Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
06.08. klo 18:00 Seuracup II Ykköslohko Tulokset (päivitetty: 23:03 06.08.2019)
Tulokset sarakemuodossa
Seuracup II Ykköslohko
Salon Vilpas
06.08.2019

P9 40m
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,84              
2)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  7,29              
3)   Sisu Kuusisto                    RaisKu                    7,76              
4)   Jonni Valjus                     SalVil                    7,77              
5)   Daniel Stenholm                  TuUL                      7,79              
6)   Fathi Ibrahim                    TurWei                    7,86              
7)   Henrik Santavuori                NaantLöy                  8,74              
     Emil Vuorio                      TuUL                      DNS               
     Severi Knuutila                  TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,84              
2)   Daniel Stenholm                  TuUL                      7,79              
3)   Fathi Ibrahim                    TurWei                    7,86              
     Emil Vuorio                      TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  7,29              
2)   Sisu Kuusisto                    RaisKu                    7,76              
3)   Jonni Valjus                     SalVil                    7,77              
4)   Henrik Santavuori                NaantLöy                  8,74              
     Severi Knuutila                  TuUL                      DNS               


T9 40m
1)   Elina Immonen                    NaantLöy                  6,97              
2)   Jade Terho                       TuUL                      6,98              
3)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    7,36              
4)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    7,44              
5)   Manteli Kuusisto                 RaisKu                    7,53              
6)   Lotta Mäkelä                     NaantLöy                  7,65              
7)   Ilona Tuominen                   TuUL                      7,73              
8)   Leona Nevanpää                   TurWei                    7,93              
9)   Nia Sjöroos                      TuUL                      7,97              
10)  Veronica Lunden                  SalVil                    8,22              
     Nora Lagrari                     TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    7,36              
2)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    7,44              
3)   Manteli Kuusisto                 RaisKu                    7,53              
4)   Ilona Tuominen                   TuUL                      7,73              
     Nora Lagrari                     TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Elina Immonen                    NaantLöy                  6,97              
2)   Jade Terho                       TuUL                      6,98              
3)   Lotta Mäkelä                     NaantLöy                  7,65              
4)   Leona Nevanpää                   TurWei                    7,93              
5)   Nia Sjöroos                      TuUL                      7,97              
6)   Veronica Lunden                  SalVil                    8,22              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Akseli Änäkkälä                  SalVil                    3,63              
     3,63   3,33   3,54   3,34   
                                 

2)   Elmo Mäki                        RaisKu                    3,52              
     3,46   3,45   3,52   3,33   
                                 

3)   Eero Lahti                       SalVil                    3,17              
     3,13   3,17   2,98   2,60   
                                 

4)   Roope Säkkinen                   TuUL                      3,14              
     3,02   2,88   2,92   3,14   
                                 

5)   Yusuf Hassan                     TurWei                    3,13              
     3,03   3,10   3,13   2,98   
                                 

6)   Eeli Heiska                      TuUL                      3,13 NM           
     3,13   x      2,95   2,34   
                                 

7)   Juho Männistö                    TuUL                      3,01              
     2,89   3,01   2,90   2,86   
                                 

8)   Joona Lindgren                   NaantLöy                  2,88              
     2,88   2,75   2,67   2,72   
                                 

9)   Lenni Junttila                   SalVil                    2,87              
     2,75   2,87   2,74   2,78   
                                 

10)  Onni Vuotila                     TuUL                      2,20              
     1,94   2,20   1,78   1,82   
                                 

     Otso Luotonen                    TurWei                    DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Vainio                     NaantLöy                  3,62              
     3,59   3,57   3,54   3,62   
                                 

2)   Aada Vainio                      SalVil                    3,40              
     3,40   3,34   3,40   3,39   
                                 

3)   Ilona Utriainen                  RaisKu                    3,31              
     3,19   3,12   3,13   3,31   
                                 

4)   Sanni Nikkinen                   SalVil                    3,21              
     x      3,09   3,07   3,21   
                                 

5)   Kandela Keltti                   TuUL                      3,18              
     3,18   2,89   2,97   3,02   
                                 

6)   Linnea Lehtisalo                 TuUL                      3,16              
     x      3,16   3,05   3,16   
                                 

7)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      3,11              
     3,11   3,00   2,96   2,85   
                                 

8)   Amelia Kauppila                  NaantLöy                  3,05              
     2,97   2,81   2,89   3,05   
                                 

9)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  3,02              
     2,48   2,89   x      3,02   
                                 

10)  Lilja Ahtiainen                  TuUL                      2,94              
     2,92   2,87   2,87   2,94   
                                 

11)  Wilma Aarnio                     SalVil                    2,94              
     x      2,85   2,77   2,94   
                                 

12)  Hilda Mattila                    NaantLöy                  2,87              
     2,49   2,87   2,65   2,46   
                                 

13)  Netta-Sofia Nordling             SalVil                    2,86              
     2,74   2,81   2,86   2,82   
                                 

14)  Venla Hynynen                    SalVil                    2,45              
     x      2,45   2,14   2,16   
                                 

