Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
11.07. klo 18:00 HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15 Tulokset (päivitetty: 07:48 12.07.2019)
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15
Toijalan Vauhti
11.07.2019

P9 3-ottelu  40m
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    6,88              
2)   Eino Korpela                     TammRy                    6,94              
3)   Sebastian Karisola               ViialVa                   7,00              
4)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,05              
5)   Matias Viitanen                  ViialVa                   7,08              
5)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    7,08              
7)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,18              
8)   Leo Mikkola                      HämeenlTa                 7,29              
8)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    7,29              
10)  Samu Tulasalo                    TampPy                    7,39              
11)  Atte Hukkanen                    VehmU                     7,40              
12)  Juhani Honkajuuri                HämeenlTa                 7,41              
13)  Juho Köntti                      IkaalU                    7,44              
14)  Samuel Kulmala                   VehmU                     7,47              
15)  Oiva Lepo                        ViialVa                   7,53              
16)  Johannes Hämäläinen              VehmU                     7,54              
17)  Niklas Hukka                     ToijVau                   7,70              
18)  Atte Leino                       KangU                     7,73              
19)  Valtteri Haanpää                 ViialVa                   7,77              
19)  Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,77              
19)  Onni Mäkinen                     UrjU                      7,77              
22)  Elmo Vesakoski                   UrjU                      7,92              
22)  Milo Giraut                      VehmU                     7,92              
24)  Miska Mänty                      LempKiYU                  8,07              
25)  Oiva Haukijärvi                  TampPy                    8,27              
26)  Jooa Kaivola                     TampPy                    8,52              

Loppukilpailu erä 1
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    6,88              
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,05              
3)   Matias Viitanen                  ViialVa                   7,08              
4)   Samuel Kulmala                   VehmU                     7,47              
5)   Oiva Lepo                        ViialVa                   7,53              
6)   Atte Leino                       KangU                     7,73              
7)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   7,77              

Loppukilpailu erä 2
1)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    7,08              
2)   Leo Mikkola                      HämeenlTa                 7,29              
3)   Samu Tulasalo                    TampPy                    7,39              
4)   Juho Köntti                      IkaalU                    7,44              
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,77              
6)   Elmo Vesakoski                   UrjU                      7,92              

Loppukilpailu erä 3
1)   Eino Korpela                     TammRy                    6,94              
2)   Juhani Honkajuuri                HämeenlTa                 7,41              
3)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     7,54              
4)   Niklas Hukka                     ToijVau                   7,70              
5)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,07              
6)   Oiva Haukijärvi                  TampPy                    8,27              

Loppukilpailu erä 4
1)   Sebastian Karisola               ViialVa                   7,00              
2)   Veikka Paavola                   ToijVau                   7,18              
3)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    7,29              
4)   Atte Hukkanen                    VehmU                     7,40              
5)   Onni Mäkinen                     UrjU                      7,77              
6)   Milo Giraut                      VehmU                     7,92              
7)   Jooa Kaivola                     TampPy                    8,52
              
P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    3,60              
     3,40   3,60   3,33   
                          
2)   Eino Korpela                     TammRy                    3,59              
     3,30   3,53   3,59   
                          
3)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,35              
     3,08   3,25   3,35   
                          
4)   Matias Viitanen                  ViialVa                   3,33              
     3,33   3,25   3,21   
                          
5)   Sebastian Karisola               ViialVa                   3,31              
     3,21   3,31   x      
                          
6)   Leo Mikkola                      HämeenlTa                 3,26              
     3,16   3,21   3,26   
                          
7)   Samu Tulasalo                    TampPy                    3,22              
     3,14   3,12   3,22   
                          
8)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    3,18              
     3,06   3,02   3,18   
                          
9)   Juhani Honkajuuri                HämeenlTa                 3,11              
     3,11   2,98   2,73   
                          
10)  Juho Köntti                      IkaalU                    3,07              
     2,88   3,07   3,07   
                          
