Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.08. klo 17:00 Elokuun kisat Tulokset (päivitetty: 21:59 27.08.2019)
Elokuun kisat
Harjun stadion, Jyväskylä
27.08.2019

N 100m
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      11,97             
2)   Maria Räsänen                    LapinlVe                  12,20             
3)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     12,39             
4)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  12,57             
5)   Ada Zitting                      JyväskKU                  12,91             
6)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  13,04             
7)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  13,09             
8)   Siiri Salo                       JyväskKU                  13,21             
9)   Nea Huvila                       JyväskKU                  13,38             
10)  Janina Jaatinen                  JyväskKU                  13,49             
11)  Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  13,74             
12)  Eveliina Malinen                 JyväskKU                  13,92             
13)  Anni Gustafsson                  JyväskKU                  13,94             
14)  Emilia Kainulainen               JyväskKU                  14,53             
     Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  13,04             
2)   Janina Jaatinen                  JyväskKU                  13,49             
3)   Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  13,74             
4)   Eveliina Malinen                 JyväskKU                  13,92             
5)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  13,94             
6)   Emilia Kainulainen               JyväskKU                  14,53             
     Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  DQ                

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      11,97             
2)   Maria Räsänen                    LapinlVe                  12,20             
3)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     12,39             
4)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  12,57             
5)   Ada Zitting                      JyväskKU                  12,91             
6)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  13,09             
7)   Siiri Salo                       JyväskKU                  13,21             
8)   Nea Huvila                       JyväskKU                  13,38             


M 100m
1)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  10,78             
2)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  11,15             
3)   Julius Toivola                   JyväskKU                  11,31             
4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  11,35             
5)   Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  11,37             
6)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,43             
7)   Juho Seppänen                    JyväskKU                  11,53             
8)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,58             
9)   Samuli Losoi                     TampPy                    11,61             
10)  Joona Kiviaho                    ÄhtU                      11,73             
11)  Juho Koivisto                    JyväskKU                  11,75             
12)  Arttu Ahola                      JyväskKU                  11,99             
13)  Teemu Laitinen                   JyväskKU                  12,36             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Julius Toivola                   JyväskKU                  11,31             
2)   Juho Seppänen                    JyväskKU                  11,53             
3)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  11,75             
4)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  11,99             
5)   Teemu Laitinen                   JyväskKU                  12,36             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  10,78             
2)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  11,15             
3)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  11,35             
4)   Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  11,37             
5)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,43             
6)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,58             
7)   Samuli Losoi                     TampPy                    11,61             
8)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      11,73             


N 200m
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,51             
2)   Maria Räsänen                    LapinlVe                  24,66             
3)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     24,79             
4)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   26,05             
5)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  26,33             
6)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     26,41             
7)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,59             
8)   Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  29,75             
9)   Kati Oikarinen                   RunClub                   30,72             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   26,05             
2)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  26,33             
3)   Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  29,75             
4)   Kati Oikarinen                   RunClub                   30,72             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,51             
2)   Maria Räsänen                    LapinlVe                  24,66             
3)   Sanna Erkinheimo                 LahdA                     24,79             
4)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     26,41             
5)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,59             


M 400m
1)   Jaakko Lehtilä                   HIFK                      48,79             
2)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   48,92             
3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    50,19             
4)   Kalle Raitala                    TampPy                    50,39             
5)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    51,16             
6)   Lauri Siltanen                   HIFK                      52,56             
7)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  53,55             
8)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  53,82             
9)   Jani Henriksson                  ViipU                     54,11             
10)  Petri Lauronen                   JyväskKU                  54,48             
11)  Niclas Forsberg                  JyväskKU                  54,93             
12)  Patrik Järvinen                  TampPy                    55,13             
13)  Matti Keronen                    OravisU                   55,33             

Loppukilpailu erä 1
1)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  53,82             
2)   Jani Henriksson                  ViipU                     54,11             
3)   Petri Lauronen                   JyväskKU                  54,48             
4)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  54,93             
5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    55,13             
6)   Matti Keronen                    OravisU                   55,33             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jaakko Lehtilä                   HIFK                      48,79             
2)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   48,92             
3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    50,19             
4)   Kalle Raitala                    TampPy                    50,39             
5)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    51,16             
6)   Lauri Siltanen                   HIFK                      52,56             
7)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  53,55             