15)  Anniina Pulli                    TurWei                    2,31              
     2,31   2,25   2,27   2,03   
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tomas Haulisto                   NaantLöy                  20,09             
     18,39  15,93  15,39  20,09  

2)   Oskari Häkli                     RaisKu                    19,00             
     19,00  17,90  15,12  x      

3)   Niki Sirén                       RaisKu                    16,92             
     15,78  16,92  14,97  15,66  

4)   Leo Priewert                     TuUL                      12,57             
     10,41  10,47  11,24  12,57  

5)   Alex Sariola                     NaantLöy                  11,26             
     10,02  10,00  11,26  9,48   

6)   Jonatan Leppäniemi               TurWei                    10,95             
     9,72   9,02   9,97   10,95  

7)   Tarmo Huiskala                   TuUL                      10,30             
     9,49   8,93   9,99   10,30  

8)   Jamal Bahi                       TurWei                    8,97              
     6,24   x      6,19   8,97   

9)   Eelis Kotomäki                   TuUL                      8,86              
     x      6,07   8,86   8,09   

10)  Ukko Silanto                     SalVil                    6,25              
     6,23   6,14   6,25   6,10   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minttu Lautkankare               NaantLöy                  14,26             
     14,04  13,49  14,26  13,30  

2)   Elena Höglund                    TuUL                      11,16             
     7,77   11,16  7,72   10,58  

3)   Milja Lahdenranta                NaantLöy                  10,77             
     9,70   6,04   10,77  9,37   

4)   Melissa Mehto                    NaantLöy                  10,21             
     8,00   8,58   9,73   10,21  

5)   Siiri Vellonen                   TuUL                      9,55              
     8,16   x      8,51   9,55   

6)   Thea Lehtovirta                  RaisKu                    8,43              
     8,43   7,20   6,79   6,25   

     Enni Lehtinen                    TuUL                      DNS               


P9 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Salon Vilpas                     SalVil 	                  8.57,19           
   1) Akseli Änäkkälä, 2) Elsa Kaarlola, 
   3) Iiro Kuikka, 4) Aada Vainio
2)   Raision Kuula                    RaisKu                    9.00,18           
   1) Niki Sirén, 2) Ilona Utriainen, 
   3) Sisu Kuusisto, 4) Manteli Kuusisto
3)   Turun Urheiluliitto                                        9.11,02           
4)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  9.20,90           
   1) Joona Lindgren, 2) Venla Vainio, 
   3) Aamos Tuhkala, 4) Elina Immonen
5)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  9.46,23           
   1) Alex Sariola, 2) Lotta Mäkelä, 
   3) Henrik Santavuori, 4) Minttu Lautkankare
6)   Turun Weikot Yleisurheilu        TurWei                    10.05,58          
   1) Jamal Bahi, 2) Leona Nevanpää, 
   3) Yusuf Hassan, 4) Anniina Pulli


P11 150m
1)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  21,77             
2)   Valtteri Hyyrynen                TuUL                      22,10             
3)   Kalle Hovikoski                  TuUL                      23,57             
4)   Ville Elovaara                   SalVil                    24,02             
5)   Aaron Roos                       NaantLöy                  24,32             
6)   Eerik Häkli                      RaisKu                    24,53             
7)   Valtteri Lammi                   TuUL                      24,70             
8)   Lukas Lappalainen                TuUL                      25,16             
9)   Paolo Casagrande                 TuUL                      25,47             
10)  Joel Isoniemi                    TuUL                      25,50             
11)  Eetu Marjoniemi                  RaisKu                    25,81             
12)  Lauri Savola                     TuUL                      29,92             
     Onni Ketola                      TuUL                      DNS               
     Nooa Asanti                      TuUL                      DNS               
     Elias Flemming                   TuUL                      DNS               
     Kasimir Laine                    TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Valtteri Hyyrynen                TuUL                      22,10             
2)   Eerik Häkli                      RaisKu                    24,53             
3)   Lukas Lappalainen                TuUL                      25,16             
4)   Joel Isoniemi                    TuUL                      25,50             
5)   Eetu Marjoniemi                  RaisKu                    25,81             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  21,77             
2)   Kalle Hovikoski                  TuUL                      23,57             
3)   Aaron Roos                       NaantLöy                  24,32             
4)   Paolo Casagrande                 TuUL                      25,47             
     Nooa Asanti                      TuUL                      DNS               
     Onni Ketola                      TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,8
1)   Ville Elovaara                   SalVil                    24,02             
2)   Valtteri Lammi                   TuUL                      24,70             
3)   Lauri Savola                     TuUL                      29,92             
     Elias Flemming                   TuUL                      DNS               
     Kasimir Laine                    TuUL                      DNS               