11)  Johannes Hämäläinen              VehmU                     3,06              
     3,02   3,06   3,03   
                          
12)  Oiva Lepo                        ViialVa                   3,02              
     3,02   2,98   2,82   
                          
13)  Onni Mäkinen                     UrjU                      3,02              
     2,97   3,02   2,79   
                          
14)  Atte Leino                       KangU                     2,90              
     2,90   2,87   2,64   
                          
15)  Valtteri Haanpää                 ViialVa                   2,88              
     2,88   2,72   2,82   
                          
16)  Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  2,86              
     2,84   2,86   2,65   
                          
17)  Atte Hukkanen                    VehmU                     2,84              
     2,84   2,78   2,81   
                          
18)  Samuel Kulmala                   VehmU                     2,79              
     2,77   2,66   2,79   
                          
19)  Milo Giraut                      VehmU                     2,79              
     2,55   2,61   2,79   
                          
20)  Niklas Hukka                     ToijVau                   2,73              
     2,73   2,70   2,67   
                          
21)  Veikka Paavola                   ToijVau                   2,68              
     2,53   2,68   2,64   
                          
22)  Miska Mänty                      LempKiYU                  2,66              
     2,66   2,42   2,43   
                          
23)  Elmo Vesakoski                   UrjU                      2,56              
     2,56   2,33   2,27   
                          
24)  Jooa Kaivola                     TampPy                    2,20              
     2,20   1,91   2,07   
                          
     Oiva Haukijärvi                  TampPy                    DNS               
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               
                          
P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    8,73              
     8,73   x      8,28   

2)   Sebastian Karisola               ViialVa                   7,01              
     7,01   6,00   6,48   

3)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   6,40              
     x      6,40   6,21   

4)   Atte Leino                       KangU                     5,83              
     5,42   5,83   5,82   

5)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    5,42              
     5,42   5,32   5,42   

6)   Samu Tulasalo                    TampPy                    5,39              
     5,39   x      5,11   

7)   Samuel Kulmala                   VehmU                     5,35              
     4,45   x      5,35   

8)   Leo Mikkola                      HämeenlTa                 5,34              
     5,34   5,28   4,97   

9)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  5,23              
     4,84   5,20   5,23   

10)  Juho Köntti                      IkaalU                    4,91              
     4,64   4,91   4,91   

11)  Matias Viitanen                  ViialVa                   4,78              
     4,37   4,75   4,78   

12)  Elmo Vesakoski                   UrjU                      4,70              
     4,70   4,48   4,41   

13)  Eino Korpela                     TammRy                    4,57              
     4,33   4,57   3,79   

14)  Juhani Honkajuuri                HämeenlTa                 4,54              
     4,54   4,03   4,38   

15)  Milo Giraut                      VehmU                     4,37              
     3,80   3,94   4,37   

16)  Miska Mänty                      LempKiYU                  4,20              
     3,92   4,20   4,12   

17)  Johannes Hämäläinen              VehmU                     4,20              
     3,47   4,20   3,34   

18)  Atte Hukkanen                    VehmU                     4,17              
     x      3,73   4,17   

19)  Onni Mäkinen                     UrjU                      4,15              
     3,84   3,89   4,15   

20)  Oiva Lepo                        ViialVa                   4,02              
     3,02   4,02   3,95   

21)  Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3,96              
     3,56   3,87   3,96   

22)  Veikka Paavola                   ToijVau                   3,86              
     3,86   3,13   3,72   

23)  Niklas Hukka                     ToijVau                   3,74              
     3,40   3,47   3,74   

24)  Jooa Kaivola                     TampPy                    2,70              
     2,70   2,50   2,23   

     Oiva Haukijärvi                  TampPy                    DNS               
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS 
              