N 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   2.19,34           
2)   Lotta Tarvainen                  KuopRei                   2.19,59           
3)   Oona-Mari Hakulinen              JyväskKU                  2.22,37           
4)   Ida Kannisto                     TampU                     2.22,89           
     Annina Walling                   KuopRei                   DNS               
     Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  DNS               
     Jenna Maukonen                   JyväskKU                  DNS               
     Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  DNS               


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Alexi Ruokamo                    JyväskKU                  4.04,59           
2)   Miika Lehtinen                   JyväskKU                  4.05,36           
3)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  4.07,49           
4)   Otto Vilpponen                   KuopRei                   4.15,17           
5)   Onni Ikonen                      HankasHa                  4.24,45           
6)   Valtteri Konttinen               JyväskKU                  4.24,87           


M 10000m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Nieminen                  JyväskKU                  31.21,54          
2)   Väinö Klemola                    KuopRei                   32.17,77          
3)   Jonathan Kilpelä                 JyväskKU                  32.43,35          
4)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   34.34,40          
5)   Aleksi Niemelä                   JyväskKU                  35.29,72          
     Heikki Vento                     TaipVei                   DNS               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      13,12             
2)   Saara Keskitalo                  EspTa                     13,66             
3)   Saga Kivekäs                     EspTa                     14,13             
4)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  15,06             
5)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 15,51             
6)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  16,34             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Välimäki                UudKK                     205               
     190    195    200    205    210    
     o      xxo    -      xo     xxx    

2)   Daniel Kosonen                   TampPy                    200               
     190    195    200    205    
     o      o      o      xxx    

2)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  200               
     180    185    190    195    200    205    
     o      -      o      o      o      xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  175               
     165    170    175    180    
     o      o      xo     xxx    

2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    175               
     150    155    160    165    170    175    
     o      xo     o      xxo    o      xxo    

3)   Nita Rasi                        PihtipTui                 155               
     145    150    155    160    
     o      o      o      xxx    



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Iiro Suutarinen                  ÄhtU                      460               
     440    450    460    480    
     xo     o      xo     xxx    

2)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  450               
     440    450    460    
     o      xo     xxx    

3)   Antti Kois                       AlavVi                    360               
     340    360    385    
     o      xo     xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Jullenmaa                   PorinYU                   390               
     370    380    390    402    
     xo     o      xxo    xxx    

2)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   380               
     330    340    350    360    370    380    390    
     o      o      o      xo     xo     o      xxx    

3)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  320               
     300    310    320    330    
     o      xo     o      xxx    
                                    
     Oosa Siukonen                    JyväskKU                  NH                
     260    
     xxx    



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,51             
     x      14,30  14,47  x      14,51  x      

     Eero Ahola                       PorinYU                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  11,23             
     x      11,23  x      x      x      x      

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,26              
     8,75   9,17   8,94   9,12   9,14   9,26   



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ville Kivioja                    NokU                      54,12             
     54,12  53,01  x      48,57  x      51,30  

2)   Mika Ruhtinas                    JyväskKU                  46,18             
     x      46,18  45,34  45,97  x      x      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anna Olkkonen                    HartVoi                   45,09             
     x      43,54  x      x      x      45,09  

2)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  43,69             
     41,26  x      x      x      38,95  43,69  

3)   Piia Koski                       TeuvRi                    41,92             
     x      41,92  x      39,53  39,70  41,50  

4)   Nea Luukkonen                    PuumVi                    36,41             
     x      36,41  34,82  36,36  35,47  35,47  

5)   Maria Olkkonen                   HartVoi                   36,28             
     x      36,10  x      x      x      36,28  

6)   Linda Huhtala                    YlänKi                    32,25             
     x      32,25  x      x      30,42  x      

7)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  30,24             
     x      30,24  x      x      -      -      

8)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  26,94             
     20,27  26,43  26,91  x      26,94  25,22  



