Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
07.04. klo 12:00 DM i landsvägslöpning Tulokset (päivitetty: 09:52 08.04.2019)
 	Flickor/Tytöt 9 år 1 km		
Plac.	Namn/Nimi	Förening/Seura	Sluttid/Loppuaika	
1.	Forsman	Ellinor	IFN	        4.00,5	
2.	Strandvall Julia IF Åsarna	4.09,6	
3.	Olliqvist Ellinor IF Åsarna	4.12,8	
4.	Markén	Saga	IF VOM	        4.33,0	
5.	Wiklund	Elin	IF Drott	4.44,0	
6.	Ehrs	Ida	IF VOM   	5.00,8	
7.	Nordman	Julia	Vasa IS	        5.07,0	
8.	Isomaa	Ylva	IF Drott	5.16,6	
9.	Enlund	Nova	Vasa IS   	5.32,5	
10.	Vilkas	Ellie	IF Drott	5.40,3	
11.	Bilen	Neyla	IF Drott	5.48,2	
					
	Pojkar/Pojat 9 år 1 km		
1.	Åkerlund Elias	GIF	        3.41,3	
2.	Cederholm Tobias IFN	        4.14,5	
3.	Klemets	Jakob	IK Falken	4.19,9	
4.	Björklund Ben	IF Drott	4.36,1	
	Åhman	Aron	IF Drott	DNS	
					
	Flickor/Tytöt	10 år	1 km		
1.	Björndahl Malva	Malax IF	3.48,5	
2.	Karlsson Wilma	IF VOM         	4.00,9	
3.	Westerlund Jessica IK Falken	4.13,4	
4.	Tallgren Victoria Malax IF	4.31,8	
5.	Björkgren Carla	IF Drott	4.54,6	
	Helin	Vivian	SSU	        4.00,9	utomtävl
	Öling	Lovisa	IF VOM	        DNS	
					
					
	Pojkar/Pojat	10 år	1 km		
1.	Appel	Emil	Malax IF	3.40,4	
2.	Anderssén Emil	IK Falken	4.04,5	
3.	Hassila	Niko	IF Drott	4.10,2	
4.	Lindqvist Melvin IK Falken	5.18,0	

	Flickor/Tytöt	11 år	2 km		
1.	Kock	Ellen	IK Falken	8.22,0	
2.	Snickars MatildaIF Kraft	8.27,8	
3.	Åbro	Julia	IFN	        8.31,2	
4.	Nyberg	Ellen	IF Åsarna	8.33,0	
5.	CederholmSara	IFN	        8.45,8	
6.	Finne	JeanessaIK Falken	9.24,3	
7.	Elenius	Filippa	IK Falken	9.45,0	
8.	Bergström Linn	IFN	        9.54,3	
	Herronen Tessa	KV	        8.33,6	utomtävl.
	Korhonen Sanni	IF Femman	DNS	
					
	Pojkar/Pojat	11 år	2 km		
1.	Kock	Arvid	IK Falken	7.35,6	
2.	Wikblom	Sander	IFN	        7.42,2	
3.	Asplund	Alvar	IK Falken	7.47,8	
4.	Ahlvik	Tony	IK Falken	7.51,7	
5.	Åkerlund Philip	GIF	        7.56,1	
6.	Strandvall William IF Åsarna	8.02,5	
7.	Forsell	Björn	IF Åsarna	8.39,7	
8.	Braxén	Jonas	Vasa IS	        9.38,1	
					
	Flickor/Tytöt	12 år	2 km		
1.	Åhman	Carolina  IF Drott	9.38,6	
2.	Lindström Natalie IF Femman	9.52,2	
					
	Pojkar/Pojat	12 år	2 km		
1.	Klemets	Emil	IK Falken	8.01,4	
2.	Auvinen	Miro	IF Drott	8.20,0	
3.	Ehrs	Elias	IF VOM	        8.41,4	
	GullbergTheo	Vasa IS 	DNS	
					
	Flickor/Tytöt	13 år	4 km		
1.	Hjerpe	Wilma	IF Femman	15.48,2	
2.	VornanenHanna	IF Drott	17.17,2	
3.	Nyberg	Wilma	IF Åsarna	18.26,5	
4.	Nordman	Tilde	Vasa IS 	20.01,7	
					
	Pojkar/Pojat	13 år	4 km		
1.	Wikblom	Melker	IFN	        15.39,2	
	Åbro	Jonas	IFN	        DNS	
					
	Flickor/Tytöt	14 år	4 km		
1.	KorhonenEmma	IF Femman	15.35,5	
2.	Suarez	Jamira	IF Drott	16.27,7	
3.	Hassila	Nea	IF Drott	17.26,2	
4.	Stråka	Tilde	IFN	        17.26,6	
					