P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Volmari Paananen                 TampPy                    867               
2)   Sebastian Karisola               ViialVa                   706               
3)   Eino Korpela                     TammRy                    630               
4)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  608               
5)   Matias Viitanen                  ViialVa                   578               
6)   Leo Mikkola                      HämeenlTa                 565               
7)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    559               
8)   Samu Tulasalo                    TampPy                    548               
9)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   518               
10)  Juho Köntti                      IkaalU                    499               
11)  Atte Leino                       KangU                     494               
12)  Juhani Honkajuuri                HämeenlTa                 488               
13)  Samuel Kulmala                   VehmU                     487               
14)  Johannes Hämäläinen              VehmU                     450               
15)  Veikka Paavola                   ToijVau                   442               
16)  Atte Hukkanen                    VehmU                     441               
17)  Oiva Lepo                        ViialVa                   438               
18)  Onni Mäkinen                     UrjU                      419               
19)  Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  392               
20)  Milo Giraut                      VehmU                     391               
21)  Elmo Vesakoski                   UrjU                      385               
22)  Niklas Hukka                     ToijVau                   375               
23)  Miska Mänty                      LempKiYU                  358               
24)  Jooa Kaivola                     TampPy                    221  
             
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNF      
     Oiva Haukijärvi                  TampPy                    DNF                


T9 3-ottelu  40m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   6,87              
2)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   7,19              
3)   Bianca Mikkola                   HämeenlTa                 7,31              
4)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,32              
5)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   7,35              
6)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,36              
7)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,50              
8)   Emmi Vankka                      UrjU                      7,51              
9)   Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 7,53              
10)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  7,57              
10)  Minja Kautto                     LempKiYU                  7,57              
12)  Jessi Saloniemi                  TampPy                    7,60              
13)  Ella Rajala                      LempKiYU                  7,68              
14)  Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 7,71              
15)  Senni Rantala                    LempKiYU                  7,78              
16)  Hertta Ikonen                    VehmU                     7,82              
17)  Kenza Abdelouhab                 VirtU                     7,83              
18)  Eva Helminen                     ToijVau                   7,89              
19)  Peppi Raunio                     TampPy                    7,97              
20)  Alissa Hirvonen                  ForssSa                   8,08              
21)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  8,09              
22)  Fanni Alila                      ViialVa                   8,11              
23)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  8,12              
24)  Hilma Niemi                      ViialVa                   8,21              
25)  Minea Järnström                  LempKiYU                  8,27              
26)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,49              
26)  Riina Taipale                    PälkLL                    8,49              
28)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,65              
     Lilli Pohjola                    LempKiYU                  DNS               
     Iiris Helenius                   ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   7,19              
2)   Bianca Mikkola                   HämeenlTa                 7,31              
3)   Emmi Vankka                      UrjU                      7,51              
4)   Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 7,53              
5)   Peppi Raunio                     TampPy                    7,97              
6)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,27              
7)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,65              

Loppukilpailu erä 2
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   6,87              
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,32              
3)   Hertta Ikonen                    VehmU                     7,82              
4)   Fanni Alila                      ViialVa                   8,11              
5)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,49              
5)   Riina Taipale                    PälkLL                    8,49              
     Lilli Pohjola                    LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,36              
2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  7,50              
3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  7,57              
4)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    7,60              
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,78              
6)   Alissa Hirvonen                  ForssSa                   8,08              
7)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  8,09              
     Iiris Helenius                   ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   7,35              
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  7,57              
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,68              
4)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 7,71              
5)   Kenza Abdelouhab                 VirtU                     7,83              
6)   Eva Helminen                     ToijVau                   7,89              
7)   Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  8,12              
8)   Hilma Niemi                      ViialVa                   8,21              

T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,76              
     3,49   3,50   3,76   
                          
2)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   3,23              
     3,13   3,23   3,13   
                          
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3,19              
     3,19   2,90   3,06   
                          
4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  3,10              
     2,77   2,92   3,10   
                          
5)   Minja Kautto                     LempKiYU                  3,04              
     2,98   3,04   2,96   
                          
6)   Hertta Ikonen                    VehmU                     3,02              
     3,02   x      2,83   
                          