T11 150m
1)   Kaisla Manner                    SalVil                    22,98             
2)   Fanni Paana                      NaantLöy                  23,64             
3)   Unna Heikkilä                    SalVil                    23,91             
4)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      23,96             
5)   Veera Lehtonen                   TuUL                      24,55             
6)   Inka Laukkanen                   TuUL                      25,30             
7)   Nella Virtanen                   NaantLöy                  25,61             
8)   Malin Saarto                     TuUL                      25,75             
9)   Vilma Mela                       RaisKu                    25,83             
10)  Mette Ahonen                     TuUL                      27,02             
11)  Lotta Kero                       TuUL                      27,85             
12)  Aada Hynynen                     SalVil                    28,42             
13)  Siiri Kaihtela                   TuUL                      28,75             
14)  Helmi Kaunismäki                 TuUL                      28,89             
     Taika Varjonen                   TuUL                      DNS               
     Jatta Lehtisaari                 RaisKu                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      23,96             
2)   Inka Laukkanen                   TuUL                      25,30             
3)   Nella Virtanen                   NaantLöy                  25,61             
4)   Vilma Mela                       RaisKu                    25,83             
5)   Siiri Kaihtela                   TuUL                      28,75             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Kaisla Manner                    SalVil                    22,98             
2)   Fanni Paana                      NaantLöy                  23,64             
3)   Lotta Kero                       TuUL                      27,85             
4)   Aada Hynynen                     SalVil                    28,42             
5)   Helmi Kaunismäki                 TuUL                      28,89             
     Taika Varjonen                   TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,6
1)   Unna Heikkilä                    SalVil                    23,91             
2)   Veera Lehtonen                   TuUL                      24,55             
3)   Malin Saarto                     TuUL                      25,75             
4)   Mette Ahonen                     TuUL                      27,02             
     Jatta Lehtisaari                 RaisKu                    DNS               


P11 60m aidat
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      10,91             
2)   Arvi Louramo                     TuUL                      11,27             
3)   Joona Auremaa                    NaantLöy                  11,46             
4)   Max Kostamo                      TuUL                      11,49             
4)   Veikka Joento                    RaisKu                    11,49             
6)   Akseli Varpio                    RaisKu                    11,51             
7)   Vilmer Strømsvik                 NaantLöy                  11,98             
8)   Robin Helenius                   TuUL                      12,12             
9)   Alvin Lundström                  SalVil                    12,71             
10)  Aaro Manner                      SalVil                    15,41             
     Artjom Riekkinen                 TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      10,91             
2)   Joona Auremaa                    NaantLöy                  11,46             
3)   Max Kostamo                      TuUL                      11,49             
4)   Vilmer Strømsvik                 NaantLöy                  11,98             
5)   Alvin Lundström                  SalVil                    12,71             
6)   Aaro Manner                      SalVil                    15,41             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Arvi Louramo                     TuUL                      11,27             
2)   Veikka Joento                    RaisKu                    11,49             
3)   Akseli Varpio                    RaisKu                    11,51             
4)   Robin Helenius                   TuUL                      12,12             
     Artjom Riekkinen                 TuUL                      DNS               


T11 60m aidat
1)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  10,32             
2)   Venla Ruohola                    TuUL                      11,40             
3)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  11,55             
4)   Minea Auremaa                    TuUL                      11,60             
5)   Oluwakemi Onilude                RaisKu                    11,81             
6)   Maija Elovaara                   SalVil                    11,82             
7)   Sanni Huovila                    SalVil                    12,60             
8)   Nilla Suomalainen                NaantLöy                  13,06             
9)   Helmi Koivumäki                  TuUL                      13,08             
10)  Noora Altimir                    TurWei                    13,37             
     Iisa Elo                         TurWei                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3
1)   Minea Auremaa                    TuUL                      11,60             
2)   Maija Elovaara                   SalVil                    11,82             
3)   Sanni Huovila                    SalVil                    12,60             
4)   Nilla Suomalainen                NaantLöy                  13,06             
5)   Helmi Koivumäki                  TuUL                      13,08             
     Iisa Elo                         TurWei                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  10,32             
2)   Venla Ruohola                    TuUL                      11,40             
3)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  11,55             
4)   Oluwakemi Onilude                RaisKu                    11,81             
5)   Noora Altimir                    TurWei                    13,37             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  140               
     123    126    129    132    137    140    143    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Voitto Virjonen                  TuUL                      129               
     118    123    126    129    132    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Rasmus Vuori                     SalVil                    129               
     103    108    113    118    123    126    129    132    
     o      o      o      o      xxo    xxo    o      xxx    

4)   Miro Varjonen                    RaisKu                    123               
     98     103    108    113    118    123    126    
     o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

5)   Carlos Mattsson                  TuUL                      118               
     108    113    118    123    
     o      o      xo     xxx    

6)   Tomas Loponen                    RaisKu                    118               
     98     103    108    113    118    123    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  113               
     103    108    113    118    
     o      o      o      xxx    

8)   Nooa Salmi                       TuUL                      113               
     93     98     103    108    113    118    
     o      xo     o      o      o      xxx    

9)   Walle Heinonen                   TuUL                      103               
     103    108    
     xo     xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Äänismaa                   TurWei                    127               
     97     102    107    112    117    122    125    127    
     o      o      o      o      o      xo     o      xo     