	Flickor/Tytöt	15 år	4 km		
1.	Westerlund Teodora  IF Drott	16.16,2	
2.	Nyback	   Michelle IFN	        24.00,0	
					
	Pojkar/Pojat	15 år	4 km		
1.	Westerlund William IF Drott	15.24,6	
2.	Ehrs	Jakob	   IF VOM	15.46,5	
					
	Damer/Naiset	17 år	10 km		
1.	Niemelä	Tilde	Malax IF	47.11,0	
					
	Herrar/Miehet	17 år	10 km		
1.	Ehrs	Johannes IF VOM	        38.20,0	
2.	Genas	Petrus	 Vasa IS	38.50,0	
3.	Lerstrand Rasmus Vasa IS	39.23,0	
4.	Björkell Viktor  Vasa IS        41.11,0	
	Markén	Leonard	 IF VOM	        DNS	
					
	Herrar/Miehet	19 år	10 km		
1.	Forsén	Frej	Vasa IS	        38.19,0	
					
	Damer/Naiset	ÖIDM	10 km		
1.	Lilja	Andrea	Vasa IS	43.07,0	
2.	Joskitt	Marlene	IK Falken	54.44,0	
					
	Damer/Naiset Påsktian/Pääsiäiskymppi 10 km		
1.	Lilja	Andrea	Vasa IS	        43.07,0	
2.	Niemelä	Tilde	Malax IF 	47.11,0	
3.	Enkvist	Janina	IF Brahe	48.25,0	
4.	Joskitt	Marlene	IK Falken	54.44,0	
5.	Strandvall Mia	MamIS	        57.45,0	
					
	Herrar/Miehet	ÖIDM	10 km		
1.	Sandell	Kevin	IK Falken	32.58,0	
2.	Ranta-Aho Antti	Vasa IS   	34.47,0	
3.	Ruostetsaari´Pauli GIF	        35.11,0	
4.	Kengo Robert	IFN	        38.17,0	
5.	Sundqvist William IK Falken	40.47,0	
					
	Herrar/Miehet Påsktian/Pääsiäiskymppi 10 km		
1.	Sandell	Kevin	IK Falken	32.58,0	
2.	Ranta-Aho Antti	Vasa IS	        34.47,0	
3.	Ruostetsaari PauliGIF	        35.11,0	
4.	Forsbacka Fredrik IF Drott	37.29,0	
5.	Snickars Mikael	Malax IF	37,33,0	
6.	Lönnqvist Viktor		37.33,0	
7.	Kengo 	Robert	IFN	        38.17,0	
8.	Forsèn	Frej	Vasa IS	        38.19,0	
9.	Ehrs	Johannes IF VOM	        38.20,0	
10.	Enkvist	Daniel	IF Brahe	38.29,0	
11.	Genas	Petrus	Vasa IS	        38.50,0	
12.	Lerstrand Rasmus Vasa IS	39.23,0	
13.	Pesola	Max	IF Drott	39.43,0	
14.	Sundqvist William IK Falken	40.47,0	
15.	Viktor	Björkell Vasa IS	41.11,0	
16.	Grankull Jan	IK Falken	41.56,0	
17.	Kengo 	Peter	IFN	        42.14,0	
18.	Genas	Petteri	Vasa Endurance	42.26,0	
19.	Niemelä	Jari	Malax IF	43.50,0	
20.	Puranen	Ari	IF Drott	44.57,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	35 år	10 km	
1.	Grankull Jan	IK Falken	41.56,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	45 år	10 km	
1.	Niemelä	Jari	Malax IF	43.50,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	50 år	10 km	
1.	Forsbacka Fredrik IF Drott	37.29,0	
2.	Snickars Mikael	Malax IF 	37.33,0	
3.	Kengo	 Peter	IFN	        42.14,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	55 år	10 km	
1.	Pesola	Max	IF Drott	39.43,0	
2.	Puranen	Ari	IF Drott	44.57,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	60 år	6 km	
1.	Sundman	Kenneth	IF Femman	26.52,0	
2.	Hägg	Kennet	Maxmo SK	29.22,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	65 år	6 km	
1.	Hästbacka Elof	IF Drott	28.03,0	
2.	Paro	Rune	IF Femman	29.06,0	
					
	Herrar/Miehet	Vet.DM	75 år	2 km	
1.	Riska	Per-Erik IK Kronan	9.21,0	
					
					
	Herrar/Niehet Motionsklass/Hölkkäsarja 10 km	
1.	Yli-Hallila Pentti PieHi	43.45,0	
2.	Östberg	Robert	   Si-Su	48.14,0