7)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   2,99              
     2,81   2,74   2,99   
                          
8)   Senni Rantala                    LempKiYU                  2,96              
     2,96   2,93   2,85   
                          
9)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    2,96              
     2,83   2,96   2,90   
                          
10)  Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 2,94              
     2,94   2,92   x      
                          
11)  Emmi Vankka                      UrjU                      2,86              
     2,75   2,47   2,86   
                          
12)  Peppi Raunio                     TampPy                    2,84              
     x      2,84   2,60   
                          
13)  Sohvi Rantanen                   ViialVa                   2,83              
     2,23   2,82   2,83   
                          
14)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  2,81              
     2,58   2,81   2,70   
                          
15)  Kenza Abdelouhab                 VirtU                     2,80              
     2,55   2,80   2,56   
                          
16)  Bianca Mikkola                   HämeenlTa                 2,77              
     x      2,77   x      
                          
17)  Eva Helminen                     ToijVau                   2,61              
     2,14   2,37   2,61   
                          
18)  Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 2,60              
     x      2,39   2,60   
                          
19)  Sara Majamäki                    ViialVa                   2,56              
     2,56   2,56   2,49   
                          
20)  Alissa Hirvonen                  ForssSa                   2,55              
     2,54   x      2,55   
                          
21)  Minea Järnström                  LempKiYU                  2,50              
     2,50   2,44   2,50   
                          
22)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  2,48              
     2,44   2,44   2,48   
                          
23)  Fanni Alila                      ViialVa                   2,42              
     2,42   2,35   x      
                          
24)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,41              
     2,33   2,41   2,37   
                          
25)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  2,37              
     2,37   2,30   2,32   
                          
26)  Hilma Niemi                      ViialVa                   2,16              
     2,16   2,09   2,05   
                          
27)  Riina Taipale                    PälkLL                    2,11              
     2,11   x      1,99   
                          
28)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  1,64              
     1,64   x      x      
                          
     Iiris Helenius                   ViialVa                   NM                
     DNS    -      -      
                          
     Lilli Pohjola                    LempKiYU                  NM                
     DNS    -      -      

T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   5,35              
     4,82   4,07   5,35   

2)   Riina Taipale                    PälkLL                    5,10              
     4,20   5,10   4,62   

3)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   5,07              
     5,07   4,68   x      

4)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  4,76              
     4,37   4,46   4,76   

5)   Hertta Ikonen                    VehmU                     4,64              
     4,17   4,32   4,64   

6)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   4,60              
     4,56   4,60   4,59   

7)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   4,60              
     4,60   4,42   4,11   

8)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  4,47              
     4,47   3,57   4,45   

9)   Minea Järnström                  LempKiYU                  4,47              
     3,87   4,47   4,02   

10)  Senni Rantala                    LempKiYU                  4,46              
     4,26   4,46   3,63   

11)  Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   4,41              
     3,84   4,41   4,40   

12)  Ella Rajala                      LempKiYU                  4,34              
     4,27   4,34   4,12   

13)  Sara Majamäki                    ViialVa                   4,27              
     3,95   4,27   4,07   

14)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  4,23              
     3,66   4,00   4,23   

15)  Minja Kautto                     LempKiYU                  4,22              
     4,22   4,21   3,60   

16)  Emmi Vankka                      UrjU                      4,21              
     3,97   4,11   4,21   

17)  Hilma Niemi                      ViialVa                   4,17              
     4,10   4,16   4,17   

18)  Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 4,13              
     3,82   4,13   3,65   

19)  Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 3,96              
     3,96   3,81   3,84   

20)  Peppi Raunio                     TampPy                    3,84              
     3,26   3,30   3,84   

21)  Bianca Mikkola                   HämeenlTa                 3,57              
     3,57   x      x      

22)  Jessi Saloniemi                  TampPy                    3,53              
     x      3,19   3,53   

23)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  3,52              
     2,95   2,95   3,52   

