   1) Siiri Palomäki, 2) Ella-Leena Huhtakallio, 

   3) Alina Maarni, 4) Aurora Ihanmäki



Loppukilpailu erä 2

1)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   46,16             

   1) Kärki Olivia, 2) Ilona Koivuranta, 

   3) Sanni Pihko, 4) Siiri Mäkelä

2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   52,08             

   1) Milja Perälä, 2) Maisa Aarikka, 

   3) Sofia Sivunen, 4) Vilma Laaksonen

     Rauman Urheilijat I              RaumU                     DQ                

   1) Elli Mannila, 2) Suvi Salvi, 

   3) Sohvi Palomäki, 4) Lotta Salmi





P15 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      56,41             

   1) Jasper Reinvall, 2) Aatu Kantola, 

   3) Juhana Siivonen, 4) Carlos Peltonen





T15 4x100m viesti

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   51,51             

   1) Hilla Leväniemi, 2) Inkeri Ahokas, 

   3) Helmiina Kivilahti, 4) Jenny Karttunen

2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   54,57             

   1) Jessi Lope, 2) Sanni-Maria Mäkelä, 

   3) Aino Manner, 4) Linnea Fabig

3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  55,09             

   1) Candy Peltonen, 2) Eveliina Haviala, 

   3) Lotta Sjöblom, 4) Emmi Patrikainen

4)   Siikaisten Sisu                  SiikSi                    55,76             

   1) Perla Peltoniemi, 2) Katariina Vehkala, 

   3) Emilia Kallio, 4) Janica Nurminen

5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   55,78             

   1) Emmi Pohjolainen, 2) Julia Kaasalainen, 

   3) Aino Lausniemi, 4) Aada Koivuranta

6)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  55,98             

   1) Miia Rintala, 2) Ilona Lampila, 

   3) Mila Jokinen, 4) Katri Pärssinen

7)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  56,67             

   1) Siiri Pein, 2) Sofia Väisänen, 

   3) Aada Joensuu, 4) Jenny-Maria Jäniskangas

8)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   57,76             

   1) Jenina Karppinen, 2) Anni Välimäki, 

   3) Ella Salminen, 4) Pinja Nieminen

9)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      58,28             

   1) Reetta Ääri, 2) Saga Puumalainen, 

   3) Sara Peltonen, 4) Kiia Hulmi

     Porin Tarmo                      PorinTa                   DQ                

   1) Sofie Latva-Risku, 2) Aada Juhala, 

   3) Maria Pukkila, 4) Ella Tuohiniemi



Loppukilpailu erä 1

1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  55,09             

   1) Candy Peltonen, 2) Eveliina Haviala, 

   3) Lotta Sjöblom, 4) Emmi Patrikainen

2)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   55,78             

   1) Emmi Pohjolainen, 2) Julia Kaasalainen, 

   3) Aino Lausniemi, 4) Aada Koivuranta

3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  55,98             

   1) Miia Rintala, 2) Ilona Lampila, 

   3) Mila Jokinen, 4) Katri Pärssinen

4)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  56,67             

   1) Siiri Pein, 2) Sofia Väisänen, 

   3) Aada Joensuu, 4) Jenny-Maria Jäniskangas

5)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   57,76             

   1) Jenina Karppinen, 2) Anni Välimäki, 

   3) Ella Salminen, 4) Pinja Nieminen



Loppukilpailu erä 2

1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   51,51             

   1) Hilla Leväniemi, 2) Inkeri Ahokas, 

   3) Helmiina Kivilahti, 4) Jenny Karttunen

2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   54,57             

   1) Jessi Lope, 2) Sanni-Maria Mäkelä, 

   3) Aino Manner, 4) Linnea Fabig

3)   Siikaisten Sisu                  SiikSi                    55,76             

   1) Perla Peltoniemi, 2) Katariina Vehkala, 

   3) Emilia Kallio, 4) Janica Nurminen

4)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      58,28             

   1) Reetta Ääri, 2) Saga Puumalainen, 

   3) Sara Peltonen, 4) Kiia Hulmi

     Porin Tarmo                      PorinTa                   DQ                

   1) Sofie Latva-Risku, 2) Aada Juhala, 

   3) Maria Pukkila, 4) Ella Tuohiniemi



T15 4x800m viesti

Loppukilpailu

1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  11.29,40          

   1) Emmi Patrikainen, 2) Lotta Sjöblom, 

   3) Heini Vuori, 4) Eveliina Haviala

2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   11.44,88          

   1) Aino Manner, 2) Sanni-Maria Mäkelä, 

   3) Jessi Lope, 4) Linnea Fabig

3)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   12.24,75          

   1) Jenina Karppinen, 2) Anni Välimäki, 

   3) Ella Salminen, 4) Pinja Nieminen

     Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  DNS               

   1) Siiri Pein, 2) Sofia Väisänen, 

   3) Aada Joensuu, 4) Jenny-Maria Jäniskangas



T15 4x80m aitaviesti

Loppukilpailu

1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   57,89             

   1) Sanni-Maria Mäkelä, 2) Aino Manner, 

   3) Linnea Fabig, 4) Jessi Lope

2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.03,53           

   1) Lotta Sjöblom, 2) Heini Vuori, 

   3) Emmi Patrikainen, 4) Eveliina Haviala