P9 40m
1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     6,87              
2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   6,89              
3)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  6,94              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,95              
5)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  7,05              
6)   Onni Ahonen                      JyväskKU                  7,12              
7)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    7,17              
7)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,17              
9)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,21              
10)  Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,28              
11)  Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,47              
12)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  7,61              
13)  Samuli Kihlman                   JyväskKU                  7,86              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  7,05              
2)   Onni Ahonen                      JyväskKU                  7,12              
3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    7,17              
4)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,47              
5)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  7,61              
6)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  7,86              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     6,87              
2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   6,89              
3)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  6,94              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,95              
5)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,17              
6)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,21              
7)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,28              


T9 40m
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6,66              
2)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    7,15              
3)   Tuuli Mäensivu                   KangasnKa                 7,16              
4)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  7,31              
5)   Julia Puranen                    JyväskKU                  7,46              
6)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,55              
7)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  7,86              
8)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  8,00              
9)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  8,54              
10)  Venla Vienola                    JyväskKU                  8,88              
     Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6,66              
2)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    7,15              
3)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  7,31              
4)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  8,00              
5)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  8,54              
     Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Tuuli Mäensivu                   KangasnKa                 7,16              
2)   Julia Puranen                    JyväskKU                  7,46              
3)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,55              
4)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  7,86              
5)   Venla Vienola                    JyväskKU                  8,88              
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3.36,77           
2)   Nici Salonen                     PadasjY                   3.54,48           
3)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3.58,01           
4)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  4.05,61           
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  4.08,45           
6)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     4.12,96           
7)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  4.17,99           
8)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  4.48,52           
     Topi Turpeinen                   LaukU                     DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    3.53,26           
2)   Venla Vienola                    JyväskKU                  4.30,05           
3)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  4.50,09           
     Julia Puranen                    JyväskKU                  DNS               
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   120               
     100    104    108    111    114    117    120    123    
     o      o      o      xo     o      o      o      xxx    

2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  117               
     90     95     100    104    108    111    114    117    120    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    111               
     90     95     100    104    108    111    114    
     o      xo     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Topi Turpeinen                   LaukU                     108               
     80     85     90     95     100    104    108    111    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  108               
     85     90     95     100    104    108    111    
     o      o      xo     o      xxo    xo     xxx    

6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  108               
     80     85     90     95     100    104    108    111    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

7)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    104    
     o      o      o      o      xo     xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  108               
     80     85     90     95     100    104    108    
     o      o      xo     o      o      o      xxo    

2)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  108               
     90     95     100    104    108    111    
     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

3)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xx     

5)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    90                
     80     85     90     95     
     o      xo     o      xxx    

6)   Venla Vienola                    JyväskKU                  85                
     80     85     90     
     o      xxo    xxx    

7)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  80                
     80     85     
     xo     xxx                                       


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  3,59              
     3,57   x      3,41   3,59   
                                 

2)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     3,55              
     3,44   3,27   3,38   3,55   
                                 

3)   Topi Turpeinen                   LaukU                     3,45              
     x      3,35   x      3,45   
                                 

4)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3,44              
     3,44   3,33   3,32   x      
                                 

5)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    3,38              
     3,28   3,25   3,38   x      
                                 

6)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  3,37              
     3,37   3,28   3,34   3,34   
                                 

7)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,34              
     x      3,34   3,02   3,23   
                                 

8)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3,26              
     3,26   3,13   3,10   3,17   
                                 

9)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3,15              
     3,15   3,13   x      2,91   
                                 

10)  Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  3,10              
     2,87   2,97   3,10   -      
                                 

11)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  3,09              
     3,09   3,00   3,03   x      
                                 

12)  Onni Ahonen                      JyväskKU                  3,04              
     3,04   3,00   2,75   2,29   
                                 

13)  Samuli Kihlman                   JyväskKU                  2,84              
     2,84   2,59   2,60   2,60   
                                 

14)  Jooas Oittinen                   SaarijPu                  2,66              
     x      2,66   2,45   2,52   
                                 

15)  Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  2,21              
     2,21   2,20   1,94   2,18   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  3,79              
     3,37   3,79   3,54   3,63   
                                 

2)   Tuuli Mäensivu                   KangasnKa                 3,30              
     3,14   3,30   3,19   3,23   
                                 

3)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  2,99              
     2,82   x      2,95   2,99   
                                 

4)   Julia Puranen                    JyväskKU                  2,88              
     2,88   x      2,80   x      
                                 

5)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  2,86              
     2,83   2,81   2,79   2,86   
                                 