24)  Eva Helminen                     ToijVau                   3,41              
     2,90   3,10   3,41   

25)  Kenza Abdelouhab                 VirtU                     3,34              
     3,34   3,17   2,85   

26)  Alissa Hirvonen                  ForssSa                   3,24              
     3,24   3,18   2,87   

27)  Fanni Alila                      ViialVa                   3,14              
     2,35   2,77   3,14   

28)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  2,73              
     2,50   2,57   2,73   

     Iiris Helenius                   ViialVa                   DNS               
     Lilli Pohjola                    LempKiYU                  DNS               

T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   709               
2)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   533               
3)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   505               
4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  473               
5)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   467               
6)   Ella Rajala                      LempKiYU                  457               
7)   Minja Kautto                     LempKiYU                  446               
8)   Hertta Ikonen                    VehmU                     438               
9)   Minttu Tunturi                   HämeenlTa                 434               
10)  Emmi Vankka                      UrjU                      432               
11)  Sara Majamäki                    ViialVa                   430               
12)  Senni Rantala                    LempKiYU                  426               
13)  Bianca Mikkola                   HämeenlTa                 418               
14)  Jessi Saloniemi                  TampPy                    399               
15)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  387               
16)  Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 373               
17)  Peppi Raunio                     TampPy                    366               
18)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  358               
19)  Kenza Abdelouhab                 VirtU                     351               
20)  Minea Järnström                  LempKiYU                  343               
21)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  339               
22)  Eva Helminen                     ToijVau                   329               
22)  Riina Taipale                    PälkLL                    329               
24)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   327               
25)  Hilma Niemi                      ViialVa                   305               
26)  Alissa Hirvonen                  ForssSa                   301               
27)  Fanni Alila                      ViialVa                   283               
28)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  181
               
     Iiris Helenius                   ViialVa                   DNS                 
     Lilli Pohjola                    LempKiYU                  DNS                 


T10 3-ottelu  60m
1)   Emmi Kallio                      TampPy                    9,38              
2)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 9,84              
3)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  9,91              
4)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,94              
5)   Taika Kuusela                    TammRy                    9,98              
6)   Fanni Paija                      UrjU                      10,01             
7)   Maija Mäntylä                    KangKi                    10,06             
8)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   10,07             
9)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  10,08             
9)   Elle Kuusamo                     YlöjU                     10,08             
11)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  10,21             
12)  Noora Moisio                     TampPy                    10,22             
13)  Jade Hukka                       ToijVau                   10,25             
14)  Martta Mattila                   PälkLL                    10,26             
15)  Laine Jaanisoo                   TampPy                    10,31             
16)  Maisa Lammintausta               TampPy                    10,43             
17)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   10,48             
18)  Elsa Lindroos                    TampPy                    10,57             
19)  Moonika Riihimäki                TampPy                    10,60             
20)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,66             
21)  Veera Linna                      TampPy                    10,94             
22)  Erika Salonen                    VehmU                     10,98             
23)  Sara Paavola                     ToijVau                   11,09             
24)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    11,29             
25)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,84             
26)  Milla Sannamo                    ToijVau                   13,10             
     Aida Koskensalo                  IkaalU                    DNS               
     Nuppu Tunturi                    HämeenlTa                 DNS               
     Fiona Giraut                     VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  10,21             
2)   Martta Mattila                   PälkLL                    10,26             
3)   Sofia Feodoroff                  TampPy                    11,29             
     Aida Koskensalo                  IkaalU                    DNS               
     Nuppu Tunturi                    HämeenlTa                 DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 9,84              
2)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   10,07             
3)   Laine Jaanisoo                   TampPy                    10,31             
4)   Moonika Riihimäki                TampPy                    10,60             
5)   Veera Linna                      TampPy                    10,94             
6)   Erika Salonen                    VehmU                     10,98             