2)   Eveliina Elovaara                SalVil                    122               
     112    117    122    125    
     o      o      o      xxx    

3)   Elsa Keinonen                    RaisKu                    117               
     102    107    112    117    122    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Elina Hakuni                     NaantLöy                  112               
     97     102    107    112    117    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Niina Pettersson                 TuUL                      112               
     102    107    112    117    
     o      o      o      xxx    

6)   Viivi Vainio                     NaantLöy                  112               
     97     102    107    112    117    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Veronika Willberg                NaantLöy                  107               
     92     97     102    107    112    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Joanna Lepistö                   TuUL                      102               
     92     97     102    107    
     o      o      xxo    xxx    

8)   Pihla Lammela                    TuUL                      102               
     97     102    107    
     o      xxo    xxx    

     Elsa Sainio                      RaisKu                    NH                
     92     
     xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Ojanen                    TuUL                      7,13              
     7,13   6,77   6,83   x      

2)   Roope Kirjavainen                TuUL                      7,11              
     7,11   6,68   7,04   6,68   

3)   Hjalmar Kurki                    NaantLöy                  6,96              
     6,06   6,37   6,67   6,96   

4)   Mikael Kynkäänniemi              RaisKu                    6,85              
     6,83   6,85   6,46   6,43   

5)   Leevi Lakanmaa                   TuUL                      6,80              
     6,35   6,78   6,80   6,45   

6)   Samu Suominen                    RaisKu                    6,36              
     4,88   6,36   5,93   5,52   

7)   Verne Laine                      SalVil                    6,05              
     6,05   5,36   5,15   5,02   

8)   Oskar Saksa                      NaantLöy                  4,99              
     4,04   4,32   4,99   4,53   

9)   Emil Rannikko                    SalVil                    4,90              
     x      4,90   4,49   4,35   

10)  Yacquub Bahi                     TurWei                    4,63              
     4,63   x      3,87   4,21   

11)  Anton Matikainen                 SalVil                    4,45              
     4,45   4,33   4,38   x      



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Manner                     TuUL                      9,84              
     8,81   9,67   5,93   9,84   

2)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    7,86              
     7,86   7,81   7,81   7,34   

3)   Milla Aarnio                     NaantLöy                  7,52              
     7,18   7,47   7,42   7,52   

4)   Rosa Karlsson                    TuUL                      7,13              
     7,13   6,81   6,62   6,49   

5)   Anni Saarinen                    RaisKu                    6,60              
     6,60   6,43   6,40   5,97   

6)   Essi Lokisto                     SalVil                    6,48              
     6,48   6,39   5,64   6,42   

7)   Matilda Elo                      SalVil                    6,13              
     6,13   6,07   6,01   5,93   

8)   Anni Suominen                    SalVil                    5,98              
     5,20   5,69   5,98   5,30   

9)   Anni Suuronen                    TuUL                      5,77              
     5,77   5,25   5,52   4,93   

10)  Hilda Merivirta                  SalVil                    5,05              
     4,72   5,05   x      4,67   

11)  Nadia Jamma                      TurWei                    4,64              
     4,16   4,64   3,44   4,03   

12)  Ellen Roine                      RaisKu                    4,36              
     4,16   4,36   4,35   4,19   



P11 1km kävely
Loppukilpailu
1)   Roope Kirjavainen                TuUL                      6.33,39           
2)   Eero Lahdenkauppi                TuUL                      6.33,95           
3)   Alvin Lundström                  SalVil                    7.17,95           
4)   Otto Kankaanpää                  NaantLöy                  7.18,63           


T11 1km kävely
Loppukilpailu
1)   Helmi Koivumäki                  TuUL                      6.41,43           
2)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      6.55,00           
3)   Eveliina Elovaara                SalVil                    7.17,48           
4)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  7.20,41           
5)   Anni Saarinen                    RaisKu                    7.20,99           


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Turun Urheiluliitto 1            TuUL                      8.07,26           
   1) Niklas Ojanen, 2) Paola Kero, 
   3) Veera Lehtonen, 4) Eero Lahdenkauppi
2)   Salon Vilpas                     SalVil                    8.08,80           
   1) Ville Elovaara, 2) Unna Heikkilä, 
   3) Alvin Lundström, 4) Kaisla Manner
3)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  8.11,54           
   1) Fanni Paana, 2) Lukas Brandt, 
   3) Alisa Launonen, 4) Viljami Launonen
4)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      8.24,62           
   1) Leevi Lakanmaa, 2) Inka Laukkanen, 
   3) Lotta Kero, 4) Richard Lindqvist
5)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  8.33,22           
   1) Eero Kaunisto, 2) Iida Vähätalo, 
   3) Nella Virtanen, 4) Joona Auremaa
6)   Naantalin Löyly 3                NaantLöy                  8.53,86           
   1) Aaron Roos, 2) Oskar Saksa, 
   3) Elina Hakuni, 4) Nilla Suomalainen
7)   Raision Kuula                    RaisKu                    9.00,62           
   1) Akseli Varpio, 2) Elsa Keinonen, 
   3) Miro Varjonen, 4) Vilma Mela
     Turun Weikot                                               DNS               