6)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  2,77              
     2,77   2,46   2,53   2,52   
                                 

7)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  2,66              
     2,46   2,42   2,66   x      
                                 

8)   Venla Vienola                    JyväskKU                  2,57              
     2,47   2,57   2,42   2,47   
                                 

9)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  2,49              
     2,46   2,34   2,49   2,29   
                                                                   


P11 60m
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 9,22              
2)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,35              
3)   Lauri Suutarinen                 JyväskKU                  9,37              
4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,61              
5)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  9,74              
6)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,78              
7)   Onni Ahonen                      JyväskKU                  10,35             
8)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 11,09             
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  9,74              
2)   Onni Ahonen                      JyväskKU                  10,35             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 9,22              
2)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,35              
3)   Lauri Suutarinen                 JyväskKU                  9,37              
4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,61              
5)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,78              
6)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 11,09             
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               


T11 60m
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,88              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,09              
3)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,38              
4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,43              
5)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,46              
6)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  9,55              
7)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,61              
8)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,70              
9)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,75              
10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,78              
11)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,82              
12)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  9,83              
13)  Martta Rasmus                    JyväskKU                  10,10             
14)  Senni Arkilahti                  JyväskKU                  10,36             
15)  Ella Roimela                     JyväskKU                  10,45             
16)  Marikki Karsten                  JyväskKU                  10,72             
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,88              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  9,09              
3)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,38              
4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,43              
5)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,46              
6)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,61              
7)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,75              
8)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,78              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  9,55              
2)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,70              
3)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,82              
4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  9,83              
5)   Senni Arkilahti                  JyväskKU                  10,36             
6)   Marikki Karsten                  JyväskKU                  10,72             
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  DNS               
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,7
1)   Martta Rasmus                    JyväskKU                  10,10             
2)   Ella Roimela                     JyväskKU                  10,45             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.33,43           
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3.49,42           
3)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  3.50,45           
4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3.52,16           
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               
     Verneri Valtonen                 JyväskKU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.34,24           
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3.47,64           
3)   Essi Suni                        JyväskKU                  3.49,65           
4)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3.52,59           
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  3.59,53           
6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.01,90           
     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               
     Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               


P11 60m aidat
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 10,24             
2)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  11,08             
3)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  11,30             
4)   Verne Torikka                    JyväskKU                  11,36             
5)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  11,58             
6)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  12,27             
7)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  12,45             
8)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 13,89             
9)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  14,52             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Verne Torikka                    JyväskKU                  11,36             
2)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  12,45             
3)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  14,52             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 10,24             
2)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  11,08             
3)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  11,30             
4)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  11,58             
5)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  12,27             
6)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 13,89             


T11 60m aidat
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,97              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  10,39             
3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  10,78             
4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  11,06             
5)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  11,31             
6)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  11,61             
7)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  11,99             
8)   Martta Rasmus                    JyväskKU                  13,65             
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  DNS               
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,97              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  10,39             
3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  10,78             
4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  11,06             
5)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  11,31             
6)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  11,99             
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  11,61             
2)   Martta Rasmus                    JyväskKU                  13,65             
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  8,40              
     8,27   8,23   8,28   8,40   
                                 

2)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  8,21              
     7,98   8,01   8,11   8,21   
                                 

3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  8,05              
     7,73   8,05   7,72   7,82   
                                 

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  7,75              
     x      7,68   7,75   7,71   
                                 

5)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  7,47              
     7,26   7,28   7,41   7,47   
                                 

6)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  7,24              
     x      x      7,24   7,20   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,51              
     9,51   9,46   9,04   8,83   
                                 

2)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,90              
     8,75   8,61   8,90   8,68   
                                 

3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,77              
     8,77   8,61   8,47   8,57   
                                 

4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  8,62              
     8,62   8,34   8,20   8,37   
                                 

5)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  8,30              
     8,30   8,25   8,20   -      
                                 

6)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,98              
     7,98   7,93   7,84   -      
                                 

7)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,95              
     7,87   7,68   7,95   7,92   
                                 

8)   Suvi Fagerholm                   JoutsPo                   7,94              
     7,94   7,90   x      7,94   
                                 

9)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,90              
     7,59   7,51   7,90   7,71   
                                 