Loppukilpailu erä 3
1)   Emmi Kallio                      TampPy                    9,38              
2)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,94              
3)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  10,08             
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  10,66             
5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,84             
6)   Milla Sannamo                    ToijVau                   13,10             

Loppukilpailu erä 4
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  9,91              
2)   Fanni Paija                      UrjU                      10,01             
3)   Maisa Lammintausta               TampPy                    10,43             
4)   Emma Korvenoja                   ForssSa                   10,48             
5)   Elsa Lindroos                    TampPy                    10,57             
6)   Sara Paavola                     ToijVau                   11,09             

Loppukilpailu erä 5
1)   Taika Kuusela                    TammRy                    9,98              
2)   Maija Mäntylä                    KangKi                    10,06             
3)   Elle Kuusamo                     YlöjU                     10,08             
4)   Noora Moisio                     TampPy                    10,22             
5)   Jade Hukka                       ToijVau                   10,25             
     Fiona Giraut                     VehmU                     DNS               

T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  3,74              
     3,62   3,51   3,74   
                          
2)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  3,70              
     3,43   3,70   3,48   
                          
3)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 3,60              
     3,19   3,53   3,60   
                          
4)   Maija Mäntylä                    KangKi                    3,58              
     3,58   3,43   3,20   
                          
5)   Emmi Kallio                      TampPy                    3,50              
     3,50   x      3,19   
                          
6)   Noora Moisio                     TampPy                    3,49              
     3,49   3,39   3,37   
                          
7)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   3,49              
     2,46   3,30   3,49   
                          
8)   Elle Kuusamo                     YlöjU                     3,42              
     3,31   3,35   3,42   
                          
9)   Taika Kuusela                    TammRy                    3,42              
     3,25   3,27   3,42   
                          
10)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   3,36              
     3,23   3,14   3,36   
                          
11)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  3,35              
     3,35   3,09   2,98   
                          
12)  Fiona Giraut                     VehmU                     3,34              
     3,34   3,33   2,76   
                          
13)  Fanni Paija                      UrjU                      3,31              
     3,30   1,97   3,31   
                          
14)  Aada Viskari                     LempKiYU                  3,31              
     3,20   3,31   3,10   
                          
15)  Elsa Lindroos                    TampPy                    3,26              
     3,13   3,26   3,17   
                          
16)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    3,24              
     3,24   3,20   3,05   
                          
17)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,24              
     3,15   3,24   3,08   
                         
18)  Martta Mattila                   PälkLL                    3,24              
     3,02   3,04   3,24   
                          
19)  Jade Hukka                       ToijVau                   3,22              
     3,19   3,22   3,18   
                          
20)  Erika Salonen                    VehmU                     3,17              
     3,17   3,09   3,09   
                          
21)  Maisa Lammintausta               TampPy                    3,15              
     3,15   3,00   -      
                          
22)  Moonika Riihimäki                TampPy                    3,14              
     x      3,14   2,91   
                          
23)  Veera Linna                      TampPy                    3,13              
     3,11   3,06   3,13   
                          
24)  Sara Paavola                     ToijVau                   3,05              
     2,90   3,05   2,83   
                        
25)  Laine Jaanisoo                   TampPy                    2,93              
     2,78   2,68   2,93   
                          
26)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,68              
     x      2,68   2,57   
                          
27)  Milla Sannamo                    ToijVau                   2,50              
     2,45   2,50   2,48   
                          
     Aida Koskensalo                  IkaalU                    DNS               
     Nuppu Tunturi                    HämeenlTa                 DNS               

T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Martta Mattila                   PälkLL                    8,59              
     7,83   8,44   8,59   

2)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   6,68              
     6,11   6,11   6,68   

3)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  6,60              
     5,56   6,50   6,60   

4)   Erika Salonen                    VehmU                     6,45              
     6,07   6,45   6,06   

5)   Fiona Giraut                     VehmU                     6,28              
     5,81   5,45   6,28   

6)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  6,20              
     5,50   5,68   6,20   