P13 200m
1)   Taavi Tuominen                   RaisKu                    28,51             
2)   Eemil Aaltonen                   TuUL                      29,51             
3)   Julius Aaltonen                  NaantLöy                  30,36             
4)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  31,24             
5)   Aku Nyyssönen                    TurWei                    32,59             
6)   Niklas Tamminen                  TuUL                      32,80             
7)   Jonne Aho                        SalVil                    32,82             
8)   Otto Altimir                     TurWei                    34,18             
9)   Lari Ruottinen                   SalVil                    34,66             
     Aatu Kukkonen                    TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Taavi Tuominen                   RaisKu                    28,51             
2)   Eemil Aaltonen                   TuUL                      29,51             
3)   Julius Aaltonen                  NaantLöy                  30,36             
4)   Lari Ruottinen                   SalVil                    34,66             
     Aatu Kukkonen                    TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  31,24             
2)   Aku Nyyssönen                    TurWei                    32,59             
3)   Niklas Tamminen                  TuUL                      32,80             
4)   Jonne Aho                        SalVil                    32,82             
5)   Otto Altimir                     TurWei                    34,18             


T13 200m
1)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    28,69             
2)   Maija Männistö                   TuUL                      29,10             
3)   Roosa Fagerström                 TuUL                      29,39             
4)   Fia Casagrande                   TuUL                      29,53             
5)   Fatou Faal                       TurWei                    30,02             
6)   Saara Fahlbom                    TuUL                      30,15             
7)   Aada Kalliola                    RaisKu                    30,65             
8)   Linnea Kero                      TuUL                      30,76             
9)   Julia Pihlström                  TuUL                      30,79             
10)  Eden Kytö                        NaantLöy                  30,86             
11)  Maya Åkerholm                    TuUL                      31,08             
12)  Aada Haavisto                    TuUL                      31,14             
13)  Laura Ahlqvist                   SalVil                    31,38             
14)  Ida Leppänen                     TuUL                      32,30             
15)  Heta Mäkinen                     TuUL                      32,47             
16)  Meeri Haapio                     TuUL                      33,62             
17)  Roosa Välimäki                   NaantLöy                  34,02             
18)  Jessica Lindholm                 SalVil                    34,37             
19)  Kerttu Huovila                   SalVil                    34,50             
     Cornelia Vuorio                  TuUL                      DNS               
     Elviira Silto                    TuUL                      DNS               
     Anni Aapasalo                    TuUL                      DNS               
     Ilona Kuusmaa                    TuUL                      DNS               
     Aava Suominen                    TuUL                      DNS               
     Venla Taimen                     TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Fatou Faal                       TurWei                    30,02             
2)   Julia Pihlström                  TuUL                      30,79             
3)   Eden Kytö                        NaantLöy                  30,86             
4)   Heta Mäkinen                     TuUL                      32,47             
5)   Kerttu Huovila                   SalVil                    34,50             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Roosa Fagerström                 TuUL                      29,39             
2)   Linnea Kero                      TuUL                      30,76             
3)   Laura Ahlqvist                   SalVil                    31,38             
     Cornelia Vuorio                  TuUL                      DNS               
     Elviira Silto                    TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,1
1)   Saara Fahlbom                    TuUL                      30,15             
2)   Aada Kalliola                    RaisKu                    30,65             
3)   Meeri Haapio                     TuUL                      33,62             
4)   Roosa Välimäki                   NaantLöy                  34,02             
     Anni Aapasalo                    TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,5
1)   Maija Männistö                   TuUL                      29,10             
2)   Fia Casagrande                   TuUL                      29,53             
3)   Maya Åkerholm                    TuUL                      31,08             
4)   Aada Haavisto                    TuUL                      31,14             
     Ilona Kuusmaa                    TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: -0,4
1)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    28,69             
2)   Ida Leppänen                     TuUL                      32,30             
3)   Jessica Lindholm                 SalVil                    34,37             
     Aava Suominen                    TuUL                      DNS               
     Venla Taimen                     TuUL                      DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  11,83             
2)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    11,94             
3)   Lenni Majasuo                    TuUL                      12,04             
4)   Matias Nyman                     TuUL                      13,72             
     Arttu Carne                      TuUL                      DNS               