10)  Ella Roimela                     JyväskKU                  7,46              
     7,46   7,45   7,42   7,18   
                                 

11)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,39              
     7,15   7,33   7,27   7,39   
                                                                  


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  31,20             
     26,70  29,41  31,20  28,90  

2)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  28,68             
     26,89  24,97  28,68  26,09  

3)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  26,74             
     25,73  26,54  26,48  26,74  

4)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  25,84             
     25,84  24,05  23,69  23,80  

5)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  23,76             
     21,84  22,24  19,77  23,76  

6)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  20,90             
     18,05  x      x      20,90  

7)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  19,68             
     19,68  18,14  19,17  19,60  

8)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  17,96             
     16,60  17,96  16,36  17,53  

     Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  48,22             
     47,93  47,71  45,26  48,22  
                                  
     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  NM                
     x      x      x      x                                         
     Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  36,07             
     33,50  36,07  x      x      



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  23,22             
     20,90  20,92  23,22  20,57  

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  22,46             
     19,95  17,46  22,46  22,26  

3)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  21,92             
     17,25  16,32  18,41  21,92  

4)   Venla Vienola                    JyväskKU                  19,08             
     18,06  19,08  15,16  18,17  

5)   Meea Oikari                      SaarijPu                  18,10             
     17,06  16,40  17,48  18,10  

6)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    17,45             
     16,91  16,67  17,45  17,08  

7)   Essi Suni                        JyväskKU                  17,37             
     13,35  13,48  15,63  17,37  

8)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  17,04             
     14,99  16,15  17,04  16,62  

9)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  16,79             
     13,61  13,82  15,19  16,79  

10)  Enni Mustaparta                  JyväskKU                  16,33             
     15,63  15,28  12,74  16,33  

11)  Sofia Sauvala                    JyväskKU                  15,67             
     13,73  15,67  15,40  14,15  

12)  Pinja Vienola                    JyväskKU                  13,18             
     11,78  12,22  13,18  12,51  

13)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  12,81             
     11,35  10,24  12,41  12,81  

14)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    11,03             
     11,03  10,86  10,90  x      

15)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  10,97             
     10,97  8,27   5,84   9,93                                     


P13 60m
1)   Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  8,35              
2)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   8,49              
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,58              
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,98              
4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,98              
6)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,01              
6)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  9,01              
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,01              
9)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,05              
10)  Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 9,08              
11)  Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,12              
12)  Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,24              
13)  Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,29              
14)  Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,30              
15)  Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,33              
15)  Matti Laiho                      JyväskKU                  9,33              
17)  Riku Permi                       JyväskKU                  9,76              
18)  Sauli Kovanen                    JyväskKU                  10,23             
19)  Mikko Turpeinen                  LaukU                     10,33             
     Johannes Sell                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  8,35              
2)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   8,49              
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,58              
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,98              
5)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,01              
5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,01              
5)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  9,01              
8)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 9,08              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,05              
2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,12              
3)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,24              
4)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,29              
5)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,30              
6)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,33              
     Johannes Sell                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,4
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,98              
2)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,33              
3)   Riku Permi                       JyväskKU                  9,76              
4)   Sauli Kovanen                    JyväskKU                  10,23             
5)   Mikko Turpeinen                  LaukU                     10,33             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,56              
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,68              
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,71              
4)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,90              
5)   Iida Pentti                      JyväskKU                  9,04              
6)   Melina Vertala                   JyväskKU                  9,39              
7)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,41              
     Hilla Savioja                    JyväskKU                  DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Kosti Moisio                     KaipVi                    3.26,83           
2)   Riku Permi                       JyväskKU                  3.33,15           
3)   Matti Laiho                      JyväskKU                  3.34,51           
4)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  3.42,20           
5)   Mikko Turpeinen                  LaukU                     3.52,94           
6)   Sauli Kovanen                    JyväskKU                  3.53,75           
     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.30,98           
2)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  3.48,27           
3)   Oona Venäläinen                  JyväskKU                  3.55,97           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    9,74              
2)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  10,68             
3)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  10,70             
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  10,81             
5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  11,32             
6)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  11,41             
7)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,57             
     Joona Viitala                    PetäjävPe                 DNS               