7)   Emmi Kallio                      TampPy                    6,06              
     5,64   6,06   5,76   

8)   Elle Kuusamo                     YlöjU                     6,05              
     6,05   5,89   5,96   

9)   Taika Kuusela                    TammRy                    6,04              
     6,04   5,41   6,00   

10)  Veera Linna                      TampPy                    6,02              
     6,02   5,73   5,83   

11)  Jade Hukka                       ToijVau                   5,96              
     5,42   5,96   5,96   

12)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   5,92              
     5,62   5,92   5,40   

13)  Jeni Suhonen                     LempKiYU                  5,90              
     5,84   5,11   5,90   

14)  Fanni Paija                      UrjU                      5,77              
     4,87   5,32   5,77   

15)  Maisa Lammintausta               TampPy                    5,51              
     4,50   4,90   5,51   

16)  Noora Moisio                     TampPy                    5,43              
     5,43   x      4,64   

17)  Laine Jaanisoo                   TampPy                    5,38              
     3,72   4,28   5,38   

18)  Maija Mäntylä                    KangKi                    5,25              
     4,99   5,25   4,58   

19)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  5,21              
     4,42   5,21   5,14   

20)  Aada Viskari                     LempKiYU                  5,18              
     4,95   5,14   5,18   

21)  Milla Sannamo                    ToijVau                   5,08              
     4,10   5,08   4,26   

22)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    4,37              
     3,94   x      4,37   

23)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  4,36              
     3,50   4,36   3,84   

24)  Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 4,29              
     3,33   3,34   4,29   

25)  Sara Paavola                     ToijVau                   4,26              
     4,15   4,26   4,23   

26)  Moonika Riihimäki                TampPy                    3,51              
     3,51   3,25   3,24   

27)  Elsa Lindroos                    TampPy                    3,50              
     3,27   3,41   3,50   

     Aida Koskensalo                  IkaalU                    DNS               
     Nuppu Tunturi                    HämeenlTa                 DNS               

T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emmi Kallio                      TampPy                    756               
2)   Martta Mattila                   PälkLL                    749               
3)   Meea Mäkinen                     LempKiYU                  720               
4)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  709               
5)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   695               
6)   Taika Kuusela                    TammRy                    661               
7)   Elle Kuusamo                     YlöjU                     651               
8)   Maija Mäntylä                    KangKi                    634               
9)   Fanni Paija                      UrjU                      629               
10)  Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 614               
10)  Noora Moisio                     TampPy                    614               
12)  Aada Viskari                     LempKiYU                  607               
13)  Jade Hukka                       ToijVau                   603               
14)  Emma Korvenoja                   ForssSa                   598               
15)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  596               
16)  Erika Salonen                    VehmU                     563               
17)  Maisa Lammintausta               TampPy                    553               
18)  Veera Linna                      TampPy                    538               
19)  Laine Jaanisoo                   TampPy                    533               
20)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  527               
21)  Elsa Lindroos                    TampPy                    456               
22)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    446               
23)  Moonika Riihimäki                TampPy                    440               
24)  Sara Paavola                     ToijVau                   429               
25)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  399               
26)  Milla Sannamo                    ToijVau                   335
               
     Fiona Giraut                     VehmU                     DNF               
     Aida Koskensalo                  IkaalU                    DNS                 
     Nuppu Tunturi                    HämeenlTa                 DNS                 


P14 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Atte Kuusela                     TammRy                    3.41,70           
2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  3.42,93           
3)   Tarmo Takala                     TampPy                    3.49,49           
4)   Leo Boström                      TampPy                    4.04,47           
     Mikael Viitanen                  LempKiYU                  DNS               

P14 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,5
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  17,79             
2)   Atte Kuusela                     TammRy                    19,53             
3)   Leo Boström                      TampPy                    20,20             
4)   Tarmo Takala                     TampPy                    22,54             
     Mikael Viitanen                  LempKiYU                  DNS               

