Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
07.05. klo 18:00 Helsyn pm-maastot 9-13 v. Tulokset (päivitetty: 23:57 07.05.2019)
Helsyn pm-maastot 9-13 v.
Veikkolan Veikot
07.05.2019

P9 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  4.10,43           
2)   Julius Juslin                    VantSa                    4.11,80           
3)   Lauri Siik                       HKV                       4.12,27           
4)   Jonas Packalen                   VeikkVei                  4.12,91           
5)   Niko Ruotinen                    VeikVe                    4.15,22           
6)   Aslan Aitolehti                  HKV                       4.17,21           
7)   Aukusti Mähönen                  HelsTa                    4.23,40           
8)   Kaarlo Koponen                                             4.27,62           
9)   Miska Toikka                     VeikkVei                  4.29,09           
10)  Topias Karhu                     ViipU                     4.32,77           
11)  Noa Eiroma                       HKV                       4.52,23           


T9 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Meri Henttonen                   HKV                       4.05,43           
2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       4.05,68           
3)   Saara Torro                      KU-58                     4.13,40           
4)   Hertta Hohti                     TapE                      4.20,77           
5)   Unna Harkio                      ViipU                     4.25,87           
6)   Salla Vakkilainen                VantSa                    4.44,15           
7)   Ada Mikkola                      EspTa                     4.46,93           
8)   Emilia Frösén                    HKV                       4.48,34           
9)   Noomi Korpi                      VeikkVei                  5.02,71           
10)  Matilda Poghosyan                EspTa                     5.24,06           
11)  Jade Peltonen                    HelsTa                    6.16,96           
12)  Helmi Ritaranta                  HelsTa                    6.17,46           
     Kaisu Mäkelä                     VantSa                    DNS               


P10 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Leo Holmberg                     HelsTa                    5.54,72           
2)   Teemu Jauhiainen                 ViipU                     5.55,15           
3)   Nooa Korpi                       VeikkVei                  5.55,74           
4)   Elias Uittamo                    HKV                       5.59,78           
5)   Jussi Wesanko                    HKV                       6.05,02           
6)   Luka Toikka                      VeikkVei                  6.43,20           
7)   sakari Ulmanen                   VeikkVei                  6.43,92           
8)   Urho Aro                         HKV                       7.05,39           
9)   Eino Havu                        HelsTa                    7.25,50           
10)  Luka Kielinen                    EspTa                     7.35,23           


T10 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Ella Räisänen                    EspTa                     5.39,55           
2)   Petra Pennanen                   HKV                       5.48,89           
3)   Hilma Larvala                    KU-58                     5.53,98           
4)   Olivia Aaltonen                  HKV                       5.55,93           
5)   Liia Suurjoki                    HKV                       5.56,44           
6)   Usva Torro                       KU-58                     6.29,12           
7)   Aino Pirkkalainen                EspTa                     6.49,23           
8)   Luna Lee                         HKV                       6.51,97           
9)   Zoe Giovanzana                   HelsTa                    6.53,23           
10)  Matilda Suokas                   KU-58                     6.55,33           
11)  Elle Hänninen                    HKV                       7.08,63           
     Senni Pääkkönen                  ViipU                                       


P11 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Aarne Hannikainen                HKV                       5.33,91           
2)   August Mikkola                   EspTa                     5.37,24           
3)   Aapeli Oila                      EspTa                     5.38,66           
4)   Valtteri Asikainen               HKV                       5.46,54           
5)   Julius Steiner                   HKV                       5.58,37           
6)   Otto Vartiainen                  ViipU                     5.58,80           
7)   Joona Tapanainen                 VeikkVei                  6.18,64           
8)   Leo Laaksonen                    HelsTa                    6.33,99           
9)   Kimi Raevuori                    HelsTa                    7.44,83           
10)  Eetu Tuominen                    HelsTa                    8.29,66           


T11 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Livia Kytömaa                    EspTa                     5.59,34           
2)   Taika Henttonen                  HKV                       6.03,08           
3)   Nella Eiroma                     HKV                       6.04,03           
4)   Salla Arkima                     HKV                       6.06,09           
5)   Vanessa Dalez                    EspTa                     6.20,49           
6)   Elina Vakkilainen                VantSa                    6.25,02           
7)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  6.32,41           
8)   Jessica Tuominen                 HelsTa                    6.32,49           
9)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  6.32,55           
9)   Mea Barlow                       VeikkVei                  6.32,55           
11)  Aura Arvas                       HelsTa                    6.36,32           
12)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    6.43,37           
13)  Anna Luht                        HelsTa                    6.46,42           
14)  Linnea Hurja                     HelsTa                    7.11,10           
15)  Elsa Kariluoma                   HKV                       7.37,13           
     Stella Andberg                   EspTa                                       


P12 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Karri Kuusinen                   HKV                       8.22,64           
2)   Tuomas Kuusinen                  HKV                       8.35,01           
3)   Vili Hahto                       KU-58                     8.51,21           
4)   Emil Alhopuro                    EspTa                     9.58,18           
5)   Antti Isoherranen                VeikkVei                  9.59,07           
6)   Marius Pashur                    ViipU                     10.27,60          
7)   Eemeli Leskinen                  VeikkVei                  10.37,72          
8)   Ilmari Valtonen                  VeikkVei                  11.24,77          
     Daniel Lee                       HKV                       DNS               


T12 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Taimi Vallinoja                  HKV                       8.51,16           
2)   Nella Hjort                      EspTa                     9.13,34           
3)   Lotta Toikkanen                  VantSa                    9.21,95           
4)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9.24,08           
5)   Mia Flink                        EspTa                     9.31,31           
6)   Matilda Lahti                    EspTa                     10.16,52          
7)   Anni Allemand                    ViipU                     10.17,03          
8)   Kira Shilov                      EspTa                     10.57,86          
9)   Tuulia Kiuru                     HelsTa                    11.37,21          
10)  Pinja Liski                      HelsTa                    11.39,50          
     Maiju Mäkelä                     VantSa                    DNF               


P13 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Josue Perez Rosello              KU-58                     8.49,24           
2)   Markus Hakala                    EspTa                     9.01,78           
3)   Joel Thompson                    ViipU                     9.32,73           
4)   Juho Yli-Tainio                  HKV                       9.42,90           
5)   Joa Järvenkylä                   EspTa                     10.01,65          
6)   Ilmari Sarasmaa                  EspTa                     10.12,19          
7)   Niko Raevuori                    HelsTa                    11.41,81          
     Ilari Ala-Harja                  EspTa                     DNF               


T13 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Venla Virrantuomi                HKV                       8.33,19           
2)   Viliina Sundberg                 VeikkVei                  9.05,73           
3)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     9.43,35           
4)   Amanda Vitikka                   RekRai                    10.02,72          
5)   Isabella Strömberg               EspTa                     10.05,24          
6)   Sara Hekkala                     HelsTa                    10.27,91          
7)   Inka Aunimo                      EspTa                     10.29,84          
8)   Elli Rantala                     EspTa                     10.47,35          
9)   Sara Forsström                   EspTa                     10.57,11          
10)  Kira Koskiniemi                  HKV                       12.11,11          
11)  Ndey Njie                        HelsTa                    13.10,93          
     Alisa Hyrri                      HelsTa                    DNS               
     Heidi Vakkilainen                VantSa                    DNS