T13 60m aidat
1)   Elsi Konstari                    JämsI                     10,02             
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  10,34             
3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,34             
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  10,37             
5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,43             
6)   Celina Salonen                   NastNa                    10,74             
7)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,75             
8)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  11,75             
9)   Pinja Heino                      JyväskKU                  13,13             
     Hilla Savioja                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  10,37             
2)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  11,75             
3)   Pinja Heino                      JyväskKU                  13,13             
     Hilla Savioja                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Elsi Konstari                    JämsI                     10,02             
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  10,34             
3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,34             
4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,43             
5)   Celina Salonen                   NastNa                    10,74             
6)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,75             


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    34,37             
2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  35,26             
3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  35,93             
4)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  36,46             
5)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  37,66             
     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  DNS               


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  34,71             
2)   Celina Salonen                   NastNa                    35,19             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  137               
     133    137    145    
     o      o      xxx    

2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  133               
     123    128    133    137    
     o      o      xo     xxx    

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  133               
     123    128    133    137    
     o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  143               
     140    143    150    
     o      o      xxx    

2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  140               
     118    123    128    133    137    140    143    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  137               
     118    123    128    133    137    140    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  118               
     103    108    113    118    123    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    118               
     113    118    123    
     xo     o      xx     



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  9,82 -0,1          
     9,82   9,24   9,63   -      
     -0,1   -0,1   -0,1          

2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,53 -0,1          
     9,30   9,34   9,34   9,53   
     -0,1   -0,1   -0,1   -0,1   

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,34 -0,1          
     8,59   x      9,27   9,34   
     +0,2   -0,1   -0,1   -0,1   

4)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,34 -0,1          
     9,19   9,13   9,34   9,16   
     -0,1   -0,1   -0,1   +0,2   

5)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,10 +0,3          
     9,02   8,76   8,78   9,10   
     -0,1   -0,1   -0,1   +0,3   

6)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,96 -0,1          
     8,72   8,84   8,96   8,79   
     -0,1   -0,1   -0,1   +1,2   
                                 


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    10,31 +0,2          
     9,65   9,64   10,18  10,31  
     +0,4   +0,2   +0,3   +0,2   

2)   Elsi Konstari                    JämsI                     10,00 +0,2          
     9,94   x      x      10,00  
     +0,2   +0,2   +0,2   +0,2   

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,96 +0,4          
     9,87   9,93   9,69   9,96   
     +0,5   +0,2   +0,4   +0,4   

4)   Celina Salonen                   NastNa                    9,49 +0,2          
     9,41   9,45   9,49   9,18   
     +0,3   +0,3   +0,2   +0,2   

5)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  9,45 -0,1          
     9,17   9,45   9,17   8,86   
     +0,2   -0,1   +0,2   +0,3   

6)   Melina Vertala                   JyväskKU                  8,92 +0,2          
     8,85   8,77   8,92   8,60   
     +0,4   +0,3   +0,2   +0,2   

7)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  8,54 +0,2          
     8,53   8,52   8,45   8,54   
     +0,2   +0,7   +0,2   +0,2   

8)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,41 +0,2          
     x      8,36   8,41   8,11   
     +0,2   +0,2   +0,2   +0,3   

9)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  8,38 +0,4          
     8,38   8,31   7,84   8,14   
     +0,4   +0,2   +0,2   +0,2   

     Senni Haapakoski                 SaarijPu                  NM +0,4           
     x      x      x      x      
     +0,3   -0,2   +0,5   +0,4   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  11,43             
     10,89  10,30  x      11,43  

2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  10,35             
     10,11  10,10  10,35  9,93   

3)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  6,25              
     6,25   x      x      x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,20              
     8,59   8,40   9,20   x      

2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,01              
     8,60   8,75   8,86   9,01   

3)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,55              
     8,55   8,32   7,86   8,23   

4)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    8,22              
     8,10   8,22   6,29   x      

5)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  8,17              
     8,17   8,13   8,10   8,09   

6)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  7,98              
     7,74   7,39   7,98   7,45   

7)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,16              
     6,94   6,54   7,16   x      

8)   Iida Pentti                      JyväskKU                  6,39              
     6,39   6,34   6,24   5,58   