T13 60m aidat
1)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  10,07             
2)   Alisa Emaldynova                 SalVil                    10,62             
3)   Emilin Ayelbassa                 TuUL                      10,87             
4)   Wilma Onnela                     TuUL                      10,92             
4)   Juliana Hartikainen              TuUL                      10,92             
6)   Tilda Salmi                      RaisKu                    11,55             
7)   Sanelma Kantola                  TuUL                      12,04             
8)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  12,65             
9)   Anna Leinonen                    TuUL                      13,06             
10)  Stella Lehtisalo                 TuUL                      13,84             
11)  Anna Jääskeläinen                TuUL                      13,98             
12)  Minne Känkänen                   SalVil                    14,81             
     Perla Reunanen                   TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Emilin Ayelbassa                 TuUL                      10,87             
2)   Wilma Onnela                     TuUL                      10,92             
3)   Tilda Salmi                      RaisKu                    11,55             
4)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  12,65             
5)   Anna Jääskeläinen                TuUL                      13,98             
6)   Minne Känkänen                   SalVil                    14,81             
     Perla Reunanen                   TuUL                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,2
1)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  10,07             
2)   Alisa Emaldynova                 SalVil                    10,62             
3)   Juliana Hartikainen              TuUL                      10,92             
4)   Sanelma Kantola                  TuUL                      12,04             
5)   Anna Leinonen                    TuUL                      13,06             
6)   Stella Lehtisalo                 TuUL                      13,84             


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Elmo Kuorilehto                  RaisKu                    210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      xxo    o      xo     o      xxx    

2)   Veikko Paana                     NaantLöy                  200               
     160    170    180    190    200    210    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

3)   Sulo Mellanen                    TuUL                      180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      xxo    xo     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Venla Lehtinen                   TuUL                      220               
     185    190    195    200    210    220    225    
     xo     o      xo     o      o      xxo    xxx    

2)   Iina Lokisto                     SalVil                    195               
     135    145    155    165    170    175    180    185    190    195    200    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Lotta Kantonen                   TuUL                      190               
     145    155    165    170    175    180    185    190    195    
     o      o      o      xxo    o      o      xxo    xo     xxx    

4)   Iida Ruoho                       TuUL                      185               
     145    155    165    170    175    180    185    190    
     o      o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

5)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  175               
     135    145    155    165    170    175    180    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Mirelle Hirsiniemi               TuUL                      175               
     135    145    155    165    170    175    180    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Emma-Lotta Roine                 RaisKu                    155               
     125    135    145    155    165    
     o      o      o      o      xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kasperi Puhakka                  NaantLöy                  11,17             
     11,17  10,44  x      9,99   

2)   Riku Naula                       TuUL                      10,80             
     10,18  10,80  x      x      

3)   Widar Toiviainen                 TuUL                      7,83              
     7,83   7,14   7,52   x      

4)   Elmo Sainio                      RaisKu                    7,24              
     6,36   6,46   7,24   x      

5)   Ilari Takko                      SalVil                    6,46              
     6,25   6,20   6,33   6,46   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Haulisto                    TuUL                      10,70             
     x      10,51  10,70  x      

2)   Marianelle Koskinen              TurWei                    10,45             
     9,95   10,37  10,45  10,35  

3)   Maya-Maria Hautala               TuUL                      9,90              
     9,41   9,90   x      9,61   

4)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  9,70              
     9,14   9,53   9,70   9,64   

5)   Enni Virjonen                    TuUL                      9,65              
     9,65   9,64   9,41   8,86   

6)   Stella Enwena                    RaisKu                    9,12              
     8,67   9,12   8,55   8,45   

7)   Judith Miranda                   TuUL                      8,88              
     7,92   8,11   8,88   8,12   

8)   Laura Porrasoja                  RaisKu                    7,65              
     7,47   6,72   7,56   7,65   

9)   Aava Koskinen                    TuUL                      7,15              
     6,87   7,12   7,15   6,44   

10)  Myrmidia Mörönen                 TuUL                      6,77              
     6,68   6,77   6,72   x      

11)  Sonja Niinimäki                  SalVil                    5,97              
     x      5,97   x      5,54   



P13 1km kävely

T13 1km kävely
Loppukilpailu
1)   Lotta Salo                       SalVil                    5.54,53           
2)   Stella Enwena                    RaisKu                    5.56,48           
3)   Pinja Siljanto                   TuUL                      6.37,04           
4)   Saimi Seppälä                    RaisKu                    6.47,21           


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      7.33,38           
   1) Eemil Aaltonen, 2) Linnea Kero, 
   3) Tomi Kuusisto, 4) Roosa Fagerström
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      7.49,28           
   1) Niklas Tamminen, 2) Wilma Onnela, 
   3) Sulo Mellanen, 4) Maija Männistö
3)   Raision Kuula                    RaisKu                    7.54,54           
   1) Elmo Kuorilehto, 2) Aada Kalliola, 
   3) Taavi Tuominen, 4) Stella Enwena
4)   Naantalin Löyly 1                NaantLöy                  7.58,33           
   1) Niko Kaunisto, 2) Emmi Tiljander, 
   3) Hannes Santavuori, 4) Essi Mäkilä
5)   Salon Vilpas                     SalVil                    8.00,04           
   1) Ilari Takko, 2) Iina Lokisto, 
   3) Artur Emaldynov, 4) Alisa Emaldynova
6)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  8.29,11           
   1) Veikko Paana, 2) Eden Kytö, 
   3) Kasperi Puhakka, 4) Roosa Välimäki
7)   Turun Weikot Yleisurheilu        TurWei                    8.57,36           
   1) Otto Altimir, 2) Marianelle Koskinen, 
   3) Aku Nyyssönen, 4) Fatou Faal
     Turun Urheiluliitto 3                                      DNS               