P14 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  295               
     245    255    265    275    285    295    305    
     o      ---    o      o      xo     xo     xxx    

2)   Atte Kuusela                     TammRy                    265               
     225    235    245    255    265    275    
     xxo    o      o      xo     o      xxx    

3)   Leo Boström                      TampPy                    195               
     185    195    205    
     xo     o      xxx    

     Tarmo Takala                     TampPy                    NH                
     95     
     xxx    
     Mikael Viitanen                  LempKiYU                  DNS                  

P14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  4,68 +0,4          
     4,48   4,42   4,68   
     -0,1   +0,0   +0,4   

2)   Leo Boström                      TampPy                    4,29 +0,4          
     4,24   3,64   4,29   
     +0,5   +0,0   +0,4   

3)   Atte Kuusela                     TammRy                    4,04 +0,0          
     4,04   3,94   -      
     +0,0   +0,0          

4)   Tarmo Takala                     TampPy                    3,79 +0,0          
     3,79   3,66   -      
     +0,0   +0,0          

     Mikael Viitanen                  LempKiYU                   DNS                

P14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  27,60             
     27,60  27,44  25,94  

2)   Atte Kuusela                     TammRy                    25,22             
     25,22  24,64  22,31  

3)   Leo Boström                      TampPy                    20,99             
     20,99  20,41  19,72  

4)   Tarmo Takala                     TampPy                    16,07             
     x      x      16,07  

     Mikael Viitanen                  LempKiYU                  DNS               

P14 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  1836              
2)   Atte Kuusela                     TammRy                    1484              
3)   Leo Boström                      TampPy                    1186              
4)   Tarmo Takala                     TampPy                    799               
     Mikael Viitanen                  LempKiYU                  DNS                 


P15 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    2.47,75           
2)   Otto Ahonen                      TampPy                    3.12,30           
3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    3.13,29           
4)   Konsta Kankainen                 TampPy                    3.20,82           
     Niko Mikkola                     PorinYU                   2.54,77           

P15 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    14,81             
2)   Jere Haapalainen                 TampPy                    14,92             
3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    17,38             
4)   Otto Ahonen                      TampPy                    19,85             
     Niko Mikkola                     PorinYU                   17,90             

P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    385               
     365    375    385    395    
     xo     ---    o      xxx    

2)   Otto Ahonen                      TampPy                    305               
     285    295    305    315    
     o      o      xxo    xxx    

3)   Jere Haapalainen                 TampPy                    275               
     245    255    265    275    285    
     o      ---    o      o      xxx    

4)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    185               
     145    155    165    175    185    195    
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Niko Mikkola                     PorinYU                   325               
     245    255    265    275    285    295    305    315    325    335    
     o      ---    o      ---    o      xo     xxo    o      o      xxx     

P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    5,62 +0,0          
     5,33   5,58   5,62   
     +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    4,97 +0,1          
     4,71   4,97   4,63   
     +0,0   +0,1   -0,1   

3)   Jere Haapalainen                 TampPy                    4,77 -0,2          
     4,76   4,60   4,77   
     +0,0   +0,5   -0,2   

4)   Otto Ahonen                      TampPy                    4,66 -0,1          
     4,66   4,54   4,56   
     -0,1   +0,8   -0,1   

     Niko Mikkola                     PorinYU                   4,89 +0,4          
     4,77   4,89   -      
     -0,1   +0,4          

P15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    38,74             
     38,48  33,70  38,74  

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    37,19             
     37,19  34,96  36,66  

3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    32,94             
     26,42  32,94  x      

4)   Otto Ahonen                      TampPy                    30,24             
     25,09  30,24  x      

     Niko Mikkola                     PorinYU                   31,20             
     24,95  26,83  31,20  

P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    2831              
2)   Jere Haapalainen                 TampPy                    2811              
3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    2089              
4)   Otto Ahonen                      TampPy                    1973              
     Niko Mikkola                     PorinYU                   2432