     Hilla Savioja                    JyväskKU                                    


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 12,13             
2)   Patrik Järvinen                  TampPy                    12,32             
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  12,36             
4)   Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  13,44             
5)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   13,72             


T15 100m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,82             
2)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,14             
3)   Veera Reponen                    JoutsPo                   13,26             
4)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,53             
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,55             
6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,56             
7)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    13,67             
8)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  13,95             
9)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,97             
10)  Elsa Pesonen                     JyväskKU                  14,07             
11)  Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,09             
12)  Silja Peltola                    JämsI                     14,65             
13)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  15,15             
14)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  15,26             
15)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  15,31             
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  13,95             
2)   Elsa Pesonen                     JyväskKU                  14,07             
3)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,09             
4)   Silja Peltola                    JämsI                     14,65             
5)   Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  15,15             
6)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  15,26             
7)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  15,31             
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,82             
2)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,14             
3)   Veera Reponen                    JoutsPo                   13,26             
4)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,53             
5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,55             
6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,56             
7)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    13,67             
8)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,97             


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.50,05           
2)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  2.57,20           
3)   Anssi Mustonen                   KoivKi                    2.57,52           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Elsa Pesonen                     JyväskKU                  3.39,17           
2)   Josefina Airaksinen              JyväskKU                  3.47,25           


T15 80m aidat
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,15             
2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  12,53             
3)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  12,76             
4)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  12,77             
5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,10             
6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,27             
7)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,44             
8)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,48             
9)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  15,79             
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Olivia Asikainen                 KaipVi                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  12,76             
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,10             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,27             
4)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,44             
5)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,48             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,15             
2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  12,53             
3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  12,77             
4)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  15,79             
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Olivia Asikainen                 KaipVi                    DNS               
                               


P15 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  27,77             
2)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 28,51             


T15 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  30,28             
2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  30,78             
3)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  32,25             
4)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  36,38             
     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    320               
     300    310    320    330    
     xo     o      xxo    xxx                                      


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    330               
     310    320    330    340    
     o      o      xo     xxx    

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  320               
     300    310    320    330    
     o      xo     o      xxx    

3)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  280               
     260    270    280    290    
     xxo    o      xo     xxx    

4)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    260               
     250    260    270    
     o      xxo    xxx    

5)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  190               
     140    160    170    180    190    200    
     o      o      o      xxo    xo     xx     
                                   


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  10,17 +0,5          
     9,66   9,82   9,73   9,95   9,96   10,17  
     +0,3   +0,3   +0,6   +0,5   +0,7   +0,5   

2)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   10,06 +0,2          
     10,06  x      9,45   9,68   9,69   9,68   
     +0,2   +0,3   +0,3   +0,3   +0,1   +1,2   

3)   Silja Peltola                    JämsI                     9,17 +1,0          
     9,17   8,76   8,93   8,85   8,90   x      
     +1,0   +1,0   +0,7   +1,1   +0,2   +1,3   

4)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,06 +0,2          
     8,81   8,79   8,68   8,66   8,77   9,06   
     +0,5   +0,2   +0,4   +1,0   +0,2   +0,2   

     Beda Salmi                       JyväskKU                  10,52 +0,4          
     10,52  10,23  x      x      x      10,33  
     +0,4   +0,4   +0,4   +0,6   +0,1   -0,1   

     Mette Jermoranta                 JyväskKU                                    
     Oona Nieminen                    JyväskKU                  12,06 -0,6          
     11,89  12,03  x      12,06  -      -      
     +0,6   +0,4   +0,3   -0,6                 

     Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    11,25 -0,4          
     x      10,67  11,07  x      11,19  11,25  
     +0,6   +0,9   +0,3   +0,4   -0,3   -0,4   

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,89 +0,3          
     10,75  x      10,74  10,89  10,77  10,60  
     +0,9   +0,4   +0,2   +0,3   +0,9   +0,5   

     Veera Jokinen                    KarstKi                   9,69 +0,8          
     x      9,69   x      x      x      x      
     +0,5   +0,8   +0,6   +0,6   +0,3   +0,6   
                                  


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  45,48             
     45,48  44,77  39,18  44,14  38,92  -      

     Antti Ruuti                      JyväskKU                  49,92             
     x      x      48,35  47,15  49,92  47,70  