P15 300m
1)   Stephen Kurki                    NaantLöy                  38,50             
2)   Tuukka Juntunen                  SalVil                    41,06             
3)   Riku Uusitalo                    TuUL                      41,46             
4)   Eetu Takomo                      RaisKu                    43,22             
5)   Aatu Penttilä                    TuUL                      44,59             
6)   Sisu Moilanen                    TuUL                      45,78             
7)   Lauri Röntynen                   TuUL                      50,33             

Loppukilpailu erä 1
1)   Riku Uusitalo                    TuUL                      41,46             
2)   Eetu Takomo                      RaisKu                    43,22             
3)   Lauri Röntynen                   TuUL                      50,33             

Loppukilpailu erä 2
1)   Stephen Kurki                    NaantLöy                  38,50             
2)   Tuukka Juntunen                  SalVil                    41,06             
3)   Aatu Penttilä                    TuUL                      44,59             
4)   Sisu Moilanen                    TuUL                      45,78             


T15 300m
1)   Tinja Pirttikoski                TuUL                      44,74             
2)   Inka Ekbom                       SalVil                    45,75             
3)   Emma Sjöberg                     RaisKu                    47,87             
4)   Annika Koistinen                 TuUL                      47,94             
5)   Mea Virta                        TurWei                    49,45             
6)   Felicia Malanin                  TuUL                      50,49             
7)   Enni Rusi                        NaantLöy                  51,56             
8)   Ella Päiviö                      TurWei                    51,69             

Loppukilpailu erä 1
1)   Emma Sjöberg                     RaisKu                    47,87             
2)   Annika Koistinen                 TuUL                      47,94             
3)   Felicia Malanin                  TuUL                      50,49             
4)   Ella Päiviö                      TurWei                    51,69             

Loppukilpailu erä 2
1)   Tinja Pirttikoski                TuUL                      44,74             
2)   Inka Ekbom                       SalVil                    45,75             
3)   Mea Virta                        TurWei                    49,45             
4)   Enni Rusi                        NaantLöy                  51,56             


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    11,84             
2)   Essi Hokkanen                    TurWei                    13,95             
3)   Emma Hovirinta                   TuUL                      15,31             
4)   Mathilda Gustafsson              TuUL                      15,53             
5)   Julia Laapio                     TuUL                      15,79             
     Elli Vainio                      NaantLöy                  DNF               
     Hertta Ahonen                    TuUL                      DNS               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Steven Enwena                    RaisKu                    15,83             
2)   Aarne Autio                      TuUL                      16,02             
3)   Jimi Aho                         SalVil                    16,72             
4)   Hassan Abdi                      NaantLöy                  20,83             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vilho Ahtinen                    TuUL                      10,71 -1,3          
     10,32  x      10,71  x      
     -1,9          -1,3          

2)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    9,73 -142,0          
     x      9,35   9,73   9,23   
            -1,2   -142,0 -1,7   

3)   Miro Leinonen                    RaisKu                    9,61 -1,8          
     x      x      9,30   9,61   
                   -1,3   -1,8   

4)   Jere Santaluoto                  RaisKu                    9,36 -1,1          
     9,25   9,36   9,17   9,30   
     -1,6   -1,1   -1,6   -2,5   

5)   Jasper Ketoniemi                 NaantLöy                  8,89 -1,5          
     8,23   8,50   8,89   8,74   
     -1,7   -0,7   -1,5   -1,0   

6)   Sampo Niinimäki                  SalVil                    8,17 -1,0          
     8,13   8,17   x      x      
     -0,7   -1,0                 



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vilma Harilainen                 TurWei                    10,47 -2,1          
     x      10,01  10,28  10,47  
            -1,4   -1,9   -2,1   

2)   Ella Rajamäki                    TuUL                      9,74 -1,0          
     9,74   9,59   9,73   9,69   
     -1,0   -1,7   -1,4   -1,6   

3)   Lotta Kirjavainen                TuUL                      9,62 -1,2          
     9,62   9,45   9,61   9,44   
     -1,2   -2,1   -1,5   -1,5   

4)   Lotta Helkearo                   TuUL                      9,61 -1,3          
     9,58   9,61   9,60   9,42   
     -1,2   -1,3   -0,9   -0,9   

5)   Siiri Eloluoto                   RaisKu                    9,47 -1,9          
     9,47   x      9,23   9,45   
     -1,9          -1,5   -1,4   

6)   Viivi Perälä                     NaantLöy                  9,22 -1,2          
     9,07   9,22   -      -      
     -1,5   -1,2                 

7)   Emma Tuominen                    TuUL                      9,13 -1,5          
     8,83   8,94   9,05   9,13   
     -1,3   -1,7   -1,1   -1,5   

8)   Felicia Ayelbassa                TuUL                      8,74 -2,1          
     8,42   8,74   8,65   8,24   
     -1,4   -2,1   -0,8   -1,3   