     Mika Ruhtinas                    JyväskKU                  52,69             
     52,69  46,95  49,30  49,72  51,51  51,90  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  46,18             
     44,68  46,18  x      44,14  43,82  x      

2)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  33,83             
     29,53  30,54  29,78  30,64  33,83  32,57  

3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  32,25             
     25,80  24,92  32,25  22,95  23,83  27,56  

4)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  29,80             
     29,80  28,94  28,28  x      28,57  28,17  

5)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  23,88             
     20,56  x      20,89  23,88  19,66  22,12  

6)   Pinja Heino                      JyväskKU                  22,83             
     22,83  20,58  21,20  20,37  21,54  x      

     Linda Huhtala                    YlänKi                    39,75             
     37,87  37,00  39,75  x      39,68  x      
                                  


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    15,31             
2)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  15,38             
3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  27,36             


M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  14,77             
2)   Veeti Lettojärvi                 PertPo                    15,44             


N17 3x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  7.43,94           
   1) Pauliina Pirinen, 2) Minea Vertala, 
   3) Jenna Maukonen


M30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  12,48             
2)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  12,90             
3)   Harri Alatupa                    JyväskKU                  12,99             
4)   Jorma Manninen                   MikkKV                    14,68             
5)   Seppo Ahonen                     JyväskKU                  15,48             
6)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  15,70             


N30+ 100m
1)   Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  13,10             
2)   Katrin Mertanen                  VSVU                      13,67             
3)   Kirsi Spoof-Tuomi                JyväskKU                  13,71             
4)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  14,06             
5)   Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  14,09             
6)   Suvi Kuukkanen-Raaska            JyväskKU                  14,29             
7)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  14,62             
8)   Kati Oikarinen                   RunClub                   14,75             
9)   Virpi Rahikkala                  VSVU                      14,93             
10)  Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  15,11             
11)  Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,43             
12)  Johanna Kalho                    JyväskKU                  15,47             
13)  Nina Malinen                     JyväskKU                  15,64             
14)  Annika Savolainen                JyväskKU                  15,75             
15)  Anne Virkalahti                  JyväskKU                  15,83             
16)  Marita Piiroinen                 MikkKV                    19,40             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  13,10             
2)   Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  14,09             
3)   Suvi Kuukkanen-Raaska            JyväskKU                  14,29             
4)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  14,62             
5)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  15,11             
6)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  15,47             
7)   Nina Malinen                     JyväskKU                  15,64             
8)   Marita Piiroinen                 MikkKV                    19,40             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Katrin Mertanen                  VSVU                      13,67             
2)   Kirsi Spoof-Tuomi                JyväskKU                  13,71             
3)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  14,06             
4)   Kati Oikarinen                   RunClub                   14,75             
5)   Virpi Rahikkala                  VSVU                      14,93             
6)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,43             
7)   Annika Savolainen                JyväskKU                  15,75             
8)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  15,83             


M30+ Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  11,69 +0,3          
     10,62  11,08  11,28  11,45  11,43  11,69  
     -0,2   +0,4   -0,2   +0,2   +0,2   +0,3   

2)   Tuukka Vuorinen                  ÄänekU                    10,92 +0,2          
     10,88  10,92  x      x      x      -      
     +0,2   +0,2   -0,2   +0,3   +0,4          

3)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,88 -0,2          
     9,88   9,54   9,56   9,05   9,70   9,75   
     -0,2   +0,2   -0,2   +0,2   +0,2   -0,3   



N30+ Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kirsi Spoof-Tuomi                JyväskKU                  10,33 +0,2          
     10,15  10,33  10,04  9,99   -      -      
     +0,2   +0,2   -0,2   -0,3                 

2)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  8,81 -0,3          
     8,70   8,68   x      x      x      8,81   
     -0,2   +0,2   +0,2   +0,2   -0,2   -0,3   

3)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  8,64 +0,2          
     8,59   8,64   8,12   8,16   8,08   8,15   
     +0,4   +0,2   -0,2          -0,2   +0,2   

4)   Annika Savolainen                JyväskKU                  8,64 -0,2          
     8,64   x      x      x      x      x      
     -0,2   +0,2   +0,3   -0,3   -0,2   +0,2   



M65 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lauri Vuohelainen                KP                        240               
     240    260    
     xo     xxx