9)   Reetta Lönnqvist                 SalVil                    8,28 -1,8          
     x      8,28   7,96   8,17   
            -1,8   -1,1   -1,8   

10)  Nelli Huovila                    SalVil                    8,16 -0,9          
     7,68   7,82   8,16   8,06   
     -0,8   -0,5   -0,9   -1,7   



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aapo Kalajoki                    RaisKu                    40,57             
     35,22  x      40,57  40,03  

2)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      29,20             
     x      27,13  x      29,20  

3)   Onni Suni                        NaantLöy                  20,89             
     20,38  18,86  x      20,89  

4)   Taneli Hemmilä                   SalVil                    19,40             
     16,88  19,40  17,87  x      

5)   Juhana Paasikivi                 NaantLöy                  14,31             
     x      12,01  13,65  14,31  



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    52,70             
     50,90  52,70  51,16  x      

2)   Veera Santanen                   RaisKu                    40,93             
     38,76  40,93  40,12  x      

3)   Oona Kaskinen                    TuUL                      37,09             
     35,98  37,09  x      36,75  

4)   Angielou Koskinen                TurWei                    22,10             
     22,10  20,37  x      18,97  

5)   Ilona Paana                      NaantLöy                  21,16             
     x      20,18  21,16  19,96  

     Minttu Laurila                   TuUL                      DNS               


P15 1km kävely

T15 1km kävely
Loppukilpailu
1)   Liina Ahtiainen                  TuUL                      4.44,78           
2)   Essi Hokkanen                    TurWei                    5.28,48           
3)   Sanni Rautio                     RaisKu                    5.59,55           
4)   Eveliina Virtanen                TuUL                      6.13,00           


P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      10.15,31          
   1) Riku Uusitalo, 2) Liina Ahtiainen, 
   3) Sisu Moilanen, 4) Ella Rajamäki
2)   Raision Kuula                    RaisKu                    11.14,29          
   1) Eetu Takomo, 2) Ellen Uschanow, 
   3) Steven Enwena, 4) Siiri Eloluoto
3)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  11.39,40          
   1) Stephen Kurki, 2) Ilona Paana, 
   3) Daniel Onnela, 4) Enni Rusi


M17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Pyry Suojanen                    TuUL                      2.06,76           
2)   Iivo Kalajoki                    TuUL                      2.08,19           
3)   Aaro Laaksonen                   NaantLöy                  2.16,27           
4)   Henrik Hörkkö                    TuUL                      2.16,61           
5)   Aapeli Leppä                     RaisKu                    2.24,81           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Siiri Ojanen                     TuUL                      2.23,18           
2)   Heljä-Viivi Unkila               TuUL                      2.23,73           
3)   Fiia Kajula                      RaisKu                    2.31,15           
4)   Nelli Hiippavuori                TuUL                      2.40,30           


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jermu Vihmakoski                 TuUL                      6,04 -0,9          
     x      x      x      6,04   
                          -0,9   

2)   Severi Rautio                    RaisKu                    5,83 +0,0          
     5,68   5,60   x      5,83   
     -0,7   -1,0          +0,0   

3)   Mathias Gustafsson               TuUL                      5,82 -1,3          
     x      x      5,81   5,82   
                   +0,6   -1,3   

4)   Onni Flinkman                    NaantLöy                  5,07 -1,4          
     5,07   5,03   x      x      
     -1,4   -0,6                 



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Edit Nurminen                    TuUL                      4,86 +0,4          
     4,63   4,79   4,86   4,86   
     +1,2   +1,7   +1,4   +0,4   

2)   Ada Hannula                      NaantLöy                  4,57 +1,4          
     4,57   x      4,32   x      
     +1,4          +2,0          

3)   Ellen Brusila                    TuUL                      4,40 +0,8          
     x      4,30   4,35   4,40   
            +1,3   +1,3   +0,8   

4)   Aada Lehtonen                    RaisKu                    3,73 +1,4          
     x      2,59   3,73   x      
            +1,9   +1,4          

5)   Alina Nyholm                     TurWei                    3,51 +1,8          
     3,48   3,51   x      3,35   
     +1,5   +1,8          +0,4   



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niilo Waher                      TuUL                      43,70             
     x      43,70  43,52  x      

2)   Santeri Löytökorpi               RaisKu                    36,14             
     30,12  29,00  31,00  36,14  

3)   Samuel Kotilehto                 NaantLöy                  35,49             
     33,59  x      35,49  x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Linnea Loukola                   RaisKu                    35,31             
     34,53  31,04  32,15  35,31  

2)   Saara Tuominen                   TuUL                      28,48             
     24,57  26,43  25,14  28,48  

3)   Anni Myllymäki                   RaisKu                    27,24             
     x      x      26,28  27,24  

4)   Hilla Liimatainen                TuUL                      24,42             
     23,93  23,20  x      24,42  

5)   Aino Takala                      NaantLöy                  19,26             
     18,27  17,96  19,26  x      

     Emma Lindfelt                    TuUL                      DNS               



© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.13 - 06.08.2019 22.46.35